Horde_Nls - en to he translation catalogue (139 entries)

en: Afghanistan
he: אפגניסתן

en: Albania
he: אלבניה

en: Algeria
he: אלגריה

en: Antarctica
he: יבשת–אנטארקטיקה

en: Argentina
he: ארגנטינה

en: Armenia
he: ארמניה

en: Australia
he: אוסטרליה

en: Austria
he: אוסטריה

en: Bahamas
he: איי–בהמה

en: Bahrain
he: בחריין

en: Bangladesh
he: בנגלדש

en: Belgium
he: בלגיה

en: Belize
he: בליז

en: Bolivia
he: בוליביה

en: Botswana
he: בוצוונה

en: Brazil
he: ברזיל

en: Brunei Darussalam
he: ברוניי

en: Burundi
he: בורונדי

en: Cambodia
he: קמבודיה

en: Cameroon
he: קמרון

en: Canada
he: קנדה

en: Cape Verde
he: קפה ורדה

en: Central African Republic
he: הקהילייה המרכז–אפריקנית

en: Chad
he: צד

en: Chile
he: צילי

en: China
he: סין

en: Colombia
he: קולומביה

en: Congo
he: קונגו

en: Costa Rica
he: קוסטה ריקה

en: Cuba
he: קובה

en: Cyprus
he: קפריסין

en: Czech Republic
he: צכיה

en: Denmark
he: דניה

en: Dominican Republic
he: הרפובליקה הדומיניקנית

en: Ecuador
he: אקוודור

en: Egypt
he: מצרים

en: El Salvador
he: אל–סלוודור

en: Ethiopia
he: אתיופיה

en: Fiji
he: פיגי

en: Finland
he: פינלנד

en: France
he: צרפת

en: Gabon
he: גבון

en: Gambia
he: גמביה

en: Georgia
he: גורגיה

en: Germany
he: גרמניה

en: Ghana
he: גנה

en: Greece
he: יוון

en: Grenada
he: גרנדה

en: Guatemala
he: גואטמלה

en: Guinea
he: גינאה

en: Guyana
he: גיאנה

en: Haiti
he: האיטי

en: Holy See (Vatican City State)
he: וטיקן

en: Honduras
he: הונדורס

en: Hungary
he: הונגריה

en: Iceland
he: איסלנד

en: India
he: הודו

en: Indonesia
he: אינדונזיה

en: Iran, Islamic Republic of
he: אירן

en: Iraq
he: עירק

en: Ireland
he: אירלנד

en: Israel
he: ישׁראל

en: Italy
he: איטליה

en: Jamaica
he: גמייקה

en: Japan
he: יפן

en: Jordan
he: ירדן

en: Kenya
he: קניה

en: Kuwait
he: כוויית

en: Lebanon
he: לבנון

en: Liberia
he: ליבריה

en: Libyan Arab Jamahiriya
he: לוב

en: Luxembourg
he: לוכסמבורג

en: Madagascar
he: מדגסקר

en: Malawi
he: מלווי

en: Malaysia
he: מלייזיה

en: Maldives
he: האיים המלדיוויים

en: Mali
he: מלי

en: Malta
he: מלטה

en: Mauritania
he: מאוריטניה

en: Mauritius
he: מאוריציוס

en: Mexico
he: מכסיקו

en: Monaco
he: מונקו

en: Mongolia
he: מונגוליה

en: Morocco
he: מרוקו

en: Mozambique
he: מוזמביק

en: Nepal
he: נפל

en: Netherlands
he: הולנד

en: New Zealand
he: ניו–זילנד

en: Nicaragua
he: ניקרגואה

en: Niger
he: ניזר

en: Nigeria
he: ניגריה

en: Norway
he: נורווגיה

en: Oman
he: עומאן

en: Other
he: אחר

en: Pakistan
he: פקיסתן

en: Panama
he: פנמה

en: Paraguay
he: פרגואיי

en: Peru
he: פרו

en: Philippines
he: פיליפיניים

en: Poland
he: פולין

en: Portugal
he: פורטוגל

en: Qatar
he: קטר

en: Romania
he: רומניה

en: Russian Federation
he: רוסיה

en: Rwanda
he: רואנדה

en: Saudi Arabia
he: ערב הסעודית

en: Senegal
he: סנגל

en: Seychelles
he: איי–סיישל

en: Sierra Leone
he: קיירה ליאון

en: Singapore
he: סינגפור

en: Somalia
he: סומליה

en: South Africa
he: דרום–אפריקה

en: Spain
he: ספרד

en: Sri Lanka
he: סרי לנקה

en: Sudan
he: סודן

en: Suriname
he: סורינם

en: Swaziland
he: סווזילנד

en: Sweden
he: שוודיה

en: Switzerland
he: שוויץ

en: Syrian Arab Republic
he: סוריה

en: Tanzania, United Republic of
he: טנזניה

en: Thailand
he: תאילנד

en: Tonga
he: קבוצת–איי–טונגה

en: Trinidad and Tobago
he: טרינידד וטובגו

en: Tunisia
he: טוניסיה

en: Turkey
he: טורקייה

en: Uganda
he: אוגנדה

en: Ukraine
he: אוקריינה

en: United Arab Emirates
he: האמירויות המאוחדות

en: United Kingdom
he: הממלכה המאוחדת

en: United States
he: ארצות–הברית

en: Uruguay
he: אורוגווי

en: Vanuatu
he: ונואטו

en: Venezuela
he: ונזואלה

en: Viet Nam
he: וייט–נם

en: Yemen
he: תימן

en: Yugoslavia
he: יוגוסלביה

en: Zambia
he: זמבייה

en: Zimbabwe
he: זימבבווה
