Horde_Core - en to eu translation catalogue (255 entries)

en:  (Accesskey %s)
eu:  (%s laster-tekla)

en: "%s" is not configured in the Horde Registry.
eu: "%s" ez dago konfiguratuta Horde erregistroan.

en: %d contact was successfully added to your address book. | %d contacts were successfully added to your address book.
eu[0]: Kontaktu %d ongi gehitu da helbide-liburuan.
eu[1]: %d kontaktu ongi gehitu dira helbide-liburuan.

en: %d day until your password expires. | %d days until your password expires.
eu[0]: %d egun falta pasahitza iraungitzeko.
eu[1]: %d egun falta pasahitza iraungitzeko.

en: %s is not activated.
eu: %s ez dago aktibatuta.

en: -- select --
eu: -- hautatu --

en: 1 day
eu: 1 egun

en: 1 hour
eu: 1 ordu

en: 15 minutes
eu: 15 minutu

en: 5 minutes
eu: 5 minutu

en: 6 hours
eu: 6 ordu

en: <Previous
eu: <Aurrekoa

en: A fatal error has occurred
eu: Errore larria gertatu da

en: A message has been sent to "%s" to verify that this is really your address. The new email address is activated as soon as you confirm this message.
eu: "%s" helbidera mezu bat bidali da zure benetako helbidea den egiatatzeko. Mezu hori berretsi bezain laster helbide berria aktibatuko da.

en: A new account for the user "%s" has been requested through the signup form.
eu:  "%s" erabiltzaileak kontu berria eskatu du alta emateko formularioaren bidez.

en: A popup window could not be opened. Your browser may be blocking popups.
eu: Ezin izan da ireki leiho gainerakor bat. Beharbada leiho gainerakorrak blokeatzeko konfiguratu duzu arakatzailea.

en: Account signup request for "%s"
eu: Kontu berri baten eskaera "%s"(r)entzat

en: Add
eu: Gehitu

en: Add Child Permission
eu: Gehitu semearen baimenak

en: Add New Permission
eu: Gehitu baimen berria

en: Add Permission
eu: Gehitu baimena

en: Add a child permission to "%s"
eu: Gehitu "%s"(r)i beherakako baimena

en: Add source
eu: Gehitu iturria

en: Add to address book:
eu: Gehitu helbide-liburuan:

en: Add to my address book
eu: Gehitu nire helbide-liburuan

en: Address
eu: Helbidea

en: Address Book
eu: Helbide-liburua

en: Admin authentication requested, but no admin users defined in configuration.
eu: Beharrezkoa da admin bezala autentikatzea, baina ez dago admin bezalako erabiltzailerik ezarrita.

en: Administration
eu: Administrazioa

en: Alarm
eu: Alarma

en: Alias
eu: Aliasa

en: All Authenticated Users
eu: Erabiltzaile autentifikatu guztiak

en: All Permissions
eu: Baimen guztiak

en: An illegal value was specified.
eu: Balio ilegala zehaztu da.

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Approve the account:
eu: Kontua onartu:

en: April
eu: apirila

en: August
eu: abuztua

en: Available address books:
eu: Helbide-liburu erabilgarriak:

en: Back
eu: Atzera

en: Birthday
eu: Urtebetetzea

en: Block "%s" of application "%s" not found.
eu:  "%s" blokea,  "%s" aplikazioan ez da aurkitu.

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cell Phone
eu: Telefono mugikorra

en: Choose a password
eu: Idatzi pasahitz bat

en: Choose a username
eu: Idatzi erabiltzaile-izen bat

en: Choose the order of address books to search when expanding addresses.
eu: Aukeratu helbide-liburuen ordena helbideak zabaltzerakoan bilaketak egiteko.

en: Clear All
eu: Garbitu dena

en: Click to add caption...
eu: Egin klik izenburua gehitzeko...

en: Close
eu: Itxi

en: Color Picker
eu: Kolore-hautatzailea

en: Company
eu: Enpresa

en: Confirm new email address
eu: Baieztatu helbide elektroniko berria

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Could not save the backup configuration file %s.
eu: Ezin izan da gorde babeskopiaren konfigurazioaren %s fitxategia.

en: Creator Permissions
eu: Sortzailearen baimenak

en: DD
eu: EE

en: December
eu: abendua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete Permission
eu: Ezabatu baimena

en: Delete permissions for "%s"
eu: Ezabatu "%s"(r)en baimenak

en: Delete permissions for "%s" and any sub-permissions?
eu: Ezabatu baimenak eta azpi-baimenak  "%s"(r)entzat?

