Ansel 2.0-git - en to fi translation catalogue (538 entries)

en: %d Gallery | %d Galleries
fi[0]: %d Galleria
fi[1]: %d Galleriaa

en: %d Group | %d Groups
fi[0]: %d Ryhmä
fi[1]: %d Ryhmää

en: %d Item | %d Items
fi[0]: %d Objekti
fi[1]: %d Objektia

en: %d comment | %d comments
fi[0]: %d kommentti
fi[1]: %d kommenttia

en: %d gallery | %d galleries
fi[0]: %d galleria
fi[1]: %d galleriaa

en: %d item | %d items
fi[0]: %d objekti
fi[1]: %d objektia

en: %d photo | %d photos
fi[0]: %d valokuva
fi[1]: %d valokuvaa

en: %d photo was uploaded. | %d photos were uploaded.
fi[0]: %d valokuva tuotiin palvelimelle.
fi[1]: %d valokuvaa tuotiin palvelimelle.

en: %d to %d of %d Galleries
fi: %d - %d / %d Gallerioista

en: %d to %d of %d Groups
fi: %d - %d / %d Ryhmästä

en: %d to %d of %d Items
fi: %d - %d / %d Objektista

en: %d to %d of %d items
fi: %d - %d / %d Objektista

en: %s :: Sort
fi: %s :: Järjestä

en: %s from %s
fi: %s - %s

en: %s on %s
fi: %s @ %s

en: %s's Galleries
fi: %s Galleriat

en: %s: faces %s
fi: %s: kasvot %s

en: A Lightbox Inspired Style (Drop Shadows, No Background)
fi: Lightboxin innoittama tyyli (Pudotusvarjot, ei taustaa)

en: A Lightbox Inspired Style (No Background)
fi: Lightboxin innoittama tyyli (Ei taustaa)

en: A Lightbox Inspired Style (White Background)
fi: Lightboxin innoittama tyyli (Taustan kanssa)

en: A gallery to add this photo to is required.
fi: Sinun pitää antaa galleria mihin tämä valokuva lisätään.

en: Access denied adding a sub gallery to this gallery.
fi: Aligallerioiden lisääminen tähän galleriaan on kielletty.

en: Access denied adding photos to this gallery.
fi: Kuvien lisääminen tähän galleriaan on kielletty.

en: Access denied adding tags to this gallery.
fi: Tagien lisääminen tähän galleriaan on kielletty.

en: Access denied adding tags to this photo.
fi: Tagien lisääminen tähän valokuvaan on kielletty.

en: Access denied copying photos to this gallery.
fi: Kuvien kopiointi tähän galleriaan on kielletty.

en: Access denied creating new galleries.
fi: Uusien gallerioiden luominen on kielletty.

en: Access denied deleting galleries.
fi: Gallerioiden poistaminen on kielletty.

en: Access denied deleting photos from this gallery.
fi: Kuvien poistaminen tästä galleriasta on kielletty.

en: Access denied deleting this gallery.
fi: Tämän gallerian poistaminen on kielletty.

en: Access denied downloading full sized photos from this gallery.
fi: Täysikokoisten kuvien tallentaminen tästä galleriasta on kielletty.

en: Access denied downloading photos from this gallery.
fi: Kuvien tallentaminen tästä galleriasta on kielletty.

en: Access denied editing galleries.
fi: Gallerioiden muokkaaminen on kielletty.

en: Access denied editing the photo.
fi: Valokuvan muokkaaminen on kielletty.

en: Access denied editing this gallery.
fi: Tämän gallerian muokkaus on kielletty.

en: Access denied moving photos to this gallery.
fi: Kuvien siirtäminen tähän galleriaan on kielletty.

en: Access denied removing photos from this gallery.
fi: Valokuvia poistaminen tästä galleriasta  on kielletty.

en: Access denied saving photo to this gallery.
fi: Kuvien tallentaminen tähän galleriaan on kielletty.

en: Access denied saving this gallery.
fi: Tämän gallerian tallentaminen on kielletty.

en: Access denied setting captions for this gallery.
fi: Kuvatekstin laittaminen tähän galleriaan on kielletty.

en: Access denied to this gallery.
fi: Tämän gallerian katselu on kielletty.

en: Access denied viewing this gallery.
fi: Tämän gallerian katselu on kielletty.

en: Access denied viewing this photo.
fi: Tämän valokuvan katselu on kielletty.

en: Action was cancelled.
fi: Toiminto peruutettiin.

en: Actions:
fi: Toiminnot:

en: Add
fi: Lisää

en: Add Content
fi: Lisää sisältö

en: Add Images
fi: Lisää kuvat

en: Add Photo
fi: Lisää valokuva

en: Add a custom face range
fi: Lisää muokattu kasvojen alue

en: Add files to the upload queue and click the start button.
fi: Lisää tiedostot tuontijonoon ja napsauta aloita.

en: Add to bookmarks
fi: Lisää kirjanmerkkeihin

en: Adding A New Gallery
fi: Lisätään uuteen galleriaan

en: Adding A Subgallery to %s
fi: Lisätään aligalleria %s

en: Adding a New Gallery
fi: Lisätään uusi galleria

en: Administrators
fi: Ylläpitäjät

en: Advertisement content
fi: Mainostettu sisältö

en: All
fi: Kaikki

en: All Galleries
fi: Kaikki galleriat

en: All dates
fi: Kaikki päivämäärät

en: All faces
fi: Kaikki kasvot

en: Allow all ages
fi: Salli kaiken ikäisille

en: An error has occured retrieving the image. Details have been logged.
fi: Tapahtui virhe haettaessa kuvaa. Tarkemmat tiedot on tallennettu ylläpidon käsiteltäväksi.

en: Anyone
fi: Kaikki

en: Applications
fi: Ohjelmat

en: Are you sure you want to delete the selected photos?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa valitut kuvat?

