Turba 2.0.4 - en to ca translation catalogue (426 entries)

en: "%s" already exists and was not imported.
ca: "%s" ja existeix i no s'ha importat.

en: "%s" updated, but saving the uploaded file failed: %s
ca: S'ha actualitzat l'entrada de "%s", però no s'ha pogut guardar el fitxer carregat: %s

en: "%s" updated.
ca: S'ha actualitzat "%s".

en: "%s" was not copied because it is a list.
ca: "%s" no s'ha copiat perquè és una llista.

en: "%s" was not moved because it is a list.
ca: "%s" no s'ha pogut moure perquè és una llista

en: "Firstname Lastname"  (ie. John Doe)
ca: "Nom Cognom" (p. ex. Joan Garcia)

en: "Lastname, Firstname" (ie. Doe, John)
ca: "Cognom, Nom" (p. ex. Garcia, Joan)

en: %d. %s of %s
ca: %d. %s de %s

en: %s added.
ca: %s ha estat afegit.

en: %s file successfully imported.
ca: El fitxer %s s'ha importat correctament.

en: %s in %s
ca: %s en %s

en: %s to %s of %s
ca: %s a %s de %s

en: << Merge this into the first contact
ca: << Afegir-ho en el primer contacte

en: Access denied to %s
ca: Accés denegat a %s

en: Add
ca: Afegir

en: Add file
ca: Afegeix fitxer

en: Add to
ca: Afegeix a

en: Added or updated %d contact, but at least one contact failed: | Added or updated %d contacts, but at least one contact failed:
ca[0]: Afegit o actualitat %d contacte, però com a mínim un contacte ha fallat:
ca[1]: Afegits o actualitats %d contactes, però com a mínim un contacte ha fallat:

en: Adding contacts is not available.
ca: No està disponible l'acció d'afegir contactes.

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Address Book Listing
ca: Llistant contactes de la llibreta d'adreces

en: Address Books
ca: Llibretes d'adreces

en: Address book does not exist
ca: La llibreta d'adreces no existeix

en: Address book of %s
ca: Llibreta d'adreces de %s

en: Address book successfully purged.
ca: S'ha esborrat correctament la llibreta d'adreces.

en: Addressbook entry could not be loaded.
ca: L'entrada de la llibreta d'adreces no es pot carregar.

en: Advanced Search
ca: Cerca avançada

en: Alias
ca: Àlies

en: All
ca: Tot

en: All state removed for your ActiveSync devices. They will resynchronize next time they connect to the server.
ca: S'ha esborrat la informació d'estat de tots els dispositius ActiveSync. Es resincronitzaran la propera vegada que es connectin al servidor.

en: Already Exists
ca: Ja existeix

en: Anniversaries
ca: Aniversaris

en: Anniversary
ca: Aniversari

en: Are you sure that you want to delete %s?
ca: Esteu segurs que voleu esborrar el contacte %s?

en: Are you sure that you want to delete the selected contacts?
ca: Esteu segurs que voleu esborrar els contactes seleccionats?

en: Assistant
ca: Assistent

en: Assistant Phone
ca: Telèfon de l'assistent

en: Basic Search
ca: Cerca simple

en: Bind failed: (%s) %s
ca: Ha fallat la vinculació: (%s) %s

en: Birthday
ca: Aniversari

en: Birthdays
ca: Aniversaris

en: Blank name
ca: Sense nom

en: Browse
ca: Navega

en: Business Category
ca: Activitat Empresa

en: Can't add a contact list to itself.
ca: No es pot afegir un grup de contactes a si mateix.

