Horde_Image - en to fi translation catalogue (272 entries)

en: %4f sec
fi: %4f sek

en: %d dots per unit
fi: %d pistettä per yksikkö

en: %d per unit
fi: %d per yksikkö

en: %d pixels
fi: %d pikseliä

en: %d sec
fi: %d sek

en: %s / %s sec
fi: %s / %s sek

en: 1-area-focusing
fi: 1-alue-tarkennus

en: 1-area-focusing (High speed)
fi: 1-alue-tarkennus (Suurinopeus)

en: 1st curtain sync
fi: 1. verhosynkronointi

en: 2nd(rear)-curtain sync used
fi: 2.(taka)-verhosynkronointi käytössä

en: 3-area-focusing (High speed)
fi: 3-alue-tarkennus (Suurinopeus)

en: 9-area-focusing
fi: 9-alue-tarkennus

en: 90 deg CCW
fi: 90 asteen VP

en: 90 deg CCW Mirrored
fi: 90 asteen VP peilikuvana

en: 90 deg CW
fi: 90 asteen VP

en: 90 deg CW Mirrored
fi: 90 asteen VP peilikuvana

en: AE Good
fi: AE Hyvä

en: AF non D
fi: AF ei D

en: AI Focus
fi: AI tarkennus

en: AI Servo
fi: AI servo

en: Action
fi: Toiminta

en: Aperture
fi: Aukko

en: Aperture Priority
fi: Aukkoprioriteetti

en: Aperture Prority AE
fi: Aukkoprioriteetti AE

en: Artist
fi: Taiteilija

en: Auto + Red Eye Reduction
fi: Auto + punasilmäesto

en: Auto Focus Good
fi: Automaattitarkennus hyvä

en: Auto Selected
fi: Auto valittu

en: Auto bracket
fi: Auto haarukointi

en: Auto exposure
fi: Auto valotus

en: Auto, Continuous
fi: Auto, jatkuva

en: Auto, Focus button
fi: Auto, tarkennusnäppäin

en: Average
fi: Keskiarvo

en: Baby
fi: Vauva

en: Black & White
fi: Musta & valkoinen

en: Black and White
fi: Musta ja valkoinen

en: Bright+
fi: Kirkkaus+

en: Bright-
fi: rkkaus-

en: Bulb
fi: Salamalamppu

en: By
fi: Tekijä

en: Camera Make
fi: Kameran valmistaja

en: Camera Model
fi: Kameran malli

en: Camera Orientation
fi: Kameran asento

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Center
fi: Keskitetty

en: Center Weighted Average
fi: Keskipainotettu keskiarvo

en: Center-weighted
fi: Keskipainotettu

en: Centimeter
fi: Senttimetri

en: Chroma Saturation High
fi: Kromakylläisyys korkea

en: Chroma Saturation Low(ORG)
fi: Kromakylläisyys matala(ORG)

en: Chroma Saturation Normal(STD)
fi: Kromakylläisyys normaali(STD)

en: Close-up (Macro)
fi: Lähikuva (Makro)

en: Cloudy
fi: Pilvinen

en: Cloudy weather
fi: Pilvinen sää

en: Color
fi: Väri

en: Color Sequential Area Sensor
fi: Värijärjestyksen mukainen tilasensori

en: Color Sequential Linear Sensor
fi: Värijärjestyksen mukainen lineaarisensori

en: Color Space
fi: Väriavaruus

en: Compulsory Flash
fi: Pakotettu salama

en: Compulsory Flash, Return light detected
fi: Pakotettu salama, heijastunutta valoa havaittu

en: Compulsory Flash, Return light not detected
fi: Pakotettu salama, heijastunutta valoa ei havaittu

en: Continuous
fi: Jatkuva

en: Contrast High(HARD)
fi: Kontrasti korkea(HARD)

en: Contrast Low(ORG)
fi: Kontrasti matala(ORG)

en: Contrast Normal(STD)
fi: Kontrasti normaali(STD)

en: Contrast+
fi: Kontrasti+

en: Contrast-
fi: Kontrasti-

en: Cool
fi: Viileä

en: Cool white fluorescent
fi: Viileä, valkoinen loisteputki

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: Couldnt Find IFD1
fi: Ei löytynyt IFD1

