turba - en to eu translation catalogue (427 entries)

en: "%s" already exists and was not imported.
eu: "%s" badago lehendik eta ez da inportatu.

en: "%s" updated, but saving the uploaded file failed: %s
eu: "%s" eguneratu da, baina huts egin du eguneratutako fitxategia gordetzean: %s

en: "%s" updated.
eu: "%s" eguneratu da.

en: "%s" was not copied because it is a list.
eu: "%s" ez da kopiatu zerrenda bat delako.

en: "%s" was not moved because it is a list.
eu: "%s" ez da lekuz aldatu zerrenda bat delako.

en: "Firstname Lastname"  (ie. John Doe)
eu: "Izena Abizena" (adib. Maialen Ugarte)

en: "Lastname, Firstname" (ie. Doe, John)
eu: "Abizena, Izena" (adib. Ugarte, Maialen)

en: %d. %s of %s
eu: %d. %s / %s

en: %s added.
eu: %s gehitu da.

en: %s file successfully imported.
eu: %s fitxategia behar bezala inportatu da.

en: %s in %s
eu: %s - %s

en: %s to %s of %s
eu: %s - %s / %s

en: << Merge this into the first contact
eu: << Batu lehen kontaktuarekin

en: Access denied to %s
eu: Honako sarbidea ukatu da: %s

en: Add
eu: Gehitu

en: Add file
eu: Gehitu fitxategia

en: Add to
eu: Gehitu hemen

en: Added or updated %d contact, but at least one contact failed: | Added or updated %d contacts, but at least one contact failed:
eu[0]: %d kontaktu gehitu edo eguneratu da, baina kontaktu batek gutxienez hutsik egin du:
eu[1]: %d kontaktu gehitu edo eguneratu dira, baina kontaktu batek gutxienez hutsik egin du:

en: Adding contacts is not available.
eu: Kontaktu-gehitzea ez dago erabilgarri.

en: Address Book
eu: Helbide-liburua

en: Address Book Listing
eu: Helbide-liburuen zerrenda

en: Address Books
eu: Helbide-liburuak

en: Address book does not exist
eu: Helbide-liburua ez dago

en: Address book of %s
eu: Honen helbide-liburua: %s

en: Address book successfully purged.
eu: Helbide-liburua behar bezala borratu da betiko.

en: Addressbook entry could not be loaded.
eu: Ezin izan da kargatu helbide-liburuko sarrera.

en: Advanced Search
eu: Bilaketa aurreratua

en: Alias
eu: Aliasa

en: All
eu: Denak

en: All state removed for your ActiveSync devices. They will resynchronize next time they connect to the server.
eu: Egoera guztiak kendu zaizkie ActiveSync gailuei. Zerbitzarira konektatzen diren hurrengo aldian berriro sinkronizatuko dira.

en: Already Exists
eu: Badago lehendik

en: Anniversaries
eu: Urteurrenak

en: Anniversary
eu: Urteurrena

en: Are you sure that you want to delete %s?
eu: Ziur zaude %s ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure that you want to delete the selected contacts?
eu: Ziur zaude hautatutako kontaktuak ezabatu nahi dituzula?

en: Assistant
eu: Laguntzailea

en: Assistant Phone
eu: Laguntzailearen telefonoa

en: Basic Search
eu: Oinarrizko bilaketa

en: Bind failed: (%s) %s
eu: Loturak huts egin du: (%s) %s

en: Birthday
eu: Urtebetetzea

en: Birthdays
eu: Urtebetetzeak

en: Blank name
eu: Izen hutsa

en: Browse
eu: Arakatu

en: Business Category
eu: Negozio-kategoria

en: Can't add a contact list to itself.
eu: Ezin zaio kontaktu-zerrenda bat gehitu bere buruari.

en: Cancel
eu: Utzi

en: Car Phone
eu: Telefonoa (autoa)

en: CardDAV Account URL
eu: CalDAV kontuaren URLa

en: CardDAV Subscription URL
eu: CalDAV harpidetzaren URLa

en: Category
eu: Kategoria

en: Change %s sort to %s
eu: Aldatu %s ordena hona: %s

en: Change Permissions
eu: Aldatu baimenak

en: Check All/None
eu: Egiaztatu guztiak/bat ere ez

en: Check _All/None
eu: Egiaztatu _guztiak/bat ere ez

en: Children
eu: Haurrak

en: Choose an address book
eu: Aukeratu helbide-liburu bat

en: Choose which address books to use for synchronization with external devices.
eu: Hautatu kanpoko gailuekin sinkronizatzeko erabili nahi dituzun helbide-liburuak.

