imp - en to eu translation catalogue (1376 entries)

en:  and
eu:  eta

en: "%s" is not a valid email address.
eu: "%s" helbide elektronikoa ez da baliozkoa.

en: "%s" mailbox being renamed at the start of the month.
eu: "%s" postontziari izena aldatzen zaio hilabetearen hasieran.

en: "%s" mailbox no longer polled for new mail.
eu: "%s" postontzian ez da gehiago begiratu mezu berririk dagoen.

en: "%s" mailbox now polled for new mail.
eu: "%s" postontzian mezu berririk dagoen begiratu da orain.

en: %.0f%% of %.0f %s
eu: %.0f%% / %.0f %s

en: %d Attachment | %d Attachments
eu[0]: %d eranskin
eu[1]: %d eranskin

en: %d Attachments
eu: %d eranskin

en: %d Messages
eu: %d mezu

en: %d contact was successfully added to your address book. | %d contacts were successfully added to your address book.
eu[0]: %d kontaktu behar bezala gehitu da helbide-liburuan.
eu[1]: %d kontaktu behar bezala gehitu dira helbide-liburuan.

en: %d message was purged from "%s". | %d messages were purged from "%s".
eu[0]: %d mezu betiko borratu da hemendik: "%s".
eu[1]: %d mezu betiko borratu dira hemendik: "%s".

en: %d messages
eu: %d mezu

en: %d messages have been deleted.
eu: %d mezu ezabatu dira.

en: %d messages have been reported as innocent.
eu: %d mezu seguru gisa sailkatu dira.

en: %d messages have been reported as spam.
eu: %d mezu baztergarri gisa sailkatu dira.

en: %d minute
eu: %d minutu

en: %d minutes
eu: %d minutu

en: %d more unseen message... | %d more unseen messages...
eu[0]: Ikusi gabeko %d mezu gehiago...
eu[1]: Ikusi gabeko %d mezu gehiago...

en: %d new | %d new
eu[0]: %d berri
eu[1]: %d berri

en: %d of %d
eu: %d / %d

en: %d recipients
eu: %d hartzaile

en: %d second
eu: %d segundo

en: %d seconds
eu: %d segundo

en: %d total
eu: %d guztira

en: %d unseen
eu: %d ikusi gabe

en: %s (Header) for "%s"
eu: %s (goiburua) - "%s"

en: %s for '%s'
eu: %s - '%s'

en: %s has cancelled "%s".
eu: %s(e)k bertan behera utzi du "%s".

en: %s has cancelled an instance of the recurring "%s".
eu: %s(e)k bertan behera utzi du "%s" errepikakorraren agerraldi bat.

en: %s has cancelled multiple instances of the recurring "%s".
eu: %s(e)k bertan behera utzi du "%s" errepikakorraren hainbat agerraldi.

en: %s has replied to a free/busy request.
eu: %s(e)k libre/lanpetuta eskaerari erantzun dio.

en: %s has replied to the invitation to "%s".
eu: %s erabiltzaileak "%s" gonbidapenari erantzun dio.

en: %s has sent you free/busy information.
eu: %s(e)k libre/lanpetuta informazioa bidali dizu.

en: %s is: %s.
eu: %s: %s.

en: %s report from %s
eu: %s txostena. Jatorria: %s

en: %s requests your free/busy information.
eu: %s erabiltzaileak libre/lanpetuta informazioa eskatzen dizu.

en: %s requests your presence at "%s".
eu: %s erabiltzaileak "%s"(e)ra joan zaitezen eskatzen dizu.

en: %s selected.
eu: %s hautatuta.

en: %s wants to notify you about changes in "%s".
eu: %s erabiltzaileak "%s"(e)ko aldaketen berri eman nahi dizu.

en: %s was successfully added to "%s".
eu: %s behar bezala gehitu zaio "%s"(r)i.

en: %s was successfully added to your address book.
eu: %s behar bezala gehitu da helbide-liburuan.

en: %s wishes to amend "%s".
eu: %s erabiltzaileak "%s" zuzendu nahi du.

en: %s wishes to make you aware of "%s".
eu: %s erabiltzaileak zu "%s"(e)z jabetu zaitezen nahi du.

en: %s wishes to receive the latest information about "%s".
eu: %s erabiltzaileak "%s"(r)i buruzko azken informazioa jaso nahi du.

en: %s: This message may not be from whom it claims to be.
eu: %s: mezu hau beharbada ez da izango adierazitako bidaltzaile horrena.

en: %u Forwarded Messages
eu: %u mezu birbidali

en: %u of %u messages in %s unread.
eu: %u / %u mezu irakurri gabe hemen: %s.

en: (%d of %d)
eu: (%d / %d)

en: (Message %d of %d)
eu: (%d/%d mezua)

en: 1 message
eu: 1 mezu

en: 100 characters
eu: 100 karaktere

en: 1000 characters
eu: 1000 karaktere

en: 250 characters
eu: 250 karaktere

en: 500 characters
eu: 500 karaktere

en: A PGP Public Key is attached to the message.
eu: PGP gako publiko hau erantsi zaio mezuari.

en: A message you have sent has resulted in a return notification from the recipient.
eu: Zuk bidalitako mezu bat dela-eta, jakinarazpena bidali du hartzaileak.

en: A message you were composing when your session expired has been recovered. You may resume composing your message by going to your Drafts mailbox.
eu: Saioa iraungitzean idazten ari zinen mezua berreskuratu da. Idazten ari zinen mezuarekin jarrai dezakezu Zirriborroen postontzira joanez.

en: ACL for "%s" successfully created for the mailbox "%s".
eu: "%s"(r)en ACL behar bezala sortu da "%s" postontzirako.

en: ACL rights for "%s" updated for the mailbox "%s".
eu: "%s"(r)en ACL eskubideak eguneratu dira "%s" postontzirako.

en: Accept and add to my calendar
eu: Onartu eta gehitu egutegian

en: Accept and update in my calendar
eu: Onartu eta eguneratu egutegian

en: Accept request
eu: Onartu eskaera

en: Accepted
eu: Onartua

en: Accesskey Ctrl-Enter
eu: Tekla Ktrl-Sartu

en: Accesskey Esc
eu: Ihes tekla

en: Account "%s" added.
eu:  "%s" kontua gehitu da.

en: Account "%s" deleted.
eu:  "%s" kontua ezabatu da.

en: Action
eu: Ekintza

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Add %s to my Address Book
eu: Gehitu %s helbide-liburuan

en: Add Account
eu: Gehitu kontua

en: Add Attachment
eu: Gehitu eranskina

en: Add Bcc
eu: Gehitu Bcc

en: Add Cc
eu: Gehitu Cc

en: Add OR clause
eu: Gehitu EDO esaldia

en: Add a "Printed By" header to the top of printed messages?
eu: Ezarri "Inprimatzailea" goiburua inprimatutako mezuen goialdean?

en: Add search criteria
eu: Gehitu bilatzeko irizpideak

en: Add search mailbox:
eu: Gehitu bilatzeko postontzia:

en: Add these by clicking OK
eu: Gehitu hauek ADOS sakatuz

en: Add this to my calendar
eu: Gehitu hau egutegian

en: Add this to my tasklist
eu: Gehitu hau zeregin-zerrendan

en: Add to Address Book
eu: Gehitu helbide-liburuan

en: Add to my calendar
eu: Gehitu egutegian

en: Added "%s" as an attachment.
eu: "%s" eranskin gisa gehitu da.

en: Added flag "%s".
eu: "%s" marka gehitu da.

en: Adding group lists not currently supported.
eu: Ez da onartzen talde-zerrendak gehitzea.

en: Additional headers to display when viewing: <em>(enter each header on a new line)</em>
eu: Bistaratzean erakusteko goiburu gehigarriak: <em>(sartu goiburu bakoitza lerro berri batean)</em>

en: Address Book
eu: Helbide-liburua

en: Address Books
eu: Helbide-liburuak

en: Addresses to BCC all messages: <em>(optional, enter each address on a new line)</em>
eu: Mezu guztietako BCCn ipintzeko helbideak: <em>(aukerakoa, helbide bakoitza lerro berri batean sartu)</em>

en: Addresses to explicitly tie to this identity: <em>(optional, enter each address on a new line)</em>
eu: Esplizituki identitate honi lotzeko helbideak: <em>(aukerakoa, helbide bakoitza lerro berri batean sartu)</em>

en: Administer
eu: Administratzailea

en: Advanced Search...
eu: Bilaketa aurreratua...

en: After '%s'
eu: '%s' ondoren

en: All
eu: Denak

en: All Mailboxes
eu: Postontzi guztiak

en: All Parts
eu: Zati guztiak

en: All messages in the following mailbox(es) will be downloaded into one MBOX file:
eu: Postontzi hauetako mezu guztiak MBOX fitxategi bakar batera deskargatuko dira:

en: All messages in the mailbox "%s" older than %s days will be permanently deleted. | All messages in the mailboxes "%s" older than %s days will be permanently deleted.
eu[0]: "%s" postontziko %s egun baino gehiagoko mezu guztiak betiko ezabatuko dira.
eu[1]: "%s" postontzietako %s egun baino gehiagoko mezu guztiak betiko ezabatuko dira.

en: All messages in this mailbox will be downloaded into the format that you choose. Depending on the size of the mailbox, this action may take awhile.
eu: Postontzi honetako mezu guztiak aukeratutako formatuan deskargatuko dira. Tamainaren arabera, baliteke denbora pixka bat behar izatea.

en: All messages in your "%s" mailbox older than %s days will be permanently deleted.
eu:  "%s" postontzian dituzun %s egun baino gehiagoko mezu guztiak betiko ezabatuko dira.

en: All old linked attachments more than %s months old will be deleted.
eu: %s hilabete baino gehiagoko eranskin estekatu guztiak ezabatu egingo dira.

en: All old sent-mail mailboxes more than %s months old will be deleted.
eu: %s hilabete baino gehiago dituzten bidalitako mezuen postontzi zahar guztiak ezabatu egingo dira.

en: All rights on mailbox "%s" successfully removed for "%s".
eu: "%s" postontziko eskubide guztiak behar bezala kendu dira "%s" erabiltzailearentzat.

en: Allow attachments to be stripped from messages?
eu: Onartu eranskinak mezuetatik kentzea?

en: Allow filter rules to be applied in any mailbox?
eu: Onartu iragazki-arauak edozein postontzitan aplikatzea?

en: Allow folder navigation?
eu: Onartu karpeta-nabigazioa?

en: Allow mailbox creation?
eu: Onartu postontziak sortzea?

en: Allow remote account access?
eu: Onartu urruneko-kontuetara sarbidea?

en: Always prompt
eu: Beti galdetu

en: Always showing images in messages sent by %s.
eu: Beti erakutsi irudiak %s bidaltzailearen mezuetan.

en: Ambiguous address found.
eu: Esaldi anbiguoa aurkitu da.

en: Ambiguous matches for "%s" (first 5 matches displayed):
eu: "%s"(r)en emaitza anbiguoak (lehen 5 emaitzak bistaratuko dira):

en: Ambiguous matches for "%s":
eu: "%s"(r)en emaitza anbiguoak:

en: An error occured while attempting to strip the attachment.
eu: Errore bat gertatu da eranskina kentzen saiatzean.

en: An unknown error occured while creating the new note.
eu: Errore ezezaguna gertatu da ohar berria sortzean.

en: An unknown error occured while creating the new task.
eu: Errore ezezaguna gertatu da zeregin berria sortzean.

en: An unknown person
eu: Pertsona ezezaguna

en: Answered
eu: Erantzundakoak

en: Append
eu: Erantsi

en: Apply Filters
eu: Aplikatu iragazkiak

en: Apply filter rules upon logging on?
eu: Aplikatu iragazki-arauak saioa hastean?

en: Apply filter rules whenever Inbox is displayed?
eu: Aplikatu iragazki-arauak 'Sarrerako ontzia' bistaratzen den bakoitzean?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY delete all attachments?
eu: Ziur zaude eranskin guztiak BETIKO ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY delete these messages?
eu: Ziur zaude mezu hauek BETIKO ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to delete all messages in this thread?
eu: Ziur zaude hari honetako mezu guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to delete this Virtual Folder Definition?
eu: Ziur zaude Karpeta Birtualen Definizio hau ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete this account?
eu: Ziur zaude kontu hau ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete this filter?
eu: Ziur zaude iragazki hau ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete this flag?
eu: Ziur zaude marka hau ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete this public key?
eu: Ziur zaude gako publiko hau ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete this virtual folder?
eu: Ziur zaude karpeta birtual hau ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete your keypair? (This is NOT recommended!)
eu: Ziur zaude zure gako-bikotea ezabatu nahi duzula? (EZ da gomendatzen!)

en: Are you sure you want to do this?
eu: Ziur zaude hau egin nahi duzula?

en: Are you sure you want to move the message(s)? (Some message information might get lost, like message headers, text formatting or attachments!)
eu: Ziur zaude mezuak lekuz aldatu nahi dituzula? (mezu-informazio batzuk galdu egingo dira beharbada: mezu-goiburuak, testu-formatuak, eranskinak...)

en: Are you sure you wish to PERMANENTLY delete these messages?
eu: Ziur zaude mezu hauek BEHIN BETIKO ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you wish to PERMANENTLY delete this attachment?
eu: Ziur zaude eranskin hau BEHIN BETIKO ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you wish to delete all mail in this mailbox?
eu: Ziur zaude postontzi honetako mezu guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you wish to empty your spam mailbox?
eu: Ziur zaude mezu baztergarrien postontzia hustu nahi duzula?

en: Are you sure you wish to empty your trash mailbox?
eu: Ziur zaude zakarrontziaren postontzia hustu nahi duzula?

en: Are you sure you wish to report this message as innocent?
eu: Ziur zaude mezu hau segurutzat jo nahi duzula?

en: Are you sure you wish to report this message as spam?
eu: Ziur zaude mezu hau baztergarritzat jo nahi duzula?

en: Arrival Time
eu: Iriste-ordua

en: Arrival time on server
eu: Zerbitzariko iriste-ordua

en: As Attachment
eu: Eranskin gisa

en: As attachment
eu: Eranskin gisa

en: As both body text and an attachment
eu: Gorputz-testu eta eranskin gisa

en: Ascending
eu: Gorantz

en: At least one attachment could not be deleted.
eu: Gutxienez eranskin bat ezin da ezabatu.

en: Attach Personal PGP Public Key
eu: Erantsi PGP gako publiko pertsonala

en: Attach a copy of your PGP public key to the message?
eu: Erantsi zure PGP gako publikoaren kopia bat mezuari?

en: Attach contact information
eu: Erantsi kontaktu-informazioa

en: Attach your contact information to the message?
eu: Erantsi zure kontaktu-informazioa mezuari?

