Horde_Nls - en to ru translation catalogue (75 entries)

en: Afghanistan
ru: Афганистан

en: Aland Islands
ru: Острова Аланд

en: Albania
ru: Албания

en: Algeria
ru: Алжир

en: American Samoa
ru: Американское Самоа

en: Andorra
ru: Андорра

en: Angola
ru: Ангола

en: Anguilla
ru: Ангилья

en: Anonymous Proxy
ru: Анонимный прокси

en: Antarctica
ru: Антарктика

en: Antigua and Barbuda
ru: Антигуа и Барбуда

en: Argentina
ru: Аргентина

en: Armenia
ru: Армения

en: Aruba
ru: Аруба

en: Ascension Island
ru: о-в Св. Елены

en: Australia
ru: Австралия

en: Austria
ru: Австрия

en: Azerbaijan
ru: Азербайджан

en: Bahamas
ru: Багамские о-ва

en: Bahrain
ru: Бахрейн

en: Bangladesh
ru: Бангладеш

en: Barbados
ru: Барбадос

en: Belarus
ru: Белоруссия

en: Belgium
ru: Бельгия

en: Belize
ru: Белиз

en: Benin
ru: Бенин

en: Bermuda
ru: Бермудские о-ва

en: Bhutan
ru: Бутан

en: Bolivia
ru: Боливия

en: Bosnia and Herzegovina
ru: Босния и Герцеговина

en: Botswana
ru: Ботсвана

en: Bouvet Island
ru: о-в Буве

en: Brazil
ru: Бразилия

en: British Indian Ocean Territory
ru: Британская Территория Индийского Океана

en: Brunei Darussalam
ru: Бруней дар-эс-Салам

en: Bulgaria
ru: Болгария

en: Burkina Faso
ru: Буркина Фасо

en: Burundi
ru: Бурунди

en: Cambodia
ru: Камбожда

en: Cameroon
ru: Камерун

en: Canada
ru: Канада

en: Cape Verde
ru: Кабо-Верде

en: Cayman Islands
ru: Каймановы о-ва

en: Central African Republic
ru: Центральноафриканская Республика

en: Chad
ru: Чад

en: Chile
ru: Чили

en: China
ru: Китай

en: Christmas Island
ru: о-ва Рождества

en: Cocos (Keeling) Islands
ru: Кокосовые о-ва

en: Colombia
ru: Колумбия

en: Comoros
ru: Коморские о-ва

en: Congo
ru: Конго

en: Congo, Republic of
ru: Республика Конго

en: Congo, The Democratic Republic of the
ru: Демократическая Республика Конго

en: Cook Islands
ru: о-ва Кука

en: Costa Rica
ru: Коста-Рика

en: Cote d'Ivoire
ru: Кот-д'Ивуар

en: Croatia
ru: Хорватия

en: Croatia/Hrvatska
ru: Хорватия/Хорватский

en: Cuba
ru: Куба

en: Cyprus
ru: Кипр

en: Czech Republic
ru: Чехия

en: Denmark
ru: Дания

en: Djibouti
ru: Джибути

en: Dominica
ru: Доминика

en: Dominican Republic
ru: Доминиканская Республика

en: Ecuador
ru: Эквадор

en: Egypt
ru: Египет

en: El Salvador
ru: Эль Сальвадор

en: Equatorial Guinea
ru: Экваториальная Гвинея

en: Eritrea
ru: Эритрея

en: Estonia
ru: Эстония

en: Ethiopia
ru: Эфиопия

en: Europe
ru: Европа

en: European Union
ru: Евросоюз
