Imp 5.0-git - en to fi translation catalogue (1304 entries)

en:  and
fi:  ja

en: "%s" is not a valid email address.
fi: "%s" on kelvoton merkki sähköpostiosoitteessa

en: "%s" mailbox being renamed at the start of the month.
fi: "%s" kansio nimetään uudelleen kuukauden alussa.

en: "%s" mailbox no longer polled for new mail.
fi: "%s" postilaatikosta ei enää tarkista uusia viestejä.

en: "%s" mailbox now polled for new mail.
fi: "%s" postilaatikosta tarkistaan uudet viestit.

en: %.0f%% of %.0f %s
fi: %.0f%% / %.0f %s

en: %d - %d of %d Messages
fi: %d - %d / %d viestiä

en: %d Attachment | %d Attachments
fi[0]: %d liite
fi[1]: %d liitettä

en: %d Messages
fi: %d viestiä

en: %d message was purged from "%s". | %d messages were purged from "%s".
fi[0]: %d viesti poistettiin kansiosta "%s".
fi[1]: %d viestiä poistettiin kansiosta "%s".

en: %d messages have been deleted.
fi: poistettiin %d viestiä.

en: %d messages have been reported as innocent.
fi: %d viestiä on raportoitu ei-roskapostina.

en: %d messages have been reported as spam.
fi: %d viestiä on raportoitu roskapostina.

en: %d more unseen message... | %d more unseen messages...
fi[0]: %d muuta lukematon viesti...
fi[1]: %d muuta lukematonta viestiä...

en: %d new | %d new
fi[0]: %d uusi
fi[1]: %d uutta

en: %d of %d
fi: %d / %d

en: %d recipients
fi: %d vastaanottajaa

en: %d total
fi: %d yhteensä

en: %d unseen
fi: %d lukematonta

en: %s (Header) for "%s"
fi: %s (Otsake) - "%s"

en: %s for '%s'
fi: %s - '%s'

en: %s has cancelled "%s".
fi: %s on peruuttanut "%s".

en: %s has cancelled an instance of the recurring "%s".
fi: %s on peruuttanut yhden toistuvista "%s".

en: %s has replied to a free/busy request.
fi: %s on vastannut vapaa/varattu pyyntöön.

en: %s has replied to the invitation to "%s".
fi: %s on vastannut kutsuun "%s".

en: %s has sent you free/busy information.
fi: %s on lähettänyt sinulle vapaa/varattu tietoja.

en: %s part
fi: %s osio

en: %s report from %s
fi: %s raportti lähettäjältä %s

en: %s requests your free/busy information.
fi: %s pyytää sinulta vapaa/varattu tietoja.

en: %s requests your presence at "%s".
fi: %s pyytää sinua olemaan paikalla "%s".

en: %s wants to notify you about changes in "%s".
fi: %s haluaa ilmoittaa sinulle muutoksista "%s".

en: %s was successfully added to "%s".
fi: %s lisättiin onnistuneesti "%s".

en: %s was successfully added to your address book.
fi: %s lisättiin onnistuneesti osoitekirjaasi.

en: %s wishes to amend "%s".
fi: %s haluaa korjata "%s".

en: %s wishes to make you aware of "%s".
fi: %s haluaa ilmoittaa sinulle "%s".

en: %s wishes to receive the latest information about "%s".
fi: %s haluaa vastaanottaa viimeisimmät tiedot "%s".

en: %s%% of allowed size
fi: %s%% sallitusta koosta

en: %s: This message may not be from whom it claims to be.
fi: %s: Tämä viesti ei välttämättä ole siltä keneltä se näyttää tulevan.

en: %u Forwarded Messages
fi: %u Välitettyä viestiä

en: %u of %u messages in %s unread.
fi: %u / %u viestistä kansiossa %s on lukemattomia.

en: (%d of %d)
fi: (%d / %d)

en: (Message %d of %d)
fi: (Viesti %d / %d)

en: 100 characters
fi: 100 merkkiä

en: 1000 characters
fi: 1000 merkkiä

en: 250 characters
fi: 250 merkkiä

en: 500 characters
fi: 500 merkkiä

en: A PGP Public Key is attached to the message.
fi: Julkinen PGP-avain on liitetty viestiin.

en: A message you have sent has resulted in a return notification from the recipient.
fi: Lähettämäsi viesti aiheutti palautusilmoituksen vastaanottajalta.

en: A message you were composing when your session expired has been recovered. You may resume composing your message by going to your Drafts mailbox.
fi: Viesti, jota olit kirjoittamassa kun istuntosi päättyi, onnistuttiin pelastamaan. Voit jatkaa viestin kirjoitusta menemällä Luonnoskansioon.

en: ACL for "%s" successfully created for the mailbox "%s".
fi: Onnistuttiin asettamaan ACL-oikeus "%s" kansioon "%s".

en: ACL rights for "%s" updated for the mailbox "%s".
fi: ACL-oikeuksien päivitys käyttäjälle "%s" kansioon "%s" onnistui.

en: ACLs not configured for this server.
fi: ACL-oikeuksia ei ole asennettu käyttöön tälle palvelimelle.

en: Accept and add to my calendar
fi: Hyväksy ja lisää tapahtuma kalenteriisi.

en: Accept and update in my calendar
fi: Hyväksy ja päivitä tapahtuma kalenteriisi.

en: Accept request
fi: Hyväksy pyyntö

en: Accepted
fi: Hyväksytty

en: Accesskey Ctrl-Enter
fi: Pikanäppäin Ctrl-Enter

en: Accesskey Esc
fi: Pikanäppäin Esc

en: Action
fi: Toiminto

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Add %s to my Address Book
fi: Lisää %s osoitekirjaani

en: Add Bcc
fi: Lisää piilokopio

en: Add Cc
fi: Lisää kopio

en: Add OR clause
fi: Lisää TAI määre

en: Add a "Printed By" header to the top of printed messages?
fi: Lisää "Tulostanut" otsake tulostettavaan viestiin?

en: Add search criteria
fi: Lisää hakukriteeri

en: Add search mailbox:
fi: Lisää haettava kansio:

en: Add these by clicking OK
fi: Lisää nämä napsauttamalla OK-painiketta

en: Add this to my calendar
fi: Lisää tämä kalenteriini

en: Add this to my tasklist
fi: Lisää tämä tehtävälistaani

en: Add to Address Book
fi: Lisää osoitekirjaani

en: Add to my calendar
fi: Lisää kalenteriini

en: Added "%s" as an attachment.
fi: Liitettiin "%s" liitteeksi.

en: Added flag "%s".
fi: Liitettiin lippu "%s".

en: Adding group lists not currently supported.
fi: Lisäys ryhmälistoihin ei ole tällä hetkellä tuettu.

en: Additional headers to display when viewing: <em>(enter each header on a new line)</em>
fi: Näytettävät lisäotsakkeet: <em>(vapaaehtoinen, laita jokainen otsake omalle rivilleen)</em>

en: Address Book
fi: Osoitteet

en: Address Books
fi: Osoitekirjat

en: Addresses to BCC all messages: <em>(optional, enter each address on a new line)</em>
fi: Osoitteet, jotka lisätään piilokopiona kaikkiin viesteihin: <em>(vapaaehtoinen, laita jokainen osoite omalle rivilleen)</em>

en: Addresses to explicitly tie to this identity: <em>(optional, enter each address on a new line)</em>
fi: Osoitteet jotka liittyvät tähän profiiliin: <em>(vapaaehtoinen, laita jokainen osoite omalle rivilleen)</em>

en: Administer
fi: Hallinta

en: Advanced Search...
fi: Tarkempi haku...

en: After '%s'
fi: Jälkeen '%s'

en: Alerts _Log
fi: Hälytys_loki

en: All
fi: Kaikki

en: All Mailboxes
fi: Kaikki postilaatikot

en: All Parts
fi: Kaikki osiot

en: All messages in the following mailbox(es) will be downloaded into one MBOX file:
fi: Kaikki viestit seuraavista kansioista tallennetaan yhdeksi suureksi MBOX tiedostoksi:

en: All messages in the mailbox "%s" older than %s days will be permanently deleted. | All messages in the mailboxes "%s" older than %s days will be permanently deleted.
fi[0]: Kaikki kansiossa "%s" olevat %s päivää vanhemmat viestit poistetaan lopullisesti.
fi[1]: Kaikki kansiossa "%s" olevat %s päivää vanhemmat viestit poistetaan lopullisesti.

en: All messages in this mailbox will be downloaded into one MBOX file. This may take some time. Are you sure you want to continue?
fi: Kaikki viestit tästä postilaatikosta tallennetaan yhdeksi MBOX tiedostoksi. Tämä voi kestää jonkin aikaa. Oletko aivan varma, että haluat jatkaa?

en: All messages in your "%s" mailbox older than %s days will be permanently deleted.
fi: Kaikki kansiossa "%s" olevat %s päivää vanhemmat viestit poistetaan lopullisesti.

en: All old linked attachments more than %s months old will be deleted.
fi: Kaikki %s kuukautta vanhemmat linkitetyt liitteet poistetaan.

en: All old sent-mail mailboxes more than %s months old will be deleted.
fi: Kaikki %s kuukautta vanhemmat lähetettyjen viestien kansiot poistetaan.

en: All rights on mailbox "%s" successfully removed for "%s".
fi: Kansiosta "%s" poistettiin kaikki oikeudet käyttäjältä "%s".

en: Allow filter rules to be applied in any mailbox?
fi: Sallitaanko suodatinsääntöjen käyttö kaikkiin postilaatikoihin?

en: Allow mailbox creation?
fi: Sallitaanko kansioiden luonti?

en: Always
fi: Aina

en: Always prompt
fi: Kysy aina

en: Always showing images in messages sent by %s.
fi: Näytä kuvat aina %s lähettämissä viesteissä.

en: Ambiguous address found.
fi: Löytyi epämääräinen osoite.

en: Ambiguous matches for "%s" (first 5 matches displayed):
fi: Epämääräinen täsmäävyys "%s" (vain viisi ensimmäistä näytetään):

en: Ambiguous matches for "%s":
fi: Epämääräinen täsmäys - "%s":

en: An error occured while attempting to strip the attachment.
fi: Tapahtui virhe poistettaessa liitettä.

en: An unknown error occured while creating the new note.
fi: Uuden muistiinpano luonnissa tapahtui tuntematon virhe.

en: An unknown error occured while creating the new task.
fi: Uuden tehtävän luonnissa tapahtui tuntematon virhe.

en: An unknown person
fi: Tuntematon henkilö

en: Answered
fi: Vastattu

en: Append
fi: Lisää

en: Apply Filters
fi: Suodata

en: Apply filter rules upon logging on?
fi: Suodatetaanko viestit sisäänkirjautumisen yhteydessä?

en: Apply filter rules whenever Inbox is displayed?
fi: Suodatetaanko viestit kun INBOX-kansiota päivitetään?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY delete all attachments?
fi: Oletko aivan varma, että haluat LOPULLISESTI poistaa liitteet?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY delete these messages?
fi: Oletko aivan varma, että haluat LOPULLISESTI poistaa nämä viestit?

en: Are you sure you want to delete all messages in this thread?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän keskustelun kaikki viestit?

en: Are you sure you want to delete this Virtual Folder Definition?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän Virtuaalikansiomääritelmän?

en: Are you sure you want to delete this filter?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän suodattimen?

en: Are you sure you want to delete this flag?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän lipun?

en: Are you sure you want to delete this message?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän viestin?

en: Are you sure you want to delete this public key?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän julkisen avaimen?

en: Are you sure you want to delete this virtual folder?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän Virtuaalikansion?

en: Are you sure you want to delete your keypair? (This is NOT recommended!)
fi: Oletko varma, että haluat poistaa oman avainparisi? (Tätä EI suositella!)

en: Are you sure you want to do this?
fi: Oletko varma, että haluat tehdä tämän toimenpiteen?

en: Are you sure you want to move the message(s)? (Some message information might get lost, like message headers, text formatting or attachments!)
fi: Oletko varma, että haluat siirtää nämä viestit? (Jotkin viestin tiedot saattavat kadota, kuten viestin otsakkeet, viestin muotoilu tai liitteet!)

en: Are you sure you wish to PERMANENTLY delete these messages?
fi: Oletko aivan varma, että haluat LOPULLISESTI poistaa nämä viestit?

en: Are you sure you wish to PERMANENTLY delete this attachment?
fi: Oletko aivan varma, että haluat LOPULLISESTI poistaa tämän liitteen?

en: Are you sure you wish to delete all mail in this mailbox?
fi: Oletko AIVAN VARMA, että haluat POISTAA kaikki viestit tästä kansiosta?

en: Are you sure you wish to empty your spam mailbox?
fi: Oletko varma, että haluat tyhjentää roskapostikansion?

en: Are you sure you wish to empty your trash mailbox?
fi: Oletko varma, että haluat tyhjentää roskakorikansion?

en: Are you sure you wish to report this message as innocent?
fi: Oletko varma, että haluat raportoida tämän viestin ei-roskapostina?

en: Are you sure you wish to report this message as spam?
fi: Oletko varma, että haluat raportoida tämän viestin roskapostina?

en: Arrival (No Sort)
fi: Saapisaika (Ei järjestetä)

en: Arrival Time
fi: Saapumisaika

en: Arrival time on server
fi: Saapumisaika palvelimelle

en: As Attachment
fi: Liitteenä

en: As attachment
fi: Liitteenä

en: As both body text and an attachment
fi: leipätekstinä ja liitteenä

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Ask
fi: Kysy

en: Attach a copy of your PGP public key to the message?
fi: Liitetäänkö viesteihin kopio julkisesta PGP-avaimestasi?

en: Attach your contact information to the message?
fi: Liitetäänkö yhteystietosi viestiin?

en: Attach:
fi: Liitä:

en: Attached file "%s" exceeds the attachment size limits. File NOT attached.
fi: Tiedosto "%s" ylittää liitetiedostojen suurimman sallitun koon. Tiedostoa EI liitetty.

en: Attached file(s) exceeds the linked attachment size limit (%d KB too large). Delete one of the attachments to continue.
fi: Tiedostot ylittävät liitetiedostojen suurimman sallitun koon (%d KB liian iso). Tiedostoa EI liitetty.

en: Attached is a reply to a calendar request you sent.
fi: Liitteenä on vastaus lähettämääsi kalenteritietopyyntöön.

en: Attachment
fi: Liite

en: Attachment %s deleted.
fi: Liite %s on poistettu.

en: Attachment Information
fi: Liitteiden tiedot

en: Attachment and Body Text
fi: Liitteenä ja leipätekstinä

en: Attachment stripped: Original attachment type
fi: Liite poistettu: Alkuperäisen liitteen tyyppi

en: Attachment successfully stripped.
fi: Liitteen poisto onnistui.

