Turba 3.0-git - en to fi translation catalogue (403 entries)

en: "%s" already exists and was not imported.
fi: "%s" on jo olemassa ja ei tuotu.

en: "%s" updated, but saving the uploaded file failed: %s
fi: "%s" päivitettiin, mutta tuodun tiedoston tallennus epäonnistui: %s

en: "%s" updated.
fi: "%s" päivitetty.

en: "%s" was not copied because it is a list.
fi: "%s" ei kopioitu koska se on lista.

en: "%s" was not moved because it is a list.
fi: "%s" ei siirretty koska se on lista.

en: "Firstname Lastname"  (ie. John Doe)
fi: "Etunimi Sukunimi"  (esim. Matti Meikäläinen)

en: "Lastname, Firstname" (ie. Doe, John)
fi: "Sukunimi, Etunimi" (esim. Meikäläinen, Matti)

en: %d. %s of %s
fi: %d. %s / %s

en: %s added.
fi: %s lisätty.

en: %s file successfully imported.
fi: %s tiedosto tuotiin onnistuneesti.

en: %s in %s
fi: %s / %s

en: %s to %s of %s
fi: %s - %s / %s

en: << Merge this into the first contact
fi: << Yhdistä tämä ensimmäiseen yhteystietoon

en: Access denied to %s
fi: %s käyttö kielletty

en: Add
fi: Lisää

en: Add file
fi: Lisää tiedosto

en: Add to
fi: Lisää kohteeseen

en: Added or updated %d contact, but at least one contact failed: | Added or updated %d contacts, but at least one contact failed:
fi[0]: Lisättiin tai päivitettiin %d yhteystieto, mutta ainakin yksi epäonnistui:
fi[1]: Lisättiin tai päivitettiin %d yhteystietoa, mutta ainakin yksi epäonnistui:

en: Adding contacts is not available.
fi: Yhteystietojen lisääminen ei ole käytettävissä.

en: Address Book
fi: Osoitekirja

en: Address Book Listing
fi: Osoitekirjan selaus

en: Address Books
fi: Osoitekirjat

en: Address book does not exist
fi: Osoitekirjaa ei ole olemassa

en: Address book of %s
fi: Osoitekirjat %s

en: Address book successfully purged.
fi: Osoitekirja tyhjennettiin.

en: Addressbook entry could not be loaded.
fi: Osoitekirjan tietoa ei voitu ladata.

en: Advanced Search
fi: Tarkempi haku

en: All
fi: Kaikki

en: All state removed for your ActiveSync devices. They will resynchronize next time they connect to the server.
fi: Kaikki ActiveSync laitteidesi tilatiedot on nyt poistettu. Laitteet yrittävät synkronoida uudelleen kun ne seuraavan kerran ottavat yhteyttä palvelimeen.

en: Already Exists
fi: On jo olemassa

en: Anniversaries
fi: Vuosipäivät

en: Anniversary
fi: Vuosipäivä

en: Are you sure that you want to delete %s?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa %s?

en: Are you sure that you want to delete the selected contacts?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa valitut?

en: Assistant
fi: Apulainen

en: Assistant Phone
fi: Puhelin (apulainen)

en: Basic Search
fi: Yksinkertainen haku

en: Bind failed: (%s) %s
fi: Yhdistäminen epäonnistui (%s) %s

en: Birthday
fi: Syntymäpäivä

en: Birthdays
fi: Syntymäpäivät

en: Blank name
fi: Tyhjä nimi

en: Browse
fi: Selaa

en: Business Category
fi: Liiketoiminnan luokitus

en: Can't add a group to itself.
fi: Ei voi lisätä ryhmää itseensä.