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Attempt to edit a non-existent share.
fi: Yritettiin muokata olematonta jakoa.

en: Authenticated users
fi: Autentikoituneet käyttäjät

en: Automatically watermark photos?
fi: Vesileimataan kuvat automaattisesti?

en: Back
fi: Takaisin

en: Back to gallery
fi: Takaisin galleriaan

en: Background Color
fi: Taustan väri

en: Bad input.
fi: Epäkelpo syöte.

en: Basic Thumbnails
fi: Perus pienoiskuvat

en: Bottom
fi: Alin

en: Browse
fi: Selaa

en: Browse Tags
fi: Selaa tagejä

en: By
fi: lähettäjänä

en: Can't get unknown file type "%s".
fi: Ei voi tuoda tuntematonta tiedostotyyppiä "%s".

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel Change
fi: Peruuta muutokset

en: Cannot read photo signature
fi: Ei voida lukea valokuvan allekirjoitusta

en: Cannot save photo signature
fi: Ei voida tallentaa valokuvan allekirjoitusta

en: Cannot store search photo
fi: Ei voida tallentaa etsittävää valokuvaa

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Caption Editor
fi: Kuvatekstieditori

en: Captions Saved.
fi: Kuvatekstit tallennettu.

en: Category
fi: Kategoria

en: Center
fi: Keskitetty

en: Change display preferences such as which view to display by default, how many photos to display on a page, and the default gallery style to use.
fi: Muuta näkymän asetuksia kuten: mitä näytetään oletuksena, kuinka monta kuvaa sivulla ja millaista oletustyyliä käytetään.

en: Change preferences dealing with tags and image metadata.
fi: Muuta kuviin liittyviä tageja ja metatietoja.

en: Change properties
fi: Muuta ominaisuuksia

en: Change your user permission preferences such as who can download original photos, and what permissions newly created galleries should have by default.
fi: Muuta käyttäjän oikeuksia kuten: kuka saa ladata alkuperäisiä kuvia ja mitä oikeuksia uusilla gallerioilla on oletuksena.

en: Change your watermark preferences.
fi: Voit muuttaa vesileiman asetuksia.

en: Changes cancelled.
fi: Muutokset peruttu

en: Claim
fi: Vaatia

en: Click on a thumbnail to locate at the same point.
fi: Napsauta pienoiskuvaa paikantaaksesi samaan pisteeseen.

en: Comments:
fi: Kommentit:

en: Content Disclaimer
fi: Sisällön väite

en: Content abuse report in %s
fi: Sisällön väärinkäytösraportti %s

en: Continue - I'm over %d
fi: Jatka - Olen yli %d

en: Copied %d photo from %s to %s | Copied %d photos from %s to %s
fi[0]: Kopioitiin %d valokuva %s %s
fi[1]: Kopioitiin %d valokuvaa %s %s

en: Copied %d photo to %s | Copied %d photos to %s
fi[0]: Kopioitiin %d valokuva %s
fi[1]: Kopioitiin %d valokuvaa %s

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copyright infringement
fi: Tekijänoikeusrikkomus

en: Could not extract image data from zip archive.
fi: Ei voitu saada kuvatietoja zip-tiedostosta.

en: Could not open zip archive.
fi: Ei voitu avata zip-tiedostoa

en: Could not save gallery, the slug, "%s", already exists.
fi: Ei voitu tallentaa galleriaan, luoti, "%s" on jo olemassa.

en: Could not save gallery, the slug, "%s", contains invalid characters.
fi: Ei voitu tallentaa galleriaa, luoti, "%s", sisältää epäkelpoja merkkejä.

en: Create
fi: Luo

en: Create a new face
fi: Luo uusi kasvo

en: Create a new gallery
fi: Luo uusi galleria

en: Create a new gallery:
fi: Luo uusi galleria:

en: Create a subgallery
fi: Luo uusi aligalleria

en: Created:
fi: Luotu:

en: Crop
fi: Leikkaa

en: Custom Watermark
fi: Muokattu vesileima

en: Custom text to display describing your galleries. This will be displayed in place of your username when grouping galleries by username.
fi: Muokattu teksti, joka kuvaa galleriaasi. Tämä näkyy käyttäjätunnuksen tilalla kun galleriat järjestetään käyttäjänimen perusteella.

en: Custom watermark to use for photos
fi: Muokattu vesileima käytettäväksi kuvissa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Default
fi: Oletuksia

en: Default style for galleries
fi: Gallerioiden oletustyyli

en: Delete
fi: Poista

en: Delete All Photos
fi: Poista kaikki valokuvat

en: Delete Entire Gallery
fi: Poista koko galleria

en: Delete face
fi: Poista kasvo

en: Delete geotag
fi: Poista geotag

en: Deleted the photo.
fi: Poistetiin valokuva.

