Horde_Crypt - en to el translation catalogue (87 entries)

en: %s Fingerprint
el: %s Δακτυλικό αποτύπωμα

en: A passphrase is required to decrypt a message.
el: Για την αποκρυπτογράφηση ενός μηνύματος απαιτείται μια φράση πρόσβασης (passphrase).

en: A public PGP key is required to verify a signed message.
el: Απαιτείται δημόσιο κλειδί PGP για επιβεβαίωση ενός υπογεγραμμένου μηνύματος.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to sign a message.
el: Απαιτείται δημόσιο, προσωπικό PGP κλειδί και λέξη-κωδικός για να υπογράψετε ψηφιακά ένα μήνυμα.

en: A public S/MIME key is required to encrypt a message.
el: Απαιτείται δημόσιο κλειδί S/MIME για την κρυπτογράφηση ενός μηνύματος.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to decrypt a message.
el: Απαιτείται δημόσιο, προσωπικό S/MIME κλειδί και λέξη-κωδικός για να αποκρυπτογραφήσετε ένα μήνυμα.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to sign a message.
el: Απαιτείται δημόσιο, προσωπικό S/MIME κλειδί και λέξη-κωδικός για να υπογράψετε ψηφιακά ένα μήνυμα.

en: CRL Distribution Points
el: Σημεία διανομής CRL

en: Certificate Details
el: Λεπτομέρειες Πιστοποιητικού

en: Certificate Owner
el: Ιδιοκτήτης Πιστοποιητικού

en: Certificate Policies
el: Πολιτική Πιστοποιητικού

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Common Name
el: Κοινό Όνομα

en: Connection refused to the public keyserver.
el: Αρνηση σύνδεσης από το δημόσιο εξυπηρετητή κλειδιών.

en: Connection refused to the public keyserver. Reason: %s (%s)
el: Αρνηση σύνδεσης από το δημόσιο εξυπηρετητή κλειδιών. Λόγος : %s (%s)

en: Could not PGP encrypt message:
el: Αδύνατη η κρυπτογράφηση του μηνύματος με PGP.

en: Could not PGP sign message:
el: Αδύνατη η υπογραφή του μηνύματος με PGP.

en: Could not S/MIME encrypt message.
el: Αδύνατη η κρυπτογράφηση του μηνύματος με S/MIME.

en: Could not S/MIME sign message.
el: Αδύνατη η υπογραφή του μηνύματος με S/MIME.

en: Could not decrypt PGP data:
el: Αδύνατη η αποκρυπτογράφηση PGP δεδομένων.

en: Could not decrypt S/MIME data.
el: Αδύνατη η αποκρυπτογράφηση S/MIME δεδομένων.

en: Could not determine the recipient's e-mail address.
el: Δε μπορώ να διευκρινήσω τη διεύθυνση του παραλήπτη.

en: Could not obtain public key from the keyserver.
el: Αδύνατη η ανάκτηση δημόσιου κλειδιού από τον εξυπηρετητή Δημ.Κλειδιών.

en: Country
el: Χώρα

en: E-Mail
el: Αλληλογραφία

en: Email Address
el: Διεύθυνση Email

en: Error while talking to pgp binary.
el: Σφάλμα, κατά την αλληλεπίδραση με το πρόγραμμα PGP.

en: Error while talking to smime binary.
el: Σφάλμα, κατά την αλληλεπίδραση με το πρόγραμμα smime.

en: Expiration Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Exponent
el: Εκθέτης

en: Given Name
el: Μικρό Όνομα

en: Hash-Algorithm
el: Hash-Αλγόριθμος

en: Issuer
el: Εκδότης

en: Key Creation
el: Δημιουργία Κλειδιού

en: Key Fingerprint
el: Αποτύπωμα Κλειδιού

en: Key Length
el: Μήκος Κλειδιού

en: Key Type
el: Τύπος Κλειδιού

en: Key Usage
el: Χρήση Κλειδιού

en: Key already exists on the public keyserver.
el: Το κλειδί υπάρχει ήδη στον εξυπηρετητή δημόσιων κλειδιών.

en: Location
el: Τόποθεσία

en: Message Verified Successfully but the signer's certificate could not be verified.
el: Το μήνυμα επιβεβαιώθηκε επιτυχώς, αλλά το πιστοποιητικό του υπογράφοντα δε μπορεί να επιβεβαιωθεί.