en: Choose which address books to use.
eu: Aukeratu zein helbide-liburu erabiliko diren.

en: Click an address book to sort its columns. Drag columns to re-arrange them. Check a column to enable it.
eu: Hautatu helbide-liburu bat, zutabeak ordenatzeko. Arrastatu zutabeak, berrantolatzeko. Hautatu zutabe bat, gaitzeko.

en: Close
eu: Itxi

en: Close Search
eu: Itxi bilaketa

en: Column Preferences
eu: Zutabe-hobespenak

en: Comma separated values
eu: Komaz bereizitako balioak

en: Comma separated values (Microsoft Outlook)
eu: Komaz bereizitako balioak (Microsoft Outlook)

en: Common Address Extended
eu: Helbide arrunt hedatua

en: Common City
eu: Herri arrunta

en: Common Country
eu: Herrialde arrunta

en: Common Phone
eu: Telefono arrunta

en: Common Post Office Box
eu: Posta-kode arrunta

en: Common Postal Code
eu: Posta-kode arrunta

en: Common State/Province
eu: Herrialde/Probintzia arrunta

en: Common Street
eu: Kale arrunta

en: Common Video Call
eu: Bideo-dei arrunta

en: Communications
eu: Komunikazioak

en: Company
eu: Enpresa

en: Company Address
eu: Enpresaren helbidea

en: Company Phone
eu: Enpresako telefonoa

en: Connection failure
eu: Konexioak huts egin du

en: Contact List
eu: Kontaktu-zerrenda

en: Contact List Members
eu: Kontaktu-zerrendako kideak

en: Contact Search
eu: Kontaktu-bilaketa

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Contacts displayed:
eu: Bistaratutako kontaktuak:

en: Contacts from %s
eu: Honen kontaktuak: %s

en: Contacts in list: %s
eu: Zerrendako kontaktuak: %s

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy this URL to a CardDAV client to subscribe to this address book
eu: Kopiatu ondorengo URLa CardDAV bezerora helbide-liburu honetara harpidetzeko

en: Copy this URL to a CarddAV client to subscribe to all your address books
eu: Kopiatu ondorengo URLa CardDAV bezerora helbide-liburu guztietara harpidetzeko

en: Copy this URL to a WebDAV client to browse this address book
eu: Kopiatu ondorengo URLa WebDAV bezerora helbide-liburu hau ikusteko

en: Count
eu: Kopurua

en: Create
eu: Sortu

en: Create Address Book
eu: Sortu helbide-liburua

en: Create a new Address Book
eu: Sortu helbide-liburu berria

en: Create a new Contact List in:
eu: Sortu kontaktu-zerrenda berria hemen:

en: Created
eu: Sortze-data

en: De_lete
eu: E_zabatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete "%s"
eu: Ezabatu "%s"

en: Delete %s
eu: Ezabatu %s

en: Delete Contact List "%s"
eu: Ezabatu "%s" kontaktu-zerrenda

en: Delete denied.
eu: Ezabatzea ukatu da.

en: Delete failed: (%s) %s
eu: Huts egin du ezabatzean: (%s) %s

en: Deleted contact: %s
eu: Ezabatutako kontaktua: %s

en: Deleting contacts is not available.
eu: Kontaktu-ezabatzea ez dago erabilgarri.

en: Deletion failed
eu: Huts egin du ezabatzean

en: Department
eu: Saila

en: Description
eu: Azalpena

en: Display
eu: Bistaratzea

en: Display Preferences
eu: Bistaratzeko hobespenak

en: Download
eu: Deskargatu

en: Download vCard
eu: Deskargatu vCard

en: Duplicate Search
eu: Errepikatuen bilaketa

en: Duplicates of %s
eu: %s errepikatuak

en: Duplicates of %s "%s"
eu: %s errepikatuak "%s"

