Horde_Mime - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Disposition Notification
fr: Avis de livraison

en: HTML Version of Message
fr: Version HTML du message

en: Invalid character in e-mail address: %s.
fr: Caractère invalide dans l'adresse de messagerie : %s.

en: List-Archive
fr: Archives de la liste

en: List-Help
fr: Aide de la liste

en: List-Id
fr: Id. de la liste

en: List-Owner
fr: Propriétaire de la liste

en: List-Post
fr: Envoi à la liste

en: List-Subscribe
fr: Abonnement à la liste

en: List-Unsubscribe
fr: Désabonnement de la liste

en: Plaintext Version of Message
fr: Version texte brut du message

en: The message sent on %s to %s with subject "%s" has been displayed.
    
    This is no guarantee that the message has been read or understood.
fr: Le message envoyé le %s à %s avec comme sujet « %s » a été affiché.
    Il n'y a aucune garantie que ce message ait été lu ou compris.
