Kronolith 2.0-cvs - en to bg translation catalogue (248 entries)

en: %d hour
bg: %d час

en: %d hour, %d minute
bg: %d час, %d минута

en: %d hour, %d minutes
bg: %d час, %d минути

en: %d hours
bg: %d часа

en: %d hours, %d minute
bg: %d часа, %d минута

en: %d hours, %d minutes
bg: %d часа, %d минути

en: %d minute
bg: %d минута

en: %d minutes
bg: %d минути

en: %s Minutes before
bg: %s Минути преди

en: %s file successfully imported
bg: %s файл беше импортиран успешно

en: %s is in progress.
bg: %s е в момента.

en: %s is starting now.
bg: %s започва сега.

en: %s starts in %s
bg: %s започва след %s

en: * Add these by clicking Invite *
bg: * Добавете тези като кликнете на Invite *

en: * Please select address(es) *
bg: * Моля изберете адрес(и) *

en: <b>Description</b>
bg: <b>Описание</b>

en: <b>Description</b> (optional)
bg: <b>Описание</b> (опционално)

en: <b>Keywords</b>
bg: <b>Ключови думи</b>

en: <b>Keywords</b> (optional)
bg: <b>Ключови думи</b> (опционално)

en: <b>Recurrence</b>
bg: <b>Повторяемост</b>

en: <b>Recurrence</b> (optional)
bg: <b>Повторяемост</b> (опционално)

en: Add Event
bg: Добави събитие

en: Add New Remote Calendar:
bg: Добавяне на нов отдалечен (нелокален) Календар:

en: Add a new event
bg: Добави ново събитие

en: Add, remove, and edit categories.
bg: Добавяне, преместване и преименуване на категории.

en: Alarm
bg: Аларма

en: Alarm Date
bg: Дата за аларма

en: Alarm Span (minutes)
bg: Продължителност на алармата (минути)

en: Alarm Time
bg: Час за аларма

en: All day
bg: Целият ден

en: All day event
bg: Събития за целия ден

en: All events
bg: Всички събития

en: Any events in a category that is deleted will become %s.
bg: Всички събития в избраната категория ще станат %s.

en: At
bg: в

en: Birthday
bg: Рожден ден

en: Calendar
bg: Календар

en: Calendar's Type:
bg: Тип на Календара:

en: Calendar's name:
bg: Име на Календара:

en: Calendars
bg: Календари

en: Category
bg: Категория

en: Category Management
bg: Категории Управление

en: Change the way dates and times are formatted.
bg: Промяна на начина, по които са форматирани датата и часа.

en: Choose Color
bg: Избери цвят

en: Confirm deletion of events?
bg: Да се изисква ли потвърждение при изтриването на събития?

en: Contact List
bg: Контакти

en: Create New Category
bg: Създай нова категория

en: Create a New Event
bg: Създай ново събитие

en: Daily: Recurs every
bg: Дневно: повтаря се всеки

en: Date and Time Options
bg: Дата и час Опции

en: Day
bg: Ден

en: Day(s)
bg: Ден(дни)

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete %s
bg: Изтрий %s

en: Delete '%s'
bg: Изтрий '%s'

en: Delete Event
bg: Изтрий събитие

en: Delete the current event only, this occurrence and all future occurences, or all occurences?
bg: Изтрий само текущото събитие, това и всички бъдещи появявания, или всички появявания?

en: Description
bg: Описание

en: Description:
bg: Описание:

en: Display
bg: Покажи

en: Display 24-hour times?
bg: Да се показва ли 24 часово време?

en: Display Options
bg: Дисплей Опции

en: Due: %s
bg: Задължение: %s

en: Duration
bg: Продължителност

en: Edit
bg: Редакция

en: Edit %s
bg: Редакция на %s

en: Edit '%s'
bg: Редактирай '%s'

en: Edit Remote Calendars
bg: Редакция на отдалечени (нелокални) календари.