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit "%s"
eu: Editatu "%s"

en: Edit %s
eu: Editatu %s

en: Edit Contact List "%s"
eu: Editatu "%s" kontaktu-zerrenda

en: Edit/View Contact List Members
eu: Editatu/Ikusi kontaktu-zerrendako kideak

en: Email
eu: Helb. el.

en: Emails
eu: Helbide elektronikoak

en: Entries
eu: Sarrerak

en: Error adding %d contact(s) to list.
eu: Errorea %d kontaktu zerrendan gehitzean.

en: Error adding %d of %d requested contact(s) to list.
eu: Errorea eskatutako %d / %d kontaktu zerrendan gehitzean.

en: Error deleting %d contact. | Error deleting %d contacts.
eu[0]: Errorea %d kontaktu ezabatzean.
eu[1]: Errorea %d kontaktu ezabatzean.

en: Error deleting %d of %d requested contact. | Error deleting %d of %d requested contacts.
eu[0]: Errorea eskatutako %d / %d kontaktu ezabatzean.
eu[1]: Errorea eskatutako %d / %d kontaktu ezabatzean.

en: Error removing %d contact(s) from list.
eu: Errorea %d kontaktu zerrendatik kentzean.

en: Error removing %d of %d requested contact(s) from list.
eu: Errorea eskatutako %d / %d kontaktu zerrendatik kentzean.

en: Error searching the address book: %s
eu: Errorea helbide liburuan bilatzean: %s

en: Export
eu: Esportatu

en: Export Address Book
eu: Esportatu helbide-liburua

en: Export only the selected contacts.
eu: Esportatu hautatako kontaktuak bakarrik.

en: Export the following address book completely.
eu: Esportatu helbide-liburu hau osorik.

en: Facebook Friends
eu: Facebook-eko lagunak

en: Failed to add %s to %s: %s
eu: Huts egin du gehitzean %s --> %s: %s

en: Failed to browse list
eu: Huts egin du zerrenda arakatzean

en: Failed to change name: (%s) %s; Old DN = %s, New DN = %s, Root = %s
eu: Huts egin du izena aldatzean: (%s) %s; DN zaharra = %s, DN berria = %s, Erroa = %s

en: Failed to find object to be added
eu: Ezin da aurkitu gehitu beharreko objektua

en: Failed to search the address book
eu: Huts egin du helbide-liburuan bilatzean

en: Failed to search the directory: %s
eu: Huts egin du direktorioan bilatzean: %s

en: Favorite Recipients
eu: Gogoko hartzaileak

en: Fax
eu: Faxa

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Find
eu: bilatu

en: Finish
eu: Amaitu

en: First Name
eu: Izena

en: Freebusy URL
eu: Libre/Lanpetutaren URLa

en: From
eu: Hemen

en: Gender
eu: Generoa

en: Global Address Books
eu: Helbide-liburu orokorrak

en: Home Address
eu: Helbidea (etxea)

en: Home Address Extended
eu: Helbide hedatua (etxea)

en: Home City
eu: Herria (etxea)

en: Home Country
eu: Estatua (etxea)

en: Home Email
eu: Helb. el. (etxea)

en: Home Fax
eu: Faxa (etxea)

en: Home Latitude
eu: Latitudea (etxea)

en: Home Longitude
eu: Longitudea (etxea)

en: Home Mobile Phone
eu: Telefono mugikorra (etxea)

en: Home Phone
eu: Telefonoa (etxea)

en: Home Post Office Box
eu: Posta-kodea (etxea)

en: Home Postal Code
eu: Posta-kodea (etxea)

en: Home State/Province
eu: Herrialdea/Probintzia (etxea)

en: Home Street Address
eu: Kale-helbidea (etxea)

en: Home Video Call
eu: Bideo-deia (etxea)

en: Home Website URL
eu: Webgunearen URLa (etxea)

en: Import Address Book, Step %d
eu: Inportatu helbide-liburua, %d. urratsa

en: Import/Export Address Books
eu: Inportatu/esportatu helbide-liburuak

en: Initials
eu: Inizialak

en: Instant Messenger
eu: Istanteko mezularitza

en: Invalid ID
eu: IDa ez da baliozkoa

en: Invalid address book.
eu: Helbide-liburua ez da baliozkoa.

