Horde_Core - en to fi translation catalogue (248 entries)

en:  (Accesskey %s)
fi:  (Pikanäppäin %s)

en: "%s" is not configured in the Horde Registry.
fi: "%s" asennustietoja ei löydy Horden rekisteristä.

en: %d contact was successfully added to your address book. | %d contacts were successfully added to your address book.
fi[0]: %d yhteystieto lisättiin onnistuneesti osoitekirjaasi.
fi[1]: %d Yhteystietoa lisättiin onnistuneesti osoitekirjaasi.

en: %d day until your password expires. | %d days until your password expires.
fi[0]: Salasanasi vanhentuu %d päivän päästä.
fi[1]: Salasanasi vanhentuu %d päivän päästä.

en: -- select --
fi: -- valitse --

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: 1 hour
fi: 1 tunti

en: 15 minutes
fi: 15 minuuttia

en: 5 minutes
fi: 5 minuuttia

en: 6 hours
fi: 6 tuntia

en: <Previous
fi: <Edellinen

en: A fatal error has occurred
fi: Tapahtui vakava virhe

en: A message has been sent to "%s" to verify that this is really your address. The new email address is activated as soon as you confirm this message.
fi: Varmistusviesti on lähetetty antamaasi osoitteeseen "%s". Uusi sähköpostiosoite aktivoidaan heti kun olet vastannut varmistusviestiin ja varmistanut osoitteen kuuluvan sinulle.

en: A new account for the user "%s" has been requested through the signup form.
fi: Käyttäjä "%s" on pyytänyt käyttäjätunnustietoja kirjautumislomakkeen kautta.

en: A popup window could not be opened. Your browser may be blocking popups.
fi: Ponnahdusikkunaa ei voitu avata. Ehkäpä selaimesi estää ponnahdusikkunoiden avaamisen?

en: Account signup request for "%s"
fi: Käyttäjätunnupyyntö käyttäjältä "%s"

en: Add
fi: Lisää

en: Add Child Permission
fi: Lisää alitaso oikeudelle

en: Add New Permission
fi: Lisää uusi oikeus

en: Add Permission
fi: Lisää oikeus

en: Add a child permission to "%s"
fi: Lisää alitaso oikeudelle "%s"

en: Add source
fi: Lisää lähde

en: Add to address book:
fi: Lisää osoitekirjaan:

en: Add to my address book
fi: Lisää osoitekirjaani:

en: Address
fi: Osoite

en: Address Book
fi: Osoitekirja

en: Admin authentication requested, but no admin users defined in configuration.
fi: Ylläpitäjän autentikaatiota yritettiin, mutta asetuksissa ei ole määritelty ylläpitäjää.

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Alarm
fi: Hälytys

en: All Authenticated Users
fi: Kaikki autentikoidut käyttäjät

en: All Permissions
fi: Kaikki oikeudet

en: An illegal value was specified.
fi: Annettu arvo ei kelpaa.

en: Applications
fi: Ohjelmat

en: Approve the account:
fi: Hyväksy käyttäjätunnus:

en: April
fi: huhtikuu

en: August
fi: elokuu

en: Available address books:
fi: Käytettävissäolevat osoitekirjat:

en: Back
fi: Takaisin

en: Birthday
fi: Syntymäpäivä

en: Block "%s" of application "%s" not found.
fi: Ei löytynyt osiota "%s" ohjelmalle "%s".

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Cancel
fi: Peru

en: Cell Phone
fi: Puhelin (GSM)

en: Choose a password
fi: Valitse salasana

en: Choose a username
fi: Valitse käyttäjätunnus

en: Choose the order of address books to search when expanding addresses.
fi: Valitse missä järjestyksessä laajennettavia osoitteita etsitään osoitekirjoista.

en: Click to add caption...
fi: Napsauta lisätäksesi tekstin...

en: Close
fi: Sulje

en: Color Picker
fi: Värivalitsin

en: Company
fi: Yritys

en: Confirm new email address
fi: Varmista uusi sähköpöstiosoite

en: Contacts
fi: Yhteystiedot

en: Could not save the backup configuration file %s.
fi: Ei voitu tallentaa varmuuskopiotiedostoa %s.

en: Creator Permissions
fi: Oikeudet tekijällä

en: DD
fi: PP

en: December
fi: joulukuu

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Permission
fi: Poista oikeus

en: Delete permissions for "%s"
fi: Poista oikeudet "%s":lta

en: Delete permissions for "%s" and any sub-permissions?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa "%s" ja kaikki sen alioikeudet?