en: Descending
fi: Laskeva

en: Desired dimensions:
fi: Halutut mittasuhteet:

en: Display Mode
fi: Näkymän tila

en: Display Preferences
fi: Näytön asetukset

en: Do not use the ajax-enabled uploader? Select this if your browser is having trouble uploading images with the ajax uploader.
fi: Älä käytä ajax-toiminnallista tuojaa? Valitse tämä jos selaimellasi on ongelmia tuoda kuvia ajax tuojalla.

en: Do you know someone in this photo?
fi: Tunnetko jonkun tässä kuvassa?

en: Do you really want to report this gallery?
fi: Oletko varma, että haluat raportoida tämän gallerian?

en: Do you really want to report this photo?
fi: Oletko varma, että haluat rarportoida tämän valokuvan?

en: Do you want to permanently delete ''%s''?
fi: Haluatko poistaa lopullisesti ''%s''?

en: Done
fi: Valmis

en: Download Original Photo
fi: Tallenna alkuperäinen valokuva

en: Download as zip file
fi: Tallenna kaikki kuvat zip-tiedostona

en: Download selected images
fi: Tallenna valitut kuvat

en: Download selected photos
fi: Tallenna valitut valokuvat

en: Downloading zip files is not enabled. Talk to your server administrator.
fi: Tallentaminen zip-tiedostona ei ole tuettu. Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään

en: Drag photos to the desired sort position.
fi: Raahaa valokuvat haluttuun järjestykseen.

en: Drop Shadows
fi: Pudotusvarjot

en: ERROR: %s
fi: VIRHE: %s

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s :: %s
fi: Muokkaa %s :: %s

en: Edit Dates
fi: Muokkaa päivämääriä

en: Edit Permissions
fi: Muokkaa oikeuksia

en: Edit Permissions for %s
fi: Muokkaa %s oikeuksia

en: Edit Photo
fi: Muokkaa valokuvaa

en: Edit a photo
fi: Muokkaa valokuva

en: Edit face region
fi: Muokkaa kasvojen aluetta

en: Edit faces
fi: Vuokkaa kasvoja

en: Edit properties :: %s
fi: Muokkaa ominaisuuksia :: %s

en: Editing dates for the following photos
fi: Muokataan päivämääriä seuraaville kuville

en: Embed:
fi: Sisällytä:

en: Error accessing %s: %s
fi: Virhe avattaessa %s: %s

en: Error retrieving feed
fi: Virhe haettaessa syötettä

en: Error when communicating with the server.
fi: Virhe yhteydessä palvelimelle.

en: Existing galleries:
fi: Olemassaolevat galleriat:

en: Face
fi: Kasvo

en: Face name to search
fi: Etsittävien kasvojen nimi

en: Face name was not reported.
fi: Kasvojen nimeä ei ollut raportoitu.

en: Face name was not reported: %s
fi: Kasvojen nimeä ei ollut raportoitu: %s

en: Face successfuly created
fi: Kasvon luonti onnistui

en: Face successfuly updated
fi: Kasvojen päivitys onnistui

en: Face to search for
fi: Etsittävä kasvo

en: Faces
fi: Kasvot

en: Fetching location
fi: Haetaan paikkatietoja

en: File %s
fi: Tiedosto %s

en: File not found.
fi: Tiedostoa ei löytynyt.

en: File size error.
fi: Tiedostokoko virhe

en: File to upload
fi: Palvelimelle tuotava tiedosto

en: File type error.
fi: Tiedostyyppi virhe

en: Filename
fi: Tiedostonnimi

en: Find
fi: Etsi

en: Find faces
fi: Hae kasvoja

en: Find other photos this face appears in
fi: Hae muita kuvia, joissa tämä kasvo esiintyy

en: Find similar
fi: Hae samanlaisia

en: Flip
fi: Käännä ympäri

en: From galleries of %s
fi: %s galleriasta

en: From my galleries
fi: Omasta galleriastani

en: From system galleries
fi: Järjestelmän gallerioista

en: From:
fi: Lähettäjä:

en: Galleries
fi: Galleriat

en: Galleries grouped by %s
fi: Galleriat ryhmiteltynä %s mukaan

en: Gallery
fi: Galleria

en: Gallery %s not found.
fi: Galleriaa %s ei löytynyt.

en: Gallery Actions
fi: Gallerian toiminnot

en: Gallery Ages
fi: Gallerioiden iät

en: Gallery Description
fi: Gallerian kuvaus

en: Gallery Display Name
fi: Gallerian näkymänimi

en: Gallery Id
fi: Gallerian Id

en: Gallery List
fi: Galleria lista

en: Gallery Name
fi: Gallerian nimi

en: Gallery Parent
fi: Gallerian ylätaso

en: Gallery Password
fi: Gallerian salasana

en: Gallery Properties
fi: Gallerian asetukset

en: Gallery Slug
fi: Galleria luoti

en: Gallery Tags
fi: Gallerian tagit

en: Gallery does not exist.
fi: Galleriaa ei ole olemassa.

en: Gallery not found.
fi: Galleriaa ei löytynyt.

en: Gallery sorted.
fi: Galleria järjestetty

en: Gallery was not reported.
fi: Galleriaa ei raportoitu.

