Horde_Form - en to sv translation catalogue (65 entries)

en:  (%s days ago)
sv:  (%s dagar sedan)

en:  (in %s days)
sv:  (i %s dagar)

en:  (today)
sv:  (i dag)

en:  (tomorrow)
sv:  (i morgon)

en:  (yesterday)
sv:  (i går)

en: %s is required
sv: %s krävs

en: -- select --
sv: -- välj --

en: Address
sv: Adress

en: Assignment columns
sv: Tilldelningskolumn

en: Colour selection
sv: Färgval

en: Column titles
sv: Kolumn rubriker

en: Date
sv: Datum

en: Date selection
sv: Datumval

en: Description
sv: Beskrivning

en: Display format
sv: Visningsformat

en: Email
sv: E-post

en: Email addresses must match.
sv: E-postadresser måste stämma överrens.

en: File selection
sv: Filval

en: File upload
sv: Filuppladdning

en: Header
sv: Rubrik

en: Headers
sv: Rubrik

en: Image upload
sv: Ladda upp bild

en: Invalid data submitted.
sv: Felaktig data skickad.

en: Left header
sv: Vänsterrubrik

en: Left values
sv: Vänstervärden

en: Link
sv: Länk

en: Long text
sv: Lång text

en: Maximum length
sv: Maximal längd

en: Month and year
sv: Månad och år

en: Number
sv: Nummer

en: Number of characters
sv: Antal tecken

en: Octal
sv: Oktal

en: Only one email address allowed.
sv: Endast en e-post adress tillåten.

en: Password
sv: Lösenord

en: Password with confirmation
sv: Lösenord med bekräftelse

en: Passwords must match.
sv: Lösenord måste vara lika.

en: Please enter a month and a year.
sv: Var god ange månad och år.

en: Please enter a valid IP address.
sv: Var god ange godkänd IP-adress.

en: Please enter a valid time.
sv: Var god ange en godkänd tid.

en: Required Field
sv: Obligatorisktt fält

en: Reset
sv: Återställ

en: Right header
sv: Högerrubrik

en: Right values
sv: Högervärden

en: Select Files
sv: Välj filer

en: Select all date components.
sv: Välj datumkomponenter.

en: Set
sv: Sätt

en: Size
sv: Storlek

en: Sort order selection
sv: Sorteringsiordningsval

en: Start year
sv: Startår

en: Storage format
sv: Lagringsformat

en: String list
sv: Stränglista

en: Submit
sv: Skicka

en: This does not seem to be a valid card number.
sv: Felaktigt kortnummer.

en: This field is required.
sv: Fältet måste vara ifyllt.

en: This field may only contain integers.
sv: Fältet får enbart innehålla heltal.

en: This field may only contain numbers and the colon.
sv: Fältet får enbart innehålla siffror och kolon.

en: This field may only contain octal values.
sv: Fältet får enbart innehålla oktala tal.

en: This field must be a comma or space separated list of integers
sv: Fältet skall vara en kommai- eller mellanslagssepararad lista med heltal

en: This field must be a valid number.
sv: Fältet måste vara ett godkänt tal.

en: Time
sv: Tid

en: Time selection
sv: Tidsval

en: Values
sv: Värden

en: Values to select from
sv: Värden att välja från

en: Width in CSS units
sv: Bredd i CSS-units

en: You did not enter a valid email address.
sv: Du angav inte en godkänd e-postadress.
