Horde_Core - en to el translation catalogue (252 entries)

en:  (Accesskey %s)
el:  (Κλειδί πρόσβασης %s)

en: "%s" is not configured in the Horde Registry.
el:   %s  δεν έχει ρυθμιστεί στο μητρώο εφαρμογών του  Horde.

en: %d contact was successfully added to your address book. | %d contacts were successfully added to your address book.
el[0]: % d επαφή προστέθηκε επιτυχώς στο βιβλίο διευθύνσεών σας.
el[1]: % d επαφές προστέθηκαν επιτυχώς στο βιβλίο διευθύνσεών σας.

en: %d day until your password expires. | %d days until your password expires.
el[0]: % d μέρα μέχρι να λήξει ο  κωδικός πρόσβασής σας.
el[1]: % d μέρες μέχρι να λήξει ο κωδικός πρόσβασής σας.

en: %s is not activated.
el: %s δεν είναι ενεργό.

en: -- select --
el: -- επιλογή --

en: 1 day
el: 1 μέρα

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: 15 minutes
el: 15 λεπτά

en: 5 minutes
el: 5 λεπτά

en: 6 hours
el: 6 ώρες

en: <Previous
el: Προηγούμενη

en: A fatal error has occurred
el: Παρουσιάσθηκε κρίσιμο λάθος

en: A message has been sent to "%s" to verify that this is really your address. The new email address is activated as soon as you confirm this message.
el: Έχει σταλεί ένα μήνυμα στήν διεύθυνση "% s " για επιβεβαίωση ότι αυτή είναι πραγματικά διεύθυνσή σας. Η νέα διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου θα  ενεργοποιηθεί το συντομότερο αφού  επιβεβαιώσετε αυτό το μήνυμα.

en: A new account for the user "%s" has been requested through the signup form.
el: Ένας νέος λογαριασμός για το χρήστη "% s " έχει ζητηθεί μέσω της φόρμας εγγραφής.

en: A popup window could not be opened. Your browser may be blocking popups.
el: Ένα αναδυόμενο παράθυρο δεν είναι δυνατό να εμφανιστεί. Ο φυλλομετρητής  σας μπορεί να εφαρμόζει αποκλεισμό στα αναδυόμενα παράθυρα.

en: Account signup request for "%s"
el: Αίτηση εγγραφής  λογαριασμού για τον χρήστη "%s "

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Child Permission
el: Προσθήκη άδειας υποομάδας (child permission)

en: Add New Permission
el: Προσθήκη νέας άδειας

en: Add Permission
el: Προσθήκη δικαιώματος

en: Add a child permission to "%s"
el: Προσθήκη διακιώματος  υπομάδας στον "%s"

en: Add source
el: Προσθήκη προέλευσης

en: Add to address book:
el: Προσθήκη στο Διευθυνσιογράφο:

en: Add to my address book
el: Προσθήκη στο Διευθυνσιογράφο μου

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address Book
el: Διευθυνσιογράφος

en: Admin authentication requested, but no admin users defined in configuration.
el: Ζητήθηκε πιστοποίηση   διαχειριστή, αλλά δεν έχουν οριστεί  χρήστες ως διαχειριστές στην διαμόρφωση.

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Alarm
el: Ειδοποίηση(Alarm)

en: Alias
el: Ψευδώνυμο

en: All Authenticated Users
el: Ολοι οι έγκυροι χρήστες

en: All Permissions
el: Ολα τα δικαιώματα

en: An illegal value was specified.
el: Ορίστηκε μία μη επιτρεπόμενη τιμή.

en: Applications
el: Εφαρμογές

en: Approve the account:
el: Έγκριση του λογαριασμού

en: April
el: Απρίλιος

en: August
el: Αύγουστος

en: Available address books:
el: Διαθέσιμα βιβλία διευθύνσεων:

en: Back
el: Επιστροφή

en: Birthday
el: Γενέθλια

en: Block "%s" of application "%s" not found.
el: Η ενότητα  "% s " της εφαρμογής "% s " δεν βρέθηκε.

