Horde_Core - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Address
ar: العنوان

en: Address Book
ar: دفتر عناوين

en: An illegal value was specified.
ar: تم تحديد قيمة غير مقبولة

en: Birthday
ar: يوم الميلاد

en: Calendar
ar: أجندة

en: Cell Phone
ar: الهاتف الجوال

en: Company
ar: الشركة

en: DD
ar: يوم - رقمين

en: Details have been logged for the administrator.
ar: تم حفظ التفاصيل لمدير النظام

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Error
ar: خطأ

en: Fax
ar: فاكس

en: Help
ar: المساعدة

en: Home Address
ar: عنوان المنزل

en: Home Phone
ar: هاتف المنزل

en: Log in
ar: دخول

en: Log out
ar: خروج

en: MM
ar: شهر - رقمين

en: Message
ar: رسالة

en: Name
ar: الاسم

en: No
ar: لا

en: Notes
ar: ملاحظات

en: Phone
ar: هاتف

en: Role
ar: الدور

en: Success
ar: تم بنجاح

en: This value must be a number.
ar: يجب أن تكون هذه القيمة رقم.

en: Title
ar: اللقب

en: URL
ar: عنوان الإنترنيت

en: Warning
ar: تنبيه

en: Work Address
ar: عنوان العمل

en: Work Phone
ar: هاتف العمل

en: Yes
ar: نعم