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Attendees
fi: Osallistujat

en: Audio part
fi: Ääniosio

en: Automatically Generated Messages
fi: Automaattisesti luodut viestit

en: Awaiting Response
fi: Odotetaan vastausta

en: Bac_k to %s
fi: P_alaa - %s

en: Back to Multiple Message View Index
fi: Takaisin usean viestin hakemistonäkymään

en: Basic view only
fi: Ainoastaan peruskäyttötila

en: Bcc
fi: Piilokopio

en: Before '%s'
fi: Ennen '%s'

en: Between '%s' and '%s'
fi: Välillä '%s' ja '%s'

en: Beware of following any links in it or of providing the sender with any personal information.
fi: Suhtaudu varoen kaikkiin viestissä oleviin linkkeihin ja vältä lähettämästä mitään henkilökohtaisia tietoja.

en: Blacklist
fi: Musta lista

en: Block images in messages unless they are specifically requested to be loaded?
fi: Oletuksena estä kuvien näyttö viesteissä ja näytä kuvat vain erikseen pyydettäessä?

en: Body
fi: Leipäteksti

en: Bottom
fi: Alla

en: Built-in Filters cannot be edited.
fi: Sisäänrakennettuja suodattimia ei voi muokata.

en: Built-in Virtual Folders cannot be edited.
fi: Sisäänrakennettuja virtuaalikansioita ei voi muokata.

en: Bulk Messages
fi: Bulkkiviestit

en: Cancel
fi: Peru

en: Cancel Message
fi: Peru viesti

en: Cancelling this message will permanently discard its contents and will delete auto-saved drafts.
    Are you sure you want to do this?
fi: Tämän viestin peruuttaminen poistaa viestin sisällön ja sitä ei automaattisesti tallenneta luonnoskansioon.
    Oletko aivan varma, että haluat tehdä tämän?

en: Cancelling this message will permanently discard its contents.
fi: Viestin peruuttaminen poistaa lopullisesti viestin sisällön.

en: Cannot directly create mailbox in this folder.
fi: Et voi suoraan tehdä kansiota tähän kansioon.

en: Cannot display message - found only %s of %s parts of this message in the current mailbox.
fi: Viestiä ei voi näyttää - tästä kansioista löytyi viestistä vain %s / %s osiosta.

en: Cannot move messages to Trash - no Trash mailbox set in preferences.
fi: Et voi siirtää viestejä roskapostikansioon - roskapostikansiota ei ole määritelty asetuksissa.

en: Cannot retrieve calendar data from message.
fi: Viestistä ei löytynyt Kalenteritietoja.

en: Cannot retrieve public key from message.
fi: Viestistä ei löytynyt Julkista avainta.

en: Cannot save sent-mail message to "%s" as that mailbox is read-only.
fi: Et voi tallentaa lähteviä viestejä kansioon "%s", koska kansioon ei voi kirjoittaa.

en: Cannot strip the MIME part as the mailbox is read-only.
fi: Ei voi poistaa MIME-osioita tästä viestistä, koska viestiä voi vain lukea.

en: Cc
fi: Kopio

en: Cc:
fi: Kopio:

en: Cc:
fi: Kopio:

en: Chair Person
fi: Puheenjohtaja

en: Change
fi: Muuta

en: Change display preferences for viewing the listing of messages in a mailbox.
fi: Voit muuttaa asetuksia liittyen viestien näyttämiseen kansioissa.

en: Change folder navigation display preferences.
fi: Muuta millä tavalla kansiot näytetään.

en: Change the name, address, and signature that people see when they read and reply to your email.
fi: Voit muuttaa lähettämissäsi sähköposteissa näkyviä nimi- tai osoitetietoja ja käyttämääsi allekirjoitusta.

en: Characters to display in preview:
fi: Esikatselussa näytettävien merkkien määrä:

en: Check All/None
fi: Valitse kaikki/Ei mitään

en: Check Spelling
fi: Tarkista oikeinkirjoitus

en: Check _All/None
fi: Valitse _kaikki/Ei mitään

en: Check for New Mail
fi: Tarkista uudet viestit

en: Check for valid recipient PGP public keys while replying?
fi: Tarkistetaanko viestiin vastatessa onko vastaanottajalla PGP-avainta?

en: Check spelling before sending a message?
fi: Tarkistetaanko viestin oikeinkirjoitus viestiä lähetettäessä?

en: Checking...
fi: Tarkistetaan...

en: Choose Action
fi: Valitse toiminto

en: Choose the address book to use when adding addresses.
fi: Valitse osoitekirja, johon osoitteet lisätään.

en: Clear Search
fi: Poista haku

en: Clear Sort
fi: Poista järjestely

en: Click %s to convert the image file into a format your browser can attempt to view.
fi: Napsauta %s muuttaksesi kuvan sellaiseen muotoon, jonka selaimesi pystyy näyttämään.

en: Click %s to download the data.
fi: Napsauta %s tallentaaksesi tiedot.

en: Click %s to go to %s management page.
fi: Napsauta %s mennäkseni %s hallintasivulle.

en: Click %s to send the notification message.
fi: Napsauta %s lähettääksesi ilmoitusviestin.

en: Click HERE to verify the data.
fi: Napsauta TÄSTÄ tarkistaaksesi tiedot.

en: Click HERE to verify the message.
fi: Napsauta TÄSTÄ tarkistaaksesi viestin.

en: Click HERE to view the message in a new window.
fi: Napsauta TÄSTÄ katsoaksesi tämän viestin erillisessä ikkunassa.

en: Click here to open all mailto: links using %s.
fi: Napsauta tästä avataksesi kaikki mailto: linkit käyttäen %s.

en: Click this box to add the original message as an attachment.
fi: Valitse tästä lisätäksesi alkuperäisen viestin liitteeksi.

en: Click this box to add the original message text to the body.
fi: Valitse tästä lisätäksesi alkuperäisen viestin leipätektiksi.

en: Click to always show images from this sender.
fi: Napsauta näyttääksesi tämän lähettäjän kuvat.

en: Clicking on the address will compose a new message to the sender
fi: Napsauttamalla osoitetta voit kirjoittaa uuden viestin lähettäjälle.

en: Clicking on the address will open the message to be read
fi: Napsauttamalla osoitetta voit aukaista viestin luettavaksi.

en: Close this window
fi: Sulje tämä ikkuna

en: Collapse All
fi: Pienennä kaikki

en: Collapse Headers
fi: Pienennä Otsakkeet

en: Color
fi: Väri

en: Color Picker
fi: Värivalitsin

en: Combine all namespaces
fi: Yhdistä kaikki nimiavaruudet

en: Comment
fi: Kommentti

en: Completed
fi: Valmis

en: Compose
fi: Luo

en: Compose Message
fi: Kirjoita viesti

en: Compose Templates
fi: Kirjoita kirjepohja

en: Compose Templates mailbox:
fi: Kirjepohjien postilaatikko:

en: Compose messages in a separate window?
fi: Kirjoitetaanko viestit erillisessä ikkunassa?

en: Composition
fi: Kirjoitustila

en: Configure PGP encryption support.
fi: Muokkaa käyttöön PGP-salaustoiminto.

en: Configure S/MIME encryption support.
fi: Muokkaa S/MIME-salaustoiminto.

en: Configure flag highlighting.
fi: Muokkaa lippujen korostuksia.

en: Configure how event or meeting requests should be handled.
fi: Muokkaa miten tapahtumat ja tapaamiset tulisi käsitellä.

en: Configure how messages are displayed.
fi: Voit määritellä kuinka viestit näytetään.

en: Configure how you forward mail.
fi: Voit muokata viestien välitykseen liittyviä asetuksia.

en: Configure how you reply to mail.
fi: Voit muokata viestien vastaamiseen liittyviä asetuksia.

en: Configure how you send mail.
fi: Voit muokata viestien lähettämiseen liittyviä asetuksia.

en: Configure message printing.
fi: Muokkaa roskaposti-ilmoituksia

en: Configure spam reporting.
fi: Muokkaa roskaposti-ilmoituksia

en: Confirmation
fi: Varmistus

en: Contains Attachment(s)
fi: Nykyiset liitteet

en: Control when new mail will be checked for, and whether or not to notify you when it arrives.
fi: Voit määrittää miten usein tarkistetaan uusien viestien saapuminen ja ilmoitetaanko sinulle uusista viesteistä.

en: Convert HTML data to plain text and view in new window.
fi: Muutetaan HTML viesti tavalliseksi tekstiksi ja näytetään se erillisessä ikkunassa.

en: Convert textual emoticons into graphical ones?
fi: Muutetaanko tekstimuotoiset hymiöt graafisiksi?

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy %s to %s
fi: Kopioi %s -- %s

en: Copy/Move
fi: Kopioi/Siirrä

en: Could not add rights for user "%s" for the mailbox "%s".
fi: Ei voitu lisätä oikeuksia käyttäjälle "%s" kansioon "%s".

en: Could not attach %s to the message.
fi: Tiedostoa %s ei voitu liittää viestiin.

en: Could not auto-determine data type.
fi: Tietotyyppiä ei pystytty tunnistamaan automaattisesti

en: Could not connect to public PGP keyserver
fi: Ei saatu yhteyttä PGP-avainpalvelimelle

en: Could not create the VFS backend: %s
fi: Ei voitu luoda VFS taustajärjestelmää: %s

en: Could not delete Virtual Folder "%s".
fi: Ei voitu poistaa virtuaalikansiota "%s".

en: Could not delete messages from %s. This mailbox is read-only.
fi: Viestejä ei voitu poistaa kansiosta %s. Kansiota voi vain lukea.

en: Could not display attachment data.
fi: Liitetiedoston tietoja ei pystytty näyttämään.

en: Could not initialize mail server configuration.
fi: Ei voitu muodostaa postipalvelimen asetuksia.

en: Could not move message to spam mailbox - no spam mailbox defined in preferences.
fi: Et voi siirtää viestejä roskapostikansioon - roskapostikansiota ei ole määritelty asetuksissa.

en: Could not open mailbox.
fi: Ei voitu aukaista postilaatikkoa.

en: Could not remove rights for user "%s" for the mailbox "%s".
fi: Ei voitu poistaa käyttäjältä "%s" oikeuksia kansioon "%s".

en: Could not retrieve ACL.
fi: Ei voitu hakea ACL-oikeustietoja.

en: Could not retrieve message data from the mail server.
fi: Viestiä ei voitu hakea postipalvelimelta.

en: Could not retrieve public key for %s.
fi: Julkista avainta ei voitu hakea - %s.

en: Create
fi: Luo

en: Create Keys
fi: Luo avaimet

en: Create New Mailbox
fi: Luo uusi kirjepohja

en: Create New Template
fi: Luo uusi kirjepohja

en: Create Subfolders/Rename Mailbox
fi: Luo alikansio/Uudelleennimeä kansio

en: Create a new sent-mail mailbox
fi: Luo uusi lähetettyjen viestien kansio

en: Create filtering rules to organize your incoming mail, sort it into mailboxes, and delete spam.
fi: Voit luoda suodatinsääntöjä, joilla voit siirtää viestejä kansioihin tai poistaa roskapostiviestejä.

en: Create mailbox:
fi: Luo uusi kansio:

en: Create new Template
fi: Luo uusi kirjepohja

en: Create subfolder
fi: Luo alikansio

en: Create subfolder of %s:
fi: Luo alikansio kansiolle %s:

en: Create subfolders and rename mailbox
fi: Luo alikansioita ja uudelleennimeä kansioita

en: Criteria to use when sorting by date:
fi: Kriteeri kun järjestetään viestit päiväyksen mukaan:

en: Current Attachments
fi: Nykyiset liitteet

en: Current access to %s
fi: Nykyiset oikeudet kansioon %s

en: Custom Header
fi: Muu otsake

en: Custom Header:
fi: Muu otsake:

en: Dat_e
fi: Päivä_ys

en: Date
fi: Päiväys

en: Date Equals
fi: Päiväys on

en: Date Reset
fi: Päiväyksen tyhjennys

en: Date Selection
fi: Päiväyksen valinta

en: Date Since
fi: Päiväys jälkeen

en: Date Until
fi: Päiväys ennen

en: Date in message headers
fi: Päiväys viestin otsakkeessa

en: Days
fi: Päivää

en: Declined
fi: Kieltäytyi

en: Default (US-ASCII)
fi: Oletus (US-ASCII)

en: Default method to compose messages:
fi: Käytä oletuksena kirjoitustilaa:

en: Default sorting criteria:
fi: Oletusjärjestys:

en: Default sorting direction:
fi: Oletusjärjestyksen suunta:

en: Delegated
fi: Delegoitu

en: Delete
fi: Poista

en: Delete %s Public Key
fi: Poista %s julkinen avain

en: Delete Current Keys
fi: Poista nykyiset avaimet

en: Delete Personal Certificate
fi: Poista henkilökohtainen sertifikaatti

en: Delete Selected Mailboxes
fi: Poista valitut kansiot

en: Delete Thread
fi: Poista Keskustelu

en: Delete Virtual Folder
fi: Poista virtuaalikansio

en: Delete all subfolders of %s?
fi: Poista kaikki %s alikansiot

en: Delete and rename mailbox
fi: Poistaa ja uudelleennimetä kansio

en: Delete from my calendar
fi: Poista kalenteristani

en: Delete message
fi: Poista viesti

en: Delete messages
fi: Poista viestit

en: Delete old linked attachments after this many months (0 to never delete)?
fi: Poistetaanko kaikki %s kuukautta vanhemmat linkitetyt liitteet (0 ei poisteta koskaan)?

en: Delete old sent mail mailboxes after this many months (0 to never delete)?
fi: Poistetaanko kaikki tätä kuukautta vanhemmat lähetettyjen viestien kansiot (0 ei poisteta koskaan)?

en: Delete subfolders
fi: Poista alikansio

en: Delete/Rename Mailbox
fi: Poista/Uudelleenimeä kansio

en: Delete?
fi: Poista?

