Horde_Form - en to pl translation catalogue (42 entries)

en:  (%s days ago)
pl:  (%s dni temu)

en:  (in %s days)
pl:  (w ciągu %s dni)

en:  (today)
pl:  (dziś)

en:  (tomorrow)
pl:  (jutro)

en:  (yesterday)
pl:  (wczoraj)

en: %s is required
pl: %s jest wymagany

en: -- select --
pl: -- wybierz --

en: Address
pl: Adres

en: Colour selection
pl: Wybór koloru

en: Column titles
pl: Tytuły kolumn

en: Credit card number
pl: Numer karty kredytowej

en: Date
pl: Data

en: Drop down list
pl: Lista rozwijana

en: Email addresses must match.
pl: Adresy email muszą do siebie pasować.

en: File selection
pl: Wybór pliku

en: File upload
pl: Wgrywanie pliku

en: Image upload
pl: Wgrywanie pliku

en: Invalid data submitted.
pl: Wysłane nieprawidłowe dane.

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Number of rows
pl: Liczba wierszy

en: Only one email address allowed.
pl: Tylko jeden adres e-mail jest dozwolony.

en: Password
pl: Hasło

en: Password with confirmation
pl: Hasło z potwierdzeniem

en: Passwords must match.
pl: Hasła muszą pasować.

en: Please enter a valid IP address.
pl: Proszę podać poprawny adres IP.

en: Please enter a valid date, check the number of days in the month.
pl: Proszę podać prawidłową datę, sprawdz ilość dni w miesiącu.

en: Please enter a valid time.
pl: Proszę podać poprawny czas.

en: Required Field
pl: Wymagane pole

en: Reset
pl: Kasuj

en: Select Files
pl: Wybierz pliki

en: Set
pl: Ustaw

en: Size
pl: Wielkość

en: Submit
pl: Wyślij

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: This field may only contain integers.
pl: To pole może zawierać tylko liczby.

en: This field may only contain numbers and the colon.
pl: To pole może zawierać tylko liczby i przecinek.

en: This field may only contain octal values.
pl: To pole może zaweierać tylko liczby ósemkowe.

en: This field must be a comma or space separated list of integers
pl: To pole może zaweierać tylko liczby rozdzielone przecinkiem albo spacją

en: This field must be a valid number.
pl: To pole musi być poprawną liczbą.

en: Time
pl: Czas

en: True or false
pl: Prawda lub fałsz