en: Gallery was reported.
fi: Galleria raportoitiin.

en: General Preferences
fi: Yleisest asetukset

en: Giant
fi: Jättiläismäinen

en: Grayscale
fi: Harmaasävy

en: Group By Date
fi: Järjestä päivämäärän mukaan

en: Group by:
fi: Ryhmittele:

en: Group galleries by
fi: Ryhmitä galleriat mukaan

en: Height of map (width automatically adjusts to block)
fi: Kartan korkeus (leveys asetetaan automaattisesti)

en: Horizontal Alignment
fi: Horisontaalinen tasaus

en: I know who is on one of your photos
fi: Tiedän kuka esiintyy yhdessä valokuvassasi

en: Image
fi: kuva

en: Image already has existing attributes.
fi: Kuvalla on jo olemassaolevia atribuutteja.

en: Image not found in gallery.
fi: Kuvaa ei löytynyt galleriasta.

en: Images not found
fi: Kuvia ei löytynyt

en: Incorrect password
fi: Väärä salasana

en: Invalid gallery specified.
fi: Epäkelpo galleriamääritys.

en: Invalid input %s
fi: Kelvoton syöte %s.

en: Landscape
fi: Maisema

en: Large
fi: Suuri

en: Last Modified
fi: Viimeksi muokattu

en: Learn how to publish photos directly from Windows.
fi: Opi miten voit julkaista kuvia suoraan Windowsista

en: Left
fi: Vasen

en: Lightbox Gallery
fi: Lightbox galleria

en: Lightbox with Polaroids (No Background)
fi: Lightbox polaroideilla (Ei taustaa)

en: Links
fi: Linkit

en: Loading ...
fi: Ladataan ...

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Locate image at:
fi: Paikanna kuva:

en: Location
fi: Paikkatieto

en: Locked galleries are not viewable via the api.
fi: Lukittuja gallerioita ei voi katsoa api:n kautta.

en: Log out
fi: Poistu

en: Login to %s
fi: Kirjaudu %s

en: Make this the default photo for this gallery?
fi: Laita tämä kuva gallerian oletuskuvaksi?

en: Manual
fi: Käsin

en: Manual face selection
fi: Kasvojen valinta käsin

en: Maximum file size:
fi: Suurin sallittu tiedostonkoko

en: Maximum number of faces
fi: Kasvojen maksimimäärä

en: Maximum number of galleries
fi: Gallerioiden maksimimäärä

en: Maximum number of photos
fi: Valokuvien maksimimäärä

en: Maximum number of photos to display (0 means unlimited)
fi: Kuinka monta kuvaa enintään näytetään (0 tarkoittaa rajoittamatonta)

en: Maximum photo size:
fi: Valokuvan maksimikoko:

en: Maximum photo size: %s; with a total of: %s
fi: Valokuvan maksimokoko: %s; yhteensä: %s

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Mirror
fi: Peilikuva

en: Missing gallery parameter
fi: Gallerian parametreja puuttuu

en: Mobile View
fi: Mobiilinäkymä

en: Modified
fi: Muutettu

en: Modifying: %s
fi: Muutetaan: %s

en: More then one face found in photo. Please note that you can search only one face at a time.
fi: Kuvasta löytyi useampi kasvo. Huomaathan, että voit hakea vain yhtä kasvoa kerrallaan.

en: Move
fi: Siirrä

en: Moved %d photo from "%s" to "%s" | Moved %d photos from "%s" to "%s"
fi[0]: Siirrettiin %d kuva "%s" "%s"
fi[1]: Siirrettiin %d kuvaa "%s" "%s"

en: Multiple Photos
fi: Monia kuvia

en: My Galleries
fi: Omat galleriat

en: My Photos :: Add Content
fi: Omat valokuvat :: Lisää sisältö

en: Name
fi: Nimi

en: Named faces
fi: Muokkaa kasvoja

en: New Gallery Description
fi: Uuden gallerian kuvaus

en: New Gallery Title
fi: Uuden gallerian nimi

en: New images uploaded to %s. %s
fi: Uusia kuvia tuotu %s. %s

en: Next
fi: Seuraava

en: No faces found
fi: Ei löytynyt kasvoja

en: No faces found. Define you own.
fi: Ei löytynyt kasvoja. Muokkaa omasi.

en: No file specified
fi: Tiedostoa ei määritelty

en: No gallery specified
fi: Galleriaa ei määritelty

en: No location data present.
fi: Paikkatietoa ei ole saatavilla.

en: No location data present. Place using %s map %s or click on image to place at the same location.
fi: Paikkatietoa ei ole saatavilla. Aseta %s kartalle %s tai napsauta kuvaa laittaaksesi sen samaan paikkaan.

en: No location data present. Place using %smap%s or click on image to place at the same location.
fi: Paikkatietoa ei ole saatavilla. Aseta %s kartalle %s tai napsauta kuvaa laittaaksesi sen samaan paikkaan.

en: No location data present. You may add some %s.
fi: Paikkatietoja ei ole saatavilla. Voit lisätä niitä %s

en: None
fi: Ei mitään

en: None (Owner only)
fi: Ei mitään (Vain omistaja)

en: Normal
fi: Normaali

en: Not Authorized. Details have been logged for the server administrator.
fi: Käyttö estetty. Tarkemmat tiedot on tallennettu ylläpidon käsiteltäväksi.

