Horde_Kolab_Storage - en to fi translation catalogue (40 entries)

en: Connecting to server %s failed.
fi: Yhteys palvelimeen %s epäonnistui.

en: Creating folder %s failed.
fi: Kansion %s luonti epäonnistui.

en: Deleting folder %s failed.
fi: Kansion %s poisto epäonnistui.

en: Error: %s
fi: Virhe: %s

en: Failed appending new message to folder %s.
fi: Uuden viestin lisääminen kansioon %s epäonnistui.

en: Failed deleting ACL on folder %s for user %s.
fi: Oikeuksien poisto kansiosta %s käyttäjältä %s epäonnistui.

en: Failed deleting message %s in folder %s.
fi: Viestin %s poisto kansiosta %s epäonnistui.

en: Failed deleting messages from folder %s.
fi: Viestien poisto kansiosta %s epäonnistui.

en: Failed expunging folder %s.
fi: Kansion %s poistettujen tyhjentäminen epäonnistui.

en: Failed fetching body part %s for message %s in folder %s.
fi: Viestin osion %s haku viestistä %s kansiossa %s epäonnistui.

en: Failed fetching message %s in folder %s.
fi: Viestin %s haku kansiosta %s epäonnistui.

en: Failed fetching structure information for messages %s in folder %s.
fi: Viestien %s rakennetietojen haku kansiosta %s epäonnistui.

en: Failed moving message %s from folder %s to folder %s.
fi: Viestin %s siirto kansiosta %s kansioon %s epäonnistui.

en: Failed opening folder %s.
fi: Kansion %s aukaisu epäonnistui.

en: Failed reading ACL on folder %s.
fi: Kansion %s oikeuksien lukeminen epäonnistui.

en: Failed reading user rights on folder %s.
fi: Käyttäjän oikeuksien lukeminen kansiosta %s epäonnistui.

en: Failed retrieving UIDs for folder %s.
fi: UID tietojen haku kansiosta %s epäonnistui.

en: Failed retrieving status information for folder %s.
fi: Tilatietojen haku kansiosta %s epäonnistui.

en: Failed retrieving structure of message %s in folder %s.
fi: Viestin %s rakennetietojen haku kansiosta %s epäonnistui.

en: Failed retrieving the message with ID %s. Original error: %s.
fi: Viestin haku epäonnistui ID tunnisteella %s. Virheilmoitus oli: %s.

en: Failed setting ACL on folder %s for user %s to %s.
fi: Oikeuksien asetus kansioon %s käyttäjälle %s muotoon %s epäonnistui.

en: Failed triggering folder %s. Error was: %s
fi: Kansion %s heräte epäonnistui. Virheilmoitus oli: %s

en: Invalid "driver" parameter "%s". Please use one of "mock", "php", "pear", "horde", "horde-php", and "roundcube"!
fi: Epäkelpo "ajuri" parametri "%s". Käytä jotakin näistä "mock", "php", "pear", "horde", "horde-php", and "roundcube"!

en: Invalid "namespace" type "%s"!
fi: Epäkelpo  "nimiavaruus" tyyppi "%s"!

en: Listing folders for %s failed.
fi: Kansioiden listaus %s:lle epäonnistui.

en: Missing "driver" parameter!
fi: Puuttuu "ajuri" parametri!

en: Missing "host" parameter!
fi: Puuttuu "palvelin" parametri!

en: Old object %s does not exist.
fi: Vanhaa objektia %s ei ole olemassa.

en: Old object %s does not map to a uid.
fi: Vanha objekti %s ei muunnu uid:ksi.

en: Renaming folder %s to %s failed.
fi: Kansion %s nimeäminen kansioksi %s epäonnistui.

en: Retrieving annotation %s[%s] on folder %s failed.
fi: Lisätiedon %s[%s] kansiosta %s epäonnistui.

en: Retrieving the status for folder %s failed.
fi: Tilatiedon haku kansiosta %s epäonnistui.

en: Selecting folder %s failed.
fi: Kansion %s valinta epäonnistui.

en: Setting annotation %s[%s] on folder %s failed.
fi: Lisätiedon %s[%s] asetus kansioon %s epäonnistui.

en: Setting annotation %s[%s] on folder %s to %s failed.
fi: Lisätiedon %s[%s] asetus kansioon %s muotoon %s epäonnistui.

en: The message with ID %s does not exist. This probably means that the Kolab object has been modified by somebody else since you retrieved the object from the backend. Original error: %s
fi: Viestiä ID:llä %s ei ole olemassa. Tämä todennäköisesti tarkoittaa, että jokin muu taho on muokannut Kolab-objekia sen jälkeen kun se haettiin taustajärjestelmästä. Virheilmoitus oli: %s

en: The message with ID %s does not exist. This probably means that the Kolab object has been modified by somebody else while you were editing it. Your edits have been lost.
fi: Viestiä ID:llä %s ei ole olemassa. Tämä todennäköisesti tarkoittaa, että Kolab-objekia on muokannut joku muu taho samaan aikaan oli editoimassa sitä. Tämän takia tekemäsi muutokset ovat kadonneet.

en: This is a Kolab Groupware object. To view this object you will need an email client that understands the Kolab Groupware format. For a list of such email clients please visit %s
fi: Tämä on Kolab Groupware objekti. Katsoaksesi tämän objektin sisältöä sinulla pitää olla Kolab Groupwaren formaattia ymmärtävä sähköpostiohjelma. Lista yhteensopivista sähköpostiohjelmista löytyy osoitteesta %s

en: Unable to rename %s to %s: destination folder already exists
fi: Uudelleennimeäminen %s %s:ksi epäonnistui koska kohdehakemisto on jo olemassa

en: Unable to trigger URL %s. Response: %s
fi: Ei voida lähettää herätettä URLiin %s. Vastaus oli: %s
