Horde_Mime - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Disposition Notification
it: Notifica Disposizione

en: HTML Version of Message
it: HTML Versione del Messaggio

en: Invalid character in e-mail address: %s.
it: Carattere non valido nell'indirizzo email : %s

en: List-Archive
it: Elenco-Archivio

en: List-Help
it: elenco-Aiuto

en: List-Id
it: Elenco-Id

en: List-Owner
it: Elenco-Proprietario

en: List-Post
it: Elenco-Post

en: List-Subscribe
it: Elenco-Sottoscrivi

en: List-Unsubscribe
it: Elenco-Revoca sottoscrizione

en: Plaintext Version of Message
it: Messaggio come testo semplice

en: The message sent on %s to %s with subject "%s" has been displayed.
    
    This is no guarantee that the message has been read or understood.
it: In messaggio inviato su %s a %s con oggetto "%s" è stato mostrato.
    
    Non c'è garanzia che il messaggio sia stato letto o compreso.