en: Number of faces per page
fi: Kasvojen määrä sivulla

en: Number of groups per page
fi: Ryhmien määrä sivulla

en: Number of tags to display
fi: Tagien määrä sivulla

en: Number of tiles per page
fi: Tiilien määrä sivulla

en: Number of tiles per row
fi: Tiilien määrä rivillä

en: Offensive content
fi: Loukkaavaa sisältöä

en: Only the owner or system administrator may change ownership or owner permissions for a share
fi: Vain omistaja tai järjestelmän ylläpitäjä voi muuttaa jakojen omistajia tai oikeuksia

en: Orientation:
fi: Asento:

en: Original Date
fi: Alkuperäinen päivämäärä

en: Other images in this gallery
fi: Muut kuvat tässä galleriassa

en: Others
fi: Muut

en: Owned by: %s
fi: Omistaja: %s

en: Owner
fi: Omistaja

en: Page %d
fi: Sivu %d

en: Password
fi: Salasana

en: Pause Slideshow
fi: Keskeytä kuvaesitys

en: People in galleries owned by %s (%d of %d)
fi: Henkilöt %s galleriassa (%d / %d)

en: People in this gallery
fi: Henkilöt tässä galleriassa

en: People in this photo
fi: Henkilöt tässä valokuvassa

en: Permission Preferences
fi: Oikeuksien asetukset

en: Person
fi: Henkilö

en: Person in photo
fi: Henkilö valokuvassa

en: Photo
fi: Valokuva

en: Photo Count
fi: Valokuvien määrä

en: Photo Galleries
fi: Valokuvagalleriat

en: Photo Upload
fi: Valokuvan tuonti palvelimelle

en: Photo content may be offensive. You must be over %d to continue.
fi: Valokuvan sisältö voi olla loukkaava. Sinun pitää olla yli %d jatkaaksesi.

en: Photo is too small. Search photo must be at least 50x50 pixels.
fi: Valokuva on liian pieni. Etsittävä valokuva pitää olla vähintään 50x50 pikseliä.

en: Photo not found
fi: Valokuvaa ei löytynyt

en: Photo not found.
fi: Valokuvaa ei löytynyt

en: Photo search
fi: Valokuvan haku

en: Photos by %s
fi: %s valokuvat

en: Photos in this gallery
fi: Valokuvia tässä galleriassa

en: Photos tagged with %s on %s
fi: Valokuvat tägättynä %s - %s

en: Play
fi: Näytä

en: Please describe the reasons. For example, you don't want to be mentioned etc...
fi: Kuvaile syitä. Esimerkiksi, et halua tulla mainituksi jne...

en: Please enter your username and password.
fi: Anna käyttäjätunnus ja salasanasi.

en: Please upload photo with the face to search for. You can search only one face at a time.
fi: Tuo palvelimelle kuva, jossa on etsittävä kasvo. Voit etsiä vain yhtä kasvoa kerrallaan.

en: Polaroid Style Thumbnails (White Background)
fi: Polaroid-tyyliset pienoiskuvat (Valkoinen tausta)

en: Polaroids
fi: Polaroidit

en: Portrait
fi: Muotokuva

en: Press the "Back" button and try again.
fi: Napsauta "Takaisin"-painiketta ja yritä uudestaan.

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Preview changes for %s :: %s
fi: Esikatse muutokset %s :: %s

en: Previous
fi: Edellinen

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Publish Photos to:
fi: Julkaise kuvat:

en: Publish to %s
fi: Julkaise %s

en: Publish your photos to %s on %s.
fi: Julkaise valokuvasi %s %s.

en: Random Gallery
fi: Satunnainen galleria

en: Random gallery
fi: Satunnainen galleria

en: Random photo
fi: Satunnainen valokuva

en: Read and write
fi: Luku ja kirjoitus

en: Read, write, and delete
fi: Luku, kirjoitus ja poisto

en: Read-only
fi: Vain luku

en: Really Delete
fi: Oikeasti poista

en: Really Empty
fi: Oikeasti tyhjennä

en: Really delete %s and all of its subgalleries?
fi: Oikeasti poista %s ja kaikki sen aligalleriat?

en: Really delete this gallery and all of the photos and subgalleries in it? This action cannot be undone.
fi: Poista oikeasti tämä galleria ja kaikki siinä olevat kuvat ja aligalleriat? Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Really empty %s?
fi: Oikeasti tyhjennä %s?

