ingo - en to eu translation catalogue (261 entries)

en:  and
eu:  eta

en:  or
eu:  edo

en: "%s" are not valid email addresses.
eu: "%s" helbide elektronikoak ez dira baliozkoak.

en: "%s" is not a valid email address.
eu: "%s" helbide elektronikoa ez da baliozkoa.

en: %d users with login %s found, one expected.
eu: %d erabiltzaile aurkitu dira %s izenarekin eta bakarra espero zen.

en: %s The driver said: %s
eu: %s Kontrolatzaileak hau esan du: %s

en: %s is not supported in the current filtering driver.
eu: %s ezin da burutu uneko iragazte-kontrolatzailearekin

en: A target folder is required.
eu: Helburu-direktorioa beharrezkoa da.

en: ALL of the following
eu: Ondoko GUZTIekin

en: ANY of the following
eu: Ondoko EDOZEINekin

en: Action for blacklisted addresses:
eu: Zerrenda beltzeko helbideen ekintza:

en: Activate Script
eu: Aktibatu scripta

en: Activating the script for "%s" failed: (%d) %s
eu: Huts egin du "%s"(r)en scripta aktibatzean: (%d) %s

en: Additional Settings
eu: Beste ezarpen batzuk

en: Address(es) to forward to:
eu: Mezua birbidaltzeko helbideak:

en: Addresses to not send responses to:
eu: Erantzunik ez bidaltzeko helbideak:

en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Answered
eu: Erantzunda

en: Apply Filters
eu: Aplikatu iragazkiak

en: Are you sure you want to delete this rule?
eu: Ziur zaude arau hau ezabatu nahi duzula?

en: Automatically activate the script after each change?
eu: Automatikoki aktibatu scripta aldaketa bakoitzaren ondoren?

en: Backends
eu: Euskarri-moduluak

en: Basic Settings
eu: Oinarrizko ezarpenak

en: Begins with
eu: Honela hasten da

en: Bind failed: (%s) %s
eu: Loturak huts egin du: (%s) %s

en: Blacklist
eu: Zerrenda beltza

en: Blacklist Edit
eu: Editatu zerrenda beltza

en: Blacklisted Addresses
eu: Zerrenda beltzeko helbideak

en: Body
eu: Gorputza

en: Case Sensitive
eu: Maiuskula/minuskula

en: Changes saved.
eu: Aldaketak gorde dira.

en: Connection failure
eu: Konexioak huts egin du

en: Contains
eu: Hau dauka

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy %s
eu: Kopiatu %s

en: Copy of %s
eu: Kopia - %s

en: Could not validate IMAP mailbox.
eu: Ezin izan da IMAP postontzia balidatu.

en: Create new folder
eu: Sortu karpeta berria

en: DISABLED:
eu: DESGAITUTA:

en: Deactivate Script
eu: Desaktibatu scripta

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete %s
eu: Ezabatu %s

en: Delete Condition
eu: Ezabatu baldintza

en: Delete message completely
eu: Ezabatu mezua erabat

en: Deleted
eu: Ezabatuta

en: Deliver into my Inbox
eu: Banatu sarrerako ontzian

en: Deliver into my Inbox and copy to...
eu: Banatu sarrerako ontzian eta kopiatu hemen...

en: Deliver into my Inbox and redirect to...
eu: Banatu sarrerako ontzian eta birbideratu hona...

en: Deliver to folder...
eu: Banatu karpetan...

en: Description
eu: Azalpena

en: Destination (To, Cc, Bcc, etc.)
eu: Helburua (Nori,Cc,Bcc,etab.)

en: Disable %s
eu: Desgaitu %s

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Display detailed notification when each filter is applied?
eu: Jakinarazpen xehea bistaratu iragazki bakoitza aplikatzen denean?

en: Do not send responses to bulk or list messages?
eu: Ez erantzun mezu baztergarriei edo masiboei?