en: Attach:
eu: Erantsi:

en: Attached file "%s" exceeds the attachment size limits. File NOT attached.
eu: Erantsitako "%s" fitxategiak gainditu egiten ditu eranskinen tamaina-mugak. Fitxategia erantsi GABE.

en: Attached file exceeds the attachment size limits. File NOT attached.
eu: Erantsitako fitxategiak gainditu egiten du eranskinen tamaina-muga. Fitxategia erantsi GABE.

en: Attached is a reply to a calendar request you sent.
eu: Erantsita dago zuk bidalitako egutegi-eskaera baten erantzuna.

en: Attachment
eu: Eranskina

en: Attachment %s deleted.
eu: %s eranskina ezabatu da.

en: Attachment and Body Text
eu: Eranskina eta gorputz-testua

en: Attachment doesn't exist.
eu: Eranskina ez dago.

en: Attachment stripped: Original attachment type
eu: Kendutako eranskina: jatorrizko eranskinaren mota

en: Attachment successfully stripped.
eu: Eranskina behar bezala kendu da.

en: Attachments
eu: Eranskinak

en: Attachments...
eu: Eranskinak...

en: Attendees
eu: Parte-hartzaileak

en: Automatic configuration of the account failed. Please check your settings or otherwise use the Advanced Setup to manually enter the remote server configuration.
eu: Huts egin du kontuaren konfigurazio automatikoak. Ezarpenak berrikusi edo erabili hobespen aurreratua urruneko zerbitzariaren konfigurazioa eskuz ezartzeko.

en: Automatic configuration of the account was successful.
eu: Kontua automatikoki behar bezala konfiguratu da.

en: Automatically Generated Messages
eu: Automatikoki sortutako mezuak

en: Awaiting Response
eu: Erantzunaren zain

en: Bac_k to %s
eu: A_tzera --> %s

en: Back to Multiple Message View Index
eu: Itzuli hainbat mezuren ikuspegiko indizera

en: Backends
eu: Euskarri-moduluak

en: Basic view only
eu: Oinarrizko ikuspegia soilik

en: Before '%s'
eu: '%s' aurretik

en: Between '%s' and '%s'
eu: '%s' eta '%s' artean

en: Beware of following any links in it or of providing the sender with any personal information.
eu: Ez jarraitu bertako estekarik, eta ez eman inolako informazio pertsonalik bidaltzaileari.

en: Blacklist
eu: Zerrenda beltza

en: Block images in messages unless they are specifically requested to be loaded?
eu: Blokeatu mezuetako irudiak berariaz kargatzeko eskatu ezean?

en: Body
eu: Gorputzean

en: Bottom
eu: Behealdean

en: Built-in Filters cannot be edited.
eu: Iragazki integratuak ezin dira editatu.

en: Built-in Virtual Folders cannot be edited.
eu: Karpeta birtual integratuak ezin dira editatu.

en: Bulk Messages
eu: Mezu baztergarriak

en: Can't attach contact information: %s
eu: Ezin da kontaktu-informazioa erantsi: %s

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel Message
eu: Utzi mezua

en: Cancelling this message will permanently discard its contents and will delete auto-saved drafts.
    Are you sure you want to do this?
eu: Mezu hau utziz gero, behin betiko baztertuko da mezuaren edukia eta ezabatu egingo dira automatikoki gordetako zirriborroak.
    Ziur zaude hori egin nahi duzula?

en: Cancelling this message will permanently discard its contents.
eu: Mezu hau utziz gero, behin betiko baztertuko da mezuaren edukia.

en: Cannot display message - found only %s of %s parts of this message in the current mailbox.
eu: Ezin da bistaratu mezua - mezuaren %s/%s zati bakarrik aurkitu dira uneko postontzian.

en: Cannot display message text.
eu: Ezin da mezuaren testua bistaratu.

en: Cannot move messages to Trash - no Trash mailbox set in preferences.
eu: Ezin dira eraman mezuak Zakarrontzira - ez dago Zakarrontzi-postontzirik ezarrita hobespenetan.

en: Cannot retrieve calendar data from message.
eu: Ezin da eskuratu egutegi-daturik mezutik.

en: Cannot retrieve public key from message.
eu: Ezin da eskuratu gako publikoa mezutik.

en: Cannot retrieve vCard data from message.
eu: Ezin dira eskuratu vCard datuak mezutik.

en: Cannot save sent-mail message to "%s" as that mailbox is read-only.
eu: Ezin da gorde bidalitako mezua "%s"(e)n, postontzia irakurtzekoa soilik delako.

en: Cannot strip the MIME part as the mailbox is read-only.
eu: Ezin da kendu MIME zatia, postontzia irakurtzekoa soilik delako

en: Chair Person
eu: Mahaiburua

en: Change
eu: Aldatu

en: Change display preferences for viewing the listing of messages in a mailbox.
eu: Aldatu postontzi bateko mezuen zerrenda ikusteko bistaratze-hobespenak.

en: Change folder navigation display preferences.
eu: Aldatu karpeta-nabigazioa bistaratzeko hobespenak.

en: Change the name, address, and signature that people see when they read and reply to your email.
eu: Aldatu jendeak zure mezuak irakurtzean eta erantzutean ikusiko dituen izena, helbidea eta sinadura.

en: Characters to display in preview:
eu: Aurrebistan bistaratzeko karaktereak:

en: Check All/None
eu: Egiaztatu guztiak/bat ere ez

en: Check Spelling
eu: Egiaztatu ortografia

en: Check _All/None
eu: Egiaztatu _guztiak/bat ere ez

en: Check for New Mail
eu: Begiratu mezu berririk dagoen

en: Check for valid recipient PGP public keys while replying?
eu: Egiaztatu hartzailearen PGP gako publikoak baliozkoak direla erantzutean?

en: Check spelling before sending a message?
eu: Egiaztatu ortografia mezu bat bidali aurretik?

en: Checking...
eu: Egiaztatzen...

en: Choose Action
eu: Aukeratu ekintza

en: Choose the address book to use when adding addresses.
eu: Aukeratu helbideak gehitzeko erabiliko den helbide-liburua:

en: Clear Search
eu: Garbitu bilaketa

en: Clear Sort
eu: Garbitu ordenatzea

en: Click %s to convert the image file into a format your browser can attempt to view.
eu: Irudi-fitxategia arakatzaileak ikusteko moduko formatu batera bihurtzeko, sakatu %s.

en: Click %s to download the data.
eu: Datuak deskargatzeko, sakatu %s.

en: Click %s to go to %s management page.
eu: Sakatu %s %s kudeatzeko orrira joateko.

en: Click %s to send the notification message.
eu: Jakinarazpen-mezua bidaltzeko, sakatu %s.

en: Click HERE to verify the data.
eu: Egin klik HEMEN datuak egiaztatzeko.

en: Click HERE to verify the message.
eu: Egin klik HEMEN mezu hau egiaztatzeko.

en: Click HERE to view the message in a new window.
eu: Egin klik HEMEN mezua leiho berri batean ikusteko.

en: Click here to open all mailto: links using %s.
eu: Egin klik hemen erantzun honi: esteka guztiak %s erabiliz irekitzeko.

en: Click on the following link to permanently delete the attachment:
eu: Eranskina betiko ezabatzeko klik egin ondorengo estekan:

en: Click this box to add the original message as an attachment.
eu: Egin klik lauki honetan jatorrizko mezua eranskin gisa gehitzeko.

en: Click this box to add the original message text to the body.
eu: Egin klik lauki honetan jatorrizko mezua gorputzari gehitzeko.

en: Click to always show images from this sender.
eu: Egin klik beti erakusteko bidaltzaile honen irudiak.

en: Click to view HTML data in new window; it is possible this will allow you to view the message correctly.
eu: Egin klik HTML datuak leiho berri batean ikusteko; horrela seguruenik mezua ongi bistaratuko da.

en: Clicking on the address will compose a new message to the sender
eu: Helbidean klik egitean, bidaltzailearentzako mezu berri bat sortuko da.

en: Clicking on the address will open the message to be read
eu: Helbidean klik egitean, irakurtzeko mezua irekiko da.

en: Close
eu: Itxi

en: Close the compose window after saving a draft?
eu: Mezuak idazteko leihoa ixtea nahi duzu zirriborroa gordetzean?

en: Close this window
eu: Itxi leiho hau

en: Collapse All
eu: Tolestu denak

en: Collapse Headers
eu: Tolestu goiburuak

en: Color
eu: Kolorea

en: Color Picker
eu: Kolore-hautatzailea

en: Combine all namespaces
eu: Konbinatu izen-leku guztiak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Completed
eu: Osatua

en: Compose
eu: Idatzi

en: Compose Message
eu: Idatzi mezua

en: Compose Templates
eu: Idatzi txantiloiak

en: Compose Templates mailbox:
eu: Mezuak prestatzeko txantiloien postontzia:

en: Compose action completed. You may now safely close this window.
eu: Idazketa bukatu da. Leihoa itxi daiteke arazorik gabe.

en: Compose messages in a separate window?
eu: Prestatu mezuak beste leiho batean?

en: Composition
eu: Mezu-idazketa

en: Configure PGP encryption support.
eu: Konfiguratu PGP enkriptatzearen euskarria.

en: Configure S/MIME encryption support.
eu: Konfiguratu S/MIME enkriptatze-euskarria.

en: Configure flag highlighting.
eu: Konfiguratu marka-nabarmentzea.

en: Configure how event or meeting requests should be handled.
eu: Konfiguratu gertaerak edo bilera-eskaerak nola kudeatuko diren.

en: Configure how messages are displayed.
eu: Konfiguratu nola bistaratuko diren mezuak.

en: Configure how you forward mail.
eu: Pertsonalizatu nola birbidali nahi dituzun mezuak.

en: Configure how you reply to mail.
eu: Pertsonalizatu nola erantzun nahi dituzun mezuak.

en: Configure how you send mail.
eu: Pertsonalizatu nola bidali nahi dituzun mezuak.

en: Configure message printing.
eu: Konfiguratu mezuak inprimatzea.

en: Configure remote mail accounts to display.
eu: Pertsonalizatu ikusiko diren urruneko kontuak.

en: Configure spam reporting.
eu: Konfiguratu nola eman nahi duzun mezu baztergarrien berri.

en: Contains Attachment(s)
eu: Eranskinak ditu

en: Control when new mail will be checked for, and whether or not to notify you when it arrives.
eu: Kontrolatu noiz begiratuko den ea mezu berririk dagoen, eta abisua bidaliko den edo ez mezu berriak heltzean.

en: Convert HTML data to plain text and view in new window.
eu: Bihurtu HTML datuak testu soilera, eta ikusi leiho berri batean.

en: Convert textual emoticons into graphical ones?
eu: Bihurtu testuzko aurpegierak aurpegiera grafiko?

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy %s to %s
eu: Kopiatu %s hemen: %s

en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelara

en: Copy/Move
eu: Kopiatu/Lekuz aldatu

en: Could not add %d file(s) to message: only images are supported.
eu: Ezin da %d fitxategi gehitu: irudiak baino ez dira onartzen.

en: Could not add rights for user "%s" for the mailbox "%s".
eu: Ezin izan da "%s" erabiltzailearen eskubiderik gehitu "%s" postontzirako.

en: Could not attach %s to the message.
eu: Ezin izan zaio %s erantsi mezuari.

en: Could not authenticate to %s.
eu: Ezin da %s(e)n saioa-hasi.

en: Could not auto-determine data type.
eu: Ezin izan da datu mota automatikoki zehaztu.

en: Could not delete Virtual Folder "%s".
eu: Ezin izan da ezabatu "%s" karpeta birtuala.

en: Could not delete messages from %s. This mailbox is read-only.
eu: Ezin izan dira mezuak ezabatu %s(e)tik. Postontzia irakurtzekoa soilik da.

en: Could not display attachment data.
eu: Ezin izan dira bistaratu eranskinaren datuak.

en: Could not find remote server configuration.
eu: Ezin izan da urruneko zerbitzariaren konfigurazioa aurkitu.

en: Could not load message.
eu: Ezin da mezua kargatu.

en: Could not move all messages between mailboxes, so the original mailbox was not removed.
eu: Ezin izan dira mezu guztiak postontzien artean lekuz aldatu, beraz, jatorrizko postontzia ez da ezabatu.

en: Could not move message to spam mailbox - no spam mailbox defined in preferences.
eu: Ezin izan da mezua eraman mezu baztergarrien postontzira - ez dago mezu baztergarrien postontzirik definituta hobespenetan.

en: Could not open mailbox.
eu: Ezin izan da ireki postontzia.

en: Could not parse mailbox data.
eu: Ezin izan dira postontziaren datuak ondo irakurri.

en: Could not paste image as the clipboard data is invalid.
eu: Ezin izan da irudia itsatsi arbelean dauden datuak baliozkoak ez direlako

en: Could not remove rights for user "%s" for the mailbox "%s".
eu: Ezin izan da "%s" erabiltzailearen eskubiderik kendu "%s" postontzirako.

en: Could not retrieve message data from the mail server.
eu: Ezin izan da mezu-daturik eskuratu posta-zerbitzaritik.

en: Could not retrieve public key for %s.
eu: Ezin izan da eskuratu %s(r)en gako publikoa.

en: Create
eu: Sortu

en: Create Filter
eu: Sortu iragazkia

en: Create Keys
eu: Sortu gakoak

en: Create Mailbox
eu: Sortu postontzia

en: Create New Flag...
eu: Sortu marka berria...

en: Create New Template
eu: Sortu txantiloi berria

en: Create Subfolders/Rename Mailbox
eu: Sortu azpikarpetak/Aldatu izena postontziari

en: Create a new sent-mail mailbox
eu: Sortu bidalitako mezuen postontzi berria

en: Create filtering rules to organize your incoming mail, sort it into mailboxes, and delete spam.
eu: Sortu iragazki-arauak sarrerako ontzira heltzen diren mezuak antolatzeko, postontzietan ordenatzeko eta mezu baztergarriak ezabatzeko.

en: Create mailbox:
eu: Sortu postontzia:

en: Create new Template
eu: Sortu txantiloi berria

en: Create subfolder
eu: Sortu azpikarpeta

en: Create subfolder of %s:
eu: Sortu %s(r)en azpikarpeta:

en: Create subfolders and rename mailbox
eu: Sortu azpikarpetak eta aldatu izena postontziari

en: Creating New Flag...
eu: Marka berria sortzen...