en: Name
el: Όνομα

en: Never
el: Ποτέ

en: No path to the OpenSSL binary provided. The OpenSSL binary is necessary to work with PKCS 12 data.
el: Δεν έχει οριστεί  διαδρομή προς το πρόγραμμα OpenSSL. Το πρόγραμμα OpenSSL είναι απαραίτητο για λειτουργίες με δεδομένα PKCS 12.

en: None
el: Καμμία

en: Not After
el: Όχι Μετά

en: Not Before
el: Όχι Πριν

en: OpenSSL error: Could not extract data from signed S/MIME part.
el: OpenSSL-Λάθος: Δεν μπορώ να βγάλω δεδομένα από S/MIME υπογεγραμμένο μέρος.

en: Organisation
el: Οργανισμός

en: Organisational Unit
el: Τμήμα Οργανισμού

en: PGP Digital Signature
el: Ψηφιακή Υπογραφή PGP

en: PGP Encrypted Data
el: Κρυπτογραφημένα δεδομένα PGP

en: PGP Public Key
el: Δημόσιο Κλειδί PGP

en: PGP Signed/Encrypted Data
el: Υπογεγραμμένα/Κρυπτογραφημένα PGP δεδομένα

en: Password incorrect
el: Λάθος κωδικός

en: Private Key
el: Προσωπικό Κλειδί

en: Public Key
el: Δημόσιο Κλειδί

en: Public Key Algorithm
el: Αλγόριθμος Δημόσιου Κλειδιού

en: Public Key Info
el: Πληροφορίες Δημόσιου Κλειδιού

en: Public/Private keypair not generated successfully.
el: Το ζεύγος Δημόσιου/Προσωπικού κλειδιού δε δημιουργήθηκε επιτυχώς.

en: RSA Public Key (%d bit)
el: Δημόσιο Κλειδί RSA (%d Bit)

en: Returned error message:
el: Επισττρεφόμενο μήνυμα λάθους:

en: Revocation key not generated successfully.
el: Το κλειδί ανάκλησης δεν δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: S/MIME Cryptographic Signature
el: Υπογραφή Κρυπτογράφησης S/MIME

en: S/MIME Encrypted Message
el: Κρυπτογραφημένο μήνυμα S/MIME

en: Serial Number
el: Σειριακός Αριθμός

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Signature Algorithm
el: Αλγόριθμος Υπογραφής

en: State or Province
el: Πολιτεία ή Επαρχία

en: Street Address
el: Διεύθυνση-Οδός

en: Surname
el: Επίθετο

en: Telephone Number
el: Αριθμός Τηλεφώνου

en: The detached PGP signature block is required to verify the signed message.
el: Το τμήμα PGP που αποσπάσθηκε απαιτείτο για την επαλήθευση του υπογεγραμμένου μηνήματος.

en: The openssl module is required for the Horde_Crypt_Smime:: class.
el: Η βιβλιοθήκη OpenSSL απαιτείται για την κλάση Horde_Crypt_smime::.

en: Unable to extract certificate details
el: Δε μπορώ να εξάγω πληροφορίες πιστοποιητικού

en: Unknown
el: Αγνωστο

en: Unsupported Extension
el: Μη υποστηριζόμενη επέκταση

en: Validity
el: Εγκυρότητα

en: Verification failed - an unknown error has occurred.
el: Η επαλήθευση απέτυχε - Παρουσιάστηκε ένα άγνωστο σφάλμα.

en: Verification failed - this message may have been tampered with.
el: Η επιβεβαίωση απέτυχε - αυτό το μήνυμα μπορεί να άλλαξε με.

en: Version
el: Έκδοση

en: X509v3 Basic Constraints
el: X509v3 Βασικοί Περιορισμοί

en: X509v3 Extended Key Usage
el: X509v3 Χρήση επεκταμένου κλειδιού

en: X509v3 Subject Alternative Name
el: X509v3 Εναλακτικό Όνομα Θέματος

en: X509v3 Subject Key Identifier
el: X509v3 Αναγνωριστικό Κλειδί Θέματος

en: X509v3 extensions
el: X509v3 Επεκτάσεις

en: not yet implemented
el: δεν έχει εγκατασταθεί ακόμη
