IMP 4.1 - en to ca translation catalogue (1373 entries)

en:  and
ca: i

en: "%s" is not a valid email address.
ca: "%s" no és una adreça electrònica vàlida.

en: "%s" mailbox being renamed at the start of the month.
ca: La bústia %s canviarà de nom a principi de mes.

en: "%s" mailbox no longer polled for new mail.
ca: No es tornarà a comprovar si la bústia "%s" rep missatges nous.

en: "%s" mailbox now polled for new mail.
ca: Es comprovarà si la bústia "%s" rep missatges nous.

en: %.0f %s
ca: % 0f %s

en: %.0f%% of %.0f %s
ca: %.0f%% de %.0f %s

en: %d Attachment | %d Attachments
ca[0]: %d Fitxer adjunt
ca[1]: %d Fitxers adjunts

en: %d Attachments
ca: %d Fitxers adjunts

en: %d Messages
ca: %d missatges

en: %d contact was successfully added to your address book. | %d contacts were successfully added to your address book.
ca[0]: El registre %d s'ha afegit correctament a la llibreta d'adreces
ca[1]: Els registres %d s'han afegit correctament a la llibreta d'adreces

en: %d message was purged from "%s". | %d messages were purged from "%s".
ca[0]: S'ha purgat %d missatge de "%s".
ca[1]: S'han purgat %d missatges de "%s".

en: %d messages
ca: %d missatges

en: %d messages have been deleted.
ca: S'han eliminat %d missatges.

en: %d messages have been reported as innocent.
ca: S'han notificat %d missatges normals.

en: %d messages have been reported as spam.
ca: %d missatges han estat considerats correu brossa.

en: %d minute
ca: %d minut

en: %d minutes
ca: %d minuts

en: %d more unseen message... | %d more unseen messages...
ca[0]: Hi ha %d missatge sense llegir...
ca[1]: Hi ha %d missatges sense llegir...

en: %d new | %d new
ca[0]: %d nou
ca[1]: %d nous

en: %d of %d
ca: %d de %d

en: %d recipients
ca: %d destinataris

en: %d second
ca: %d segon

en: %d seconds
ca: %d segons

en: %d unseen
ca: %d no llegit

en: %s (Header) for "%s"
ca: %s (Capçalera) de "%s"

en: %s for '%s'
ca: %s per a '%s'

en: %s has cancelled "%s".
ca: %s ha cancel·lat "%s".

en: %s has cancelled an instance of the recurring "%s".
ca: %s ha cancel·lat una instància de l'esdeveniment recurrent "%s".

en: %s has cancelled multiple instances of the recurring "%s".
ca: %s ha cancel·lat diverses instàncies del "%s" recurrent.

en: %s has replied to a free/busy request.
ca: %s ha respost a una consulta de disponibilitat.

en: %s has replied to the invitation to "%s".
ca: %s ha respost a la invitació a "%s".

en: %s has sent you free/busy information.
ca: %s us ha informat del temps de què disposa.

en: %s is: %s.
ca: %s és: %s

en: %s report from %s
ca: Informe de %s per a %s

en: %s requests your free/busy information.
ca: %s us demana de quin temps disposeu.

en: %s requests your presence at "%s".
ca: %s sol·licita la vostra assitència a "%s".

en: %s selected.
ca: %s seleccionats.

en: %s wants to notify you about changes in "%s".
ca: %s vol posar-vos al corrent de "%s".

en: %s was successfully added to "%s".
ca: %s s'ha afegit correctament a "%s".

en: %s was successfully added to your address book.
ca: El registre %s s'ha afegit correctament a la vostra llibreta d'adreces

en: %s wishes to amend "%s".
ca: %s vol corregir "%s".

en: %s wishes to make you aware of "%s".
ca: %s vol posar-vos al corrent de "%s".

en: %s wishes to receive the latest information about "%s".
ca: %s vol rebre informació actualitzada sobre "%s".

en: %s: This message may not be from whom it claims to be.
ca: %s: Potser aquest missatge no és del remitent que diu ser

en: %u Forwarded Messages
ca: %u missatges reenviats

en: %u of %u messages in %s unread.
ca: %u de %u missatges en %s sense llegir

en: (%d of %d)
ca: (%d de %d)

en: (Message %d of %d)
ca: (Missatge %d de %d)

en: 1 message
ca: 1 missatge

en: 100 characters
ca: 100 caràcters

en: 1000 characters
ca: 1000 caràcters

en: 250 characters
ca: 250 caràcters

en: 500 characters
ca: 500 caràcters

en: A PGP Public Key is attached to the message.
ca: S'ha adjuntat una clau PGP pública en aquest missatge.

en: A message you have sent has resulted in a return notification from the recipient.
ca: Un missatge que heu enviat ha estat retornat pel destinatari.

en: A message you were composing when your session expired has been recovered. You may resume composing your message by going to your Drafts mailbox.
ca: S'ha recuperat el missatge que estava redactant quan va caducar la darrera sessió.Pot seguir amb l'edició del missatge anant a la carpeta d'Esborranys.

en: ACL for "%s" successfully created for the mailbox "%s".
ca: S'ha creat correctament la llista de permisos (ACL) de "%s" sobre la bústia "%s".

en: ACL rights for "%s" updated for the mailbox "%s".
ca: S'han actualitzat correctament els permisos de "%s" sobre la bústia "%s".

en: Accept and add to my calendar
ca: Acceptar i afegir en l'agenda

en: Accept and update in my calendar
ca: Acceptar i actualitzar en l'agenda

en: Accept request
ca: Acceptar la sol·licitud

en: Accepted
ca: Acceptada

en: Accesskey Ctrl-Enter
ca: Tecla ràpida Ctrl-Enter

en: Accesskey Esc
ca: Tecla ràpida Esc

en: Account "%s" added.
ca: Afegit el compte "%s".

en: Account "%s" deleted.
ca: Eliminat el compte "%s".

en: Action
ca: Acció

en: Actions
ca: Accions

en: Add %s to my Address Book
ca: Afegir %s a la meva llibreta d'adreces

en: Add Account
ca: Afegir un compte

en: Add Attachment
ca: Afegir un fitxer adjunt

en: Add Bcc
ca: Afegeix c/o

en: Add Cc
ca: Afegeix a/c

en: Add OR clause
ca: Afegeix clàusula "o".

en: Add a "Printed By" header to the top of printed messages?
ca: Voleu afegir la capçalera "Imprès per" quan redacteu els missatges?

en: Add search criteria
ca: Afegeix criteris de cerca

en: Add search mailbox:
ca: Afegeix una carpeta on fer la cerca:

en: Add these by clicking OK
ca: Afegiu aquests clicant a "D'acord"

en: Add this to my calendar
ca: Afegir-ho a l'agenda

en: Add this to my tasklist
ca: Afegir-ho a les tasques

en: Add to Address Book
ca: Afegir a la llibreta d'adreces

en: Add to my calendar
ca: Afegir a l'agenda

en: Added "%s" as an attachment.
ca: S'ha afegit "%s" com un arxiu adjunt.

en: Added flag "%s".
ca: Afegida la marca "%s".

en: Adding group lists not currently supported.
ca: Afegir llistes de grup no està implementat

en: Additional headers to display when viewing: <em>(enter each header on a new line)</em>
ca: Altres capçaleres que es mostren en visualitzar: <em>(introduïu cada capçalera en una línia diferent)</em>

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Address Books
ca: Llibretes d'adreces

en: Addresses to BCC all messages: <em>(optional, enter each address on a new line)</em>
ca: Adreces a les quals s'envien en còpia oculta tots els missatges: <i>(opcional, introduïu cada adreça en una línia diferent) </i>

en: Addresses to explicitly tie to this identity: <em>(optional, enter each address on a new line)</em>
ca: Adreces enllaçades de manera explícita a aquesta identitat: <i>(opcional, introduïu cada adreça en una línia diferent) </i>

en: Administer
ca: Administrar

en: Advanced Search...
ca: Cerca avançada...

en: After '%s'
ca: Després de '%s'

en: All
ca: Tots

en: All Mailboxes
ca: Totes les carpetes

en: All Parts
ca: Totes les parts

en: All messages in the following mailbox(es) will be downloaded into one MBOX file:
ca: Tots els missatges de la(es) bústia(es) següent/s es descarregaran en un únic fitxer MBOX:

en: All messages in the mailbox "%s" older than %s days will be permanently deleted. | All messages in the mailboxes "%s" older than %s days will be permanently deleted.
ca[0]: S'eliminaran de manera definitiva tots els missatges de la vostra bústia "%s" amb més de %s dies d'antiguitat.
ca[1]: S'eliminaran de manera definitiva tots els missatges de les vostres bústies "%s" amb més de %s dies d'antiguitat.

en: All messages in this mailbox will be downloaded into the format that you choose. Depending on the size of the mailbox, this action may take awhile.
ca: Tots els missatges d'aquesta bústia es descarregaran en el format escollit. Aquesta operació pot trigar una estona en funció de la mida de la bústia.

en: All messages in your "%s" mailbox older than %s days will be permanently deleted.
ca: S'eliminaran de manera definitiva tots els missatges de la vostra bústia "%s" amb més de %s dies d'antiguitat.

en: All old linked attachments more than %s months old will be deleted.
ca: Seran eliminats tots els fitxers adjunts enllaçats amb més de %s mesos d'antiguitat.

en: All old sent-mail mailboxes more than %s months old will be deleted.
ca: Seran eliminades totes les carpetes d'Enviats amb més de %s mesos d'antiguitat.

en: All rights on mailbox "%s" successfully removed for "%s".
ca: S'han eliminat correctament de la bústia "%s" tots els permisos de l'usuari "%s".

en: Allow attachments to be stripped from messages?
ca: Voleu eliminar els annexos dels missatges?

en: Allow filter rules to be applied in any mailbox?
ca: Voleu que les regles de filtratge s'apliquin a qualsevol bústia?

en: Allow folder navigation?
ca: Voleu permetre la navegació per carpetes?

en: Allow mailbox creation?
ca: Voleu permetre la creació de carpetes?

en: Allow remote account access?
ca: Voleu permetre l'accés a comptes remots?

en: Always prompt
ca: Preguntar sempre

en: Always showing images in messages sent by %s.
ca: Sempre es mostraran les imatges enviades per %s en els missatges

en: Ambiguous address found.
ca: S'ha trobat una adreces electròniques ambigua

en: Ambiguous matches for "%s" (first 5 matches displayed):
ca: Coincidències ambigües per a "%s" (es mostren les 5 primeres)

en: Ambiguous matches for "%s":
ca: Coincidències ambigües per a "%s":

en: An error occured while attempting to strip the attachment.
ca: S'ha produït un error en intentar extreure el fitxer adjunt.

en: An unknown error occured while creating the new note.
ca: S'ha produït un error desconegut en crear la nova nota.

en: An unknown error occured while creating the new task.
ca: S'ha produït un error desconegut en crear la nova tasca.

en: An unknown person
ca: Usuari desconegut

en: Answered
ca: Respost

en: Append
ca: Afegir

en: Apply Filters
ca: Aplicar filtres

en: Apply filter rules upon logging on?
ca: Voleu aplicar les regles de filtratge en iniciar la sessió?

en: Apply filter rules whenever Inbox is displayed?
ca: Voleu aplicar les regles de filtratge sempre que es mostri la safata d'entrada?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY delete all attachments?
ca: Esteu segur que voleu eliminar DEFINITIVAMENT tots els fitxers adjuntis?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY delete these messages?
ca: Esteu segur que voleu eliminar DEFINITIVAMENT aquests missatges?

en: Are you sure you want to delete all messages in this thread?
ca: Esteu segur que voleu eliminar tots els missatges d'aquesta conversa?

en: Are you sure you want to delete this Virtual Folder Definition?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta definició de carpeta virtual?

en: Are you sure you want to delete this account?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest compte?

en: Are you sure you want to delete this filter?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta regla?

en: Are you sure you want to delete this flag?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta marca?

en: Are you sure you want to delete this public key?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta clau pública?

en: Are you sure you want to delete this virtual folder?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta carpeta virtual?

en: Are you sure you want to delete your keypair? (This is NOT recommended!)
ca: Esteu sergur que voleu eliminar la parella de claus? (NO és recomanable!)

en: Are you sure you want to do this?
ca: Esteu segur que voleu fer això?

en: Are you sure you want to move the message(s)? (Some message information might get lost, like message headers, text formatting or attachments!)
ca: Esteu segur que voleu moure aquest/s missatge/s? (Alguna informació del missatge es pot perdre, com ara les capçaleres, el format de text o els adjunts).

en: Are you sure you wish to PERMANENTLY delete these messages?
ca: Esteu segur que voleu eliminar DEFINITIVAMENT aquests missatges?

en: Are you sure you wish to PERMANENTLY delete this attachment?
ca: Esteu segur que voleu eliminar DEFINITIVAMENT aquest fitxer adjunt?

en: Are you sure you wish to delete all mail in this mailbox?
ca: Esteu segur que voleu eliminar tots els missatges d'aquesta bústia?

en: Are you sure you wish to empty your spam mailbox?
ca: Esteu segur que voleu buidar la bústiai de correu brossa?

en: Are you sure you wish to empty your trash mailbox?
ca: Esteu segur que voleu buidar la Paperera?

en: Are you sure you wish to report this message as innocent?
ca: Esteu segur que voleu catalogar aquest missatge com a inofensiu?

en: Are you sure you wish to report this message as spam?
ca: Esteu segur que voleu considerar aquest missatge com a correu brossa?

en: Arrival Time
ca: Hora d'arribada

en: Arrival time on server
ca: Hora d'arribada en el servidor

en: As Attachment
ca: Com a fitxer adjunt

en: As attachment
ca: Com a fitxer adjunt

en: As both body text and an attachment
ca: Com a text i com a fitxer adjunt

en: Ascending
ca: Ascendent

en: At least one attachment could not be deleted.
ca: Hi ha com a mínim un fitxer adjunt no es pot eliminar.