en: Invalid address book: %s
eu: Helbide-liburua ez da baliozkoa: %s

en: Invalid contact unique ID
eu: Kontaktuaren ID bakarra ez da baliozkoa

en: Invalid email
eu: Helbide elektronikoa ez da baliozkoa

en: Invalid entry
eu: Sarrera ez da baliozkoa

en: Invalid key specified.
eu: Gako baliogabea zehaztu da.

en: Invalid name
eu: Izena ez da baliozkoa

en: Job Title
eu: Kargua

en: Kolab Home Server
eu: Kolab zerbitzari lokala

en: LDAP support is required but the LDAP module is not available or not loaded.
eu: LDAP euskarria behar da, baina LDAP modulua ez dago erabilgarri edo ez da kargatu.

en: LDIF Address Book
eu: LDIF helbide liburua

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Last Modified
eu: Azken aldaketa

en: Last Name
eu: Abizena

en: Last change:
eu: Azken aldaketa:

en: Latitude
eu: Latitudea

en: List
eu: Zerrenda

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Location
eu: Kokalekua

en: Logo
eu: Logotipoa

en: Logo MIME Type
eu: Logotipoa (MIME mota)

en: Longitude
eu: Longitudea

en: Malformed request.
eu: Gaizki osatutako eskaera.

en: Manager
eu: Kudeatzailea

en: Mark this as your own contact
eu: Bihurtu hau zure kontaktu

en: Maximum Number of Contacts
eu: kontaktu gehienez

en: Maximum number of pages
eu: Gehieneko orri kopurua

en: Middle Names
eu: Bigarren izenak

en: Missing DN in LDAP source configuration.
eu: DN falta da LDAP iturburuen konfigurazioan.

en: Mobile Addressbook
eu: Mugikorreko helbide-liburua

en: Mobile Phone
eu: Telefono mugikorra

en: Modify failed: (%s) %s
eu: Huts egin du aldaketak: (%s) %s

en: More Options...
eu: Aukera gehiago...

en: More than 1 entry found
eu: Sarrera bat baino gehiago aurkitu da

en: Move
eu: Lekuz aldatu

en: Mulberry Address Book
eu: Mulberry helbide-liburua

en: Multiple contacts found with same unique ID %s.
eu: ID bera ( %s) daukaten hainbat kontaktu aurkitu dira.

en: Multiple persons with address [%s], but none with name [%s] already exist
eu: Hainbat pertsonak dute helbidea [%s], baina ez dago [%s] izena duenik

en: My Address Book
eu: Nire helbide-liburua

en: My Address Books
eu: Nire helbide-liburuak

en: Name
eu: Izena

en: Name Format
eu: Izen-formatua

en: Name Prefixes
eu: Izen-aurrizkiak

en: Name Suffixes
eu: Izen-atzizkiak

en: Name:
eu: Izena:

en: New Contact
eu: Kontaktu berria

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Nickname
eu: Goitizena

en: No %s entry found for %s
eu: Ez da aurkitu %s sarrerarik %s(r)entzat

en: No Address Books are currently available. Import and Export is disabled.
eu: Une honetan ez dago helbide-libururik erabilgarri. Inportatzeko eta esportatzeko funtzioa desgaituta dago.

en: No Address Books are currently available. Searching is disabled.
eu: Une honetan ez dago helbide-libururik erabilgarri. Bilaketa desgaituta dago.

en: No Name
eu: Izengabea

en: No address book specified
eu: Ez da helbide-libururik zehaztu

en: No browseable address books
eu: Ez dago arakatzeko moduko helbide-libururik

en: No contacts found
eu: Ez da kontakturik aurkitu

en: No contacts match the current filter.
eu: Ez dago uneko iragazkiarekin bat datorren kontakturik.

en: No duplicates found.
eu: Ez da errepikaturik aurkitu.

en: No matching contacts
eu: Ez dago bat datorren kontakturik

en: No source for favourite recipients exists.
eu: Ez dago iturbururik gogoko hartzaileentzat.

en: No vCard data was found.
eu: Ez da aurkitu vCard daturik.

en: None
eu: Bat ere ez

en: Not Found
eu: Ez da aurkitu

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Notes
eu: Oharrak

en: Number of items per page
eu: Elementu kopurua orriko

en: Object %s not found.
eu: %s objektua ez da aurkitu.

en: Object with UID %s does not exist!
eu: Ez dago %s UIDa duen objekturik!