en: Do this:
eu: Egin hau:

en: Doesn't begin with
eu: Ez da honela hasten

en: Doesn't contain
eu: Ez dauka

en: Doesn't end with
eu: Ez da honela amaitzen

en: Doesn't exist
eu: Ez dago

en: Doesn't match (with placeholders)
eu: Ez dator bat (leku-markekin)

en: Doesn't match regular expression
eu: Adierazpen erregularrarekin ez dator bat

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit %s
eu: Editatu %s

en: Enable %s
eu: Gaitu %s

en: End of vacation:
eu: Oporren amaiera:

en: Ends with
eu: Honela amaitzen da

en: Equal to
eu: Berdin

en: Error retrieving current script: (%d) %s
eu: Errorea uneko scripta eskuratzean: (%d) %s

en: Existing Rules
eu: Lehendik dauden arauak

en: Exists
eu: Badago

en: Expected 1 object, got %d.
eu: Objektu 1 espero zen, %d lortu dira.

en: Failed to read from socket:
eu: Huts egin du socket-etik irakurtzean:

en: Failed to write to socket:
eu: Huts egin du socket-ean idaztean:

en: Failed to write to socket: (connection lost!)
eu: Huts egin du socket-ean idaztean: (konexioa galdu da!)

en: Field
eu: Eremua

en: Filter All Messages
eu: Iragazi mezu guztiak

en: Filter Only Seen Messages
eu: Iragazi ikusitako mezuak bakarrik

en: Filter Only Unseen Messages
eu: Iragazi ikusi gabeko mezuak bakarrik

en: Filter Options
eu: Iragazteko aukerak

en: Filter Rule
eu: Iragazteko araua

en: Filter Rules
eu: Iragazteko arauak

en: Filter Script Display
eu: Iragazteko scripta bistaratzea

en: Filter _Rules
eu: Iragazteko _arauak

en: Filter activity: %s message(s) have been copied to the folder "%s".
eu: Iragazkiaren jarduera: %s mezu kopiatu dira "%s" karpetan.

en: Filter activity: %s message(s) have been deleted.
eu: Iragazkiaren jarduera: %s mezu ezabatu dira.

en: Filter activity: %s message(s) have been moved to the folder "%s".
eu: Iragazkiaren jarduera: %s mezu eraman dira "%s" karpetara.

en: Filter activity: %s message(s) that matched the blacklist were deleted.
eu: Iragazkiaren jarduera: zerrenda beltzarekin bat zetozen %s mezu ezabatu dira.

en: Filter activity: The message "%s" from "%s" has been copied to the folder "%s".
eu: Iragazkiaren jarduera: "%2$s"(r)en "%1$s" mezua "%3$s" karpetan kopiatu da.

en: Filter activity: The message "%s" from "%s" has been deleted.
eu: Iragazkiaren jarduera: "%2$s"(r)en "%1$s" mezua ezabatu egin da.

en: Filter activity: The message "%s" from "%s" has been moved to the folder "%s".
eu: Iragazkiaren jarduera: "%2$s"(r)en "%1$s" mezua "%3$s" karpetara eraman da.

en: Filter not found.
eu: Iragazkia ez da aurkitu.

en: Flagged
eu: Markatuta

en: Folder to receive spam:
eu: Mezu baztergarriak jasotzeko karpeta:

en: For an incoming message that matches:
eu: Honekin bat datorren iritsitako mezu bakoitza:

en: Forward
eu: Birbidali

en: Forward Keep Action
eu: Birbidali mantentze-ekintza

en: Forwards
eu: Birbidalketak

en: Forwards Edit
eu: Editatu birbidalketak

en: From
eu: Nork

en: From:
eu: Nork:

en: Generated by Ingo
eu: Ingo-k sortua

en: Greater than
eu: Hau baino handiagoa da

en: Greater than or equal to
eu: Hau baino handiagoa edo berdina da

en: Individual rules are not supported in the current filtering driver.
eu: Uneko iragazte-kontrolatzaileak ez du arau indibidualik onartzen.

en: Inexistant mailbox specified for message delivery.
eu: Mezua banatzeko zehaztutako postontzia ez dago.

en: Is
eu: Hau da

en: Isn't
eu: Ez da hau

en: Keep a copy of messages in this account?
eu: Mezuen kopia bat gorde kontu honetan?

