Horde_Form - en to fi translation catalogue (145 entries)

en:  (%s days ago)
fi:  (%s päivää sitten)

en:  (in %s days)
fi:  (%s päivässä)

en:  (today)
fi:  (tänään)

en:  (tomorrow)
fi:  (huomenna)

en:  (yesterday)
fi:  (eilen)

en: "%s" is not a valid email address.
fi: "%s" ei ole kelvollinen sähköpostiosoite.

en: %s is required
fi: %s on pakollinen

en: -- select --
fi: -- valitse --

en: A temporary directory
fi: Väliaikaishakemisto

en: Address
fi: Osoite

en: Address Link
fi: Osoitelinkki

en: Allow multiple addresses?
fi: Sallitaanko monta osoitetta?

en: Assignment columns
fi: Tehtävänantosarakkeet

en: Category
fi: Luokitus

en: Character to split multiple addresses with
fi: Merkki, jolla erotetaan osoitteet toisistaan

en: Colour selection
fi: Värivalinta

en: Column titles
fi: Sarakkeiden otsikot

en: Counted text
fi: Laskettu teksti

en: Country drop down list
fi: Maiden alasvetovalikko

en: Credit card number
fi: Luottokorttinumero

en: DSN (see http://pear.php.net/manual/en/package.database.db.intro-dsn.php)
fi: DSN (lisätietoja http://pear.php.net/manual/en/package.database.db.intro-dsn.php)

en: Database lookup
fi: Tietokantahaku

en: Date
fi: Päiväys

en: Date and time selection
fi: Päiväyksen ja ajan valinta

en: Date selection
fi: Päiväyksen valinta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Display format
fi: Esitystapa

en: Drop down list
fi: Alasvetovalikko

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email addresses must match.
fi: Sähköpostiosoitteiden pitää täsmätä.

en: Email with confirmation
fi: Sähköposti varmistuksella

en: End year
fi: Päättymisvuosi

en: Field matrix
fi: Kenttämatriisi

en: Figlet font
fi: Figlet kirjasin

en: File selection
fi: Tiedoston valinta

en: File upload
fi: Tiedoston vienti

en: Font
fi: Kirjasin

en: Header
fi: Otsake

en: Headers
fi: Otsakeet

en: Helpers
fi: Avustajat

en: IP address
fi: IP-osoite

en: IPv6 address
fi: IPv6-osoite

en: Image CAPTCHA
fi: Kuva CAPTCHA

en: Image upload
fi: Kuvan vienti

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Integer list
fi: Kokonaislukulista

en: Invalid data submitted.
fi: Lähetettiin epäkelpoa tietoa.

en: Left header
fi: Vasen otsake

en: Left values
fi: Vasen arvot

en: Link
fi: Linkki

en: Link CSS class
fi: Linkki CSS luokkaan

en: Link URL
fi: URL-linkki

en: Link access key
fi: Pikanäppäinlinkki

en: Link style
fi: Linkkityyli

en: Link target
fi: Linkin kohde

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Link the email address to the compose page when displaying?
fi: Linkitetäänkö sähköpostiosoite kirjoita uusi viesti -toimintoon?

en: Link title attribute
fi: Linkin otsikkoatribuutti

en: Long text
fi: Pitkä teksti

en: Maximum file size in bytes
fi: Suurin sallittu koko tavuina

en: Maximum length
fi: Suurin sallittu pituus

en: Mobile phone number
fi: Matkapuhelinnumero

en: Month and year
fi: kuukausi ja vuosi

en: Multi-level drop down lists
fi: Monitasoinen alasvetovalikko

en: Multiple selection
fi: Monivalinta

en: Multiple selection, preserving keys
fi: Monivalinta, säilytetään avaimet

en: Number
fi: Lukumäärä

en: Number of characters
fi: Merkkien lukumäärä

en: Number of columns
fi: Sarakkaiden lukumäärä

en: Number of rows
fi: Rivien lukumäärä

en: Octal
fi: Oktaali

en: Onclick event
fi: Napsautustapahtuma

en: Only one email address allowed.
fi: Voit laittaa vain yhden sähköpostiosoitteen.

en: Only one email address is allowed.
fi: Voit laittaa vain yhden sähköpostiosoitteen.

en: PGP Key
fi: PGP-avain

en: Password
fi: Salasana

en: Password with confirmation
fi: Salasana varmistuksella

en: Passwords must match.
fi: Salasanojen pitää täsmätä.

en: Path to the GnuPG binary
fi: Polku GnuPG ohjelmaan

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Please choose a sound.
fi: Valitse ääni.

en: Please enter a month and a year.
fi: Anna kuukausi ja vuosi.

en: Please enter a valid IP address.
fi: Anna toimiva IP-osoite.

en: Please enter a valid date, check the number of days in the month.
fi: Anna kunnollinen päiväys, tarkista päivien lukumäärä kuukaudessa.