en: Deny the account:
eu: Kontua ezeztatu:

en: Department
eu: Saila

en: Desktop notification (with certain browsers)
eu: Mahaigaineko jakinarazpena (nabigatzaile batzuekin bakarrik)

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Details have been logged for the administrator.
eu: Administratzailearentzako xehetasunak erregistratu dira.

en: Dial %s
eu:  %s deitu

en: Dismiss
eu: Baztertu

en: Do not delete
eu: Ez ezabatu

en: Domestic Address
eu: Etxeko helbidea

en: Drafts
eu: Zirriborroak

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit Permission
eu: Editatu baimena

en: Edit permissions for "%s"
eu: Editatu "%s"(r)en baimenak

en: Email
eu: Helbide elektronikoa

en: Email address to confirm not found.
eu: Berresteko posta elektroniko helbidea ez da aurkitu.

en: Emoticons
eu: Emotikonoak

en: Enter the letters below:
eu: Idatzi ondorengo hizkiak:

en: Error
eu: Errorea

en: Error when communicating with the server.
eu: Errorea zerbitzariarekin komunikatzean.

en: Expand
eu: Zabaldu

en: Fax
eu: Faxa

en: February
eu: otsaila

en: Filter items...
eu: Elementuak iragazi...

en: Fix ratio
eu: Erlazio finkoa

en: Flip
eu: Alderantzikatu

en: Fr
eu: Or

en: Friday
eu: Ostirala

en: Global Preferences
eu: Hobespen globalak

en: Google Maps
eu: Google mapak

en: Grayscale
eu: Gris eskala

en: Groups
eu: Taldeak

en: Guest Permissions
eu: Gonbidatu-baimenak

en: Help
eu: Laguntza

en: Help file not found.
eu: Laguntza fitxategia ez da aurkitu.

en: Home Address
eu: Helbidea (etxea)

en: Home Phone
eu: Telefonoa (etxea)

en: Inbox
eu: Sarrerako ontzia

en: Individual Users
eu: Erabiltzaile indibidualak

en: Inline
eu: Barnean

en: International Address
eu: Nazioarteko helbidea

en: Invert selection
eu: Hautapena alderantzikatu

en: January
eu: urtarrila

en: July
eu: uztaila

en: June
eu: ekaina

en: Keep original?
eu: Jatorrizkoa gorde?

en: Log out
eu: Itxi saioa

en: MM
eu: HH

en: MapQuest map
eu: MapQuest mapa

en: March
eu: martxoa

en: May
eu: maiatza

en: Message
eu: Mezua

en: Mirror
eu: Ispilua

en: Mo
eu: Al

en: Monday
eu: Astelehena

en: Move Down
eu: Behera mugitu

en: Move Left
eu: Ezkerrera mugitu

en: Move Right
eu: Eskumara mugitu

en: Move Up
eu: Gora mugitu

en: Move down
eu: Behera mugitu

en: Move up
eu: Gora mugitu

en: Multimap UK map
eu: Multimap UK mapa

en: Name
eu: Izena

en: Next>
eu: Hurrengoa>

en: No
eu: Ez

en: No Alerts
eu: Ez dago alertarik

en: No OAuth Key or Secret found for the Twitter API
eu: Twitter APIrentzako OAuth Key edo Secret delakorik ez da aurkitu

en: No Sound
eu: Soinurik ez

en: No address book selected.
eu: Ez da helbide-libururik hautatu.

en: No children can be added to this permission.
eu: Baimen honi ezin zaio ondorengorik gehitu.

en: No configuration information specified for %s.
eu: %s(r)entzat ez da konfigurazio argibiderik zehaztu.

en: No message body text
eu: Ez dago mezu-gorputzeko testurik

en: No valid email address found
eu: Ez da baliozko helbide elektronikorik aurkitu

en: No values
eu: Baliorik gabe

en: Not an admin
eu: Ez da admin

en: Notes
eu: Oharrak

en: November
eu: azaroa

en: OK
eu: Ados

en: Object
eu: Objektua

en: October
eu: azaroa

en: Ok
eu: Ados

en: Out Of Office
eu: Bulegotik kanpo

en: Outbox
eu: Bidalitakoak

en: Parcel Address
eu: Partzela helbidea

en: Permission
eu: Baimena

en: Permission denied.
eu: Baimena ukatu da.