en: Occupation
eu: Lanbidea

en: Office
eu: Bulegoa

en: Only one vcard supported.
eu: vcard bat bakarrik onartzen da.

en: Organization
eu: Erakundea

en: Other
eu: Beste batzuk

en: Other Address
eu: Beste helbide bat

en: Other Address Books
eu: Beste helbide-liburu batzuk

en: Other City
eu: Beste hiri bat

en: Other Country
eu: Beste herrialde bat

en: Other Post Office Box
eu: Beste posta-kutxa bat

en: Other Postal Code
eu: Beste posta-kode bat

en: Other State/Province
eu: Beste herrialde/probintzia bat

en: Other Street Address
eu: Beste kale-helbide bat

en: Owner
eu: Jabea

en: PGP Public Key
eu: PGP gako publikoa

en: Pager
eu: Bilagailua

en: Permanently delete this contact?
eu: Kontaktu hau betiko ezabatu?

en: Permission denied
eu: Baimena ukatu da

en: Personal
eu: Pertsonala

en: Phonetic First Name
eu: Izen fonetikoa

en: Phonetic Last Name
eu: Abizen fonetikoa

en: Photo
eu: Argazkia

en: Photo MIME Type
eu: Argazkiaren MIME mota

en: Pine Address Book
eu: Pine helbide-liburua

en: Please name the new contact list:
eu: Idatzi kontaktu-zerrenda berriaren izena:

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Private Address Book
eu: Helbide-liburu pribatua

en: Query failed: (%s) %s
eu: Kontsulta honek huts egin du: (%s) %s

en: Radio Phone
eu: Irrati-telefonoa

en: Read failed: (%s) %s
eu: Huts egin du irakurtzean: (%s) %s

en: Reading contacts is not available.
eu: Kontaktu-irakurtzea ez dago erabilgarri.

en: Really delete the address book "%s"? This cannot be undone and all contacts in this address book will be permanently removed.
eu: Ziur zaude "%s" helbide-liburua ezabatu nahi duzula? Ezingo da desegin, eta helbide-liburu honetako kontaktu guztiak betiko kenduko dira.

en: Removing the virtual address book "%s" because the parent source has disappeared.
eu: "%s" helbide-liburu birtuala ezabatzen bere jatorrizko iturburua desagertu delako.

en: Removing user data is not supported in the current address book storage driver.
eu: Ez da onartzen erabiltzaile-datuak kentzea helbide-liburuen biltegiratzearen kontrolatzaile honetan.

en: Replace existing address book with the imported one? <strong>Warning: This deletes all entries in your current address book.</strong>
eu: Ordeztu lehendik dagoen helbide-liburua inportatutakoarekin? <strong>Kontuz: uneko helbide-liburuko sarrera guztiak ezabatuko dira.</strong>

en: Reset to Defaults
eu: Berrezarri lehenespenak

en: S/MIME Public Certificate
eu: S/MIME ziurtagiri publikoa

en: STARTTLS failed: (%s) %s
eu: STARTTLSek huts egin du: (%s) %s

en: Save
eu: Gorde

en: Save search as a virtual address book?
eu: Gorde bilaketa helbide-liburu birtual gisa?

en: Saving contacts is not available.
eu: Kontaktu-gordetzea ez dago erabilgarri.

en: Search
eu: Bilatu

en: Search Criteria Hidden - Click to Display
eu: Bilaketa irizpideak ezkutatuta - klik egin bistaratzeko

en: Search duplicates in:
eu: Bilatu errepikatuak hemen:

en: Search failed
eu: Bilaketak huts egin du

en: Search failed: %s
eu: Bilaketak huts egin du: %s

en: Search for:
eu: Bilatu hau:

en: Searching is not available.
eu: Bilaketa ez dago erabilgarri.