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Deleted Virtual Folder "%s".
fi: Poistettu virtuaalikansio "%s".

en: Deleted attachment "%s".
fi: Poistettiin liite "%s".

en: Deleted flag "%s".
fi: Poistettiin lippu "%s".

en: Deleting and Moving Messages
fi: Viestien poistaminen ja siirtäminen

en: Deny request
fi: Kiellä pyyntö

en: Deny request for free/busy information
fi: Kiellä vapaa/varattu tietojen pyyntö

en: Descending
fi: Laskeva

en: Description
fi: Kuvaus

en: Details
fi: Tarkemmat tiedot

en: Dim signatures?
fi: Himmennä allekirjoitukset.

en: Discard all text formatting information (by converting from HTML to plain text)? This conversion cannot be reversed.
fi: Poistetaan kaikki muotoilutieto (muuntamalla HTML-muodosta tavalliseksi tekstiksi)? Tätä operaatiota ei voi peruuttaa.

en: Display attachment information about a message in the mailbox listing?
fi: Näytetäänkö liitetieto viestilistauksessa?

en: Display confirmation in popup window after sending a message?
fi: Näytetäänkö varmistusviesti ponnahdusikkunassa lähetyksen jälkeen?

en: Display notification when new mail arrives?
fi: Näytetäänkö ilmoitukset uusista viesteistä?

en: Display only the first 250 characters of a message initially?
fi: Näytetään aluksi vain viestin 250 ensimmäistä merkkiä?

en: Display the "Empty Spam" link in the menubar?
fi: Näytä '"tyhjennä roskapostit"-linkki muiden ikonien joukossa.

en: Display the "Empty Trash" link in the menubar?
fi: Näytä '"tyhjennä roskakori"-linkki muiden ikonien joukossa.

en: Do Action
fi: Tee toiminnot

en: Do NOT Match
fi: EI täsmää

en: Do Not Check for New Mail
fi: Älä tarkista uusia sähköpostiviestejä

en: Do not generate a link in the From: column
fi: Älä muodosta linkkejä Lähettäjä: sarakkeessa

en: Do not save attachments
fi: Älä tallenna liite

en: Do not show parts
fi: Älä näytä osoioita

en: Doing so will discard this message permanently.
fi: Tekemällä näin tuhoat tämän viestin lopullisesti.

en: Don't Show
fi: Älä näytä

en: Don't Show:
fi: Älä näytä:

en: Download
fi: Tallenna

en: Download %s in .zip Format
fi: Tallenna %s zip-muodossa

en: Download (.zip format)
fi: Tallenna (zip-tiedosto)

en: Download All Attachments (in .zip file)
fi: Tallenna kaikki liitteet (zip-tiedostoksi)

en: Download Attachment
fi: Tallenna liite

en: Download attachment:
fi: Tallenna liite:

en: Draft
fi: Luonnos

en: Draft automatically saved.
fi: Luonnos tallennettiin automaattisesti.

en: Drafts
fi: Luonnokset

en: Drafts mailbox:
fi: Luonnoskansio:

en: E-mail Address
fi: Sähköpostiosoite:

en: END
fi: LOPPU

en: ERROR: Your message could not be delivered.
fi: VIRHE: viestiäsi ei voitu toimittaa.

en: EXAMPLE LINK
fi: ESIMERKKI LINKKI

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit ACL
fi: Muokkaa ACL

en: Edit Filter
fi: Muokkaa suodatinta

en: Edit Search Query
fi: Muokkaa hakulauseketta

en: Edit Template
fi: Muokkaa kirjepohjaa

en: Edit Virtual Folder
fi: Muokkaa virtuaalista kansiota

en: Edit Virtual Folders
fi: Muokkaa virtuaalisia kansiota

en: Edit as New
fi: Muokkaa uutena

en: Edit compose templates.
fi: Muokkaa uusi viesti kirjepohjia.

en: Edit your Blacklist
fi: Muokkaa mustaa listaasi

en: Edit your Filter Rules
fi: Muokkaa suodatintasi

en: Edit your Whitelist
fi: Muokkaa valkoista listaasi

en: Emptied all messages from %s.
fi: Tyjennettiin kaikki viestit lähettäjältä %s.

en: Emptied all messages from Virtual Trash Folder.
fi: Poistettiin kaikki viestit virtuaalisesta roskakorikansiosta.

en: Empty
fi: Tyhjennä

en: Empty Mailbox
fi: Tyhjennä viestit postilaatikosta

en: Empty Selected Mailboxes
fi: Poista kaikki viestit valituista kansiot

en: Empty _Spam
fi: Tyhjennä ro_skaposti

en: Empty _Trash
fi: Tyhjennä _roskakori

en: Enable PGP functionality?
fi: Otetaanko käyttöön PGP-toiminto?

en: Enable S/MIME functionality?
fi: Otetaanko käyttöön PGP-toimintoa?

en: Enable message previews?
fi: Otetaanko käyttöön viestien esikatselu?

en: Enabled?
fi: Käytössä?

en: Encr_yption Options
fi: Salau_ksen asetukset

en: Encryption
fi: Salaus:

en: End forwarded message
fi: Välitetty viesti päättyy

en: End message
fi: Viesti päättyy

en: End message from %s
fi: Viesti lähettäjältä %s päättyy.

en: Enter Passphrase
fi: Anna salasanateksti

en: Enter the name for your new compose templates mailbox.
fi: Anna nimi uudelle kirjepohjakansiollesi.

en: Enter the name for your new drafts mailbox.
fi: Anna nimi uudelle luonnoskansiollesi.

en: Enter the name for your new spam mailbox.
fi: Anna nimi uudelle roskapostikansiollesi.

en: Enter the name for your new trash mailbox.
fi: Anna nimi uudelle roskakorikansiollesi.

en: Enter the passphrase used to encrypt this message.
fi: Anna salasanateksti, jota käytetään tämän viestin salaamiseen.

en: Enter your personal PGP passphrase.
fi: Anna henkilökohtainen PGP-salasanatekstisi.

en: Enter your personal S/MIME passphrase.
fi: Anna henkilökohtainen S/MIME-salasanatekstisi.

en: Entire Message
fi: Koko viesti

en: Entire Message (including Headers)
fi: Koko viesti (mukaanlukien otsakkeet)

en: Entry "%s" was successfully added to the address book
fi: Tieto "%s" lisättiin onnistuneesti osoitekirjaan

en: Error
fi: Virhe

en: Error displaying message: message does not exist on server.
fi: Virhe näytettäessä viestiä: viestiä ei ole olemassa palvelimella.

en: Error sending reply: %s.
fi: Virhe lähetettäessä vastausta: %s.

en: Error when redirecting message.
fi: Virhetilanne ohjatessa viestiä.

en: Error! This application requires javascript to be available and enabled in your browser.
fi: Virhe! Tämä ohjelma vaatii, että javascript on käytettävissä ja sallittuna selaimessasi.

en: Event Requests
fi: Tapahtumapyynnöt

en: Event successfully deleted.
fi: Tapahtuman poisto onnitui.

en: Every 15 minutes
fi: 15 minuutin välein

en: Every 30 seconds
fi: 30 sekunnin välein

en: Every 5 minutes
fi: 5 minuutin välein

en: Every half hour
fi: Puolen tunnin välein

en: Every minute
fi: Minuutin välein

en: Exit Search
fi: Poistu hausta

en: Expand All
fi: Laajenna kaikki

en: Expand Headers
fi: Laajenna otsakkeet

en: Expand Names
fi: Laajenna nimet

en: Expand the entire folder tree by default in the folders view?
fi: Laajennetaako oletuksena koko kansiopuu kansionäkymässä hallinnassa?

en: Expiration
fi: Vanhenee

en: Export
fi: Vie

en: Expunge
fi: Tyhjennä poistetut

en: Fi_lters
fi: Suo_datus

en: File
fi: Tiedosto

en: Filter
fi: Suodata

en: Filter "%s" created succesfully.
fi: Suodattimen "%s" luonti onnistui.

en: Filter "%s" deleted.
fi: Suodatin "%s" on poistettu.

en: Filter "%s" edited successfully.
fi: Suodattimen "%s" muokkaus onnistui.

en: Filter By
fi: Suodattaen

en: Filter Messages
fi: Suodata viestit

en: Filter message content for unwanted text (e.g. profanity)?
fi: Suodata viesti loukkaavista sanoista.

en: Filters
fi: Suodatus

en: Filters: %s management page
fi: Suodatus: %s hallintasivu

en: Find
fi: Haku

en: First (oldest) Unseen Message
fi: Ensimmäinen (vanhin) lukematon viesti

en: First Page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Flag:
fi: Lippu:

en: Flagged for Followup
fi: Liputettu jatkokäsittelyyn

en: Flags
fi: Liput

en: Fo_rward
fi: Väli_tä

en: Folder
fi: Kansio

en: Folder Actions
fi: Toiminnot kansioille

en: Folder Actions - Confirmation
fi: Toiminnot kansioille: Varmistus

en: Folder Display
fi: Kansionäkymä

en: Folder Navigator
fi: Kansioiden selaus

en: Folders
fi: Kansiot

en: For messages with alternative representations of the text part, which part should be displayed?
fi: Jos viesteissä on useita vaihtoehtoisia tekstiosioita, niin mikä osio näytetään oletuksena?

en: Forward
fi: Välitä

en: Forwarded
fi: Välitetty

en: Forwarded Message
fi: Välitetty viesti

en: Forwarded message
fi: Välitetty viesti

en: Forwarded message from %s
fi: Välitetty viesti lähettäjältä %s

en: Forwarded message will be automatically added to your outgoing message.
fi: Välitetty viesti liitetään automaattisesti lähetettävään viestiin.

en: Forwards
fi: Välitä

en: Free/Busy Request Response
fi: Vastaus vapaa/varattu pyyntöön

en: Fro_m
fi: Lähettä_jä

en: From
fi: Lähettäjä

en: From Address
fi: Lähettäjän osoite

en: From:
fi: Lähettäjä:

en: Gallery
fi: Galleria

en: General
fi: Yleiset

en: Go
fi: Mene

en: Go to Advanced Search Page...
fi: Mene Tarkemman haun sivulle...

en: Go to Message
fi: Mene viestiin

en: Go to address book entry of "%s"
fi: Mene osoitekirjatietoon "%s"

en: Go to your Inbox...
fi: Mene virtuaaliseen Inboxiin...

en: HERE
fi: TÄSTÄ

en: HTML Message
fi: HTML Viesti

en: HTML composition
fi: HTML-kirjoitustila

en: HTML part
fi: HTML-osio

en: Headers
fi: Otsikot

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Hidden in List Messages
fi: Piilotettu listaviesteissä

en: Hidden in Thread View
fi: Piilotettu keskustelunäkymässä

en: Hidden in Thread View and List Messages
fi: Piilotettu keskustelunäkymässä ja listaviesteissä

en: Hide Addresses
fi: Piilota osoitteet

en: Hide Alerts _Log
fi: Piilota hälytys_loki

en: Hide Deleted
fi: Piilota poistetut

en: Hide Preview
fi: Piilota esikatselu

en: Hide Unsubscribed
fi: Piilota tilaamattomat

en: Hide deleted messages even if using the Trash mailbox?
fi: Piilota poistetut viestit silloinkin kun käytetään roskakorikansiota?

en: High
fi: Korkea

en: High Priority
fi: Korkea prioriteetti

en: Horizontal Layout
fi: Vaaka-asettelu

en: How should messages be forwarded by default?
fi: Miten viestit välitetään oletuksena?

en: How should namespaces be displayed in the folder tree view?
fi: Mikä nimiavaruus tulisi näyttää kansiopuunäkymässä.

en: How to attribute quoted lines in a reply
fi: Miten vastaukseen merkitään kenelle lainatut rivit kuuluvat

en: However, no personal private key exists so the message cannot be decrypted.
fi: Henkilökohtaista salaista avainta ei ole olemassa, joten viestin salausta ei voida purkaa.

en: Icon
fi: Ikoni

en: If you continue, all messages in the mailbox(es) will be lost!
fi: Jos jatkat, niin kaikki viestit kansioissa tuhoutuvat!

en: Image
fi: Kuva

en: Image part
fi: Kuvaosio

en: Images have been blocked in this message part.
fi: Tämän osion kuvien näyttäminen on estetty.

en: Import
fi: Tuo

en: Import Keypair
fi: Tuo avainpari

en: Import Messages
fi: Tuo viestejä

en: Import PGP Key
fi: Tuo PGP-avain

en: Import Personal Certificate
fi: Tuo henkilökohtainen sertifikaatti

en: Import Personal Keys
fi: Tuo henkilökohtaiset avaimet

en: Import Personal S/MIME Certificate
fi: Tuo henkilökohtainen S/MIME-sertifikaatti

en: Import Public Key
fi: Tuo julkinen avain

en: Import Public PGP Key
fi: Tuo julkinen PGP-avain

en: Import Public S/MIME Key
fi: Tuo julkinen S/MIME-avain

en: Import mbox or .eml file
fi: Tuo mbox- tai eml-tiedosto

en: Imported %d message from %s. | Imported %d messages from %s
fi[0]: Tuotiin %d viesti kohteesta %s.
fi[1]: Tuotiin %d viestiä kohteesta %s.