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Car Phone
ca: Telèfon del cotxe

en: CardDAV Account URL
ca: URL de compte CardDAV

en: CardDAV Subscription URL
ca: URL de subscripció CardDAV

en: Category
ca: Categoria

en: Change %s sort to %s
ca: Canviar l'ordre de %s a %s

en: Change Permissions
ca: Canviar permisos

en: Check All/None
ca: Examinar tots/cap

en: Check _All/None
ca: Verificar tots/cap

en: Children
ca: Nens

en: Choose an address book
ca: Trieu la llibreta d'adreces que voleu utilitzar

en: Choose which address books to use for synchronization with external devices.
ca: Trieu la llibreta d'adreces que voleu utilitzar per a sincronitzar amb dispositius externs.

en: Choose which address books to use.
ca: Seleccioneu la llibreta d'adreces que vulgueu utilitzar.

en: Click an address book to sort its columns. Drag columns to re-arrange them. Check a column to enable it.
ca: Clicar en una llibreta d'adreces per ordenar les columnes. Arrosegar les columnes per reorganitzar-les. Marcar una columna per a activar-la.

en: Close
ca: Tancar

en: Close Search
ca: Cerca de missatges

en: Column Preferences
ca: Preferències de la columna

en: Comma separated values
ca: Valors separats per comes

en: Comma separated values (Microsoft Outlook)
ca: Valors separats per comes (Microsoft Outlook)

en: Common Address Extended
ca: Adreça particular ampliada

en: Common City
ca: Ciutat

en: Common Country
ca: País

en: Common Phone
ca: Telèfon particular

en: Common Post Office Box
ca: Apartat de correus

en: Common Postal Code
ca: Codi postal

en: Common State/Province
ca: Província/estat

en: Common Street
ca: Adreça particular

en: Common Video Call
ca: Videotrucada particular

en: Communications
ca: Avisos

en: Company
ca: Empresa

en: Company Address
ca: Adreça de la feina

en: Company Phone
ca: Telèfon de la feina

en: Connection failure
ca: Error de connexió

en: Contact List
ca: Llista de contactes

en: Contact List Members
ca: Contactes de la llista

en: Contact Search
ca: Cerca de contactes

en: Contacts
ca: Contactes

en: Contacts displayed:
ca: Contactes mostrats

en: Contacts from %s
ca: Contactes de %s

en: Contacts in list: %s
ca: Contactes en la llista: %s

en: Copy
ca: Còpia

en: Copy this URL to a CardDAV client to subscribe to this address book
ca: Copiar aquesta URL a un client CarDAV per subscriure's a aquesta llibreta d'adreces

en: Copy this URL to a CarddAV client to subscribe to all your address books
ca: Copiar aquesta URL a un client CarDAV per subscriure's a totes les llibretes d'adreces

en: Copy this URL to a WebDAV client to browse this address book
ca: Copiar aquesta URL a un client WebDAV per navegar per aquesta llibreta d'adreces

en: Count
ca: Total

en: Create
ca: Crea

en: Create Address Book
ca: Crear una llibreta d'adreces

en: Create a new Address Book
ca: Crear una nova llibreta d'adreces

en: Create a new Contact List in:
ca: Crea una nova Llista de contactes a:

en: Created
ca: Creat

en: De_lete
ca: Esborra_r

en: Delete
ca: Esborrar

en: Delete "%s"
ca: Esborrar "%s"

en: Delete %s
ca: Esborrar %s

en: Delete Contact List "%s"
ca: Esborrar la llista de contactes "%s"

en: Delete denied.
ca: Eliminació denegada.

en: Delete failed: (%s) %s
ca: No és possible esborrar: (%s) %s

en: Deleted contact: %s
ca: S'ha esborrat el contacte: %s

en: Deleting contacts is not available.
ca: No està disponible l'acció d'esborrar contactes.

en: Deletion failed
ca: No s'ha pogut esborrar

en: Department
ca: Departament

en: Description
ca: Descripció

en: Display
ca: Visualització

en: Display Preferences
ca: Opcions de visualització

en: Download
ca: Descarregar

en: Download vCard
ca: Descarregar vCard

en: Duplicate Search
ca: Cercar duplicats

en: Duplicates of %s
ca: Duplicats de %s

en: Duplicates of %s "%s"
ca: Duplicats de %s "%s"

en: Edit
ca: Edita

en: Edit "%s"
ca: Edita "%s"

en: Edit %s
ca: Editar %s

en: Edit Contact List "%s"
ca: Editar llista de contactes "%s"

en: Edit/View Contact List Members
ca: Editar/Veure els membres de la llista de contactes

en: Email
ca: Correu

en: Emails
ca: Correus electrònics

en: Entries
ca: Entrades

en: Error adding %d contact(s) to list.
ca: S'ha produït un error a l'afegir %d contacte(s) a la llista.

