Ingo 1.1 - en to ca translation catalogue (253 entries)

en:  and
ca:  i

en:  or
ca: o

en: "%s" are not valid email addresses.
ca: "%s" no són adreces de correu vàlides.

en: "%s" is not a valid email address.
ca: "%s" no és una adreça de correu vàlida.

en: %d users with login %s found, one expected.
ca: S'han trobat %d usuaris amb el login %s. Se n'esperava un.

en: %s The driver said: %s
ca: %s El controlador ha dit: %s

en: %s is not supported in the current filtering driver.
ca: %s no està suportat en el controlador de filtrat actual.

en: ALL of the following
ca: TOT el que segueix

en: ANY of the following
ca: QUALSEVOL del que segueix

en: Action for blacklisted addresses:
ca: Acció per a adreces de la llista negra:

en: Activate Script
ca: Activar els filtres

en: Activating the script for "%s" failed: (%d) %s
ca: Ha fallat l'activació dels filtres per a "%s": (%d) %s

en: Additional Settings
ca: Opcions addicionals

en: Address(es) to forward to:
ca: Adreça a la que reenviar / Adreces a les quals reenviar:

en: Addresses to not send responses to:
ca: Adreces a les quals no s'envien respostes:

en: Advanced Settings
ca: Opcions avançades

en: Answered
ca: Respost

en: Apply Filters
ca: Aplicar filtres

en: Are you sure you want to delete this rule?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta regla?

en: Automatically activate the script after each change?
ca: Voleu actualitzar automàticament els filtres després de cada canvi?

en: Backends
ca: Motors

en: Basic Settings
ca: Opcions bàsiques

en: Bcc
ca: c/o

en: Begins with
ca: Comença per

en: Bind failed: (%s) %s
ca: Ha fallat la vinculació: (%s) %s

en: Blacklist
ca: Llista negra

en: Blacklist Edit
ca: Edita la llista negra

en: Blacklisted Addresses
ca: Adreces incloses a la llista negra

en: Body
ca: Cos

en: Case Sensitive
ca: Distingeix majúscules i minúscules

en: Cc
ca: a/c

en: Changes saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: Connection failure
ca: Error de connexió

en: Contains
ca: Conté

en: Copy
ca: Còpia

en: Copy %s
ca: Copiar %s

en: Copy of %s
ca: Còpia de %s

en: Could not validate IMAP mailbox.
ca: No s'ha pogut validar la bústia IMAP.

en: Create new folder
ca: Crear carpeta

en: DISABLED:
ca: DESACTIVAT:

en: Deactivate Script
ca: Desactivar els filtres

en: Delete
ca: Elimina

en: Delete %s
ca: Elimina %s

en: Delete Condition
ca: Elimina la condició

en: Delete message completely
ca: Eliminar el missatge completament

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Deliver into my Inbox
ca: Deixar en la meva bústia d'entrada

en: Deliver into my Inbox and copy to...
ca: Deixar en la meva bústia d'entrada i copiar a...

en: Deliver into my Inbox and redirect to...
ca: Deixar en la meva bústia d'entrada i reenviar a...

en: Deliver to folder...
ca: Deixar a la carpeta

en: Description
ca: Descripció

en: Destination (To, Cc, Bcc, etc.)
ca: Destí /A, a/c, c/o, etc.)

en: Disable %s
ca: Desactivar %s

en: Disabled
ca: Desactivada

en: Display detailed notification when each filter is applied?
ca: Mostrar avisos detallats en aplicar cada filtre?

en: Do not send responses to bulk or list messages?
ca: No enviar respostes a missatges de llistes o de correu massiu

en: Do this:
ca: Fer això:

en: Doesn't begin with
ca: No comença per

en: Doesn't contain
ca: No conté

en: Doesn't end with
ca: No acaba per

en: Doesn't exist
ca: No existeix

en: Doesn't match (with placeholders)
ca: No coincideix (amb comodins)

en: Doesn't match regular expression
ca: No coincideix amb expressions regulars

en: Edit
ca: Editar

en: Edit %s
ca: Editar %s

en: Enable %s
ca: Activar %s

en: End of vacation:
ca: Fi de l'absència

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: Equal to
ca: Igual a

en: Error retrieving current script: (%d) %s
ca: Error en recuperar l'actual script: (%d) %s

en: Existing Rules
ca: Regles existents

en: Exists
ca: Existeix

en: Expected 1 object, got %d.
ca: Se esperava 1 objecte, s'ha obtingut %d.