en: In Body Text
fi: Viestin leipätekstinä

en: In Process
fi: Tekeillä

en: In the body text
fi: Viestin leipätekstissä

en: Include a brief summary of the header in a reply?
fi: Liitetäänkö vastaukseen lyhyt yhteenveto otsaketiedoista?

en: Include original message in a reply?
fi: Liitetäänkö alkuperäinen viesti vastaukseen?

en: Information on %s Public Key
fi: Tietoja %s julkisesta avaimesta

en: Information on Personal Private Key
fi: Tietoja henkilökohtaisesta salaisesta avaimestasi

en: Information on Personal Public Certificate
fi: Tietoja henkilökohtaisesta julkisesta sertifikaatistasi

en: Information on Personal Public Key
fi: Tietoja henkilökohtaisesta julkisesta avaimestasi

en: Innocent
fi: Harmiton

en: Insert
fi: Liitä

en: Insert Certificate Here
fi: Liitä sertifikaatti tähän:

en: Insert messages
fi: Liitä viestejä

en: Invalid Action selected for this component.
fi: Tälle komponentille on valittu väärä toiminto.

en: Invalid Address
fi: Virheellinen osoite

en: Invalid Subject
fi: Virheellinen Otsikko

en: Invalid e-mail address (%s).
fi: Virheellinen sähköpostiosoite (%s).

en: Invalid e-mail address.
fi: Virheellinen sähköpostiosoite.

en: Invalid key
fi: Virheellinen avain

en: Invalid mailbox.
fi: Virheellinen kansio.

en: Invalid passphrase entered.
fi: Annoit väärän salasanatekstin.

en: Junk
fi: Roskaposti

en: Key Length
fi: Avaimen pituus

en: Key generation may take a long time to complete.  Continue with key generation?
fi: Avaimen luonti voi kestää pitkän aikaa. Jatketaanko avaimen luontia?

en: Key import is not available. File upload is not enabled on this server.
fi: Avainten tuonti ei ole käytettävissä. Tiedostoja ei voi tuota tälle palvelimelle.

en: Key import is not available. You have no address book defined to add your contacts.
fi: Avainten tuonti ei ole käytettävissä. Et ole määritellyt osoitekirjaa yhteystiedoillesi.

en: Key successfully sent to the public keyserver.
fi: Avaimen lähetys julkiselle avainpalvelimelle onnistui.

en: Label
fi: Tunniste

en: Last (newest) Unseen Message
fi: Sivu, jossa on (uusin) lukematon viesti

en: Last Page
fi: Viimeinen sivu

en: Link Attachments?
fi: Linkitetäänkö liitteet?

en: Linked attachments are forbidden.
fi: Linkitetyt liitteet on kielletty.

en: Links will expire on %s
fi: Linkit vanhentuvat %s

en: List
fi: Lista

en: List all contacts when loading the contacts screen? (if disabled, you will only see contacts that you search for explicitly)
fi: Listataanko kaikki yhteystiedot kun ladataan yhteystiedot sivua? (Jos pois käytöstä, niin yhteystiedot näkyy vain kun niitä erikseen haetaan)

en: Load All Addresses
fi: Lataa kaikki osoitteet

en: Load Styling?
fi: Ladataanko tyylit?

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Location
fi: Paikka

en: Log out
fi: Poistu

en: Logging Out...
fi: Kirjaudutaan ulos...

en: Low
fi: Matala

en: Low Priority
fi: Matala prioriteetti

en: Macintosh File
fi: Macintosh tiedosto

en: Mailbox
fi: Postilaatikko

en: Mailbox "%s" already exists.
fi: Kansio "%s" on jo olemassa.

en: Mailbox %s does not exist.
fi: Postilaatikkoa %s ei ole olemassa.

en: Mailbox Display
fi: Postilaatikkonäkymä

en: Mailbox Sizes
fi: Kansioiden koot

en: Mailbox Summary
fi: Postikansio yhteenveto

en: Mailbox structure on server has changed.
fi: Postilaatikkorakenne palvelimella on muuttunut.

en: Mailboxes
fi: Postilaatikot

en: Mailing List Message
fi: Postilistaviesti

en: Mailing List Messages
fi: Postilistaviestit

en: Manage message drafts.
fi: Hallinnoi viestiluonnoksia.

en: Manage sent mail.
fi: Hallinnoi lähetettyjä viestejä.

en: Manage your saved searches
fi: Hallinnoi tallennettuja hakuja

en: Mark (Other)
fi: Merkitse (Muut)

en: Mark (Seen)
fi: Merkitse (Luettu)

en: Mark All Messages as Seen
fi: Merkitse kaikki viestit luetuiksi

en: Mark All Messages as Unseen
fi: Merkitse kaikki viestit lukemattomiksi

en: Mark Message
fi: Merkitse viesti

en: Mark Messages
fi: Merkitse viestejä

en: Mark all as
fi: Merkitse kaikki

en: Mark as
fi: Merkitse:

en: Mark as:
fi: Merkitse:

en: Mark different levels of quoting with different colors?
fi: Merkitäänkö eri lainaukset eri väreillä?

en: Mark messages as Seen when deleting?
fi: Merkitäänkö kaikki viestit luetuiksi samalla kun ne poistetaan?

en: Mark simple markup?
fi: Merkitkäänkö yksinkertaisella merkinnällä?

en: Mark with Seen/Unseen flags
fi: Merkitse Luettu/Lukematon lipuilla

en: Mark with other flags (e.g. Important/Answered)
fi: Merkitse muilla lipuilla (esim. Tärkeä/Vastattu)

en: Maximum Attachment Size
fi: Liitetiedoston suurin sallittu koko

en: Maximum Number of Mailboxes
fi: Kansioiden enimmäismäärä

en: Maximum Number of Recipients per Message
fi: Suurin sallittu määrä vastaanottajia viestissä

en: Maximum Number of Recipients per Time Period
fi: Suurin sallittu määrä vastaanottajia aikajaksolla

en: Maximum number of attachments reached.
fi: Liitteiden sallittu määrä saavutettu.

en: Maximum total attachment size reached.
fi: Liitteiden suurin sallittu koko saavutettu.

en: Mbox or .eml file:
fi: Mbox- tai eml-tiedosto:

en: Menu
fi: Valikko

en: Message
fi: Viesti

en: Message "%s" redirected successfully.
fi: Viestin "%s" ohjaus onnistui.

en: Message "%s" sent successfully.
fi: Viestin "%s" lähetys onnistui.

en: Message Body
fi: Viestin sisältö

en: Message Composition
fi: Viestin kirjoitus

en: Message Date
fi: Viestin päiväys

en: Message Log
fi: Viestiloki

en: Message Size
fi: Viestin koko

en: Message Source
fi: Viestin raakamuoto

en: Message from %s
fi: Viesti lähettäjältä %s

en: Message has Attachments
fi: Viestissä on liitteitä

en: Message is Encrypted
fi: Viesti on salattu

en: Message is Signed
fi: Viestin on allekirjoitettu

en: Message part
fi: Viestiosio

en: Message redirected successfully. | Messages redirected successfully
fi[0]: Viestin ohjaus onnistui.
fi[1]: Viestien ohjaus onnistui.

en: Message sent successfully, but not saved to %s.
fi: Viestin lähetys onnistui, mutta sitä ei tallennettu kansioon %s.

en: Message sent successfully.
fi: Viestin lähetys onnistui.

en: Message styling has been suppressed in this message part since the style data lives on a remote server.
fi: Tämän viestin tyylitys ei ole käytössä, koska tyylitiedot sijaitsevat etäpalvelimella.

en: Message:
fi: Viesti:

en: Messages
fi: Viestit

en: Messages %d - %d
fi: Viesti %d - %d

en: Messages From Personal Contacts
fi: Viestit oman osoitekirjan tiedoista

en: Messages per page in the mailbox view.
fi: Sivulla näytettävien viestien lukumäärä.

en: Messages to
fi: Viestit kansioon

en: Messages with Attachments
fi: Viestit liitteillä

en: Minimal view only
fi: Ainoastaan minimaalinen käyttötila

en: Minutes needed to consider a event as non-conflicting in iTip
fi: Aikaero minuuteissa, kun tapahtumatiedot eivät ole ristiriidassa iTip:ssä.

en: Mobile Mail
fi: Mobiiliposti

en: Months
fi: Kuukausia

en: More...
fi: Lisää...

en: Move
fi: Siirrä

en: Move %s to %s
fi: Siirrä %s - %s

en: Move to Base Level
fi: Siirry perustasolle

en: Move to Inbox
fi: Siirrä Inboxiin

en: Move to spam mailbox
fi: Siirrä roskapostikansioon

en: Multipart part
fi: Moniosaosio

en: Multiple Message View
fi: Moniviestinäkymä

en: Multiple messages can only be forwarded as attachments.
fi: Usean viestin välitys onnistuu vain liitetiedostona.

en: NONE
fi: EI MITÄÄN

en: Name
fi: Nimi

en: Name and/or email cannot be empty
fi: Nimi tai sähköpostiosoite ei saa olla tyhjä

en: Need at least one date in the date range search.
fi: Pitää olla ainakin yksi päivämäärä kun haetaan päivämäärien mukaan.

en: Need at least one message recipient.
fi: Viestissä pitää olla ainakin yksi vastaanottaja.

en: Needs Action
fi: Vaatii toimenpidettä

en: Negative Right
fi: Oikeusnegaatio

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Never send read receipt
fi: Älä koskaan lähetä ilmoitusta viestin lukemisesta

en: New Flag
fi: Uusi lippu

en: New Mail
fi: Uudet viestit

en: New Mailbox
fi: Uusi kansio

en: New Message
fi: Uusi viesti

en: New Message to %s
fi: Uusi viesti - %s

en: New Search in %s
fi: Uusi haku kohteessa %s

en: New User
fi: Uusi käyttäjä

en: New mailbox name:
fi: Uuden kansion nimi:

en: Newest Unseen Messages
fi: Uusin lukemattomista viesteistä

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Message
fi: Seuraava viesti

en: Next Page
fi: Seuraava sivu

en: No
fi: Ei

en: No Actions Available
fi: Ei toimintoja tarjolla

en: No Expiration
fi: Ei vanhene

en: No Keys in Keyring
fi: Ei avaimia avainrenkaassa

en: No Messages
fi: Ei viestejä

en: No PGP public key imported.
fi: Ei tuotu julkista PGP-avainta.

en: No Preview Text
fi: Ei esikatseltavaa tekstiä

en: No S/MIME public key imported.
fi: Ei tuotu julkista S/MIME-avainta.

en: No Saved Searches Defined.
fi: Ei tallennettuja hakuja määriteltynä.

en: No Search Criteria
fi: Ei hakukriteereitä

en: No Search Mailboxes
fi: Ei hakukansiota

en: No Sound
fi: Ei ääniä

en: No Subject
fi: Ei otsikkoa

en: No actions available
fi: Ei toimintoja käytettävissä

en: No email information located in the public key.
fi: Sähköpostitietoja ei ollut julkisessa avaimessa.

en: No limit
fi: Ei rajoitusta

en: No mailboxes were specified
fi: Ei kansioita määriteltynä

en: No mailboxes with unseen messages
fi: Yhdessäkään kansiossa ei ole lukemattomia viestejä

en: No message body text
fi: Tyhjä viesti

en: No message index given.
fi: Viesti-indeksi puuttuu.

en: No messages matched the search query.
fi: Hakuehdoilla ei löytynyt ainuttakaan viestiä.

en: No messages matched your search criteria.
fi: Hakukriteereillä ei löytynyt ainuttakaan viestiä.

en: No messages.
fi: Ei viestejä.

en: No passphrase entered.
fi: Ei ole annettu salasanatekstiä.

en: No personal PGP private key imported.
fi: Ei ole tuotu henkilökohtaista salaista PGP-avainta

en: No personal PGP public key imported.
fi: Ei ole tuotu henkilökohtaista julkista PGP-avainta

en: No personal certificate
fi: Ei henkilökohtaista sertifikaattia

en: No personal private key exists so the data is unable to be decrypted.
fi: Henkilökohtaista salaista avainta ei ole olemassa, joten viestin salausta ei voisa purkaa.

en: No search criteria specified.
fi: Ei ole määritelty hakukriteeriä.

en: No spelling errors found.
fi: Kirjoitusvirheitä ei löytynyt.

en: No unread messages
fi: Ei lukemattomia viestejä

en: Non Participant
fi: Ei osallistuja

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal
fi: Normaali

en: Not %s
fi: Ei %s

en: Not Junk
fi: Ei Roskaposti

en: Not a valid public key.
fi: Virheellinen julkinen avain.

en: Notepads
fi: Muistilistat

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: Notification: Linked attachment downloaded
fi: Ilmoitus: Linkitetty liitetty tallennettu

en: OR
fi: TAI

en: Old sent-mail mailboxes being purged.
fi: Poistetaan lopullisesti vanhoja lähetettyjen viestien kansioita.

en: Older Than
fi: Vanhempi kuin

en: On '%s'
fi: Täsmälleen '%s'

en: Only display mailboxes with unread messages in them?
fi: Näytä vain ne kansiot, joissa on lukemattomia viestejä.

en: Only one mailbox should be selected for this action.
fi: Valitse vain yksi kansio tähän toimintoon.

en: Only show download confirmation page if message part is greater than this size, in bytes. Set to 0 to always require the confirmation page.
fi: Näytä tallennuksen varmistussivu vain kun viestin osio on tavuina kooltaan suurempi tämä. Luku 0 tarkoittaa, että varmistussivu näytetään aina.