en: LDAP support is required but the LDAP module is not available or not loaded.
eu: LDAP euskarria behar da, baina LDAP modulua ez dago erabilgarri edo ez da kargatu.

en: Label
eu: Etiketa

en: Less than
eu: Hau baino txikiagoa da

en: Less than or equal to
eu: Txikiagoa edo berdina da

en: List-ID
eu: Zerrenda IDa

en: Login to %s failed.
eu: Huts egin du %s(r)ekin saioa hasteak.

en: Mailbox Search
eu: Postontzi-bilaketa

en: Mar_k message as deleted
eu: _Markatu mezua ezabatutako gisa

en: Mark message as:
eu: Markatu mezua honela:

en: Match type
eu: Parekatze mota

en: Matches (with placeholders)
eu: Bat dator (leku-markekin)

en: Maximum number of blacklist addresses.
eu: Gehieneko helbide kopurua zerrenda beltzean.

en: Maximum number of blacklisted addresses exceeded (Total addresses: %s, Maximum addresses: %s).  Could not add new addresses to blacklist.
eu: Zerrenda beltzeko helbideen gehieneko kopurua gainditu da (Helbideak guztira: %s, Gehieneko kopurua: %s).  Ezin izan da helbide berririk gehitu zerrenda beltzean.

en: Maximum number of forward addresses exceeded (Total addresses: %s, Maximum addresses: %s).
eu: Birbidaltzeko gehieneko helbide kopurua gainditu da (Helbideak guztira: %s, Gehieneko kopurua: %s).

en: Maximum number of forward addresses.
eu: Birbidaltzeko gehieneko helbide kopurua.

en: Maximum number of rules (0 to disable rules editing).
eu: Gehieneko arau kopurua (0 arauen edizioa desgaitzeko)

en: Maximum number of whitelist addresses.
eu: Gehieneko helbide kopurua zerrenda zurian.

en: Maximum number of whitelisted addresses exceeded (Total addresses: %s, Maximum addresses: %s).  Could not add new addresses to whitelist.
eu: Zerrenda zuriko helbideen gehieneko kopurua gainditu da (Helbideak guztira: %s, Gehieneko kopurua: %s).  Ezin izan da helbide berririk gehitu zerrenda zurian.

en: Messages with a likely spam score greater than or equal to this number will be treated as spam.
eu: Baztergarri izateko probabilitatea kopuru hau baino handiagoa bada, mezua baztergarritzat joko da.

en: Missing address to notify
eu: Jakinarazpena bidali beharreko helbidea falta da

en: Missing address to redirect message to
eu: Mezua birbideratu beharreko helbidea falta da

en: Missing reason for reject
eu: Ezesteko arrazoia falta da

en: Missing reason in vacation.
eu: Oporretan egoteko arrazoia falta da.

en: Mobile
eu: Mugikorra

en: My email addresses:
eu: Nire helbide elektronikoak:

en: New Rule
eu: Arau berria

en: No "%s" element found in backend configuration.
eu: Ez da "%s" elementurik aurkitu modulu-konfigurazioan.

en: No Description
eu: Ez dago azalpenik

en: No backend configured for this host
eu: Ez da euskarri-modulurik konfiguratu ostalari honentzat

en: No backends configured in backends.php
eu: Ez dago euskarri-modulurik konfiguratuta backends.php-n

en: No filters. Click "%s" to create a new filter.
eu: Iragazkirik ez. Hautatu "%s" iragazki berri bat sortzeko.

en: No headers specified
eu: Ez da goibururik zehaztu

en: No rules
eu: Ez dago araurik

en: No script generated.
eu: Ez da scriptik sortu.

en: No strings specified
eu: Ez da katerik zehaztu

en: Not equal to
eu: Desberdina

en: Notify email address...
eu: Jakinarazi helbide elektronikoa...

en: Number of days between vacation replies:
eu: Oporretan zaudeneko erantzunen arteko egun kopurua:

en: Only flag the message
eu: Jarri marka mezuari bakarrik

en: Other Preferences
eu: Beste hobespen batzuk

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: Participant (From, To, etc.)
eu: Parte-hartzailea (Nork,Nori,etab.)