en: Couldnt Find InteroperabilityIFD
fi: Ei löytynyt InteroperabilityIFD

en: Couldnt Find SubIFD
fi: Ei löytynyt SubIFD

en: Creative
fi: Luova

en: Custom
fi: Muokattu

en: Date Photo Digitized
fi: Digitoinnin päiväys

en: Date Photo Modified
fi: Muokkauksen päiväys

en: Date Photo Taken
fi: Kuvanoton päiväys

en: Day white fluorescent
fi: Päivänvalkea loisteputki

en: Daylight
fi: Päivänvalo

en: Daylight fluorescent
fi: Päivänvalo-loisteputki

en: DaylightColor-fluorescence
fi: PäivänValoVäri-loisteputki

en: DaywhiteColor-fluorescence
fi: PäivänValkoinenVäri-loisteputki

en: Depth of Field
fi: Kuvan syvyys

en: Did Not Fire
fi: Ei syttynyt

en: Evaluative
fi: Arvioiva

en: Exposure
fi: Valotus

en: Exposure Bias
fi: Valotuksen painotus

en: Exposure Mode
fi: Valotuksen tila

en: Exposure Program
fi: Valotuksen ohjelma

en: External
fi: Ulkoinen

en: External E-TTL
fi: Ulkoinen E-TTL

en: External Flash
fi: Ulkoinen salama

en: F-Number
fi: F-numero

en: FP sync used
fi: FP synk käytetty

en: Fast Shutter
fi: Nopea suljin

en: Field of View
fi: Kuvan laajuus

en: File Size
fi: Tiedoston koko

en: Fine
fi: Hyvä

en: Fine weather
fi: Hyvä sää

en: Fireworks
fi: Ilotulitus

en: Fisheye
fi: Kalansilmä

en: Flash
fi: Salama

en: Flash Did Not Fire
fi: Salama ei syttynyt

en: Flash Fired
fi: Salama syttyi

en: Flash Setting
fi: Salaman asetukset

en: Flash, Auto-Mode
fi: Salama, automaattiasetus

en: Flash, Auto-Mode, Return light detected
fi: Salama, automaattiasetus, heijastunutta valoa havaittu

en: Flash, Auto-Mode, Return light not detected
fi: Salama, automaattiasetus, heijastunutta valoa ei havaittu

en: Flash, strobe return light detected
fi: Salama, välkkyvää valoa havaittu

en: Flash, strobe return light not detected
fi: Salama, välkkyvää valua ei havaittu

en: Flourescence
fi: Loisteputki

en: Fluorescent
fi: Loisteputki

en: Focal Length
fi: Polttoväli

en: Focal Length (35mm equiv)
fi: Polttoväli (vastaa 35mm)

en: Food
fi: Ruoka

en: Full Auto
fi: Täysin automaattinen

en: Halogen
fi: Halogeeni

en: Hard
fi: Kova

en: Height
fi: Korkeus

en: High
fi: Korkea

en: High Sensitivity
fi: Korkea herkkyys

en: Horizontal (normal)
fi: Horisontaalinen (normaali)

en: ISO Setting
fi: ISO-asetus

en: ISO studio tungsten
fi: ISO studio tungsteeni

en: Illegal size for IFD1
fi: Epäkelpo koko IFD1:lle

en: Illegal size for InteroperabilityIFD
fi: Epäkelpo koko InteroperabilityIFD:lle

en: Illegal size for SubIFD
fi: Epäkelpo koko SubIFD:lle

en: Image Creator
fi: Kuvan luoja

en: Image Stabilization
fi: Kuvanvakaus

en: Image Title
fi: Kuva otsikko

en: Image keywords
fi: Kuvan avainsanat

en: Incandescense
fi: Hehkulamppu

en: Inch
fi: Tuuma

en: Infinite
fi: Ääretön

en: Internal Flash
fi: Sisäinen salama

en: Landscape
fi: Maisema

en: Large
fi: Suuri

en: Latitude
fi: Leveyspiiri

en: Left
fi: Vasen

en: Lens Id
fi: Linssi Id

en: Light source
fi: Valonlähde

en: Locked (Pan Mode)
fi: Lukittu (Pan tila)

en: Longitude
fi: Pituuspiiri

en: Low
fi: Matala

en: Low/High Quality
fi: Matala/Korkea laatu

en: Macro
fi: Makro

en: Macro/Close-Up
fi: Makro/Lähikuva

en: Manual
fi: Käsin

en: Manual Exposure
fi: Käsivalotus

en: Manual Focus
fi: Käsitarkennus

en: Manual exposure
fi: Käsivalotus

en: Medium
fi: Keskikoinen

en: Metering Mode
fi: Mittaustila

en: Mirrored
fi: Peilikuva

en: Mode 1
fi: Tila 1

en: Mode 2
fi: Tila 2

en: Monochrome
fi: Yksiväri

en: Multi-Segment
fi: Monisegmentti

en: Multi-Spot
fi: Monipiste

en: Natural
fi: Luonnollinen

en: Night
fi: Yö

en: Night Portrait
fi: Yömuotokuva

en: Night Scene
fi: Yömaisema

en: Night Scenery
fi: Yömaisema

en: No
fi: Ei

en: No Flash
fi: Ei salamaa

en: No Warning
fi: Ei varoitusta

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal
fi: Normaali

en: Normal (O deg)
fi: Normaali (0 astetta)