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cell Phone
el: Κινητό Τηλέφωνο

en: Choose a password
el: Επιλέξτε κωδικό

en: Choose a username
el: Επιλέξτε όνομα χρήστη

en: Choose the order of address books to search when expanding addresses.
el: Επιλέξτε τη σειρά εμφάνισης των βιβλίων Διευθύνσεων για αναζήτηση κατά την επέκταση των διεθύνσεων

en: Clear All
el: Καθαρισμός όλων

en: Click to add caption...
el: Κάντε κλικ για να προσθέσετε μία επικεφαλίδα

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Color Picker
el: Επιλέκτης Χρώματος

en: Company
el: Εταιρεία

en: Confirm new email address
el: Επιβεβαίωση νέας διεύθυνσης

en: Contacts
el: Επαφές

en: Could not save the backup configuration file %s.
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία εφεδρικού αντιγράφου του αρχείου ρυθμίσεων %s.

en: Creator Permissions
el: Εξουσιοδοτήσεις Δημιουργού

en: DD
el: ΜΜ

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Permission
el: Διαγραφή Εξουσιοδότησης

en: Delete permissions for "%s"
el: Διαγραφή δικαιωμάτων  για "%s"

en: Delete permissions for "%s" and any sub-permissions?
el: Διαγραφή δικαιωμάτων  για "%s" και κάθε  υποδικαιώματος

en: Deny the account:
el: Άρνηση του λογαριασμού:

en: Department
el: Τμήμα

en: Desktop notification (with certain browsers)
el: Desktop notification (με συγκεκριμένους φυλλομετρητές)

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Details have been logged for the administrator.
el: Οι λεπτομέρειες έχουν καταγραφεί για τον διαχειριστή.

en: Dial %s
el: Κλήση %s

en: Dismiss
el: Ματαίωση

en: Do not delete
el: Μη διαγράφεις

en: Domestic Address
el: Τοπική Διεύθυνση

en: Drafts
el: Πρόχειρα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Permission
el: Επεξεργασία Εξουσιοδότησης

en: Edit permissions for "%s"
el: Επεξεργασία Δικαιωμάτων για %s

en: Email
el: Αλληλογραφία

en: Email address to confirm not found.
el: Δεν υπάρχει διεύθυνση Email για επιβεβαίωση.

en: Emoticons
el: Αισθήματα

en: Enter the letters below:
el: Εισάγετε τα γράμματα πιο κάτω:

en: Error
el: Λάθος

en: Error when communicating with the server.
el: Σφάλμα κατά την επικοινωνία με το διακομιστή.

en: Expand
el: Επέκταση

en: Fax
el: ΦΑΞ

en: February
el: Φεβρουάριος

en: Filter items...
el: Στοιχεία φίλτρου...

en: Fix ratio
el: Σταθερός λόγος

en: Fr
el: Πα

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Global Preferences
el: Γενικές Επιλογές

en: Grayscale
el: Κλίμακα του γκρι

en: Groups
el: Ομάδες

en: Guest Permissions
el: Διακαιώματα Επισκέπτη

en: Help
el: Βοήθεια

en: Help file not found.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία βοηθείας.

en: Home Address
el: Διεύθυνση Σπιτιού

en: Home Phone
el: Τηλέφωνο Σπιτιού

en: Inbox
el: Εισερχόμενα

en: Individual Users
el: Ιδιαίτεροι Χρήστες

en: Inline
el: ενσωματωμένο

en: International Address
el: Διεθνής Διεύθυνση

en: Invert selection
el: Αντιστροφή της επιλογής

en: January
el: Ιανουάριος

en: July
el: Ιούλιος

en: June
el: Ιούνιος

en: Keep original?
el: Να κρατήσω το αυθεντικό;

en: Log out
el: Έξοδος

en: MM
el: ΜΜ

en: March
el: Μάρτιος

en: May
el: Μάιος

en: Message
el: Μήνυμα

en: Mirror
el: Καθρέπτης

en: Mo
el: Δε

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Move Down
el: Μετακίνηση Κάτω

en: Move Left
el: Μετακίνηση Αριστερά

en: Move Right
el: Μετακίνηση Δεξιά

en: Move Up
el: Κίνηση πάνωπάνω

en: Move down
el: Κίνηση κάτω

en: Move up
el: Κίνηση πάνω

en: Name
el: Όνομα

en: Next>
el: Επόμενη

en: No
el: Οχι

en: No Alerts
el: Χωρίς ειδοποιήσεις

en: No OAuth Key or Secret found for the Twitter API
el: Δεν υπάρχει κλειδί OAuth Key ή Secret για την δεπαφή (API) με το Twitter

en: No Sound
el: Χωρίς ήχο

en: No address book selected.
el: Δεν έχουν επιλεγεί βιβλία διευθύνσεων

en: No children can be added to this permission.
el: Δεν μπορούν να προστεθούν υποκατηγορίες σε αυτή την εξουσιοδότηση.