en: Error adding %d of %d requested contact(s) to list.
ca: S'ha produït un error a l'afegir %d de %d contacte(s) sol·licitat(s) a la llista.

en: Error deleting %d contact. | Error deleting %d contacts.
ca[0]: S'ha produït un error a l'esborrar el contacte %d.
ca[1]: S'ha produït un error a l'esborrar els contactes %d.

en: Error deleting %d of %d requested contact. | Error deleting %d of %d requested contacts.
ca[0]: S'ha produït un error a l'esborrar %d de %d contacte sol·licitat.
ca[1]: S'ha produït un error a l'esborrar %d de %d contactes sol·licitats.

en: Error removing %d contact(s) from list.
ca: S'ha produït un error a l'esborrar %d contacte(s) de la llista.

en: Error removing %d of %d requested contact(s) from list.
ca: S'ha produït un error a l'esborrar %d de %d contacte(s) sol·licitat(s) de la llista.

en: Error searching the address book: %s
ca: S'ha produït un error cercant en la llibreta d'adreces: %s

en: Export
ca: Exporta

en: Export Address Book
ca: Exporta la llibreta d'adreces

en: Export only the selected contacts.
ca: Exporta només els contactes seleccionats.

en: Export the following address book completely.
ca: Exporta completa la llibreta d'adreces següent.

en: Facebook Friends
ca: Amics del Facebook

en: Failed to add %s to %s: %s
ca: No s'ha pogut afegir %s a %s: %s

en: Failed to browse list
ca: No s'ha pogut examinar la llista

en: Failed to change name: (%s) %s; Old DN = %s, New DN = %s, Root = %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom: (%s) %s; DN antic = %s, DN nou = %s, arrel = %s

en: Failed to find object to be added
ca: No s'ha pogut trobar l'objecte que s'ha d'afegir

en: Failed to search the address book
ca: No s'ha pogut cercar a la llibreta d'adreces

en: Failed to search the directory: %s
ca: No s'ha pogut cercar al directori: %s

en: Favourite Recipients
ca: Destinataris preferits

en: Files
ca: Fitxers

en: Find
ca: Cerca

en: Finish
ca: Acabar

en: First Name
ca: Nom

en: Freebusy URL
ca: URL de Disponibilitat (freebusy)

en: From
ca: De

en: Gender
ca: Gènere

en: Home Address
ca: Adreça particular

en: Home Address Extended
ca: Adreça particular detallada

en: Home City
ca: Ciutat

en: Home Country
ca: País

en: Home Email
ca: Correu electrònic particular

en: Home Fax
ca: Fax particular

en: Home Latitude
ca: Latitud

en: Home Longitude
ca: Longitud

en: Home Mobile Phone
ca: Telèfon mòbil particular

en: Home Phone
ca: Telèfon particular

en: Home Post Office Box
ca: Apartat de correus particular

en: Home Postal Code
ca: Codi postal

en: Home State/Province
ca: Província/estat

en: Home Street Address
ca: Adreça particular

en: Home Video Call
ca: Videotrucada particular

en: Home Website URL
ca: URL del web particular

en: Import Address Book, Step %d
ca: Importar llibreta d'adreces, Pas %d

en: Import/Export Address Books
ca: Importar/Exportar les llibretes d'adreces

en: Initials
ca: Inicials

en: Instant Messenger
ca: Missatgeria instantània

en: Invalid ID
ca: L'ID indicat no és vàlid

en: Invalid address book.
ca: La llibreta d'adreces no és vàlida.