en: Permission Denied
eu: Baimena ukatu da

en: Please enter the name of the new folder:
eu: Idatzi karpeta berriaren izena:

en: Preferences about script updating.
eu: Scriptak eguneratzeari buruzko hobespenak.

en: Reason:
eu: Arrazoia:

en: Received
eu: Jasotze-data

en: Redirect to...
eu: Birbideratu hona...

en: Regular expression
eu: Adierazpen erregularra

en: Reject with reason...
eu: Ezetsi arrazoiarekin...

en: Removing user data is not supported with the current filter storage backend.
eu: Ez da onartzen erabiltzaile-datuak kentzea uneko iragazki-biltegiratzearen euskarri-moduluarekin.

en: Resent-From
eu: Honek berriro bidalia

en: Resent-To
eu: Bidali berriro honi

en: Return to Filters List
eu: Itzuli iragazkien zerrendara

en: Return to Rules List
eu: Itzuli arauen zerrendara

en: Rule "%s" copied.
eu: "%s" araua kopiatu da.

en: Rule "%s" deleted.
eu: "%s" araua ezabatu da.

en: Rule "%s" disabled.
eu: "%s" araua desgaitu da.

en: Rule "%s" enabled.
eu: "%s"  araua gaitu da.

en: Rule Disabled
eu: Araua desgaitu da

en: Rule Enabled
eu: Araua gaitu da

en: Rule Name:
eu: Arauaren izena:

en: Rule not found.
eu: Ez da araurik aurkitu.

en: Rule sort not saved.
eu: Arauen ordena ez da gorde.

en: Rule sort saved successfully.
eu: Arauen ordena behar bezala aldatu da.

en: Rule:
eu: Araua:

en: Rules
eu: Arauak

en: Rules Containing Mailbox "%s"
eu: Arauak "%s" postontziarekin

en: Rules Matching Mailbox "%s"
eu: Arauak "%s" postontziarekin bat datozenak

en: Ruleset
eu: Arauak

en: STARTTLS failed: (%s) %s
eu: STARTTLSek huts egin du: (%s) %s

en: S_pam
eu: Baz_tergarria

en: Save
eu: Gorde

en: Save Settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Save and Disable
eu: Gorde eta desgaitu

en: Save and Enable
eu: Gorde eta gaitu

en: Saving...
eu: Gordetzen...

en: Script
eu: Scripta

en: Script Updating
eu: Scripta eguneratzea

en: Script name:
eu: Scriptaren izena:

en: Script not updated: %s
eu: Scripta ez da eguneratu.%s

en: Script successfully activated.
eu: Scripta behar bezala aktibatu da.

en: Script successfully deactivated.
eu: Scripta ondo desaktibatu da.

en: Seen
eu: Ikusita

en: Select a field
eu: Hautatu eremua

en: Select ruleset to display
eu: Hautatu arauak bistaratzeko

en: Select target folder
eu: Hautatu helburu-karpeta

en: Select target folder:
eu: Hautatu helburu-karpeta:

en: Self-Defined Header
eu: Erabiltzaileak definitutako goiburua

en: Sender
eu: Bidaltzailea

en: Settings successfully updated.
eu: Ezarpenak behar bezala eguneratu dira.

en: Show Active Script
eu: Erakutsi script aktiboa

en: Show Current Script
eu: Erakutsi uneko scripta

en: Size
eu: Tamaina

en: Source (From, Reply-to, etc.)
eu: Iturburua (Nork,Erantzun honi,etab.)

en: Spam Filter
eu: Mezu baztergarrien iragazkia

en: Spam Filtering
eu: Mezu baztergarrien iragazkia

en: Spam Level:
eu: Baztergarri-maila:

en: Spam filtering
eu: Mezu baztergarrien iragazkia

en: Start of vacation:
eu: Oporren hasiera:

en: Stop checking if this rule matches?
eu: Egiaztatzeari utzi araua bat badator?