en: Criteria to use when sorting by date:
eu: Dataren arabera ordenatzean erabiltzeko irizpideak:

en: Current Attachments
eu: Uneko eranskinak

en: Current access to %s
eu: %s(e)rako uneko atzipena

en: Custom Header
eu: Goiburu pertsonalizatua

en: Custom Header:
eu: Goiburu pertsonalizatua:

en: Dat_e
eu: Dat_a

en: Date
eu: Data

en: Date (Arrival)
eu: Data (iritsiera)

en: Date (Message)
eu: Data (mezuarena)

en: Date Equals
eu: Data berdin

en: Date Reset
eu: Data berrezartzea

en: Date Selection
eu: Data-hautapena

en: Date Since
eu: Noiztik data

en: Date Until
eu: Noiz arte data

en: Date in message headers
eu: Mezu-goiburuetako data

en: Days
eu: Egun

en: Declined
eu: Ezetsia

en: Default method to compose messages:
eu: Mezuak idazteko metodo lehenetsia:

en: Default sorting criteria:
eu: Ordenatze-irizpide lehenetsia:

en: Default sorting direction:
eu: Ordenatze-noranzko lehenetsia:

en: Delegated
eu: Delegatua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete %s Public Key
eu: Ezabatu %s gako publikoa

en: Delete Current Keys
eu: Ezabatu uneko gakoak

en: Delete Personal Certificate
eu: Ezabatu ziurtagiri pertsonala

en: Delete Selected Mailboxes
eu: Ezabatu hautatutako postontziak

en: Delete Thread
eu: Ezabatu haria

en: Delete Virtual Folder
eu: Ezabatu karpeta birtuala

en: Delete all subfolders of %s?
eu: Ezabatu %s(r)en azpikarpeta guztiak?

en: Delete and rename mailbox
eu: Ezabatu eta aldatu postontziaren izena

en: Delete from my calendar
eu: Ezabatu egutegitik

en: Delete linked attachments after this many months (0 to never delete):
eu: Ezabatu eranskin estekatu zaharrak hilabete kopuru hau igarotakoan (0 inoiz ez ezabatzeko):

en: Delete message
eu: Ezabatu mezua

en: Delete messages
eu: Ezabatu mezuak

en: Delete old sent mail mailboxes after this many months (0 to never delete):
eu: Ezabatu bidalitako mezuen postontzi zaharrak hilabete kopuru hau igarotakoan (0 inoiz ez ezabatzeko):

en: Delete subfolders
eu: Ezabatu azpikarpetak

en: Delete/Rename Mailbox
eu: Ezabatu Postontzia/Aldatu postontziaren izena

en: Delete?
eu: Ezabatu?

en: Deleted
eu: Ezabatutakoak

en: Deleted Virtual Folder "%s".
eu: "%s" karpeta birtuala ezabatu da.

en: Deleted attachment "%s".
eu: "%s" eranskina ezabatu da.

en: Deleted flag "%s".
eu: "%s" marka ezabatu da.

en: Deleting and Moving Messages
eu: Mezuak ezabatzea eta lekuz aldatzea

en: Deny request
eu: Ukatu eskaera

en: Deny request for free/busy information
eu: Ukatu libre/lanpetuta informazio-eskaera

en: Descending
eu: Beherantz

en: Description
eu: Azalpena

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Dim signatures?
eu: Ilundu sinadurak?

en: Discard Draft
eu: Baztertu zirriborroa

en: Discard all text formatting information (by converting from HTML to plain text)? This conversion cannot be reversed.
eu: Benetan baztertu formatu-informazio guztia (HTMLtik testu soilera bihurtuz)? Eragiketa hau ezin da desegin.

en: Display confirmation in popup window after sending a message?
eu: Erakutsi berrespena leiho gainerakor batean mezua bidali ondoren?

en: Display notification when new mail arrives?
eu: Bistaratu jakinarazpena mezu berriak heltzean?

en: Display the "Empty Spam" link in the menubar?
eu: Bistaratu "Hustu mezu baztergarriak" esteka menu-barran?

en: Display the "Empty Trash" link in the menubar?
eu: Bistaratu "Hustu zakarrontzia" esteka menu-barran?

en: Do Action
eu: Egin ekintza

en: Do NOT Match
eu: EZ parekatu

en: Do Not Check for New Mail
eu: Ez begiratu mezu berririk dagoen

en: Do not save attachments
eu: Ez gorde eranskinak

en: Do not show parts
eu: Ez erakutsi zatiak

en: Doing so will discard this message permanently.
eu: Hori eginez gero, mezua behin betiko baztertuko da.

en: Don't Show
eu: Ez erakutsi

en: Don't Show:
eu: Ez erakutsi:

en: Download
eu: Deskargatu

en: Download %s in .zip Format
eu: Deskargatu %s .zip formatuan

en: Download (.zip format)
eu: Deskargatu (.zip formatua)

en: Download All Attachments (in .zip file)
eu: Deskargatu eranskin guztiak (.zip fitxategian)

en: Download Attachment
eu: Deskargatu eranskina

en: Download attachment:
eu: Deskargatu eranskina:

en: Download into a MBOX file
eu: MBOX fitxategia deskargatu

en: Download into a MBOX file (ZIP compressed)
eu: MBOX fitxategia deskargatu (ZIP formatuan konprimituta)

en: Download link
eu: Deskargatu esteka

en: Download link: %s
eu: Deskargatu esteka: %s

en: Draft
eu: Zirriborroa

en: Draft automatically saved.
eu: Zirriborroa automatikoki gorde da.

en: Drafts
eu: Zirriborroak

en: Drafts mailbox:
eu: Zirriborroen postontzia:

en: Drop file(s) here to attach.
eu: Jaregin hemen erantsi beharreko fitxategia(k).

en: E-mail Address
eu: Helbide elektronikoa

en: END
eu: AMAIERA

en: ERROR: Your message could not be delivered.
eu: ERROREA: ezin izan da mezua bidali.

en: EXAMPLE LINK
eu: ADIBIDEA (ESTEKA)

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit ACL
eu: Editatu ACL

en: Edit Filter
eu: Editatu iragazkia

en: Edit Flags...
eu: Editatu markak...

en: Edit Search
eu: Editatu bilaketa

en: Edit Search Query
eu: Editatu bilaketa-kontsulta

en: Edit Template
eu: Editatu txantiloia

en: Edit Virtual Folder
eu: Editatu karpeta birtuala

en: Edit Virtual Folders
eu: Editatu karpeta birtualak

en: Edit as New
eu: Editatu berri gisa

en: Edit compose templates.
eu: Editatu mezuak prestatzeko txantiloiak.

en: Edit your Blacklist
eu: Editatu zerrenda beltza

en: Edit your Filter Rules
eu: Editatu iragazki-arauak

en: Edit your Whitelist
eu: Editatu zerrenda zuria

en: Editing group lists not currently supported.
eu: Ez da onartzen talde-zerrendak aldatzea.

en: Emptied all messages from %s.
eu: %s  -- mezu guztiak hustuta.

en: Emptied all messages from Virtual Trash Folder.
eu: Zakarrontzi-karpeta birtualeko mezu guztiak hustuta.

en: Empty
eu: Hustu

en: Empty Mailbox
eu: Postontzi hutsa

en: Empty Selected Mailboxes
eu: Hustu hautatutako postontziak

en: Empty _Spam
eu: Hustu _mezu baztergarriak

en: Empty _Trash
eu: Hustu _zakarrontzia

en: Enable PGP functionality?
eu: Gaitu PGP funtzionalitatea?

en: Enable S/MIME functionality?
eu: Gaitu S/MIME funtzionalitatea?

en: Enable message previews?
eu: Gaitu mezu-aurrebista?

en: Enabled?
eu: Gaituta?

en: Encr_yption Options
eu: En_kriptatze-aukerak

en: Encryption
eu: Enkriptatzea

en: End
eu: Amaitu

en: End forwarded message
eu: Amaitu birbidalitako mezua

en: End message
eu: Amaitu mezua

en: End message from %s
eu: Amaitu %s(e)ko mezua

en: Enter Passphrase
eu: Idatzi pasaesaldia

en: Enter the name for your new compose templates mailbox.
eu: Idatzi mezuak idazteko txantiloien postontzi berriaren izena.

en: Enter the name for your new drafts mailbox.
eu: Idatzi zirriborroen postontzi berriaren izena.

en: Enter the name for your new spam mailbox.
eu: Idatzi mezu baztergarrien postontzi berriaren izena.

en: Enter the name for your new trash mailbox.
eu: Idatzi zakarrontzi-postontzi berriaren izena.

en: Enter the passphrase used to encrypt this message.
eu: Sartu mezu hau enkriptatzeko erabilitako pasaesaldia.

en: Enter your personal PGP passphrase.
eu: Idatzi PGP pasaesaldi pertsonala.

en: Enter your personal S/MIME passphrase.
eu: Sartu S/MIME pasaesaldi pertsonala.

en: Entire Message
eu: Mezu osoa

en: Entire Message (including Headers)
eu: Mezu osoa (goiburuak barne)

en: Entry "%s" was successfully added to the address book
eu: "%s" sarrera behar bezala gehitu da helbide-liburuan

en: Error
eu: Errorea

en: Error displaying message: message does not exist on server.
eu: Errorea mezua bistaratzean: mezua ez dago zerbitzarian.

en: Error reading the contact data.
eu: Errorea gertatu da kontaktuen datuak irakurtzean.

en: Error sending reply: %s.
eu: Errorea erantzuna bidaltzean: %s.

en: Error when importing messages; %u messages successfully imported before error.
eu: Errorea mezuak inportatzean; %u mezu behar bezala inportatu dira errorea gertatu aurretik.

en: Error when redirecting message.
eu: Errorea mezua birbideratzean.

en: Error! This application requires javascript to be available and enabled in your browser.
eu: Errorea! Arakatzailean javascript erabilgarri eta gaituta egotea eskatzen du aplikazio honek.

en: Event Requests
eu: Gertaera-eskaerak

en: Event successfully deleted.
eu: Gertaera behar bezala ezabatu da.

en: Every 15 minutes
eu: 15 minutuz behin

en: Every 30 seconds
eu: 30 segundoz behin

en: Every 5 minutes
eu: 5 minutuz behin

en: Every half hour
eu: Ordu erdiz behin

en: Every minute
eu: Minutuan behin

en: Exceptions
eu: Salbuespenak

en: Exit Search
eu: Irten bilaketatik

en: Expand All
eu: Zabaldu denak

en: Expand Headers
eu: Zabaldu goiburuak

en: Expand Names
eu: Zabaldu izenak

en: Expand the entire folder tree by default in the folders view?
eu: Zabaldu karpeta-zuhaitz osoa lehenespenez karpeten ikuspegian?

en: Expiration
eu: Iraungitzea

en: Export
eu: Esportatu

en: Expunge
eu: Borratu betiko

en: Fi_lters
eu: I_ragazkiak

en: File
eu: Fitxategia

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Filter "%s" created succesfully.
eu: "%s" iragazkia behar bezala sortu da.

en: Filter "%s" deleted.
eu: "%s" iragazkia ezabatu da.

en: Filter "%s" edited successfully.
eu: "%s" iragazkia behar bezala editatu da.

en: Filter By
eu: Iragazi honen arabera

en: Filter Messages
eu: Iragazi mezuak

en: Filter mailboxes...
eu: Iragazi postontziak...

en: Filter message content for unwanted text (e.g. profanity)?
eu: Iragazi mezuaren edukia testu desegokiaren arabera (biraoen arabera, adibidez)?

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Filters: %s management page
eu: Iragazkiak: %s kudeaketa-orria

en: Find
eu: Bilatu

en: First (oldest) Unseen Message
eu: Ikusi gabeko lehen mezua (zaharrena)

en: First Page
eu: Lehen orria

en: Flag Name:
eu: Markaren izena:

en: Flag name already exists.
eu: Marka izen hori badago lehendik.

en: Flag name must not be empty.
eu: Markaren izena ezin da hutsik egon.

en: Flag:
eu: Marka:

en: Flagged for Followup
eu: Segimendurako markatutakoak

en: Flags
eu: Markak

en: Flags were not changed for at least one message in the mailbox "%s" because the flags were altered by another connection to the mailbox prior to this request. You may redo the flag action if desired; this warning is precautionary to ensure you don't overwrite flag changes.
eu: Markak ez dira aldatu  "%s" postontziko mezu batean gutxienez. Beste konexio batek aurretik aldaketak egin ditu marketan. Nahi izanez gero, eragiketa berrekin daiteke; abisu hau badaezpada ematen da marken aldaketetan akatsak ekiditeko.

en: Fo_rward
eu: Bir_bidali

en: Folder
eu: Karpeta

en: Folder Actions
eu: Karpeta-ekintzak

en: Folder Actions - Confirmation
eu: Karpeta-ekintzak - Berrespena

en: Folder Display
eu: Karpeta-bistaratzea

en: Folder Navigator
eu: Karpeta-nabigatzailea

en: Folders
eu: Karpetak

en: For messages with alternative representations of a text part, which part should be displayed?
eu: Testu-zatiaren hainbat irudikapen dituzten mezuen kasuan, zein zati bistaratuko dugu?

en: Forward
eu: Birbidali

en: Forwarded
eu: Birbidalitakoak

en: Forwarded Message
eu: Birbidalitako mezua

en: Forwarded message
eu: Birbidalitako mezua

en: Forwarded message from %s
eu: %s(e)tik birbidalitako mezua

en: Forwarded message will be automatically added to your outgoing message.
eu: Birbidalitako mezua automatikoki gehituko zaio irteerako mezuari.

en: Forwards
eu: Birbidalketak

en: Found the word %s in the message text although there are no files attached to the message. Did you forget to attach a file? (This check will not be performed again for this message.)
eu: %s hitza mezuaren testuan dago, hala ere, ez zaio mezuari fitxategirik erantsi. Fitxategirik eranstea ahaztu duzu? (mezu honetan galdera hau ez zaizu berriro egingo)

en: Free/Busy Request Response
eu: Libre/lanpetuta eskaeraren erantzuna

en: Fro_m
eu: Nor_k

en: From
eu: Nork

en: From Address
eu: Bidaltzailearen helbidea

en: From:
eu: Nork:

en: Gallery
eu: Galeria

en: General
eu: Orokorra

en: Go
eu: Joan

en: Go to Advanced Search Page...
eu: Joan bilaketa aurreratuaren orrira...

en: Go to Message
eu: Joan mezura

en: Go to address book entry of "%s"
eu: Joan helbide-liburuko "%s" sarrerara

en: Go to your Inbox...
eu: Joan zure sarrerako ontzira...

en: HERE
eu: HEMEN

en: HTML Message
eu: HTML mezua

en: HTML composition
eu: HTML idazketa

en: HTML part
eu: HTML zatia

en: Headers
eu: Goiburuak

en: Hidden
eu: Ezkutatuta

en: Hidden in List Messages
eu: Mezu-zerrendan ezkutatuta

en: Hidden in Thread View
eu: Hari-ikuspegian ezkutatuta

en: Hidden in Thread View and List Messages
eu: Hari-ikuspegian eta mezu-zerrendan ezkutatuta

en: Hide Addresses
eu: Ezkutatu helbideak

en: Hide Deleted
eu: Ezkutatu ezabatutakoak

en: Hide Preview
eu: Ezkutatu aurrebista

en: Hide Unsubscribed
eu: Ezkutatu harpidetu gabeak

en: Hide deleted messages even if using the Trash mailbox?
eu: Ezkutatu ezabatutako mezuak, baita Zakarrontziaren postontzia erabiltzen bada ere?