en: Invalid address book: %s
ca: La llibreta d'adreces %s no és vàlida

en: Invalid contact unique ID
ca: L'ID únic de contacte no és vàlid

en: Invalid email
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida

en: Invalid entry
ca: L'entrada no és vàlida

en: Invalid key specified.
ca: La clau especificada no és vàlida.

en: Invalid name
ca: El nom indicat no és vàlid

en: Job Title
ca: Càrrec

en: Kolab Home Server
ca: Servidor Kolab particular

en: LDAP support is required but the LDAP module is not available or not loaded.
ca: És necessari el LDAP, però el mòdul LDAP no està disponible o no s'ha carregat.

en: LDIF Address Book
ca: Llibreta d'adreces LDIF

en: Language
ca: Llengua

en: Last Modified
ca: Darrera modificació

en: Last Name
ca: Cognom

en: Last change:
ca: Darrer canvi:

en: Latitude
ca: Latitud

en: List
ca: Llista

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Location
ca: Ubicació

en: Logo MIME Type
ca: Tipus de Logo en format MIME

en: Longitude
ca: Longitud

en: Malformed request.
ca: Consulta mal formulada

en: Manager
ca: Administrador

en: Mark this as your own contact
ca: Marcar com a contacte propi

en: Matching
ca: Que coincideixi amb

en: Maximum Number of Contacts
ca: Nombre màxim de Contactes

en: Maximum number of pages
ca: Nombre màxim de pàgines

en: Middle Names
ca: Segon cognom

en: Missing DN in LDAP source configuration.
ca: Falta el DN a la configuració de la font del LDAP

en: Mobile Addressbook
ca: Llibreta d'adreces del telèfon mòbil

en: Mobile Phone
ca: Telèfon mòbil

en: Modify failed: (%s) %s
ca: No s'ha pogut modificar: (%s) %s

en: More Options...
ca: Més opcions...

en: More than 1 entry found
ca: S'ha trobat més d'una entrada.

en: Move
ca: Mou

en: Mulberry Address Book
ca: Llibreta d'adreces de Mulberry

en: Multiple contacts found with same unique ID %s.
ca: S'han trobat molts contactes amb el mateix ID únic %s.

en: Multiple persons with address [%s], but none with name [%s] already exist
ca: Diverses persones amb l'adreça [%s], però encara no n'hi ha cap amb el nom [%s]

en: My Address Book
ca: La meva llibreta d'adreces

en: My Address Books
ca: La meva llibreta d'adreces

en: Name
ca: Nom

en: Name Format
ca: Format del nom

en: Name Prefixes
ca: Prefix del nom

en: Name Suffixes
ca: Sufix del nom

en: Name:
ca: Nom:

en: New Contact
ca: Nou contacte

en: Next
ca: Següent

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: No %s entry found for %s
ca: No s'ha trobat cap entrada %s de %s.

en: No Address Books are currently available. Import and Export is disabled.
ca: Actualment no hi ha cap llibreta d'adreces disponible. Estan deshabilitades les opcions d'importar i exportar.

en: No Address Books are currently available. Searching is disabled.
ca: Actualment no hi ha cap llibreta d'adreces disponible. Està deshabilitada l'opció de cercar.

en: No Name
ca: Sense nom

en: No address book specified
ca: No s'ha indicat cap llibreta d'adreces.

en: No browseable address books
ca: No hi ha llibretes d'adreces que es puguin examinar.

en: No contacts found
ca: No s'ha trobat cap contacte

en: No contacts match the current filter.
ca: No hi ha contactes coincidents amb el filtre actuals.

en: No duplicates found.
ca: No s'ha trobat cap duplicat

en: No matching contacts
ca: No s'han trobat contactes coincidents.

en: No source for favourite recipients exists.
ca: No existeix un origen per a destinataris preferits.

en: No vCard data was found.
ca: No s'ha trobat cap dada en format vCard.

