Horde_Nls - en to lt translation catalogue (248 entries)

en: Afghanistan
lt: Afganistanas

en: Aland Islands
lt: Alandų salos

en: Albania
lt: Albanija

en: Algeria
lt: Alžyras

en: American Samoa
lt: Amerikos Samoa

en: Andorra
lt: Andora

en: Anguilla
lt: Angilai

en: Anonymous Proxy
lt: Anoniminis proxy serveris

en: Antarctica
lt: Antarktida

en: Antigua and Barbuda
lt: Antigua ir Barbuda

en: Armenia
lt: Armėnija

en: Ascension Island
lt: Kristaus žengimo į dangų sala

en: Asia/Pacific Region
lt: Azija/Ramiojo vandenyno regionas

en: Australia
lt: Australija

en: Austria
lt: Austrija

en: Azerbaijan
lt: Azerbaidžanas

en: Bahamas
lt: Bahamai

en: Bahrain
lt: Bahreinas

en: Bangladesh
lt: Bagladešas

en: Barbados
lt: Barbadosas

en: Belarus
lt: Baltarusija

en: Belgium
lt: Belgija

en: Belize
lt: Belizas

en: Benin
lt: Beninas

en: Bermuda
lt: Bermudai

en: Bhutan
lt: Butanas

en: Bolivia
lt: Bolivija

en: Bosnia and Herzegovina
lt: Bosnija ir Hercegovina

en: Botswana
lt: Botsvana

en: Bouvet Island
lt: Buvet sala

en: Brazil
lt: Brazilija

en: British Indian Ocean Territory
lt: Britų Indijos vandenyno teritoja

en: Brunei Darussalam
lt: Brunėjaus darusalemas

en: Bulgaria
lt: Bulgarija

en: Burkina Faso
lt: Burkinas Fasas

en: Burundi
lt: Burundija

en: Cambodia
lt: Kambodža

en: Cameroon
lt: Kamerūnas

en: Canada
lt: Kanada

en: Cape Verde
lt: Keipverdis

en: Cayman Islands
lt: Kaimanų salos

en: Central African Republic
lt: Centrinės Afrikos Respublika

en: Chad
lt: Čadas

en: Chile
lt: Čilė

en: China
lt: Kinija

en: Christmas Island
lt: Kalėdų sala

en: Cocos (Keeling) Islands
lt: Kokoso (Kylingo) salos

en: Colombia
lt: Kolumbija

en: Comoros
lt: Komorai

en: Congo
lt: Kongas

en: Congo, Republic of
lt: Kongo Respublika

en: Congo, The Democratic Republic of the
lt: Demokratinė Kongo Respublika

en: Cook Islands
lt: Kuko salos

en: Costa Rica
lt: Kosta Rika

en: Cote d'Ivoire
lt: Dramblio Kaulo Krantas

en: Croatia
lt: Kroatija

en: Croatia/Hrvatska
lt: Kroatija

en: Cuba
lt: Kuba

en: Cyprus
lt: Kipras

en: Czech Republic
lt: Čekijos Respublika

en: Denmark
lt: Danija

en: Djibouti
lt: Džibutis

en: Dominica
lt: Dominika

en: Dominican Republic
lt: Dominikos Respublika

en: East Timor
lt: Rytų Timoras

en: Ecuador
lt: Ekvadoras

en: Egypt
lt: Egiptas

en: El Salvador
lt: Salvadoras

en: Equatorial Guinea
lt: Ekvatoriaus Gvinėja

en: Eritrea
lt: Eritrėja

en: Estonia
lt: Estija

en: Ethiopia
lt: Etiopija

en: Europe
lt: Europa

en: European Union
lt: Europos Sąjunga

en: Falkland Islands (Malvinas)
lt: Folklandų salos (Malvinai)