en: Edit your calendars.
bg: Редактирай календарите си.

en: Email Address
bg: Еmail адрес

en: End Date
bg: Крайна дата

en: End On
bg: Край на

en: End Time
bg: Краен час

en: Event from %s to %s
bg: Събитие от %s до %s

en: Existing Remote Calendars:
bg: Нелокални Календари:

en: Export Calendar
bg: Експорт на Календар

en: Find
bg: Търси

en: Fr
bg: Пк

en: Friday
bg: Петък

en: Game
bg: Игра

en: Goto
bg: Иди на

en: Help
bg: Помощ

en: Hour(s)
bg: Час(а)

en: How many days into the future should we generate free/busy information for?
bg: Колко дни напред трябва да се генерира свободен/зает информацията?

en: If importing CSV data: does the first row contain the field names?
bg: При импорт на CSV данни: първия ли ред съдържа имената на полетата?

en: Illegal or malformed form data.
bg: Недопустими или повредени данни.

en: Import Calendar
bg: Импорт на Календар

en: Import/Export
bg: Импорт/Експорт

en: Import/Export Calendar
bg: Импорт/Експорт Календар

en: Invite
bg: Покани

en: Invite people to %s
bg: Покани хора в %s

en: Invite people to '%s'
bg: Покани хора в '%s'

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Kronolith is not properly configured
bg: Kronolith не е конфигуриран правилно

en: Language
bg: Език

en: Last Month
bg: Предишен месец

en: Last week
bg: Предишна седмица

en: Lasts
bg: Изминали

en: Limit the time span to export:
bg: Ограничи продължителността за експорт:

en: Location
bg: Място

en: Manage multiple calendars.
bg: Управляване на множество календари.

en: Manage remote calendars.
bg: Управляване на нелокалните календари.

en: Meeting
bg: Среща

en: Minute(s)
bg: Минута(и)

en: Minutes
bg: Минути

en: Mo
bg: Пн

en: Monday
bg: Понеделник

en: Month
bg: Месец

en: Monthly: Recurs every
bg: Месечно: повтаря се всеки

en: My Calendar
bg: Моят Календар

en: Name
bg: Име

en: Name:
bg: Име:

en: New Category
bg: Нова категория

en: New Event
bg: Ново събитие

en: Next Month
bg: Следващ месец

en: Next day
bg: Следващ ден

en: Next week
bg: Следваща седмица

en: No calendars are available to guests.
bg: Няма календари достъпни за гости.

en: No configuration information specified for SQL Calendar.
bg: Няма зададена конфигурация за SQL Календар

en: No end date
bg: Няма крайна дата

en: None
bg: Няма

en: Notice: Importing is not possible with this configuration due to a bug in the underlying calendar driver.
bg: Бележка: Импортирането не е възможно с тази конфигурация поради, проблем в календарният драйвер.

en: Options
bg: Опции

en: Other Options
bg: Други Опции

en: Pattern
bg: Повторяемост

en: Permanently delete this event?
bg: Да се заличи ли това събитие?

en: Previous day
bg: Предишен ден

en: Print
bg: Отпечатай

en: Private
bg: Частен

en: Recur Until
bg: Повтаряй докато

en: Recurrence Data
bg: Повторяеми данни

en: Recurrence End Date
bg: Крайна дата за повторяемостта

en: Recurrence Interval
bg: Повторяемост интервал

en: Recurrence Type
bg: Тип на повторяемостта

en: Recurs daily
bg: Повтаряй всеки ден

en: Recurs monthly
bg: Повтаряй месечно

en: Recurs not
bg: Не повтаряй

en: Recurs weekly
bg: Повтаряй седмично

en: Recurs yearly
bg: Повтаряй годишно

en: Remote Calendars
bg: Нелокални Календари

en: Rename
bg: Преименувай

en: Required 'hostspec' not specified in calendar configuration.
bg: Необходимата 'hostspec' не е зададена в конфигурацията на Календар.

