Horde_Crypt - en to uk translation catalogue (73 entries)

en: A public S/MIME key is required to encrypt a message.
uk: Публічний ключ S/MIME необхідний щоб декриптувати лист.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to decrypt a message.
uk: Публічний і приватний ключі S/MIME, а також пароль необхідні для декриптування листа.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to sign a message.
uk: Публічний і приватний ключі S/MIME, а також пароль необхідні для підпису листа.

en: Certificate Details
uk: Деталі Сертифікату

en: Certificate Owner
uk: Власник сертифікату

en: Certificate Policies
uk: Правила Сертифікату

en: Comment
uk: Коментар

en: Common Name
uk: Власне ім'я

en: Could not PGP encrypt message.
uk: PGP не може закриптувати листа.

en: Could not PGP sign message.
uk: PGP не може підписати листа.

en: Could not S/MIME encrypt message.
uk: S/MIME не може закриптувати листа.

en: Could not S/MIME sign message.
uk: S/MIME не може підписати листа.

en: Could not decrypt PGP data.
uk: Не можу розкодувати PGP дані.

en: Could not decrypt S/MIME data.
uk: Не можу розкодувати S/MIME дані.

en: Could not determine the recipient's e-mail address.
uk: Не можу визначити адресу e-пошти отримувача.

en: Could not obtain public key from the keyserver.
uk: Не можу отримати відкритий ключ з сервера ключів.

en: Country
uk: Країна

en: Description
uk: Опис

en: E-Mail
uk: E-пошта

en: Email Address
uk: Адреса e-пошти

en: Error parsing S/MIME certficate: %s
uk: Помилка розбору сертифіката S/MIME: %s

en: Error while talking to pgp binary.
uk: Помилка роботи з виконавчим модулем pgp.

en: Error while talking to smime binary.
uk: Помилка роботи з виконавчим модулем smime.

en: Expiration Date
uk: Дата закінчення

en: Given Name
uk: Назва

en: Hash-Algorithm
uk: Хеш-алгоритм

en: Issuer
uk: Емітент

en: Key Creation
uk: Створення ключа

en: Key Fingerprint
uk: Штамп ключа

en: Key ID
uk: ID ключа

en: Key Length
uk: Довжина ключа

en: Key Type
uk: Тип ключа

en: Key Usage
uk: Використання ключа

en: Key already exists on the public keyserver.
uk: Ключ вже існує на відкритому сервері ключів.

en: Location
uk: Місце перебування

en: Message verified successfully but the signer's certificate could not be verified.
uk: Лист перевірений успішно, але сертифікат підписувача не може бути перевірений.

en: Message verified successfully.
uk: Лист успішно перевірено.

en: Name
uk: Ім'я

en: Never
uk: Ніколи

en: No path to the OpenSSL binary provided. The OpenSSL binary is necessary to work with PKCS 12 data.
uk: Не надано шлях до OpenSSL. Бінарник OpenSSL необхідний для роботи з даними PKCS 12.

en: None
uk: Жодна

en: Not After
uk: Не після

en: Not Before
uk: Не перед

en: OpenSSL error: Could not extract data from signed S/MIME part.
uk: OpenSSL помилка: Не можу витягнути дані з підписаної частини S/MIME.

en: Organisation
uk: Організація

en: Organisational Unit
uk: Підрозділ

en: PGP Digital Signature
uk: Цифровий підпис PGP

en: PGP Encrypted Data
uk: Закриптовані дані PGP

en: PGP Public Key
uk: Відкритий ключ PGP

en: PGP Signed/Encrypted Data
uk: Дані Підписані/Закодовані PGP

en: Password incorrect
uk: Пароль невірний

en: Private Key
uk: Приватний ключ

en: Public Key
uk: Відкритий ключ

en: Public/Private keypair not generated successfully.
uk: Відкритий/Закритий ключі не згенеровані успішно.

en: S/MIME Encrypted Message
uk: S/MIME закодований лист

en: S/MIME Signature
uk: Підпис S/MIME

en: Serial Number
uk: Серійний номер

en: State or Province
uk: Область або Регіон

en: Street Address
uk: Вулиця (адреса)

en: Surname
uk: Прізвище

en: Telephone Number
uk: Номер телефону

en: The openssl module is required for the Horde_Crypt_Smime:: class.
uk: Модуль openssl необхідний для класу Horde_Crypt_Smime:: .

en: Unknown
uk: Невідомий

en: Validity
uk: Дійсність

en: Verification failed - an unknown error has occurred.
uk: Перевірка невдала - трапилась невідома помилка.

en: Verification failed - this message may have been tampered with.
uk: Перевірка невдала - цей лист може бути підробкою.

en: Version
uk: Версія

en: X509v3 Basic Constraints
uk: X509v3 Базові обмеження

en: X509v3 Extended Key Usage
uk: X509v3 розширенне використання ключа

en: X509v3 Subject Alternative Name
uk: X509v3 Інше ім'я теми

en: X509v3 Subject Key Identifier
uk: X509v3 Ідентифікатор ключа Об'єкта

en: X509v3 extensions
uk: Розширення X509v3

en: not yet implemented
uk: наразі не реалізовано