en: Faroe Islands
lt: Farerų salos

en: Fiji
lt: Fidžis

en: Finland
lt: Suomija

en: France
lt: Prancūzija

en: French Guiana
lt: Prancūzijos Gviana

en: French Polynesia
lt: Prancūzijos Polinezija

en: French Southern Territories
lt: Prancūzijos pietinės teritorijos

en: Gabon
lt: Gabonas

en: Gambia
lt: Gambija

en: Georgia
lt: Gruzija

en: Germany
lt: Vokietija

en: Ghana
lt: Gana

en: Gibraltar
lt: Gibraltaras

en: Greece
lt: Graikija

en: Greenland
lt: Grenlandija

en: Guadeloupe
lt: Gvadelupė

en: Guam
lt: Guama

en: Guatemala
lt: Gvatemala

en: Guernsey
lt: Gernsis

en: Guinea
lt: Gvinėja

en: Guinea-Bissau
lt: Bissau-Gvinėja

en: Guyana
lt: Gajana

en: Haiti
lt: Haitis

en: Heard Island and McDonald Islands
lt: Herdo sala ir Makdonaldo salos

en: Heard and McDonald Islands
lt: Herdas ir Makdonaldo salos

en: Holy See (Vatican City State)
lt: Šventasis Sostas (Vatikano valstija)

en: Honduras
lt: Hondūras

en: Hong Kong
lt: Honkongas

en: Hungary
lt: Vengrija

en: Iceland
lt: Islandija

en: India
lt: Indija

en: Indonesia
lt: Indonezija

en: Iran, Islamic Republic of
lt: Islamiška Irano Respublika

en: Iraq
lt: Irakas

en: Ireland
lt: Airija

en: Isle of Man
lt: Meno sala

en: Israel
lt: Izraelis

en: Italy
lt: Italija

en: Jamaica
lt: Jamaika

en: Japan
lt: Japonija

en: Jersey
lt: Džersis

en: Jordan
lt: Jordanija

en: Kazakhstan
lt: Kazakstanas

en: Kenya
lt: Kenija

en: Kiribati
lt: Kiribatis

en: Korea, Democratic People's Republic of
lt: Demokratinė Korėjos Liaudies Respublika