en: Really empty this gallery and all of the photos in it? This action cannot be undone.
fi: Tyhjennä oikeasti tämä galleria ja kaikki siinä olevat kuvat? Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Reason
fi: Syy

en: Recent Comments In %s
fi: Viimeisimmät komentit %s

en: Recent Photo Comments
fi: Viimeisimmät valokuvien kommentit

en: Recent faces
fi: Viimeisimmät kasvot

en: Recent photos by %s
fi: Viimeisimmät %s ottamat valokuvat

en: Recent photos in %s
fi: Viimeisimmät valokuvat %s

en: Recent system photos
fi: Viimeisimmät järjestelmän valokuvat

en: Recently Added Photos
fi: Viimeisimmät lisätyt valokuvat

en: Recently Added Photos From %s
fi: Viimeisimmät lisätyt valokuvat tekijältä %s

en: Recently Geotagged Photos
fi: Viimeisimmät geotagatyt valokuvat

en: Recently added photos by %s on %s
fi: Viimeisimmät %s lisäämät valokuvat %s

en: Recently added photos on %s
fi: Viimeisimmät lisätyt kuva %s

en: Refresh List
fi: Päivitä lista

en: Regenerate all photo views
fi: Luo uudestaan kaikki kuvanäkymät

en: Reget faces for this photo
fi: Hae uudestaan kasvot tästä kuvasta

en: Related Tags
fi: Valitut tagit

en: Relocate this image
fi: Vaihda tämän kuvan paikkatietoja

en: Remove %s from search
fi: Poista %s hakuehdoista

en: Remove Tag
fi: Poista tagi

en: Replace photo with this file
fi: Korvaa valokuva tällä tiedostolla

en: Report
fi: Raportoi

en: Report abuse or submit a removal request
fi: Raportoi väärinkäytöksestä tai ilmoita poistettavaksi

en: Report by user
fi: Raportoi käyttäjän mukaan

en: Report driver does not exist.
fi: Raportointiajuria ei ole olemassa.

en: Report face
fi: Raportoi kasvo

en: Report reason
fi: Raportin syy

en: Report type
fi: Raportin tyyppi

en: Reset
fi: Nollaa

en: Reset all thumbnails
fi: Nollaa kaikki pienoiskuvat

en: Reset default photo
fi: Nollaa oletusvalokuva

en: Resize
fi: Muuta kokoa

en: Return to Image View
fi: Palaa kuvankatseluun

en: Right
fi: Oikea

en: Rotate 180
fi: Käännä 180

en: Rotate Left
fi: Käännä vastapäivään

en: Rotate Right
fi: Käännä myötäpäivään

en: Rounded Corners
fi: Pyöristetyt kulmat

en: Rounded Thumbnails (No Background)
fi: Kauniit pienoiskuvat (Ei taustaa)

en: Rounded Thumbnails (White Background)
fi: Varjostetut pienoiskuvat (valkoinen tausta)

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Captions
fi: Tallenna kuvateksti

en: Save Change
fi: Tallenna muutokset

en: Save Gallery
fi: Tallenna galleria

en: Save Photo
fi: Tallenna valokuva

en: Save face name
fi: Tallenna kasvojen nimi

en: Search
fi: Haku

en: Search Forums
fi: Haku foorumeista

en: Search by name
fi: Hae nimen mukaan

en: Search by photo
fi: Hae valokuvan mukaan

en: Searching %s's photos tagged:
fi: Haetaan %s valokuvia tageilla:

en: Searching all photos tagged:
fi: Haetaan kaikista valokuvista tageilla:

en: Searching for faces in %s
fi: Hetaan kasvoja %s

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select None
fi: Tyhjennä valinnat

en: Select for Action
fi: Valitse toiminnoksi

en: Select:
fi: Valitse:

en: Select: %s, %s
fi: Valitse: %s, %s

en: Selected photos to
fi: Valitut kuvat

en: Send
fi: Lähetä

en: Send Ecard :: %s
fi: Lähetä Ecard :: %s

en: Send an Ecard
fi: Lähetä Ecard

en: Send ecard to the following address:
fi: Lähetä Ecard seuraaville vastaanottajille:

en: Separate tags with commas.
fi: Erota tagit pilkuilla.

en: Set captions
fi: Tallenna kuvateksti

en: Set permissions
fi: Aseta oikeudet

en: Shadowed Thumbnails (White Background)
fi: Varjostetut pienoiskuvat (valkoinen tausta)

en: Should we automatically set the image title on upload if able? If so, choose the field to obtain the title from.
fi: Asetetaanko automaattisesti kuvan otsikko kuvia tuotaessa, jos vain pystytään.Jos asetaan, niin määrittele kenttä, mistä otsikko muodostetaan.

en: Show EXIF data
fi: Näytä EXIF-tiedot

en: Similar Photos
fi: Samankaltaiset kuvat

en: Similar faces
fi: Samankaltaiset kasvot

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Simple Lightbox
fi: Yksinkertainen Lightbox

en: Single Photo
fi: Yksittäinen kuva

en: Slug names may contain only letters, numbers, @, or _ (underscore).
fi: Luotinimet voivat sisältää vain kirjaimia, numeroita, @- tai _ (alaviiva)-merkkejä.

en: Slugs allows direct access to this gallery by visiting:
fi: Luoti mahdollistaa suoran pääsyn tähän galleriaan osoitteessa:

en: Small
fi: Pieni

en: Sort by:
fi: Järjestä mukaan:

en: Sort photos
fi: Järjestä valokuvat

en: Square Thumbnails
fi: Neliö pienoiskuvat

en: Standard Gallery
fi: Standardi galleria

en: Start Slideshow
fi: Aloita kuvaesitys

en: Subject
fi: Aihe

en: Successfully deleted %s.
fi: Poistettiin onnistuneesti %s.

en: Successfully emptied "%s"
fi: Tyhjennettiin onnistuneesti "%s".

en: Successfully modified the date on %d photos.
fi: Muokattiin onnistuneesti päivämääriä %d kuvassa.