en: Attach Personal PGP Public Key
ca: Adjunta la clau personal pública PGP

en: Attach a copy of your PGP public key to the message?
ca: Voleu adjuntar al missatge una còpia de la vostra clau PGP pública?

en: Attach contact information
ca: Adjuntar la informació del contacte

en: Attach your contact information to the message?
ca: Voleu adjuntar la vostra informació de contacte en el missatge?

en: Attach:
ca: Adjuntar

en: Attached file "%s" exceeds the attachment size limits. File NOT attached.
ca: El fitxer adjunt "%s" supera el límit de pes permés. No s'ha adjuntat el fitxer.

en: Attached file exceeds the attachment size limits. File NOT attached.
ca: El fitxer adjunt supera el límit de la mida permesa. NO s'ha adjuntat el fitxer.

en: Attached is a reply to a calendar request you sent.
ca: S'adjunta una resposta a una consulta sobre l'agenda que vau enviar.

en: Attachment
ca: Fitxer adjunt

en: Attachment %s deleted.
ca: Fitxer adjunt %s eliminat

en: Attachment and Body Text
ca: Fitxer adjunt i cos del missatge

en: Attachment doesn't exist.
ca: El fitxer adjunt no existeix.

en: Attachment stripped: Original attachment type
ca: Extracció del fitxer adjunt: tipus de fitxer adjunt original

en: Attachment successfully stripped.
ca: S'ha eliminat correctamenti elfitxer adjunt.

en: Attachments
ca: Fitxers adjunts

en: Attachments...
ca: Fitxers adjunts...

en: Attendees
ca: Assistents

en: Audio
ca: Àudio

en: Automatic configuration of the account failed. Please check your settings or otherwise use the Advanced Setup to manually enter the remote server configuration.
ca: Ha fallat la configuració automàtica del compte. Si us plau, revisi les seves preferències o utilitzi la configuració avançada per tal d'introduir manualment la configuració del servidor remot.

en: Automatic configuration of the account was successful.
ca: La configuració automàtica del compte ha estat satisfactòria.

en: Automatically Generated Messages
ca: Missatges generats automàticament

en: Awaiting Response
ca: Resposta pendent

en: Bac_k to %s
ca: Tornar a %s (_k)

en: Back to Multiple Message View Index
ca: Tornar a l'índex de missatges

en: Backends
ca: Suports

en: Basic view only
ca: Només vista bàsica

en: Bcc
ca: c/o

en: Before '%s'
ca: Abans '%s'

en: Between '%s' and '%s'
ca: Entre '%s' i '%s'

en: Beware of following any links in it or of providing the sender with any personal information.
ca: Vagi en compte al seguir enllaços o facilitar al remitent informació personal.

en: Blacklist
ca: Llista negra

en: Block images in messages unless they are specifically requested to be loaded?
ca: Voleu blocar les imatges dels missatges tret que ho sol·liciteu de manera específica?

en: Body
ca: Cos

en: Bottom
ca: A baix

en: Built-in Filters cannot be edited.
ca: Els filtres integrats no es poden modificar.

en: Built-in Virtual Folders cannot be edited.
ca: Les carpetes virtuals integrades no es poden modificar.

en: Bulk Messages
ca: Tots els missatges

en: Can't attach contact information: %s
ca: No es pot adjuntar la informació del contacte: %s

en: Cancel
ca: Cancel·leu

en: Cancel Message
ca: Cancel·la el missatge

en: Cancelling this message will permanently discard its contents and will delete auto-saved drafts.
    Are you sure you want to do this?
ca: En cancel·lar aquest missatge en descartareu el contingut de manera definitiva i s'esborraran els esborranys desats de manera automàtica. Esteu segurs que voleu fer-ho?

en: Cancelling this message will permanently discard its contents.
ca: En cancel·lar aquest missatge en descartareu el contingut de manera definitiva.

en: Cannot display message - found only %s of %s parts of this message in the current mailbox.
ca: No es pot mostrar - en la bústia actual només s'ha/n trobat %s part/s de %s d'aquest missatge.

en: Cannot display message text.
ca: No es pot mostrar el text del missatge

en: Cannot move messages to Trash - no Trash mailbox set in preferences.
ca: No es poden moure els missatges a la Paperera - No s'ha definit una Paperera en les preferències.

en: Cannot retrieve calendar data from message.
ca: No es poden recuperar les dades d'agenda del missatge.

en: Cannot retrieve public key from message.
ca: No es pot recuperar la clau pública del missatge.

en: Cannot retrieve vCard data from message.
ca: No es poden recuperar les dades vCard del missatge.

en: Cannot save sent-mail message to "%s" as that mailbox is read-only.
ca: No es pot desar el missatge enviat a "%s" perquè aquesta bústia és només de lectura.

en: Cannot strip the MIME part as the mailbox is read-only.
ca: No es pot suprimir la part MIME ja que la bústia és només de lectura.

en: Cc
ca: a/c

en: Cc:
ca: a/c:

en: Cc:
ca: a/c:

en: Chair Person
ca: Ocupant

en: Change
ca: Canviar

en: Change display preferences for viewing the listing of messages in a mailbox.
ca: Canviar les preferències de visualització per veure la llista de missatges en una bústia.

en: Change folder navigation display preferences.
ca: Canviar les preferències de navegació en l'exploració de carpetes.

en: Change the name, address, and signature that people see when they read and reply to your email.
ca: Canvieu el nom, l'adreça electrònica i la signatura que els contactes veuen quan llegeixen i responen els missatges.

en: Characters to display in preview:
ca: Càracters mostrats en la previsualització:

en: Check All/None
ca: Marcar tots/cap

en: Check Spelling
ca: Comprovar ortografia

en: Check _All/None
ca: Marcar tots/cap (_A)

en: Check for New Mail
ca: Comprovar si hi ha correu nou

en: Check for valid recipient PGP public keys while replying?
ca: Voleu comprovar si les claus públiques PGP del destinatari són correctes quan respongui al vostre missatge?

en: Check spelling before sending a message?
ca: Voleu revisar l'ortografia abans d'enviar un missatge?

en: Checking...
ca: Comprovant...

en: Choose Action
ca: Escollir una acció

en: Choose the address book to use when adding addresses.
ca: Escolliu la llibreta d'adreces que voleu utilitzar quan afegiu adreces.

en: Clear Search
ca: Neteja la cerca

en: Clear Sort
ca: Neteja l'ordenació

en: Click %s to convert the image file into a format your browser can attempt to view.
ca: Cliqueu en %s per convertir el fitxer d'imatge a un format que el navegador pugui visualitzar.

en: Click %s to download the data.
ca: Cliqueu en %s per descarregar les dades.

en: Click %s to go to %s management page.
ca: Cliqueu en %s per anar a la pàgina de gestió %s.

en: Click %s to send the notification message.
ca: Cliqueu en %s per enviar el missatge de notificació.

en: Click HERE to verify the data.
ca: Cliqueu AQUÍ per verificar les dades.

en: Click HERE to verify the message.
ca: Cliqueu AQUÍ per verificar el missatge.

en: Click HERE to view the message in a new window.
ca: Cliqueu AQUÍ per visualitzar el missatge en una finestra a part.

en: Click here to open all mailto: links using %s.
ca: Cliqueu AQUÍ per obrir tots els enllaços mailto: usant %s.

en: Click on the following link to permanently delete the attachment:
ca: Cliqueu en l'enllaç següent per esborrar permanentment el fitxer adjunt:

en: Click this box to add the original message as an attachment.
ca: Cliqueu en aquesta casella per afegir el misastge original com a fitxer adjunt.

en: Click this box to add the original message text to the body.
ca: Cliqueu en aquesta casella per afegir el text del misastge original en el cos.

en: Click to always show images from this sender.
ca: Cliqueu per tal de veure sempre les imatges d'aquest remitent.

en: Click to view HTML data in new window; it is possible this will allow you to view the message correctly.
ca: Cliqueu per veure les dades HTML en una nova finestra; és possible que això permeti veure bé el missatge.

en: Clicking on the address will compose a new message to the sender
ca: En clicar sobre l'adreça redactareu un nou missatge per al remitent

en: Clicking on the address will open the message to be read
ca: En clicar sobre l'adreça obrireu el missatge per llegir

en: Close
ca: Tancar

en: Close the compose window after saving a draft?
ca: Voleu tancar la finestra de redacció quan hàgiu desat un esborrany?

en: Close this window
ca: Tancar aquesta finestra

en: Collapse All
ca: Col·lapsar-ho tot

en: Collapse Headers
ca: Col·lapsa les capçaleres

en: Color Picker
ca: Selector de color

en: Combine all namespaces
ca: Combina tots els espais de noms

en: Comment
ca: Comentari

en: Completed
ca: Finalitzat

en: Compose
ca: Redactar

en: Compose Message
ca: Redactar un missatge

en: Compose Templates
ca: Crear una plantilla

en: Compose Templates mailbox:
ca: Crear les plantilles de la bústia:

en: Compose action completed. You may now safely close this window.
ca: S'ha completat l'acció de crear. Ara ja pot tancar aquesta finestra.

en: Compose messages in a separate window?
ca: Voleu redactar els missatges en una finestra a part?

en: Composition
ca: Redacció

en: Configure PGP encryption support.
ca: Configureu el suport per al xifrat PGP

en: Configure S/MIME encryption support.
ca: Configureu el suport per a xifrat S/MIME.

en: Configure flag highlighting.
ca: Configureu la marca del ressaltat.

en: Configure how event or meeting requests should be handled.
ca: Configureu com voleu manegar les peticions d'esdeveniments o o de reunions.

en: Configure how messages are displayed.
ca: Configureu la manera com es visualitzen els missatges.

en: Configure how you forward mail.
ca: Personalitzeu com reenviar el correu.

en: Configure how you reply to mail.
ca: Personalitzeu com respondre al correu.

en: Configure how you send mail.
ca: Personalitzeu com envieu el correu.

en: Configure message printing.
ca: Configureu la impressió de missatges.

en: Configure remote mail accounts to display.
ca: Configureu com es mostren altres comptes de correu.

en: Configure spam reporting.
ca: Configureu les notificacions de correu brossa.

en: Contains Attachment(s)
ca: Conté fitxer(s) adjunt(s)

en: Control when new mail will be checked for, and whether or not to notify you when it arrives.
ca: Controleu la revisió de missatges nous, i si voleu rebre una notificació quan arribin.

en: Convert HTML data to plain text and view in new window.
ca: Convertir les dades HTML en text pla i veure-ho en una nova finestra.

en: Convert textual emoticons into graphical ones?
ca: Voleu convertir les emoticones textuals en gràfiques?

en: Copy
ca: Còpia

en: Copy %s to %s
ca: Còpia de %s a %s

en: Copy to Clipboard
ca: Copiar al portapapers

en: Copy/Move
ca: Copiar/Moure

en: Could not add %d file(s) to message: only images are supported.
ca: No es poden afegir fitxers %d al missatge: només estan suportades les imatges.

en: Could not add rights for user "%s" for the mailbox "%s".
ca: No es poden afegir permisos per a l'usuari "%s" sobre la bústia "%s".

en: Could not attach %s to the message.
ca: No s'ha pogut adjuntar %s al missatge.

en: Could not authenticate to %s.
ca: No s'ha pogut autenticar a %s.

en: Could not auto-determine data type.
ca: No s'ha pogut determinar el tipus de dades.

en: Could not delete Virtual Folder "%s".
ca: No s'ha pogut esborrar la carpeta virtual "%s".

en: Could not delete messages from %s. This mailbox is read-only.
ca: No s'han pogut eliminar els missatges de %s. Aquesta bústia és només de lectura.

en: Could not display attachment data.
ca: No es poden visualitzar les dades adjuntes.

en: Could not find remote server configuration.
ca: No s'ha pogut trobar la configuració del servidor remot.

en: Could not load message.
ca: No s'ha pogut obrir el missatge.

en: Could not move all messages between mailboxes, so the original mailbox was not removed.
ca: No s'han pogut moure tots els missatges entre bústies. Per tant, la bústia original no s'ha eliminat.

en: Could not move message to spam mailbox - no spam mailbox defined in preferences.
ca: No s'ha pogut moure el missatge a la carpeta de correu brossa: No hi ha definida cap carpeta per al correu brossa en les preferències.

en: Could not open mailbox.
ca: No s'ha pogut obrir la bústia.

en: Could not parse mailbox data.
ca: No es reconeixen les dades de la bústia.

en: Could not paste image as the clipboard data is invalid.
ca: No s'ha pogut enganxar la imatge en el portapapers perquè les dades són invàlides.

en: Could not remove rights for user "%s" for the mailbox "%s".
ca: No s'han pogut treure els permisos per a l'usuari "%s" de la bústia "%s".

en: Could not retrieve message data from the mail server.
ca: No es poden recuperar les dades del missatge des del servidor.

en: Could not retrieve public key for %s.
ca: No s'ha pogut recuperar la clau pública de %s

en: Create
ca: Crear

en: Create Filter
ca: Crear filtre

en: Create Keys
ca: Creació de claus

en: Create Mailbox
ca: Crear carpeta

en: Create New Flag...
ca: Crear nova marca...

en: Create New Template
ca: Crear una nova plantilla

en: Create Subfolders/Rename Mailbox
ca: Crear subcarpetes/Renombrar la carpeta

en: Create a new sent-mail mailbox
ca: Crea una nova carpeta de correu enviat

en: Create filtering rules to organize your incoming mail, sort it into mailboxes, and delete spam.
ca: Creeu regles de filtratge per organitzar el correu entrant, classificar-lo en carpetes i eliminar el correu brossa.