en: Korea, Republic of
lt: Korėjos Respublika

en: Kuwait
lt: Kuveitas

en: Kyrgyzstan
lt: Kirgizija

en: Lao People's Democratic Republic
lt: Laoso Demokratinė Liaudies Respublika

en: Latvia
lt: Latvija

en: Lebanon
lt: Libanas

en: Lesotho
lt: Lesotas

en: Liberia
lt: Liberija

en: Libyan Arab Jamahiriya
lt: Libijos Arabų Emyratai

en: Liechtenstein
lt: Lichtenšteinas

en: Lithuania
lt: Lietuva

en: Luxembourg
lt: Liuksemburgas

en: Macao
lt: Makao

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
lt: Makedonija

en: Madagascar
lt: Madagaskaras

en: Malawi
lt: Malavis

en: Malaysia
lt: Malaizija

en: Maldives
lt: Maldyvai

en: Mali
lt: Malis

en: Marshall Islands
lt: Maršalo salos

en: Martinique
lt: Martinika

en: Mauritania
lt: Mauritanija

en: Mauritius
lt: Mauricijus

en: Mayotte
lt: Mojotė

en: Mexico
lt: Meksika

en: Micronesia, Federated States of
lt: Mikronezijos Federacinės Valstijos

en: Moldova, Republic of
lt: Moldovos Respublika

en: Monaco
lt: Monakas

en: Mongolia
lt: Mongolija

en: Montenegro
lt: Montenegras

en: Montserrat
lt: Monseratas

en: Morocco
lt: Marokas

en: Mozambique
lt: Mozambikas

en: Myanmar
lt: Mianmaras

en: Namibia
lt: Namibija

en: Nauru
lt: Nauras

en: Nepal
lt: Nepalas

en: Netherlands
lt: Nyderlandai

en: Netherlands Antilles
lt: Nyderlandų Antilai

en: New Caledonia
lt: Naujoji Kaledonija

en: New Zealand
lt: Naujoji Zelandija

en: Nicaragua
lt: Nikaragva

en: Niger
lt: Nigeris

en: Nigeria
lt: Nigerija

en: Niue
lt: Niujė

en: Norfolk Island
lt: Norfolko salos

en: Northern Mariana Islands
lt: Šiaurinės Marijanų salos

en: Norway
lt: Norvegija

en: Oman
lt: Omanas

en: Other
lt: Kita

en: Pakistan
lt: Pakistanas

en: Palestinian Territory, Occupied
lt: Užimtoji Palestinos teritorija

en: Papua New Guinea
lt: Papua Naujoji Gvinėja

en: Paraguay
lt: Paragvajus

en: Philippines
lt: Filipinai

en: Pitcairn
lt: Pitkranas

en: Pitcairn Island
lt: Pitkrano sala

en: Poland
lt: Lenkija

en: Portugal
lt: Portugalija

en: Puerto Rico
lt: Puerto Rikas

en: Qatar
lt: Kataras

en: Reunion
lt: Rejūnija

en: Reunion Island
lt: Rejūnijos sala

en: Romania
lt: Rumunija

en: Russian Federation
lt: Rusijos Federacija

en: Rwanda
lt: Ruanda

en: Saint Helena
lt: Šventoji Helena

en: Saint Kitts and Nevis
lt: Saint Kitsas ir Nevisas

en: Saint Lucia
lt: Saint Liucija

en: Saint Pierre and Miquelon
lt: Šventasis Petras ir Migelonas

en: Saint Vincent and the Grenadines
lt: Saint Vincentas ir Grenadinai

en: San Marino
lt: San Marinas

en: Sao Tome and Principe
lt: Sao Tome ir Principė

en: Satellite Provider
lt: Palydovas

en: Saudi Arabia
lt: Saudo Arabija

en: Senegal
lt: Senegalas

en: Serbia
lt: Serbija

en: Serbia and Montenegro
lt: Serbija ir Montenegras

en: Seychelles
lt: Seišelai

en: Sierra Leone
lt: Siera Leonė

en: Singapore
lt: Singapūras

en: Slovakia
lt: Slovakija

en: Slovenia
lt: Slovėnija

en: Solomon Islands
lt: Solomono salos

en: South Africa
lt: Pietų Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
lt: Pietų Džordžijos ir Pietų Sandvičo salos

en: Soviet Union
lt: Sovietų Sąjunga

en: Spain
lt: Ispanija

en: Sri Lanka
lt: Šri Lanka

en: Sudan
lt: Sudanas

en: Suriname
lt: Surinamas

en: Svalbard and Jan Mayen
lt: Svalbardas ir Džanmainas

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
lt: Svalbardo ir Džanmaino salos

en: Swaziland
lt: Svazilandas

en: Sweden
lt: Švedija

en: Switzerland
lt: Šveicarija

en: Syrian Arab Republic
lt: Sirijos Arabų Respublika

en: Taiwan
lt: Taivanas

en: Taiwan, Province of China
lt: Taivanas, Kinijos provincija

en: Tajikistan
lt: Tadžikistanas

en: Tanzania, United Republic of
lt: Jungtinė Tanzanijos Respublika

en: Thailand
lt: Tailandas

en: Timor-Leste
lt: Timorlestė

en: Togo
lt: Togas

en: Trinidad and Tobago
lt: Trinidadas ir Tobagas

en: Tunisia
lt: Tunisas

en: Turkey
lt: Turkija

en: Turkmenistan
lt: Turkmėnija

en: Turks and Caicos Islands
lt: Turkso ir Kaikoso salos

en: Ukraine
lt: Ukraina

en: United Arab Emirates
lt: Jungtiniai Arabų Emyratai

en: United Kingdom
lt: Jungtinė Karalystė

en: United States
lt: Jungtinės Valstijos

en: United States Minor Outlying Islands
lt: Jungtinių Valstyjų Atokesnės salos

en: Uruguay
lt: Urugvajus

en: Uzbekistan
lt: Uzbekistanas

en: Venezuela
lt: Venesuela

en: Viet Nam
lt: Vietnamas

en: Virgin Islands, British
lt: Britų Virdžinijos salos

en: Virgin Islands, U.S.
lt: JAV Virdžinijos salos

en: Wallis and Futuna
lt: Valis ir Futuna

en: Wallis and Futuna Islands
lt: Valio ir Futunos salos

en: Western Sahara
lt: Vakarų Sachara

en: Yemen
lt: Jemenas

en: Yugoslavia
lt: Jugoslavija

en: Zambia
lt: Zambija

en: Zimbabwe
lt: Zimbabvė
