Gollem H5 (3.0.1) - en to da translation catalogue (117 entries)

en: "%s" renamed to "%s"
da: "%s" er omdøbt til "%s"

en: %d item
da: %d enheder

en: %d items
da: %d elementer

en: %s successfully saved.
da: %s er Gemt.

en: %s was successfully pasted.
da: %s er indsat.

en: Access denied to %s
da: Adgang nægtet til %s

en: Access denied to folder "%s".
da: Adgang til mappe "%s" nægtet.

en: Add
da: Tilføj

en: All
da: Alle

en: Are you sure you wish to continue?
da: Er du sikker, at du vil fortsætte?

en: Are you sure?
da: Er du sikker?

en: Ascending
da: Stigende

en: Ask
da: Spørg

en: Backends
da: Backend'er

en: Below is the current contents of your clipboard.
da: Nedenfor ses det aktuelle indhold af din udklipsholder.

en: Cancel
da: Annuller

en: Cannot chmod %s: %s
da: Kan ikke udføre chmod %s: %s

en: Cannot copy items onto clipboard.
da: Kan ikke kopiere element til udklipsholder.

en: Cannot create home directory: %s
da: Kan ikke oprette hjemme mappen: %s

en: Cannot cut items onto clipboard.
da: Kan ikke klippe elementer til udklipsholder.

en: Cannot paste "%s" (file cleared from clipboard): %s
da: Kan ikke indsætte "%s" (filen er fjernet fra udklipsholderen): %s

en: Change Folder
da: Skift mappe

en: Change Permissions
da: Redigér Tilladelser

en: Check Quota
da: Tjek kvote

en: Check _All/None
da: Marker _Alle / ingen

en: Chmod done:
da: Chmod udført:

en: Choose which columns to display, and in what order:
da: Vælg hvilke kolonner der skal vises i filhåndteringen:

en: Clear
da: Rens

en: Clipboard
da: Udklipsholder

en: Close
da: Luk

en: Columns that will not be displayed:
da: Kolonner der ikke bliver vist:

en: Copy
da: Kopier

en: Create Folder
da: Opret ny mappe

en: Created empty permissions for "%s". You must explicitly grant access to this backend now.
da: Oprettede blanke rettigheder for "%s". Du skal eksplicit give adgang til denne backend nu.

en: Current directory:
da: Aktuel mappe:

en: Cut
da: Klip

en: Default sorting criteria:
da: Standard sorteringskriterie:

en: Default sorting direction:
da: Standard sorteringsretning:

en: Delete
da: Slet

en: Delete folders recursively?
da: Slet mapper rekursivt?

en: Descending
da: Faldende

en: Done
da: Færdig

en: Download %s
da: Hent %s

en: ERROR:
da: FEJL:

en: Edit %s
da: Redigér %s

en: Execute
da: Udfør

en: File
da: Fil

en: File Actions
da: Fil Handlinger

en: File Display
da: Fil visning

en: File Modification Time
da: Fil ændringstidspunkt

en: File Name
da: Filnavn

en: File Size
da: Filstørrelse

en: File Type
da: Filtype

en: File action settings.
da: Fil handlinger indstillinger.

en: File deleted:
da: Fil slettet:

en: File display preferences.
da: Fil visnings indstillinger.

en: File received: %s
da: Fil modtaget: %s

en: Files must be written inside a VFS backend.
da: Filer skal lagres i en VFS backend.

en: Filter
da: Filtre

en: Folder removed:
da: Mappe fjernet:

en: Folders must be created inside a VFS backend.
da: Mapper skal oprettes i en VFS backend.

en: Group
da: Gruppe

en: Invalid backend requested: %s
da: Ugyldig backend: %s

en: Item copied to clipboard: %s
da: Element kopieret til udklipsholder: %s

en: Item cut to clipboard: %s
da: Element klippet til udklipsholder: %s

en: Items per page
da: Enheder pr side

en: List folders first?
da: List mapper først?

en: Modified
da: Ændret

en: Name
da: Navn

en: New folder created:
da: Ny mappe oprettet:

en: No
da: Nej

en: No quota found.
da: Ingen kvote fundet.

en: Owner
da: Ejer

en: Paste
da: Indsæt

en: Permission
da: Tilladelse

en: Permission denied to %s: %s
da: Tilladelse til %s nægtet: %s

en: Permission denied to folder "%s": %s
da: Tilladelse til mappe "%s" nægtet: %s

en: Permission denied to this backend.
da: Tilladelse nægtet til denne backend.

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Please select an item before this action.
da: Vælg et element før denne handling.

en: Please specify at least one file to upload.
da: Specificér mindst én fil, som skal lægges op.

en: Quota Display
da: Kvote oversigt

en: Read
da: Læs

en: Refresh
da: Opdater

en: Rename
da: Omdøb

en: Renaming across backends is not supported.
da: Omdøbning mellem backends er ikke undeerstøttet.

en: Renaming of backends is not allowed.
da: Omdøbning af backends er ikke tilladt.

en: Reset
da: Nulstil

en: Save
da: Gem

en: Select All
da: Vælg alle

en: Select None
da: Vælg ingen

en: Select a backend:
da: Vælg en backend:

en: Share Folder
da: Del mappe

en: Shared Folder
da: Delte mapper

en: Show dotfiles?
da: Vis skjulte filer?

en: Size
da: Størrelse

en: Start Folder
da: Start mappe

en: The application folder can not be deleted.
da: Rod mappen kan ikke slettes.

en: The following item(s) are folders:
da: Følgende element(er) er mapper:

en: The following items will be permanently deleted:
da: Følgende elementer vil blive slettet permanent:

en: The original opener window has been closed. Exiting.
da: Vinduet, der har åbnet dette vindue, er blevet lukket. Afslutter.

en: There are no files in this folder.
da: Denne mappe indeholder ingen filer.

en: These columns will display in this order:
da: Disse kolonner vil blive vist i denne orden:

en: To clear items from the clipboard, check the box next to the filename and click on &quot;Clear&quot;.
da: For at slette elementer fra udklipsholderen skal du markere kassen ved siden af filnavnet og klikke 'Visk ud'.

en: To paste items from the clipboard to the current directory, check the box next to the filename and click on &quot;Paste&quot;.
da: For at indsætte elementer fra udklipsholderen til det aktuelle katalog skal du markere kassen ved siden af filnavnet, og klikke 'Indsæt'.

en: Unable to create Gollem session
da: Kan ikke oprette en Gollem session

en: Unable to create backend permission: %s
da: Kan ikke oprette backend-tilladelser: %s

en: Unable to delete file %s: %s
da: Kan ikke slette fiken %s: %s

en: Unable to delete folder %s: %s
da: Kan ikke slette mappen %s: %s

en: Up to %s
da: Op til %s

en: Upload File(s)
da: Læg fil(er) op

en: User Interface
da: Brugergrænseflade

en: Write
da: Skriv

en: Yes
da: Ja

en: You are not allowed to share this folder
da: Du har ikke tilladelse til at dele denne mappe

en: You need at least one backend defined to set permissions.
da: Du har brug for at have mindst én backend defineret for at kunne indstille tilladelser.

en: _Permissions
da: Tilladelser   _P