en: Select contact
eu: Hautatu kontaktua

en: Select the address book to export from:
eu: Hautatu zein helbide-liburutatik egingo den esportazioa:

en: Select the address book to import to:
eu: Hautatu zein helbide-liburutara egingo den inportazioa:

en: Select the address books that should be used for synchronization with external devices:
eu: Hautatu kanpoko gailuekin sinkronizatzeko erabili nahi dituzun helbide-liburuak:

en: Select the charset of the source file:
eu: Hautatu iturburu-fitxategiaren karaktere-katea:

en: Select the export format:
eu: Hautatu esportatzeko formatua:

en: Select the file to import:
eu: Hautatu inportatzeko fitxategia:

en: Select the format of the source file:
eu: Hautatu iturburu-fitxategiaren formatua:

en: Select the format used to <em>display</em> names:
eu: Hautatu izenak <em>bistaratzeko</em> erabiliko den formatua:

en: Select the format used to <em>sort</em> names:
eu: Hautatu izenak <em>ordenatzeko</em> erabiliko den formatua:

en: Select view to display by default and paging preferences.
eu: Hautatu lehenespenez bistaratzeko ikuspegia eta orrialdekatze-aukerak.

en: Select which fields to display in the address lists.
eu: Hautatu helbide-zerrendetan bistaratzeko eremuak.

en: Select which format to display names.
eu: Hautatu izenak bistaratzeko formatua.

en: Selected address book "%s".
eu: Hautatutako helbidea liburua, "%s".

en: Server error when adding data.
eu: Zerbitzariaren errorea datuak gehitzean.

en: Server error when deleting data.
eu: Zerbitzariaren errorea datuak ezabatzean.

en: Server error when initializing database connection.
eu: Zerbitzariaren errorea datu basearekin konexioa ezartzean.

en: Server error when performing search.
eu: Zerbitzariaren errorea bilaketa egiterakoan.

en: Server error when saving data.
eu: Zerbitzariaren errorea datuak gordetzean.

en: Shared Address Books
eu: Helbide-liburu partekatuak

en: Shared Directory
eu: Direktorio partekatua

en: Show Both
eu: Erakutsi biak

en: Show _Contacts
eu: Erakutsi kontaktuak

en: Show _Lists
eu: Erakutsi zerrendak

en: Sort Direction
eu: Ordenatzeko noranzkoa

en: Sort by %s
eu: Ordenatu honen arabera: %s

en: Sort by %s only
eu: Ordenatu honen arabera bakarrik: %s

en: Sort by %s, then by %s
eu: Ordenatu honen arabera: %s. Ondoren: %s

en: Sources
eu: Iturburuak

en: Spouse
eu: Ezkontidea

en: Successfully added %d contact(s) to list.
eu: Behar bezala gehitu da/dira %d kontaktu zerrendan.

en: Successfully added %s to %s
eu: Behar bezala gehitu da: %s --> %s

en: Successfully created the contact list "%s".
eu: Behar bezala sortu da "%s" kontaktu-zerrenda.

en: Successfully created virtual address book "%s"
eu: Behar bezala sortu da "%s" helbide-liburu birtuala.

en: Successfully deleted %d contact. | Successfully deleted %d contacts.
eu[0]: Behar bezala ezabatu da %d kontaktu.
eu[1]: Behar bezala ezabatu dira %d kontaktu.

en: Successfully merged two contacts.
eu: Behar bezala batu dira bi kontaktu.

en: Successfully removed %d contact(s) from list.
eu: Behar bezala kendu da/dira %d kontaktu zerrendatik.

en: Support separate address books?
eu: Helbide-liburu desberdinak onartu?

en: Synchronization Preferences
eu: Sinkronizazio-hobespenak

en: System
eu: Sistema

en: Tab separated values
eu: Tabulazioz bereizitako balioak

en: Tags
eu: Etiketak

en: Target Address Book
eu: Helburuko helbide-liburua

en: Target Contact List
eu: Helburuko kontaktu-zerrenda

en: The %s file didn't contain any contacts.
eu: %s fitxategiak ez dauka kontakturik.

en: The Content_Tagger class could not be found. Make sure the Content application is installed.
eu: Ezin izan da aurkitu Content_Tagger klasea. Ziurtatu Content aplikazioa instalatuta dagoela.

en: The address book "%s" does not exist.
eu: "%s" helbide-liburua ez dago.

en: The address book "%s" has been created.
eu: "%s" helbide-liburua sortu da.

en: The address book could not be purged: %s
eu: Helbide-liburua ezin izan da betiko borratu: %s

en: The address book with your own contact doesn't exist anymore.
eu: Zeure kontaktua daukan helbide-libururik ez dago jada.

en: The addressbook "%s" has been deleted.
eu: "%s" helbide-liburura ezabatu da.

