Horde_Crypt - en to sv translation catalogue (55 entries)

en: %s Fingerprint
sv: Fingerprint för %s

en: A public PGP key is required to verify a signed message.
sv: En publik PGP-nyckel krävs för att verifiera ett signerat meddelande.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to sign a message.
sv: En publik och privat PGP-nyckel samt lösenord krävs för att signera ett meddelande.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to decrypt a message.
sv: En publik och privat S/MIME-nyckel samt lösenord krävs för att dekryptera ett meddelande.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to sign a message.
sv: En publik och privat S/MIME-nyckel samt lösenord krävs för att signera ett meddelande.

en: Certificate Details
sv: Certifikatsdetaljer

en: Certificate Policies
sv: Certifikatpolicies

en: Comment
sv: Kommentar

en: Connection refused to the public keyserver.
sv: Förbindelse med publik nyckelserver nekades.

en: Connection refused to the public keyserver. Reason: %s (%s)
sv: Förbindelse med publik nyckelserver nekades: %s (%s)

en: Could not S/MIME encrypt message.
sv: Kan inte S/MIME-kryptera meddelande.

en: Could not S/MIME sign message.
sv: Kan inte S/MIME-signera meddelande.

en: Could not decrypt S/MIME data.
sv: Kan inte dekryptera S/MIME-data.

en: Could not determine the recipient's e-mail address.
sv: Kan inte bestämma mottagarens ePost-adress.

en: Could not obtain public key from the keyserver.
sv: Kan inte hämta publik nyckel från nyckelservern.

en: Country
sv: Land

en: E-Mail
sv: E-post

en: Email Address
sv: E-post adress

en: Expiration Date
sv: Förfallodatum

en: Hash-Algorithm
sv: Hashalgoritm

en: Key Creation
sv: Nyckel skapad

en: Key Fingerprint
sv: Fingerprint

en: Key Length
sv: Nyckellängd

en: Key Type
sv: Nyckeltyp

en: Key Usage
sv: Nyckelanvändande

en: Key already exists on the public keyserver.
sv: Nyckel finns redan på den publika nyckelservern.

en: Location
sv: Plats

en: Message Verified Successfully but the signer's certificate could not be verified.
sv: Meddelandet verifierades men den signerades certifikat kunde inte verifieras.

en: Name
sv: Namn

en: Netscape certificate comment
sv: Netsape certifikatskommentar

en: Netscape certificate type
sv: Netsape certifikatstyp

en: Never
sv: Aldrig

en: None
sv: Ingen

en: Not After
sv: Inte efter

en: Not Before
sv: Inte före

en: Organisational Unit
sv: Organisation avdelning

en: PGP Public Key
sv: Publik PGP-nyckel

en: Password incorrect
sv: Lösenord felaktigt

en: Private Key
sv: Privata nyckel

en: Public Key
sv: Publik nyckel

en: Public Key Algorithm
sv: Publik nyckel algoritm

en: Public/Private keypair not generated successfully.
sv: Fel vid generering av publikt/privat nyckelpar.

en: RSA Public Key (%d bit)
sv: Publik RSA-nyckel (%d bitar)

en: S/MIME Cryptographic Signature
sv: S/MIME signatur

en: S/MIME Encrypted Message
sv: S/MIME-krypterat meddelande

en: Serial Number
sv: Serienummer

en: Signature
sv: Signatur

en: Street Address
sv: Gatuadress

en: Surname
sv: Efternamn

en: Telephone Number
sv: Telefonnummer

en: The detached PGP signature block is required to verify the signed message.
sv: Den lösgjorda PGP-signaturen krävs för att verifiera det signerade meddelandet.

en: Unknown
sv: Okänd

en: Unsupported Extension
sv: Extension stöds inte

en: Verification failed - this message may have been tampered with.
sv: Verifiering misslyckades - meddelandet kan ha manipulerats.

en: not yet implemented
sv: inte implementerad
