Gollem H5 (3.0.0-git) - en to el translation catalogue (119 entries)

en: "%s" renamed to "%s"
el: "%s" μετονομάστηκε σε "%s".

en: %d item
el: %d αντικείμενο

en: %d items
el: %d αντικείμενα

en: %s successfully saved.
el: Το "%s" αποθηκεύθηκε με επιτυχία.

en: %s was successfully pasted.
el: το "%s" επικολλήθηκε  επιτυχώς.

en: Access denied to %s
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση στο %s

en: Access denied to folder "%s".
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση στον φάκελο " %s"

en: Add
el: Προσθήκη

en: All
el: Όλα

en: Are you sure you wish to continue?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να συνεχίσετε;

en: Are you sure?
el: Είστε σίγουρος;

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Ask
el: Ερώτηση

en: Backend
el: Υποδομή

en: Backends
el: Υποδομές

en: Below is the current contents of your clipboard.
el: Ακολουθούν τα τρέχοντα περιεχόμενα του προχείρου

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cannot chmod %s: %s
el: Δεν είναι δυνατή η αλλαγή των ιδιοτήτων %s: %s

en: Cannot copy items onto clipboard.
el: Δεν είναι δυνατή η αντιγραφή στοιχείων στο πρόχειρο.

en: Cannot create home directory: %s
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του κυρίου καταλόγου: %s

en: Cannot cut items onto clipboard.
el: Δεν δυνατή η αποκοπή και μεταφορά αντικειμένων στο πρόχειρο.

en: Cannot paste "%s" (file cleared from clipboard): %s
el: Δεν μπορείτε γίνει επικόλληση του "% s" (το αρχείο διαγραφεί από το πρόχειρο):% s

en: Change Folder
el: Αλλαγή Φακέλου

en: Change Permissions
el: Αλλαγή δικαιωμάτων

en: Check Quota
el: Έλεγχος Κατειλημμένου Χώρου(Quota)

en: Check _All/None
el: (Απ)Επιλογή όλων

en: Chmod done:
el: Ολοκληρώθηκε η αλλαγή των ιδιοτήτων:

en: Choose which columns to display, and in what order:
el: Επιλέξτε ποιες στήλες θα εμφανίζονται και με ποια σειρά:

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Clipboard
el: Πρόχειρο

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Columns that will not be displayed:
el: Στήλες που δεν θα εμφανίζονται:

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Create Folder
el: Δημιουργία Φακέλου

en: Created empty permissions for "%s". You must explicitly grant access to this backend now.
el: Δημιουργήθηκαν κενά  δικαιώματα για το "%s". Θα πρέπει να αποδώσετε  ρητά την πρόσβαση σε αυτό το υποδομή τώρα.

en: Current directory:
el: Τρέχων κατάλογος:

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Default sorting criteria:
el: Προεπιλεγμένο κριτήριο ταξινόμησης:

en: Default sorting direction:
el: Προεπιλεγμένη κατεύθυνση ταξινόμησης:

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete folders recursively?
el: Διαγραφή φακέλων αναδρομικά;

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Done
el: ΟΚ

en: Download %s
el: Κατέβασμα %s

en: ERROR:
el: <strong>Σφάλμα</strong>:

en: Edit %s
el: Επεξεργασία %s

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: File
el: Αρχείο

en: File Actions
el: Ενέργειες Αρχείων

en: File Display
el: Εμφάνιση Αρχείου

en: File Modification Time
el: Ημερομηνία Τροποποίησης Αρχείου

en: File Name
el: Όνομα Αρχείου

en: File Size
el: Μέγεθος αρχείου

en: File Type
el: Τύπος Αρχειου

en: File action settings.
el: Ρυθμίσεις ενεργειών αρχείων.

en: File deleted:
el: Διαγραμμένο Αρχείο::

en: File display preferences.
el: Επιλογές εμφάνισης αρχείου.

en: File received: %s
el: Παραλαβή αρχείων: %s

en: Files must be written inside a VFS backend.
el: Τα αρχεία πρέπει να καταχωρηθούν σε μια υποδομή VFS.