en: System Galleries
fi: Järjestelmän galleriat

en: Tag Cloud
fi: Tagipilvi

en: Tags
fi: Tagit

en: Tags and Metadata Preferences
fi: Tagien ja metatietojen asetukset

en: Tell us who is in this photo
fi: Kerro meille kuka on tässä kuvassa

en: Terms and conditions infringement
fi: Käyttörikkomusten määreet

en: The file "%s" doesn't exist.
fi: Tiedosto "%s" ei ole olemassa.

en: The file you uploaded does not appear to be a valid photo.
fi: Palvelimelle tuotava tiedosto ei vaikuta kelvolliselta kuvatiedostolta.

en: The gallery "%s" could not be created: %s
fi: Galleriaa "%s" ei voitu luoda: %s

en: The gallery "%s" couldn't be created: %s
fi: Galleriaa "%s" ei voitu luoda: %s

en: The gallery "%s" was created successfully.
fi: Gallerian "%s" luonti onnistui.

en: The gallery was saved.
fi: Galleria tallennettiin

en: The gallery's default photo has successfully been reset.
fi: Gallerian oletuskuvan nollaus onnistui.

en: The gallery's thumbnails have successfully been reset.
fi: Gallerian pienoiskuvien nollaus onnistui.

en: The gallery's views have successfully been reset.
fi: Gallerian näkymien nollaus onnistui.

en: The owner of the photo was notified.
fi: Tämän kuvan omistajalle on lähtenyt ilmoitus.

en: The owner of the photo, who will delegate the face name, was notified.
fi: Tämän kuvan omistalle, joka laittaa kasvoille nimen, on lähtenyt ilmoitus.

en: The slug "%s" already exists.
fi: Luoti "%s" on jo olemassa.

en: The uploaded file appears to be empty. It may not exist on your computer.
fi: Palvelimelle tuotava tiedosto vaikuttaisi tyhjältä. Ehkä sitä ei ole olemassa tietokoneellasi.

en: There are no photo galleries available.
fi: Valokuvagallerioita ei ole saatavilla.

en: There are no photos in %s to download.
fi: %s ei ole kuvia vietäväksi.

en: There are no photos in this gallery.
fi: Tässä galleriassa ei ole kuvia.

en: There was a problem deleting %s: %s
fi: Tapahtui virhe poistettaessa %s: %s

en: There was a problem deleting photos: %s
fi: Tapahtui virhe poistettaessa valokuvia: %s

en: There was a problem saving the photo: %s
fi: Tapahtui virhe tallennettaessa valokuvaa: %s

en: There was a problem uploading the photo.
fi: Tapahtui virhe tuotaessa palvelimelle valokuvaa.

en: There was a problem uploading the photo: %s
fi: Tapahtui virhe tuotaessa palvelimelle valokuvaa: %s

en: There was an error accessing the gallery
fi: Tapahtui virhe käytettäessä galleriaa

en: There was an error accessing the gallery.
fi: Tapahtui virhe käytettäessä galleriaa.

en: There was an error editing the dates: %s
fi: Tapahtui virhe muokattaessa päivämääriä: %s

en: There was an error fetching tags: %s
fi: Tapahtui virhe haettaessa tageja: %s

en: There was an error processing the uploaded archive: %s
fi: Tapahtui virhe käsiteltäessä vietyä arkistoa: %s

en: There was an error replacing the photo.
fi: Tapahtui virhe korvattaessa valokuvaa.

en: There was an error sending your message: %s
fi: Tapahtui virhe lähetettäessä viestiäsi: %s

en: This gallery is protected by a password. Please enter it below.
fi: Tämä galleria on suojattu salasanalla. Anna salasana alla olevaan kentään.

en: This image
fi: Tämä kuva

en: This install does not support the %s feature. Please contact your administrator.
fi: Tämä asennus ei tue piirrettä %s. Ota yhteyttä ylläpitäjiin.

en: Thumbnail Style
fi: Pienoiskuvien tyyli

en: Tiny
fi: Pieni

en: Top
fi: Ylös

en: Top Level Gallery
fi: Ylimmän tason galleria

en: Unable to find location. Error code:
fi: Paikkatietoja ei löytynyt: Virhekoodi:

en: Unable to load the definition of %s.
fi: Ei voida ladata %s kuvausta

en: Unable to retrieve requested feed
fi: Ei voitu hakea pyydettyä syötettä

en: Undo Changes
fi: Peru muutokset

en: Unknown Gallery
fi: Tuntematon galleria

en: Unnamed
fi: Nimetön

en: Unsupported
fi: Ei tuettu

en: Untitled
fi: Nimetön

en: Update position of %s
fi: Päivitä %s paikkatiedot

en: Updated %s.
fi: Päivitettiin %s.

en: Upload
fi: Tuo palvelimelle

en: Upload Photos to %s
fi: Tuo palvelimelle valokuvat %s

en: Upload face photo
fi: Tuo palvelimelle kasvojen valokuva

en: Upload photos
fi: Tuo palvelimelle valokuvat

en: Upload to gallery
fi: Tuo galleriaan

en: Use a lightbox to view photos
fi: Käytä lightboxia valokuvien näyttämiseen

en: Use the following return address:
fi: Käytä seuraavaa palautusosoitetta:

en: User must be over %d
fi: Käyttäjän pitää olla yli %d

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username or password are incorrect.
fi: Käyttäjätunnus ja salasana ovat väärin.