en: Deny the account:
fi: Kiellä käyttäjätunnus:

en: Department
fi: Osasto

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Details have been logged for the administrator.
fi: Tarkemmat tiedot on talletettu ylläpidon käsiteltäväksi.

en: Dial %s
fi: Valitsin %s

en: Dismiss
fi: Ohita

en: Do not delete
fi: Älä Poista

en: Domestic Address
fi: Osoite kotimaassa

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Permission
fi: Muokkaa oikeutta

en: Edit permissions for "%s"
fi: Muokkaa "%s" oikeuksia

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email addresses to confirm not found.
fi: Varmistettavaa sähköpostiosoittetta ei löytyntyt.

en: Emoticons
fi: Hymiöt

en: End forwarded message
fi: Välitetty viesti päättyy

en: Enter the letters below:
fi: Anna kirjaimet alle:

en: Error
fi: Virhe

en: Error when communicating with the server.
fi: Virhe palvelinyhteyksissä.

en: Expand
fi: Laajenna

en: Fax
fi: Faksi

en: February
fi: helmikuu

en: Fix ratio
fi: Korjaa suhde

en: Flip
fi: Käännä ympäri

en: Forwarded message
fi: Välitetty viesti

en: Forwarded message from %s
fi: Välitetty viesti lähettäjältä %s

en: Fr
fi: pe

en: Friday
fi: perjantai

en: Global Preferences
fi: Yleiset asetukset

en: Google Maps
fi: Google Kartat

en: Grayscale
fi: Harmaasävy

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Guest Permissions
fi: Vierailijan oikeudet

en: Help
fi: Ohje

en: Help file not found.
fi: Ohjetiedostoa ei löytynyt.

en: Home Address
fi: Osoite (Koti)

en: Home Phone
fi: Puhelin (Koti)

en: Individual Users
fi: Yksittäiset käyttäjät

en: Inline
fi: Sisällytetty

en: International Address
fi: Kansainvälinen osoite

en: Invert selection
fi: Muuta valinta käänteiseksi

en: January
fi: tammikuu

en: July
fi: heinäkuu

en: June
fi: kesäkuu

en: Keep original?
fi: Säilytä alkuperäinen?

en: Log out
fi: Poistu

en: MM
fi: KK

en: MapQuest map
fi: MapQuest kartta

en: March
fi: maaliskuu

en: May
fi: toukokuu

en: Message
fi: Viesti

en: Mirror
fi: Peilikuva

en: Mo
fi: ma

en: Monday
fi: maanantai

en: Move Down
fi: Siirrä alaspäin

en: Move Left
fi: Siirrä vasemmalle

en: Move Right
fi: Siirrä oikealle

en: Move Up
fi: Siirrä ylöspäin

en: Move down
fi: Siirrä alaspäin

en: Move up
fi: Siirrä ylöspäin

en: Multimap UK map
fi: Multimap Iso-Britannian kartta

en: Name
fi: Nimi

en: Next>
fi: Seuraava>

en: No
fi: Ei

en: No Alerts
fi: Ei hälytyksiä

en: No OAuth Key or Secret found for the Twitter API
fi: Twitter API:lle ei löytynyt OAuth avainta tai salatietoa.

en: No Sound
fi: Ei ääniä

en: No address book selected.
fi: Osoitekirjaa ei ole valittu.

en: No children can be added to this permission.
fi: Tälle oikeudelle ei voi lisätä alitasoja.

en: No configuration information specified for %s.
fi: Asetuksia ei löytynyt %s.

en: No message body text
fi: Ei sisältötekstiä viestissä

en: No valid email address found
fi: Käyttökelpoista sähköpostiosoitetta ei löytynyt

en: No values
fi: Ei arvoja

en: Not an admin
fi: Ei ylläpitäjä

en: Notes
fi: Muistiinpanot

en: November
fi: marraskuu

en: Object
fi: Objekti

en: October
fi: lokakuu

en: Out Of Office
fi: Poissa paikalta

en: Parcel Address
fi: Toimitusosoite

en: Permission
fi: Oikeus

en: Permission denied.
fi: Käyttö kielletty.