en: High
eu: Handia

en: High Priority
eu: Lehentasun handia

en: Horizontal Layout
eu: Diseinu horizontala

en: How should large blocks of quoted text be shown by default? (Toggling the block will always be available).
eu: Nola bistaratu aipatutako lerroak duten testu zati handiak lehenespenez? (Momentuan aldatzea posiblea izango da)

en: How should messages be forwarded by default?
eu: Nola nahi duzu birbidaltzea mezuak lehenespenez?

en: How should namespaces be displayed in the folder tree view?
eu: Nola nahi duzu bistaratzea izen-lekuak karpeta-zuhaitzaren ikuspegian?

en: How to attribute quoted lines in a reply?
eu: Nola hasi aipatutako lerroak erantzun batean?

en: However, no personal private key exists so the message cannot be decrypted.
eu: Dena den, gako pribatu pertsonalik ez dagoenez, ezin da mezua desenkriptatu.

en: Icon
eu: Ikonoa

en: If you continue, all messages in the mailbox(es) will be lost!
eu: Jarraitzen baduzu, postontziko/postontzietako mezu guztiak galduko dituzu!

en: Image
eu: Irudia

en: Images have been blocked in this message part.
eu: Irudiak blokeatu dira mezu-zati honetan.

en: Import
eu: Inportatu

en: Import Key
eu: Inportatu gakoa

en: Import Messages
eu: Inportatu mezuak

en: Import PGP Key
eu: Inportatu PGP gakoa

en: Import Personal Certificate
eu: Inportatu ziurtagiri pertsonala

en: Import Personal Key
eu: Inportatu gako pertsonala

en: Import Personal S/MIME Certificate
eu: Inportatu S/MIME ziurtagiri pertsonala

en: Import Public Key
eu: Inportatu gako publikoa

en: Import Public PGP Key
eu: Inportatu PGP gako publikoa

en: Import Public S/MIME Key
eu: Inportatu S/MIME gako publikoa

en: Import mbox or .eml file
eu: Inportatu mbox edo .eml fitxategia

en: Imported %d message from %s. | Imported %d messages from %s
eu[0]: %d mezu inportatu da %s(e)tik.
eu[1]: %d mezu inportatu dira %s(e)tik.

en: Imported mailbox contains more than enforced limit of %u messages.
eu: Inportatutako postontziak %u mezu (behartutako limitea) baino gehiago ditu.

en: Importing (this may take some time)...
eu: Inportatzen (denbora har dezake)...

en: In Body Text
eu: Gorputz-testuan

en: In Process
eu: Egiten ari da

en: In the body text
eu: Gorputz-testuan

en: Inbox
eu: Sarrerako ontzia

en: Include a brief summary of the original message's header in a reply?
eu: Erantzutean jatorrizko mezuaren goiburuaren laburpena erantsi?

en: Include original message in a reply?
eu: Jatorrizko mezua sartu erantzunean?

en: Indicate whether attachments exist in a message in the mailbox listing?
eu: Erakutsi postontzi-zerrendan ia mezuek erantsitako fitxategirik duten?

en: Info
eu: Informazioa

en: Information on %s Public Key
eu: %s(r)en gako publikoari buruzko informazioa

en: Information on Personal Private Key
eu: Gako pribatu pertsonalari buruzko informazioa

en: Information on Personal Public Certificate
eu: Ziurtagiri publiko pertsonalari buruzko informazioa

en: Information on Personal Public Key
eu: Gako publiko pertsonalari buruzko informazioa

en: Innocent
eu: Segurua

en: Insert
eu: Txertatu

en: Insert Certificate Here
eu: Txertatu ziurtagiria hemen

en: Insert messages
eu: Txertatu mezuak

en: Invalid Action selected for this component.
eu: Ekintza baliogabea hautatu duzu osagai honentzat.

en: Invalid Address
eu: Helbide baliogabea

en: Invalid S/MIME data.
eu: S/MIME datu baliogabea.

en: Invalid Subject
eu: Gaia ez da baliozkoa

en: Invalid e-mail address (%s).
eu: Helbide elektronikoa ez da baliozkoa (%s).

en: Invalid e-mail address.
eu: Helbide elektronikoa ez da baliozkoa.

en: Invalid key
eu: Gakoa ez da baliozkoa

en: Invalid passphrase entered.
eu: Pasaesaldi baliogabea sartu duzu.

en: Junk
eu: Mezu baztergarriak

en: Key generation may take a long time to complete.  Continue with key generation?
eu: Gakoen sorrerak denbora asko iraun dezake.  Jarraitu gako-sorrerarekin?

en: Key import is not available. File upload is not enabled on this server.
eu: Gako-inportazioa ez dago erabilgarri. Fitxategi-kargatzea ez dago gaituta zerbitzari honetan.

en: Key import is not available. You have no address book defined to add your contacts.
eu: Gako-inportazioa ez dago erabilgarri. Ez daukazu helbide-libururik definituta kontaktuak gehitzeko.

en: Key successfully sent to the public keyserver.
eu: Gakoa behar bezala bidali da gako-zerbitzari publikora.

en: Label
eu: Etiketa

en: Last (newest) Unseen Message
eu: Ikusi gabeko azken mezua (berriena)

en: Last Page
eu: Azken orria

en: List
eu: Zerrenda

en: List Info
eu: Zerrendaren informazioa

en: List all contacts when loading the contacts screen? (if disabled, you will only see contacts that you search for explicitly)
eu: Zerrendatu kontaktu guztiak kontaktuen pantaila kargatzean? (desgaituz gero, esplizituki bilatutako kontaktuak bakarrik ikusiko dituzu)

en: Load All Addresses
eu: Kargatu helbide guztiak

en: Load More Messages...
eu: Kargatu mezu gehiago...

en: Load Styling?
eu: Kargatu estiloa?

en: Load a Recent Search
eu: Kargatu azken bilaketa

en: Load message styling...
eu: Mezuaren estiloa kargatu...

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Location
eu: Kokalekua

en: Log Out
eu: Itxi saioa

en: Log out
eu: Itxi saioa

en: Logged out of %s.
eu: %s(e)tik saioa itxi da.

en: Logging Out...
eu: Saioa ixten...

en: Low
eu: Txikia

en: Low Priority
eu: Lehentasun txikia

en: Macintosh File
eu: Macintosh fitxategia

en: Mail
eu: Posta

en: Mailbox
eu: Postontzia

en: Mailbox "%s" already exists.
eu: "%s" postontzia badago lehendik.

en: Mailbox %s does not exist.
eu: Ez dago %s postontzirik.

en: Mailbox Display
eu: Postontzi-bistaratzea

en: Mailbox Size
eu: Postontzi-tamaina

en: Mailbox Sizes
eu: Postontzi-tamainak

en: Mailbox Summary
eu: Postontzi-laburpena

en: Mailbox structure on server has changed.
eu: Zerbitzariko postontzi-egitura aldatu da.

en: Mailboxes
eu: Postontziak

en: Mailing List Information
eu: Posta-zerrenden informazioa

en: Mailing List Message
eu: Posta-zerrendaren mezua

en: Mailing List Messages
eu: Posta-zerrendaren mezuak

en: Manage Remote Accounts
eu: Kudeatu urruneko kontuak

en: Manage message drafts.
eu: Kudeatu mezu-zirriborroak.

en: Manage sent mail.
eu: Kudeatu bidalitako mezuak.

en: Manage your saved searches
eu: Kudeatu gordetako bilaketak

en: Mark (Other)
eu: Markatu (bestelakoa)

en: Mark (Seen)
eu: Markatu (ikusita)

en: Mark All Messages as Seen
eu: Markatu mezu guztiak ikusitako gisa

en: Mark All Messages as Unseen
eu: Markatu mezu guztiak ikusi gabeko gisa

en: Mark Message
eu: Markatu mezua

en: Mark Messages
eu: Markatu mezuak

en: Mark all as
eu: Markatu denak honela

en: Mark as
eu: Markatu honela

en: Mark as:
eu: Markatu honela:

en: Mark different levels of quoting with different colors?
eu: Markatu aipamen-maila desberdinak kolore desberdinekin?

en: Mark messages as seen when deleting?
eu: Markatu mezuak ikusitako gisa ezabatzean?

en: Mark simple markup?
eu: Markatu markaketa soila?

en: Mark with Seen/Unseen flags
eu: Markatu Ikusita/Ikusi gabe markekin

en: Mark with other flags (e.g. Important/Answered)
eu: Markatu beste marka batzuekin (adib., Garrantzizkoa/Erantzunda)

en: Maximum Attachment Size
eu: Eranskinen gehieneko tamaina

en: Maximum Number of Mailboxes
eu: Postontzien gehieneko kopurua

en: Maximum Number of Recipients per Message
eu: Gehieneko hartzaile kopurua mezuko

en: Maximum Number of Recipients per Time Period
eu: Gehieneko hartzaile kopurua epealdiko

en: Maximum number of attachments reached.
eu: Eranskinen gehieneko kopurura heldu zara.

en: Maximum size (bytes) of compose body
eu: Mezuaren gorputzaren gehieneko tamaina (byte-etan)

en: Mbox or .eml file:
eu: Mbox edo .eml fitxategia:

en: Menu
eu: Menua

en: Message
eu: Mezua

en: Message "%s" redirected successfully.
eu: "%s" mezua behar bezala birbideratu da.

en: Message "%s" sent successfully.
eu: "%s" mezua behar bezala bidali da.

en: Message Body
eu: Mezuaren gorputza

en: Message Composition
eu: Mezu-idazketa

en: Message Date
eu: Mezuaren data

en: Message Log
eu: Mezu-erregistroa

en: Message Size
eu: Mezuaren tamaina

en: Message Source
eu: Mezuaren iturburua

en: Message Successfully Sent
eu: Mezua behar bezala bidali da

en: Message from %s
eu: %s(r)en mezua

en: Message has Attachments
eu: Mezuak eranskinak ditu

en: Message is Encrypted
eu: Mezua enkriptatuta dago

en: Message is Signed
eu: Mezua sinatuta dago

en: Message redirected successfully. | Messages redirected successfully
eu[0]: Mezua behar bezala birbideratu da
eu[1]: Mezuak behar bezala birbideratu dira

en: Message sent successfully, but not saved to %s.
eu: Mezua behar bezala bidali da, baina ez da gorde hemen: %s.

en: Message sent successfully.
eu: Mezua behar bezala bidali da.

en: Message styling has been suppressed in this message part since the style data lives on a remote server.
eu: Mezuaren estiloa kendu egin da mezuaren zati honetan, estiloaren datuak urruneko zerbitzari batean baitaude.

en: Message:
eu: Mezua:

en: Messages %d - %d
eu: Mezuak %d - %d

en: Messages From Personal Contacts
eu: Kontaktu pertsonalen mezuak

en: Messages per page in the mailbox view.
eu: Orriko mezu kopurua postontzi-aurrebistan.

en: Messages to
eu: Mezuak hona

en: Messages with Attachments
eu: Eranskinak dituzten mezuak

en: Minutes needed to consider a event as non-conflicting in iTip
eu: Gertaera bat iTip-en gatazkarik gabeko gertaeratzat jotzeko behar diren minutuak

en: Months
eu: Hilabeteak

en: More...
eu: Gehiago...

en: Move
eu: Lekuz aldatu

en: Move %s to %s
eu: Eraman %s hona: %s

en: Move deleted messages to your Trash mailbox instead of marking them as deleted in the current mailbox?
eu: Mezuak ezabatzean, eraman zakarrontziaren postontzira ezabatutako gisa markatu ordez?

en: Move to Base Level
eu: Joan oinarrizko mailara

en: Move to Inbox
eu: Eraman sarrerako ontzira

en: Move to Spam mailbox
eu: Eraman mezu baztergarrien postontzira

en: Multiple Message View
eu: Hainbat Mezuren Ikuspegia

en: Multiple messages can only be forwarded as attachments.
eu: Mezu anizkoitzak eranskin gisa bakarrik birbidal daitezke.

en: Must enter a non-empty name for the new destination mailbox.
eu: Idatzi hutsik ez dagoen izen bat postontzi berriarentzat.

en: NONE
eu: BAT ERE EZ

en: Name
eu: Izena

en: Name and/or email cannot be empty
eu: Izena eta/edo helbide elektronikoak ezin dute hutsik egon

en: Name: %s
eu: Izena: %s

en: Need at least one date in the date range search.
eu: Data bat sartu behar duzu gutxienez data-bitartearen bilaketan.

en: Need at least one message recipient.
eu: Hartzaile bat sartu behar duzu gutxienez.

en: Needs Action
eu: Ekintza behar du

en: Negative Right
eu: Askatasun negatiboa

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Never send read receipt
eu: Inoiz ez bidali irakurragiririk

en: New Flag
eu: Marka berria

en: New Mail
eu: Mezu berria

en: New Message
eu: Mezu berria

en: New Message to %s
eu: %s(r)entzako mezu berria

en: New Search in %s
eu: Bilaketa berria hemen: %s

en: New User
eu: Erabiltzaile berria

en: New mail poll interval on mailbox page:
eu: Postontziaren orrian mezu berririk dagoen begiratzeko maiztasuna:

en: New mailbox name:
eu: Postontzi berriaren izena:

en: Newest Unseen Messages
eu: Ikusi gabeko mezu berrienak

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Next Message
eu: Hurrengo mezua

en: Next Page
eu: Hurrengo orria

en: No
eu: Ez

en: No Expiration
eu: Iraungitzerik ez

en: No Keys in Keyring
eu: Ez dago gakorik gako sortan

en: No Messages
eu: Mezurik ez

en: No PGP public key imported.
eu: Ez da inportatu PGP gako publikorik.

en: No Preview Text
eu: Ez dago aurrebistako testurik

en: No S/MIME public key imported.
eu: Ez da inportatu S/MIME gako publikorik.

en: No Saved Searches Defined.
eu: Ez da gordetako bilaketarik definitu.

en: No Search Criteria
eu: Ez dago bilatzeko irizpiderik

en: No Search Mailboxes
eu: Bilaketa-postontzirik ez

en: No Sort
eu: Ez ordenatu

en: No Sound
eu: Soinurik ez

en: No Subject
eu: Ez dago gairik

en: No actions available
eu: Ez dago ekintzarik erabilgarri

en: No email information located in the public key.
eu: Ez dago helbide-informaziorik gako publikoan.

en: No limit
eu: Mugarik gabe

en: No mailboxes were specified
eu: Ez da zehaztu postontzirik

en: No mailboxes with unseen messages
eu: Ez dago ikusi gabeko mezurik duen postontzirik

en: No message body text
eu: Ez dago mezu-gorputzeko testurik

en: No message index given.
eu: Ez da mezu-indizerik zehaztu.