en: Open in new window
fi: Avaa uuteen ikkunaan

en: Opened Folder
fi: Avaa kansio

en: Optional Participant
fi: Valinnainen osallistuja

en: Other
fi: Muut

en: Other Options
fi: Muut asetukset

en: Other Users
fi: Muut käyttäjät

en: PGP Encrypt Message
fi: PGP-salattu viesti

en: PGP Encrypt Message with passphrase
fi: PGP-salattu viesti salasanatekstillä

en: PGP Error:
fi: PGP virhe:

en: PGP Personal Keypair support requires a secure web connection.
fi: Henkilökohtainen PGP-avainparin käyttö vaatii salattua WWW-yhteyttä.

en: PGP Public Key for "%s (%s)" was successfully added.
fi: Julkinen PGP-avain "%s (%s)" lisäys onnistui.

en: PGP Public Key for "%s" was successfully deleted.
fi: Julkinen PGP-avain "%s" poistettiin.

en: PGP Public Keyring
fi: Julkinen PGP-avainrengas

en: PGP Sign Message
fi: PGP-allekirjoita viesti

en: PGP Sign/Encrypt Message
fi: PGP-salaa ja allekirjoita viesti

en: PGP Sign/Encrypt Message with passphrase
fi: PGP-salaa ja allekirjoita viesti salasanatekstillä

en: PGP encryption cannot be used by default as public keys cannot be found for all recipients.
fi: PGP-salausta ei voi oletuksena käyttää, koska kaikkien vastaanottajien julkista avainta ei löytynyt.

en: PGP passhprase stored in session.
fi: PGP salasanatekstin tallennettiin istuntotietoihin.

en: PGP passphrase successfully unloaded.
fi: Salasanatekstin poisto onnistui.

en: PGP support requires popup windows to be used.  If your browser is currently set to disable popup windows, you must change this setting or else the PGP features will not work correctly.
fi: PGP:n käyttö edellyttää ponnahdusikkunoita. Jos selaimesi asetukset estävät erillisten ikkunoiden avaamisen, niin sinun pitää muuttaa näitä asetusta tai et voi käyttää PGP-toimintoja.

en: PGP: Need passphrase for personal private key.
fi: PGP: Salainen avain vaatii salasanatekstin.

en: PGP: Need passphrase to encrypt your message with.
fi: PGP: Tarvitaan salasanateksti viestin salaukseen.

en: Page
fi: Sivu

en: Page %d of %d
fi: Sivu %d / %d

en: Parts
fi: Osiot

en: Passphrase
fi: Salasanateksti

en: Passphrase (Again)
fi: Salasanateksti (Uudestaan)

en: Passphrases cannot be empty
fi: Salasanateksti ei saa olla tyhjä

en: Passphrases do not match
fi: Salasanatekstit eivät täsmää

en: Password
fi: Salasana

en: Paste PGP public keys into the textarea, upload a file containing PGP public keys, or combine both methods. Multiple keys are supported.
fi: Liitä julkinen PGP-avain tekstikenttään, tuo julkisen PGP-avaimen sisältämä tiedosto, tai yhdistä tavat. Avaimia voi olla yksi tai useampi.

en: Paste your PGP public and private key into the textarea, upload a file containing your keys, or combine both methods. The first public key and private key recognized in the input will be used as your personal keys.
fi: Liitä julkinen ja salainen PGP-avain tekstikenttään, tuo julkisen ja salaisen PGP-avaimen sisältämä tiedosto, tai yhdistä tavat. Ensimmäinen julkinen ja salainen avain merkitään henkilökohtaiseksi avaimeksi.

en: Permanently delete %s?
fi: Poistetaanko lopullisesti %s?

en: Permanently delete all %d messages in %s?
fi: Poistetaanko lopullisesti kaikki %d viestiä kansiosta %s?

en: Personal
fi: Henkilökohtainen

en: Personal Information
fi: Omat tiedot

en: Personal Messages
fi: Henkilökohtaiset viestit

en: Personal PGP key successfully added.
fi: Henkilökohtaisten PGP-avaimien lisäys onnistui.

en: Personal PGP keypair generated successfully.
fi: Henkilökohtaisen PGP-avainparin luonti onnistui.

en: Personal PGP keys deleted successfully.
fi: Henkilökohtaisten PGP-avaimien poisto onnistui.

en: Personal S/MIME certificates NOT imported.
fi: Henkilökohtaisia S/MIME-sertifikaatteja EI tuotu.

en: Personal S/MIME certificates NOT imported:
fi: Henkilökohtaisia S/MIME-sertifikaatteja EI tuotu:

en: Personal S/MIME keys deleted successfully.
fi: Henkilökohtaisten S/MIME-avaimien poisto onnistui.

en: Plain Text
fi: Muotoilematon teksti

en: Plaintext Message
fi: Muotoilematon teksti

en: Plaintext part
fi: Muotoilematon tekstiosio

en: Play a sound when receiving new mail? Although most browsers support embedded sound files, some may require a plugin.
fi: Soitetaanko äänimerkki kun tulee uusi viesti? Vaikka useimmat selaimet tukevat äänitiedoston sisällyttämistä, niin äänien käyttö saattaa vaatia selaimeen lisälaajennuksia.

en: Please choose a mail server.
fi: Valitse postipalvelin.

en: Please enter a name for the new mailbox:
fi: Anna nimi uudelle kansiolle:

en: Please enter the label for the new flag:
fi: Anna nimi uudelle lipulle:

en: Please enter the name of the new mailbox:
fi: Anna nimi uudelle kansiolle:

en: Please enter the new name:
fi: Anna uusi nimi:

en: Please select a mailbox before you perform this action.
fi: Valitse kansio ennenkuin suoritat tämän toiminnon.

en: Please select address(es)
fi: Valitse osoitteet

en: Please select at least one mailbox to search.
fi: Sinun pitää valita ainakin yksi etsittävä kansio.

en: Please select at least one search criteria.
fi: Sinun pitää antaa ainakin yksi hakukriteeri

en: Poll all mailboxes for new mail?
fi: Tarkistetaanko uudet viestit kaikista kansioista?

en: Poll for New Mail:
fi: Tarkista uudet viestit:

en: Portal
fi: Portaali

en: Possible Conflicts
fi: Mahdolliset ristiriidat

en: Post
fi: Vastaanottaa

en: Post to this mailbox (not enforced by IMAP)
fi: Vastaanottaa viestejä tähän kansioon (IMAP-protokolla ei pakota)

en: Precede your text signature with dashes ('-- ')?
fi: Laitetaanko allekirjoituksen eteen erottimet ('-- ')?

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous Message
fi: Edellinen viesti

en: Previous Page
fi: Edellinen sivu

en: Print
fi: Tulosta

en: Printed By
fi: Tulostanut

en: Printing
fi: Tulostetaan

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Private Key Password
fi: Salaisen avaimen salasana:

en: Prompt to send read receipt (a/k/a message disposition notification) when requested by the sender?
fi: Kysy lähetetäänkö viestiin kuittaus (ns. message disposition notification) kun lähettäjä on sitä pyytänyt?

en: Public PGP keyserver support has been disabled.
fi: Julkisen PGP-avainpalvelimen käyttö on estetty.

en: Pur_ge Deleted
fi: _Tyhjennä poistetut

en: Purge
fi: Tyhjennä

en: Purge Deleted
fi: Tyhjennä poistetut

en: Purge Spam how often:
fi: Miten usein roskapostikansio tyhjennetään:

en: Purge Trash how often:
fi: Miten usein roskakorikansio tyhjennetään:

en: Purge messages
fi: Tyhjentää poistetut viestit

en: Purge messages in Spam mailbox older than this amount of days.
fi: Poista tätä päivää vanhemmat viestit roskapostikansiosta.

en: Purge messages in Trash mailbox older than this amount of days.
fi: Poista tätä päivää vanhemmat viestit roskakorikansiosta.

en: Purge messages in sent mail mailbox(es) older than this amount of days.
fi: Poista tätä päivää vanhemmat viestit lähetettyjen viestien kansioista.

en: Purge sent mail how often:
fi: Poista lähetetyt viestit näin usein:

en: Purging %d message from Spam mailbox. | Purging %d messages from Spam mailbox.
fi[0]: Poistettiin %d viestiä roskapostikansiosta.
fi[1]: Poistettiin %d viestiä roskapostikansiosta.

en: Purging %d message from Trash mailbox. | Purging %d messages from Trash mailbox.
fi[0]: Poistettiin %d viestiä roskakorikansiosta.
fi[1]: Poistettiin %d viestiä roskakorikansiosta.

en: Purging %d messages from sent-mail mailbox.
fi: Poistettiin %d viestiä lähetettyjen viestien kansiosta.

en: Purging 1 message from sent-mail mailbox %s.
fi: Poistettiin 1 viesti lähetettyjen viestien kansiosta %s.

en: Quoting %f:
fi: Lainaus %f:

en: Read
fi: Luku

en: Read Receipt
fi: Lukukuittaus

en: Read messages
fi: Lue viestejä

en: Read-Only
fi: Vain luku

en: Rebuild Folder List
fi: Päivitä kansiolista

en: Rebuild Folder Tree
fi: Päivitä kansiopuu

en: Recent Searches
fi: Viimeisimmät haut

en: Recipient address does not match the currently selected identity.
fi: Vastaanottajan osoite ei vastaa valittua profiilia.

en: Recipients (To/Cc/Bcc)
fi: Vastaanottajat (Vastaanottaja/Kopio/Piilokopio)

en: Recipients (To/Cc/Bcc) for '%s'
fi: Vastaanottajat (Vastaanottaja/Kopio/Piilokopio) - '%s'

en: Redirec_t
fi: Uu_delleenohjaa

en: Redirect
fi: Ohjaa

en: Redirect Messages
fi: Ohjaa viestit

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Refresh Search Results
fi: Päivitä haun tulokset

en: Remember the free/busy information.
fi: Muista vapaa/varattu tiedot.

en: Remember the last view
fi: Muista edellinen näkymä

en: Remove
fi: Poista

en: Rename
fi: Uudelleennimeä

en: Rename %s to:
fi: Uudelleennimeä %s kansio:

en: Rename sent mail mailbox at beginning of month?
fi: Uudelleennimeä lähetettyjen viestien kansio kuukauden alussa?

en: Renaming "%s" to "%s" failed. This is what the server said
fi: Kansion "%s" uudelleennimeäminen "%s" epäonnistui. Palvelimen ilmoitus oli

en: Replies
fi: Vastaa

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reply All
fi: Vastaa kaikille

en: Reply Sent.
fi: Vastaus lähetetty.

en: Reply To Sender instead
fi: Vastaa lähettäjälle

en: Reply text will be automatically appended to your outgoing message.
fi: Vastausteksti liitetään automaattisesti lähetettävään viestiin.

en: Reply to All
fi: Vastaa kaikille

en: Reply to All:
fi: Vastaa kaikille:

en: Reply to List
fi: Vastaa listalle

en: Reply to List:
fi: Vastaa listalle:

en: Reply with Not Supported Message
fi: Vastaa ei tuetulla viestillä

en: Reply with free/busy for next 2 months.
fi: Vastaa seuraan 2 kuukauden vapaa/varattu tiedoilla.

en: Reply with requested free/busy information.
fi: Vastaa pyydetyllä vapaa/varattu tiedolla.

en: Reply-To
fi: Vastausosoite

en: Reply:
fi: Vastaus:

en: Report As Innocent
fi: Ilmoita harmittomana

en: Report As Spam
fi: Ilmoita roskapostina

en: Report as Innocent
fi: Ilmoita harmittomana

en: Report as Spam
fi: Ilmoita roskapostina

en: Request a _Read Receipt
fi: Pyydä ilmoitus viestin _lukemisesta

en: Request read receipts?
fi: Pyydetäänkö ilmoitusta viestin lukemisesta?

en: Requested message not found.
fi: Pyydettyä viestiä ei löytynyt.

en: Required Participant
fi: Pakollinen osallistuja

en: Reset
fi: Tyhjennä

en: Respondent Status Updated.
fi: Vastaajan tilatiedot on päivitetty

en: Results are %d Minutes Old
fi: Tulokset ovat %d minuuttia vanhat

en: Resume
fi: Jatka

en: Resume Draft
fi: Jatka luonnosta

en: Resume Editing
fi: Jatka muokkausta

en: Return to %s
fi: Palaa - %s

en: Return to Folders View
fi: Palaa kansionäkymään

en: Return to message view
fi: Palaa viestinäkymään

en: Return to the mailbox listing after deleting, moving, or copying a message?
fi: Palaa takaisin viestilistaukseen kun viesti on poistettu, siirretty tai kopioitu?

en: Rich Text (HTML)
fi: Muotoiltu teksti (HTML)

en: Role
fi: Rooli

en: Run Search
fi: Tee haku

en: S/MIME Encrypt Message
fi: S/MIME salattu viesti

en: S/MIME Error:
fi: S/MIME virhe:

en: S/MIME Error: Need passphrase for personal private key.
fi: S/MIME virhe: Anna salasanateksti käyttääksesi henkilökohtaista avainta.

en: S/MIME Personal Certificate support requires a secure web connection.
fi: Henkilökohtaisen S/MIME-sertifikaatin käyttö vaatii salattun yhteyden käyttämistä.

en: S/MIME Public Key for "%s" was successfully deleted.
fi: Julkinen S/MIME-avain poistettiin osoitteelta "%s"

en: S/MIME Public Keyring
fi: Julkinen S/MIME-avainrengas

en: S/MIME Public/Private Keypair successfully added.
fi: Julkinen/Salainen S/MIME-avainparin lisäys onnistui.

en: S/MIME Sign Message
fi: S/MIME-allekirjoita viesti

en: S/MIME Sign/Encrypt Message
fi: S/MIME-salaa ja allekirjoita viesti

en: S/MIME passphrase stored in session.
fi: S/MIME salasanatekstin tallennettiin istuntotietoihin.

en: S/MIME passphrase successfully unloaded.
fi: S/MIME salasanatekstin poisto onnistui.

en: S/MIME public key successfully added.
fi: Julkisen S/MIME-avaimen lisäys onnistui.

en: S/MIME support is not currently enabled so the data is unable to be decrypted.
fi: S/MIME ei ole käytössä, joten salattuja viestejä ei voida aukaista.