en: None
ca: Cap

en: Not Found
ca: No s'ha trobat

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Number of items per page
ca: Nombre d'elements per pàgina

en: Object %s not found.
ca: Objecte %s no trobat

en: Object with UID %s does not exist!
ca: No existeix l'objecte amb UID "%s".

en: Occupation
ca: Durada

en: Office
ca: Oficina

en: Only one vcard supported.
ca: Només es suporta el format vcard.

en: Organization
ca: Organització

en: Other
ca: Altre

en: Other Address
ca: Adreça addicional

en: Other Address Books
ca: Altres llibretes d'adreces

en: Other City
ca: Altre ciutat

en: Other Country
ca: Altre país

en: Other Post Office Box
ca: Altre oficina de correus

en: Other Postal Code
ca: Altre codi postal

en: Other State/Province
ca: Altre província/estat

en: Other Street Address
ca: Altre adreça postal

en: Owner
ca: Propietari

en: PGP Public Key
ca: Clau pública PGP

en: Pager
ca: Busca-persones

en: Permanently delete this contact?
ca: Eliminar permanentment aquest contacte?

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Phonetic First Name
ca: Nom de pila

en: Phonetic Last Name
ca: Cognom

en: Photo
ca: Foto

en: Photo MIME Type
ca: Foto en format MIME

en: Pine Address Book
ca: Llibreta d'adreces de Pine

en: Please name the new contact list:
ca: Introdueixi el nom de la nova llista de contactes:

en: Previous
ca: Previ

en: Private Address Book
ca: Llibreta d'adreces privada

en: Query failed: (%s) %s
ca: Ha fallat la consulta: (%s) %s

en: Radio Phone
ca: Ràdio-telèfon

en: Read failed: (%s) %s
ca: Ha fallat la lectura: (%s) %s

en: Reading contacts is not available.
ca: No es poden llegir els contactes.

en: Really delete the address book "%s"? This cannot be undone and all contacts in this address book will be permanently removed.
ca: Esteu segurs que voleu esborrar la llibreta d'adreces "%s"? Aquesta operació no es pot desfer i tots els contactes d'aquesta llibreta d'adreces seran eliminats permanentment.

en: Removing user data is not supported in the current address book storage driver.
ca: El controlador actual d'emmagatzemament de llibretes d'adreces no suporta l'esborrat de dades d'usuari.

en: Replace existing address book with the imported one? <strong>Warning: This deletes all entries in your current address book.</strong>
ca: Substituir la llibreta existent per la importada? <strong> Advertiment: això eliminarà totes les entrades de la seva llibreta d'adreces actual. </strong>

en: Reset to Defaults
ca: Restaura els valors predeterminats

en: S/MIME Public Certificate
ca: Certificat S/MIME públic

en: STARTTLS failed: (%s) %s
ca: Ha fallat STARTTLS: (%s) %s

en: Save
ca: Desa

en: Save search as a virtual address book?
ca: Voleu desar la cerca com una llibreta d'adreces virtual?

en: Saving contacts is not available.
ca: No es poden desar els contactes.

en: Search
ca: Cerca

en: Search Criteria Hidden - Click to Display
ca: El criteri de cerca està amagat - Fer clic per veure'l

en: Search duplicates in:
ca: Cercar duplicats en:

en: Search failed
ca: Ha fallat la cerca

en: Search failed: %s
ca: Ha fallat la cerca: %s

en: Search for:
ca: Cercar per:

en: Searching is not available.
ca: No es pot realitzar cerques.

en: Select contact
ca: Seleccioni un contacte

en: Select the address book to export from:
ca: Seleccioni la llibreta d'adreces a exportar de:

en: Select the address book to import to:
ca: Seleccioni la llibreta d'adreces a la qual importar:

en: Select the address books that should be used for synchronization with external devices:
ca: Selecciona la llibreta d'adreces que s'hauria d'usar per a la sincronització amb dispositius externs.