en: Create mailbox:
ca: Crear bústia:

en: Create new Template
ca: Crear nova plantilla

en: Create subfolder
ca: Crear subcarpeta

en: Create subfolder of %s:
ca: Crear subcarpeta de %s:

en: Create subfolders and rename mailbox
ca: Crear subcarpetes i renombrar la bústia

en: Creating New Flag...
ca: Creant una nova marca...

en: Criteria to use when sorting by date:
ca: Criteris a tenir en compte quan s'ordena per data:

en: Current Attachments
ca: Adjunts actuals

en: Current access to %s
ca: Accés actual a %s

en: Custom Header
ca: Capçalera personalitzada

en: Custom Header:
ca: Capçalera personalitzada

en: Dat_e
ca: Data

en: Date
ca: Data

en: Date (Arrival)
ca: Data (Arribada)

en: Date (Message)
ca: Data (Missatge)

en: Date Equals
ca: Dates iguals

en: Date Reset
ca: Reinici de la data

en: Date Selection
ca: Selecció de la data

en: Date Since
ca: Des de la data

en: Date Until
ca: Fins a la data

en: Date in message headers
ca: Data en les capçaleres del missatge

en: Days
ca: Dies

en: Declined
ca: Rebutjat

en: Default method to compose messages:
ca: Métode de redacció de missatges per defecte:

en: Default sorting criteria:
ca: Criteri de classificació per defecte:

en: Default sorting direction:
ca: Sentit de classificació per defecte:

en: Delegated
ca: Delegats

en: Delete
ca: Elimina

en: Delete %s Public Key
ca: Elimina la clau pública %s

en: Delete Current Keys
ca: Elimina les claus actuals

en: Delete Personal Certificate
ca: Elimina els certificats personals

en: Delete Selected Mailboxes
ca: Elimina les bústies seleccionades

en: Delete Thread
ca: Elimina conversa

en: Delete Virtual Folder
ca: Elimina la carpeta virtual

en: Delete all subfolders of %s?
ca: Eliminar totes les subcarpetes de %s?

en: Delete and rename mailbox
ca: Esborrar i renombrar la bústia

en: Delete from my calendar
ca: Esborrar de l'agenda

en: Delete linked attachments after this many months (0 to never delete):
ca: Seran eliminats tots els fitxers adjunts enllaçats de més d'aquests mesos d'antiguitat (0 no els esborrarà mai).

en: Delete message
ca: Elimina missatge

en: Delete messages
ca: Elimina missatges

en: Delete old sent mail mailboxes after this many months (0 to never delete):
ca: Seran eliminades totes les carpetes de correu enviat de més d'aquest mesos d'antiguitat (0 no les esborrarà mai).

en: Delete subfolders
ca: Elimina subcarpetes

en: Delete/Rename Mailbox
ca: Elimina/Canvia el nom de la bústia:

en: Delete?
ca: Elimina?

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Deleted Virtual Folder "%s".
ca: Elimina la carpeta virtual "%s".

en: Deleted attachment "%s".
ca: S'ha eliminat el fitxer adjunt "%s".

en: Deleted flag "%s".
ca: S'ha eliminat la marca "%s"

en: Deleting and Moving Messages
ca: Gestionar els missatges

en: Deny request
ca: Petició denegada

en: Deny request for free/busy information
ca: S'ha denegat la petició d'informació sobre el temps disponible

en: Descending
ca: Descendent

en: Description
ca: Descripció

en: Details
ca: Detalls

en: Dim signatures?
ca: Voleu atenuar les signatures?

en: Discard Draft
ca: Descartar l'esborrany

en: Discard all text formatting information (by converting from HTML to plain text)? This conversion cannot be reversed.
ca: Voleu descartar tota la informació de text formatejat (convertint d'HTML a text pla)? Aquesta conversió no es podrà desfer.

en: Display confirmation in popup window after sending a message?
ca: Voleu visualitzar una confirmació després d'enviar un missatge?

en: Display notification when new mail arrives?
ca: Voleu visualitzar la finestra de notificació de correu nou?

en: Display the "Empty Spam" link in the menubar?
ca: Visualitzar l'enllaç per eliminar el correu brossa en la barra del menú

en: Display the "Empty Trash" link in the menubar?
ca: Visualitzar l'enllaç per buidar la paperera en la barra del menú

en: Do Action
ca: Fes l'acció

en: Do NOT Match
ca: SENSE coincidències

en: Do Not Check for New Mail
ca: No comproveu si hi ha correu nou

en: Do not save attachments
ca: No desar els fitxers adjunts.

en: Do not show parts
ca: No mostrar les parts

en: Doing so will discard this message permanently.
ca: Fent això descartareu aquest missatge permanentment.

en: Don't Show
ca: No mostrar

en: Don't Show:
ca: No mostrar:

en: Download
ca: Descarregar

en: Download %s in .zip Format
ca: Descarregar %s en format .zip

en: Download (.zip format)
ca: Descarregar en format .zip

en: Download All Attachments (in .zip file)
ca: Descarregar tots els adjunts (en un fitxer .zip)

en: Download Attachment
ca: Descarregar el fitxer adjunt

en: Download attachment:
ca: Descarregar el fitxer adjunt

en: Download into a MBOX file
ca: Descarregar en un fitxer MBOX

en: Download into a MBOX file (ZIP compressed)
ca: Descarregar en un fitxer MBOX (comprimit en ZIP)

en: Download link
ca: Descarregar l'enllaç

en: Download link: %s
ca: Descarregar l'enllaç: %s

en: Draft
ca: Esborrany

en: Draft automatically saved.
ca: S'ha desat automàticament l'esborrany.

en: Drafts
ca: Esborranys

en: Drafts mailbox:
ca: Carpeta d'esborranys:

en: Drop file(s) here to attach.
ca: Arrosegar fins aquí el(s) fitxer(s) per adjuntar.

en: E-mail Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: END
ca: FI

en: ERROR: Your message could not be delivered.
ca: ERROR: No s'ha pogut enviar el missatge.

en: EXAMPLE LINK
ca: ENLLAÇ D'EXEMPLE

en: Edit
ca: Editar

en: Edit ACL
ca: Editar la llista de control d'accés (ACL)

en: Edit Filter
ca: Editar filtre

en: Edit Flags...
ca: Editar les marques

en: Edit Search
ca: Edita la cerca

en: Edit Search Query
ca: Edita la consulta de la cerca

en: Edit Template
ca: Editar la plantilla

en: Edit Virtual Folder
ca: Editar la carpeta virtual

en: Edit Virtual Folders
ca: Editar les carpetes virtuals

en: Edit as New
ca: Editar com a nou

en: Edit compose templates.
ca: Editar la composició de plantilles

en: Edit your Blacklist
ca: Editar la teva llista negra

en: Edit your Filter Rules
ca: Editar les teves regles de filtratge

en: Edit your Whitelist
ca: Editar la teva llista blanca

en: Editing group lists not currently supported.
ca: L'edició de llistes de grups no està suportada.

en: Emptied all messages from %s.
ca: S'han buidat tots els missatges de %s.

en: Emptied all messages from Virtual Trash Folder.
ca: S'han buidat tots els missatges de la paperera virtual.

en: Empty
ca: Buida

en: Empty Mailbox
ca: Buidar la bústia

en: Empty Selected Mailboxes
ca: Buida les carpetes seleccionades

en: Empty _Spam
ca: Buida el correu brossa

en: Empty _Trash
ca: Buida la paperera

en: Enable PGP functionality?
ca: Voleu habilitar la funcionalitat de PGP?

en: Enable S/MIME functionality?
ca: Voleu habilitar la funcionalitat de S/MIME?

en: Enable message previews?
ca: Voleu habilitar les visualitzacions prèvies del missatge?

en: Enabled?
ca: Activat?

en: Encr_yption Options
ca: Opcions de xifratge

en: Encryption
ca: Xifratge

en: End
ca: Fi

en: End forwarded message
ca: Fi del missatge reenviat

en: End message
ca: Fi del missatge

en: End message from %s
ca: Fi del missatge de %s

en: Enter Passphrase
ca: Introduïu la contrasenya

en: Enter the name for your new compose templates mailbox.
ca: Introduïu el nom de la nova carpeta de plantilles de redacció.

en: Enter the name for your new drafts mailbox.
ca: Introduïu el nom de la nova carpeta d'esborranys

en: Enter the name for your new spam mailbox.
ca: Introduïu el nom de la nova carpeta de correu brossa

en: Enter the name for your new trash mailbox.
ca: Introduïu el nom per a la nova Paperera

en: Enter the passphrase used to encrypt this message.
ca: Heu d'introduir la contrasenya de la clau utilitzada per xifrar aquest missatge.

en: Enter your personal PGP passphrase.
ca: Introduïu la vostra contrasenya personal PGP

en: Enter your personal S/MIME passphrase.
ca: Introduïu la vostra contrasenya personal S/MIME.

en: Entire Message
ca: Missatge sencer

en: Entire Message (including Headers)
ca: Missatge sencer

en: Entry "%s" was successfully added to the address book
ca: El registre "%s" s'ha afegit correctament a la llibreta d'adreces

en: Error displaying message: message does not exist on server.
ca: Error mostrant el missatge: el missatge no existeix en el servidor.

en: Error reading the contact data.
ca: S'ha produït un error llegint les dades del contacte.

en: Error sending reply: %s.
ca: S'ha produït un error en enviar la resposta: %s.

en: Error when importing messages; %u messages successfully imported before error.
ca: Error a l'hora d'importar missatges; %u missatges importats abans  de l'error.

en: Error when redirecting message.
ca: S'ha prodït un error al redirigir aquest missatge

en: Error! This application requires javascript to be available and enabled in your browser.
ca: Error! Aquesta aplicació necessita javascript disponible i actiu en el vostre navegador.

en: Event Requests
ca: Sol·licituds d'esdeveniments

en: Event successfully deleted.
ca: L'esdeveniment ha estat eliminat correctament.

en: Every 15 minutes
ca: Cada 15 minuts

en: Every 30 seconds
ca: Cada 30 segons

en: Every 5 minutes
ca: Cada 5 minuts

en: Every half hour
ca: Cada mitja hora

en: Every minute
ca: Cada minut

en: Exceptions
ca: Excepcions

en: Exit Search
ca: Sortir de la cerca

en: Expand All
ca: Expandir-ho tot

en: Expand Headers
ca: Expandir capçaleres

en: Expand Names
ca: Expandir noms

en: Expand the entire folder tree by default in the folders view?
ca: Voleu expandir tot l'arbre de carpetes per defecte en la visualització de les carpetes?

en: Expiration
ca: Venciment

en: Export
ca: Exportar

en: Expunge
ca: Esborrar

en: Fi_lters
ca: Filtres

en: File
ca: Arxiu

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter "%s" created succesfully.
ca: S'ha creat correctament el filtre "%s".

en: Filter "%s" deleted.
ca: S'ha eliminat el filtre: "%s".

en: Filter "%s" edited successfully.
ca: S'ha modificat correctament el filtre "%s".

en: Filter By
ca: Filtre per

en: Filter Messages
ca: Filtrar missatges

en: Filter mailboxes...
ca: Filtrar les bústies ...

en: Filter message content for unwanted text (e.g. profanity)?
ca: Voleu filtrar el contingut indesitjat del missatge (p.ex. per obscenitats?)

en: Filters
ca: Filtres

en: Filters: %s management page
ca: Filtres: pàgina de gestió de %s

en: Find
ca: Trobar

en: First (oldest) Unseen Message
ca: Primer missatge sense llegir (el més antic)

en: First Page
ca: Primera pàgina

en: Flag Name:
ca: Nom de la marca:

en: Flag name already exists.
ca: Ja existeix la marca.

en: Flag name must not be empty.
ca: El nom de la marca no pot ser buit.

en: Flag:
ca: Marca:

en: Flagged for Followup
ca: Marcat per poder fer seguiment

en: Flags
ca: Marques

en: Flags were not changed for at least one message in the mailbox "%s" because the flags were altered by another connection to the mailbox prior to this request. You may redo the flag action if desired; this warning is precautionary to ensure you don't overwrite flag changes.
ca: Les marques no han canviat com a mínim per a un dels missatges de la bústia "%s"perquè una connexió anterior a la bústia va alterar les marques d'aquesta petició. Pots tornar a posar la marca si ho desitges; aquest avís només és una precaució per asegurar que no es sobreescriuen els canvis en les marques.

en: Fo_rward
ca: Reenvia

en: Folder
ca: Carpeta

en: Folder Actions
ca: Accions de carpeta

en: Folder Actions - Confirmation
ca: Accions de carpeta - Confirmació

en: Folder Display
ca: Vista de la carpeta

en: Folder Navigator
ca: Navegador de carpetes

en: Folders
ca: Carpetes

en: For messages with alternative representations of a text part, which part should be displayed?
ca: En missatges amb continguts alternatius d'una part del text, quina part voleu que es mostri?

en: Forward
ca: Reenvia

en: Forwarded
ca: Reenviat

en: Forwarded Message
ca: Missatge reenviat

en: Forwarded message
ca: Missatge reenviat

en: Forwarded message from %s
ca: Missatge reenviat de %s

en: Forwarded message will be automatically added to your outgoing message.
ca: El missatge reenviat s'afegirà automàticament al missatge de sortida.

en: Forwards
ca: Reenviaments

en: Found the word %s in the message text although there are no files attached to the message. Did you forget to attach a file? (This check will not be performed again for this message.)
ca: S'ha trobat la paraula %s en el text del missatge malgrat que no hi ha fitxers adjunts. Heu oblidat adjuntar un fitxer? (Aquesta comprovació no es tornarà a fer per a aquest missatge).

en: Free/Busy Request Response
ca: Resposta sobre el temps disponible

en: Fro_m
ca: De

en: From
ca: De

en: From Address
ca: Adreça del remitent

en: From:
ca: De:

en: Gallery
ca: Galeria

en: Go
ca: Anar a

en: Go to Advanced Search Page...
ca: Anar a la pàgina de cerca avançada...