en: Required 'password' not specified in calendar configuration.
bg: Необходимата 'password' не е зададена в конфигурацията на Календар.

en: Required 'phptype' not specified in calendar configuration.
bg: Необходимият 'phptype' не е зададен в конфигурацията на Календар.

en: Required 'username' not specified in calendar configuration.
bg: Необходимото 'username' не е зададено в конфигурацията на Календар.

en: Sa
bg: Сб

en: Saturday
bg: Събота

en: Save As New
bg: Запиши като ново

en: Save Event
bg: Запиши събитие

en: Select Category
bg: Избери Категория

en: Select a calendar
bg: Избери календар

en: Select confirmation options, how to display the different views and choose default view.
bg: Изберете опциите за потвърждение, как да се показват различните изгледи и изгледа по подразбиране.

en: Select how to display Dates:
bg: Изберете как да се показват датите:

en: Select if to show due tasks in the calendar.
bg: Изберете дали да се показват задачи в календара.

en: Select the calendar to import to:
bg: Изберете календар за импорт:

en: Select the file to import:
bg: Изберете файл за импорт:

en: Select the first weekday:
bg: Изберете кой да е първият ден на седмицата:

en: Select the format to export to:
bg: Изберете формат, към който да се експортира:

en: Select the source to import from:
bg: Изберете източника за импорт:

en: Select the time span to show:
bg: Изберете продължителността, която да се показва:

en: Select the view to display after login:
bg: Изберете изгледа, който да се вижда след вход:

en: Select which events to show in the Horde summary.
bg: Изберете събитията, които да бъдат показани в обобщението на Horde.

en: Set the current time zone.
bg: Настрой часовата зона.

en: Set the language that menu items, explanations, and help are in.
bg: Изберете езика, на които се показват менюта, обяснения и помощ.

en: Set your preferred display language.
bg: Изберете предпочитаният от Вас език за дисплея.

en: Shared
bg: Поделен

en: Show
bg: Показване

en: Show delete, alarm, and recurrence icons in calendar views?
bg: Покажи изтрий, аларма и повторяемост икони в изгледите на календарите?

en: Show due tasks in the calendar?
bg: Да се показват ли задачи в календара?

en: Show half hour slots in day and week views?
bg: Да се показват ли половин-часови интервали в дневният и седмичният изглед?

en: Show only events that have an alarm set?
bg: Да се показват ли само събитията, които имат настроена аларма?

en: Show the Calendar icon on the menubar?
bg: Да се показва ли "Календар" икона в меню лентата?

en: Some of Kronolith's configuration files are missing:
bg: Някои от конфигурационните файлове на Kronolith липсват:

en: Start Date
bg: Начална дата

en: Start On
bg: Започва на

en: Start Time
bg: Начален час

en: Su
bg: Нд

en: Summary
bg: Обобщение

en: Sunday
bg: Неделя

en: Tasks
bg: Задачи

en: Th
bg: Чт

en: The calendar "%s" cannot be deleted.
bg: Календарът "%s" не може да бъде изтрит.

en: The calendar "%s" has been deleted.
bg: Календарът "%s" беше изтрит.

en: The calendar "%s" has been saved.
bg: Календарът "%s" беше записан.

en: The calendar name is empty.
bg: Името на Календарът е празно.

en: The data was lost.
bg: Данните бяха изгубени.

en: The file contained no data.
bg: Файлът не съдържа данни.

en: There was a problem with the file upload. The file may have been larger than the maximum allowed size.
bg: Грешка при изпращането на файла. Възможно е файлът да е по-голям от максимално допустимият размер.

en: There was an error importing the data.
bg: Грешка при импорт на данните.

en: There was an error importing the iCalendar data.
bg: Грешка при импортиране на iCalendat данни.

en: There was an error importing the uploaded file
bg: Грешка при импортиране на изпратения файл

en: There was an error importing the uploaded file: %s.
bg: Грешка при импорт на изпратения файл: %s.