en: No messages
eu: Ez dago mezurik

en: No messages matched the search query.
eu: Ez dago bilaketa-galderarekin bat datorren mezurik.

en: No messages matched your search criteria.
eu: Ez dago bilaketa-irizpideekin bat datorren mezurik.

en: No messages.
eu: Ez dago mezurik.

en: No passphrase entered.
eu: Ez da pasaesaldirik sartu.

en: No personal certificate
eu: Ez dago ziurtagiri pertsonalik

en: No personal private key exists so the data is unable to be decrypted.
eu: Gako pribatu pertsonalik ez dagoenez, ezin da daturik desenkriptatu.

en: No remote accounts configured
eu: Ez da urruneko konturik konfiguratu

en: No search criteria specified.
eu: Ez da zehaztu bilatzeko irizpiderik.

en: No spelling errors found.
eu: Ez da ortografia-akatsik aurkitu.

en: No unread messages
eu: Ez dago irakurri gabeko mezurik

en: Non Participant
eu: Ez-partaidea

en: None
eu: Bat ere ez

en: Normal
eu: Normala

en: Not %s
eu: Ez %s

en: Not Junk
eu: Ez-baztergarriak

en: Not a valid public key.
eu: Ez da baliozko gako publikoa.

en: Notepads
eu: Ohar-blokak

en: Nothing
eu: Ezer ez

en: Notification: Linked attachment downloaded
eu: Jakinarazpena: estekatutako eranskina deskargatu da

en: OK
eu: Ados

en: Old sent-mail mailboxes being purged.
eu: Bidalitako mezu zaharren postontziak betiko borratzen ari dira.

en: Older Than
eu: Hau baino zaharragoa

en: On '%s'
eu:  '%s'

en: Only display mailboxes with unread messages in them?
eu: Irakurri gabeko mezuak dituzten postontziak bakarrik bistaratu?

en: Only one mailbox should be selected for this action.
eu: Postontzi bat bakarrik hautatu behar da ekintza honetarako.

en: Open in new window
eu: Ireki leiho berrian

en: Opened Folder
eu: Irekitako karpeta

en: Optional Participant
eu: Aukerako partaidea

en: Other
eu: Beste batzuk

en: Other Options
eu: Beste aukera batzuk

en: Other Users
eu: Beste erabiltzaile batzuk

en: PGP Encrypt Message
eu: PGP enkriptazioko mezua

en: PGP Encrypt Message with passphrase
eu: PGP enkriptazioko mezua pasaesaldiarekin

en: PGP Error:
eu: PGP errorea:

en: PGP Personal Key support requires a secure web connection.
eu: PGP gako pertsonalaren euskarriak web-konexio segurua behar du.

en: PGP Public Key for "%s (%s)" was successfully added.
eu: "%s (%s)"(r)en PGP gako publikoa behar bezala gehitu da.

en: PGP Public Key for "%s" was successfully deleted.
eu: "%s"(r)en PGP gako publikoa behar bezala ezabatu da.

en: PGP Public Keyring
eu: PGP gako sorta publikoa

en: PGP Sign Message
eu: PGP sinaduradun mezua

en: PGP Sign/Encrypt Message
eu: PGP sinaduradun/enkriptatzedun mezua

en: PGP Sign/Encrypt Message with passphrase
eu: PGP sinadura/enkriptazioko mezua pasaesaldiarekin

en: PGP encryption cannot be used by default as public keys cannot be found for all recipients.
eu: PGP enkriptazioa ezin da erabili lehenespenez, ezin baitira aurkitu hartzaile guztien gako publikoak.

en: PGP passhprase stored in session.
eu: PGP pasaesaldia gorde da saioan.

en: PGP passphrase successfully unloaded.
eu: PGP pasaesaldia behar bezala deskargatu da.

en: PGP support requires popup windows to be used.  If your browser is currently set to disable popup windows, you must change this setting or else the PGP features will not work correctly.
eu: PGP euskarriak leiho gainerakorrak erabiltzen ditu.  Zure arakatzaileak desgaituta baditu leiho gainerakorrak, ezarpen hori aldatu behar duzu edo bestela PGP eginbideak ez dira behar bezala ibiliko.

en: PGP: Need passphrase for personal private key.
eu: PGP: gako pribatu pertsonalaren pasaesaldia behar da.

en: PGP: Need passphrase to encrypt your message with.
eu: PGP: mezua enkriptatzeko pasaesaldia behar da.

en: Page
eu: Orria

en: Page %d of %d
eu: %d/%d orria

en: Parts
eu: Zatiak

en: Passphrase
eu: Pasaesaldia

en: Passphrase (Again)
eu: Pasaesaldia (berriro)

en: Passphrases cannot be empty
eu: Pasaesaldiak ezin dira hutsik egon

en: Passphrases do not match
eu: Pasaesaldiak ez datoz bat

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password for %s:
eu: %s(r)entzako pasahitza:

en: Paste PGP public keys into the textarea, upload a file containing PGP public keys, or combine both methods. Multiple keys are supported.
eu: Itsatsi PGP gako publikoak testu-arean, kargatu PGP gako publikoak dituen fitxategi bat, edo konbinatu bi metodoak. Gako anizkoitzak onartzen dira.

en: Paste your PGP private key into the textarea or upload a file containing your key.
eu: Itsatsi PGP gako pribatua testu-arean edo kargatu zure gakoa duen fitxategi bat.

en: Permanently delete %s?
eu: Betiko ezabatu %s?

en: Permanently delete all %d messages in %s?
eu: Ziur zaude %d mezuak [%s(e)koak] betiko ezabatu nahi dituzula?

en: Personal
eu: Pertsonala

en: Personal Information
eu: Informazio pertsonala

en: Personal Messages
eu: Mezu pertsonalak

en: Personal PGP key not imported.
eu: Ez da inportatu PGP gako pertsonalik.

en: Personal PGP key successfully added.
eu: PGP gako pertsonalak behar bezala gehitu dira.

en: Personal PGP keypair generated successfully.
eu: PGP gako-bikote pertsonala behar bezala sortu da.

en: Personal PGP keys deleted successfully.
eu: PGP gako pertsonalak behar bezala ezabatu dira.

en: Personal S/MIME certificates NOT imported.
eu: S/MIME ziurtagiri pertsonalak EZ dira inportatu.

en: Personal S/MIME certificates NOT imported:
eu: S/MIME ziurtagiri pertsonalak EZ dira inportatu:

en: Personal S/MIME keys deleted successfully.
eu: S/MIME gako pertsonalak behar bezala ezabatu dira.

en: Plain Text
eu: Testu soila

en: Plaintext Message
eu: Testu soileko mezua

en: Plaintext part
eu: Testu soileko zatia

en: Play a sound when receiving new mail? Although most browsers support embedded sound files, some may require a plugin.
eu: Jo soinua mezu berriak heltzean? Arakatzaile gehienek onartzen dituzte soinu-fitxategi kapsulatuak, baina litekeena da batzuek plugina behar izatea.

en: Please choose a mail server.
eu: Aukeratu posta-zerbitzaria.

en: Please enter a name for the new mailbox:
eu: Idatzi izen bat postontzi berriarentzat:

en: Please enter the label for the new flag:
eu: Sartu marka berriaren etiketa:

en: Please enter the name of the new mailbox:
eu: Idatzi postontzi berriaren izena:

en: Please enter the new name:
eu: Idatzi izen berria:

en: Please select a mailbox before you perform this action.
eu: Hautatu postontzi bat ekintza hau egin aurretik.

en: Please select at least one mailbox to search.
eu: Hautatu gutxienez postontzi  bat bilaketa egiteko.

en: Please select at least one search criteria.
eu: Hautatu bilaketa-irizpide bat gutxienez.

en: Please wait...
eu: Itxaron mesedez...

en: Poll all mailboxes for new mail?
eu: Begiratu postontzi guztietan mezu berririk dagoen?

en: Port
eu: Ataka

en: Portal
eu: Ataria

en: Possible Conflicts
eu: Gatazka posibleak

en: Post
eu: Bidali

en: Post to this mailbox (not enforced by IMAP)
eu: Bidali postontzira (IMAPek behartu gabe)

en: Precede your text signature with dashes ('-- ')?
eu: Ipini marratxoak ('-- ') sinaduraren aurretik?

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Previous Message
eu: Aurreko mezua

en: Previous Page
eu: Aurreko orria

en: Print
eu: Inprimatu

en: Printed By
eu: Inprimatua:

en: Printing
eu: Inprimatzea

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Private Key Password
eu: Gako pribatuaren pasahitza

en: Prompt to send read receipt (a/k/a message disposition notification) when requested by the sender?
eu: Galdetu irakurragiria (mezua eskuratzearen jakinarazpena) bidaltzea nahi duzun bidaltzaileak eskatutakoan?

en: Public PGP keyserver support has been disabled.
eu: Desgaitu egin da PGP gako-zerbitzari publikoen euskarria.

en: Pur_ge Deleted
eu: Bo_rratu betiko ezabatutakoak

en: Purge
eu: Betiko borratu

en: Purge Deleted
eu: Betiko borratu ezabatutakoak

en: Purge Spam mailbox how often:
eu: Mezu baztergarriak betiko borratzeko maiztasuna:

en: Purge Trash how often:
eu: Zakarrontzia betiko borratzeko maiztasuna:

en: Purge messages
eu: Betiko borratu mezuak

en: Purge messages in Spam mailbox older than this amount of days.
eu: Betiko borratu egun kopuru hau baino gehiagoko mezu baztergarrien postontziko mezuak.

en: Purge messages in Trash mailbox older than this amount of days.
eu: Betiko borratu egun kopuru hau baino gehiagoko Zakarrontzi-postontziko mezuak.

en: Purge messages in sent mail mailbox(es) older than this amount of days.
eu: Betiko borratu egun kopuru hau baino gehiagoko bidalitako mezuen postontzietako mezuak.

en: Purge sent mail how often:
eu: Bidalitako mezuak betiko borratzeko maiztasuna:

en: Purging %d message from Spam mailbox. | Purging %d messages from Spam mailbox.
eu[0]: %d mezu betiko borratzen Mezu baztergarrien postontzitik.
eu[1]: %d mezu betiko borratzen Mezu baztergarrien postontzitik.

en: Purging %d message from Trash mailbox. | Purging %d messages from Trash mailbox.
eu[0]: %d mezu betiko borratzen Zakarrontziaren postontzitik.
eu[1]: %d mezu betiko borratzen Zakarrontziaren postontzitik.

en: Purging %d messages from sent-mail mailbox.
eu: %d mezu betiko borratzen bidalitako mezuen postontzitik.

en: Purging 1 message from sent-mail mailbox %s.
eu: Mezu bat betiko borratzen bidalitako mezuen postontzitik (%s).

en: Quoting %f:
eu: %f erabiltzaileak idatzi du:

en: Read
eu: Irakurri

en: Read Receipt
eu: Irakurragiria

en: Read messages
eu: Irakurritako mezuak

en: Read-Only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Rebuild Folder List
eu: Berreraiki karpeta-zerrenda

en: Rebuild Folder Tree
eu: Berreraiki karpeta-zuhaitza

en: Recent Searches
eu: Azken bilaketak

en: Recipient address does not match the currently selected identity.
eu: Hartzailearen helbidea ez dator bat une honetan hautatutako identitatearekin.

en: Recipients (To/Cc/Bcc)
eu: Hartzaileak (Nori/Cc/Bcc)

en: Recipients (To/Cc/Bcc) for '%s'
eu: '%s'(r)en hartzaileak (Nori/Cc/Bcc)

en: Recurrence
eu: Errepikapena

en: Redirec_t
eu: Birbi_deratu

en: Redirect | Redirect Messages
eu[0]: Birbideratu
eu[1]: Birbideratu mezuak

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Refresh Search Results
eu: Freskatu bilaketaren emaitzak

en: Remember the free/busy information.
eu: Gogoratu libre/lanpetuta informazioa.

en: Remember the last view
eu: Gogoratu azken ikuspegia

en: Remote Account
eu: Urruneko kontua

en: Remote Accounts
eu: Urruneko kontuak

en: Remove
eu: Kendu

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Rename %s to:
eu: Aldatu izena %s(r)i:

en: Rename sent mail mailbox at beginning of month?
eu: Aldatu izena bidalitako mezuen postontziari hilabetearen hasieran?

en: Renaming "%s" to "%s" failed. This is what the server said
eu: Huts egin du "%s"izenaren ordez "%s" jartzeko prozesuak. Hau esan du zerbitzariak

en: Replies
eu: Erantzunak

en: Reply
eu: Erantzun

en: Reply (Auto)
eu: Erantzun (auto)

en: Reply All
eu: Erantzun denei

en: Reply Sent.
eu: Erantzuna bidali da.

en: Reply To Sender instead
eu: Erantzun bidaltzaileari

en: Reply text will be automatically appended to your outgoing message.
eu: Erantzunaren testua automatikoki erantsiko zaio irteerako mezuari.

en: Reply to All
eu: Erantzun denei

en: Reply to All:
eu: Erantzun denei:

en: Reply to List
eu: Erantzun zerrendari

en: Reply to List:
eu: Erantzun zerrendari:

en: Reply to Sender
eu: Erantzun bidaltzaileari

en: Reply with Not Supported Message
eu: Erantzun onartu gabeko mezuarekin

en: Reply with free/busy for next 2 months.
eu: Erantzun hurrengo bi hilabeteetako libre/lanpetuta informazioarekin.

en: Reply with requested free/busy information.
eu: Erantzun eskatutako libre/lanpetuta informazioarekin.

en: Reply-To
eu: Erantzun honi

en: Reply...
eu: Erantzun...

en: Reply:
eu: Erantzun:

en: Report
eu: Sailkatu

en: Report As Innocent
eu: Sailkatu seguru gisa

en: Report As Spam
eu: Sailkatu baztergarri gisa

en: Report as Innocent
eu: Sailkatu seguru gisa

en: Report as Spam
eu: Sailkatu baztergarri gisa

en: Request a _Read Receipt
eu: Eskatu _irakurragiria

en: Request read receipts?
eu: Eskatu irakurragiriak?

en: Requested message not found.
eu: Eskatutako mezua ez da aurkitu.