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Folder removed:
el: Ο φάκελος διαγράφηκε.

en: Folders must be created inside a VFS backend.
el: Τα φάκελοι  πρέπει να δημιουργηθούν σε μια υποδομή VFS.

en: Group
el: Ομάδα

en: Invalid backend requested: %s
el: Μη έγκυρη αίτηση στην υποδομή: %s.

en: Item copied to clipboard: %s
el: Στοιχείο που αντιγράφηκε στο πρόχειρο: %s

en: Item cut to clipboard: %s
el: Στοιχείο που αποκόπηκε στο πρόχειρο:% s

en: Items per page
el: Στοιχεία ανά σελίδα

en: List folders first?
el: Εμφάνιση Πρώτα της Λίστας των φακέλων;

en: Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Name
el: Όνομα

en: New folder created:
el: Ο φάκελος δημιουργήθηκε:

en: No
el: Όχι

en: No quota found.
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα κατάληψης χώρου (quota)

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Permission
el: Δικαίωμα

en: Permission denied to %s: %s
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση στο %s: %s

en: Permission denied to folder "%s": %s
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση στον φάκελο  "%s": %s

en: Permission denied to this backend.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση στην υποδομή (backed) αυτή.

en: Permissions
el: Εξουσιοδοτήσεις

en: Please select an item before this action.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα στοιχείο πριν από αυτή την ενέργεια.

en: Please specify at least one file to upload.
el: Παρακαλώ να ορίσετε τουλάχιστον ένα αρχείο για μεταφόρτωση.

en: Quota Display
el: Εμφάνιση Κατάληψης χώρου

en: Read
el: Ανάγνωση

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Rename
el: Αλλαγή ονόματος

en: Renaming across backends is not supported.
el: Η μετονομασία μεταξύ διαφορετικών υποδομών δεν υποστηρίζεται.

en: Renaming of backends is not allowed.
el: Δεν επιτρέπεται η μετονομασία των υποδομών.

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Select None
el: Καμία Eπιλογή

en: Select a backend:
el: Επιλέξτε μια υποδομή:

en: Share Folder
el: Διαμοιρασμός Φακέλου

en: Shared Folder
el: Κοινόχρηστoι Φάκελοι

en: Show dotfiles?
el: Εμφάνιση κρυφών αρχείων (dotfiles);

en: Size
el: Μέγεθος

en: Start Folder
el: Φάκελος Εκκίνησης

en: The application folder can not be deleted.
el: Ο φάκελος εφαρμογής δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: The following item(s) are folders:
el: Το ακόλουθο στοιχεία είναι φάκελοι:

en: The following items will be permanently deleted:
el: Τα ακόλουθα στοιχεία θα διαγραφούν οριστικά:

en: The original opener window has been closed. Exiting.
el: Το αρχικό παράθυρο έχει κλείσει. Έξοδος.

en: There are no files in this folder.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία σε αυτόν το φάκελο.

en: These columns will display in this order:
el: Οι στήλες θα εμφανίζονται με αυτή τη σειρά:

en: To clear items from the clipboard, check the box next to the filename and click on &quot;Clear&quot;.
el: Για να διαγράψετε αντικείμενα από το πρόχειρο, επιλέξτε το πλαίσιο δίπλα στο όνομα του αρχείου και πατήστε στο "Καθαρισμός".

en: To paste items from the clipboard to the current directory, check the box next to the filename and click on &quot;Paste&quot;.
el: Για να επικολλήσετε στοιχεία από το πρόχειρο στον τρέχοντα κατάλογο, επιλέξτε το πλαίσιο δίπλα στο όνομα του αρχείου και πατήστε στο "Επικόλληση";.

en: Type
el: Τύπος

en: Unable to create Gollem session
el: Αδύνατη η δημιουργία συνόδου

en: Unable to create backend permission: %s
el: Αδύνατη η δημιουργία δικαιωμάτων υποδομής: %s

en: Unable to delete file %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του αρχείου %s: %s

en: Unable to delete folder %s: %s
el: Δεν ήταν  δυνατή η διαγραφή του φακέλου "%s: %s

en: Up to %s
el: έως το  %s

en: Upload File(s)
el: Αποστολή Αρχείου(ων)

en: User Interface
el: Περιβάλλον Χρήστη

en: Write
el: Συγγραφή

en: Yes
el: Ναι

en: You are not allowed to share this folder
el: Δεν επιτρέπεται ο διαμοιρασμός του φακέλου.

en: You need at least one backend defined to set permissions.
el: Χρειάζεστε τουλάχιστον μια ορισμένη υποδομή για  να ρυθμίσετε τα δικαιώματα.

en: _Permissions
el: Εξουσιοδοτήσεις
