Mnemo 3.0-cvs - en to fi translation catalogue (138 entries)

en: %s characters
fi: %s merkkiä

en: %s file successfully imported
fi: %s tiedoston tuonti onnistui

en: Access denied addings notes to this notepad.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tähän muistilistaan.

en: Access denied deleting note.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa muistiinpanoa.

en: Access denied moving the note.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa muistiinpanoa.

en: Access denied saving note to this notepad.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tallentaa tähän muistilistaan.

en: An error occurred displaying %s
fi: Tapahtui virhe näytettäessä: %s

en: An error occurred displaying the note
fi: Tapahtui virhe näytettäessä muistiinpanoa

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Cancel
fi: Peru

en: Category
fi: Kategoria

en: Change Permissions
fi: Muuta oikeuksia

en: Change your note sorting and display preferences.
fi: Voit muuttaa muistiinpanojen järjestely- ja näyttöasetuksia.

en: Choose your default Notepad.
fi: Voit valita oletusmuistilistasi.

en: Close Search
fi: Sulje Haku

en: Create
fi: Luo

en: Create Notepad
fi: Luo muistilista

en: Create a new Notepad
fi: Luo uusi muistilista

en: Created
fi: Luotu

en: Date
fi: Päiväys

en: Decrypt
fi: Pura salaus

en: Default Notepad
fi: Oletusmuistilista

en: Default sorting criteria:
fi: Oletusjärjestys:

en: Default sorting direction:
fi: Oletusjärjestyksen suunta:

en: Delete
fi: Poista

en: Delete %s
fi: Poista %s

en: Delete Confirmation
fi: Poiston varmistus

en: Delete button behaviour
fi: Voit muuttaa Poista painikkeen toimintaa

en: Descending
fi: Laskeva

en: Description
fi: Kuvaus

en: Display Preferences
fi: Näkymän asetukset

en: Do you want to confirm deleting entries?
fi: Haluatko varmistuksen poistettavista merkinnöistä?

en: Edit "%s"
fi: Muokkaa "%s"

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit Note
fi: Muokkaa muistiinpanoa

en: Edit categories and colors
fi: Muokkaa kategorioita ja värejä

en: Edit: %s
fi: Muokkaa %s

en: Empty Note
fi: Tyhjä muistiinpano

en: Encryption support has not been configured, please contact your administrator.
fi: Salaustuki ei ole asennettu. Ota yhteyttä järjestelmän ylläpitäjiin.

en: Export
fi: Vie

en: Export Notes
fi: Vie muistiinpanot

en: General Preferences
fi: Yleisest asetukset

en: Import Notes, Step %d
fi: Viestien tuonti, askel %d

en: Import/Export Notes
fi: Tuo/Vie muistiinpanot

en: In:
fi: Sisältää:

en: Last Modified
fi: Muokattu viimeksi

en: Maximum Number of Notes
fi: Muistiinpanojen enimmäismäärä

en: Memo Text
fi: Muistiinpanon teksti

en: Modification Date
fi: Muokkauspäiväys

en: More Options...
fi: Lisää asetuksia...

en: Multiple iCalendar components found; only one vNote is supported.
fi: Löytyi useita iCalendar komponentteja; vain yksi vNote on tuettu.

en: My Notepads
fi: Omat muistilistani

en: My Notes
fi: Oma muistiinpanoni

en: Name
fi: Nimi

en: New Note
fi: Uusi muistiinpano

en: Next
fi: Seuraava

en: No iCalendar data was found.
fi: iCalendar tietoja ei löytynyt.

en: No note loaded
fi: Ei muistiinpanoja ladattuna

en: No notes match
fi: Ei täsmääviä muistiinpanoja

en: No notes match the current criteria.
fi: Yksikään muistiinpano ei vastannut kriteereitä.

en: No notes to display
fi: Ei muistiinpanoja näytettäväksi

en: No_te
fi: Mu_istiinpano

en: Not Found
fi: Ei löytynyt

en: Note Category
fi: Muistiinpanon luokitus

en: Note Details
fi: Muistiinpanon yksityiskohdat

en: Note Text
fi: Muistiinpanon teksti

en: Note _Text
fi: Muistiinpanon _teksti

en: Note not found.
fi: Muistiinpanoa ei löytynyt.

en: Note_pad:
fi: Muisti_lista:

en: Notepad
fi: Muistilista

en: Notepad of %s
fi: Muistilistat %s

en: Notes
fi: Muistiinpanot

en: Notes Summary
fi: Muistiinpanojen yhteenveto

en: Owner
fi: Omistaja

en: Permission denied
fi: Käyttö kielletty

en: Really delete the notepad "%s"? This cannot be undone and all data on this notepad will be permanently removed.
fi: Haluatko poistaa muistilistan "%s"? Tämä operaatio on peruuttamaton ja kaikki tiedot tällä muistilistalla poistuvat lopullisesti.