en: Go to Message
ca: Anar al missatge

en: Go to address book entry of "%s"
ca: Anar a l'entrada de la llibreta d'adreces de "%s"

en: Go to your Inbox...
ca: Anar a la safata d'entrada...

en: HERE
ca: AQUÍ

en: HTML Message
ca: Missatge HTML

en: HTML composition
ca: Commuta a la redacció HTML

en: HTML part
ca: Part HTML

en: Headers
ca: Capçaleres

en: Hidden
ca: Ocult

en: Hidden in List Messages
ca: Ocult en el llistat de missatges

en: Hidden in Thread View
ca: Ocult en la visualització de conversa

en: Hidden in Thread View and List Messages
ca: Ocult en la visualització de conversa i en el llistat de missatges

en: Hide Addresses
ca: Ocultar adreces

en: Hide Deleted
ca: Oculta eliminats

en: Hide Preview
ca: Ocultar la visualització prèvia

en: Hide Unsubscribed
ca: Oculta no subscrits

en: Hide deleted messages even if using the Trash mailbox?
ca: Voleu ocultar els missatges eliminats fins i tot usant la Paperera?

en: High
ca: Alta

en: High Priority
ca: Prioritat alta

en: Horizontal Layout
ca: Format horitzontal

en: How should large blocks of quoted text be shown by default? (Toggling the block will always be available).
ca: Voleu mostrar o ocultar per defecte els grans blocs de text citat? Qualsevol de les dues opcions es pot commutar amb facilitat.

en: How should messages be forwarded by default?
ca: Com s'haurien de reenviar els missatges per defecte?

en: How should namespaces be displayed in the folder tree view?
ca: Com s'haurien de mostrar els espais de noms en la vista de l'arbre de carpetes?

en: How to attribute quoted lines in a reply?
ca: Com voleu indicar les línies citades a la resposta?

en: However, no personal private key exists so the message cannot be decrypted.
ca: No existeix una clau privada. Per tant, no es pot desxifrar el missatge.

en: Icon
ca: Icona

en: If you continue, all messages in the mailbox(es) will be lost!
ca: Si continueu, es perdran tots els missatges de la bústia!

en: Image
ca: Imatge

en: Images have been blocked in this message part.
ca: S'han bloquejat les imatges d'aquesta part del missatge.

en: Import
ca: Importar

en: Import Key
ca: Importar la clau

en: Import Messages
ca: Importar els missatges

en: Import PGP Key
ca: Importar la clau PGP

en: Import Personal Certificate
ca: Importar els certificats personals

en: Import Personal Key
ca: Importar la clau personal

en: Import Personal S/MIME Certificate
ca: Importar els certificats personals S/MIME

en: Import Public Key
ca: Importar la clau pública

en: Import Public PGP Key
ca: Importar la clau PGP pública

en: Import Public S/MIME Key
ca: Importar la clau S/MIME pública

en: Import mbox or .eml file
ca: Importar el fitxer mbox o .eml

en: Imported %d message from %s. | Imported %d messages from %s
ca[0]: S'ha importat %d missatge de %s.
ca[1]: S'han importat %d missatges de %s.

en: Imported mailbox contains more than enforced limit of %u messages.
ca: La bústia importada conté més que el límit establert de %u missatges.

en: Importing (this may take some time)...
ca: S'està important (pot trigar força estona)...

en: In Body Text
ca: En el cos del missatge

en: In Process
ca: En procés

en: In the body text
ca: En el cos del missatge

en: Inbox
ca: Safata d'entrada

en: Include a brief summary of the original message's header in a reply?
ca: Voleu incloure un breu resum de la capçalera a la resposta?

en: Include original message in a reply?
ca: Voleu incloure el missatge original a la resposta?

en: Indicate whether attachments exist in a message in the mailbox listing?
ca: Voleu indicar si hi ha adjunts en un missatge en la llista de la bústia?

en: Info
ca: Informació

en: Information on %s Public Key
ca: Informació sobre la clau pública %s

en: Information on Personal Private Key
ca: Informació sobre la clau personal privada

en: Information on Personal Public Certificate
ca: Informació sobre el certificat personal públic

en: Information on Personal Public Key
ca: Informació sobre la clau personal pública

en: Innocent
ca: Notifica com a inofensiu

en: Insert
ca: Inserir

en: Insert Certificate Here
ca: Inseriu aquí el certificat

en: Insert messages
ca: Inserir missatges

en: Invalid Action selected for this component.
ca: S'ha seleccionat una acció no vàlida per a aquest element.

en: Invalid Address
ca: Adreça no vàlida

en: Invalid S/MIME data.
ca: Dades S/MIME invàlides.

en: Invalid Subject
ca: Assumpte no vàlid.

en: Invalid e-mail address (%s).
ca: Adreça de correu electrònic no vàlida: (%s).

en: Invalid e-mail address.
ca: Adreça de correu electrònic no vàlida.

en: Invalid key
ca: Clau no vàlida

en: Invalid passphrase entered.
ca: La contrasenya introduïda no és vàlida.

en: Junk
ca: Correu brossa

en: KB
ca: kB

en: Key generation may take a long time to complete.  Continue with key generation?
ca: L'acció de generar una clau pot trigar molta estona a completar-se. Voleu continuar amb la generació de la clau?

en: Key import is not available. File upload is not enabled on this server.
ca: No està disponible la importació de claus. Aquest servidor no té activada la càrrega d'arxius.

en: Key import is not available. You have no address book defined to add your contacts.
ca: No esta disponible la importació de claus. No ha definit una llibreta d'adreces a la qual afegir els contactes.

en: Key successfully sent to the public keyserver.
ca: S'ha enviat correctament la clau al servidor de claus públiques.

en: Label
ca: Etiqueta

en: Last (newest) Unseen Message
ca: Darrer missatge no llegit (el més recent)

en: Last Page
ca: Darrera pàgina

en: List
ca: Llistar

en: List Info
ca: Informació de la llista

en: List all contacts when loading the contacts screen? (if disabled, you will only see contacts that you search for explicitly)
ca: Voleu llistar tots els contactes en carregar la pantalla de contactes? (si aquesta opció està inhabilitada, només veureu els contactes que cerqueu de manera explícita)

en: Load All Addresses
ca: Carregar totes les adreces

en: Load More Messages...
ca: Carregar més missatges...

en: Load Styling?
ca: Carregar el format?

en: Load a Recent Search
ca: Carregar una cerca recent

en: Load message styling...
ca: Carregar el format del missatge...

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Location
ca: Ubicació

en: Log Out
ca: Sortir

en: Log out
ca: Sortir

en: Logged out of %s.
ca: Desconnectat de %s.

en: Logging Out...
ca: Desconnectant...

en: Low
ca: Baixa

en: Low Priority
ca: Prioritat baixa

en: Macintosh File
ca: Fitxer Macintosh

en: Mail
ca: Correu

en: Mailbox
ca: Bústia

en: Mailbox "%s" already exists.
ca: Ja existeix la bústia "%s".

en: Mailbox %s does not exist.
ca: No existeix la bústia "%s".

en: Mailbox Display
ca: Visualització de la bústia

en: Mailbox Size
ca: Mida de la bústia

en: Mailbox Sizes
ca: Mides de les bústies

en: Mailbox Summary
ca: Resum de la bústia

en: Mailbox structure on server has changed.
ca: Ha canviat l'estructura de la bústia en el servidor.

en: Mailboxes
ca: Bústies

en: Mailing List Information
ca: Mostrar la informació sobre llistes de correu

en: Mailing List Message
ca: Missatge de llista de correu

en: Mailing List Messages
ca: Missatges de llista de correu

en: Manage Remote Accounts
ca: Gestionar comptes remots

en: Manage message drafts.
ca: Gestiona els esborranys.

en: Manage sent mail.
ca: Gestiona el correu enviat

en: Manage your saved searches
ca: Gestiona les cerques desades

en: Mark (Other)
ca: Marcar (Altres)

en: Mark (Seen)
ca: Marcar (Llegit)

en: Mark All Messages as Seen
ca: Marcar tots els missatges de la carpeta com llegits

en: Mark All Messages as Unseen
ca: Marcar tots els missatges de la carpeta com no llegits

en: Mark Message
ca: Marcar el missatge

en: Mark Messages
ca: Marcar els missatges

en: Mark all as
ca: Marca-ho tot com a

en: Mark as
ca: Marca-ho com a:

en: Mark as:
ca: Marca-ho com a:

en: Mark different levels of quoting with different colors?
ca: Voleu marcar els diversos nivells de citació amb diferents colors?

en: Mark messages as seen when deleting?
ca: Voleu marcar els missatges com a llegits quan s'eliminin?

en: Mark simple markup?
ca: Voleu marcar les etiquetes senzilles?

en: Mark with Seen/Unseen flags
ca: Marcar com a Llegit/No llegit

en: Mark with other flags (e.g. Important/Answered)
ca: Marcar amb altres opcions (p.ex.: Important/Respost)

en: Maximum Attachment Size
ca: Mida màxima del fitxer adjunt

en: Maximum Number of Mailboxes
ca: Nombre màxim de bústies

en: Maximum Number of Recipients per Message
ca: Nombre màxim de destinataris per missatge

en: Maximum Number of Recipients per Time Period
ca: Nombre màxim de destinataris per període de temps

en: Maximum number of attachments reached.
ca: S'ha adjuntat el nombre màxim de fitxers.

en: Maximum size (bytes) of compose body
ca: Mida màxima (bytes) del cos del missatge

en: Mbox or .eml file:
ca: Fitxer Mbox o .eml

en: Menu
ca: Menú

en: Message
ca: Missatge

en: Message "%s" redirected successfully.
ca: El missatge "%s" ha estat redirigit correctament.

en: Message "%s" sent successfully.
ca: S'ha enviat correctament el missatge "%s".

en: Message Body
ca: Cos del missatge

en: Message Composition
ca: Redactar missatge

en: Message Date
ca: Data del missatge

en: Message Log
ca: Registre del missatge

en: Message Size
ca: Mida del missatge

en: Message Source
ca: Origen del missatge

en: Message Successfully Sent
ca: S'ha enviat correctament el missatge.

en: Message from %s
ca: Missatge de %s

en: Message has Attachments
ca: El missatge conté fitxers adjunts.

en: Message is Encrypted
ca: El missatge està xifrat

en: Message is Signed
ca: El missatge està signat

en: Message redirected successfully. | Messages redirected successfully
ca[0]: El missatge ha estat redirigit correctament.
ca[1]: Els missatges han estat redirigits correctament.

en: Message sent successfully, but not saved to %s.
ca: S'ha enviat correctament el missatge, però no ha estat desat a %s

en: Message sent successfully.
ca: S'ha enviat correctament el missatge.

en: Message styling has been suppressed in this message part since the style data lives on a remote server.
ca: S'ha suprimit l'estil en aquesta part del missatge perquè les dades d'estil es troben en un servidor remot.

en: Message:
ca: Missatge:

en: Messages %d - %d
ca: Missatges %d - %d

en: Messages From Personal Contacts
ca: Missatges de contactes personals

en: Messages per page in the mailbox view.
ca: Missatges per pàgina en la visualització de la bústia.

en: Messages to
ca: Missatges a

en: Messages with Attachments
ca: Missatges amb fitxers adjunts.

en: Minutes needed to consider a event as non-conflicting in iTip
ca: Minuts necessaris per tal de considerar un esdeveniment no conflictiu en iTip

en: Months
ca: Mesos

en: More...
ca: Més...

en: Move
ca: Mou

en: Move %s to %s
ca: Moure %s a %s

en: Move deleted messages to your Trash mailbox instead of marking them as deleted in the current mailbox?
ca: Quan elimineu missatges, voleu moure'ls a la Paperera en lloc de marcar-los com a eliminats?

en: Move to Base Level
ca: Mou a nivell base

en: Move to Inbox
ca: Mou a la Safata d'entrada

en: Move to Spam mailbox
ca: Mou a la carpeta de correu brossa

en: Multiple Message View
ca: Visualització de multiples missatges

en: Multiple messages can only be forwarded as attachments.
ca: Diversos missatges només es poden reenviar com a adjunts.

en: Must enter a non-empty name for the new destination mailbox.
ca: S'ha d'introduir un nom per a la bústia de destinació

en: NONE
ca: CAP

en: Name
ca: Nom

en: Name and/or email cannot be empty
ca: El nom i/o l'adreça electrònica no poden quedar buits

en: Name: %s
ca: Nom: %s

en: Need at least one date in the date range search.
ca: Seleccioneu com a mínim una data per realitzar la cerca per rang.

en: Need at least one message recipient.
ca: Heu d'introduir com a mínim un destinatari.

en: Needs Action
ca: Es necessita una acció

en: Negative Right
ca: Permís denegat

en: Never
ca: Mai

en: Never send read receipt
ca: No enviar mai confirmació de recepció

en: New Flag
ca: Nova marca

en: New Mail
ca: Correu nou

en: New Message
ca: Nou missatge

en: New Message to %s
ca: Nou Missatge a %s

en: New Search in %s
ca: Nova cerca en %s

en: New User
ca: Nou usuari

en: New mail poll interval on mailbox page:
ca: Freqüència de comprovació en la pàgina d'inici de la bústia.

en: New mailbox name:
ca: Nou nom de bústia:

en: Newest Unseen Messages
ca: Missatge no llegit (el més recent)

en: Next
ca: Següent

en: Next Message
ca: Missatge següent

en: Next Page
ca: Pàgina següent

en: No Expiration
ca: Sense data de caducitat

en: No Keys in Keyring
ca: No hi ha claus en l'anell de claus

en: No Messages
ca: Sense missatges

en: No PGP public key imported.
ca: No s'ha importat una clau PGP pública

en: No Preview Text
ca: No hi ha un text de visualització prèvia

en: No S/MIME public key imported.
ca: No s'ha importat una clau S/MIME pública

en: No Saved Searches Defined.
ca: No hi ha definides cerques desades

en: No Search Criteria
ca: No hi ha criteri de cerca

en: No Search Mailboxes
ca: No hi ha bústies per a la cerca

en: No Sort
ca: Sense ordre

en: No Sound
ca: Sense so

en: No Subject
ca: [Sense assumpte]

en: No actions available
ca: No hi ha accions disponibles

en: No email information located in the public key.
ca: No s'ha trobat informació sobre el correu dins de la clau pública.

