Horde_Form - en to ru translation catalogue (30 entries)

en:  (%s days ago)
ru:  (%s дней назад)

en:  (in %s days)
ru:  (за %s дней)

en:  (today)
ru:  (сегодня)

en:  (tomorrow)
ru:  (завтра)

en:  (yesterday)
ru:  (вчера)

en: %s is required
ru: Требуется %s

en: A temporary directory
ru: Каталог временных файлов

en: Address
ru: Адрес

en: Address Link
ru: Ссылка на адрес

en: Allow multiple addresses?
ru: Разрешить многократные адреса?

en: Assignment columns
ru: добавить столбец

en: Category
ru: Категория

en: Colour selection
ru: Выбор цвета

en: Counted text
ru: Подсчитываемый текст

en: Country drop down list
ru: Выпадающий список стран

en: Credit card number
ru: Номер кредитной карты

en: Database lookup
ru: Поиск в базе данных

en: Date
ru: Дата

en: Date and time selection
ru: Выбор даны и времени

en: Date selection
ru: Выбор даты

en: Display format
ru: Формат отображения

en: Drop down list
ru: Выпадающий список

en: Email addresses must match.
ru: Адрес E-Mail должен совпадать.

en: Email with confirmation
ru: E-Mail с подтверждением

en: End year
ru: Конец года

en: Headers
ru: Заголовки

en: Password
ru: Пароль

en: Reset
ru: Сбросить

en: Size
ru: Размер

en: Submit
ru: Искать
