Kronolith 1.0 - en to ro translation catalogue (130 entries)

en: %d hour
ro: ora %d

en: %d hour, %d minute
ro: ora %d, minutul %d

en: %d hour, %d minutes
ro: ora %d, %d minute

en: %d hours
ro: %d ore

en: %d hours, %d minute
ro: %d ore, %d minut

en: %d hours, %d minutes
ro: %d ore, %d minute

en: %d minuto
ro: minutul %d

en: %d minutes
ro: %d minute

en: %s is in progress.
ro: %s e in desfasurare.

en: %s is starting now.
ro: %s incepe acum.

en: %s starts in %s
ro: %s incepe in %s

en: <b>Description</b> (optional)
ro: <b>Descriere</b> (opitona;)

en: <b>Keywords</b> (optional)
ro: <b>Cuvinte cheie</b> (optional)

en: <b>Recurrence</b> (optional)
ro: <b>Frecventa</b> (optional)

en: Add Event
ro: Adauga eveniment

en: Add a new event
ro: Adauga eveniment nou

en: Alarm
ro: Alarma

en: All day
ro: Toata ziua

en: An illegal value was specified.
ro: S-a specificat o valoare invalida.

en: At
ro: La

en: Birthday
ro: Zi de nastere

en: Business
ro: Afacere

en: Cancel
ro: Renuntare

en: Category
ro: Categorie

en: Change the way dates and times are formatted and the timezone difference to the server.
ro: Schimba formatul orei si datei si diferentele de fus orar in server.

en: Change the way dates and times are formatted.
ro: Schimba formatul datei si orei.

en: Create a New Event
ro: Creare eveniment nou

en: Daily: Recurs every
ro: Zilnic: Repetare la fiecare

en: Date and Time Options
ro: Optiuni de ora si data

en: Day
ro: Zi

en: Day(s)
ro: Zi(le)

en: Delete '%s'
ro: Sterge '%s'

en: Delete Event
ro: Sterge eveniment

en: Display 24-hour times?
ro: Afiseaza formatul de 24 de ore?

en: Display Option
ro: Afiseaza optiune

en: Display Options
ro: Afiseaza optiuni

en: Duration
ro: Durata

en: Edit
ro: Editeaza

en: Edit %s
ro: Editeaza %s

en: End On
ro: Sfarsit de

en: Error
ro: Eroare

en: Fr
ro: Vin

en: Friday
ro: Vineri

en: Game
ro: Joc

en: Help
ro: Ajutor

en: Hour(s)
ro: Ora(e)

en: Kronolith is not fully configured.
ro: Kronolith nu este configurat.

en: Language
ro: Limba

en: Last month
ro: Ultima luna

en: Last week
ro: Ultima saptamana

en: Lasts
ro: Ultimii

en: Location
ro: Locatie

en: Meeting
ro: Intalnire

en: Message
ro: Mesaj

en: Minutes before
ro: Minute inainte de

en: Minutes
ro: Minute

en: Mo
ro: Lun

en: Monday
ro: Luni

en: Month
ro: Luna

en: Monthly: Recurs every
ro: Lunar: Se repeta la fiecare

en: New Event
ro: Eveniment nou

en: Next Month
ro: Luna urmatoare

en: Next day
ro: Ziua urmatoare

en: Next week
ro: Saptamana urmatoare

en: No end date
ro: Fara data de final

en: None
ro: Nici un

en: Options
ro: Optiuni

en: Pattern
ro: Model

en: Previous day
ro: Ziua precedenta

en: Problem?
ro: Problema?

en: Recur Until
ro: Repeta pana

en: Reset to Defaults
ro: Reseteaza la valori implicite

en: Sa
ro: Sam

en: Saturday
ro: Sambata

en: Save Event
ro: Salveaza eveniment

en: Select how to display Dates:
ro: Selecteaza mod de afisare Date:

en: Select how to display the different views and choose default view.
ro: Selecteaza modul de afisare al vizualizarilor si alege vizualizare implicita.

en: Select the first weekday:
ro: Selecteaza prima zi din saptamana:

en: Select the time span to show:
ro: Selecteaza interval de timp:

en: Select the view to display after login:
ro: Selecteaza tip de vizualizare dupa intrare:

en: Select what events to show in the Horde summary.
ro: Selecteaza ce evenimente sa se afiseze in cuprinsul Horde.

en: Set the language that menu items, explanations, and help are in.
ro: Setare limba in care sunt afisate meniurile, explicatiile si help-ul.

en: Set the your preferred display language.
ro: Setare limba preferata.

en: Show half hour slots in day and week views?
ro: Afisare segmente de jumatati de ora in vizualizarile zilei si saptamanii?

en: Show only events that have an alarm set?
ro: Afisare numai a evenimentelor care au setata alarma?

en: Some of Kronolith's configuration files are missing:
ro: Anumite fisiere de configurare Kronolit lipsesc:

en: Start On
ro: Incepe la

en: Su
ro: Dum

en: Success
ro: Succes

en: Summary
ro: Cuprins

en: Sunday
ro: Duminica

en: Th
ro: Joi

en: The end date must be later than the start date.
ro: Data de sfarsit trebuie sa fie mai noua decat data de inceput.

en: This file controls the default preferences for Kronolith, and also controls which preferences users can alter.
ro: Acest fisier seteaza preferintele implicite pentru Kronolith, precum si alte preferinte modficabile.

en: This file controls the stylesheet that is used to set colors and fonts in addition to or overriding Horde defaults.
ro: Acest fisier controleaza schema de culori si fonturi diferita de aceea stabilita implicit de catre Horde.

en: This is the main Kronolith configuration file. It contains paths and options for all Kronolith scripts.
ro: Acesta e fisierul principal de configurare Kronolith. Contine cai si optiuni pentru scripturile Kronolith.

en: This number must be at least one.
ro: Acest numar trebuie sa fie minim 1.

en: This value must be a number.
ro: Aceasta valoare trebuie sa fie numerica.

en: Thursday
ro: Joi

en: Time difference to the server in hours. Current server time is %s:
ro: Diferenta de timp fata de server in ore. Ora curenta a serverului este %s:

en: Title
ro: Titlu

en: Today
ro: Azi

en: Tu
ro: Mar

en: Tuesday
ro: Marti

en: Type
ro: Tip

en: User Interface
ro: Interfata utilizator

en: User Preferences
ro: Preferinte utilizator

en: Warning
ro: Avertisment

en: We
ro: Mie

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Week %d
ro: Saptamana %d

en: Week
ro: Saptamana

en: Week&nbsp;%d
ro: Saptamana&nbsp;%d

en: Weekly: Recurs every
ro: Saptamanal: Se repeta la fiecare

en: Work Week
ro: Saptamana lucratoare

en: Work&nbsp;Week
ro: Saptamana&nbsp;Lucratoare

en: Yearly: Recurs every
ro: Anual: Se repeta la fiecare

en: Your Information
ro: Informatii personale

en: Your preferences have been updated.
ro: Preferintele au fost salvate.

en: day
ro: zi

en: day(s)
ro: zi(le)

en: days
ro: zile

en: month(s)
ro: luna(i)

en: no time
ro: nici un orar

en: on the same date
ro: in aceeasi data

en: on the same weekday
ro: in aceeasi zi a saptamanii

en: week
ro: saptamana

en: week(s) on:
ro: saptamana(i) la:

en: weeks
ro: saptamani

en: year(s)
ro: an(i)