en: No limit
ca: Sense límit

en: No mailboxes were specified
ca: No s'ha especificat cap carpeta

en: No mailboxes with unseen messages
ca: No hi ha carpetes amb missatges no llegits

en: No message body text
ca: No hi ha text en el cos del missatge

en: No message index given.
ca: No hi ha un índex del missatge

en: No messages
ca: Sense missatges

en: No messages matched the search query.
ca: No hi ha missatges que coincideixin amb la cerca.

en: No messages matched your search criteria.
ca: No hi ha missatges que coincideixin amb la teva cerca.

en: No messages.
ca: Sense missatges

en: No passphrase entered.
ca: No s'ha introduït cap contrasenya.

en: No personal certificate
ca: No hi ha certificat personal

en: No personal private key exists so the data is unable to be decrypted.
ca: No existeix una clau privada. Per tant, les dades no es poden desxifrar.

en: No remote accounts configured
ca: No hi ha comptes remots configurats

en: No search criteria specified.
ca: No s'han indicat criteris de cerca.

en: No spelling errors found.
ca: No hi ha faltes d'ortografia

en: No unread messages
ca: No hi ha missatges sense llegir

en: Non Participant
ca: Sense participants

en: None
ca: Cap

en: Not %s
ca: No %s

en: Not Junk
ca: No és correu brossa

en: Not a valid public key.
ca: No és una clau pública vàlida.

en: Notepads
ca: Notes

en: Nothing
ca: Res

en: Notification: Linked attachment downloaded
ca: Notificació: Adjunt vinculat descarregat

en: OK
ca: D'acord

en: OR
ca: O

en: Old sent-mail mailboxes being purged.
ca: S'estan buidant les carpetes enviades antigues.

en: Older Than
ca: Més antic que

en: On '%s'
ca: En '%s'

en: Only display mailboxes with unread messages in them?
ca: Voleu visualitzar només les carpetes que continguin missatges no llegits?

en: Only one mailbox should be selected for this action.
ca: Heu de seleccionar només una carpeta per a aquesta acció.

en: Open in new window
ca: Obrir en una nova finestra

en: Opened Folder
ca: Carpeta oberta

en: Optional Participant
ca: Participant opcional

en: Other
ca: Altres

en: Other Options
ca: Altres opcions

en: Other Users
ca: Altres usuaris

en: PGP Encrypt Message
ca: Missatge xifrat en PGP

en: PGP Encrypt Message with passphrase
ca: Missatge xifrat en PGP amb contrasenya

en: PGP Error:
ca: Error de PGP:

en: PGP Personal Key support requires a secure web connection.
ca: És necessària una connexió web fiable per utilitzar el suport de claus personals PGP

en: PGP Public Key for "%s (%s)" was successfully added.
ca: S'ha afegit correctament la clau PGP pública de "%s (%s)".

en: PGP Public Key for "%s" was successfully deleted.
ca: S'ha eliminat correctament la clau PGP pública de "%s".

en: PGP Public Keyring
ca: Anell de claus PGP públiques

en: PGP Sign Message
ca: Signar missatge PGP

en: PGP Sign/Encrypt Message
ca: Signar/Xifrar missatge PGP

en: PGP Sign/Encrypt Message with passphrase
ca: Signar/Xifrar missatge PGP amb contrasenya

en: PGP encryption cannot be used by default as public keys cannot be found for all recipients.
ca: El xifrat PGP no es pot usar per defecte, ja que no es poden localitzar les claus públiques de tots els destinataris.

en: PGP passhprase stored in session.
ca: La contrasenya PGP s'ha emmagatzemat en aquesta sessió

en: PGP passphrase successfully unloaded.
ca: S'ha descarregat correctament la contrasenya PGP

en: PGP support requires popup windows to be used.  If your browser is currently set to disable popup windows, you must change this setting or else the PGP features will not work correctly.
ca: El sistema PGP ha d'utilitzar finestres emergents. Si la configuració actual del vostre navegador no permet les de finestres emergents, cal que la canvieu per tal que les característiques del sistema PGP funcionin correctament.

en: PGP: Need passphrase for personal private key.
ca: PGP: us cal una contrasenya per a la clau personal privada.

en: PGP: Need passphrase to encrypt your message with.
ca: PGP: us cal una contrasenya per encriptar el missatge.

en: Page
ca: Pàgina

en: Page %d of %d
ca: Pàgina %d de %d

en: Passphrase
ca: Contrasenya

en: Passphrase (Again)
ca: Contrasenya (de nou)

en: Passphrases cannot be empty
ca: Les contrasenyes no es poden deixar en blanc

en: Passphrases do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password for %s:
ca: Contrasenya per a %s:

en: Paste PGP public keys into the textarea, upload a file containing PGP public keys, or combine both methods. Multiple keys are supported.
ca: Enganxi les claus PGP públiques dins de l'àrea de text, carregui el fitxer que conté les claus PGP públiques, o combini ambdós mètodes. Estan permeses diverses claus.

en: Paste your PGP private key into the textarea or upload a file containing your key.
ca: Enganxi la clau PGP privada dins de l'àrea de text o carregui un fitxer que contingui la clau.

en: Permanently delete %s?
ca: Eliminar permanentment %s?

en: Permanently delete all %d messages in %s?
ca: Eliminar permanentment tots els missatges %d en %s?

en: Personal Information
ca: Informació personal

en: Personal Messages
ca: Missatges personals

en: Personal PGP key not imported.
ca: No s'ha importat la clau personal PGP.

en: Personal PGP key successfully added.
ca: S'ha afegit correctament la clau personal PGP.

en: Personal PGP keypair generated successfully.
ca: S'ha generat correctament la parella de claus personals PGP.

en: Personal PGP keys deleted successfully.
ca: S'han suprimit correctament les claus personals PGP.

en: Personal S/MIME certificates NOT imported.
ca: No s'han importat els certificats personals S/MIME

en: Personal S/MIME certificates NOT imported:
ca: No s'han importat els certificats personals S/MIME

en: Personal S/MIME keys deleted successfully.
ca: S'han esborrat correctament les claus personals S/MIME.

en: Plain Text
ca: Només text

en: Plaintext Message
ca: Missatge de text

en: Plaintext part
ca: Part del text

en: Play a sound when receiving new mail? Although most browsers support embedded sound files, some may require a plugin.
ca: Voleu que s'emeti un so en rebre correu nou? Tot i que molts navegadors ho suporten, alguns poden necessitar un plugin.

en: Please choose a mail server.
ca: Escollir un servidor de correu:

en: Please enter a name for the new mailbox:
ca: Introduïu un nom per a la nova carpeta:

en: Please enter the label for the new flag:
ca: Introduïu una etiqueta per a la nova marca:

en: Please enter the name of the new mailbox:
ca: Introduïu el nom de la nova carpeta:

en: Please enter the new name:
ca: Introduïu el nom nou:

en: Please select a mailbox before you perform this action.
ca: Seleccioneu una carpeta abans de realitzar aquesta acció.

en: Please select at least one mailbox to search.
ca: Seleccioneu com a mínim una carpeta per realitzar la cerca.

en: Please select at least one search criteria.
ca: Seleccioneu com a mínim un criteri per realitzar la cerca.

en: Please wait...
ca: Si us plau, esperi...

en: Poll all mailboxes for new mail?
ca: Recòrrer totes les bústies buscant correu nou?

en: Portal
ca: El meu portal

en: Possible Conflicts
ca: Possibles conflictes

en: Post
ca: Enviar

en: Post to this mailbox (not enforced by IMAP)
ca: Enviar a aquesta bústia (no és obligatori per a IMAP)

en: Precede your text signature with dashes ('-- ')?
ca: Voleu encapçalar la signatura amb guions ('-- ')?

en: Preview
ca: Visualització prèvia

en: Previous
ca: Previ

en: Previous Message
ca: Missatge anterior

en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

en: Print
ca: Imprimeix

en: Printed By
ca: Imprès per

en: Printing
ca: Imprimint

en: Priority
ca: Prioritat

en: Private Key Password
ca: Contrasenya de la clau privada

en: Prompt to send read receipt (a/k/a message disposition notification) when requested by the sender?
ca: Voleu enviar un avís de recepció quan ho sol·liciti el remitent

en: Public PGP keyserver support has been disabled.
ca: S'ha inhabilitat el suport del servidor de claus PGP públiques.

en: Pur_ge Deleted
ca: Purga els esborrats

en: Purge
ca: Purgar/Eliminar

en: Purge Deleted
ca: Purga els esborrats

en: Purge Spam mailbox how often:
ca: Periodicitat del purgat del correu brossa:

en: Purge Trash how often:
ca: Periodicitat del purgat de la Paperera:

en: Purge messages
ca: Purgar missatges

en: Purge messages in Spam mailbox older than this amount of days.
ca: Purga els missatges del correu brossa que tinguin una antiguitat superior a aquesta quantitat de dies.

en: Purge messages in Trash mailbox older than this amount of days.
ca: Purga els missatges de la Paperera que tinguin una antiguitat superior a aquesta quantitat de dies.

en: Purge messages in sent mail mailbox(es) older than this amount of days.
ca: Purga els missatges de la carpeta d'enviats que tinguin una antiguitat superior a aquesta quantitat de dies.

en: Purge sent mail how often:
ca: Periodicitat del purgat del correu enviat:

en: Purging %d message from Spam mailbox. | Purging %d messages from Spam mailbox.
ca[0]: S'està eliminant el missatge %d del correu brossa.
ca[1]: S'estan eliminant els missatges %d del correu brossa.

en: Purging %d message from Trash mailbox. | Purging %d messages from Trash mailbox.
ca[0]: S'està eliminant els missatges %d de la Paperera.
ca[1]: S'estan eliminant els missatges %d de la Paperera.

en: Purging %d messages from sent-mail mailbox.
ca: S'estan eliminant els missatges %d de la carpeta d'enviats.

en: Purging 1 message from sent-mail mailbox %s.
ca: S'està eliminant 1 missatge de la carpeta d'enviats %s.

en: Quoting %f:
ca: S'està citant %f:

en: Read
ca: Llegir

en: Read Receipt
ca: Confirmació de lectura

en: Read messages
ca: Missatges llegits

en: Read-Only
ca: Només lectura

en: Rebuild Folder List
ca: Actualitzar el llistat de carpetes

en: Rebuild Folder Tree
ca: Actualitzar l'arbre de carpetes

en: Recent Searches
ca: Cerques recents

en: Recipient address does not match the currently selected identity.
ca: L'adreça del destinatari no coincideix amb la identitat seleccionada.

en: Recipients (To/Cc/Bcc)
ca: Destinataris (A,a/c,c/o)

en: Recipients (To/Cc/Bcc) for '%s'
ca: Destinataris (A,a/c,c/o) per a '%s'

en: Recurrence
ca: Repetició

en: Redirec_t
ca: Redirigir

en: Redirect | Redirect Messages
ca[0]: Redirigir
ca[1]: Redirigir missatges

en: Refresh
ca: Actualitzar

en: Refresh Search Results
ca: Actualitzar els resultats de la cerca

en: Remember the free/busy information.
ca: Recordar la informació sobre el temps disponible.

en: Remember the last view
ca: Recordar la darrera visualització

en: Remote Account
ca: Compte Remot:

en: Remote Accounts
ca: Comptes remots

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Rename
ca: Renombrar

en: Rename %s to:
ca: Renombrar %s a:

en: Rename sent mail mailbox at beginning of month?
ca: Voleu canviar el nom de la carpeta d'enviats a l'inici de cada mes?

en: Renaming "%s" to "%s" failed. This is what the server said
ca: S'ha produït un error en canviar el nom "%s" a "%s". Això és el que ha dit el servidor:

en: Replies
ca: Respostes

en: Reply
ca: Respon

en: Reply (Auto)
ca: Respon (Auto)

en: Reply All
ca: Respon a tots

en: Reply Sent.
ca: Resposta enviada.

en: Reply To Sender instead
ca: Respon només al remitent

en: Reply text will be automatically appended to your outgoing message.
ca: El text de la resposta s'afegirà automàticament al missatge de sortida.

en: Reply to All
ca: Respon a tots

en: Reply to All:
ca: Respon a tots:

en: Reply to List
ca: Respon a la llista

en: Reply to List:
ca: Respon a la llista:

en: Reply to Sender
ca: Respon al remitent.

en: Reply with Not Supported Message
ca: Respon amb missatges no suportats

en: Reply with free/busy for next 2 months.
ca: Respon amb el temps disponible per als dos propers mesos.

en: Reply with requested free/busy information.
ca: Respon amb la informació de temps disponible sol·licitada.

en: Reply-To
ca: Respon a

en: Reply...
ca: Respon...

en: Reply:
ca: Respon:

en: Report
ca: Notificar

en: Report As Innocent
ca: Marca com a inofensiu

en: Report As Spam
ca: Marca com a correu brossa

en: Report as Innocent
ca: Marca com a inofensiu

en: Report as Spam
ca: Marca com a correu brossa

en: Request a _Read Receipt
ca: Sol·licita confirmació de lectura

en: Request read receipts?
ca: Sol·licita confirmacions de lectura?

en: Requested message not found.
ca: No s'ha trobat el missatge sol·licitat.

en: Required
ca: Sol·licitat

en: Required Participant
ca: Participant sol·licitat

en: Reset
ca: Reinicia

en: Respondent Status Updated.
ca: S'ha actualitzat l'estat de qui respon.