en: Failed to read from socket:
ca: No s'ha pogut llegir del socket:

en: Failed to write to socket:
ca: No s'ha pogut escriure en el socket:

en: Failed to write to socket: (connection lost!)
ca: No s'ha pogut escriure en el socket: (s'ha perdut la connexió!)

en: Field
ca: Camp

en: Filter All Messages
ca: Filtrar tots els missatges

en: Filter Only Seen Messages
ca: Filtrar només missatges llegits

en: Filter Only Unseen Messages
ca: Filtrar només missatges no llegits

en: Filter Options
ca: Opcions de filtratge

en: Filter Rule
ca: Regla de filtratge

en: Filter Rules
ca: Regles de filtratge

en: Filter Script Display
ca: Mostrar script de filtratge

en: Filter _Rules
ca: _Regles de filtratge

en: Filter activity: %s message(s) have been copied to the folder "%s".
ca: Activitat del filtre: %s missatge(s) ha(n) estat copiat(s) a la carpeta "%s".

en: Filter activity: %s message(s) have been deleted.
ca: Activitat del filtre: %s missatge(s) ha(n) estat eliminat(s).

en: Filter activity: %s message(s) have been moved to the folder "%s".
ca: Activitat del filtre: %s missatge(s) ha(n) estat mogut(s) a la carpeta "%s".

en: Filter activity: %s message(s) that matched the blacklist were deleted.
ca: Activitat del filtre: %s missatge(s) que coincideix(en) amb la llista negra ha(n) estat eliminat(s).

en: Filter activity: The message "%s" from "%s" has been copied to the folder "%s".
ca: Activitat del filtre: El missatge "%s" ha estat copiat de "%s" a la carpeta "%s".

en: Filter activity: The message "%s" from "%s" has been deleted.
ca: Activitat del filtre: El missatge "%s" ha estat eliminat de "%s".

en: Filter activity: The message "%s" from "%s" has been moved to the folder "%s".
ca: Activitat del filtre: El missatge "%s" de "%s" ha estat mogut a la carpeta "%s".

en: Filter not found.
ca: No s'ha trobat el filtre.

en: Flagged
ca: Marcat

en: Folder to receive spam:
ca: Carpeta de recepció de correu brossa

en: For an incoming message that matches:
ca: Per a cada missatge d'entrada que coincideixi amb:

en: Forward
ca: Reenviar

en: Forward Keep Action
ca: Seguir amb l'acció de reenviament

en: Forwards
ca: Reenviaments

en: Forwards Edit
ca: Editar reenviaments

en: From
ca: De

en: From:
ca: De:

en: Generated by Ingo
ca: Generat per Ingo

en: Greater than
ca: Més gran que

en: Greater than or equal to
ca: Més gran o igual que

en: Individual rules are not supported in the current filtering driver.
ca: L'actual controlador de filtratge no suporta regles individuals.

en: Inexistant mailbox specified for message delivery.
ca: No existeix la bústia especificada per a l'entrega de correu.

en: Is
ca: És

en: Isn't
ca: No és

en: Keep a copy of messages in this account?
ca: Guardar una còpia dels missatges en aquest compte?

en: LDAP support is required but the LDAP module is not available or not loaded.
ca: Es requereix el suport LDAP i no es disposa del mòdul LDAP o no ha estat carregat.

en: Label
ca: Etiqueta

en: Less than
ca: Més petit que

en: Less than or equal to
ca: Més petit o igual que

en: Login to %s failed.
ca: Ha fallat l'inici de sessió a %s.

en: Mailbox Search
ca: Cercar bústia

en: Mar_k message as deleted
ca: _Marcar el missatge com a eliminat

en: Mark message as:
ca: Marcar el missatge com a:

en: Match type
ca: Tipus de coincidència

en: Matches (with placeholders)
ca: Coincideix (amb comodins)

en: Maximum number of blacklist addresses.
ca: Nombre màxim d'adreces en llista negra.

en: Maximum number of blacklisted addresses exceeded (Total addresses: %s, Maximum addresses: %s).  Could not add new addresses to blacklist.
ca: S'ha superat el nombre màxim d'adreces de la llista negra (Adreces totals: %s, Màxim d'adreces: %s). No es poden afegir més adreces a la llista negra.

en: Maximum number of forward addresses exceeded (Total addresses: %s, Maximum addresses: %s).
ca: S'ha superat el nombre màxim d'adreces de la llista negra (Adreces totals: %s, Màxim d'adreces: %s).

en: Maximum number of forward addresses.
ca: Nombre màxim d'adreces redirigides.