en: Cancel
fi: Peru

en: Car Phone
fi: Puhelin (auto)

en: Category
fi: Kategoria

en: Change %s sort to %s
fi: Muuta %s järjestys - %s

en: Change Permissions
fi: Muuta oikeuksia

en: Check All/None
fi: Valitse kaikki/Ei mitään

en: Check _All/None
fi: Valitse _kaikki/Ei mitään

en: Children
fi: Lapset

en: Choose an address book
fi: Valitse osoitekirja

en: Choose which address books to use for synchronization with external devices.
fi: Valitse ne osoitekirjat, jotka tulisi synkronoida ulkoisten laitteiden kanssa:

en: Choose which address books to use.
fi: Valitse mitä osoitekirjoja käytetään.

en: Click an address book to sort its columns. Drag columns to re-arrange them. Check a column to enable it.
fi: Napsauta osoitekirjaa järjestääksesi sen sarakkeita. Raahaamalla sarakkeita voit muuttaa niiden järjestystä. Merkitse sarake ottaaksesi sen käyttöön.

en: Close
fi: Sulje

en: Close Search
fi: Sulje haku

en: Column Preferences
fi: Sarakkeiden asetukset

en: Comma separated values
fi: Pilkuilla erotetut arvot

en: Comma separated values (Microsoft Outlook)
fi: Pilkuilla erotetut arvot (Microsoft Outlook)

en: Common Address Extended
fi: Laajennettu osoite (julkinen)

en: Common City
fi: Kaupunki (julkinen)

en: Common Country
fi: Maa (julkinen)

en: Common Phone
fi: Puhelin (julkinen)

en: Common Post Office Box
fi: Postilokero (julkinen)

en: Common Postal Code
fi: Postinumero (julkinen)

en: Common State/Province
fi: lääni tai alue (julkinen)

en: Common Street
fi: Katuosoite (julkinen)

en: Common Video Call
fi: Videopuhelu (julkinen)

en: Communications
fi: Kommunikaatiot

en: Company
fi: Yritys

en: Company Address
fi: Osoite (yritys)

en: Company Phone
fi: Puhelin (yritys)

en: Connection failure
fi: Yhteys epäonnistui

en: Contact Search
fi: Yhteystietojen haku

en: Contacts
fi: Yhteystiedot

en: Contacts displayed:
fi: Näytettävät yhteystiedot:

en: Contacts in list: %s
fi: Yhteystiedot listassa: %s

en: Copy
fi: Kopioi

en: Count
fi: Laske

en: Create
fi: Luo

en: Create Address Book
fi: Luo osoitekirja

en: Create a new Address Book
fi: Luo uusi osoitekirja

en: Create a new Contact List in:
fi: Luo uusi yhteystietolista osoitekirjaan:

en: Created
fi: Luotu

en: De_lete
fi: Po_ista

en: Delete
fi: Poista

en: Delete "%s"
fi: Poista "%s"

en: Delete %s
fi: Poista %s

en: Delete Group "%s"
fi: Poista ryhmä "%s"

en: Delete denied.
fi: Poisto estetty.

en: Delete failed: (%s) %s
fi: Poistaminen epäonnistui: (%s) %s

en: Deleted contact: %s
fi: Poistettiin yhteystieto: %s

en: Deleting contacts is not available.
fi: Yhteystietojen poisto ei ole käytettävissä.

en: Deletion failed
fi: Poistaminen epäonnistui

en: Department
fi: Osasto

en: Description
fi: Kuvaus

en: Display
fi: Näkymä

en: Display Preferences
fi: Näkymän asetukset

en: Download
fi: Tallenna

en: Download vCard
fi: Tallenna VCard

en: Duplicate Search
fi: Kaksoistietojen haku

en: Duplicates of %s
fi: Ovat kaksoistietoja %s

en: Duplicates of %s "%s"
fi: Ovat kaksoistieto %s "%s"

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit "%s"
fi: Muokkaa "%s"

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit Group "%s"
fi: Muokkaa ryhmää "%s"

en: Edit/View Group Members
fi: Muokkaa/Näytä ryhmän jäseniä

en: Email
fi: Sähköposti

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Entries
fi: Merkinnät

en: Error adding %d contact(s) to list.
fi: Tapahtui virhe lisättäessä %d yhteystietoa listalle.