en: The addressbook "%s" has been renamed to "%s".
eu: "%s" helbide-liburuari izena aldatu zaio: "%s".

en: The addressbook "%s" has been saved.
eu: "%s" helbide-liburua gorde da.

en: The contact you requested does not exist.
eu: Zuk eskatutako kontaktua ez dago.

en: The file "%s" has been deleted.
eu: "%s" fitxategia ezabatu da.

en: The import can be finished despite the warnings.
eu: Inportazioa amai daiteke, abisuak egon arren.

en: The requested contact was not found.
eu: Ez da aurkitu eskatutako kontaktua.

en: There are no browseable address books.
eu: Ez dago arakatzeko moduko helbide-libururik.

en: There are no writeable address books. None of the available address books are configured to allow you to add new entries to them. If you believe this is an error, please contact your system administrator.
eu: Ez dago idazteko moduko helbide-libururik. Erabilgarri dauden helbide-liburuetako bat bera ere ez dago konfiguratuta sarrera berriak gehitu ahal izateko. Hau errore bat dela iruditzen bazaizu, galdetu sistema-administratzaileari.

en: There is %d contact in this list that is not viewable to you | There are %d contacts in this list that are not viewable to you
eu[0]: Zuk ikusi ezin duzun %d kontaktu dago zerrenda honetan
eu[1]: Zuk ikusi ezin dituzun %d kontaktu daude zerrenda honetan

en: There was a problem creating the virtual address book: %s
eu: Arazo bat gertatu da helbide-liburu birtuala sortzean: %s

en: There was an error adding the new contact. Contact your system administrator for further help.
eu: Errore bat gertatu da kontaktu berria gehitzean. Laguntza gehiago nahi izanez gero, galdetu sistema-administratzaileari.

en: There was an error communicating with the ActiveSync server: %s
eu: Errore bat gertatu da ActiveSync zerbitzariarekin komunikatzean: %s

en: There was an error creating a new list.
eu: Errore bat gertatu da zerrenda berria sortzean.

en: There was an error deleting "%s" from the source address book.
eu: Errore bat gertatu da "%s" ezabatzean sorburuko helbide-liburutik.

en: There was an error deleting this contact: %s
eu: Errore bat gertatu da kontaktu hau ezabatzean: %s

en: There was an error displaying the list
eu: Errore bat gertatu da zerrenda bistaratzean

en: There was an error importing the data: %s
eu: Errore bat gertatu da datuak inportatzean: %s

en: There was an error importing the iCalendar data.
eu: Errore bat gertatu da iCalendar datuak inportatzean.

en: There was an error importing the vCard data.
eu: Errore bat gertatu da vCard datuak inportatzean.

en: There was an error removing an address book for %s
eu: Errore bat gertatu da helbide-liburu bat kentzean %s(r)entzat

en: There was an error saving the contact. Contact your system administrator for further help.
eu: Errore bat gertatu da kontaktua gordetzean: Laguntza gehiago nahi izanez gero, jarri harremanetan sistema-administratzailearekin.

en: This address book cannot be deleted
eu: Helbide-liburu hau ezin da ezabatu

en: This contact has been marked as your own.
eu: Kontaktu hau zeure kontaktu gisa markatu da.

en: This file format is not supported.
eu: Fitxategi-formatu hau ez da onartzen.

en: This person already has a %s entry in the address book
eu: Pertsona honek badu lehendik %s sarrera bat helbide-liburuan

en: This will be the default address book when adding or importing contacts.
eu: Hau izango da kontaktuak gehitzeko edo inportatzeko helbide-liburu lehenetsia:

en: Time Zone
eu: Ordu-zona

en: Unable to find contact owner.
eu: Ezin da aurkitu kontaktuaren jabea.

en: Unable to load the definition of %s.
eu: Ezin da %s(r)en definizioa kargatu.