en: No configuration information specified for %s.
el: Δεν ορίσθηκαν πληροφορίες ρυθμίσεων για %s.

en: No message body text
el: Δεν υπάρχει σώμα κειμένου

en: No valid email address found
el: Δε υπάρχει έγγυρη διεύθυνση email.

en: No values
el: Δεν υπάρχουν τιμές

en: Not an admin
el: δεν είστε διαχειριστής

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: November
el: Νοέμβριος

en: OK
el: Εντάξει

en: Object
el: Αντικείμενο

en: October
el: Οκτώβριος

en: Ok
el: Eντάξει

en: Out Of Office
el: Εκτός Γραφείου

en: Outbox
el: Εξερχόμενα

en: Parcel Address
el: Διεύθυνση Πακέτου

en: Permission
el: Εξουσιοδότηση

en: Permission denied.
el: Η πρόσβαση απαγορεύεται...

en: Permissions
el: Διακαιώματα

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Photo
el: Φωτογραφία

en: Play a sound?
el: Αναπαραγωγή ενός ήχου;

en: Postal Address
el: Ταχυδρομική Διεύθυνση

en: Preferences
el: Επιλογές

en: Preferences for %s
el: Επιλογές για %s

en: Preferred Address
el: Προτιμώμενη Διεύθυνση

en: Preview
el: Προεπισκόπιση

en: Problem
el: Πρόβλημα

en: Really delete this block?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το συγκρότημα;

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove source
el: Διαγραφή προέλευσης

en: Required "%s" not specified in %s configuration.
el: Το απαιτούμενο "%s" δεν ορίστηκε στην διαμόρφσωση του %s .

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Role
el: Ρόλος

en: Rotate 180
el: Περιστροφή 180°

en: Rotate Left
el: Περιστροφή Αριστερά

en: Rotate Right
el: Περιστροφή Δεξιά

en: Sa
el: Σα

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Script must be run from the command line
el: Το σενάριο (script) πρέπει να εκτελείται από την γραμμή εντολών

en: Select a date
el: Επιλέξτε μια ημερομηνία

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Select an object
el: Επιλογή ενός αντικειμένου

en: Select none
el: Επιλογή κανενός

en: Select the identity you want to change:
el: Επιλέξτε τη ταυτότητα που θέλετε να αλλάξετε:

en: Select...
el: Επιλογή..

en: Selected address books:
el: Επιλεγμένα βιβλία διεύνσεων:

en: Send SMS
el: Αποστολή SMS

en: Sent
el: Απεσταλμένα

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: Shrink
el: Συρρίκνωση

en: Sign up
el: Είσοδος-Υπογραφή

en: Sign up for an account
el: Εγγραφείτε για ένα λογαριασμό.

en: Snooze...
el: Αναβολή ...

en: Su
el: Κυ

en: Success
el: Επιτυχία

en: Successfully saved the backup configuration file %s.
el: Επιτυχής αποθήκευση εφεδρικού αρχείου διαμόρφωσης %s.

en: Successfully wrote %s
el: Επιτυχής εγγραφή %s

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Th
el: Τε

en: The alarm was dismissed.
el: Η ειδοποίηση απορρίφθηκε.

en: The connection to the server has been restored.
el: Η σύνδεση με το διακομιστή έχει αποκατασταθεί.

en: The email address %s has been added to your identities. You can close this window now.
el: Η διεύθυνση email % s έχει προστεθεί στις ταυτότητές σας. Μπορείτε να κλείσετε αυτό το παράθυρο τώρα.

en: The encryption features require a secure web connection.
el: Οι δυνατότητες κρυπτογράφησης απαιτούν ασφαλή σύνδεση WEB.