en: S/MIME support is not enabled so the digital signature is unable to be verified.
fi: S/MIME ei ole käytössä, joten sähköisiä allekirjoituksia ei voida tarkistaa.

en: S/MIME support requires popup windows to be used.  If your browser is currently set to disable popup windows, you must change this setting or else the S/MIME features will not work correctly.
fi: S/MIME:n käyttö edellyttää ponnahdusikkunoita. Jos selaimesi asetukset estävät erillisten ikkunoiden avaamisen, niin sinun pitää muuttaa näitä asetusta tai et voi käyttää S/MIME-toimintoja.

en: S_ubject
fi: Ot_sikko

en: Sa_ve a copy in
fi: Talle_nna kopio kansioon

en: Sa_ve as
fi: Talle_nna nimellä

en: Save
fi: Tallenna

en: Save All
fi: Tallenna kaikki

en: Save Attachments in Sent Mailbox
fi: Tallenna liitteet lähetettyjen viestin kansioon

en: Save Draft
fi: Tallenna luonnos

en: Save Image
fi: Tallenna kuva

en: Save Image in Gallery
fi: Tallenna kuva galleriaan

en: Save Search
fi: Tallenna haku

en: Save Template
fi: Tallenna kirjepohja

en: Save _Draft
fi: Tallenna _luonnos

en: Save as Draft
fi: Tallenna luonnokseksi

en: Save attachments
fi: Tallenna liitteet

en: Save attachments with message in sent-mail mailbox?
fi: Tallenna viesti ja sen liitteet lähetettyjen viestin kansioon?

en: Save drafts as unseen?
fi: Tallenna luonnokset lukemattomana?

en: Save drafts automatically while composing?
fi: Tallenna luonnos automaattisesti viestiä kirjoitettaessa?

en: Save in
fi: Tallenna -

en: Save recipients automatically to the default address book?
fi: Tallenna vastaanottajat automaattisesti oletus osoitekirjaan?

en: Save sent mail?
fi: Tallenna lähtevä viesti?

en: Save the certificate to your Address Book.
fi: Tallenna sertifikaatti osoitekirjaasi.

en: Save the key to your address book.
fi: Tallenna avain osoitekirjaasi.

en: Saved Searches
fi: Tallennetut haut

en: Saved searches require a label.
fi: Tallennetuille hauille pitää antaa nimi.

en: Saving the draft failed because it contains an invalid e-mail address: %s.
fi: Luonnoksen tallennus epäonnistui koska se sisälsi virheellisen sähköpostiosoiteen: %s.

en: Saving the draft failed. Could not create a drafts mailbox.
fi: Luonnoksen tallennus epäonnistui. Ei voitu luoda luonnoskansiota.

en: Saving the draft failed. No drafts mailbox specified.
fi: Luonnoksen tallennus epäonnistui. Luonnoskansiota ei ole määritelty.

en: Saving the template failed: could not create the templates mailbox.
fi: Luonnoksen tallennus epäonnistui. Ei voitu luoda luonnoskansiota.

en: Saving the template failed: no template mailbox exists.
fi: Luonnoksen tallennus epäonnistui. Luonnoskansiota ei ole olemassa.

en: Search
fi: Haku

en: Search %s
fi: Haku %s

en: Search %s in %s
fi: Haku %s kohteessa %s

en: Search All Mailboxes
fi: Hae kaikista kansioista

en: Search All Subfolders
fi: Hae kaikista alikansioista

en: Search By
fi: Haku ehdoilla

en: Search Criteria
fi: Haku kriteerillä

en: Search Criteria:
fi: Haku kriteerillä:

en: Search Flags:
fi: Haku lipulla:

en: Search Mailboxes
fi: Haku kansioista

en: Search Results
fi: Haun tulokset

en: Search Term:
fi: Haun ehdot:

en: Search all subfolders?
fi: Hae kaikista alikansioista?

en: Search for "%s" failed: no address found.
fi: Haku "%s" epäonnistui: ei löytynyt osoitetta.

en: Search:
fi: Haku:

en: Searching is not available.
fi: Haku ei ole käytettävissä.

en: Seen
fi: Luettu

en: Select
fi: Valitse

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select address book sources for adding and searching for addresses.
fi: Voit valita osoitekirjat, joihin lisätään ja joista haetaan osoitteita.

en: Select the gallery to save the image in.
fi: Valitse galleria mihin kuva tallennetaan.

en: Selected Addresses
fi: Valitse osoitteet

en: Send
fi: Lähetä

en: Send Key to Public Keyserver
fi: Lähetä avain julkiselle avainpalvelimelle

en: Send Latest Information
fi: Lähetä viimeisimmät tiedot

en: Send Message
fi: Lähetä viesti

en: Send message without a Subject?
fi: Lähetä viesti ilman otsikkoa?

en: Send message without a subject?
fi: Lähetä viesti ilman otsikkoa?

en: Sender: %s
fi: Lähettäjä: %s

en: Sent
fi: Lähetetyt

en: Sent Mail
fi: Viestin lähetys

en: Sent mail mailbox:
fi: Lähetettyjen viestien kansio:

en: Server
fi: Palvelin

en: Server Suggestion
fi: Palvelimen ehdotus

en: Server does not support ACLs.
fi: Palvelin ei tue ACL-toimintoja.

en: Set a priority header when composing messages?
fi: Aseta prioriteetti otsake viestin kirjoituksessa?

en: Set permissions for other users
fi: Voit antaa oikeuksia toisille käyttäjille

en: Set preferences for what happens when you move and delete messages.
fi: Voit muuttaa viestin kopioimiseen tai siirtämiseen liittyviä asetuksia.

en: Share Mailboxes
fi: Jaa kansioita

en: Share your mailboxes with other users.
fi: Voit jakaa kansiosi toisille käyttäjille.

en: Shared
fi: Jaettu

en: Should PGP signed messages be automatically verified when viewed?
fi: Tarkistetaan PGP-allekirjoitettujen viestien allekirjoitus automaattisesti avaamisen yhteydessä?

en: Should S/MIME signed messages be automatically verified when viewed?
fi: Tarkistetaan S/MIME-allekirjoitettujen viestien allekirjoitus automaattisesti avaamisen yhteydessä?

en: Should attachments be saved in the sent-mail message?
fi: Tallennetaanko liitteet lähetettyjen viestin kansioon?

en: Should large blocks of quoted text be shown or hidden by default? It can be toggled easily whichever you choose.
fi: Tulisiko suuret tekstilainaukset oletuksena näyttää vai piilottaa? Asetuksen voi muuttaa helposti milloin tahansa.

en: Should the body of text/plain messages be scanned for PGP data?
fi: Etsi text/plain tyyppisistä viesteistä PGP-tietoja.

en: Should the compose window be closed after saving a draft?
fi: Suljetaanko viestinkirjoitusikkuna kun viesti on tallennettu luonnoksiin?

en: Should your PGP public key to be attached to your messages by default?
fi: Liitetäänkö oletuksena julkinen PGP-avaimesi lähteviin viesteihin?

en: Show Addresses (%d)
fi: Näytä osoitteet (%d)

en: Show All
fi: Näytä kaikki

en: Show All Headers
fi: Näytä kaikki otsakkeet

en: Show All Mailboxes
fi: Näytä kaikki kansiot

en: Show All Parts
fi: Näytä kaikki osiot

en: Show Common Headers
fi: Näytä yleisimmät otsakkeet

en: Show Deleted
fi: Näytä poistetut

en: Show Images?
fi: Näytä kuvat?

en: Show Mailing List Information
fi: Näytä postituslistan tiedot

en: Show Only
fi: Näytä vain

en: Show Only:
fi: Näytä vain:

en: Show Polled
fi: Näytä tarkastellut

en: Show Preview
fi: Näytä esikatselu

en: Show Size
fi: Näytä koko

en: Show Subscribed Mailboxes
fi: Näytä tilatut kansiot

en: Show Unsubscribed Mailboxes
fi: Näytä tilaamattomat kansiot

en: Show all attachments
fi: Näytä kaikki liitteet

en: Show all flags (including flags set by other mail programs)?
fi: Näytä kaikki liput (myös ne jotka on asetettu muista ohjelmista)?

en: Show all inline parts by default in message view? If unchecked, will treat all but the first viewable inline part as attachments.
fi: Näytä oletuksena kaikki sisällytetyt osiot? Jos ei, niin näytetään vain ensimmäinen osio ja muut näkyvät liitteinä.

en: Show all parts
fi: Näytä kaikki osiot

en: Show an icon to allow stripping of attachments from messages?
fi: Näytetäänkö ikoni, jolla voi poistaa liitteet viesteistä?

en: Show non-private mailboxes in separate folders
fi: Näytä jaetut postilaatikot erillisessä kansiossa

en: Show previews for unread messages only?
fi: Käytetäänkö esikatselua vain lukemattomiin viesteihin?

en: Show previews in tooltips?
fi: Näytä esikatselu tooltips:inä.

en: Show the Bcc: header field when composing mail?
fi: Näytäänkö Piilokopio: -kenttä viestin kirjoituksessa?

en: Show the Cc: header field when composing mail?
fi: Näytäänkö Kopio: -kenttä viestin kirjoituksessa?

en: Show the filter icon on the menubar?
fi: Näytä suodatus ikoni valikossa muiden ikonien joukossa?

en: Shown
fi: Näytetty

en: Si_ze
fi: Ko_ko

en: Size
fi: Koko

en: Size (KB) <
fi: Koko (KB) <

en: Size (KB) >
fi: Koko (KB) >

en: Size - Greater Than (KB)
fi: Koko - Suurempi kuin (KB)

en: Size - Less Than (KB)
fi: Koko - Pienempi kuin (KB)

en: Sort
fi: Järjestä

en: Sort by Date
fi: Järjestä päiväyksen mukaan

en: Sort by From Address
fi: Järjestä lähettäjän mukaan

en: Sort by Message Size
fi: Järjestä viestin koon mukaan

en: Sort by Subject
fi: Järjestä otsikon mukaan

en: Sort by Thread
fi: Järjestä keskusteluittain

en: Sort by To Address
fi: Järjestä vastaanottajan mukaan

en: Spam
fi: Roskaposti

en: Spam Reporting
fi: Roskapostin ilmoitus

en: Spam mailbox:
fi: Roskapostikansio:

en: Spell Check Failed
fi: Oikeinkirjoituksen tarkistus epäonnistui

en: Start
fi: Alkaa

en: Start Search
fi: Aloita haku

en: Status
fi: Tila

en: Strip All Attachments
fi: Poista kaikki liitetiedostot

en: Strip Attachment
fi: Poista liitetiedosto

en: Strip linebreaks in preview?
fi: Poistaanko rivinvaihdot esikatselussa?

en: Strip the sender's signature from plaintext replies?
fi: Poista lähettäjän allekirjoitus tekstivastauksista?

en: Sub_ject
fi: _Otsikko

en: Subject
fi: Otsikko

en: Subject:
fi: Otsikko:

en: Submit
fi: Suorita

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Success
fi: Onnistui

en: Successfully added certificate from message.
fi: Onnistuttiin lisäämään sertifikaatti viestistä.

en: Successfully added public key from message.
fi: Onnistuttiin lisäämään julkinen avain viestistä.

en: Sum
fi: Yht

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Switch Composition Method
fi: Vaihda kirjoitustilaa

en: Switch to HTML composition
fi: Vaihda HTML-tilaan

en: Switch to plain text composition
fi: Vaihda tekstitilaan

en: Target Mailbox
fi: Kohdekansio

en: Target Mailbox:
fi: Kohdekansio:

en: Task Lists
fi: Tehtävälistat

en: Te_xt
fi: Te_ksti

en: Technical details
fi: Tekniset lisätiedot

en: Technical details can be viewed %s.
fi: Viestin teknisiä lisätietoja voit katsoa %s.

en: Technical error details can be viewed %s.
fi: Viestin virheilmoituksen teknisiä lisätietoja voit katsoa %s.

en: Technical message details can be viewed %s.
fi: Viestin teknisiä lisätietoja voit katsoa %s.

en: Templates
fi: Kirjepohjat

en: Tentatively Accept request
fi: Hyväksy pyyntö alustavasti

en: Tentatively Accepted
fi: Alustavasti hyväksytty

en: Text part
fi: Tekstiosio

en: Text:
fi: Teksti:

en: The From: column of the message should be linked:
fi: Viestin Lähettäjä: rivi on linkki:

en: The Macintosh resource fork
fi: Macintosh tiedoston resurssiosio

en: The Macintosh resource fork can be downloaded %s.
fi: Macintosh tiedoston resurssiosio voi ladata %s.

en: The Message Disposition Notification was not sent. This is what the server said
fi: Viestin tilatietoviestiä ei lähetetty. Palvelimen ilmoitus oli

en: The Message Disposition Notification was sent successfully.
fi: Viestin tilatietoviestiä lähetettiin.

en: The attachment limit has been reached.
fi: Liitteiden sallittu määrä on saavutettu.

en: The attachment was not found.
fi: Liitettä ei löytynyt

en: The calendar data is invalid
fi: Kalenteritieto on kelvotonta

en: The current sent-mail mailbox(es) "%s" will be renamed.
fi: Nykyiset lähetettyjen viestien kansiot "%s" uudelleennimetään.

en: The data in this part does not appear to be a valid PGP encrypted message. Error:
fi: Tämän osio ei vaikuta kelvolliselta PGP-salatulta viestiltä. Virheilmoitus:

en: The data in this part has been compressed via PGP.
fi: Tässä osiossa olevat tieto on pakattu PGP:llä.

en: The data in this part has been digitally signed via PGP, but the signature cannot be verified.
fi: Tässä osiossa oleva tieto on sähköisesti allekirjoitettu PGP:llä, mutta allekirjoitusta ei voi tarkistaa.

en: The data in this part has been digitally signed via PGP.
fi: Tässä osiossa oleva tieto on sähköisesti allekirjoitettu PGP:llä.