en: Unable to save address book "%s": %s
eu: Ezin da gorde "%s" helbide-liburua: %s

en: Unsupported Content-Type: %s
eu: Eduki mota hau ez da onartzen: %s

en: View Contact
eu: Ikusi kontaktua

en: View Entry
eu: Ikusi sarrera

en: View to display by default:
eu: Lehenespenez bistaratzeko ikuspegia

en: WebDAV URL
eu: WebDAV URLa

en: Website URL
eu: Webgunearen URLa

en: Work Address
eu: Helbidea (lantokia)

en: Work Address Extended
eu: Helbide hedatua (lantokia)

en: Work City
eu: Herria (lantokia)

en: Work Country
eu: Estatua (lantokia)

en: Work Email
eu: Helb. el. (lantokia)

en: Work Fax
eu: Faxa (lantokia)

en: Work Latitude
eu: Latitudea (lantokia)

en: Work Longitude
eu: Longitudea (lantokia)

en: Work Mobile Phone
eu: Telefono mugikorra (lantokia)

en: Work Phone
eu: Telefonoa (lantokia)

en: Work Post Office Box
eu: Posta-kodea (lantokia)

en: Work Postal Code
eu: Posta-kodea (lantokia)

en: Work State/Province
eu: Herrialdea/Probintzia (lantokia)

en: Work Street Address
eu: Kale-helbidea (lantokia)

en: Work Video Call
eu: Bideo-deia (lantokia)

en: Work Website URL
eu: Webgunearen URLa (lantokia)

en: You are not allowed to create more than %d contacts in "%s".
eu: Ez daukazu baimenik %d kontaktu baino gehiago sortzeko hemen: "%s".

en: You are not allowed to delete this addressbook.
eu: Ez daukazu baimenik helbide-liburu hau ezabatzeko.

en: You are not allowed to see this addressbook.
eu: Ez daukazu baimenik helbide-liburu hau ikusteko.

en: You are not connected to Facebook. Create a Facebook connection in the Global Preferences.
eu: Ez zaude Facebook-era konektatuta. Sortu Facebook konexio bat Hobespen orokorretan.

en: You cannot add new contacts to a virtual address book
eu: Ezin duzu kontaktu berririk gehitu helbide-liburu birtual batean

en: You cannot delete contacts from a virtual address book
eu: Ezin duzu kontakturik ezabatu helbide-liburu birtual batetik

en: You didn't mark a contact as your own yet.
eu: Oraindik ez duzu kontakturik markatu zeure kontaktu gisa.

en: You do not have permission to view this contact.
eu: Ez daukazu baimenik kontaktu hau ikusteko.

en: You do not have permission to view this object.
eu: Ez daukazu baimenik objektu hau ikusteko.

en: You do not have permissions to delete this address book.
eu: Ez daukazu baimenik helbide-liburu hau ezabatzeko.

en: You don't have sufficient permissions to read the address book that contains your own contact.
eu: Ez daukazu behar adina baimen zeure kontaktua daukan helbide-liburua irakurtzeko.

en: You must provide a name for virtual address books.
eu: Izen bat eman behar duzu helbide-liburu birtualentzat.

en: You must select a target address book.
eu: Helburuko helbide-liburu bat hautatu behar duzu.

en: You must select a target contact list.
eu: Helburuko kontaktu-zerrenda bat hautatu behar duzu.

en: You must select at least one contact first.
eu: Kontaktu bat hautatu behar duzu gutxienez lehendabizi.

en: You only have permission to view this contact.
eu: Kontaktu hau ikusteko baimena bakarrik daukazu.

en: Your default address book is not browseable.
eu: Helbide-liburu lehenetsia ez da arakatzeko modukoa.

en: Your own contact
eu: Zeure kontaktua

en: Your own contact cannot be found in the address book.
eu: Ezin da aurkitu zeure kontaktua helbide-liburuan.

en: _Browse
eu: _Arakatu

en: _Delete
eu: Eza_batu

en: _Edit
eu: E_ditatu

en: _Import/Export
eu: _Inportatu/Esportatu

en: _New Contact
eu: _Kontaktu berria

en: _Remove from this list
eu: K_endu zerrenda honetatik

en: _Search
eu: _Bilatu

en: _View
eu: Iku_si

en: ascending
eu: gorantz

en: by %s
eu: - %s

en: by me
eu: nik

en: contact
eu: kontaktua

en: descending
eu: beherantz

en: female
eu: emakumea

en: in %s
eu: hemen: %s

en: male
eu: gizonezkoa

en: no formatting
eu: formaturik ez

en: to a Contact List
eu: kontaktu-zerrenda batera

en: to a different Address Book
eu: beste helbide-liburu batera