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Phone
eu: Telefonoa

en: Photo
eu: Argazkia

en: Play a sound?
eu: Soinua jo?

en: Postal Address
eu: Helbidea

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Preferences for %s
eu: Hobespenak: %s

en: Preferred Address
eu: Helbide hobetsia

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Problem
eu: Arazoa

en: Really delete this block?
eu: Ziur zaude bloke hau ezabatu nahi duzula?

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove source
eu: Ezabatu iturria

en: Required "%s" not specified in %s configuration.
eu: Ez da zehaztu beharrezkoa den  "%s" %s(r)en konfigurazioan.

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Role
eu: Funtzioa

en: Rotate 180
eu: Biratu 180

en: Rotate Left
eu: Biratu ezkerrera

en: Rotate Right
eu: Biratu eskumara

en: Sa
eu: Lr

en: Saturday
eu: larunbata

en: Script must be run from the command line
eu: Scripta komando lerrotik abiarazi behar da

en: Select a date
eu: Aukeratu data bat

en: Select all
eu: Hautatu denak

en: Select an object
eu: Aukeratu objektu bat

en: Select none
eu: Ez hautatu bat ere

en: Select the identity you want to change:
eu: Aukeratu aldatu nahi duzun identitatea:

en: Select...
eu: Hautatu...

en: Selected address books:
eu: Hautatutako helbide liburuak:

en: Send SMS
eu: Bidali SMSa

en: Sent
eu: Bidalitakoak

en: September
eu: iraila

en: Shrink
eu: Uzkurtu

en: Sign up
eu: Altan eman

en: Sign up for an account
eu: Altan eman kontu berria

en: Snooze...
eu: Iratzargailua...

en: Su
eu: Ig

en: Success
eu: Ongi

en: Successfully saved the backup configuration file %s.
eu: Behar bezala gorde da %s fitxategiaren babeskopiaren konfigurazioa.

en: Successfully wrote %s
eu: Behar bezala idatzi da %s

en: Sunday
eu: Igandea

en: Tasks
eu: Zereginak

en: Th
eu: Og

en: The alarm was dismissed.
eu: Alarma baztertu egin da.

en: The connection to the server has been restored.
eu: Zerbitzarirako konexioa berrezarri da.

en: The e-mail field cannot be empty.
eu: Helbide elektronikoaren eremuak ezin du hutsik egon

en: The email address %s has been added to your identities. You can close this window now.
eu: %s posta helbidea zure identitateetara gehitu da. Leiho hau itxi dezakezu.

en: The encryption features require a secure web connection.
eu: Zifraketak web-konexio segurua behar du.

en: The file %s should contain a %s setting.
eu: %s fitxategiak %s aukera izan beharko luke.

en: The file %s should contain some %s settings.
eu: %s fitxategiak %s moduko hainbat aukera izan beharko lituzke.

en: The following applications encountered errors removing user data: %s
eu: Ondorengo aplikazioek akatsak aurkitu dituzte erbiltzailearen datuak ezabatzean: %s

en: The full error message is logged in Horde's log file, and is shown below only to administrators. Non-administrative users will not see error details.
eu: Errore mezua osorik Hordeko log fitxategian gordeko da eta behean administrariek ere ikus dezakete. Administrariak ez diren erabiltzaileek ez dute zehaztapenik ikusiko.

en: The identity "%s" has been deleted.
eu: "%s" identitatea ezabatu da.

en: The new from address can't be verified, try again later:
eu: Bidaltzeko helbide berria ezin da egiaztatu, saiatu zaitez berriro:

en: The preference "%s" could not be saved because its data exceeds the maximum allowable size
eu: "%s" hobespena ezin da gorde baimendutako gehienezko kopurua gainditzen duelako tamainan

en: The preferences backend is currently unavailable and your preferences have not been loaded. You may continue to use the system with default preferences.
eu: Hobespenak ez dira kargatu hobespenen euskarria ez dagoelako momentu honetan erabilgarri. Aurrera jarraituz gero sistemak lehenetsitako hobespenak erabiliko dituzu.

en: There are no preferences available for this application.
eu: Aplikazio honen hobespenak ez daude erabilgarri.

en: There has been no contact with the server for several minutes. The server may be temporarily unavailable or network problems may be interrupting your session. You will not see any updates until the connection is restored.
eu: Ez da kontakturik egon zerbitzariarekin hainbat minutuz. Beharbada zerbitzaria ez da erabilgarri egongo une honetan, edo sare-arazo batzuen ondorioz saioa etenda egongo da. Ez duzu eguneratzerik ikusiko konexioa berrezarri arte.