en: Select the charset of the source file:
ca: Seleccioni el joc de caràcters del fitxer origen:

en: Select the export format:
ca: Seleccioni el format d'exportació:

en: Select the file to import:
ca: Seleccioni el fitxer a importar:

en: Select the format of the source file:
ca: Seleccioni el format del fitxer origen:

en: Select the format used to <em>display</em> names:
ca: Seleccioni el format usat per a <em>mostrar</em> els noms:

en: Select the format used to <em>sort</em> names:
ca: Seleccioni el format usat per a <em>ordenar</em> els noms:

en: Select view to display by default and paging preferences.
ca: Seleccioneu la visualització que es mostra per defecte.

en: Select which fields to display in the address lists.
ca: Seleccioneu quins camps voleu visualitzar en el llistat d'adreces.

en: Select which format to display names.
ca: Seleccioneu el format per mostrar els noms.

en: Selected address book "%s".
ca: Llibreta d'adreces seleccionada "%s".

en: Server error when adding data.
ca: Error en el servidor afegint les dades.

en: Server error when deleting data.
ca: Error en el servidor esborrant les dades.

en: Server error when initializing database connection.
ca: Error en el servidor inicialitzant la connexió amb la base de dades.

en: Server error when performing search.
ca: Error en el servidor fent la cerca.

en: Server error when saving data.
ca: Error en el servidor desant les dades.

en: Shared Address Books
ca: Llibretes d'adreces compartida

en: Shared Directory
ca: Directori compartit

en: Show Both
ca: Mostra ambdós

en: Show _Contacts
ca: Mostra contactes

en: Show _Lists
ca: Mostra les llistes

en: Sort Direction
ca: Ordre de classificació

en: Sort by %s
ca: Ordena per %s

en: Sort by %s only
ca: Ordenar només per %s

en: Sort by %s, then by %s
ca: Ordena per %s, i després per %s

en: Sources
ca: Fonts

en: Spouse
ca: Cònjuge

en: Successfully added %d contact(s) to list.
ca: S'ha(n) afegit correctament %d contacte(s) a la llista.

en: Successfully added %s to %s
ca: %s s'ha afegit correctament a %s

en: Successfully created the contact list "%s".
ca: S'ha creat correctament la llista "%s".

en: Successfully created virtual address book "%s"
ca: S'ha creat correctament la llibreta d'adreces virtual "%s".

en: Successfully deleted %d contact. | Successfully deleted %d contacts.
ca[0]: S'ha eliminat correctament %d contacte.
ca[1]: S'han eliminat correctament %d contactes.

en: Successfully merged two contacts.
ca: S'han fusionat correctament dos contactes.

en: Successfully removed %d contact(s) from list.
ca: S'ha(n) eliminat correctament %d contacte(s) de la llista.

en: Support separate address books?
ca: Voleu permetre llibretsi d'adreces separades?

en: Synchronization Preferences
ca: Preferències de sincronització

en: System
ca: Sistema

en: Tab separated values
ca: Valors separats per tabuladors

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Target Address Book
ca: Llibreta d'adreces de destí

en: Target Contact List
ca: Llista de contactes de destí

en: The %s file didn't contain any contacts.
ca: El fitxer %s no conté cap contacte.

en: The Content_Tagger class could not be found. Make sure the Content application is installed.
ca: No es pot trobar la classe Content_Tagger. Assegureu-vos de que l'aplicació Content està instal·lada.

en: The address book "%s" does not exist.
ca: La llibreta d'adreces "%s" no existeix.

en: The address book "%s" has been created.
ca: S'ha creat la llibreta d'adreces "%s".

en: The address book could not be purged: %s
ca: No s'ha pogut buidar la llibreta d'adreces: %s

en: The address book with your own contact doesn't exist anymore.
ca: La llibreta d'adreces amb el seu propi contacte ja no existeix.

en: The addressbook "%s" has been deleted.
ca: S'ha eliminat la llibreta d'adreces "%s".

en: The addressbook "%s" has been renamed to "%s".
ca: La llibreta d'adreces "%s" ha canviat de nom i ara es diu "%s".