en: Users with edit permissions
fi: Käyttäjät muokkaa oikeuksilla

en: Vertical Alignment
fi: Vertikaalinen tasaus

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View All Results
fi: Näytä kaikki tulokset

en: View Gallery
fi: Näytä galleria

en: View Photo
fi: Näytä valokuva

en: View Results from All Users
fi: Näytä kaikki tulokset kaikilta käyttäjiltä

en: View Style
fi: Näytä tyyli

en: View or leave comments
fi: Näytä tai jätä kommentteja

en: View to display by default
fi: Oletusnäkymä

en: Watermark
fi: Vesileima

en: Watermark Font
fi: Vesileiman kirjasin

en: Watermark Preferences
fi: Vesileiman asetukset

en: When a new gallery is created, what default permissions should be given to groups that the user is a member of?
fi: Kun uusi galleria on luotu, niin mitkä oikeudet pitäisi antaa oletuksena niille ryhmille joissa käyttäjä on jäsenenä?

en: When a new gallery is created, what permissions should be given to authenticated users by default?
fi: Kun uusi galleria on luotu, niin mitkä oikeudet pitäisi antaa oletuksena autentikoiduille käyttäjille?

en: When a new gallery is created, what permissions should be given to guests by default?
fi: Kun uusia galleria on luotu, niin mitä oikeudet pitäisi antaa oletuksena vierailijoille?

en: Which metadata fields should we automatically add as image tags during upload?
fi: Mitkä metatieto-kentät pitäisi automaattisesti lisätä kuvan tageihin tuotaessa kuvia palvelimelle?

en: Who should be allowed to download original photos
fi: Kuka saa tallentaa alkuperäiset valokuvat

en: Who should be allowed to download original photos?
fi: Kuka saa saa tallentaa alkuperäiset valokuvat?

en: You are not allowed to edit these photos.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muuttaa tätä valokuvaa.

en: You are not authorized to upload photos to this gallery.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tuoda valokuvia tähän galleriaan.

en: You did not select any photos to upload.
fi: Et valinnut ainuttakaan kuvaa tuotavaksi palvelimelle.

en: You do not have permission to add sub galleries to this gallery.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia lisätä aligallerioita tähän galleriaan.

en: You have been sent an Ecard. To view the Ecard, you must be able to view text/html messages in your mail reader. If you are viewing this message, then most likely your mail reader does not support viewing text/html messages.
fi: Olet saanut Ecard:in. Katsoaksesi Ecard:n, sinun pitää pystyä katsomaan text/html muodossa olevia viestiä sähköpostiohjelmassasi. Jos näet tämän viestin, niin todennäköisesti sinun käyttämäsi ohjelma ei tue text/html viestejä.

en: You have no photo galleries, add one!
fi: Sinulla ei ole valokuvagallerioita, lisää itsellesi!

en: You have not properly connected your Twitter account with Horde. You should check your Twitter settings in your %s.
fi: Et ole yhdistänyt oikein Twitter tiliäsi Horden kanssa. Sinun tulisi tarkistaa Twitter asetukset kohdasta %s.

en: You must choose a gallery to move photos to.
fi: Sinun pitää valita galleria, johon siirrät kuvia.

en: You must choose photos to delete.
fi: Sinun pitää valita poistettavat kuvat.

en: You must choose photos to edit.
fi: Sinun pitää valita muokattavat kuvat

en: You must enter an e-mail address to send the message to.
fi: Sinun pitää antaa sähköpostiosoite, johon viesti lähetetään

en: You must enter your e-mail address.
fi: Sinun pitää antaa sähköpostiosoite

en: You must provide a display name for your new gallery.
fi: Sinun pitää antaa näkymän nimi galleriallesi.

en: You must select at least on photo to edit.
fi: Sinun pitää valita ainakin yksi valokuva muokattavaksi.

en: You must select images to download.
fi: Et valinnut ainuttakaan kuvaa tallennettavaksi.

en: You must upload the search photo first
fi: Sinun pitää ensin tuoda palvelimelle etsittävä valokuva

en: Your server does not support thumbnails with transparent backgrounds.  Either select a background color or use the 'Basic Thumbnail' type. Please contact your server administrator for more information.
fi: Palvelimesi ei tue pienoiskuvia läpinäkyvällä taustalla.  Valitse taustaväri tai käytä 'Perus pienoiskuva' tyyppiä. Ota yhteyttä palvelimen ylläpitoon jos tarvit lisätietoja.

en: Zip File Upload
fi: Zip-tiedoston tuonti palvelimelle

en: _Browse
fi: _Selaa

en: _Faces
fi: _Kasvot

en: _Galleries
fi: _Galleriat

en: _My Galleries
fi: _Omat galleriat

en: _New Gallery
fi: _Uusi galleria

en: _Print
fi: _Tulosta

en: from
fi: lähde

en: height
fi: Korkeus

en: here
fi: tässä

en: none
fi: ei mitään

en: of
fi:  /

en: owner
fi: omistaja

en: photo
fi: valokuva

en: preferences
fi: asetukset

en: width
fi: leveys