en: The file %s should contain a %s setting.
el: Το αρχείο %s πρέπει να περιέχει μια %s ρύθμιση.

en: The file %s should contain some %s settings.
el: Το αρχείο %s πρέπει να περιέχει κάποιες %s ρυθμίσεις.

en: The following applications encountered errors removing user data: %s
el: Οι ακόλουθες εφαρμογές αντιμετώπισαν σφάλματα αφαίρεσης δεδομένων του χρήστη:%s

en: The full error message is logged in Horde's log file, and is shown below only to administrators. Non-administrative users will not see error details.
el: Το πλήρες μήνυμα λάθους έχει καταγραφεί  στο αρχείο καταγραφής Horde, και είναι διαθέσιμο στους διαχειριστές. Οι χρήστες δεν θα δουν λεπτομέρειες του σφάλματος.

en: The identity "%s" has been deleted.
el: Η ταυτότητα "%s" διαγράφηκε.

en: The new from address can't be verified, try again later:
el: Η νέα διεύθυνση αποστολής (from)  δεν μπορεί να epibebaivue;i,  mpore;ite δοκιμάστε ξανά αργότερα:

en: The preference "%s" could not be saved because its data exceeds the maximum allowable size
el: Η επιλογή  "% s " δεν θα μπορούσε να αποθηκευτεί, επειδή τα δεδομένα της υπερβαίνουν το μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος

en: The preferences backend is currently unavailable and your preferences have not been loaded. You may continue to use the system with default preferences.
el: Το σύστημα προτιμήσεων δεν  είναι διαθέσιμο προς το παρόν και οι  προτιμήσεις σας δεν έχουν φορτωθεί. Μπορείτε να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε το σύστημα με τις προεπιλεγμένες προτιμήσεις.

en: There are no preferences available for this application.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες επιλογές για την εφαρμογή αυτή.

en: There has been no contact with the server for several minutes. The server may be temporarily unavailable or network problems may be interrupting your session. You will not see any updates until the connection is restored.
el: Δεν έχει υπάρξει καμία επαφή με το διακομιστή για αρκετά λεπτά. Ο διακομιστής μπορεί να είναι προσωρινά μη διαθέσιμος ή προβλημάτα του δικτύου μπορούν να διακόπτουν τη συνεδρία σας. Δεν θα δείτε ενημερώσεις έως ότου αποκατασταθεί η σύνδεση.

en: There was an error importing the contact data:
el: Παρουσιάσθηκε σφάλμα κατά την εισαγωγή των δεδομένων της επαφής.

en: There was an error reading the contact data.
el: Παρουσιάσθηκε σφάλμα κατά την ανάγνωση των δεδομένων της επαφής.

en: There were errors encountered while updating your preferences.
el: Υπήρξαν σφάλματα που προέκυψαν κατά την ενημέρωση των επιλογών σας.

en: This is the notification log.
el: Αυτό είναι ένα μήνυμα ειδοποίσησης.

en: This system is currently deactivated.
el: Το σύστημα αυτό έχει απενεργοποιηθεί.

en: This value must be a number.
el: Αυτή η τιμή πρέπει να είναι αριθμός.

en: This value must be non-zero.
el: Αυτός ο αριθμός den πρέπει να είναι μηδενικός.

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Title
el: Τίτλος

en: To select multiple items, hold down the Control (PC) or Command (Mac) key while clicking.
el: Για να κρατήσετε πολλαπλά αντικείμενα, κρατήστε πατημάνο το Control (PC) ή το Command (Mac) πλήκτρο, ενώ κάνετε κλικ.

en: Toggle Alerts Log
el: Εναλλαγή εμφάνισης Ειδοποιήσεων

en: Trash
el: Κάδος

en: Tu
el: Τρ

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Type your password twice to confirm
el: Γράψτε τον κωδικό δύο φορές για επιβεβαίωση

en: URL
el: Ηλεκτρονική Διεύθυνση

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Upload
el: Αποστολή

en: User "%s" does not exist.
el: Ο χρήστης "%s" δεν υπάρχει

en: User Preferences
el: Επιλογές  Χρήστη

en: Username "%s" already exists.
el: Το όνομα χρήστη '%s' υπάρχει ήδη.

