Horde_Form - en to el translation catalogue (140 entries)

en:  (%s days ago)
el:  (πριν από %s ημέρες)

en:  (in %s days)
el:  (σε %s ημέρες)

en:  (today)
el:  (σήμερα)

en:  (tomorrow)
el:  (αύριο)

en:  (yesterday)
el:  (χθες)

en: "%s" is not a valid email address.
el: Η "% s" δεν είναι μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: %s is required
el: %s είναι απαιτούμενο

en: -- select --
el: -- επιλογή --

en: A temporary directory
el: Ένας προσωρινός φάκελος (temp dir).

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address Link
el: Σύνδεσμος Διεύθυνσης

en: Allow multiple addresses?
el: Να επιτρέπονται πολλαπλές διευθύνσεις;

en: Assignment columns
el: Ανάθεση στηλών

en: Category
el: Κατηγορία

en: Character to split multiple addresses with
el: Χαρακτήρας διαχωρισμού πολλαπλών διευθύνσεων με

en: Colour selection
el: Επιλογή Χρώματος

en: Column titles
el: Τίτλοι Στηλών

en: Counted text
el: Μετρημένο κείμενο

en: Country drop down list
el: Αναπτυσσόμενη λίστα χώρας

en: Credit card number
el: Αριθμός Πιστωτικής Κάρτας

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date and time selection
el: Επιλογή Ημερομηνίας και ώρας

en: Date selection
el: Επιλογή Ημερομηνίας

en: Description
el: Περιγραφή

en: Display format
el: Μορφή Εμφάνισης

en: Drop down list
el: Λίστα Καταράκτης

en: Email
el: Αλληλογραφία

en: Email addresses must match.
el: Η διεύθυνση Email πρέπει να ταιριάζει.

en: Email with confirmation
el: Μήνυμα με ρυθμίσεις

en: End year
el: Έτος Τέλους

en: Field matrix
el: Πίνακας Πεδίου

en: File selection
el: Επιλογή Αρχείου

en: File upload
el: 'Ανέβασμα' Αρχείου

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Header
el: Επικεφαλίδα

en: Headers
el: Επικεφαλίδες

en: Helpers
el: Βοηθοί

en: IP address
el: IP-Διεύθυνση

en: IPv6 address
el: IPv6-Διεύθυνση

en: Id
el: Αναγνωριστικό

en: Image CAPTCHA
el: Εικόνα  CAPTCHA

en: Image upload
el: Αποστολή Εικόνας

en: Integer
el: Ακέραιος

en: Integer list
el: Λίστα Ακεραίων

en: Invalid data submitted.
el: Στάλθηκαν λάθος δεδομένα.

en: Left header
el: Αριστερή Επικεφαλίδα

en: Left values
el: Αριστερές Τιμές

en: Link
el: Σύνδεση

en: Link URL
el: URL Συνδέσμου

en: Link access key
el: Kλειδί  συνδέσμου πρόσβασης

en: Link style
el: Στυλ συνδέσμου

en: Link target
el: Σύνδεσμος προορισμού

en: Link text
el: Κείμενο Συνδέσμου

en: Link the email address to the compose page when displaying?
el: Σύνδεση της email  διεύθυνσης στη σελίδα σύνταξης κατά την εμφάνιση;

en: Link title attribute
el: Σύνδεσμος προς την ιδιότητα προορισμού

en: Long text
el: Μεγάλο Κείμενο

en: Maximum file size in bytes
el: Μέγιστο μέγεθος αρχείου σε bytes

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Mobile phone number
el: Αριθμός Κινητού Τηλεφώνου

en: Month and year
el: Μήνας και έτος

en: Multi-level drop down lists
el: Πολλαπλές λίστες επιλογής (καταρράκτες)

en: Multiple selection
el: Πολλαπλή επιλογή

en: Number
el: Αριθμός

en: Number of characters
el: Αριθμός χαρακτήρων

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Number of rows
el: Αριθμός γραμμών

en: Octal
el: Οκταδικός

en: Onclick event
el: Γεγονός με το πατήμα (Onclick)

en: Only one email address allowed.
el: Μόνο μια Email διεύθυνση επιτρέπεται.

en: Only one email address is allowed.
el: Επιτρέπεται μόνο μια διεύθυνση Email

en: PGP Key
el: Κλειδί PGP

en: Password
el: Κωδικός

en: Password with confirmation
el: Κωδικός με επιβεβαίωση

en: Passwords must match.
el: Ο κωδικός πρέπει να ταιριάζει.

en: Path to the GnuPG binary
el: Διαδρομή προς το GnuPG

en: Phone number
el: Αριθμός Τηλεφώνου

en: Please choose a sound.
el: Παρακαλώ επιλέξτε έναν ήχο.

en: Please enter a month and a year.
el: Παρακαλώ δώστε μήνα και έτος.

en: Please enter a valid IP address.
el: Παρακαλώ δώστε μια έγκυρη IP διεύθυνση.

en: Please enter a valid date, check the number of days in the month.
el: Παρακαλώ δώστε μια έγκυρη ημερομηνία, ελέξτε τον αριθμό των ημερών του μήνα.

en: Please enter a valid time.
el: Παρακαλώ δώστε έγκυρη ώρα.

en: Prompt text
el: Κείμενο προτροπής

en: Protect address from spammers?
el: Προστατέψτε τη διεύθυνση από τους spammers;

en: Radio selection
el: Επιλογί ενός

en: Relationship browser
el: Εμφάνιση Σχέσεων

en: Required Field
el: Απαιτούμενο Πεδίο

en: Required secret is invalid - potentially malicious request.
el: Το απαίτουμενο κλειδί είναι άκυρο - ενδεχομένως κακόβουλο αίτημα.

