Horde_Crypt - en to fi translation catalogue (82 entries)

en: A passphrase is required to decrypt a message.
fi: Salatun viestin purkamiseen tarvitaan salasanateksti.

en: A public PGP key is required to verify a signed message.
fi: Allekirjoitetun viestin tarkistukseen tarvitaan julkinen PGP-avain.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to sign a message.
fi: Viestin allekirjoittamiseksi tarvitaan julkinen PGP-avain, salainen PGP-avain ja salasanateksti.

en: A public S/MIME key is required to encrypt a message.
fi: Viestin salaukseen tarvitaan julkinen SMIME-avain.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to decrypt a message.
fi: Viestin avaamiseen tarvitaan julkinen S/MIME-avain, salainen S/MIME-avain ja salasanateksti.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to sign a message.
fi: Viestin allekirjoittamiseksi tarvitaan julkinen S/MIME-avain, salainen S/MIME-avain ja salasanateksti.

en: CRL Distribution Points
fi: CRL-jakeluosoitteet

en: Certificate Details
fi: Varmenteen tiedot

en: Certificate Owner
fi: Varmenteen omistaja

en: Certificate Policies
fi: Varmenteen politiikat

en: Comment
fi: Kommentti

en: Common Name
fi: Yleinen nimi

en: Connection refused to the public keyserver.
fi: Yhteys julkisten avainten palvelimelle on estetty.

en: Connection refused to the public keyserver. Reason: %s (%s)
fi: Yhteys julkisten avainten palvelimelle epäonnistui. Syy: %s (%s)

en: Could not PGP encrypt message:
fi: Viestille ei voitu tehdä PGP-salausta:

en: Could not PGP sign message:
fi: Viestille ei voitu tehdä PGP-allekirjoitusta:

en: Could not S/MIME encrypt message.
fi: Viestille ei voitu tehdä S/MIME-salausta.

en: Could not S/MIME sign message.
fi: Viestille ei voitu tehdä S/MIME-allekirjoitusta.

en: Could not decrypt PGP data:
fi: Viestin PGP-salausta ei voitu purkaa:

en: Could not decrypt S/MIME data.
fi: Viestin S/MIME-salausta ei voitu purkaa.

en: Could not determine the recipient's e-mail address.
fi: Viestin vastaanottajan sähköpostiosoitetta ei löytynyt.

en: Could not obtain public key from the keyserver.
fi: Avaintietoa ei pystytty hakemaan julkisten avainten palvelimelta.

en: Country
fi: Maa

en: Description
fi: Kuvaus

en: E-Mail
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Error parsing S/MIME certficate: %s
fi: Virhe tulkittaessa S/MIME-sertifikaattia: %s

en: Error while talking to pgp binary.
fi: Virhe käytettäessä pgp-ohjelmistoa.

en: Error while talking to smime binary.
fi: Virhe käytettäessä smime-ohjelmistoa.

en: Expiration Date
fi: Loppupäivämäärä

en: Given Name
fi: Etunimi

en: Hash-Algorithm
fi: Tiivistealgoritmi

en: Issuer
fi: Liikkeellelaskija

en: Key Creation
fi: Avaimen luonti

en: Key Fingerprint
fi: Avaimen tunniste

en: Key ID
fi: Avaimen ID

en: Key Length
fi: Avaimen pituus

en: Key Type
fi: Avaimen tyyppi

en: Key Usage
fi: Avaimen käyttö

en: Key already exists on the public keyserver.
fi: Avain on jo julkisten avainten palvelimella

en: Location
fi: Paikka

en: Message verified successfully but the signer's certificate could not be verified.
fi: Viestin tarkistus onnistui, mutta allekirjoittajan varmennetta ei voitu tarkistaa.

en: Message verified successfully.
fi: Viestin tarkistus epäonnistui.

en: Name
fi: Nimi

en: Never
fi: Ei koskaan

en: No path to the OpenSSL binary provided. The OpenSSL binary is necessary to work with PKCS 12 data.
fi: Polkua OpenSSL komentoon ei ole määritelty. PKCS 12 tietojen käsittely vaatii, että OpenSSL komentoa on käytettävissä.

en: None
fi: Ei mitään

en: Not After
fi: Ei jälkeen

en: Not Before
fi: Ei ennen

en: OpenSSL error: Could not extract data from signed S/MIME part.
fi: OpenSSL virhe: Tietoja ei saatu esille allekirjoitetusta S/MIME-osasta.

en: Organisation
fi: Organisaatio

en: Organisational Unit
fi: Organisaatioyksikkö

en: PGP Digital Signature
fi: Sähköinen PGP-allekirjoitus

en: PGP Encrypted Data
fi: PGP-salattua tietoa

en: PGP Public Key
fi: Julkinen PGP-avain

en: PGP Signed/Encrypted Data
fi: PGP-allekirjoitettua ja salattua tietoa

en: Password incorrect
fi: Väärä salasana

en: Private Key
fi: Salainen avain

en: Public Key
fi: Julkinen avain

en: Public/Private keypair not generated successfully.
fi: Julkisen/salaisen avainparin luonti epäonnistui.

en: Returned error message:
fi: Palautti virheilmoituksen:

en: Revocation key not generated successfully.
fi: Sulkuavaimen luonti epäonnistui.

en: S/MIME Cryptographic Signature
fi: S/MIME kryptograafinen allekirjoitus

en: S/MIME Encrypted Message
fi: S/MIME salattu viesti

en: Serial Number
fi: Sarjanumero

en: State or Province
fi: Lääni tai alue

en: Street Address
fi: Katuosoite

en: Surname
fi: Sukunimi

en: Telephone Number
fi: Puhelinnumero

en: The detached PGP signature block is required to verify the signed message.
fi: Viestin allekirjoituksen tarkistamiseen tarvitaan erillinen PGP-allekirjoituslohko.

en: The openssl module is required for the Horde_Crypt_Smime:: class.
fi: Moduuli openssl tarvitaan Horde_Crypt_smime:: -luokan käyttöön.

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Validity
fi: Voimassaoloaika

en: Verification failed - an unknown error has occurred.
fi: Tarkistus epäonnistui - tapahtui tuntematon virhe.

en: Verification failed - this message may have been tampered with.
fi: Tarkistus epäonnistui - Tätä viestiä on voitu käsitellä.

en: Version
fi: Versio

en: X509v3 Basic Constraints
fi: X509v3 perusrajoitteet

en: X509v3 Extended Key Usage
fi: X509v3 lisätoiminnot avaimen käytölle

en: X509v3 Subject Alternative Name
fi: X509v3 Kohteen vaihtoehtoinen nimi

en: X509v3 Subject Key Identifier
fi: X509v3 Kohteen avaimen tunniste

en: X509v3 extensions
fi: X509v3 laajennukset

en: not yet implemented
fi: ei ole vielä toteutettu