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: We
el: Τε

en: Weather support not configured.
el: Η υποστήριξη καιρού δεν έχει ρυθμιστεί.

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Work Address
el: Διεύθυνση Εργασίας

en: Work Phone
el: Τηλέφωνο Εργασίας

en: YYYY
el: ΕΕΕΕ

en: Yes
el: Ναί

en: You are not allowed to create more than %d block. | You are not allowed to create more than %d blocks.
el[0]: Δεν σας επιτρέπεται να δημιουργήσετε περισσότερους από %d συγκροτήματα (blocks).
el[1]: Δεν σας επιτρέπεται να δημιουργήσετε περισσότερους από %d σελιδοδείκτες.

en: You are not allowed to remove user data.
el: Δεν επιτρέπεται να διαγράψετε δεδομένα χρηστών.

en: You are using an old, unsupported version of Internet Explorer. You need at least Internet Explorer 8. If you already run IE8 or higher, disable the Compatibility View. Minimal view will be used until you upgrade your browser.
el: Χρησιμοποιείτε μία παλιά έκδοση του Internet Explorer που δεν υποστηρίζεται. Απαιτείται τουλάχιστον Internet Explorer 8.  Αν χρησιμοποιείτε   ήδη  IE8 ή νεώτερο, απενεργοποιήστε το προβολή συμβατότητας. Η  Ελάχιστη προβολή θα χρησιμοποιείται μέχρι να αναβαθμίσετε το πρόγραμμα περιήγησης σας.

en: You can snooze it for %s or %s dismiss %s it entirely
el: Μπορείτε να το αναβάλετε για %s ή %s  να απορρίψετε %s  εξ ολοκλήρου

en: You have requested to add the email address "%s" to the list of your personal email addresses.
    
    Go to the following link to confirm that this is really your address:
    %s
    
    If you don't know what this message means, you can delete it.
el: Ζητήσατε να προσθέσετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου "% s "  στη λίστα των προσωπικών διευθύνσεων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας. 
    
    Ακολουθείστε τον πιο κάτω σύνδεσμο για να επιβεβαιώσετε ότι αυτή είναι πραγματικά η διεύθυνσή σας: 
    %s 
    
    Αν δεν αντιλαμβάνεστε τη σημασία  αυτού του μηνύματος, μπορείτε να το διαγράψετε.

en: You must configure a VFS backend.
el: Πρέπει να ρυθμίσετε το VFS-Backend.

en: You must provide a setting for "%s".
el: Πρέπει να δώσετε μια ρύθμιση για το "%s".

en: Your browser does not support javascript. Using minimal view instead.
el: Ο φυλλομετρητής σας δεν υποστηρίζει JavaScript.  Θα  γίνει χρήση  της ελάχιστης προβολής αντ' αυτής.

en: Your browser does not support the dynamic view. Using basic view instead.
el: Ο φυλλομετρητής σας δεν υποστηρίζει τη δυναμική προβολή. Θα  γίνει χρήση της βασικής προβολής αντ' αυτής.

en: Your browser does not support the dynamic view. Using minimal view instead.
el: Ο φυλλομετρητής σας δεν υποστηρίζει τη δυναμική προβολή. Θα  γίνει χρήση της ελάχιστης προβολής αντ' αυτής.

en: Your default identity has been changed.
el: Η προκαθορισμένη σας ταυτότητα έχει τροποποιηθεί:

en: Your default identity:
el: Η προκαθορισμένη σας ταυτότητα:

en: Your preferences have been updated for the duration of this session.
el: Οι επιλογές σας έχουν ενημερωθεί για τη διάρκεια αυτής της σύνδεσης.

en: Your preferences have been updated.
el: Οι επιλογές σας έχουν ενημερωθεί.

en: [Hide Quoted Text]
el: [Απόκρυψη κειμένου σε εισαγωγικά]

en: [No Label]
el: [Χωρίς Ετικέτα]

en: [Show Quoted Text - %d lines]
el: [Εμφάνιση κειμένου σε παράθεση (Quoted Text) - %d γραμμές]

en: hh
el: ωω

en: loading
el: φόρτωση

en: mm
el: λλ

en: ss
el: δδ

en: vCard
el: Ψηφιακή Κάρτα