en: Results are %d Minutes Old
ca: Els resultats tenen %d minuts d'antiguitat

en: Resume
ca: Reprèn

en: Resume Draft
ca: Reprèn l'esborrany

en: Resume Editing
ca: Reprèn l'edició

en: Return to %s
ca: Torna a %s

en: Return to Folders View
ca: Tornar a la llista de carpetes

en: Return to message view
ca: Torna a la vista de missatges

en: Return to the mailbox listing after deleting, moving, or copying a message?
ca: Tornar a la vista de la bústia després d'haver eliminat, mogut o copiat un missatge?

en: Rich Text (HTML)
ca: Text enriquit (HTML)

en: Role
ca: Rol

en: Run Search
ca: Executa la cerca

en: S/MIME Encrypt Message
ca: Missatge xifrat amb S/MIME

en: S/MIME Error:
ca: Error S/MIME:

en: S/MIME Error: Need passphrase for personal private key.
ca: Error S/MIME: Cal una contrasenya per a la clau personal privada.

en: S/MIME Key Information
ca: Informació de la clau S/MIME

en: S/MIME Personal Certificate support requires a secure web connection.
ca: Cal una connexió web segura per poder utilitzar el suport de certificat personal S/MIME.

en: S/MIME Public Key for "%s" was successfully deleted.
ca: S'ha eliminat correctament la clau pública S/MIME de "%s".

en: S/MIME Public Keyring
ca: Anell de claus públiques S/MIME

en: S/MIME Public/Private Keypair successfully added.
ca: S'ha afegit correctament el parell de claus S/MIME pública/privada.

en: S/MIME Sign Message
ca: Missatge signat amb S/MIME

en: S/MIME Sign/Encrypt Message
ca: Missatge xifrat/signat amb S/MIME

en: S/MIME passphrase stored in session.
ca: Contrasenya S/MIME emmagatzemada dins la sessió

en: S/MIME passphrase successfully unloaded.
ca: S'ha descarregat correctament la contrasenya S/MIME

en: S/MIME public key successfully added.
ca: S'ha afegit correctament la clau S/MIME pública.

en: S/MIME support is not currently enabled so the data is unable to be decrypted.
ca: El suport S/MIME no està habilitat actualment, per la qual cosa no es pot desxifrar el missatge.

en: S/MIME support is not enabled so the digital signature is unable to be verified.
ca: El sistema S/MIME no està habilitat, per la qual cosa la signatura electrònica no pot ser verificada.

en: S/MIME support requires popup windows to be used.  If your browser is currently set to disable popup windows, you must change this setting or else the S/MIME features will not work correctly.
ca: El suport S/MIME necessita usar finestres emergents. Si la configuració actual del vostre navegador té inhabilitades les finestres emergents, cal que la modifiqueu per tal que les característiques de S/MIME funcionin correctament.

en: S_ubject
ca: Assumpte

en: Sa_ve a copy in
ca: Desa una còpia a

en: Sa_ve as
ca: Desa com

en: Save
ca: Desa

en: Save All
ca: Desa-ho tot

en: Save Attachments in Sent Mailbox
ca: Desar els fitxers adjunts en la carpeta d'enviats

en: Save Draft
ca: Desar com a esborrany

en: Save Image
ca: Desar imatge

en: Save Image in Gallery
ca: Desa imatge a la Galeria

en: Save Search
ca: Desa la cerca

en: Save Template
ca: Desar la plantilla

en: Save _Draft
ca: Desa esborrany

en: Save as Draft
ca: Desar com a esborrany

en: Save attachments
ca: Desar els fitxers adjunts.

en: Save attachments in the sent-mail message?
ca: Voleu desar els fitxers adjunts dels missatges enviats

en: Save attachments with message in sent-mail mailbox?
ca: Voleu desar els fitxers adjunts amb els missatges en la carpeta d'enviats

en: Save drafts as unseen?
ca: Voleu desar els esborranys com no llegits?

en: Save drafts automatically while composing?
ca: Voleu desar els esborranys automàticament mentre els redacteu

en: Save in
ca: Desa en

en: Save recipients automatically to the default address book?
ca: Voleu desar els destinataris de manera automàtica a la llibreta d'adreces predeterminada?

en: Save sent mail
ca: Desar el correu enviat

en: Save sent mail?
ca: Voleu desar el correu enviat?

en: Save the certificate to your Address Book.
ca: Voleu desar el certificat en la vostra llibreta d'adreces?

en: Save the key to your address book.
ca: Desar la clau en la llibreta d'adreces

en: Saved Searches
ca: Cerques desades

en: Saved searches require a label.
ca: Les cerques desades necessiten una etiqueta.

en: Saving the draft failed. Could not create a drafts mailbox.
ca: S'ha produït un error en desar l'esborrany. No es pot crear una carpeta d'esborranys.

en: Saving the draft failed. No drafts mailbox specified.
ca: S'ha produït un error en desar l'esborrany. No s'ha indicat la carpeta d'esborranys.

en: Saving the message failed because it contains an invalid e-mail address: %s.
ca: No s'ha pogut desar el missatge perquè conté una adreça de correu electrònic no vàlida: %s.

en: Saving the template failed: could not create the templates mailbox.
ca: No s'ha pogut guardar la plantilla: no es pot crear la carpeta de plantilles.

en: Saving the template failed: no template mailbox exists.
ca: No s'ha pogut guardar la plantilla: no existeix la carpeta de plantilles

en: Search
ca: Cerca

en: Search %s
ca: Cerca %s

en: Search %s in %s
ca: Cerca %s en %s

en: Search (%s)
ca: Cerca (%s)

en: Search All Mailboxes
ca: Cerca en totes les bústies

en: Search Criteria
ca: Criteri de cerca

en: Search Criteria:
ca: Criteri de cerca:

en: Search Flags:
ca: Cerca marques:

en: Search Mailboxes
ca: Cerca carpeta

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: Search Term:
ca: Cercar terme

en: Search all subfolders?
ca: Cercar en totes les subcarpetes?

en: Search for "%s" failed: no address found.
ca: Ha fallat la cerca per a "%s": no s'han trobat adreces.

en: Search:
ca: Cerca:

en: Searching is not available.
ca: No es poden realitzar cerques.

en: Seen
ca: Llegit

en: Select
ca: Selecciona

en: Select All
ca: Seleccionar-ho tot

en: Select address book sources for adding/searching.
ca: Seleccioneu les llibretes d'adreces per afegir i/o cercar adreces.

en: Select address(es)
ca: Seleccionar adreça/adreces

en: Select the gallery to save the image in.
ca: Seleccioneu la galeria on voleu desar la imatge

en: Selected Addresses
ca: Adreces seleccionades:

en: Send
ca: Enviar

en: Send Key to Public Keyserver
ca: Envia la clau al servidor de claus públiques

en: Send Latest Information
ca: Envia la informació actualitzada

en: Send Message
ca: Envia missatge

en: Send message without a Subject?
ca: Voleu enviar el missatge sense assumpte?

en: Send message without a subject?
ca: Voleu enviar el missatge sense assumpte?

en: Sender: %s
ca: Remitent: %s

en: Sent
ca: Enviat

en: Sent Date: %s
ca: Data d'enviament: %s

en: Sent Mail
ca: Missatge enviat

en: Sent mail mailbox:
ca: Carpeta d'enviats:

en: Server
ca: Servidor

en: Server Suggestion
ca: Suggeriment de servidor

en: Set a priority header when composing messages?
ca: Voleu definir una capçalera de prioritat quan redacteu els missatges?

en: Set permissions for other users
ca: Definir permisos per a altres usuaris.

en: Set preferences for what happens when you move and delete messages.
ca: Definiu les preferències del que voleu fer en moure o eliminar missatges.

en: Share Mailboxes
ca: Compartir bústies de correu

en: Share your mailboxes with other users.
ca: Compartir bústies de correu amb altres usuaris.

en: Shared
ca: Compartir

en: Should PGP signed messages be automatically verified when viewed?
ca: Voleu verificar automàticament els missatgs signats en PGP quan els llegiu?

en: Should S/MIME signed messages be automatically verified when viewed?
ca: Voleu verificar automàticament els missatgs signats en S/MIME quan els llegiu?

en: Should your PGP public key to be attached to your messages by default?
ca: Voleu adjuntar per defecte la clau PGP pública als missatges?

en: Show Addresses (%d)
ca: Mostra adreces (%d)

en: Show Advanced Setup
ca: Mostra les Preferències Avançades

en: Show All
ca: Mostrar-ho tot

en: Show All Headers
ca: Mostrar totes les capçaleres

en: Show All Mailboxes
ca: Mostrar totes les bústies

en: Show All Parts
ca: Mostrar totes les parts

en: Show Common Headers
ca: Mostrar totes les capçaleres comuns

en: Show Deleted
ca: Mostrar eliminats

en: Show Images?
ca: Voleu mostrar les imatges?

en: Show Mailing List Information
ca: Mostrar informació sobre llistes de correu

en: Show Only
ca: Mostrar només

en: Show Only:
ca: Mostrar només

en: Show Polled
ca: Mostrar comprovats

en: Show Preview
ca: Visualització prèvia

en: Show Size
ca: Mostra la mida

en: Show Subscribed Mailboxes
ca: Mostrar les carpetes subscrites

en: Show Unsubscribed Mailboxes
ca: Mostrar les carpetes no subscrites

en: Show all attachments
ca: Mostra tots els fitxers adjunts

en: Show all flags (including flags set by other mail programs)?
ca: Voleu veure totes les marques (incloent les posades per altres programes de correu?

en: Show all parts
ca: Mostrar totes les parts

en: Show images...
ca: Mostrar les imatges...

en: Show non-private mailboxes in separate folders
ca: Mostrar bústies públiques en carpetes separades

en: Show previews for unread messages only?
ca: Voleu mostrar la vista prèvia només dels missatges no llegits?

en: Show previews in tooltips?
ca: Voleu mostrar la vista prèvia en els consells?

en: Show the filter icon on the menubar?
ca: Voleu veure la icona de filtratge en la barra del menú?

en: Show the signature on the compose screen?
ca: Voleu veure la signatura en la pantalla de redacció?

en: Shown
ca: Mostrat

en: Si_ze
ca: Mida

en: Signature
ca: Signatura

en: Size
ca: Mida

en: Size (KB) <
ca: Mida (KB) <

en: Size (KB) >
ca: Mida (KB) >

en: Size - Greater Than (KB)
ca: Mida - Més gran que (KB)

en: Size - Less Than (KB)
ca: Mida - Menor que (KB)

en: Sort
ca: Ordenar

en: Sort by Date
ca: Ordena per la data

en: Sort by From Address
ca: Ordena pel remitent

en: Sort by Message Size
ca: Ordena pel pes del missatge

en: Sort by Subject
ca: Ordena per l'assumpte

en: Sort by Thread
ca: Ordena per la conversa

en: Sort by To Address
ca: Ordena pel destinatari

en: Spam
ca: Correu brossa

en: Spam Reporting
ca: Notificació de correu brossa

en: Spam mailbox:
ca: Carpeta de correu brossa:

en: Spell Check Failed
ca: Ha fallat el corrector ortogràfic

en: Start
ca: Inici

en: Start Search
ca: Inicia la cerca

en: Status
ca: Estat

en: Strip All Attachments
ca: Extreure tots els fitxers adjunts

en: Strip Attachment
ca: Extreure el fitxer adjunt

en: Strip linebreaks in preview?
ca: Voleu extreure els salts de línia en la previsualització?

en: Strip the sender's signature from plaintext replies?
ca: Voleu treure la signatura del remitent en les respostes de text?

en: Sub_ject
ca: Assumpte

en: Subject
ca: Assumpte

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Submit
ca: Envia

en: Subscribe
ca: Subscriure's

en: Subscribe to %s?
ca: Subscriure's a %s?

en: Subscribe to all subfolders of %s?
ca: Subscriure's a totes les subcarpetes de %s?

en: Success
ca: Correcte

en: Successfully added certificate from message.
ca: S'ha afegit correctament el certificat del missatge.

en: Successfully added public key from message.
ca: S'ha afegit correctament la clau pública del missatge.

en: Successfully authenticated to %s.
ca: S'ha autenticat correctament a %s

en: Sum
ca: Total

en: Summary
ca: Resum

en: Switch Composition Method
ca: Commuteu el mètode de redacció

en: Switch to HTML composition
ca: Commuta a la redacció HTML

en: Switch to plain text composition
ca: Commuteu a la redacció de text net

en: Target Mailbox
ca: Bústia de destí:

en: Target Mailbox:
ca: Bústia de destí:

en: Task Lists
ca: Llista de tasques

en: Te_xt
ca: Text

en: Technical details
ca: Detalls tècnics

en: Technical details can be viewed %s.
ca: Podeu visualitzar els detalls tècnics %s.

en: Technical error details can be viewed %s.
ca: Podeu visualitzar els detalls tècnics de l'error %s.

en: Technical message details can be viewed %s.
ca: Podeu visualitzar els detalls tècnics del missatge %s.

en: Templates
ca: Plantilla

en: Tentatively Accept request
ca: Acceptar la sol·licitud de manera provisional

en: Tentatively Accepted
ca: Acceptada de manera provisional

en: Text:
ca: Text

en: The From: column of the message should be linked:
ca: Caldria enllaçar la columna De: del missatge:

en: The Macintosh resource fork
ca: Bifurcació de recursos de Macintosh

en: The Macintosh resource fork can be downloaded %s.
ca: La bifurcació de recursos de Macintosh es pot descarregar %s.

en: The Message Disposition Notification was not sent. This is what the server said
ca: No s'ha enviat la notificació de consulta del missatge. Això és el que ha dit el servidor

en: The Message Disposition Notification was sent successfully.
ca: S'ha enviat correctament a notificació de consulta del missatge.

en: The attachment limit has been reached.
ca: S'ha arribat al límit de fitxers adjunts.