en: There was an error importing the contact data:
eu: Errorea gertatu da kontaktuen datuak inportatzean:

en: There was an error reading the contact data.
eu: Errorea gertatu da kontaktuen datuak irakurtzean:

en: There were errors encountered while updating your preferences.
eu: Hobespenak eguneratzerakoan erroreak aurkitu dira.

en: This is the notification log.
eu: Jakinarazpen-erregistroa da.

en: This system is currently deactivated.
eu: Sistema ez dago erabilgarri une honetan.

en: This value must be a number.
eu: Baloreak zenbaki bat izan behar du.

en: This value must be non-zero.
eu: Baloreak ezin du zero izan.

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Title
eu: Izenburua

en: To select multiple items, hold down the Control (PC) or Command (Mac) key while clicking.
eu: Hainbat eremu hautatzeko, sakatu Ktrl (PC) edo Komandoa (Mac) tekla klik egiten duzun bitartean.

en: Toggle Alerts Log
eu: Aldatu alerten erregistroa

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Tu
eu: Ar

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Type your password twice to confirm
eu: idatzi pasahitza bitan berresteko

en: URL
eu: URLa

en: Update
eu: Eguneratu

en: Upload
eu: Kargatu

en: User "%s" does not exist.
eu: "%s" erabiltzailea ez dago.

en: User Preferences
eu: Erabiltzailearen hobespenak

en: Username "%s" already exists.
eu: "%s" erabiltzailea badago lehendik.

en: Warning
eu: Kontuz

en: We
eu: Az

en: Weather support not configured.
eu: Eguraldirako modulua ez dago konfiguratuta.

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Whereis Australia map
eu: Whereis Australia mapa

en: Work Address
eu: Helbidea (lantokia)

en: Work Phone
eu: Telefonoa (lantokia)

en: YYYY
eu: UUUU

en: Yahoo! map
eu: Yahoo! mapa

en: Yes
eu: Bai

en: You are not allowed to create more than %d block. | You are not allowed to create more than %d blocks.
eu[0]: Ez daukazu baimenik %d bloke baino gehiago sortzeko.
eu[1]: Ez daukazu baimenik %d bloke baino gehiago sortzeko.

en: You are not allowed to remove user data.
eu: Ez daukazu baimenik erabiltzaileen datuak ezabatzeko.

en: You are using an old, unsupported version of Internet Explorer. You need at least Internet Explorer 8. If you already run IE8 or higher, disable the Compatibility View. Minimal view will be used until you upgrade your browser.
eu: Internet Explorer nabigatzailearen bertsio zahar eta mantenurik gabekoa erabiltzen ari zara. Gutxienez Internet Explorer 8a behar duzu. IE8 edo altuagoa erabiliz gero, Bateragarritasun ikuspegia desgaitu behar da. Nabigatzailea eguneratu bitartean bista minimalista erabili behar izango duzu.

en: You can snooze it for %s or %s dismiss %s it entirely
eu: Geroko utz dezakezu (%s), edo %s baztertu %s guztiz

en: You must configure a VFS backend.
eu: VFS euskarri bat konfiguratu behar duzu.

en: You must provide a setting for "%s".
eu: "%s"(r)entzat ezarpen bat eman behar duzu.

en: Your browser does not support javascript. Using minimal view instead.
eu: Zure nabigatzaileak ez du Javascript ulertzen. Bista minimalista erabiliko da.

en: Your browser does not support the dynamic view. Using basic view instead.
eu: Zure nabigatzaileak ez du bista dinamikoa ulertzen. Oinarrizko bista erabiliko da.

en: Your browser does not support the dynamic view. Using minimal view instead.
eu: Zure nabigatzaileak ez du bista dinamikoa ulertzen. Bista minimalista erabiliko da.

en: Your default identity has been changed.
eu: Identitate lehenetsia aldatu egin da.

en: Your default identity:
eu: Identitate lehenetsia:

en: Your preferences have been updated for the duration of this session.
eu: Hobespenak eguneratu dira saio honetarako.

en: Your preferences have been updated.
eu: Zure hobespenak eguneratu egin dira.

en: [Hide Quoted Text]
eu: [Ezkutatu aipatutako testua]

en: [No Label]
eu: [Etiketa gabe]

en: [Show Quoted Text - %d lines]
eu: [Erakutsi aipatutako testua - %d lerro]

en: hh
eu: oo

en: loading
eu: kargatzen