en: Please enter a valid time.
fi: Anna aika oikeassa muodossa.

en: Prompt text
fi: Kehoitteen teksti

en: Protect address from spammers?
fi: Suojaa osoite roskapostittajilta?

en: Radio selection
fi: Radiopainike

en: Regex
fi: Säännöllinenlauseke

en: Relationship browser
fi: Suhdeselain

en: Required Field
fi: Pakollinen kenttä

en: Required secret is invalid - potentially malicious request.
fi: Pakollinen salatieto on väärin - mahdollisesti vihamielinen pyyntö.

en: Reset
fi: Tyhjennä

en: Right header
fi: Oikea otsake

en: Right values
fi: Oikea arvot

en: S/MIME Key
fi: S/MIME-avain

en: SQL statement for value lookups
fi: SQL-lause arvojen hakemiseen

en: Select Files
fi: Valitse tiedostot

en: Select all date components.
fi: Valitse kaikki päiväyksen komponentit

en: Set
fi: Aseta

en: Show icon?
fi: Näytä ikoni?

en: Show option to keep original?
fi: Näytä asetus pitääksesi alkuperäisen?

en: Show picker?
fi: Näytä valitsin?

en: Show seconds?
fi: Näytä sekunnit?

en: Show upload?
fi: Näytä vienti?

en: Size
fi: Koko

en: Sort order selection
fi: Järjestyksen suunnan valinta

en: Sound selection
fi: Äänivalinta

en: Spacer
fi: Väli

en: Start year
fi: Alkamisvuosi

en: Storage format
fi: Tallennusmuoto

en: String list
fi: Merkkijonolista

en: String list returning an array
fi: Merkkijonolista palautti taulukon

en: Submit
fi: Suorita

en: Table Set
fi: Taulukkojoukko

en: Text
fi: Teksti

en: The image file size could not be determined or it was 0 bytes. The upload may have been interrupted.
fi: Kuvatiedoston kokoa ei pystytty päättelemään tai se oli 0 tavua. Vienti mahdollisesti keskeytyi.

en: The image file was larger than the maximum allowed size (%d bytes).
fi: Kuvatiedoston koko on suurempi kuin suurin sallittu koko (%d tavua).

en: The name to use when linking to the compose page
fi: Nimi jota käytetään linkitettäessa luo sivulle

en: The text you entered did not match the text on the screen.
fi: Kirjoittamasi teksti ei vastaa tekstiä ruudulla.

en: There are too many characters in this field. You have entered %d character;  | There are too many characters in this field. You have entered %d characters;
fi[0]: Tässä kentässä on liian monta merkkiä. Annoit %d merkin;
fi[1]: Tässä kentässä on liian monta merkkiä. Annoit %d merkkiä;

en: This does not seem to be a valid card number.
fi: Tämä ei vaikuta oikealta korttinumerolta.

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: This field may only contain integers.
fi: Tässä kentässä saa olla vain kokonaislukuja.

en: This field may only contain numbers and the colon.
fi: Tässä kentässä saa olla vain numeroita ja pilkku.

en: This field may only contain octal values.
fi: Tässä kentässä saa olla vain oktaalilukuja.

en: This field must be a comma or space separated list of integers
fi: Tässä kentässä saa olla vain lista kokonaislukuja, jotka on erotettu toisistaan pilkulla tai välilyönnillä

en: This field must be a valid number.
fi: Tässä kentässä pitää olla numero.

en: This field must contain a color code in the RGB Hex format, for example '#1234af'.
fi: Tässä kentässä on värimääritys, jonka pitää olla RGB Hex muodoss, esimerkiksi '#1234af'.

en: This form has already been processed.
fi: Tämä lomake on jo käsitelty.

en: Time
fi: Aika

en: Time selection
fi: Ajan valinta

en: True or false
fi: Tosi vai epätosi

en: Value is over the maximum length of %d.
fi: Arvo on yli pituuden maksimiarvon %d.

en: Values
fi: Arvot

en: Values to select from
fi: Valittavat arvot

en: Width in CSS units
fi: Leveys CSS mittayksikköinä

en: You did not enter a valid email address.
fi: Et antanut oikean muotoista sähköpostiosoitetta.

en: You must choose a date.
fi: Sinun pitää valita päiväys.

en: You must choose a time.
fi: Sinun pitää valita aika.

en: You must enter a valid phone number, digits only with an optional '+' for the international dialing prefix.
fi: Sinun pitää antaa puhelinnumero muodossa, jossa on vain numeroita ja mahdollisesti '+' jos käytät kansainvälistä puhelinnumeromuotoa.

en: You must enter a valid value.
fi: Sinun täytyy antaa oikea arvo.

en: You must enter an email address.
fi: Sinun pitää antaa sähköpostiosoite.

en: You must enter at least one email address.
fi: Sinun pitää antaa ainakin yksi sähköpostiosoite.

en: you must enter less than %d.
fi: sinun pitää antaa vähemmän kuin %d.