en: Error adding %d of %d requested contact(s) to list.
fi: Tapahtui virhe lisättäessä %d / %d yhteystietoa listalle.

en: Error deleting %d contact. | Error deleting %d contacts.
fi[0]: Tapahtui virhe poistettaessa %d yhteystieto.
fi[1]: Tapahtui virhe poistettaessa %d yhteystietoa.

en: Error deleting %d of %d requested contact. | Error deleting %d of %d requested contacts.
fi[0]: Tapahtui virhe poistettaessa %d / %d osoitetietoa.
fi[1]: Tapahtui virhe poistettaessa %d / %d osoitetietoa.

en: Error removing %d contact(s) from list.
fi: Tapahtui virhe poistettaessa %d osoitetietoa listalta.

en: Error removing %d of %d requested contact(s) from list.
fi: Tapahtui virhe poistettaessa %d / %d osoitetietoa listalta.

en: Error searching the address book: %s
fi: Tapahtui virhe haettaessa osoitekirjasta: %s

en: Export
fi: Vie

en: Export Address Book
fi: Vie osoitekirja

en: Export only the selected contacts.
fi: Vie vain valitut yhteystiedot.

en: Export the following address book completely.
fi: Vie seuraavat osoitekirjat kokonaan.

en: Facebook Friends
fi: Facebook ystävät

en: Failed to add %s to %s: %s
fi: Lisäys %s epäonnistui %s: %s

en: Failed to browse list
fi: Listan selaus epäonnistui.

en: Failed to change name: (%s) %s; Old DN = %s, New DN = %s, Root = %s
fi: Nimen muuttaminen epäonnistui: (%s) %s; Uusi DN = %s, Vanha DN = %s, Juuri = %s

en: Failed to find object to be added: %s
fi: Lisättävän objektin haku epäonnistui: %s

en: Failed to search the address book
fi: Haku osoitekirjasta epäonnistui

en: Failed to search the directory: %s
fi: Haku epäonnistui hakemistosta: %s

en: Favourite Recipients
fi: Suositut vastaanottajat

en: Fax
fi: Faksi

en: Files
fi: Tiedostot

en: Find
fi: Haku

en: Finish
fi: Päätä

en: First Name
fi: Etunimi

en: From
fi: Lähde

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Group
fi: Ryhmä

en: Home Address
fi: Kotiosoite

en: Home Address Extended
fi: Laajennettu kotiosoite

en: Home City
fi: Kotikaupunki

en: Home Country
fi: Kotimaa

en: Home Email
fi: Sähköposti (koti)

en: Home Fax
fi: Faksi (koti)

en: Home Latitude
fi: Korkeuspiiri (koti)

en: Home Longitude
fi: Pituuspiiri (koti)

en: Home Mobile Phone
fi: Matkapuhelin (koti)

en: Home Phone
fi: Puhelin (koti)

en: Home Post Office Box
fi: Postilokero (koti)

en: Home Postal Code
fi: Postinumero (koti)

en: Home State/Province
fi: Lääni tai alue (koti)

en: Home Street Address
fi: Katuosoite (koti)

en: Home Video Call
fi: Videopuhelu (koti)

en: Home Website URL
fi: www-sivuston URL (koti)

en: IM Address
fi: IM osoite

en: Import Address Book, Step %d
fi: Osoitekirjan tuonti, askel %d

en: Import/Export Address Books
fi: Tuo/Vie osoitekirjoja

en: Initials
fi: Nimikirjaimet

en: Instant Messenger
fi: Pikaviestin

en: Invalid ID
fi: Virheellinen ID

en: Invalid address book.
fi: Epäkelpo osoitekirja.