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Required Participant
eu: Beharrezko partaidea

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Respondent Status Updated.
eu: Erantzun-emailearen egoera eguneratuta.

en: Results are %d Minutes Old
eu: Erantzunek %d minutu dituzte

en: Resume
eu: Berrekin

en: Resume Draft
eu: Jarraitu zirriborroarekin

en: Resume Editing
eu: Berrekin edizioari

en: Return to %s
eu: Itzuli hona: %s

en: Return to Folders View
eu: Itzuli karpeten ikuspegira

en: Return to message view
eu: Itzuli mezu-ikuspegira

en: Return to the mailbox listing after deleting, moving, or copying a message?
eu: Itzuli postontzi-zerrendara mezu bat ezabatu, lekuz aldatu edo kopiatzean?

en: Rich Text (HTML)
eu: Testu aberastua (HTML)

en: Role
eu: Funtzioa

en: Run Search
eu: Exekutatu bilaketa

en: S/MIME Encrypt Message
eu: S/MIMErekin enkriptatutako mezua

en: S/MIME Error:
eu: S/MIME errorea:

en: S/MIME Error: Need passphrase for personal private key.
eu: S/MIME errorea: gako pribatu pertsonalaren pasaesaldia behar da.

en: S/MIME Key Information
eu: S/MIME gako informazioa

en: S/MIME Personal Certificate support requires a secure web connection.
eu: S/MIME gako-pare pertsonalaren euskarriak web-konexio segurua behar du.

en: S/MIME Public Key for "%s" was successfully deleted.
eu: "%s"(r)en S/MIME gako publikoa behar bezala ezabatu da.

en: S/MIME Public Keyring
eu: S/MIME gako sorta publikoa

en: S/MIME Public/Private Keypair successfully added.
eu: S/MIME gako-bikote publikoa/pribatua behar bezala gehitu da.

en: S/MIME Sign Message
eu: S/MIMErekin sinatutako mezua

en: S/MIME Sign/Encrypt Message
eu: S/MIMErekin sinatutako/enkriptatutako mezua

en: S/MIME passphrase stored in session.
eu: S/MIME pasaesaldia saioan gorde da.

en: S/MIME passphrase successfully unloaded.
eu: S/MIME pasaesaldia behar bezala deskargatu da.

en: S/MIME public key successfully added.
eu: S/MIME gako publikoa behar bezala gehitu da.

en: S/MIME support is not currently enabled so the data is unable to be decrypted.
eu: S/MIME euskarria ez dagoenez gaituta une honetan, ezin dira datuak desenkriptatu.

en: S/MIME support is not enabled so the digital signature is unable to be verified.
eu: S/MIME euskarria ez dagoenez gaituta, ezin da sinadura digitala egiaztatu.

en: S/MIME support requires popup windows to be used.  If your browser is currently set to disable popup windows, you must change this setting or else the S/MIME features will not work correctly.
eu: S/MIME euskarriak leiho gainerakorrak erabiltzen ditu.  Arakatzaileak desgaituta baditu leiho gainerakorrak, ezarpen hori aldatu behar duzu edo bestela S/MIME eginbideak ez dira behar bezala ibiliko.

en: S_ubject
eu: _Gaia

en: Sa_ve a copy in
eu: Go_rde kopia hemen:

en: Sa_ve as
eu: Gor_de honela

en: Save
eu: Gorde

en: Save All
eu: Gorde dena

en: Save Attachments in Sent Mailbox
eu: Gorde eranskinak bidalitako mezuen postontzian

en: Save Draft
eu: Gorde zirriborroa

en: Save Image
eu: Gorde irudia

en: Save Image in Gallery
eu: Gorde irudia galerian

en: Save Search
eu: Gorde bilaketa

en: Save Template
eu: Gorde txantiloia

en: Save _Draft
eu: Gorde _zirriborroa

en: Save as Draft
eu: Gorde zirriborro gisa

en: Save attachments
eu: Gorde eranskinak

en: Save attachments in the sent-mail message?
eu: Eranskinak mezuarekin gorde behar dira bidalitako mezuen postontzian?

en: Save attachments with message in sent-mail mailbox?
eu: Eranskinak mezuarekin gorde bidalitako mezuen postontzian?

en: Save drafts as unseen?
eu: Gorde zirriborroak ikusi gabeko gisa?

en: Save drafts automatically while composing?
eu: Gorde zirriborroak automatikoki mezua idaztean?

en: Save in
eu: Gorde hemen

en: Save recipients automatically to the default address book?
eu: Gorde hartzaileak automatikoki helbide-liburu lehenetsian?

en: Save sent mail
eu: Gorde bidalitako mezuak

en: Save sent mail?
eu: Gorde bidalitako mezuak?

en: Save the certificate to your Address Book.
eu: Gorde ziurtagiria zure helbide-liburuan.

en: Save the key to your address book.
eu: Gorde gakoa helbide-liburuan.

en: Saved Searches
eu: Gordetako bilaketak

en: Saved searches require a label.
eu: Gordetako bilaketek etiketa behar dute.

en: Saving the draft failed. Could not create a drafts mailbox.
eu: Huts egin du zirriborroa gordetzean. Ezin izan da zirriborroen postontzia sortu.

en: Saving the draft failed. No drafts mailbox specified.
eu: Huts egin du zirriborroa gordetzean. Ez da zirriborro-postontzirik zehaztu.

en: Saving the message failed because it contains an invalid e-mail address: %s.
eu: Huts egin du mezua gordetzean, helbide elektroniko baliogabe bat daukalako: %s.

en: Saving the template failed: could not create the templates mailbox.
eu: Huts egin du zirriborroa gordetzean: ezin izan da zirriborroen postontzia sortu.

en: Saving the template failed: no template mailbox exists.
eu: Huts egin du zirriborroa gordetzean: ez dago zirriborroen postontzirik.

en: Search
eu: Bilatu

en: Search %s
eu: Bilatu hemen: %s

en: Search %s in %s
eu: Bilaketa %s hemen: %s

en: Search (%s)
eu: Bilatu (%s)

en: Search All Mailboxes
eu: Bilatu postontzi guztietan

en: Search Criteria
eu: Bilatzeko irizpideak

en: Search Criteria:
eu: Bilatzeko irizpideak:

en: Search Flags:
eu: Bilatzeko markak:

en: Search Mailboxes
eu: Bilaketa-postontziak

en: Search Results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Search Term:
eu: Bilatzeko hitza:

en: Search all subfolders?
eu: Bilatu azpikarpeta guztietan?

en: Search for "%s" failed: no address found.
eu: "%s" bilaketak huts egin du: ez da helbiderik aurkitu.

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Searching is not available.
eu: Bilaketa ez dago erabilgarri.

en: Seen
eu: Ikusitakoak

en: Select
eu: Hautatu

en: Select All
eu: Hautatu denak

en: Select address book sources for adding/searching.
eu: Hautatu helbide-liburuen iturburuak, helbideak gehitzeko eta bilatzeko.

en: Select address(es)
eu: Hautatu helbidea(k)

en: Select the gallery to save the image in.
eu: Hautatu irudia gordetzeko galeria.

en: Selected Addresses
eu: Hautatutako helbideak

en: Send
eu: Bidali

en: Send Key to Public Keyserver
eu: Bidali gakoa gako-zerbitzari publikora

en: Send Latest Information
eu: Bidali azken orduko informazioa

en: Send Message
eu: Bidali mezua

en: Send message without a Subject?
eu: Bidali mezua gairik gabe?

en: Send message without a subject?
eu: Bidali mezua gairik gabe?

en: Sender: %s
eu: Bidaltzailea: %s

en: Sent
eu: Bidalitakoak

en: Sent Date: %s
eu: Bidaltze data: %s

en: Sent Mail
eu: Bidalitako mezuak

en: Sent mail mailbox:
eu: Bidalitako mezuen postontzia:

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Server Suggestion
eu: Zerbitzari-iradokizuna

en: Set a priority header when composing messages?
eu: Ezarri lehentasun-goiburua mezuak idaztean?

en: Set permissions for other users
eu: Ezarri beste erabiltzaile batzuentzako baimenak

en: Set preferences for what happens when you move and delete messages.
eu: Ezarri mezuak lekuz aldatzean eta ezabatzean gertatzea nahi duzunari buruzko hobespenak.

en: Share Mailboxes
eu: Partekatu postontziak

en: Share your mailboxes with other users.
eu: Partekatu postontziak beste erabiltzaile batzuekin.

en: Shared
eu: Partekatuta

en: Should PGP signed messages be automatically verified when viewed?
eu: PGP bidez sinatutako mezuak automatikoki egiaztatu behar dira bistaratzean?

en: Should S/MIME signed messages be automatically verified when viewed?
eu: S/MIME bidez sinatutako mezuak automatikoki egiaztatu behar dira bistaratzean?

en: Should your PGP public key to be attached to your messages by default?
eu: PGP gako publikoa mezuei eranstea nahi duzu lehenespenez?

en: Show Addresses (%d)
eu: Erakutsi helbideak (%d)

en: Show Advanced Setup
eu: Erakutsi hobespen aurreratuak

en: Show All
eu: Erakutsi denak

en: Show All Headers
eu: Erakutsi goiburu guztiak

en: Show All Mailboxes
eu: Erakutsi postontzi guztiak

en: Show All Parts
eu: Erakutsi zati guztiak

en: Show Common Headers
eu: Erakutsi goiburu komunak

en: Show Deleted
eu: Erakutsi ezabatutakoak

en: Show Images?
eu: Erakutsi irudiak?

en: Show Mailing List Information
eu: Erakutsi posta-zerrenden informazioa

en: Show Only
eu: Erakutsi soilik

en: Show Only:
eu: Erakutsi soilik:

en: Show Polled
eu: Erakutsi eskuratutakoak

en: Show Preview
eu: Erakutsi aurrebista

en: Show Size
eu: Erakutsi tamaina

en: Show Subscribed Mailboxes
eu: Erakutsi harpidetutako postontziak

en: Show Unsubscribed Mailboxes
eu: Erakutsi harpidetza kendutako postontziak

en: Show all attachments
eu: Erakutsi eranskin guztiak

en: Show all flags (including flags set by other mail programs)?
eu: Erakutsi marka guztiak (beste posta-programa batzuek jarritako markak barne)?

en: Show all parts
eu: Erakutsi zati guztiak

en: Show images...
eu: Erakutsi irudiak...

en: Show non-private mailboxes in separate folders
eu: Erakutsi pribatuak ez diren postontziak karpeta bereizietan

en: Show previews for unread messages only?
eu: Erakutsi irakurri gabeko mezuen aurrebistak soilik?

en: Show previews in tooltips?
eu: Erakutsi aurrebistak argibideetan?

en: Show the filter icon on the menubar?
eu: Erakutsi iragazkiaren ikonoa menu-barran?

en: Show the signature on the compose screen?
eu: Sinadura erakutsi mezu berrien pantailan?

en: Shown
eu: Erakutsita

en: Si_ze
eu: Ta_maina

en: Signature
eu: Sinadura

en: Size
eu: Tamaina

en: Size (KB) <
eu: Tamaina (KB) <

en: Size (KB) >
eu: Tamaina (KB) >

en: Size - Greater Than (KB)
eu: Tamaina - Hau baino handiagoa (KB)

en: Size - Less Than (KB)
eu: Tamaina - Hau baino txikiagoa (KB)

en: Sort
eu: Ordenatu

en: Sort by Date
eu: Ordenatu dataren arabera

en: Sort by From Address
eu: Ordenatu Nork helbidearen arabera

en: Sort by Message Size
eu: Ordenatu mezu-tamainaren arabera

en: Sort by Subject
eu: Ordenatu gaiaren arabera

en: Sort by Thread
eu: Ordenatu hariaren arabera

en: Sort by To Address
eu: Ordenatu Nori helbidearen arabera

en: Spam
eu: Mezu baztergarria

en: Spam Reporting
eu: Mezu baztergarrien berri ematea

en: Spam mailbox:
eu: Mezu baztergarrien postontzia:

en: Spell Check Failed
eu: Ortografia-egiaztapenak huts egin du

en: Start
eu: Hasiera

en: Start Search
eu: Hasi bilaketa

en: Status
eu: Egoera

en: Strip All Attachments
eu: Kendu eranskin guztiak

en: Strip Attachment
eu: Kendu eranskina

en: Strip linebreaks in preview?
eu: Kendu lerro-jauziak aurrebistan?

en: Strip the sender's signature from plaintext replies?
eu: Kendu bidaltzailearen sinadura testu soileko erantzunetatik?

en: Sub_ject
eu: _Gaia

en: Subject
eu: Gaia

en: Subject:
eu: Gaia:

en: Submit
eu: Bidali

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Subscribe to %s?
eu: Harpidetu %s(e)ra?

en: Subscribe to all subfolders of %s?
eu: Harpidetu %s(r)en azpikarpeta guztietara?

en: Success
eu: Ongi

en: Successfully added certificate from message.
eu: Behar bezala gehitu da ziurtagiria mezutik.

en: Successfully added public key from message.
eu: Behar bezala gehitu da gako publikoa mezutik.

en: Successfully authenticated to %s.
eu: Saioa behar bezala hasi da %s(r)ekin.

en: Sum
eu: Batura

en: Summary
eu: Laburpena

en: Switch Composition Method
eu: Aldatu idazketa-metodoa

en: Switch to HTML composition
eu: Aldatu HTML formatura

en: Switch to plain text composition
eu: Aldatu testu soilera

en: Target Mailbox
eu: Helburuko postontzia

en: Target Mailbox:
eu: Helburuko postontzia:

en: Task Lists
eu: Zeregin-zerrendak

en: Te_xt
eu: T_estua

en: Technical details
eu: Xehetasun teknikoak

en: Technical details can be viewed %s.
eu: Xehetasun teknikoak ikus daitezke: %s.

en: Technical error details can be viewed %s.
eu: Errore-xehetasun teknikoak ikus daitezke: %s.

en: Technical message details can be viewed %s.
eu: Mezu-xehetasun teknikoak ikus daitezke: %s.