en: The calendar data is invalid
ca: La data de l'agenda no és vàlida

en: The current sent-mail mailbox(es) "%s" will be renamed.
ca: L'actual carpeta d'enviats "%s" canviarà de nom.

en: The data in this part does not appear to be a valid PGP encrypted message. Error:
ca: No sembla que aquest missatge sigui un missatge xifrat amb PGP vàlid. Error:.

en: The data in this part has been compressed via PGP.
ca: Les dades d'aquesta part s'han comprimit via PGP.

en: The data in this part has been digitally signed via PGP.
ca: Les dades d'aquesta part ha estat signades electrònicament via PGP.

en: The data in this part has been digitally signed via S/MIME.
ca: Les dades d'aquesta part han estat signades electrònicament via S/MIME.

en: The data in this part has been encrypted via PGP, however, PGP support is disabled so the message cannot be decrypted.
ca: Les dades d'aquesta part han estat encriptades en PGP, però el suport en PGP està desactivat. Per tant, el missateg no es pot desxifrar.

en: The data in this part has been encrypted via PGP.
ca: Les dades en aquesta part han estat xifrades via PGP.

en: The data in this part has been encrypted via S/MIME.
ca: Les dades en aquesta part han estat xifrades via S/MIME.

en: The default font family to use in the HTML editor.
ca: Tipus de lletra emprat per defecte amb l'editor HTML.

en: The default font size to use in the HTML editor (in pixels).
ca: Mida de la font per defecte usada en l'editor HTML (en pixels).

en: The draft has been saved to the "%s" mailbox.
ca: S'ha desat l'esborrany a la carpeta "%s".

en: The draft was not successfully saved.
ca: L'esborrany no s'ha pogut desar correctament.

en: The e-mail field cannot be empty.
ca: El camp de l'adreça electrònica no pot quedar buit

en: The event was added to your calendar.
ca: S'ha afegit l'esdeveniment a l'agenda.

en: The event was updated in your calendar.
ca: S'ha actualitzat l'esdeveniment en l'agenda.

en: The folder view is not enabled.
ca: No està habilitada la visualització de carpetes.

en: The initial portion of this text part is displayed below.
ca: L'inici d'aquesta part del text es motra abaix.

en: The linked attachment does not exist. It may have been deleted by the original sender or it may have expired.
ca: El fitxer enllaçat no existeix. Pot haver estat esborrat pel remitent o pot haver expirat.

en: The links that caused this warning have this background color:
ca: Els enllaços que han generat aquest avís tenen aquest color de fons:

en: The list of addresses that will NOT have their images blocked by default (enter each address on a new line)
ca: Llistat d'adreces que NO tindran les imatges bloquejades per defecte  (introduir cada adreça en una nova línia)

en: The mail server is not currently avaliable.
ca: El servidor de correu no està disponible.

en: The mailbox "%s" is already empty.
ca: La bústia "%s" ja està buida.

en: The mailbox "%s" may not be deleted.
ca: No es pot eliminar la bústia "%s".

en: The mailbox "%s" may not be emptied.
ca: No es pot buidar la bústia "%s".

en: The mailbox "%s" may not be renamed.
ca: No es pot canviar el nom de la bústia "%s".

en: The mailbox "%s" was not created. This is what the server said
ca: No s'ha creat la bústia "%s". Això és el que ha dit el servidor

en: The mailbox "%s" was not deleted. This is what the server said
ca: No s'ha eliminat la bústia "%s". Això és que ha dit el servidor

en: The mailbox "%s" was successfully created.
ca: S'ha creat correctament la bústia "%s".

en: The mailbox "%s" was successfully deleted.
ca: S'ha eliminat correctament la bústia "%s".

en: The mailbox "%s" was successfully renamed to "%s".
ca: S'ha canviat correctament el nom de la bústia "%s", que ara es diu "%s".

en: The mailbox %s is already empty.
ca: La bústia %s ja està buida.

en: The message "%s" has been reported as innocent.
ca: El missatge "%s" s'ha marcat com a inofensiu.

en: The message "%s" has been reported as spam.
ca: El missatge "%s" s'ha marcat com a correu brossa.

en: The message being composed has been closed.
ca: S'ha tancat el missatge que estàveu redactant.

en: The message does not have a Subject entered.
ca: No s'ha indicat un Assumpte per a aquest missatge.

en: The message does not have a subject entered.
ca: No s'ha indicat un assumpte per a aquest missatge.

en: The message from "%s" has been reported as innocent.
ca: El missatge de "%s" s'ha marcat com a inofensiu.

en: The message from "%s" has been reported as spam.
ca: El missatge de "%s" s'ha marcat com a correu brossa.

en: The message has been deleted. | The messages have been deleted.
ca[0]: S'ha eliminat el missatge.
ca[1]: S'han eliminat els missatges.

en: The message part may contain incorrect character set information preventing correct display.
ca: Aquesta part del missatge pot contenir informació incorrecta del joc de caracters i pot ser que no es visualitzi correctament.

en: The number of unseen messages to show
ca: Mostrar el nombre de missatges no llegits

en: The password field cannot be empty.
ca: El camp de la contrasenya no pot quedar buit

en: The recipient has indicated that they prefer replies in these languages
ca: El receptor del missatge ha indicat que prefereix les respostes en aquests idiomes

en: The recipient has indicated that they prefer replies in these languages:
ca: El receptor del missatge ha indicat que prefereix les respostes en aquests idiomes:

en: The sender of this message is requesting a notification from you when you have read this message.
ca: El remitent d'aquest missatge sol·licita un avís de recepció quan l'hàgiu llegit.

en: The sender of this message is requesting notification from you when you have read this message.
ca: El remitent d'aquest missatge sol·licita un avés de recepció quan l'hàgiu llegit.

en: The server is still generating the message list.
ca: El servidor encara està generant la llista de missatges.

en: The server was unable to generate the message list.
ca: El servidor no ha pogut crear la llista de missatges.

en: The source directory is read-only.
ca: El directori d'origen és només de lectura.

en: The target directory is read-only.
ca: El directori de destinació és només de lectura.

en: The task has been added to your tasklist.
ca: S'ha afegit la tasca a la vostra llista de tasques.

en: The template has been saved.
ca: S'ha desat la plantilla.

en: The template was not successfully saved.
ca: La plantilla no s'ha pogut desar correctament.

en: The text of the message
ca: El text del missatge

en: The text of the message can be viewed %s.
ca: El text del missatge es pot visualitzar %s.

en: The text of the returned message
ca: El text del missatge retornat

en: The text of the returned message can be viewed %s.
ca: El text del missatge retornat es pot visualitzar %s.

en: The text of the sent message
ca: El text del missatge enviat

en: The text of the sent message can be viewed %s.
ca: El text del missatge enviat es pot visualitzar %s.

en: The total size of your HTML signature image data has exceeded the maximum allowed.
ca: La mida total de les dades de la imatge de la signatura en HTML superen la mida màxima permesa.

en: The uploaded file cannot be opened.
ca: No es pot obrir el fitxer carregat.

en: The user's free/busy information was sucessfully stored.
ca: S'ha emmagatzemat correctament la informació sobre el temps disponible de l'usuari

en: There are no alternative parts that can be displayed inline.
ca: No hi ha altres parts que es puguin mostrar en línia.

en: There are no messages in this mailbox.
ca: No hi ha missatges en aquesta bústia.

en: There are no parts that can be shown inline.
ca: No hi ha altres parts que es puguin mostrar en línia.

en: There is no text that can be displayed inline.
ca: No hi ha text que es pugui mostrar en línia.

en: There was an error copying messages from "%s" to "%s". This is what the server said
ca: S'ha produït un error en copiar missatges de "%s" a "%s". Això és que el que ha dit el servidor

en: There was an error deleting messages from the mailbox "%s".
ca: S'ha produït un error en eliminar missatges. Això és el que ha dit el servidor: %s

en: There was an error deleting the event: %s
ca: S'ha produït un error en eliminar l'esdeveniment: %s.

en: There was an error flagging messages in the mailbox "%s": %s.
ca: S'ha produït un error en senyalar els missatges a la carpeta "%s": %s.

en: There was an error importing %s.
ca: S'ha produït un error en importar %s.

en: There was an error importing the contact data:
ca: S'ha produït un error al importar dades de contacte:

en: There was an error importing the event: %s
ca: S'ha produït un error en importar l'esdeveniment: %s.

en: There was an error importing the task: %s
ca: S'ha produït un error en importar la tasca: %s.

en: There was an error importing user's free/busy information: %s
ca: S'ha produït un error en importar la informació sobre el temps disponible de l'usuari: %s

en: There was an error moving messages from "%s" to "%s". This is what the server said
ca: S'ha produït un error en moure missatges de "%s" a "%s". Això és el que ha dit el servidor

en: There was an error sending your message: %s
ca: S'ha produït un error en enviar el missatge: %s

en: There was an error updating the event: %s
ca: S'ha produït un error en actualitzar l'esdeveniment: %s.

en: There was an error updating the event: %s Trying to import the event instead.
ca: S'ha produït un error en actualitzar l'esdeveniment: %s. Es tractarà d'importar en lloc d'actualitzar.

en: There was an error viewing the requested message.
ca: Hi ha hagut un error visualitzant el missatge sol·licitat.

en: This action is not supported.
ca: Aquesta acció no està permesa.

en: This audio file is reported to be %s in length.
ca: Aquest fitxer d'àudio indica que té %s de durada.

en: This digitally signed message is broken.
ca: Aquest missatge signat digitalment està corrupte.

en: This is a thumbnail of a PDF file attachment.
ca: Això és una miniatura d'un fitxer adjunt en PDF.

en: This is a thumbnail of a video attachment.
ca: Això és una miniatura d'un vídeo adjunt.

en: This is a thumbnail of an image attachment.
ca: Això és una miniatura d'una imatge adjunta.

en: This mailbox is read-only.
ca: Aquesta bústia és només de lectura.

en: This may take some time. Are you sure you want to continue?
ca: Aquesta operació pot trigar una estona. Confirmeu que voleu continuar?

en: This message contains a Macintosh file (named "%s").
ca: Aquest missatge conté un arxiu Macintosh (anomenat "%s").

en: This message contains corrupt styling data so the message contents may not appear correctly below.
ca: Aquest missatge conté dades d'estil corruptes i per tant, pot ser que el seu contingut no es mostri correctament.

en: This message part cannot be viewed because it is too large.
ca: Aquesta part del missatge no es pot visualitzar perquè és massa llarga.

en: This message part contains HTML data, but inline HTML display is disabled.
ca: Aquesta part del missatge conté dades HTML, però la visualització en línia de l'HTML està deshabilitada.

en: This message part contains HTML data, but this data can not be displayed inline.
ca: Aquesta part del missatge conté dades HTML, però no es poden mostrar en línia.

en: This message to
ca: Aquest missatge a

en: This part contains an attachment that can not be displayed within this part:
ca: Aquesta part conté un fitxer adjunt que no es pot mostrar.

en: This part is empty.
ca: Aquesta part està buida.

en: This video file is reported to be %s in length.
ca: Aquest fitxer de vídeo indica tenir més de %s de durada.

en: Thread
ca: Conversa

en: Thread Display
ca: Visualitzar la conversa

en: Thread List
ca: Llistar de converses

en: Thread Sort
ca: Ordenar per converses

en: Thread View
ca: Vista de les converses

en: To
ca: Per a

en: To %s
ca: Per a %s

en: To Address
ca: A l'adreça

en: To All
ca: A tots

en: To List
ca: A la llista

en: To Sender
ca: Al remitent

en: To _All
ca: A tots

en: To _List
ca: A la llista

en: To:
ca: Per a

en: To:
ca: A:

en: Today, %s %s
ca: Avui, %s %s

en: Top
ca: Amunt

en: Trash
ca: Paperera

en: Trash mailbox:
ca: Paperera:

en: Type
ca: Tipus

en: Type: %s
ca: Tipus: %s

en: Unable to retrieve quota
ca: No s'ha pogut recuperar l'espai disponible

en: Unable to view message in preview pane.
ca: No es pot visualitzar el missatge al tauler de vista prèvia.

en: Undelete
ca: Recupera

en: Undisclosed Recipients
ca: Destinataris desconeguts

en: Unhandled component of type: %s
ca: Element no gestionat de tipus: %s

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown Date
ca: Data desconeguda

en: Unknown Meeting
ca: Reunió desconeguda

en: Unknown Task
ca: Tasca desconeguda

en: Unload Passphrase
ca: No desar la contrasenya

en: Unmark as
ca: Desmarcar com a:

en: Unmark as:
ca: Desmarcar com a:

en: Unseen
ca: Sense llegir

en: Unsubscribe
ca: Cancel·lar la subscripció

en: Unsubscribe to %s?
ca: Voleu cancel·lar la subscripció a %s?

en: Unsubscribe to all subfolders of %s?
ca: Voleu cancel·lar la subscripció a totes les subcarpetes de %s?

en: Update
ca: Actualitza

en: Update in my calendar
ca: Actualitza-ho a l'agenda

en: Update respondent status
ca: Actualitzeu l'estat de qui respon

en: Update this event on my calendar
ca: Actualita l'esdeveniment en la meva l'agenda

en: Upload
ca: Carregar

en: Uploading attachments has been disabled on this server.
ca: La càrrega de fitxers en aquest servidor està deshabilitada.

en: Uploading...
ca: Carregant...

en: Use Default Value
ca: Utilitzeu el valor predeterminat

en: Use IMAP mailbox subscriptions?
ca: Voleu utilitzar les subscripcions a carpetes IMAP?

en: Use Template
ca: Usar la plantilla

en: Use Virtual Trash
ca: Usar la paperera virtual

en: Use if available
ca: Usar si està disponible

en: Use secure connection?
ca: Voleu usar la connexió segura?

en: Use the charset of the original message when replying?
ca: Voleu usar la codificació de caràcters del missatge original en la vostra resposta?

en: User
ca: Usuari

en: User Options
ca: Altres opcions

en: User can see the mailbox
ca: L'usuari pot veure la bústia.

en: User is not authenticated.
ca: L'usuari no està autenticat.