en: Maximum number of rules (0 to disable rules editing).
ca: Nombre màxim de regles (0 per desactivar la modificació de regles).

en: Maximum number of whitelist addresses.
ca: Nombre màxim d'adreces validades.

en: Maximum number of whitelisted addresses exceeded (Total addresses: %s, Maximum addresses: %s).  Could not add new addresses to whitelist.
ca: S'ha superat el nombre màxim d'adreces de la llista blanca (Adreces totals: %s, Màxim d'adreces: %s). No es poden afegir més adreces a la llista blanca.

en: Messages with a likely spam score greater than or equal to this number will be treated as spam.
ca: Els missatges amb una puntuació de correu brossa superior o igual a aquest nombre es tractaran com a correu brossa.

en: Missing address to notify
ca: Falta l'adreça on enviar la notificació

en: Missing address to redirect message to
ca: Falta l'adreça on reenviar el missatge

en: Missing reason for reject
ca: Falta el motiu del rebuig

en: Missing reason in vacation.
ca: Falta el motiu de l'absència.

en: Mobile
ca: Telèfon mòbil

en: My email addresses:
ca: Les meves adreces de correu:

en: New Rule
ca: Nova regla

en: No "%s" element found in backend configuration.
ca: No s'ha trobat cap element "%s" en la configuració del motor.

en: No Description
ca: Sense descripció

en: No backend configured for this host
ca: No s'ha configurat cap motor per a aquest servidor

en: No backends configured in backends.php
ca: No s'ha configurat cap motor en backends.php

en: No filters. Click "%s" to create a new filter.
ca: No hi ha filtres. Feu clic a "%s" per crear-ne un.

en: No headers specified
ca: No s'ha especificat cap capçalera

en: No rules
ca: Sense regles

en: No script generated.
ca: No s'ha generat cap script.

en: No strings specified
ca: No s'ha especificat cap cadena

en: Not equal to
ca: Diferent de

en: Notify email address...
ca: Adreça de correu per a avisos...

en: Number of days between vacation replies:
ca: Nombre de dies entre respostes per absència:

en: Only flag the message
ca: Només marcar el missatge

en: Other Preferences
ca: Altres preferències

en: Overview
ca: Visió de conjunt

en: Participant (From, To, etc.)
ca: Participant (De, A, etc.)

en: Please enter the name of the new folder:
ca: Introduïu el nom de la nova carpeta:

en: Preferences about script updating.
ca: Opcions d'actualització d'scripts.

en: Reason:
ca: Motiu

en: Received
ca: Rebut

en: Redirect to...
ca: Redirigir cap a...

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Reject with reason...
ca: Rebutjar amb motiu...

en: Removing user data is not supported with the current filter storage backend.
ca: L'actual motor d'emmagatzemament de filtres no suporta l'eliminació de dades d'usuari.

en: Resent-From
ca: Reenviat - des de

en: Resent-To
ca: Reenviat a

en: Return to Filters List
ca: Tornar a la llista de filtres

en: Return to Rules List
ca: Tornar a la llista de regles

en: Rule "%s" copied.
ca: S'ha copiat la regla "%s".

en: Rule "%s" deleted.
ca: S'ha eliminat la regla "%s".

en: Rule "%s" disabled.
ca: S'ha desactivat la regla "%s".

en: Rule "%s" enabled.
ca: S'ha activat la regla "%s".

en: Rule Disabled
ca: Regla desactivada

en: Rule Enabled
ca: Regla activada

en: Rule Name:
ca: Nom de la regla:

en: Rule not found.
ca: No s'ha trobat la regla.

en: Rule sort not saved.
ca: No s'ha desat l'ordenació de la regla.

en: Rule sort saved successfully.
ca: S'ha enviat correctament l'ordenació de la regla.

en: Rule:
ca: Regla:

en: Rules
ca: Regles

en: Rules Containing Mailbox "%s"
ca: Regles que contenen la bústia "%s".

en: Rules Matching Mailbox "%s"
ca: Regles que coincideixen amb la bústia "%s".

en: Ruleset
ca: Regles

en: STARTTLS failed: (%s) %s
ca: Ha fallat STARTTLS: (%s) %s

en: S_pam
ca: Correu brossa

en: Save
ca: Desar

en: Save Settings
ca: Desa les opcions

en: Save and Disable
ca: Desa i desactiva

en: Save and Enable
ca: Desa i activa

en: Script Updating
ca: Actualització de l'script

en: Script name:
ca: Nom de l'script:

en: Script not updated: %s
ca: Script no actualitzat: %s

en: Script successfully activated.
ca: Script activat correctament.