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Tentatively Accept request
eu: Behin-behinean onartu eskaera

en: Tentatively Accepted
eu: Oraingoz onartua

en: Text
eu: Testua

en: Text:
eu: Testua:

en: The From: column of the message should be linked:
eu: Mezuaren Nork: zutabea estekatu behar litzateke:

en: The Macintosh resource fork
eu: Macintosh baliabideen fork-a

en: The Macintosh resource fork can be downloaded %s.
eu: Macintosh baliabideen fork-a deskargatu daiteke, %s.

en: The Message Disposition Notification was not sent. This is what the server said
eu: Mezua eskuratu dela dioen jakinarazpena bidali da. Hau esan du zerbitzariak

en: The Message Disposition Notification was sent successfully.
eu: Mezua eskuratu dela dioen jakinarazpena behar bezala bidali da.

en: The attachment limit has been reached.
eu: Eranskinen muga gainditu da.

en: The calendar data is invalid
eu: Egutegiaren datuak baliogabeak dira

en: The current sent-mail mailbox(es) "%s" will be renamed.
eu: Uneko bidalitako mezuen postontziari ("%s") izena aldatuko zaio.

en: The data in this part does not appear to be a valid PGP encrypted message. Error:
eu: Zati honetako datuek ez dirudite PGP bidez enkriptatutako baliozko mezua direnik. Errorea:

en: The data in this part has been compressed via PGP.
eu: Zati honetako datuak PGP bidez konprimatu dira.

en: The data in this part has been digitally signed via PGP.
eu: Zati honetako datuak digitalki sinatu dira PGP bidez.

en: The data in this part has been digitally signed via S/MIME.
eu: Zati honetako datuak digitalki sinatu dira S/MIME bidez.

en: The data in this part has been encrypted via PGP, however, PGP support is disabled so the message cannot be decrypted.
eu: Zati honetako datuak PGP bidez enkriptatu dira, baina PGP euskarria desgaituta dagoenez, ezin da mezua desenkriptatu.

en: The data in this part has been encrypted via PGP.
eu: Zati honetako datuak PGP bidez enkriptatu dira.

en: The data in this part has been encrypted via S/MIME.
eu: Mezu honetako datuak S/MIME bidez enkriptatu dira.

en: The default font family to use in the HTML editor.
eu: HTML editorean erabiltzeko letra-tipoen familia lehenetsia.

en: The default font size to use in the HTML editor (in pixels).
eu: HTML editorean erabiltzeko letra-tipoen familia lehenetsia (pixeletan).

en: The draft has been saved to the "%s" mailbox.
eu: Zirriborroa "%s" postontzian gorde da.

en: The draft was not successfully saved.
eu: Zirriborroa behar bezala gorde da.

en: The e-mail field cannot be empty.
eu: Helbide elektronikoaren eremuak ezin du hutsik egon

en: The event was added to your calendar.
eu: Gertaera gehitu da zure egutegian.

en: The event was updated in your calendar.
eu: Gertaera eguneratu da zure egutegian.

en: The folder view is not enabled.
eu: Karpeta-ikuspegia ez dago gaituta.

en: The initial portion of this text part is displayed below.
eu: Testu-zati honen hasierako atala behean ikus daiteke.

en: The linked attachment does not exist. It may have been deleted by the original sender or it may have expired.
eu: Estekatutako eranskina ez dago. Beharbada ezabatu egingo zuen jatorrizko bidaltzaileak edo iraungita egon daiteke.

en: The links that caused this warning have this background color:
eu: Abisu hau agerrarazi duten estekek kolore hau dute atzeko planoan:

en: The list of addresses that will NOT have their images blocked by default (enter each address on a new line)
eu: Lehenespenez irudiak blokeatuko EZ zaizkien helbideen zerrenda (sartu helbide bakoitza lerro berri batean)

en: The mail server is not currently avaliable.
eu: Posta-zerbitzaria ez dago erabilgarri une honetan.

en: The mailbox "%s" is already empty.
eu: "%s" postontzia hutsik dago dagoeneko.

en: The mailbox "%s" may not be deleted.
eu: "%s" postontzia ez da ezabatuko beharbada.

en: The mailbox "%s" may not be emptied.
eu: "%s" postontzia ez da ezabatuko beharbada.

en: The mailbox "%s" may not be renamed.
eu: "%s" postontziari ez zaio izena aldatuko beharbada.

en: The mailbox "%s" was not created. This is what the server said
eu: "%s" postontzia ez da sortu. Hau esan du zerbitzariak

en: The mailbox "%s" was not deleted. This is what the server said
eu: "%s" postontzia ez da ezabatu. Hau esan du zerbitzariak

en: The mailbox "%s" was successfully created.
eu: "%s" postontzia behar bezala sortu da.

en: The mailbox "%s" was successfully deleted.
eu: "%s" postontzia behar bezala ezabatu da.

en: The mailbox "%s" was successfully renamed to "%s".
eu: "%s" postontziari behar bezala aldatu zaio izena. Izen berria: "%s".

en: The mailbox %s is already empty.
eu: %s postontzia hutsik dago dagoeneko.

en: The message "%s" has been reported as innocent.
eu: "%s" mezua seguru gisa sailkatu da.

en: The message "%s" has been reported as spam.
eu: "%s" mezua baztergarri gisa sailkatu da.

en: The message being composed has been closed.
eu: Idazten ari zaren mezua itxi egin da.

en: The message does not have a Subject entered.
eu: Mezuari ez zaio Gairik ipini.

en: The message does not have a subject entered.
eu: Mezuari ez zaio gairik ipini.

en: The message from "%s" has been reported as innocent.
eu: "%s"(r)en mezua seguru gisa sailkatu da.

en: The message from "%s" has been reported as spam.
eu: "%s"(r)en mezua baztergarri gisa sailkatu da.

en: The message has been deleted. | The messages have been deleted.
eu[0]: Mezua ezabatu da.
eu[1]: Mezuak ezabatu dira.

en: The message part may contain incorrect character set information preventing correct display.
eu: Mezu-zatiak karaktere kodeketa okerra izan dezake eta baliteke ondo ez ikustea.

en: The number of unseen messages to show
eu: Bistaratuko diren ikusi gabeko mezuen kopurua

en: The password field cannot be empty.
eu: Pasahitzaren eremuak ezin du hutsik egon.

en: The recipient has indicated that they prefer replies in these languages
eu: Hartzaileak esan du erantzuna hizkuntza hauetan jaso nahiko lukeela

en: The recipient has indicated that they prefer replies in these languages:
eu: Hartzaileak esan du erantzuna hizkuntza hauetan jaso nahiko lukeela:

en: The sender of this message is requesting a notification from you when you have read this message.
eu: Mezu honen bidaltzaileak eskatzen dizu mezuaren jakinarazpen bat bidaltzeko mezua irakurritakoan.

en: The sender of this message is requesting notification from you when you have read this message.
eu: Mezu honen bidaltzaileak eskatzen dizu mezuaren jakinarazpen bat bidaltzeko mezua irakurritakoan.

en: The server is still generating the message list.
eu: Zerbitzaria mezu-zerrenda sortzen ari da oraindik.

en: The server was unable to generate the message list.
eu: Zerbitzariak ezin izan du mezu-zerrenda sortu.

en: The source directory is read-only.
eu: Iturburu-direktorioa irakurtzekoa soilik da.

en: The target directory is read-only.
eu: Helburuko direktorioa irakurtzekoa soilik da.

en: The task has been added to your tasklist.
eu: Zeregina zure zeregin-zerrendan gehitu da.

en: The template has been saved.
eu: Txantiloia gorde da.

en: The template was not successfully saved.
eu: Txantiloia ez da behar bezala gorde.

en: The text of the message
eu: Mezuaren testua

en: The text of the message can be viewed %s.
eu: Mezuaren testua %s gisa ikus daiteke.

en: The text of the returned message
eu: Itzulitako mezuaren testua

en: The text of the returned message can be viewed %s.
eu: Itzulitako mezuaren testua %s gisa ikus daiteke.

en: The text of the sent message
eu: Bidalitako mezuaren testua

en: The text of the sent message can be viewed %s.
eu: Bidalitako mezuaren testua %s gisa ikus daiteke.

en: The total size of your HTML signature image data has exceeded the maximum allowed.
eu: HTML sinaduraren irudien datuen tamaina baimendutako gehiengoa baino handiagoa da.

en: The uploaded file cannot be opened.
eu: Kargatutako fitxategia ezin da ireki.

en: The user's free/busy information was sucessfully stored.
eu: Erabiltzailearen libre/lanpetuta informazioa behar bezala gorde da.

en: There are no alternative parts that can be displayed inline.
eu: Ez dago barnean bistara daitekeen ordezko zatirik.

en: There are no messages in this mailbox.
eu: Ez dago mezurik postontzi honetan.

en: There are no parts that can be shown inline.
eu: Ez dago barnean bistara daitekeen zatirik.

en: There is no text that can be displayed inline.
eu: Ez dago barnean bistara daitekeen testurik.

en: There was an error copying messages from "%s" to "%s". This is what the server said
eu: Errore bat gertatu da mezuak kopiatzean, "%s" --> "%s". Hau esan du zerbitzariak

en: There was an error deleting messages from the mailbox "%s".
eu: Errore bat gertatu da "%s" postontzitik  mezuak ezabatzean.

en: There was an error deleting the event: %s
eu: Errore bat gertatu da gertaera ezabatzean:%s

en: There was an error flagging messages in the mailbox "%s": %s.
eu: Errore bat gertatu da "%s" postontziko mezuei markak ipintzean: %s.

en: There was an error importing %s.
eu: Errore bat gertatu da %s inportatzean.

en: There was an error importing the contact data:
eu: Errore bat gertatu da kontaktuaren datuak inportatzean:

en: There was an error importing the event: %s
eu: Errore bat gertatu da gertaera inportatzean: %s

en: There was an error importing the task: %s
eu: Errore bat gertatu da zeregina inportatzean: %s

en: There was an error importing user's free/busy information: %s
eu: Errore bat gertatu da erabiltzailearen libre/lanpetuta informazioa inportatzean: %s

en: There was an error moving messages from "%s" to "%s". This is what the server said
eu: Errore bat gertatu da mezuak eramatean, "%s" --> "%s". Hau esan du zerbitzariak

en: There was an error sending your message: %s
eu: Errore bat gertatu da mezua bidaltzean: %s

en: There was an error updating the event: %s
eu: Errore bat gertatu da gertaera eguneratzean: %s

en: There was an error updating the event: %s Trying to import the event instead.
eu: Errore bat gertatu da gertaera eguneratzean:%s Gertaera inportatzen saiatzen ari da.

en: There was an error viewing the requested message.
eu: Errore bat gertatu da eskatutako mezua bistaratzean.

en: This action is not supported.
eu: Ekintza hau ez da onartzen.

en: This audio file is reported to be %s in length.
eu: Audio-fitxategi honen luzera jakinarazi da: %s

en: This digitally signed message is broken.
eu: Digitalki sinatutako mezua hondatuta dago.

en: This is a thumbnail of a PDF file attachment.
eu: Erantsitako PDF fitxategi baten koadro txikia da.

en: This is a thumbnail of a video attachment.
eu: Erantsitako bideo baten koadro txikia da.

en: This is a thumbnail of an image attachment.
eu: Erantsitako irudi baten koadro txikia da.

en: This mailbox is read-only.
eu: Postontzi hau irakurtzeko soilik da.

en: This may take some time. Are you sure you want to continue?
eu: Baliteke denbora pixka bat behar izatea. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: This message contains a Macintosh file (named "%s").
eu: Mezu honek Macintosh fitxategi bat dauka ("%s" izenekoa).

en: This message contains corrupt styling data so the message contents may not appear correctly below.
eu: Mezuaren estiloari buruzko datuak hondatuta daude, beraz, baliteke ondorengo edukiak gaizki bistaratzea.

en: This message part cannot be viewed because it is too large.
eu: Mezu-zati hau ezin da bistaratu, handiegia delako.

en: This message part contains HTML data, but inline HTML display is disabled.
eu: Mezu-zati honek HTML datuak ditu, baina barneko HTML bistaratzea desgaituta dago.

en: This message part contains HTML data, but this data can not be displayed inline.
eu: Mezu-zati honek HTML datuak ditu, baina datu horiek ezin dira barnean bistaratu.

en: This message to
eu: Mezu hau hona

en: This part contains an attachment that can not be displayed within this part:
eu: Zati honetako eranskin bat ezin da bistaratu zati honen baitan:

en: This part is empty.
eu: Zati hau hutsik dago.

en: This video file is reported to be %s in length.
eu: Bideo-fitxategi honen luzera jakinarazi da: %s

en: Thread
eu: Haria

en: Thread Display
eu: Hari-ikuspegia

en: Thread List
eu: Hari-zerrenda

en: Thread Sort
eu: Harika ordenatu

en: Thread View
eu: Hari-ikuspegia

en: To
eu: Nori

en: To %s
eu: Nori: %s

en: To Address
eu: Nori helbidea

en: To All
eu: Denei

en: To List
eu: Zerrendari

en: To Sender
eu: Bidaltzaileari

en: To _All
eu: _Denei

en: To _List
eu: _Zerrendari

en: To:
eu: Nori:

en: To:
eu: Nori:

en: Today, %s %s
eu: Gaur, %s %s

en: Top
eu: Goian

en: Total
eu: Guztira

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Trash mailbox:
eu: Zakarrontziaren postontzia:

en: Type
eu: Mota

en: Type: %s
eu: Mota: %s

en: Unable to retrieve quota
eu: Ezin da kuota eskuratu

en: Unable to view message in preview pane.
eu: Ezin da mezua ikusi aurrebista-panelean.

en: Undelete
eu: Desezabatu

en: Undisclosed Recipients
eu: Ezkutuko hartzaileak

en: Unhandled component of type: %s
eu: Osagai maneiatu gabea, mota: %s

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown Date
eu: Data ezezaguna

en: Unknown Meeting
eu: Bilera ezezaguna

en: Unknown Task
eu: Zeregin ezezaguna

en: Unload Passphrase
eu: Ahaztu pasaesaldia

en: Unmark as
eu: Kendu marka honela

en: Unmark as:
eu: Kendu marka honela:

en: Unseen
eu: Ikusi gabe

en: Unsubscribe
eu: Kendu harpidetza

en: Unsubscribe to %s?
eu: Kendu %s(r)en harpidetza?

en: Unsubscribe to all subfolders of %s?
eu: Kendu %s(r)en azpikarpeta guztien harpidetza?

en: Update
eu: Eguneratu

en: Update in my calendar
eu: Eguneratu nire egutegian

en: Update respondent status
eu: Eguneratu erantzun-emailearen egoera

en: Update this event on my calendar
eu: Eguneratu gertaera hau nire egutegian

en: Upload
eu: Kargatu

en: Uploading attachments has been disabled on this server.
eu: Erantsitako fitxategiak igotzeko aukera desgaituta dago zerbitzarian.

en: Uploading...
eu: Kargatzen...

en: Use Default Value
eu: Erabili balio lehenetsia

en: Use IMAP mailbox subscriptions?
eu: Erabili IMAP postontziko harpidetzak?

en: Use Template
eu: Erabili txantiloia

en: Use Virtual Trash
eu: Erabili zakarrontzi birtuala

en: Use if available
eu: Ahal denean erabili

en: Use secure connection?
eu: Konexio segurua erabili?

en: Use the charset of the original message when replying?
eu: Erabili jatorrizko mezuaren karaktere-jokoa erantzunean?

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User Options
eu: Erabiltzaile-aukerak

en: User can see the mailbox
eu: Erabiltzaileak postontzia ikus dezake

en: User is not authenticated.
eu: Erabiltzailea ez dago autentifikatuta.