en: Really delete this note?
fi: Poistetaanko tämä muistiinpano?

en: Save
fi: Tallenna

en: Save as PDF
fi: Tallenna PDF-muodossa

en: Search
fi: Haku

en: Search Results
fi: Haun tulokset

en: Select the export format:
fi: Valitse viennissä käytettävä muoto:

en: Select the file to import:
fi: Valitse tiedosto, josta tuodaan tietoja:

en: Select the format of the source file:
fi: Valitse lähdetiedoston muoto:

en: Shared Notepads
fi: Jaetut muistilistat

en: Should the Notepad be shown in its own column in the List view?
fi: Näytetäänkö muistalistat omissa sarakkeissaan listanäkymässä?

en: Show action buttons?
fi: Näytä toimintopainikkeet.

en: Show notepad name?
fi: Näytä muistilistannimi.

en: Show notes from these categories
fi: Näytä muistiinpanot näistä kategorioista

en: Show this note
fi: Näytä tämä muistiinpano

en: Successfully saved "%s".
fi: "%s" tallennus onnistui.

en: System
fi: Järjestelmä

en: The %s file didn't contain any notes.
fi: Tiedosto %s ei sisältänyt ainuttakaan muistiinpanoa.

en: The note was deleted.
fi: Muistiinpano on poistettu.

en: The notepad "%s" has been created.
fi: Muistilista "%s" on luotu.

en: The notepad "%s" has been deleted.
fi: Muistilista "%s" on poistettu.

en: The notepad "%s" has been renamed to "%s".
fi: Muistilista "%s" uusi nimi on "%s".

en: The notepad "%s" has been saved.
fi: Muistilista "%s" on tallennettu.

en: The passwords don't match.
fi: Salasanat eivät täsmää.

en: There was an error importing the data: %s
fi: Tapahtui virhe tuotaessa tietoa: %s

en: There was an error importing the iCalendar data.
fi: Tapahtui virhe tuotaessa iCalendar tietoja.

en: There was an error removing notes for %s. Details have been logged.
fi: Tapahtui virhe poistettaessa %s muistiinpanoja. Yksityiskohdat on kirjattu lokiin.

en: There was an error removing the note: %s
fi: Muistiinpanon poistamisessa tapahtui virhe: %s

en: There was an error saving the note: %s
fi: Muistiinpanon tallennuksessa tapahtui virhe: %s

en: There was an error viewing this notepad: %s
fi: Muistilistan katselemisessa tapahtui virhe: %s

en: This file format is not supported.
fi: Tämä tiedostomuoto ei ole tuettu.

en: This note cannot be decrypted:
fi: Muistiinpanon salausta ei voi purkaa:

en: This note has been encrypted, and cannot be decrypted without a secure web connection
fi: Tämä muistiinpano on salattu ja salausta ei voi purkaa ilman salattua yhteyttä

en: This note has been encrypted, please provide the password below
fi: Tämä muistiinpano on salattu, anna salasana alla olevaan tilaan.

en: This note has been encrypted.
fi: Tämä muistiinpano on salattu.

en: Unfiled
fi: Luokittelematon

en: Unsupported Content-Type: %s
fi: Ei tuettu Content-Type: %s

en: View note
fi: Näytä muistiinpano

en: Which Notepad should the notes be added to?
fi: Mihin muistilistaan muistiinpanot tulisi lisätä?

en: You are not allowed to create more than %d notes.
fi: Sinulla ei saa olla kuin enintään %d muistiinpanoa.

en: You are not allowed to delete this notepad.
fi: Sinulla ei ole lupaa poistaa tätä muistilistaa.

en: You are not allowed to see this notepad.
fi: Sinulla ei ole lupaa nähdä tätä muistilistaa.

en: You do not have permission to edit this note.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä muistiinpanoa.

en: You do not have permission to view this notepad.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia selata muistilistaa.

en: Your default notepad:
fi: Oletusmuistilistasi:

en: _Body
fi: _Leipäteksti

en: _Category
fi: _Kategoria

en: _Category:
fi: _Kategoria:

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Encrypt?
fi: _Salaa?

en: _For:
fi: _Syy:

en: _Import/Export
fi: _Tuo/Vie

en: _List Notes
fi: _Listaa muistiinpanot

en: _New Note
fi: _Uusi muistiinpano

en: _Password
fi: S_alasana

en: _Password:
fi: S_alasana:

en: _Repeat:
fi: _Toisto:

en: _Search
fi: _Haku

en: _Title
fi: _Otsikko

en: by %s
fi: %s

en: by me
fi: itse

en: in %s
fi: - %s