en: Subject
eu: Gaia

en: Subject of vacation message:
eu: Oporretako mezuaren gaia:

en: Subject:
eu: Gaia:

en: The address "%s" has been added to your blacklist.
eu: "%s" helbidea zerrenda beltzean gehitu da.

en: The address "%s" has been added to your whitelist.
eu: "%s" helbidea zerrenda zurian gehitu da.

en: There was an error activating the script.
eu: Errore bat gertatu da scripta aktibatzean.

en: There was an error deactivating the script.
eu: Errore bat gertatu da scripta desaktibatzean.

en: This field is required.
eu: Eremu hau beharrezkoa da.

en: To
eu: Nori

en: Unable to load the script driver "%s".
eu: Ezin da "%s"(r)en script-kontrolatzailea kargatu.

en: Unable to load the storage driver "%s".
eu: Ezin da "%s"(r)en biltegiratze-kontrolatzailea kargatu.

en: Unable to load the transport driver "%s".
eu: Ezin da "%s"(r)en garraio-kontrolatzailea kargatu.

en: User header
eu: Erabiltzaile-goiburua

en: Vacation
eu: Oporrak

en: Vacation Edit
eu: Editatu kanpoan zaudeneko mezua

en: Vacation end date is prior to start.
eu: Oporraldiaren amaiera-data hasiera baino lehenagokoa da.

en: Vacation end date is prior to today.
eu: Oporraldiaren amaiera-data gaurko eguna baino lehenagokoa da.

en: Value
eu: Balioa

en: View Rule
eu: Ikusi araua

en: Wh_itelist addresses:
eu: Z_errenda zuriko helbideak:

en: Whitelist
eu: Zerrenda zuria

en: Whitelist Edit
eu: Editatu zerrenda zuria

en: Whitelisted Addresses
eu: Zerrenda zuriko helbideak

en: X-Spam-Level
eu: X bazterri-maila

en: X-Spam-Score
eu: X baztergarri-puntuazioa

en: X-Spam-Status
eu: X baztergarri-egoera

en: You are not allowed to create more than %d rules.
eu: Ez daukazu baimenik %d arau baino gehiago sortzeko.

en: You are not allowed to create or edit custom rules.
eu: Ez daukazu baimenik arau pertsonalizatuak sortzeko edo editatzeko.

en: You can use placeholders like %NAME% in the vacation message. See the online help for details.
eu: %NAME%-ren gisako leku-markak erabil ditzakezu oporretako mezuan. Ikusi lineako laguntza xehetasun gehiago nahi izanez gero.

en: You cannot create empty conditions. Please fill in a value for "%s".
eu: Ezin duzu baldintza hutsik sortu. Sartu balio bat honentzat: "%s").

en: You do not have permission to delete filter rules.
eu: Ez daukazu baimenik iragazki-arauak ezabatzeko.

en: You do not have permission to edit filter rules.
eu: Ez daukazu baimenik iragazki-arauak editatzeko.

en: You have received a new message
eu: Mezu berri bat jaso duzu

en: You need to select at least one field to match.
eu: Eremu bat hautatu behar duzu gutxienez bat etortzeko.

en: [No Sender]
eu: [Bidaltzailerik ez]

en: [No Subject]
eu: [Gairik ez]

en: _Blacklist
eu: _Zerrenda beltza

en: _Delete message completely
eu: Ez_abatu mezua erabat

en: _Enter each address on a new line:
eu: _Sartu helbide bakoitza lerro berri batean:

en: _Forward
eu: _Birbidali

en: _Move message to folder:
eu: _Eraman mezuak karpeta honetara:

en: _Permissions
eu: _Baimenak

en: _Script
eu: _Scripta

en: _Vacation
eu: _Oporrak

en: _Whitelist
eu: Ze_rrenda zuria

en: active
eu: aktibo

en: and
eu: eta

en: inactive
eu: inaktibo

en: maildrop script generated by Ingo
eu: Ingo-k sortutako maildrop scripta

en: or
eu: edo

en: procmail script generated by Ingo
eu: Ingo-k sortutako procmail scripta