en: Invalid address book: %s
fi: Epäkelpo osoitekirja: %s

en: Invalid contact unique ID
fi: Epäkelpo yhteistietojen yksikäsitteinen ID

en: Invalid email
fi: Virheellinen sähköpostiosoite

en: Invalid entry
fi: Virheellinen merkintä

en: Invalid key specified.
fi: Määritelty avain on virheellinen

en: Invalid name
fi: Virheellinen nimi

en: Job Title
fi: Titteli

en: Kolab Home Server
fi: Kolab kotipalvelin

en: LDAP support is required but the LDAP module is not available or not loaded.
fi: LDAP-tuki on pakollinen, mutta LDAP-moduuli ei ole käytettävissä tai ladattu.

en: LDIF Address Book
fi: LDIF-Osoitekirja

en: Language
fi: Kieli

en: Last Modified
fi: Muokattu viimeksi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last change:
fi: Edellinen muutos:

en: Latitude
fi: Korkeuspiiri

en: List
fi: Lista

en: Location
fi: Paikka

en: Logo MIME Type
fi: Logo MIME-tyyppi

en: Longitude
fi: Pituuspiiri

en: Malformed request.
fi: Epäkelpo pyyntö

en: Manager
fi: Johtaja

en: Mark this as your own contact
fi: Merkitse tämä tieto omaksi yhteystiedoksi

en: Matching
fi: On

en: Maximum Number of Contacts
fi: Yhteystietojen enimmäismäärä

en: Maximum number of pages
fi: Suurin sallittu määrä sivuja.

en: Middle Names
fi: Muut etunimet

en: Missing DN in LDAP source configuration.
fi: DN puuttuu LDAP lähdemäärittelyistä.

en: Mobile Addressbook
fi: Mobiili osoitekirja

en: Mobile Phone
fi: Matkapuhelin

en: Modify failed: (%s) %s
fi: Muokkaus epäonnistui: (%s) %s

en: More Options...
fi: Muut asetukset...

en: More than 1 entry found
fi: Löytyi useampi kuin 1 merkintää

en: Move
fi: Siirrä

en: Mulberry Address Book
fi: Mulberry-osoitekirja

en: Multiple contacts found with same unique ID.
fi: Löytyi useampia yhteystietoja samalla uniikki ID:llä

en: Multiple persons with address [%s], but none with name [%s] already exist
fi: Osoitekirjassa oli monta henkilöä osoitteella [%s], mutta ei ketään nimellä [%s].

en: My Address Book
fi: Oma osoitekirja

en: My Address Books
fi: Omat osoitekirjani

en: Name
fi: Nimi

en: Name Format
fi: Nimen muoto

en: Name Prefixes
fi: Nimen etuliitteet

en: Name Suffixes
fi: Nimen päätteet

en: Name:
fi: Nimi:

en: New Contact
fi: Uusi yhteystieto

en: Next
fi: Seuraava

en: Nickname
fi: Lempinimi

en: No %s entry found for %s
fi: Merkintää %s ei löytynyt %s

en: No Address Books are currently available. Import and Export is disabled.
fi: Ainuttakaan osoitekirjaa ei ole saatavilla. Tuonti/Vienti on estetty.

en: No Address Books are currently available. Searching is disabled.
fi: Ainuttakaan osoitekirjaa ei ole saatavilla. Haku on estetty.

en: No Name
fi: Ei nimeä

en: No address book specified
fi: Ei määriteltyä osoitekirjaa

en: No browseable address books
fi: Selattavia Osoitekirjoja ei ole saatavilla.

en: No contacts found
fi: Ei löytynyt yhteystietoja

en: No contacts match the current filter.
fi: Ei nykyiseen filtteriin täsmääviä yhteystietoja

en: No duplicates found.
fi: Ei löytynyt samoja yhteystietoja.

en: No matching contacts
fi: Ei täsmääviä yhteystietoja

en: No source for favourite recipients exists.
fi: Lähdettä suosituille vastaanottajille ei ole olemassa.

en: No vCard data was found.
fi: vCard tietoja ei löytynyt.

