Mnemo 1.1 - en to ro translation catalogue (91 entries)

en: %d notes
ro: %d note

en: 1 note
ro: 1 nota

en: Add, remove, and edit categories.
ro: Adaugare, stergere si editare categorii.

en: Adding A New Note
ro: Adaugare de nota noua

en: Any notes in a category that is deleted will become %s.
ro: Orice nota din categoria stearsa va deveni %s

en: Ascending
ro: Crescator

en: Back to Notepad
ro: Inapoi in Notepad

en: Category
ro: Categorie

en: Category Management
ro: Administrare categorii

en: Change your note sorting and display options.
ro: Schimbare sortate de note shi optiuni afisaj

en: Checkbox
ro: Casuta selectie

en: Choose Action:
ro: Selecteaza actiune:

en: Choose Color
ro: Selecteaza culoare:

en: Clear Form
ro: Sterge Formular

en: Color Picker
ro: Alegere culoare

en: Create New Category
ro: Creaza categorie noua

en: Current Notes
ro: Note curente

en: Default sorting criteria:
ro: Criteriu de sortare implicit:

en: Default sorting direction:
ro: Directie de sortare implicita:

en: Delete
ro: Sterge

en: Delete Note
ro: Sterge nota

en: Delete Notes
ro: Sterge notele

en: Deleted %d notes.
ro: %d note sterse

en: Deleted 1 note.
ro: O nota stearsa

en: Descending
ro: Descrescator

en: Description
ro: Descriere

en: Display Options
ro: Optiuni afisare

en: Full Text
ro: Numai text

en: Help
ro: Ajutor

en: Language
ro: Limba

en: List Notes
ro: Listeaza note

en: Mnemo is not properly configured
ro: Mnemo nu este configurat corect

en: Modify Note
ro: Modifica nota

en: Modifying %s
ro: Modificare %s

en: New Category
ro: Categorie noua

en: New Note
ro: Nota noua

en: No configuration information specified for SQL Memos.
ro: Configurari nespecificate pentru Memo-uri SQL

en: No notes
ro: Nici o nota

en: No notes were deleted.
ro: Nici o nota n-a fost stearsa

en: None specified
ro: Nimic specificat

en: Note Category
ro: Categorie de note

en: Note Description
ro: Descrierea notei

en: Note Details
ro: Detalii nota

en: Note Text
ro: Text nota

en: Options
ro: Optiuni

en: Other Options
ro: Alte optiuni

en: Please enter a name for the new category:
ro: Introdu nume pentru categorie noua:

en: Please enter a new name for this category:
ro: Introdu nume nou pentru aceasta categorie:

en: Print
ro: Tipareste

en: Problem?
ro: Problema?

en: Refresh List
ro: Improspateaza lista

en: Rename
ro: Redenumeste

en: Required 'database' not specified in memos configuration.
ro: 'database' e necesara dar nespecificata in configurarea memo-urilor.

en: Required 'hostspec' not specified in memos configuration.
ro: 'hostspec' nespecificata in configurare.

en: Required 'password' not specified in memos configuration.
ro: 'password' nespecificata in configurare.

en: Required 'phptype' not specified in memos configuration.
ro: 'phptype' nespecificat in configurare.

en: Required 'table' not specified in memos configuration.
ro: 'table' nespecificata in configurare.

en: Required 'username' not specified in memos configuration.
ro: 'username' nespecificat in configurare.

en: Save Note
ro: Salveaza nota

en: Search
ro: Cautare

en: Search Results
ro: Rezultate cautare

en: Search Scope
ro: Scop cautare

en: Search Text
ro: Text cautare

en: Select Category
ro: Selecteaza categorie

en: Select your preferred language:
ro: Selecteaza limba preferata:

en: Set the your preferred display language.
ro: Setare limba preferata

en: Show highlight colors in the summary view?
ro: Punere in valoare a sumarului?

en: Some of Mnemo's configuration files are missing:
ro: Anumite fisiere de configurare Mnemo lipsesc:

en: Sort Direction
ro: Directie sortare

en: Sort by Category
ro: Sortare dupa categorie

en: Sort by Description
ro: Sortare dupa descriere

en: The Options window has closed. Exiting.
ro: Fereastra de optiuni a fost inchisa. Iesire.

en: The requested note does not exist.
ro: Nota ceruta nu exista.

en: There was a problem deleting notes.
ro: A aparut o problema la stergerea notelor.

en: These changes can not be undone!
ro: Aceste schimbari nu pot fi recuperate!

en: This file contains preferences for Mnemo.
ro: Acest fisier contine preferintele pentru Mnemo.

en: This file controls the stylesheet that is used to set colors and fonts in addition to or overriding Horde defaults.
ro: Acest fisier determina schema de culori si fonturi ce vor inlocui setarile implicite furnizate de Horde.

en: This is the main Mnemo configuration file. It contains options for all Mnemo scripts.
ro: Acesta este fisierul principal de configurare al Mnemo. Contine optiuni pentru toate scripturile Mnemo.

en: This window must be called from an Options window
ro: Aceasta fereastra trebuie deschisa din fereastra de optiuni

en: Unable to create the category: %s
ro: Creare a categoriei %s esuata

en: Undo Changes
ro: Refa schimbarile

en: Unfiled
ro: Necompletat

en: Unknown note
ro: Nota necunoscuta

en: User Options
ro: Optiuni utilizator

en: View Note Details
ro: Vizualizare detalii nota

en: You are creating a new category.
ro: Creare de categorie noua.

en: You have no notes.
ro: Nu aveti note.

en: You must enter a new category name.
ro: Introduceti un nume de categorie noua.

en: You must select a category.
ro: Selectati o categorie.

en: You must select at least one note first.
ro: Selectati cel putin o nota.

en: Your Information
ro: Detalii personale