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Verifying...
ca: Comprovant...

en: Vertical Layout
ca: Format vertical

en: Video
ca: Vídeo

en: View
ca: Mostra

en: View %s
ca: Mostra %s

en: View %s Public Key
ca: Mostra la clau pública %s

en: View All Parts
ca: Mostra totes les parts

en: View Attachment
ca: Mostra el fitxer adjunt

en: View Full Message
ca: Mostra el missatge sencer

en: View HTML data in new window.
ca: Mostra el contingut HTML en una finestra a part

en: View Message
ca: Mostra el missatge

en: View Messages
ca: Mostra els missatges

en: View PDF File
ca: Mostra el fitxer PDF

en: View Personal Private Key
ca: Mostra la clau personal privada

en: View Personal Public Certificate
ca: Mostra el certificat personal públic

en: View Personal Public Key
ca: Mostra la clau personal pública

en: View Source
ca: Mostra l'original

en: View Thread
ca: Mostra la conversa

en: View certificate details
ca: Mostra els detalls del certificat

en: View event
ca: Mostra l'esdeveniment

en: View key details.
ca: Mostra els detalls de la clau

en: View messages in %s
ca: Mostra els missatges en %s

en: View or mailbox to display after login:
ca: Vista o bústia que es mostrarà en iniciar la sessió:

en: View task
ca: Mostra la tasca

en: Viewing
ca: Visualització

en: Virtual Folder
ca: Carpeta virtual

en: Virtual Folder "%s" created succesfully.
ca: S'ha creat correctament la carpeta virtual "%s".

en: Virtual Folder "%s" deleted.
ca: S'ha eliminat la carpeta virtual "%s".

en: Virtual Folder "%s" edited successfully.
ca: S'ha editat correctament la carpeta virtual "%s".

en: Virtual Folder: %s
ca: Carpeta virtual: %s

en: Virtual Folders
ca: Carpetes virtuals

en: Virtual Inbox
ca: Carpeta virtual INBOX

en: Virtual Trash
ca: Paperera virtual

en: WARNING
ca: AVÍS

en: Warning
ca: Avís

en: What language(s) do you prefer replies to your messages to be in? (Hold down the CTRL key when clicking to add multiple languages)
ca: En quin idioma preferiria que estessin les rèpliques dels seus missatges?(Presioni la tecla CTRL mentre prem amb el ratolí per afegir més d'un idioma).

en: What to do with messages after they have been reported as innocent?
ca: Què voleu fer amb els missatges marcats com a inofensius?

en: What to do with messages after they have been reported as spam?
ca: Què voleu fer amb els missatges marcats com a correu brossa?

en: When forwarding a message in the body text, should the same format as the original message be used?
ca: Quan reenvieu un missatge dins del cos del missatge, voleu mantenir el mateix format que el missatge original?

en: When opening a mailbox for the first time, where do you want to start?
ca: Quan obriu una bústia per primer cop, per on voleu començar?

en: When replying, use the same format as the original message?
ca: Quan responeu un missatge, voleu usar el mateix format que l'original?

en: Where should the cursor be located in the compose text area by default?
ca: On voldreu localitzar el cursor per defecte a l'hora de redactar un missatge?

en: Which message parts do you want to display in the summary?
ca: Quines parts del missatge voleu que es mostrin en el resum?

en: Whitelist
ca: Llista blanca

en: Write
ca: Escriptura

en: Years
ca: Anys

en: Yes
ca: Sí

en: You are attempting to delete all messages contained in the following mailbox(es).
ca: Esteu intentant eliminar tots els missatges que conté(enen) la(es) carpeta(es) següent(s):

en: You are attempting to delete the following mailbox(es).
ca: Esteu intentant eliminar la(es) carpeta(es) següent(s).

en: You are copying/moving to a new mailbox.
ca: Esteu copiant/movent a una nova carpeta.

en: You are creating a subfolder to
ca: Esteu creant una subcarpeta a

en: You are creating a top-level mailbox.
ca: Esteu creant una carpeta de nivell superior.

en: You are not allowed to create mailboxes.
ca: No esteu autoritzat a crear carpetes.

en: You are not allowed to create more than %d mailboxes.
ca: No disposeu de privilegis per crear més de %d carpetes.

en: You are not allowed to send messages to more than %d recipient within %d hours. | You are not allowed to send messages to more than %d recipients within %d hours.
ca[0]: No disposa de permisos per enviar missatges a més d'%d contacte en %d hores.
ca[1]: No disposa de permisos per enviar missatges a més de %d contactes en %d hores.

en: You are not allowed to send messages to more than %d recipient. | You are not allowed to send messages to more than %d recipients.
ca[0]: No disposa de permisos per enviar missages a més d'%d destinatari.
ca[1]: No disposa de permisos per enviar missages a més de %d destinataris.

en: You are over your quota, so your messages will be permanently deleted instead of moved to the Trash mailbox.
ca: S'ha arribat al límit de la quota. Per tant, els missatges s'eliminaran definitivament en lloc de moure's a la Paperera.

en: You are renaming the mailbox:
ca: Esteu canviant el nom de la carpeta:

en: You are replying to a mailing list
ca: Esteu responent a una llista de correu.

en: You cannot unsubscribe from "%s".
ca: No podeu cancel·lar la subscripció de "%s".

en: You do not have permission to change access to this mailbox.
ca: No esteu autoritzats a canviar l'accés a aquesta carpeta

en: You do not have permission to view the ACLs on this mailbox.
ca: No esteu autoritzat a veure els permisos d'accés a aquesta carpeta.

en: You forwarded this message on %s to: %s.
ca: Heu reenviat aquest missatge a %s el %s.

en: You have %d new mail message in %s. | You have %d new mail messages in %s.
ca[0]: Teniu %d missatge nou en %s.
ca[1]: Teniu %d missatges nous en %s.

en: You have activated move to Trash but no Trash mailbox is defined. You will be unable to delete messages until you set a Trash mailbox in the preferences.
ca: Heu activat moure a la Paperera, però no hi ha cap Paperera definida. No es podran esborrar missatges fins que hi hagi una Paperera definida en les preferències.

en: You have already submitted this page.
ca: Ja heu enviat aquesta pàgina.

en: You have edited your signature. Change the identity and lose your changes?
ca: Heu editat la signatura. Voleu canviar la identitat i perdre els canvis?

en: You may not create child mailboxes in "%s".
ca: No podeu crear més subarpetes en "%s".

en: You may not delete "%s".
ca: No es pot eliminar "%s".

en: You may not rename "%s".
ca: No podeu canviar el nom "%s".

en: You must enter the passphrase for your PGP private key to view this message.
ca: Per veure aquest missatge heu d'introduir la contrasenya de la clau PGP privada

en: You must enter the passphrase for your S/MIME private key to view this data.
ca: Per veure aquest missatge heu d'introduir la contrasenya de la clau S/MIME privada

en: You must enter the passphrase used to encrypt this message to view it.
ca: Per veure aquest missatge heu d'introduir la contrasenya usada per xifrar-lo.

en: You must select a target mailbox first.
ca: Primer heu de seleccionar una bústia de destí.

en: You must select an address first.
ca: Primer heu de seleccionar una adreça.

en: You must select at least one message first.
ca: Primer heu de seleccionar almenys un missatge.

en: You must select only one message for this action.
ca: Només heu de seleccionar un missatge per a aquesta acció.

en: You must specify a recipient.
ca: Heu d'especificar un destinatari.

en: You need to either use the keyboard (Ctrl/Cmd + C) or right click on the selected address to access the Copy command.
ca: Necessiteu usar el teclat (Ctrl/Cmd + C) o clicar amb el botó dret del ratolí sobre les adreces seleccionades per tal d'accedir a la comanda de Còpia.

en: You redirected this message on %s to: %s.
ca: Heu redirigit aquest missatge a %s el %s.

en: You replied to all recipients of this message on %s.
ca: Heu respost a tots els receptors d'aquest missatge el %s.

en: You replied to this message on %s.
ca: Heu respost a aquest missatge el %s.

en: You replied to this message via the mailing list on %s.
ca: Heu respost a través de la llista de correu el %s.

en: You were not subscribed to "%s". Here is what the server said
ca: No heu estat subscrits a "%s". Això és el que ha dit el servidor

en: You were not unsubscribed from "%s". Here is what the server said
ca: No heu estat esborrats de "%s". Això és el que ha dit el servidor

en: You were successfully subscribed to "%s" and all subfolders.
ca: Heu estat subscrits correctament a "%s" i totes les subcareptes.

en: You were successfully subscribed to "%s".
ca: Heu estat subscrits correctament a "%s".

en: You were successfully unsubscribed from "%s" and all subfolders.
ca: Heu estat esborrats correctament de "%s" i de totes les subcarpetes.

en: You were successfully unsubscribed from "%s".
ca: Heu estat esborrat correctament de "%s"

en: Younger Than
ca: Més recent que

en: Your Name
ca: El vostre nom

en: Your PGP Public/Private Keys
ca: Les vostres claus PGP pública/privada

en: Your Private Certificate
ca: Els vostre certificat privat

en: Your Private Key
ca: La vostra clau privada

en: Your Public Certificate
ca: El vostre certificat públic

en: Your Public Key
ca: La vostra clau pública

en: Your Reply-to: address: <em>(optional)</em>
ca: La vostra adreça de resposta: <i>(opcional)</i>

en: Your S/MIME Personal Certificate
ca: El vostre certificats S/MIME personal

en: Your alias addresses: <em>(optional, enter each address on a new line)</em>
ca: Les vostres adreces d'àlies: <i>(opcional, introduïu cada adreça en una línia diferent)</i>

en: Your attachment was not uploaded. Most likely, the file exceeded the maximum size allowed by the server configuration.
ca: No s'ha pogut carregar l'adjunt. Probablement el fitxer excedeix la mida màxima permesa per la configuració del servidor.

en: Your browser does not support inline display of this image type.
ca: El navegador no admet la visualització en línia d'aquest tipus d'imatge.

en: Your browser security settings don't permit direct access to the clipboard.
ca: Les propietats de seguretat del vostre navegador no permeten l'accés directe al portapapers.

en: Your default encryption method for sending messages:
ca: El vostre métode de xifratge predeterminat per enviar missatges:

en: Your identity has been switched to the identity associated with the current recipient address. Click this box to revert to the original identity. The identity will not be checked again during this compose action.
ca: La vostra identitat ha estat canviada per la identitat associada a l'adreça del destinatari actual. Cliqueu sobre aquesta casella per tal de tornar a la identitat original. La identitat no es tornarà a canviar durant la redacció d'aquest missatge.

en: Your identity has been switched to the identity associated with the current recipient address. The identity will not be checked again during this compose action.
ca: La vostra identitat ha estat canviada per la identitat associada a l'adreça del destinatari actual. La identitat no es tornarà a comprovar durant la redacció d'aquest missatge.

en: Your linked attachment has been downloaded by at least one user.
ca: El fitxer adjunt ha estat descarregat com a mínim per un usuari.

en: Your message body has exceeded the limit by body size by %d characters.
ca: El cos del missatge excedeix el límit de la mida per %d caracters.

en: Your message was successfully delivered.
ca: El vostre missatge ha estat enviat correctament.

en: Your signature to use when composing with the HTML editor (if empty, the text signature will be used)
ca: La vostra signatura que s'usarà al composar un missatge amb l'editor HTML (si està buida, s'usarà la signatura de text)

en: Your signature:
ca: La vostra signatura:

en: [Attachment stripped: Original attachment type: %s, name: %s]
ca: [S'ha extret el fitxer adjunt: fitxer original del tipus: %s, nom: %s]

en: [No Subject]
ca: [Sense assumpte]

en: [Truncated Text]
ca: [Text truncat]

en: _Bcc
ca: c/o

en: _Blacklist
ca: _Llista negra

en: _Cc
ca: _a/c

en: _Delete
ca: _Elimina

en: _Folders
ca: Carpetes

en: _Identity
ca: _Identitat

en: _Message Source
ca: _Origen del missatge

en: _New Message
ca: _Nou missatge

en: _Priority
ca: _Prioritat

en: _Refresh
ca: Actualitzar

en: _Reply
ca: _Respondre

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Send Message
ca: Envia missatge

en: _Thread
ca: Conversa

en: _To
ca: _Per a

en: _Undelete
ca: R_ecupera

en: _View Thread
ca: _Mostra conversa

en: _Whitelist
ca: _Llista blanca

en: and
ca: i

en: and %d more mailbox | and %d more mailboxes
ca[0]: i %d més bústia
ca[1]: i %d més bústies

en: attachment
ca: fitxer adjunt

en: attachments.zip
ca: adjunts.zip

en: base level of the folder tree
ca: nivell base de l'arbre de carpetes

en: days
ca: dies

en: flagged "%s"
ca: S'ha marcat  "%s".

en: from
ca: de

en: into mailbox
ca: dins de la bústia

en: key
ca: clau

en: links will expire on %s
ca: Els enllaços caducaran el %s

en: mailbox file
ca: fitxer de la bústia

en: maximum total image size is %s
ca: La mida màxima de la imatge és %s

en: messages
ca: missatges

en: messages from a personal contact
ca: missatges d'un contacte personal

en: messages not from a personal contact
ca: missatges de un contacte no personal

en: messages with attachment(s)
ca: Missatge amb fitxer(s) adjunt(s).

en: messages without attachment(s)
ca: Missatge sense fitxer(s) adjunt(s).

en: months
ca: mesos

en: name
ca: nom

en: not
ca: Sense límit

en: part %s
ca: parts %s

en: recipients
ca: Destinataris

en: replying to ALL
ca: Respon a tots

en: to
ca: a

en: years
ca: anys

en: your blacklist
ca: la vostra llista negra

en: your whitelist
ca: la vostra llista blanca