en: None
fi: Ei mitään

en: Not Found
fi: Ei löytynyt

en: Not found
fi: Ei löytynyt

en: Notes
fi: Muistiinpanot

en: Number of items per page
fi: Tietoja lukumäärä sivulla

en: Object not found.
fi: Objektia ei löytynyt.

en: Object with UID %s does not exist!
fi: Objektia UID:lla %s ei ole olemassa!

en: Occupation
fi: Ammatti

en: Office
fi: Toimisto

en: Only one vcard supported.
fi: Tuettuna vain yksi vcard.

en: Organization
fi: Järjestö

en: Other
fi: Muu

en: Other Address
fi: Osoite (muu)

en: Other Address Books
fi: Muut osoitekirjat

en: Other City
fi: Kaupunki (muu)

en: Other Country
fi: Kotimaa (muu)

en: Other Post Office Box
fi: Postilokero (muu)

en: Other Postal Code
fi: Postinumero (muu)

en: Other State/Province
fi: Lääni tai alue (muu)

en: Other Street Address
fi: Katuosoite (muu)

en: Owner
fi: Omistaja

en: PGP Public Key
fi: Julkinen PGP-avain

en: Pager
fi: Hakulaite

en: Permanently delete this contact?
fi: Haluatko lopullisesti poistaa tämän yhteystiedon?

en: Permission denied
fi: Käyttö kielletty

en: Personal
fi: Yksityinen

en: Photo
fi: Valokuva

en: Photo MIME Type
fi: Valokua MIME-tyyppi

en: Pine Address Book
fi: Pine-osoitekirja

en: Please name the new contact list:
fi: Anna nimi uudelle yhteystietolistalle:

en: Previous
fi: Edellinen

en: Private Address Book
fi: Yksityinen osoitekirja

en: Query failed: (%s) %s
fi: Kysely epäonnistui: (%s) %s

en: Radio Phone
fi: Puhelin (radio)

en: Read failed: (%s) %s
fi: Luku epäonnistui: (%s) %s

en: Reading contacts is not available.
fi: Yhteystietojen luku ei ole käytettävissä.

en: Really delete the address book "%s"? This cannot be undone and all contacts in this address book will be permanently removed.
fi: Poistataanko osoitekirja "%s"? Tämä toiminto on peruuttamaton ja kaikki tämän osoitekirjan osoitteet poistuvat lopullisesti.

en: Removing user data is not supported in the current address book storage driver.
fi: Käyttäjätietojen poistaminen ei ole tuettu nykyisessä osoitekirja-ajurissa.

en: Replace existing address book with the imported one? <strong>Warning: This deletes all entries in your current address book.</strong>
fi: Korvaa olemassaoleva osoitekirja tuodulla osoitekirjalla. <strong>Varoitus: Tämä poistaa kaikki merkinnät nykyisestä osoitekirjastasi.</strong>

en: Requested object not found.
fi: Pyydettyä objektia ei löytynyt.

en: Reset to Defaults
fi: Palauta oletukset

en: S/MIME Public Certificate
fi: Julkinen S/MIME-varmenne

en: STARTTLS failed: (%s) %s
fi: STARTTLS epäonnistui: (%s) %s

en: Save
fi: Tallenna

en: Save search as a virtual address book?
fi: Tallenna haku virtuaaliseen osoitekirjaan?

en: Saving contacts is not available.
fi: Yhteystietojen tallennus ei ole käytettävissä.

en: Search
fi: Haku

en: Search duplicates in:
fi: Etsi tuplia osoitekirjassa:

en: Search failed
fi: Haku epäonnistui

en: Search failed: %s
fi: Haku epäonnistui: %s

en: Search for:
fi: Haetaan kohdetta:

en: Searching is not available.
fi: Haku ei ole käytettävissä.