en: Script successfully deactivated.
ca: Script desactivat correctament.

en: Seen
ca: Llegit

en: Select a field
ca: Seleccioneu un camp

en: Select ruleset to display
ca: Seleccioni les regles que vol mostrar

en: Select target folder
ca: Seleccioneu la carpeta destí

en: Select target folder:
ca: Seleccioneu la carpeta destí:

en: Self-Defined Header
ca: Capçalera auto-definida

en: Sender
ca: Remitent

en: Settings successfully updated.
ca: Opcions actualitzades amb èxit.

en: Show Active Script
ca: Mostrar script actiu

en: Show Current Script
ca: Mostrar script actual

en: Size
ca: Mida

en: Source (From, Reply-to, etc.)
ca: Origen (De, Respondre a, etc.)

en: Spam Filter
ca: Filtres del correu brossa

en: Spam Filtering
ca: Filtres del correu brossa

en: Spam Level:
ca: Nivell de correu brossa

en: Spam filtering
ca: Filtres de correu brossa

en: Start of vacation:
ca: Inici de l'absència:

en: Stop checking if this rule matches?
ca: Voleu aturar la comprovació si aquesta regla coincideix?

en: Subject
ca: Assumpte

en: Subject of vacation message:
ca: Assumpte del missatge d'absència:

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: The address "%s" has been added to your blacklist.
ca: L'adreça "%s" ha estat afegida a la vostra llista negra.

en: The address "%s" has been added to your whitelist.
ca: L'adreça "%s" ha estat afegida a la vostra llista blanca.

en: There was an error activating the script.
ca: S'ha produït un error en activar l'script.

en: There was an error deactivating the script.
ca: S'ha produït un error en desactivar l'script.

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: To
ca: Per a

en: Unable to load the script driver "%s".
ca: No és possible carregar el controlador de l'script "%s".

en: Unable to load the storage driver "%s".
ca: No és possible carregar el controlador d'emmagatzemament "%s".

en: Unable to load the transport driver "%s".
ca: No és possible carregar el controlador de transport "%s".

en: Vacation
ca: Absència

en: Vacation Edit
ca: Editar el missatge d'absència

en: Vacation end date is prior to start.
ca: La data de finalització de l'absència és anterior a la d'inici.

en: Vacation end date is prior to today.
ca: La data de finalització de l'absència és anterior a la d'avui.

en: Value
ca: Valor

en: View Rule
ca: Veure regla

en: Wh_itelist addresses:
ca: Adreces de llista _blanca:

en: Whitelist
ca: Llista blanca

en: Whitelist Edit
ca: Editar llista blanca

en: Whitelisted Addresses
ca: Adreces incloses en la llista blanca

en: You are not allowed to create more than %d rules.
ca: No disposeu de privilegis per crear més de %d regles.

en: You are not allowed to create or edit custom rules.
ca: No disposeu de privilegis per crear o modificar regles personalitzades.

en: You can use placeholders like %NAME% in the vacation message. See the online help for details.
ca: Podeu usar comodins com ara %NAME% en el missatge d'absència. Consultar l'ajut en línia per veure més detalls.

en: You cannot create empty conditions. Please fill in a value for "%s".
ca: No es poden crear condicions buides. Si us plau, poseu un valor per a"%s".

en: You do not have permission to delete filter rules.
ca: No disposeu de privilegis per a eliminar regles de filtratge.

en: You do not have permission to edit filter rules.
ca: No disposa de permisos per a editar regles de filtratge.

en: You have received a new message
ca: Heu rebut un missatge nou

en: You need to select at least one field to match.
ca: Heu de seleccionar com a mínim un camp de coincidència.

en: [No Sender]
ca: [Sense remitent]

en: [No Subject]
ca: [Sense assumpte]

en: _Blacklist
ca: Llista _negra

en: _Delete message completely
ca: _Eliminar completament el missatge

en: _Enter each address on a new line:
ca: _Intruduïu cada adreça en una línia diferent:

en: _Forward
ca: _Reenviar

en: _Move message to folder:
ca: _Moure el missatge a la carpeta:

en: _Permissions
ca: Permisos

en: _Vacation
ca: A_bsència

en: _Whitelist
ca: Llista _blanca

en: active
ca: actiu

en: and
ca: i

en: inactive
ca: inactiu

en: maildrop script generated by Ingo
ca: script maildrop generat per Ingo

en: or
ca: o

en: procmail script generated by Ingo
ca: script procmail generat per Ingo