en: The addressbook "%s" has been saved.
ca: S'ha desat la llibreta d'adreces "%s".

en: The contact you requested does not exist.
ca: El contacte sol·licitat no existeix.

en: The file "%s" has been deleted.
ca: S'ha eliminat el fitxer "%s".

en: The import can be finished despite the warnings.
ca: Malgrat els avisos, es pot completar la importació.

en: The requested contact was not found.
ca: No s'ha trobat el contacte sol·licitat

en: There are no browseable address books.
ca: No hi ha llibretes d'adreces que es puguin examinar.

en: There are no writeable address books. None of the available address books are configured to allow you to add new entries to them. If you believe this is an error, please contact your system administrator.
ca: No hi ha llibretes d'adreces en què es pugui escriure. Cap de les llibretes d'adreces disponibles està configurada per a què hi pugueu afegir noves entrades. Si considereu que això és un error, contacteu amb l'administrador de sistemes.

en: There is %d contact in this list that is not viewable to you | There are %d contacts in this list that are not viewable to you
ca[0]: Hi ha %d contacte en aquesta llista que no podeu visualitzar
ca[1]: Hi ha %d contactes en aquesta llista que no podeu visualitzar

en: There was a problem creating the virtual address book: %s
ca: Hi ha hagut un problema al crear la llibreta d'adreces virtual: %s

en: There was an error adding the new contact. Contact your system administrator for further help.
ca: S'ha produït un error a afegint el nou contacte. Contacti amb l'administrador de sistemes per a més informació.

en: There was an error communicating with the ActiveSync server: %s
ca: S'ha produït un error comunicant-se amb el servidor ActiveSync: %s.

en: There was an error creating a new list.
ca: S'ha produït un error en crear una nova llista.

en: There was an error deleting "%s" from the source address book.
ca: S'ha produït un error a l'eliminar "%s" de la llibreta d'adreces origen.

en: There was an error deleting this contact: %s
ca: S'ha produït un error en eliminar aquest contacte: %s.

en: There was an error displaying the list
ca: S'ha produït un error al mostrar la llista

en: There was an error importing the data: %s
ca: S'ha produït un error important les dades: %s.

en: There was an error importing the iCalendar data.
ca: S'ha produït un error important les dades iCalendar.

en: There was an error importing the vCard data.
ca: S'ha produït un error important les dades vCard.

en: There was an error removing an address book for %s
ca: S'ha produït un error a l'eliminar una llibreta d'adreces de %s

en: There was an error saving the contact. Contact your system administrator for further help.
ca: S'ha produït un error desant el contacte. Contacti a l'administrador de sistemes per a més informació.

en: This address book cannot be deleted
ca: No es pot eliminar la llibreta d'adreces

en: This contact has been marked as your own.
ca: Aquest contacte s'ha marcat com a propi.

en: This file format is not supported.
ca: Aquest format de fitxer no està suportat.

en: This person already has a %s entry in the address book
ca: Aquesta persona ja té una entrada %s en la llibreta d'adreces.

en: This will be the default address book when adding or importing contacts.
ca: Aquesta serà la llibreta per defecte a l'afegir o importar contactes.

en: Time Zone
ca: Espai de temps

en: Unable to find contact owner.
ca: No s'ha pogut trobar el propietari del contacte.

en: Unable to load the definition of %s.
ca: No s'ha pogut carregar la definició de %s.