en: Select contact
fi: Valitse yhteystieto

en: Select the address book to export from:
fi: Valitse osoitekirja, josta viedään tietoja:

en: Select the address book to import to:
fi: Valitse osoitekirja, johon tuodaan tietoja:

en: Select the address books that should be used for synchronization with external devices:
fi: Valitse ne osoitekirjat, jotka tulisi synkronoida erillisten laitteiden kanssa:

en: Select the charset of the source file:
fi: Valitse lähdetiedoston merkistö:

en: Select the export format:
fi: Valitse viennissä käytettävä muoto:

en: Select the file to import:
fi: Valitse tiedosto, josta tuodaan tietoja:

en: Select the format of the source file:
fi: Valitse lähdetiedoston muoto:

en: Select the format used to <em>display</em> names:
fi: Valitse missä muodossa nimet <em>esitetään</em>:

en: Select the format used to <em>sort</em> names:
fi: Valitse missä muodossa nimet <em>järjestetään</em>:

en: Select view to display by default and paging preferences.
fi: Valitse oletusnäkymä ja sivutusasetukset.

en: Select which fields to display in the address lists.
fi: Valitse osoitelistassa näytettävät kentät.

en: Select which format to display names.
fi: Voit valita nimien esitysmuodon.

en: Selected address book "%s".
fi: Valittu osoitekirja "%s".

en: Shared Address Books
fi: Jaetut osoitekirjat

en: Shared Directory
fi: Jaettu hakemisto

en: Show Both
fi: Näytä molemmat

en: Show _Contacts
fi: Näytä _yhteystiedot

en: Show _Lists
fi: Näytä _listat

en: Sort Direction
fi: Järjestyksen suunta

en: Sort by %s
fi: Järjestä %s mukaan

en: Sort by %s only
fi: Järjestä vain %s mukaan

en: Sort by %s, then by %s
fi: Järjestä %s mukaan, ja sitten %s mukaan

en: Sources
fi: Lähteet

en: Spouse
fi: Puoliso

en: Successfully added %d contact(s) to list.
fi: Onnistuttiin lisäämään %d yhteytietoa listalle.

en: Successfully added %s to %s
fi: Onnistuttiin lisäämään %s - %s

en: Successfully created the contact list "%s".
fi: Yhteystietolistan "%s" luonti onnistui.

en: Successfully created virtual address book "%s"
fi: Virtuaalisen osoitekirjan "%s" luonti onnistui.

en: Successfully deleted %d contact. | Successfully deleted %d contacts.
fi[0]: Onnistuttiin poistamaan %d yhteystieto.
fi[1]: Onnistuttiin poistamaan %d yhteystietoa.

en: Successfully merged two contacts.
fi: Onnistuttiin yhdistämään kaksi yhteystietoa.

en: Successfully removed %d contact(s) from list.
fi: Onnistuttiin poistamaan %d yhteystietoa listalta.

en: Synchronization Preferences
fi: Synkronoinnin asetukset

en: System
fi: Järjestelmä

en: Tab separated values
fi: Tabulaattorein(TAB) erotetut arvot

en: Target Address Book
fi: Kohde osoitekirja

en: Target Contact List
fi: Kohde yhteystietolista

en: The %s file didn't contain any contacts.
fi: Tiedostossa %s ei ollut ainuttakaan yhteystietoa.

en: The VFS backend needs to be configured to enable attachment uploads.
fi: VFS-taustajärjestelmä pitää olla käytettävissä ennenkuin liitteitä voi tuoda.

en: The address book "%s" does not exist.
fi: Osoitekirjaa "%s" ei ole olemassa.

en: The address book "%s" has been created.
fi: Osoitekirjan "%s" luonti onnistui.

en: The address book could not be purged: %s
fi: Osoitekirjaa ei voitu tyhjentää: %s

en: The address book with your own contact doesn't exist anymore.
fi: Ei ole enää olemassa sitä osoitekirjaa, jossa oli omat yhteystietosi.

en: The addressbook "%s" has been deleted.
fi: Osoitekirja "%s" on poistettu.