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Phone
fi: Puhelin

en: Photo
fi: Valokuvat

en: Play a sound?
fi: Soita ääni?

en: Postal Address
fi: Postiosoite

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Preferences for %s
fi: %s asetukset

en: Preferred Address
fi: Oletusosoite

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Problem
fi: Ongelma

en: Quoted
fi: Lainattu

en: Quoting %s
fi: Lainaus %s

en: Really delete this block?
fi: Poistetaan tämä osio?

en: Remove
fi: Poista

en: Remove source
fi: Poista lähde

en: Required "%s" not specified in %s configuration.
fi: Tarvittavaa tietoa "%s" ei ollut määritelty %s asetuksissa.

en: Reset
fi: Tyhjennä

en: Role
fi: Rooli

en: Rotate 180
fi: Käännä 180

en: Rotate Left
fi: Käännä vastapäivään

en: Rotate Right
fi: Käännä myötäpäivään

en: Sa
fi: la

en: Saturday
fi: lauantai

en: Script must be run from the command line
fi: Skripti pitää ajaa komentoriviltä

en: Select a date
fi: Valitse päivämäärä

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Select an object
fi: Valitse objekti

en: Select none
fi: Tyhjennä valinta

en: Select the identity you want to change:
fi: Valitse muutettava profiili:

en: Select...
fi: Valitse...

en: Selected address books:
fi: Valitut osoitekirjat:

en: Send SMS
fi: Lähetä SMS

en: Sent
fi: Lähetetty

en: September
fi: syyskuu

en: Shrink
fi: Pienennä

en: Sign up
fi: Kirjaudu

en: Sign up for an account
fi: Rekisteröi uutta tunnusta

en: Snooze...
fi: Torkku...

en: Su
fi: su

en: Success
fi: Onnistui

en: Successfully saved the backup configuration file %s.
fi: Varmuuskopiotiedoston tallennus onnistui %s.

en: Successfully wrote %s
fi: Kirjoitus onnistui %s

en: Sunday
fi: sunnuntai

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Th
fi: to

en: The History system is disabled.
fi: Historiatietojärjestelmä ei ole käytössä.

en: The connection to the server has been restored.
fi: Yhteys palvelimeen on palautettu.

en: The email address %s has been added to your identities. You can close this window now.
fi: Sähköpostiosoite %s on lisätty profiileihisi. Voit sulkea tämän ikkunan.

en: The encryption features require a secure web connection.
fi: Salaustoiminto vaati salatun yhteyden käyttämistä.

en: The file %s should contain a %s setting.
fi: Tiedostossa %s pitäisi olla %s asetus.

en: The file %s should contain some %s settings.
fi: Tiedostossa %s pitäisi olla joitakin %s asetuksia.

en: The following applications encountered errors removing user data: %s
fi: Seuraavissa ohjelmissa tapahtui virheitä kun poistettiin käyttäjätietoja: %s

en: The full error message is logged in Horde's log file, and is shown below only to administrators. Non-administrative users will not see error details.
fi: Virheilmoitus kokonaisuudessaan on talletettu Horden lokitiedostoon ja näkyy alla vain ylläpitäjille. Tavalliset käyttäjät eivät näe virhetilanteen yksityiskohtia.

en: The identity "%s" has been deleted.
fi: Poistettiin profiili "%s".

en: The new from address can't be verified, try again later:
fi: Uutta osoitetta ei pystytty varmentamaan, yritä myöhemmin uudestaan:

en: The preference "%s" could not be saved because its data exceeds the maximum allowable size
fi: Asetusta "%s" ei voitu tallentaa, koska se vie enemmän tilaa kuin mitä on sallittu

en: The preferences backend is currently unavailable and your preferences have not been loaded. You may continue to use the system with default preferences.
fi: Asetusten taustajärjestelmä ei ole käytettävissä ja asetuksiasi ei ole ladattu. Voit jatkaa järjestelmän käyttöä oletusasetuksilla.

en: There are no email addresses to confirm.
fi: Ei ole varmistettavia sähköpostiosoitteita.

en: There are no preferences available for this application.
fi: Tälle ohjelmalle ei voi asettaa asetuksia.

en: There has been no contact with the server for several minutes. The server may be temporarily unavailable or network problems may be interrupting your session. You will not see any updates until the connection is restored.
fi: Palvelimeen ei ole saatu yhteyttä useaan minuuttiin. Palvelin voi olla väliaikaisesti saavuttamattomissa tai yhteysvirheet häiritsevät istuntoa. Et näe päivityksiä ennenkuin palveliyhteydet on palautuneet.