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Right header
el: Δεξιά επικεφαλίδα

en: Right values
el: Δεξιές τιμές

en: S/MIME Key
el: Κλειδί S/MIME

en: SQL statement for value lookups
el: Εντολή SQL για αναζήτηση τιμών

en: Select Files
el: Επιλογή Αρχείων

en: Select all date components.
el: Επιλογή όλων των ημερομηνιών.

en: Set
el: Θέσε

en: Show icon?
el: Εμφάνιση εικονιδίου;

en: Show option to keep original?
el: Εμφάνιση επιλογής για διατήριση  του αρχικού;

en: Show picker?
el: Εμφάνιση επιλογέα (picker);

en: Show seconds?
el: Εμφάνιση δευτερολέπτων;

en: Show upload?
el: Εμφάνιση φόρτωσης (upload);

en: Size
el: Μέγεθος

en: Sort order selection
el: Επιλογή κατεύθυνσης ταξινόμησης

en: Sound selection
el: Επιλογή ήχου

en: Spacer
el: Πλήκτρο Διαστήματος

en: Start year
el: Έτος Έναρξης

en: Storage format
el: Μορφή αποθήκευσης

en: String list
el: Λίστα λέξεων

en: String list returning an array
el: Η λίστα συμβολοσειρών επιστρέφει έναν πίνακα

en: Submit
el: Αποστολή

en: Table Set
el: Σετ Πινάκων

en: Text
el: Κείμενο

en: The image file size could not be determined or it was 0 bytes. The upload may have been interrupted.
el: Το μέγεθος του αρχείου της εικόνας δεν μπορεί να καθοριστεί ή αν ήταν 0 bytes. Η μεταφόρτωση μπορεί να έχει διακοπεί

en: The image file was larger than the maximum allowed size (%d bytes).
el: Το αρχείο εικόνας ήταν μεγαλύτερο από το μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος (%d bytes).

en: The name to use when linking to the compose page
el: Το όνομα που θα χρησιμοποιείται όταν συνδέεστε στη σελίδα σύνθεσης.

en: The text you entered did not match the text on the screen.
el: Το κείμενο που εισαγάγατε δεν ταιριάζει με το κείμενο στην οθόνη.

en: There are too many characters in this field. You have entered %d character;  | There are too many characters in this field. You have entered %d characters;
el[0]: Υπάρχουν πάρα πολλοί χαρακτήρες σε αυτό το πεδίο. Έχετε καταχωρήσει  %d χαρακτήρες;
el[1]: Υπάρχουν πάρα πολλοί χαρακτήρες σε αυτό το πεδίο. Έχετε καταχωρήσει  %d χαρακτήρες;

en: This does not seem to be a valid card number.
el: Αυτό δε φαίνεται να είναι έγκυρος αριθμός κάρτας.

en: This field is required.
el: Το πεδίο αυτό απαιτείται.

en: This field may only contain integers.
el: Το πεδίο αυτό μπορεί να έχει μόνο ακέραιους.

en: This field may only contain numbers and the colon.
el: Αυτό το πεδίου μπορεί να περιέχει μόνο αριθμούς και άνω κάτω τελεία (:).

en: This field may only contain octal values.
el: Αυτό το πεδίο μπορεί να περιέχει μόνο οκταδικές τιμές.

en: This field must be a comma or space separated list of integers
el: Αυτό το πεδίο μπορεί να περιέχει μόνο λίστα αριθμών χωρισμένων με κενό ή ελληνικό ερωτηματικό

en: This field must be a valid number.
el: Αυτό το πεδίο πρέπει να είναι ένας έγκυρος αριθμός.

en: This field must contain a color code in the RGB Hex format, for example '#1234af'.
el: Αυτό το πεδίο πρέπει να περιέχει κωδικό χρώματος σε RGB δεκαεξαδική μορφή, π.χ. '#1234af'.

en: This form has already been processed.
el: Αυτή η φόρμα έχει ήδη επεξεργασθεί.

en: Time
el: Ωρα

en: Time selection
el: Επιλογή ώρας

en: True or false
el: Αληθές ή ψευδές

en: Value is over the maximum length of %d.
el: Η τιμή είναι πάνω από το μέγιστο μήκος του%d.

en: Values
el: Τιμές

en: Values to select from
el: Δώστε τιμές για να επιλέξω

en: Width in CSS units
el: Πλάτος σε μονάδες CSS

en: You did not enter a valid email address.
el: Δε δώσατε έγγυρη διεύθυνση email.

en: You must choose a date.
el: Πρέπει να επιλέξετε μια ημερομηνία.

en: You must choose a time.
el: Πρέπει να επιλέξετε μια ώρα

en: You must enter a valid phone number, digits only with an optional '+' for the international dialing prefix.
el: Πρέπει να εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό τηλεφώνου, ψηφία μόνο με ένα προαιρετικό «+» για το πρόθεμα διεθνών κλήσεων.

en: You must enter a valid value.
el: Πρέπει να δώσετε μια έγκυρη τιμή.

en: You must enter an email address.
el: Πρέπει να δώσετε μια έγγυρη διεύθυνση email.

en: You must enter at least one email address.
el: Πρέπει να δώσετε μια έγγυρη διεύθυνση email τουλάχιστον.

en: you must enter less than %d.
el: θα πρέπει να εισάγετε τιμή μικρότερη από %d .