en: The addressbook "%s" has been renamed to "%s".
fi: Osoitekirjan "%s" uudeelleen nimeys nimelle "%s" onnistui.

en: The addressbook "%s" has been saved.
fi: Osoitekirja "%s" on tallennettu.

en: The contact you requested does not exist.
fi: Pyytämääsi ohjektia ei ole olemassa.

en: The file "%s" has been deleted.
fi: Poistettiin tiedosto "%s".

en: The import can be finished despite the warnings.
fi: Tuonnin voi suorittaa loppuun vaikka tulisi varoituksia.

en: The requested contact was not found.
fi: Pyydettyä yhteystietoa ei löytynyt.

en: There are no browseable address books.
fi: Selattavia Osoitekirjoja ei ole saatavilla.

en: There are no writeable address books. None of the available address books are configured to allow you to add new entries to them. If you believe this is an error, please contact your system administrator.
fi: Osoitekirjoihin ei voi kirjoittaa. Käytettävissä olevat osoitekirjat eivät salli sinun lisätä niihin uusia osoitteita. Jos epäilet virhetilannetta, niin ota yhteys järjestelmän ylläpitäjään.

en: There is %d contact in this list that is not viewable to you | There are %d contacts in this list that are not viewable to you
fi[0]: Tällä listalla on %d yhteystieto, jonka näyttäminen ei ole sallittu.
fi[1]: Tällä listalla on %d yhteystietoa, joiden näyttäminen ei ole sallittu.

en: There was a problem creating the virtual address book: %s
fi: Tapahtui virhe luotaessa virtuaalista osoitekirjaa: %s

en: There was an error adding the new contact. Contact your system administrator for further help.
fi: Tapahtui virhe uusien yhteystietojen lisäämisessä. Ota yhteyttä järjestelmän ylläpitäjään.

en: There was an error communicating with the ActiveSync server: %s
fi: Tapahtui virhe yhteydessä ActiveSync-palvelimeen: %s

en: There was an error creating a new list.
fi: Tapahtui virhe tehtäessä uutta listaa.

en: There was an error deleting "%s" from the source address book.
fi: Tapahtui virhe poistettaessa "%s" lähteenä käytetystä osoitekirjasta.

en: There was an error deleting this contact: %s
fi: Tapahtui virhe poistettaessa tätä yhteystietoa: %s

en: There was an error displaying the list
fi: Tapahtui virhe näytettäessä listaa

en: There was an error importing the data: %s
fi: Tapahtui virhe tuotaessa tietoa: %s

en: There was an error importing the iCalendar data.
fi: iCalendar-tietojen tuonnissa tapahtui virhe.

en: There was an error removing an address book for %s
fi: Tapahtui virhe poistettaessa osoitekirjaa: %s.

en: There was an error saving the contact. Contact your system administrator for further help.
fi: Tapahtui taletettaessa yhteystietoja. Ota yhteyttä järjestelmän ylläpitäjään.

en: This address book cannot be deleted
fi: Tätä Osoitekirjaa ei voi poistaa

en: This contact has been marked as your own.
fi: Tämä yhteystieto on määritelty omaksi yhteystiedoksi.

en: This file format is not supported.
fi: Tämä tiedostomuoto ei ole tuettu.

en: This person already has a %s entry in the address book
fi: Tällä henkilöllä on jo %s merkintä osoitekirjassa

en: This will be the default address book when adding or importing contacts.
fi: Tämä on oletusosoitekirja kun lisätään tai tuodaan yhteystietoja.

en: Time Zone
fi: Aikavyöhyke

en: Unable to find contact owner.
fi: Yhteystiedon omistajaa ei löytynyt.

en: Unable to load the definition of %s.
fi: Määrityksen %s lukeminen epäonnistui.