en: The data in this part has been digitally signed via S/MIME.
fi: Tässä osiossa oleva tieto on sähköisesti allekirjoitettu S/MIME:llä.

en: The data in this part has been encrypted via PGP, however, PGP support is disabled so the message cannot be decrypted.
fi: Alla oleva viesti on salattu PGP:llä, mutta PGP-tuki on pois päältä, joten viestiä ei voida aukaista.

en: The data in this part has been encrypted via PGP.
fi: Tässä osiossa oleva tieto on salattu PGP:llä.

en: The data in this part has been encrypted via S/MIME.
fi: Tässä osiossa oleva tieto on salattu S/MIME:llä.

en: The default charset for messages with no charset information:
fi: Tämä on oletusmerkistö, jos viestissä ei ole merkistötietoa:

en: The default font family to use in the HTML editor.
fi: Oletusfontti käytettäessä HTML-editoria.

en: The default font size to use in the HTML editor (in pixels).
fi: Oletusfonttikoko käytettäessä HTML-editoria (pixeleinä)

en: The draft has been saved to the "%s" mailbox.
fi: Luonnos on tallennettu kansioon "%s".

en: The draft was not successfully saved.
fi: Luonnoksen tallennus onnistui.

en: The event was added to your calendar.
fi: Tapahtuma lisättiin kalenteriisi.

en: The event was updated in your calendar.
fi: Tapahtuma päivitettiin kalenteriisi.

en: The file %s could not be attached.
fi: Tiedostoa %s ei voitu liittää.

en: The folder view is not enabled.
fi: Tuki kansioille ei ole päällä.

en: The initial portion of this text part is displayed below.
fi: Tekstin alkuosa on nähtävissä alla.

en: The links that caused this warning have this background color:
fi: Linkit, jotka aiheuttivat tämän varoituksen, on taustavärinä:

en: The list of addresses that will NOT have their images blocked by default (enter each address on a new line)
fi: Lista lähettäjäosoitteista, joista lähetettyt kuva NÄYTETÄÄN oletuksena (laita osoitteet omille riveilleen)

en: The mailbox "%s" is already empty.
fi: Postikansio "%s" on jo tyhjä.

en: The mailbox "%s" may not be deleted.
fi: Kansiota "%s" ei voi poistaa.

en: The mailbox "%s" may not be emptied.
fi: Kansiota "%s" ei voi tyhjentää.

en: The mailbox "%s" may not be renamed.
fi: Kansiota "%s" ei voi uudelleennimetä.

en: The mailbox "%s" was not created. This is what the server said
fi: Kansiota "%s" ei voitu luoda. Palvelimen ilmoitus oli

en: The mailbox "%s" was not deleted. This is what the server said
fi: Kansiota "%s" ei poistettu. Palvelimen ilmoitus oli

en: The mailbox "%s" was successfully created.
fi: Kansion "%s" luonti onnistui.

en: The mailbox "%s" was successfully deleted.
fi: Kansion "%s" poistaminen onnistui.

en: The mailbox "%s" was successfully renamed to "%s".
fi: Kansion "%s" uudelleennimeäminen nimelle "%s" onnistui.

en: The mailbox %s is already empty.
fi: Postikansio %s on jo tyhjä.

en: The message "%s" has been reported as innocent.
fi: Viesti "%s" on raportoitu harmittomana.

en: The message "%s" has been reported as spam.
fi: Viesti "%s" on raportoitu roskapostina.

en: The message being composed has been closed.
fi: Kirjoittamasi viesti on suljettu.

en: The message does not have a Subject entered.
fi: Viestillä ei ole otsikkoa.

en: The message does not have a subject entered.
fi: Viestillä ei ole otsikkoa.

en: The message from "%s" has been reported as innocent.
fi: Viesti lähettäjältä "%s" on raportoitu harmittomana.

en: The message from "%s" has been reported as spam.
fi: Viesti lähettäjältä "%s" on raportoitu roskapostina.

en: The message has been deleted.
fi: Viesti on poistettu.

en: The message you were composing has been saved as a draft. The next time you login, you may resume composing your message.
fi: Kirjoittamasi viesti on tallennettu luonnoksena. Kun kirjaudut sisään seuraavan kerran voit jatkaa viestin kirjoittamista.

en: The messages have been deleted.
fi: Viestit on poistettu.

en: The number of unseen messages to show
fi: Lukemattomien viestien näytettävä lukumäärä

en: The recipient has indicated that they prefer replies in these languages
fi: Lähettäjä on ilmoittanut, että hän haluaisi vastauksen näillä kielillä:

en: The recipient has indicated that they prefer replies in these languages:
fi: Lähettäjä on ilmoittanut, että hän haluaisi vastauksen näillä kielillä:

en: The sender of this message is requesting a notification from you when you have read this message.
fi: Viestin lähettäjä pyytää sinulta ilmoitusta kun olet saanut ja lukenut tämän viestin.

en: The sender of this message is requesting notification from you when you have read this message.
fi: Viestin lähettäjä pyytää sinulta ilmoitusta kun olet saanut ja lukenut tämän viestin.

en: The server is still generating the message list.
fi: Postipalvelin on vielä luomassa viestilistausta.

en: The server was unable to generate the message list.
fi: Postipalvelin ei pystynyt luomaan viestilistausta.

en: The source directory is read-only.
fi: Lähdehakemistoa voi vain lukea.

en: The specified attachment does not exist. It may have been deleted by the original sender.
fi: Liitettä ei ole olemassa. Alkuperäinen lähettäjä on voinut poistaa liitetiedoston

en: The specified file cannot be read.
fi: Valittua tiedostoa ei voi lukea.

en: The target directory is read-only.
fi: Kohdehakemistoa voi vain lukea.

en: The task has been added to your tasklist.
fi: Tehtävä on lisätty tehtävälistaasi.

en: The template has been saved.
fi: Kirjepohja on tallennettu.

en: The template was not successfully saved.
fi: Kirjepohjan tallennus epäonnistui.

en: The text of the message
fi: Viestin teksti

en: The text of the message can be viewed %s.
fi: Viestin tekstin voi katsoa %s.

en: The text of the returned message
fi: Palautuneen viestin teksti.

en: The text of the returned message can be viewed %s.
fi: Palautuneen viestin tekstin voi katsoa %s.

en: The text of the sent message
fi: Lähetetyn viestit teksti

en: The text of the sent message can be viewed %s.
fi: Lähetetyn viestin voi katsoa %s.

en: The uploaded file cannot be opened.
fi: Tuotua tiedostoa ei voi avata.

en: The user's free/busy information was sucessfully stored.
fi: Käyttäjän vapaa/varattu tiedon tallennus onnistui.

en: There are no alternative parts that can be displayed inline.
fi: Ei ole vaihtoehtoisia osioita, joita voisi näyttää sisällytettynä.

en: There are no messages in this mailbox.
fi: Tässä postilaatikossa ei ole viestejä.

en: There are no parts that can be shown inline.
fi: Ei ole osioita, joita voisi näyttää sisällytettynä.

en: There is no text that can be displayed inline.
fi: Ei ole tekstiosioita, joita voisi näyttää sisällytettynä.

en: There was an error copying messages from "%s" to "%s". This is what the server said
fi: Tapahtui virhe kopioidessa viestejä kansiosta "%s" kansioon "%s". Palvelimen ilmoitus oli

en: There was an error deleting messages from the mailbox "%s".
fi: Tapahtui virhe poistettaessa viestejä kansiosta "%s".

en: There was an error deleting the event: %s
fi: Tapahtui virhe poistettaessa tapahtumaa: %s

en: There was an error flagging messages in the mailbox "%s": %s.
fi: Tapahtui virhe merkittäessä viestejä kansiossa "%s": %s.

en: There was an error importing %s.
fi: Tapahtui virhe tuotaessa %s.

en: There was an error importing the event: %s
fi: Tapahtui virhe tuotaessa tapahtumaa: %s

en: There was an error importing the task: %s
fi: Tapahtui virhe tuotaessa tehtävää: %s

en: There was an error importing user's free/busy information: %s
fi: Tapahtui virhe tuotaessa käyttäjän vapaa/varattu tietoja: %s

en: There was an error moving messages from "%s" to "%s". This is what the server said
fi: Tapahtui virhe kopioidessa viestejä kansiosta "%s" kansioon "%s". Palvelimen ilmoitus oli

en: There was an error sending your message: %s
fi: Tapahtui virhe lähetettäessä viestiäsi: %s

en: There was an error updating the event: %s
fi: Tapahtui virhe päivitettäessä tapahtumaa: %s

en: There was an error updating the event: %s Trying to import the event instead.
fi: Tapahtui virhe päivitettäessä tapahtumaa: %s Yritetään sen sijaan tuoda tapahtuma.

en: There was an error viewing the requested message.
fi: Tapahtui virhe näytettäessä viestin pyydettyä osiota

en: This action is not supported.
fi: Tämä toiminto ei ole tuettu.

en: This audio file is reported to be %d minutes, %d seconds in length.
fi: Tämän äänitiedoston pituudeksi on ilmoitettu %d minuuttia ja %d sekunttia.

en: This is a thumbnail of a PDF file attachment.
fi: Tämä on pienoiskuva tähän viestiin liitetystä PDF-tiedostosta.

en: This is a thumbnail of an image attachment.
fi: Tämä on pienoiskuva tähän viestiin liitetystä kuvatiedostosta.

en: This mailbox is read-only.
fi: Tätä kansiota voi vain lukea.

en: This mailbox may not be renamed:
fi: Tätä kansiota ei voi uudelleennimetä.

en: This may take some time. Are you sure you want to continue?
fi: Tämä voi kestää jonkin aikaa. Oletko aivan varma, että haluat jatkaa?

en: This message contains a Macintosh file (named "%s").
fi: Tämä viesti sisältää Macintosh tiedoston (nimellä "%s").

en: This message part cannot be viewed because it is too large.
fi: Tätä viestiä ei voi katsoa koska se on liian suuri.

en: This message part contains HTML data, but inline HTML display is disabled.
fi: Tämä viestiosio sisältää HTML-muotoilua, mutta sisällytettyjen HTML-viestien näyttö on estetty.

en: This message part contains HTML data, but this data can not be displayed inline.
fi: Tämä viestiosio sisältää HTML-muotoilua, mutta tietoa ei voida näyttää sisällytettynä.

en: This message to
fi: Tämä viesti kansioon

en: This part contains an attachment that can not be displayed within this part:
fi: Tämä osio sisältää liitteen, jota ei voida näyttää sisällytettynä tähän osioon:

en: This part is empty.
fi: Tämä osio on tyhjä.

en: This video file is reported to be %d minutes, %d seconds in length.
fi: Tämän videon pituudeksi on ilmoitettu %d minuuttia ja %d sekunttia

en: Thread
fi: Keskustelu

en: Thread Display
fi: Keskustelunäkymä

en: Thread List
fi: Keskustelu listaus

en: Thread Sort
fi: Keskustelu järjestys

en: Thread View
fi: Keskustelunäkymä

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To %s
fi: Kansioon %s

en: To Address
fi: Osoitteeseen

en: To All
fi: Kaikille

en: To List
fi: Listalle

en: To Sender
fi: Lähettäjälle

en: To _All
fi: K_aikille

en: To _List
fi: _Listalle

en: To:
fi: Vastaanottaja:

en: To:
fi: Vastaanottaja:

en: Today, %s %s
fi: Tänään, %s %s

en: Top
fi: Ylös

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total Size
fi: Koko yhteensä

en: Trash
fi: Roskakori

en: Trash mailbox:
fi: Roskakorikansio:

en: Type
fi: Tyyppi

en: Unable to retrieve quota
fi: Ei voitu hakea postikiintiön tietoja

en: Unable to view message in preview pane.
fi: Ei voitu katsoa viestiä esikatselunäkymässä.

en: Undelete
fi: Palauta

en: Undisclosed Recipients
fi: Piilotetut vastaanottajat

en: Unhandled component of type: %s
fi: Käsittelijää ei ole komponettityypille: %s

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown Date
fi: Tuntematon päiväys

en: Unknown Meeting
fi: Tuntematon tapaaminen

en: Unknown Task
fi: Tuntematon tehtävä

en: Unload Passphrase
fi: Poista salasanateksti

en: Unmark as
fi: Poista merkintä

en: Unmark as:
fi: Poista merkintä:

en: Unseen
fi: Lukematon

en: Unsubscribe
fi: Lopeta tilaus

en: Update
fi: Päivitä

en: Update in my calendar
fi: Päivitä kalenteriini

en: Update respondent status
fi: Päivitä vastaajan tilatiedot

en: Update this event on my calendar
fi: Päivitä tämä tapahtuma kalenteriini

en: Upload
fi: Tuo

en: Uploading...
fi: Tuodaan...

en: Use Default Value
fi: Käytä oletusarvoa

en: Use IMAP mailbox subscriptions?
fi: Käytä IMAP-protokollan kansioiden tilausta?

en: Use Template
fi: Käytä kirjepohja

en: Use Virtual Trash
fi: Käytä virtuaaliroskakoria

en: Use the charset of the original message when replying?
fi: Käytetäänkö alkuperäisen viestin merkistöä vastausviestissä?

en: User
fi: Käyttäjä

en: User Options
fi: Käyttäjän asetukset

en: User can see the mailbox
fi: Käyttäjä voi nähdä postilaatikon

en: User is not authenticated.
fi: Käyttäjä ei ole autentikoitunut.

en: Verifying...
fi: Tarkistetaan...

en: Vertical Layout
fi: Pystyasettelu

en: Video part
fi: Video-osio

en: View
fi: Näytä

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View %s Public Key
fi: Näytä %s julkinen avain

en: View All Parts
fi: Näytä kaikki osiot

en: View Attachment
fi: Näytä liite

en: View Full Message
fi: Näytä koko viesti

en: View HTML data in new window.
fi: Näytä nämä HTLM tiedot erillisessä ikkunassa.