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Verifying...
eu: Egiaztatzen...

en: Vertical Layout
eu: Diseinu bertikala

en: Video
eu: Bideoa

en: View
eu: Ikusi

en: View %s
eu: Ikusi %s

en: View %s Public Key
eu: Ikusi %s gako publikoa

en: View All Parts
eu: Ikusi zati guztiak

en: View Attachment
eu: Ikusi eranskina

en: View Full Message
eu: Ikusi mezu osoa

en: View HTML data in new window.
eu: Ikusi HTML datuak leiho berri batean.

en: View Message
eu: Ikusi mezua

en: View Messages
eu: Ikusi mezuak

en: View PDF File
eu: Ikusi PDF fitxategia

en: View Personal Private Key
eu: Ikusi gako pribatu pertsonala

en: View Personal Public Certificate
eu: Ikusi ziurtagiri publiko pertsonala

en: View Personal Public Key
eu: Ikusi gako publiko pertsonala

en: View Source
eu: Ikusi iturburua

en: View Thread
eu: Ikusi haria

en: View certificate details
eu: Ikusi ziurtagiriaren xehetasunak

en: View event
eu: Ikusi gertaera

en: View key details.
eu: Ikusi gako-xehetasunak.

en: View messages in %s
eu: Ikusi %s karpetako mezuak

en: View or mailbox to display after login:
eu: Saioa hasi ondoren bistaratzeko ikuspegia edo postontzia:

en: View task
eu: Ikusi zeregina

en: Viewing
eu: Ikusi

en: Virtual Folder
eu: Ikusteko karpeta

en: Virtual Folder "%s" created succesfully.
eu: "%s" karpeta birtuala behar bezala sortu da.

en: Virtual Folder "%s" deleted.
eu: "%s" karpeta birtuala ezabatu da.

en: Virtual Folder "%s" edited successfully.
eu: "%s" karpeta birtuala behar bezala editatu da.

en: Virtual Folder: %s
eu: Karpeta birtuala: %s

en: Virtual Folders
eu: Karpeta birtualak

en: Virtual Inbox
eu: Sarrerako ontzi birtuala

en: Virtual Trash
eu: Zakarrontzi birtuala

en: WARNING
eu: ABISUA

en: Warning
eu: Abisua

en: What language(s) do you prefer replies to your messages to be in? (Hold down the CTRL key when clicking to add multiple languages)
eu: Zein hizkuntzatan jaso nahiko zenituzke erantzunak? (Sakatuta mantendu CTRL tekla hainbat hizkuntza gehitzeko klik egitean)

en: What to do with messages after they have been reported as innocent?
eu: Zer egin beharko genuke mezuekin seguru gisa sailkatuak izan ondoren?

en: What to do with messages after they have been reported as spam?
eu: Zer egin beharko genuke mezuekin baztergarri gisa sailkatuak izan ondoren?

en: When forwarding a message in the body text, should the same format as the original message be used?
eu: Mezu bat birbidaltzean gorputz-testuan, jatorrizko mezuaren formatu bera erabiliko dugu?

en: When opening a mailbox for the first time, where do you want to start?
eu: Postontzi bat lehen aldiz irekitzean, non hasi nahi duzu?

en: When replying, use the same format as the original message?
eu: Mezu bati erantzutean, jatorrizko mezuaren formatu bera erabiliko dugu?

en: Where should the cursor be located in the compose text area by default?
eu: Zergatik egon behar luke kurtsoreak testua idazteko arean lehenespenez?

en: Which message parts do you want to display in the summary?
eu: Zein mezu-zati bistaratu nahi dituzu laburpenean?

en: Whitelist
eu: Zerrenda zuria

en: Write
eu: Idatzi

en: Years
eu: Urteak

en: Yes
eu: Bai

en: You are
eu: Zu zara

en: You are attempting to delete all messages contained in the following mailbox(es).
eu: Postontzi hauetako mezu guztiak ezabatzen saiatzen ari zara.

en: You are attempting to delete the following mailbox(es).
eu: Postontzi hau/hauek ezabatzen saiatzen ari zara.

en: You are copying/moving to a new mailbox.
eu: Postontzi berri batera kopiatzen/eramaten ari zara.

en: You are creating a subfolder to
eu: Honen azpikarpeta bat sortzen ari zara

en: You are creating a top-level mailbox.
eu: Goi-mailako postontzi bat sortzen ari zara.

en: You are not allowed to create mailboxes.
eu: Ez daukazu baimenik postontziak sortzeko.

en: You are not allowed to create more than %d mailboxes.
eu: Ez daukazu baimenik %d postontzi baino gehiago sortzeko.

en: You are not allowed to send messages to more than %d recipient within %d hours. | You are not allowed to send messages to more than %d recipients within %d hours.
eu[0]: Ez daukazu baimenik %d hartzaile baino gehiagori mezuak bidaltzeko %d orduko epearen baitan.
eu[1]: Ez daukazu baimenik %d hartzaile baino gehiagori mezuak bidaltzeko %d orduko epearen baitan.

en: You are not allowed to send messages to more than %d recipient. | You are not allowed to send messages to more than %d recipients.
eu[0]: Ez daukazu baimenik %d hartzaile baino gehiagori mezuak bidaltzeko.
eu[1]: Ez daukazu baimenik %d hartzaile baino gehiagori mezuak bidaltzeko.

en: You are over your quota, so your messages will be permanently deleted instead of moved to the Trash mailbox.
eu: Zure kuota gainditu duzu, eta, beraz, mezuak betiko ezabatuko dira Zakarrontziaren postontzira bidali beharrean.

en: You are renaming the mailbox:
eu: Postontzi honi izena aldatzen ari zara:

en: You are replying to a mailing list
eu: Posta-zerrenda bati erantzuten ari zara

en: You cannot unsubscribe from "%s".
eu: Ezin duzu "%s"(r)en harpidetza kendu.

en: You do not have permission to change access to this mailbox.
eu: Ez daukazu baimenik postontzi honetarako sarbidea aldatzeko.

en: You do not have permission to view the ACLs on this mailbox.
eu: Ez daukazu baimenik postontzi honen ACLak aldatzeko.

en: You forwarded this message on %s to: %s.
eu: Mezu hau birbidali zenion %s(e)an honi: %s.

en: You have %d new mail message in %s. | You have %d new mail messages in %s.
eu[0]: %d mezu berri daukazu hemen: %s.
eu[1]: %d mezu berri dauzkazu hemen: %s.

en: You have activated move to Trash but no Trash mailbox is defined. You will be unable to delete messages until you set a Trash mailbox in the preferences.
eu: Zakarrontzira eramateko ekintza aktibatu duzu, baina ez da Zakarrontziaren postontzia definitu. Ezingo duzu mezurik ezabatu, Zakarrontziaren postontzi bat ezarri arte hobespenetan.

en: You have already submitted this page.
eu: Orri hau bidali duzu dagoeneko.

en: You have edited your signature. Change the identity and lose your changes?
eu: Sinadura aldatu egin duzu. Identitatea aldatu eta egindako aldaketak galdu nahi dituzu?

en: You may not create child mailboxes in "%s".
eu: Ezin duzu postontzi umerik sortu hemen: "%s".

en: You may not delete "%s".
eu: Ezin duzu "%s" ezabatu.

en: You may not rename "%s".
eu: Ezin diozu izena aldatu  honi: "%s".

en: You must enter the passphrase for your PGP private key to view this message.
eu: PGP gako pribatuaren pasaesaldia sartu behar duzu mezu hau ikusteko.

en: You must enter the passphrase for your S/MIME private key to view this data.
eu: S/MIME gako pribatuaren pasaesaldia sartu behar duzu datu hauek ikusteko.

en: You must enter the passphrase used to encrypt this message to view it.
eu: Mezu hau enkriptatzeko erabilitako pasaesaldia idatzi behar duzu mezua ikusteko.

en: You must select a target mailbox first.
eu: Helburuko postontzi bat hautatu behar duzu lehendabizi.

en: You must select an address first.
eu: Helbide bat hautatu behar duzu lehendabizi.

en: You must select at least one message first.
eu: Mezu bat hautatu behar duzu gutxienez lehendabizi.

en: You must select only one message for this action.
eu: Mezu bat bakarrik hautatu behar duzu ekintza honetarako.

en: You must specify a recipient.
eu: Hartzaile bat zehaztu behar duzu.

en: You need to either use the keyboard (Ctrl/Cmd + C) or right click on the selected address to access the Copy command.
eu: Helbidea kopiatu ahal izateko teklatua erabili (Ctrl/Cmd + C) edo klik egin aukeratutako helbidearen gainean eskumako botoiarekin.

en: You redirected this message on %s to: %s.
eu: Mezu hau birbideratu zenion %s(e)an honi: %s.

en: You replied to all recipients of this message on %s.
eu: Mezu honen hartzaile guztiei erantzun zenien. Data eta ordua: %s.

en: You replied to this message on %s.
eu: Mezu honi erantzun zenion. Data eta ordua: %s.

en: You replied to this message via the mailing list on %s.
eu: Posta-zerrendaren bidez erantzun zenion mezu honi. Data eta ordua: %s.

en: You were not subscribed to "%s". Here is what the server said
eu: Ez zeunden "%s"(e)ra harpidetuta. Hau esan du zerbitzariak

en: You were not unsubscribed from "%s". Here is what the server said
eu: Ez zenuen "%s"(r)en harpidetza kenduta. Hau esan du zerbitzariak

en: You were successfully subscribed to "%s" and all subfolders.
eu: Behar bezala harpidetuta zeunden  "%s"(e)ra eta bere azpikarpeta guztietara.

en: You were successfully subscribed to "%s".
eu: Behar bezala harpidetuta zeunden hona: "%s".

en: You were successfully unsubscribed from "%s" and all subfolders.
eu: Harpidetza "%s"(e)ra eta bere azpikarpeta guztietara behar bezala kenduta zenuen.

en: You were successfully unsubscribed from "%s".
eu: "%s"(r)en harpidetza behar bezala kenduta zenuen.

en: Younger Than
eu: Hau baino gazteagoa

en: Your Name
eu: Zure izena

en: Your PGP Public/Private Keys
eu: Zure PGP gako publikoak/pribatuak

en: Your Private Certificate
eu: Zure ziurtagiri pribatua

en: Your Private Key
eu: Zure gako pribatua

en: Your Public Certificate
eu: Zure ziurtagiri publikoa

en: Your Public Key
eu: Zure gako publikoa

en: Your Reply-to: address: <em>(optional)</em>
eu: 'Erantzun honi' helbidea: <em>(aukerakoa)</em>

en: Your S/MIME Personal Certificate
eu: Zure S/MIME ziurtagiri pertsonala

en: Your alias addresses: <em>(optional, enter each address on a new line)</em>
eu: Alias helbideak: <em>(aukerakoa, helbide bakoitza lerro berri batean sartu)</em>

en: Your attachment was not uploaded. Most likely, the file exceeded the maximum size allowed by the server configuration.
eu: Eranskina ez da kargatu. Seguru asko fitxategiak gainditu egingo du zerbitzari-konfigurazioak onartzen duen gehieneko tamaina.

en: Your browser does not support inline display of this image type.
eu: Zure arakatzaileak ez du onartzen mota honetako irudiak barnean bistaratzea.

en: Your browser security settings don't permit direct access to the clipboard.
eu: Nabigatzailearen segurtasun hobespenek ez dute baimentzen arbelera sartzea.

en: Your default encryption method for sending messages:
eu: Zure enkriptatze-metodo lehenetsia mezuak bidaltzeko:

en: Your identity has been switched to the identity associated with the current recipient address. Click this box to revert to the original identity. The identity will not be checked again during this compose action.
eu: Zure identitatea uneko hartzailearen helbideari asoziatutako identitatera aldatu da. Egin klik lauki honetan jatorrizko identitatera itzultzeko. Identitatea ez da berriro egiaztatuko idazketa-ekintza honetan zehar.

en: Your identity has been switched to the identity associated with the current recipient address. The identity will not be checked again during this compose action.
eu: Zure identitatea uneko hartzailearen helbideari asoziatutako identitatera aldatu da. Identitatea ez da berriro egiaztatuko idazketa-ekintza honetan zehar.

en: Your linked attachment has been downloaded by at least one user.
eu: Estekatutako eranskina gutxienez beste erabiltzaile batek deskargatu du.

en: Your message body has exceeded the limit by body size by %d characters.
eu: Mezuaren gorputzak baimendutako gehiengoa gainditu du: %d karaktere.

en: Your message was successfully delivered.
eu: Mezua behar bezala banatu da.

en: Your signature to use when composing with the HTML editor (if empty, the text signature will be used)
eu: HTML editorearekin idaztean erabiliko den sinadura (hutsik utziz gero, testu-sinadura erabiliko da)

en: Your signature:
eu: Sinadura:

en: [Attachment stripped: Original attachment type: %s, name: %s]
eu: [Kendutako eranskina: Jatorrizko eranskinaren mota: %s, izena: %s]

en: [No Subject]
eu: [Gairik ez]

en: [Truncated Text]
eu: [Trunkatutako testua]

en: _Blacklist
eu: _Zerrenda beltza

en: _Delete
eu: E_zabatu

en: _Folders
eu: _Karpetak

en: _Identity
eu: _Identitatea

en: _Message Source
eu: _Mezuaren iturburua

en: _New Message
eu: _Mezu berria

en: _Priority
eu: _Lehentasuna

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: _Reply
eu: _Erantzun

en: _Search
eu: _Bilatu

en: _Send Message
eu: Bi_dali mezua

en: _Thread
eu: _Haria

en: _To
eu: N_ori

en: _Undelete
eu: _Desezabatu

en: _View Thread
eu: Ikusi _haria

en: _Whitelist
eu: Ze_rrenda zuria

en: and
eu: eta

en: and %d more mailbox | and %d more mailboxes
eu[0]: eta beste %d postontzi gehiago
eu[1]: eta beste %d postontzi gehiago

en: attachment
eu: eranskina

en: attachments.zip
eu: eranskinak.zip

en: base level of the folder tree
eu: karpeta-zuhaitzaren oinarrizko maila

en: bytes
eu: byte

en: days
eu: egun

en: flagged "%s"
eu: markatuta ("%s")

en: from
eu: bidaltzailea

en: into mailbox
eu: postontzi honetara

en: key
eu: gakoa

en: links will expire on %s
eu: estekak egun honetan iraungiko dira: %s

en: mailbox file
eu: postontzi-fitxategia

en: maximum total image size is %s
eu: irudien gehieneko tamaina: %s

en: messages
eu: mezu

en: messages from a personal contact
eu: mezu kontaktu pertsonal batenak

en: messages not from a personal contact
eu: mezu kontaktu pertsonala ez den bidaltzaile batenak

en: messages with attachment(s)
eu: mezu eranskinekin

en: messages without attachment(s)
eu: mezu eranskinik gabe

en: months
eu: hilabete

en: name
eu: izena

en: not
eu: ez

en: part %s
eu: zatia (%s)

en: recipients
eu: hartzaileak

en: replying to ALL
eu: DENEI erantzuten

en: to
eu: Amaiera

en: years
eu: urte

en: your blacklist
eu: zure zerrenda beltza

en: your whitelist
eu: zure zerrenda zuria