en: Normal Program
fi: Normaaliohjelma

en: Not defined
fi: Ei määritelty

en: Off
fi: Pois päältä

en: On
fi: Päällä

en: On + Red Eye Reduction
fi: Päällä + punasilmäesto

en: On Camera
fi: Kamerassa

en: One Chip Color Area Sensor
fi: Yhden piirin väritila-anturi

en: One-Shot
fi: Yksikuva

en: Other
fi: Muu

en: Out of Focus
fi: Epätarkka

en: Over Exposure
fi: Ylivalotus

en: Pan Focus
fi: Pan tarkennus

en: Panning
fi: Rajaus

en: Partial
fi: Osittainen

en: Party
fi: Juhlat

en: Pet
fi: Lemmikki

en: Photo Description
fi: Valokuvan kuvaus

en: Photo Type
fi: Valokuvan tyyppi

en: Pixels
fi: Valokuvakseliä

en: Portrait
fi: Muotokuva

en: Preset
fi: Esiasetus

en: Program
fi: Ohjelma

en: Program AE
fi: Ohjelmoitu AE

en: RAW
fi: RAAKA

en: Red Eye
fi: Punasilmäisyys

en: Red Eye Reduction
fi: Punasilmäisyysesto

en: Red Eye, Auto-Mode
fi: Punasilmäisyys, automaattiasetus

en: Red Eye, Auto-Mode, Return light detected
fi: Punasilmäisyys, automaattiasetus, heijastunutta valoa havaittu

en: Red Eye, Auto-Mode, Return light not detected
fi: Punasilmäisyys, automaattiasetus, heijastunutta valoa ei havaittu

en: Red Eye, Compulsory Flash
fi: Punasilmäisyys, pakotettu salama

en: Red Eye, Compulsory Flash, Return light detected
fi: Punasilmäisyys, pakotettu salama, heijastunutta valoa havaittu

en: Red Eye, Compulsory Flash, Return light not detected
fi: Punasilmäisyys, pakotettu salama, heijastunutta valoa ei havaittu

en: Red Eye, Return light detected
fi: Punasilmäisyys, heijastunutta valoa havaittu

en: Red Eye, Return light not detected
fi: Punasilmäisyys, heijastunutta valoa ei havaittu

en: Red-Eye Reduction
fi: Punasilmäisyysesto

en: Resolution Unit
fi: Tarkkuusyksikkö

en: Right
fi: Oikea

en: Rights
fi: Oikeudet

en: Rotate 270 CW
fi: Käännä 270 MP

en: Rotate 90 CW
fi: Käännä 90 MP

en: SXGA Basic
fi: SXGA Perus

en: SXGA Fine
fi: SXGA Tarkka

en: SXGA Normal
fi: SXGA Normaali

en: Scene Type
fi: Maisematyyppi

en: Scenery
fi: Maisema

en: Sensing Method
fi: Tunnistusmetodi

en: Sepia
fi: Seepia

en: Shade
fi: Varjo

en: Shutter Priority
fi: Sulkijan prioriteetti

en: Shutter Speed
fi: Sulkijan nopeus

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Single
fi: Yksittäinen

en: Single/Timer
fi: Yksittäinen/Ajastin

en: Slow Shutter
fi: Hidas suljin

en: Slow Synchro
fi: Hidas synkronointi

en: Small
fi: Pieni

en: Snow
fi: Lumi

en: Soft
fi: Pehmeä

en: Software Version
fi: Ohjelmiston versio

en: Sport
fi: Urheilu

en: Sports
fi: Urheilut

en: Spot
fi: Piste

en: Spot-focusing
fi: Pistetarkennus

en: Standard
fi: Standardi

en: Standard light A
fi: Standardi valo A

en: Standard light B
fi: Standardi valo B

en: Standard light C
fi: Standardi valo C

en: Sunny
fi: Aurinkoinen

en: Superfine
fi: Supertarkka

en: The file could not be opened.
fi: Tiedostoa ei voitu avata.

en: Three Chip Color Area Sensor
fi: Kolmen värikennon aluesensori

en: Trilinear Sensor
fi: Trilineaarinen sensori

en: Tungsten
fi: Tungsteeni

en: Two Chip Color Area Sensor
fi: Kahden piirin väritila-anturi

en: Uncalibrated
fi: Kalibroimaton

en: Underwater
fi: Vedenalainen

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown (%s)
fi: Tuntematon (%s)

en: Unknown(%s)
fi: Tuntematon(%s)

en: Unknown:
fi: Tuntematon:

en: Unknown: %s
fi: Tuntematon: %s

en: Unknown: (%s)
fi: Tuntematon (%s)

en: Upsidedown
fi: Ylösalaisin

en: Upsidedown Mirrored
fi: Ylösalaisin peilikuvana

en: Usage Terms
fi: Käyttöehdot

en: User Comment
fi: Käyttäjän kommentti

en: VGA Basic
fi: VGA Perus

en: VGA Fine
fi: VGA Tarkka

en: VGA Normal
fi: VGA Normaali

en: Very High
fi: Erittäin korkea

en: Warm
fi: Lämmin

en: Warning
fi: Varoitus

en: White Balance
fi: Valkotasapaino

en: White fluorescent
fi: Valkoinen loisteputki

en: White-fluorescence
fi: Valkoinen loisteputki

en: Width
fi: Leveys

en: X Resolution
fi: X resoluutio

en: Y Resolution
fi: Y resoluutio

en: Yes
fi: Kyllä

en: other light source
fi: muu valonlähde

en: version %d
fi: versio %d