en: There was an error sending your invitation: %s
bg: Грешка при изпращане на поканата: %s

en: There were no events to export.
bg: Няма събития за експорт.

en: These changes can not be undone!
bg: Тези промени не могат да бъдат върнати!

en: This file controls the default preferences for Kronolith, and also controls which preferences users can alter.
bg: Този файл контролира подразбиращите се настройки за Kronolith, както и кои от тях можете да променяте.

en: This file controls the stylesheet that is used to set colors and fonts in addition to or overriding Horde defaults.
bg: Този файл контролира стиловете, който се използват за цветовете и шрифтовете в допълнение към подразбиращите стилове на Horde.

en: This is the main Kronolith configuration file. It contains paths and options for all Kronolith scripts.
bg: Това е главният конфигурационен файл на Kronolith. Той съдържа пътища и опции за всички скриптове на Kronolith.

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Time Zone
bg: Часова зона

en: Title
bg: Длъжност

en: Today
bg: Днес

en: Tomorrow
bg: Утре

en: Tu
bg: Вт

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Type
bg: Тип

en: Unable to delete "%s": %s
bg: Грешка при изтриване "%s": %s.

en: Unable to delete %s.
bg: Грешка при изтриване на %s.

en: Unable to load the definition of %s.
bg: Грешка при зареждане на дефиницията на %s.

en: Unfiled
bg: Непопълнен

en: User Interface
bg: Потребителски интерфейс

en: User Options
bg: Потребителски опции

en: View %s
bg: Изглед %s

en: We
bg: Ср

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Week
bg: Седмица

en: Week %d
bg: Седмица %d

en: Week&nbsp;%d
bg: Седмица&nbsp;%d

en: Week(s)
bg: Седмица(и)

en: Weekly: Recurs every
bg: Седмично: повтаря се всяка

en: What time should day and week views end, when there are no later events?
bg: Кога да завършват дневният и седмичният изглед?

en: What time should day and week views start, when there are no earlier events?
bg: Кога да започват дневният и седмичният изглед?

en: Work Week
bg: Работна седмица

en: Yearly: Recurs every
bg: Годишно: повтаря се всяка

en: You do not have permission to add events to the selected calendar.
bg: Нямате права за добавяне на събития към избрания календар.

en: You do not have permission to delete this event.
bg: Нямате права да изтриете това събитие.

en: You don't have an email address configured in your preferences. You must set one before sending invitations.
bg: Не сте въвели email адрес във вашите настройки. Трябва да зададете адрес преди да можете да изпращате покани.

en: You have been invited to %s
bg: Вие бяхте поканен в %s

en: You have been invited to %s.
    
    Here is a more detailed description:
    
    %s
    
    Attached is an iCalendar file describing this event.
bg: Бяхте поканен в %s.
    
    Това е по-детайлно описание:
    
    %s
    
    Прикрепен е iCalendar файл описващ събитието.

en: You have specified an invalid calendar.
bg: Задали сте невалиден календар.

en: You must select a calendar to be deleted.
bg: Трябва да изберете календар, който да бъде изтрит.

en: Your Information
bg: Информация за Вас

en: Your calendars:
bg: Вашите календари:

en: Your current time zone:
bg: Вашата часова зона:

en: Your default calendar:
bg: Вашият календар по подразбиране:

en: Your invitation was successfully sent.
bg: Вашата покана беше изпратена успешно.

en: day
bg: ден

en: day(s)
bg: ден(дни)

en: days
bg: дни

en: from
bg: от

en: iCalendar file successfully imported
bg: iCalendar файлът беше импортиран успешно

en: month(s)
bg: месец(а)

en: no time
bg: без час

en: on the same date
bg: на същата дата

en: on the same weekday
bg: на същият работен ден

en: week
bg: седмица

en: week(s) on:
bg: седмица(и):

en: weeks
bg: седмици

en: year(s)
bg: година