en: There was an error importing the contact data:
fi: Yhteystietojen tuonnissa tapahtui virhe:

en: There was an error reading the contact data.
fi: Yhteystietoja luettaessa tapahtui virhe.

en: There were errors encountered while updating your preferences.
fi: Päivitettäessä asetuksiasi tapahtui virhe.

en: This is the notification log.
fi: Tämä on ilmoitusloki.

en: This system is currently deactivated.
fi: Tämä järjestelmä on pois käytöstä.

en: This value must be a number.
fi: Tämän arvon pitää olla numero.

en: This value must be non-zero.
fi: Tämä arvo ei saa olla nolla.

en: Thursday
fi: torstai

en: Title
fi: Titteli

en: To select multiple items, hold down the Control (PC) or Command (Mac) key while clicking.
fi: Voidaksesi valita useampia vaihtoehtoja, pidä Control- (PC) tai Command- (Mac) näppäintä pohjassa kun napsautat hiiren painiketta.

en: Trash
fi: Roskakori

en: Tu
fi: ti

en: Tuesday
fi: tiistai

en: Type your password twice to confirm
fi: Varmistaaksesi kirjoita salasana kahdesti

en: Update
fi: Päivitä

en: Upload
fi: Vie

en: User "%s" does not exist.
fi: Käyttäjää "%s" ei ole olemassa.

en: User Preferences
fi: Käyttäjäasetukset

en: Username "%s" already exists.
fi: Käyttäjätunnus "%s" on jo olemassa.

en: Warning
fi: Varoitus

en: We
fi: ke

en: Weather support not configured.
fi: Tukea säätiedoille ei ole asennettu.

en: Wednesday
fi: keskiviikko

en: Whereis Australia map
fi: Whereis Australian kartta

en: Work Address
fi: Osoite (Työ)

en: Work Phone
fi: Puhelin (Työ)

en: YYYY
fi: VVVV

en: Yahoo! map
fi: Yahoo! kartta

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are not allowed to create more than %d block. | You are not allowed to create more than %d blocks.
fi[0]: Et voi tehdä kuin %d osion.
fi[1]: Et voi tehdä kuin %d osiota.

en: You are not allowed to remove user data.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa käyttäjätietoja.

en: You are using an old, unsupported version of Internet Explorer. You must use the minimal view until you upgrade your browser.
fi: Käytät vanhaa ei tuettua versiota Internet Explorer selainta. Sinun tulee päivittää selainversio tai käyttää minimaalista käyttötilaa.

en: You can snooze it for %s or %s dismiss %s it entirely
fi: Voit torkuttaa sen %s tai %s hylätä %s kokonaan

en: You have requested to add the email address "%s" to the list of your personal email addresses.
    
    Go to the following link to confirm that this is really your address:
    %s
    
    If you don't know what this message means, you can delete it.
fi: Olet pyytänyt lisättäväksi sähköpostiosoitteen "%s" omien osoitteisi listaan.
    
    Seuraa seuraavaa linkkiä varmistaaksesi, että tämä on juuri sinun osoitteesi: %s
    
    Jos et tiedä mitä tämä viesti tarkoittaa, niin voit poistaa sen.

en: You must configure a VFS backend.
fi: Sinun pitää asentaa VFS-taustajärjestelmä.

en: You must provide a setting for "%s".
fi: Sinun pitää antaa asetus "%s":lle.

en: Your browser does not support javascript. Using minimal view instead.
fi: Selaimesi ei tue javascriptiä. Käytä minimaalista käyttötilaa.

en: Your browser does not support the dynamic view. Using basic view instead.
fi: Selaimesi ei tue dynaamista käyttötilaa. Käytä perinteistä käyttötilaa.

en: Your browser does not support the dynamic view. Using minimal view instead.
fi: Selaimesi ei tue dynaamista käyttötilaa. Käytä minimaalista käyttötilaa.

en: Your default identity has been changed.
fi: Oletusprofiilisi on muutettu.

en: Your default identity:
fi: Oletusprofiilisi:

en: Your preferences have been updated for the duration of this session.
fi: Asetuksesi on päivitetty ja ne ovat voimassa tämän istunnon ajan.

en: Your preferences have been updated.
fi: Asetuksesi on päivitetty.

en: [Hide Quoted Text]
fi: [Piilota lainattu teksti]

en: [No Label]
fi: [Ei otsaketta]

en: [Show Quoted Text - %d lines]
fi: [Näytä lainattu teksti - %d riviä]

en: loading
fi: ladataan