en: Unable to save address book "%s": %s
ca: No s'ha pogut desar la llibreta d'adreces "%s": %s

en: Unsupported Content-Type: %s
ca: Tipus de contingut no suportat: %s

en: View Contact
ca: Veure contacte

en: View Entry
ca: Veure l'entrada

en: View to display by default:
ca: Vista que es mostra per defecte:

en: WebDAV URL
ca: URL del WebDAV

en: Website URL
ca: URL del web

en: Work Address
ca: Adreça de la feina

en: Work Address Extended
ca: Adreça de la feina completa

en: Work City
ca: Ciutat de la feina

en: Work Country
ca: País de la feina

en: Work Email
ca: Correu electrònic de la feina

en: Work Fax
ca: Fax de la feina

en: Work Latitude
ca: Latitud de la feina

en: Work Longitude
ca: Longitud de la feina

en: Work Mobile Phone
ca: Telèfon mòbil de la feina

en: Work Phone
ca: Telèfon de la feina

en: Work Post Office Box
ca: Codi postal de la feina

en: Work Postal Code
ca: Codi postal de la feina

en: Work State/Province
ca: Província/estat de la feina

en: Work Street Address
ca: Adreça postal de la feina

en: Work Video Call
ca: Videotrucada de la feina

en: Work Website URL
ca: URL del web de la feina

en: You are not allowed to create more than %d contacts in "%s".
ca: No disposa de permisos per a crear més de %d contactes en "%s".

en: You are not allowed to delete this addressbook.
ca: No disposeu de privilegis per esborrar aquesta llibreta d'adreces.

en: You are not allowed to see this addressbook.
ca: No disposeu de privilegis per veure aquesta llibreta d'adreces.

en: You are not connected to Facebook. Create a Facebook connection in the Global Preferences.
ca: No esteu connectat a Facebook. Cal crear una connexió amb Facebook en les preferències globals.

en: You cannot add new contacts to a virtual address book
ca: No podeu afegir nous contactes a una llibreta d'adreces virtual.

en: You cannot delete contacts from a virtual address book
ca: No podeu esborrar contactes d'una llibreta d'adreces virtual.

en: You didn't mark a contact as your own yet.
ca: Encara no heu marcat cap contacte com a propi.

en: You do not have permission to view this contact.
ca: No esteu autoritzat a visualitzar aquest contacte.

en: You do not have permission to view this object.
ca: No esteu autoritzat a visualitzar aquest objecte.

en: You do not have permissions to delete this address book.
ca: No disposeu de privilegis per a eliminar aquesta llibreta d'adreces.

en: You don't have sufficient permissions to read the address book that contains your own contact.
ca: No disposeu de prous privilegis per llegir la llibreta d'adreces que conté el vostre propi contacte.

en: You must provide a name for virtual address books.
ca: Heu d'indicar un nom per a una llibreta d'adreces virtual.

en: You must select a target address book.
ca: Heu de seleccionar una llibreta d'adreces de destinació.

en: You must select a target contact list.
ca: Ha de seleccionar una llista de contactes de destinació.

en: You must select at least one contact first.
ca: Primer heu de seleccionar almenys un contacte.

en: You only have permission to view this contact.
ca: Només esteu autoritzat a visualitzar aquest contacte.

en: Your default address book is not browseable.
ca: La llibreta d'adreces per defecte no es pot examinar.

en: Your own contact
ca: El propi contacte

en: Your own contact cannot be found in the address book.
ca: No es pot trobar el propi contacte en la llibreta d'adreces.

en: _Browse
ca: _Examina

en: _Delete
ca: Esborra

en: _Edit
ca: Edita

en: _Import/Export
ca: Importa/Exporta

en: _New Contact
ca: _Nou contacte

en: _Remove from this list
ca: Elimina d'aquesta llista

en: _Search
ca: Cerca

en: _View
ca: Mostra

en: ascending
ca: ascendent

en: by %s
ca: per %s

en: by me
ca: per mi

en: contact
ca: contacte

en: contacts.csv
ca: contactes.csv

en: contacts.ldif
ca: contactes.vcf

en: contacts.tsv
ca: contactes.tsv

en: contacts.vcf
ca: contactes.vcf

en: descending
ca: descendent

en: female
ca: femení

en: in %s
ca: en %s

en: male
ca: masculí

en: no formatting
ca: sense format

en: to a Contact List
ca: a una llista de contactes

en: to a different Address Book
ca: a una llibreta d'adreces diferent