en: View Message
fi: Näytä viesti

en: View Messages
fi: Näytä viestit

en: View PDF File
fi: Näytä PDF-tiedosto

en: View Personal Private Key
fi: Näytä henkilökohtainen salainen avain

en: View Personal Public Certificate
fi: Näytä henkilökohtainen julkinen sertifikaatti

en: View Personal Public Key
fi: Näytä henkilökohtainen julkinen avain

en: View Source
fi: Näytä raakamuoto

en: View certificate details.
fi: Näytä varmenteen lisätiedot.

en: View event
fi: Näytä tapahtuma

en: View key details.
fi: Näytä avaimen lisätiedot.

en: View messages in %s
fi: Näytä viestit - %s

en: View or mailbox to display after login:
fi: Näkymä tai postikansio, joka näytetään sisäänkirjautumisen jälkeen:

en: View task
fi: Näytä tehtävä

en: Viewing
fi: Näytä

en: Virtual Folder
fi: Virtuaalikansiot

en: Virtual Folder "%s" created succesfully.
fi: Virtuaalikansion "%s" luonti onnistui.

en: Virtual Folder "%s" deleted.
fi: Virtuaalikansio "%s" on poistettu.

en: Virtual Folder "%s" edited successfully.
fi: Virtuaalikansion "%s" muokkaus onnistui.

en: Virtual Folder: %s
fi: Virtuaalikansiot: %s

en: Virtual Folders
fi: Virtuaalikansiot

en: Virtual Inbox
fi: Virtuaalinen Inbox

en: Virtual Trash
fi: Virtuaaliroskakori

en: WARNING
fi: VAROITUS

en: Warning
fi: Varoitus

en: What language(s) do you prefer replies to your messages to be in? (Hold down the CTRL key when clicking to add multiple languages)
fi: Millä kielillä haluat vastaukset viestiisi? (Pidä CTRL-näppäintä pohjassa valitaksesi useamman kielen)

en: What to do with messages after they have been reported as innocent?
fi: Mitä tehdään roskapostiviesteille kun ne on raportoitu harmittomina.

en: What to do with messages after they have been reported as spam?
fi: Mitä tehdään roskapostiviesteille kun ne on raportoitu roskapostina?

en: When deleting messages, move them to your Trash mailbox instead of marking them as deleted?
fi: Kun poistetaan viestejä, niin siirretäänkö ne roskakorikansioon vai merkitäänkö ne poistetuksi?

en: When forwarding a message in the body text, should the same format as the original message be used?
fi: Kun välitetään viestin tekstissä, niin käytetäänkö samaa viestimuotoa kuin alkuperäisessä viestissä?

en: When opening a mailbox for the first time, where do you want to start?
fi: Kun postilaatikko avataan ensimmäisen kerran, niin mistä haluat aloittaa?

en: When replying to a message, use the same format as the original message?
fi: Kun vastataan viestiin, niin käytetäänkö samaa viestimuotoa kuin alkuperäisessä viestissä.

en: When sending mail or expanding addresses, what domain should be appended to unqualified addresses (email addresses without "@")?
fi: Kun lähetetään viestiä tai laajennetaan osoitteita, niin mikä toimialuetarkenne tulisi lisätä tarkentamattomiin osoitteisiin (sähköpostiosoitteet ilman "@"-merkkiä)?

en: Where should the cursor be located in the compose text area by default?
fi: Missä kursori on oletuksena kun kirjoitetaan tekstiä?

en: Which message parts do you want to display in the summary?
fi: Mitkä viestiosiot haluat näkyvän yhteenvedossa?

en: Whitelist
fi: Valkoinen lista

en: Write
fi: Kirjoita

en: Years
fi: Vuosia

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are
fi: Sinä olet

en: You are attempting to delete all messages contained in the following mailbox(es).
fi: Olet yrittämässä poistaa kaikki viestit seuraavista kansioista.

en: You are attempting to delete the following mailbox(es).
fi: Olet yrittämässä poistaa seuraavia kansioita.

en: You are copying/moving to a new mailbox.
fi: Olet kopioimassa/siirtämässä viestejä uuteen kansioon.

en: You are creating a subfolder to
fi: Olet tekemässä alikansiota kansiolle

en: You are creating a top-level mailbox.
fi: Olet tekemässä ylimmän tason kansiota.

en: You are not allowed to create mailboxes.
fi: Sinulla ei ole lupaa luoda ylimmän tason kansioita.

en: You are not allowed to create more than %d mailboxes.
fi: Et voi luoda enempää kuin %d kansiota.

en: You are not allowed to send messages to more than %d recipients within %d hours.
fi: Sinulla ei ole lupaa lähettää kuin %d vastaanottajalle %d tunnissa.

en: You are not allowed to send messages to more than %d recipients.
fi: Sinulla ei ole lupaa lähettää kuin %d vastaanottajalle.

en: You are over your quota, so your messages will be permanently deleted instead of moved to the Trash mailbox.
fi: Kiintiösi on täynnä, joten viestit poistetaan lopullisesti eikä niitä siirretä roskakorikansioon.

en: You are renaming the mailbox:
fi: Olet uudelleennimeämässä kansiota:

en: You are replying to a mailing list
fi: Olet vastaamassa postituslistalle

en: You cannot unsubscribe from "%s".
fi: Et voi lopettaa tilausta kansioon "%s".

en: You do not have permission to change access to this mailbox.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muuttaa tämän kansion oikeuksia.

en: You do not have permission to view the ACLs on this mailbox.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia nähdä tämän kansion oikeuksia.

en: You forwarded this message on %%s to: %s.
fi: Välitit tämän viestin päivänä %%s vastaanottajille: %s.

en: You have %d new mail message in %s. | You have %d new mail messages in %s.
fi[0]: Sinulle on %d viesti kansiossa %s.
fi[1]: Sinulle on %d uutta viestiä kansiossa %s.

en: You have activated move to Trash but no Trash mailbox is defined. You will be unable to delete messages until you set a Trash mailbox in the preferences.
fi: Olet ottanut käyttöön siirrä roskakorikansioon, mutta et ole määritellyt roskakorikansiota. Et voi poistaa viestejä ennenkuin määrittelet asetuksissa roskakorikansion.

en: You have already submitted this page.
fi: Olet jo lähettänyt tämän sivun.

en: You may not create child mailboxes in "%s".
fi: Sinulla ei ole lupaa luoda alikansioita kansiolle "%s".

en: You may not delete "%s".
fi: Et voi poistaa "%s".

en: You may not rename "%s".
fi: Et voi uudelleennimetä "%s".

en: You must enter the passphrase for your PGP private key to view this message.
fi: Sinun täytyy antaa henkilökohtaisen PGP-avaimen salasanateksti avataksesi tämän viestin.

en: You must enter the passphrase for your S/MIME private key to view this data.
fi: Sinun täytyy antaa salaisen S/MIME-avaimen salasanateksti avataksesi tämän viestin.

en: You must enter the passphrase used to encrypt this message to view it.
fi: Sinun täytyy antaa salasanateksti, jota käytetään viestin salaamiseen ja avaamiseen.

en: You must select a target mailbox first.
fi: Sinun pitää ensin valita kohdepostilaatikko.

en: You must select an address first.
fi: Sinun pitää ensin valita osoite.

en: You must select at least one message first.
fi: Sinun pitää ensin valita ainakin yksi viesti.

en: You must select only one message for this action.
fi: Sinun pitää valita tähän toimintoon ainakin yksi viesti.

en: You must specify a recipient.
fi: Sinun pitää antaa ainakin yksi vastaanottaja.

en: You redirected this message to %s on %%s.
fi: Ohjasit tämän viestin vastaanottajalle %s - %%s

en: You replied to all recipients of this message on %s.
fi: Vastasit viestin kaikille vastaanottajille - %s.

en: You replied to this message on %s.
fi: Vastasit tähän viestiin - %s.

en: You replied to this message via the mailing list on %s.
fi: Vastasit tähän postilistaviestiin - %s.

en: You were not subscribed to "%s". Here is what the server said
fi: Ei voitu tilata kansiota "%s". Palvelimen ilmoitus oli

en: You were not unsubscribed from "%s". Here is what the server said
fi: Ei voitu lopettaa tilausta kansioon "%s". Palvelimen ilmoitus oli

en: You were successfully subscribed to "%s".
fi: Kansion "%s" tilaus onnistui.

en: You were successfully unsubscribed from "%s".
fi: Kansion "%s" tilauksen lopettaminen onnistui.

en: Younger Than
fi: Uudempi kuin

en: Your Name
fi: Nimesi

en: Your PGP Public/Private Keys
fi: Henkilökohtaiset julkinen/salainen PGP-avaimet

en: Your Private Certificate
fi: Henkilökohtainen sertifikaattisi

en: Your Private Key
fi: Salainen avaimesi

en: Your Public Certificate
fi: Julkinen sertifikaattisi

en: Your Public Key
fi: Julkinen avaimesi

en: Your Reply-to: address: <em>(optional)</em>
fi: Vastausosoitteesi (Reply-To): <em>(vapaaehtoinen)</em>

en: Your S/MIME Personal Certificate
fi: Henkilökohtainen S/MIME-sertifikaatti

en: Your alias addresses: <em>(optional, enter each address on a new line)</em>
fi: Sinun aliasosoitteesi: <em>(vapaaehtoinen, laita jokainen osoite omalle rivilleen)</em>

en: Your attachment was not uploaded. Most likely, the file exceeded the maximum size allowed by the server configuration.
fi: Liitettä ei tuotu. Todennäköisesti tämä tarkoittaa sitä, että liitetiedostojen suurin sallittu koko on ylittynyt.

en: Your browser does not support inline display of this image type.
fi: Selaimesi ei tue tämän kuvatyypin sisällytettyä näyttämistä.

en: Your default encryption method for sending messages:
fi: Oletuksena käytettävä salaustapa viestien lähetykseen:

en: Your identity has been switched to the identity associated with the current recipient address. Click this box to revert to the original identity. The identity will not be checked again during this compose action.
fi: Käyttöön on otettu profiili, jonka olet liittänyt vastaanottajan osoitteeseen. Napsauta tästä palauttaaksesi alkuperäisen profiilin. Käytössä olevaa profiilia ei enää tarkasteta sinä aikana kun kirjoitat tätä viestiä.

en: Your identity has been switched to the identity associated with the current recipient address. The identity will not be checked again during this compose action.
fi: Käyttöön on otettu profiili, jonka olet liittänyt vastaanottajan osoitteeseen. Käytössä olevaa profiilia ei enää tarkasteta sinä aikana kun kirjoitat tätä viestiä.

en: Your linked attachment has been downloaded by at least one user.
    
    Attachment name: %s
    Attachment date: %s
    
    Click on the following link to permanently delete the attachment:
    %s
fi: Linkittämäsi liitteen on tallentanut ainakin yksi käyttäjä.
    
    Liitetiedoston nimi: %s
    Liitetiedoston päivämäärä: %s
    
    Napsauta seuraavasta linkistä poistaaksesi liitteen lopullisesti:
    %s

en: Your message was successfully delivered.
fi: Viestin lähetys onnistui.

en: Your signature to use when composing with the HTML editor (if empty, the text signature will be used)
fi: Allekirjoituksesi kun viesti kirjoitetaan käyttäen HTML-editoria (jos tyhjä, niin käytetään muotoilematonta allekirjoitusta)

en: Your signature:
fi: Allekirjoituksesi:

en: [Attachment stripped: Original attachment type: %s, name: %s]
fi: [Liite poistettu: Alkuperäisen liitetiedoston tyyppi: %s, nimi: %s]

en: [Hide Addresses]
fi: [Piilota osoitteet]

en: [No Subject]
fi: [Ei otsikkoa]

en: [Show Addresses - %d recipients]
fi: [Näytä osoitteet - %d vastaanottajaa]

en: [Truncated Text]
fi: [Lyhennetty teksti]

en: _Bcc
fi: _Piilokopio

en: _Blacklist
fi: _Musta lista

en: _Cc
fi: _Kopio

en: _Delete
fi: Pois_ta

en: _Folders
fi: _Kansiot

en: _Identity
fi: _Profiili

en: _Message Source
fi: _Viesti raakamuodossa

en: _New Message
fi: _Uusi viesti

en: _Priority
fi: _Prioriteetti

en: _Refresh
fi: _Päivitä

en: _Reply
fi: _Vastaa

en: _Search
fi: _Haku

en: _Send Message
fi: _Lähetä viesti

en: _Thread
fi: _Keskustelu

en: _To
fi: _Vastaanottaja

en: _Undelete
fi: Pa_lauta

en: _View Thread
fi: Nä_ytä keskustelu

en: _Whitelist
fi: Valkoinen li_sta

en: and
fi: ja

en: and %d more mailbox | and %d more mailboxes
fi[0]: ja %d muussa postilaatikossa
fi[1]: ja %d muussa postilaatikossa

en: attachment
fi: liite

en: base level of the folder tree
fi: tämän kansiopuun perustaso

en: bytes
fi: tavua

en: days
fi: päiviä

en: flagged "%s"
fi: liputettu "%s"

en: from
fi: lähettäjä

en: into mailbox
fi: kansioon

en: key
fi: avain

en: mailbox file
fi: mailbox tiedosto

en: messages
fi: viestit

en: messages from a personal contact
fi: viestit oman osoitekirjan tiedoista

en: messages not from a personal contact
fi: viestejä oman osoitekirjan ulkopuolisilta

en: messages with attachment(s)
fi: Viestit liitteillä

en: messages without attachment(s)
fi: viestit ilman liitteitä

en: months
fi: Kuukausia

en: name
fi: nimi

en: not
fi: ei

en: part %s
fi: osio %s

en: recipients
fi: vastaanottajat

en: replying to ALL
fi: vastaamassa KAIKILLE

en: selected
fi: valittu

en: to
fi: -

en: years
fi: vuosia

en: your blacklist
fi: musta listasi

en: your whitelist
fi: valkoinen listasi