en: Unable to save address book "%s": %s
fi: Osoitekirjaa "%s" ei voitu tallentaa: %s

en: Unsupported Content-Type: %s
fi: Ei tuettu Content-Type: %s

en: View Contact
fi: Näytä yhteystiedot

en: View Entry
fi: Näytä yhteystieto

en: View to display by default:
fi: Oletuksena käytettävä näkymä:

en: Work Address
fi: Osoite (työ)

en: Work Address Extended
fi: Laajennettu osoite (työ)

en: Work City
fi: Kapunki (työ)

en: Work Country
fi: Maa (työ)

en: Work Email
fi: Sähköposti (työ)

en: Work Fax
fi: Faksi (työ)

en: Work Latitude
fi: Korkeuspiiri (työ)

en: Work Longitude
fi: Pituuspiiri (työ)

en: Work Mobile Phone
fi: Matkapuhelin (työ)

en: Work Phone
fi: Puhelin (työ)

en: Work Post Office Box
fi: Postilokero (työ)

en: Work Postal Code
fi: Postinumero (työ)

en: Work State/Province
fi: Lääni tai alue (työ)

en: Work Street Address
fi: Katuosoite (työ)

en: Work Video Call
fi: Videopuhelu (työ)

en: Work Website URL
fi: Www-sivusto URL (työ)

en: You are not allowed to create more than %d contacts in "%s".
fi: Ei voi luoda kuin enintään %d yhteystietoa "%s".

en: You are not allowed to delete this addressbook.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä osoitekirjaa.

en: You are not allowed to see this addressbook.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia nähdä tätä osoitekirjaa.

en: You are not connected to Facebook. Create a Facebook connection in the Global Preferences.
fi: Et ole yhteydessä Facebookiin. Luo Facebook yhteys yleisissä asetuksissa.

en: You cannot add new contacts to a virtual address book
fi: Et voi lisätä yhteystietoja virtuaaliseen osoitekirjaan

en: You cannot delete contacts from a virtual address book
fi: Et voi poistaa yhteystietoja virtuaalisesti osoitekirjasta

en: You didn't mark a contact as your own yet.
fi: Et ole vielä merkinnyt omaa yhteystietoa.

en: You do not have permission to view this contact.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia nähdä tätä yhteystietoa.

en: You do not have permission to view this object.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia nähdä tämän objektin tietoja.

en: You do not have permissions to delete this address book.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä osoitekirjaa.

en: You don't have sufficient permissions to read the address book that contains your own contact.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia lukea osoitekirjaa, joka sisältää sinun oman yhteistietosi.

en: You must provide a name for virtual address books.
fi: Sinun pitää antaa nimi virtuaaliselle osoitekirjalle.

en: You must select a target address book.
fi: Sinun pitää ensin valita kohdeosoitekirja.

en: You must select a target contact list.
fi: Sinun pitää valita kohde kontaktilista.

en: You must select at least one contact first.
fi: Sinun pitää ensin valita ainakin yksi yhteystieto.

en: You only have permission to view this contact.
fi: Sinulla on oikeudet vain katsoa tätä yhteystietoa.

en: Your default address book is not browseable.
fi: Oletusosoitekirjasi ei ole selattavissa.

en: Your own contact
fi: Oma yhteistietosi

en: Your own contact cannot be found in the address book.
fi: Omaa yhteystietoasi ei löyty osoitekirjasta.

en: _Browse
fi: _Selaa

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Import/Export
fi: _Tuo/Vie

en: _New Contact
fi: _Uusi yhteystieto

en: _Remove from this list
fi: _Poista tältä listalta

en: _Search
fi: _Haku

en: _View
fi: _Näytä

en: ascending
fi: nouseva

en: by %s
fi: %s

en: by me
fi: itse

en: descending
fi: laskeva

en: female
fi: nainen

en: in %s
fi: - %s

en: male
fi: mies

en: no formatting
fi: ei muotoilua

en: to a Contact List
fi: yhteystietolistaan

en: to a different Address Book
fi: eri osoitekirjaan
