Horde_Crypt - en to da translation catalogue (75 entries)

en: A passphrase is required to decrypt a message.
da: Et løsen kræves for at dekryptere en besked.

en: A public PGP key is required to verify a signed message.
da: En offentlig PGP-nøgle kræves for at verificere en signeret besked.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to sign a message.
da: En offentlig PGP nøgle, privat PGP nøgle og et løsen kræves for at signere en besked.

en: A public S/MIME key is required to encrypt a message.
da: En offentlig S/MIME nøgle kræves for at kryptere en besked.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to decrypt a message.
da: En offentlig S/MIME nøgle, privat S/MIME nøgle og et løsen kræves for at dekryptere en besked.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to sign a message.
da: En offentlig S/MIME nøgle, personlig S/MIME nøgle og løsen kræves for at signere en besked.

en: CRL Distribution Points
da: CRL distributionssteder

en: Certificate Details
da: Certifikat detaljer

en: Certificate Owner
da: Certifikat ejer

en: Certificate Policies
da: Certifikat politikker

en: Comment
da: Kommentar

en: Could not PGP encrypt message:
da: Kunne ikke PGP kryptére besked:

en: Could not PGP sign message:
da: Kunne ikke PGP signére besked:

en: Could not S/MIME encrypt message.
da: Kunne ikke S/MIME kryptere besked.

en: Could not S/MIME sign message.
da: Kunne ikke S/MIME signére besked.

en: Could not decrypt PGP data:
da: Kunne ikke dekryptere PGP-data:

en: Could not decrypt S/MIME data.
da: Kunne ikke dekryptere S/MIME data.

en: Could not determine the recipient's e-mail address.
da: Kunne ikke bestemme modtagerens email adresse.

en: Could not obtain public key from the keyserver.
da: Kunne ikke hente offentlig nøgle fra nøgleserver.

en: Country
da: Land

en: Description
da: Beskrivelse

en: E-Mail
da: Email

en: Email Address
da: email adresse

en: Error parsing S/MIME certficate: %s
da: Der opstod en fejl under analysen af S/MIME-certificatet: %s

en: Error while talking to pgp binary.
da: Der opstod en fejl under kontakten til pgp programmet.

en: Error while talking to smime binary.
da: Der opstod en fejl under kontakten til smime programmet.

en: Expiration Date
da: Forældelsesdato

en: Given Name
da: Fornavn

en: Hash-Algorithm
da: Hash-algoritme

en: Issuer
da: Udsteder

en: Key Creation
da: Nøgle skabelse

en: Key Fingerprint
da: Nøgle fingeraftryk

en: Key ID
da: Nøgle ID

en: Key Length
da: Nøglelængde

en: Key Type
da: Nøgletype

en: Key Usage
da: Nøgleanvendelse

en: Key already exists on the public keyserver.
da: Nøgle eksisterer allerede på den offentlige nøgleserver.

en: Location
da: Sted

en: Message verified successfully but the signer's certificate could not be verified.
da: Beskeden blev verificeret men underskriverens certifikat kunne ikke verificeres.

en: Message verified successfully.
da: Beskeden er verificeret.

en: Name
da: Navn

en: Never
da: Aldrig

en: No path to the OpenSSL binary provided. The OpenSSL binary is necessary to work with PKCS 12 data.
da: Sti til OpenSSL programmet mangler.  OpenSSL programmet er nødvendigt for at håndtere PKCS 12 data.

en: None
da: Ingen

en: Not After
da: Ikke senere end

en: Not Before
da: Ikke før

en: OpenSSL error: Could not extract data from signed S/MIME part.
da: OpenSSL fejl: Data kunne ikke uddrages fra signeret S/MIME-del.

en: Organisational Unit
da: Organisatorisk enhed

en: PGP Digital Signature
da: PGP digital signatur

en: PGP Encrypted Data
da: PGP krypteret data

en: PGP Public Key
da: Offentlig PGP nøgle

en: PGP Signed/Encrypted Data
da: PGP signeret/krypteret data

en: Password incorrect
da: Forkert kodeord

en: Private Key
da: Privat nøgle

en: Public Key
da: Offentlige nøgle

en: Public/Private keypair not generated successfully.
da: Offentlig/privat nøglesæt generering mislykkedes.

en: Returned error message:
da: Fejl beskeder er:

en: S/MIME Encrypted Message
da: S/MIME krypteret besked

en: S/MIME Signature
da: S/MIME signatur

en: Serial Number
da: Serienummer

en: State or Province
da: Delstat eller provins

en: Street Address
da: Vej

en: Surname
da: Efternavn

en: Telephone Number
da: Telefonnummer

en: The detached PGP signature block is required to verify the signed message.
da: Den frigjorte PGP signatur blok kræves for at kunne verificere den signerede besked.

en: The openssl module is required for the Horde_Crypt_Smime:: class.
da: Openssl modulet er kræves af Horde_Crypt_Smime:: klassen.

en: Unknown
da: Ukendt

en: Validity
da: Gyldighed

en: Verification failed - an unknown error has occurred.
da: Verifikationen fejlede - Der opstod en ukendt fejl.

en: Verification failed - this message may have been tampered with.
da: Verifikationen fejlede - der er blevet pillet ved denne besked.

en: X509v3 Basic Constraints
da: X509v3 Grundlæggende begrænsninger

en: X509v3 Extended Key Usage
da: X509v3 Udvidet nøgle anvendelse

en: X509v3 Subject Alternative Name
da: X509v3 Subject Alternativt navn

en: X509v3 extensions
da: X509v3 udvidelser

en: not yet implemented
da: endnu ikke implementeret
