turba - en to gl translation catalogue (233 entries)

en:  Add an IMSP Address Book
gl: Engade unha axenda de enderezos IMSP

en:  Delete IMSP Address Book
gl: Elimina unha axenda de enderezos IMSP

en: "%s" already exists and was not imported.
gl: "%s" xa existe e non se importou.

en: "%s" was not copied because it is a list.
gl: Non se copiou "%s" porque é unha lista.

en: "%s" was not moved because it is a list.
gl: Non se moveu "%s" porque é unha lista.

en: "Firstname Lastname"  (ie. John Doe)
gl: Nome Apelidos (ex.: Xela Gómez Salgueiro)

en: "Lastname, Firstname" (ie. Doe, John)
gl: Apelidos, Nome (ex.: Gómez Salgueiro, Xela)

en: %s added.
gl: Engadiuse %s.

en: %s to %s of %s
gl: %s ao %s de %s

en: %s's Address Book
gl: Axenda de enderezos de %s

en: Access denied to %s
gl: Acceso denegado a %s.

en: Add
gl: Engade

en: Add address book
gl: Engadir unha axenda de enderezos

en: Add file
gl: Engadir un ficheiro

en: Add to
gl: Engade a

en: Adding contacts is not available.
gl: Non se poden engadir contactos.

en: Address Book
gl: Axenda de enderezos

en: Address Book Listing
gl: Listaxe de enderezos

en: Address Books
gl: Axendas de enderezos

en: Address book successfully purged.
gl: Baleirouse correctamente a axenda de enderezos.

en: Address books that will not be displayed:
gl: Axendas de enderezos que non se van mostrar:

en: Advanced Search
gl: Busca avanzada

en: All
gl: Todo

en: Already Exists
gl: Xa existe

en: Are you sure that you want to delete %s?
gl: Está seguro de que desexa eliminar %s?

en: Basic Search
gl: Busca simple

en: Bind failed: (%s) %s
gl: Houbo un fallo ao ligar: (%s) %s

en: Birthday
gl: Aniversario

en: Browse
gl: Examina

en: Business Category
gl: Categoría de negocio

en: Can't add a group to itself.
gl: No se pode engadir un grupo a si mesmo.

en: Check _All/None
gl: Comproba _Todos/Ningún

en: Choose an address book
gl: Elixa unha axenda de enderezos

en: Choose which address books to display, and in what order:
gl: Elixa as axendas de enderezos que quere mostrar e en qué orde:

en: Choose which address books to use.
gl: Elixa a axenda de enderezos que quere usar.

en: Column Options
gl: Opcións da columna

en: Comma separated values
gl: Valores separados por comas

en: Comma separated values (Microsoft Outlook)
gl: Valores separados por comas (Microsoft Outlook)

en: Company
gl: Empresa

en: Company Address
gl: Enderezo do traballo

en: Connection failed: %s
gl: Houbo un fallo na conexión: %s

en: Connection failure
gl: Houbo un fallo na conexión

en: Contact Search
gl: Busca de contactos

en: Contacts in list: %s
gl: Contactos na lista: %s

en: Copy
gl: Copia

en: Create
gl: Crea

en: Create Address Book
gl: Crea unha axenda de enderezos

en: Create a new Contact List in:
gl: Crea unha listaxe nova en:

en: Created
gl: Creouse

en: Delete
gl: Elimina

en: Delete failed: (%s) %s
gl: Houbo un fallo ao eliminar: (%s) %s

en: Deleting contacts is not available.
gl: Non se poden eliminar contactos.

en: Deletion failed
gl: Houbo un fallo ao eliminar

en: Department
gl: Departamento

en: Description
gl: Descrición

en: Display
gl: Visualización

en: Display Options
gl: Opcións de visualización

en: Download
gl: Descarga

en: Download vCard
gl: Descarga vCard

en: Edit
gl: Modifica

en: Edit "%s"
gl: Modifica "%s"

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Error adding %d contact(s) to list.
gl: Houbo un erro ao engadir %d contactos(s) á listaxe.

en: Error adding %d of %d requested contact(s) to list.
gl: Houbo un erro ao engadir %d de %d contacto(s) solicitado(s) á listaxe.

en: Error deleting %d contact(s).
gl: Houbo un erro ao eliminar %d contacto(s).

en: Error deleting %d of %d requested contacts(s).
gl: Houbo un erro ao eliminar %d de %d contacto(s) solicitado(s).

en: Error removing %d contact(s) from list.
gl: Houbo un erro ao eliminar %d contacto(s) da listaxe.

en: Error removing %d of %d requested contact(s) from list.
gl: Houbo un erro ao eliminar %d de %d contacto(s) solicitado(s) da listaxe.

en: Error searching the address book: %s
gl: Houbo un erro ao buscar na axenda de enderezos: %s

en: Export
gl: Exporta

en: Export Address Book
gl: Exporta a axenda de enderezos

en: Export only the selected contacts.
gl: Exporta só os contactos seleccionados.

en: Export the following address book completely.
gl: Exporta as seguintes axendas de enderezos completas.

en: Failed to access the address book: %s
gl: Houbo un fallo ao acceder á axenda de enderezos: %s

en: Failed to add %s to %s: %s
gl: Houbo un fallo ao engadir %s a %s: %s

en: Failed to browse list
gl: Houbo un fallo ao examinar a listaxe

en: Failed to browse the directory
gl: Houbo un fallo ao examinar o directorio

en: Failed to change name: (%s) %s; Old DN = %s, New DN = %s, Root = %s
gl: Houbo un fallo ao cambiar o nome: (%s) %s; DN antigo= %s, DN novo= %s, Raíz = %s

en: Failed to find object to be added: %s
gl: Houbo un fallo ao localizar o obxecto para engadir: %s

en: Failed to search the address book
gl: Houbo un fallo ao buscar na axenda de enderezos

en: Failed to search the directory: %s
gl: Houbo un fallo ao buscar no directorio: %s

en: Files
gl: Ficheiros

en: Find
gl: Localiza

en: Finish
gl: Termina

en: First Name
gl: Nome

en: Freebusy URL
gl: URL de dispoñibilidade

en: From
gl: De

en: Global Address Book
gl: Axenda de enderezos global

en: Group
gl: Grupo

en: Home Address
gl: Enderezo particular

en: Home City
gl: Localidade

en: Home Country
gl: País

en: Home Phone
gl: Teléfono particular

en: Home Postal Code
gl: Código postal

en: Home State/Province
gl: Estado/Provincia

en: Home Street Address
gl: Enderezo particular

en: Import Address Book, Step %d
gl: Importa a axenda de enderezos. Paso %d

en: Import/Export Address Books
gl: Importa/exporta axendas de enderezos

en: Invalid ID
gl: O ID non é válido

en: Invalid email
gl: O enderezo de correo non é válido

en: Invalid entry
gl: A entrada non é válida

en: Invalid key specified.
gl: A clave especificada non é válida.

en: Invalid name
gl: O nome non é válido

en: LDAP support is required but the LDAP module is not available or not loaded.
gl: Cómpre soporte LDAP, pero o módulo LDAP non está accesible ou non se cargou.

en: Last Modified
gl: Última modificación

en: Last Name
gl: Apelidos

en: List
gl: Enumera

en: Matching
gl: que coincida con

en: Maximum Number of Contacts
gl: Número máximo de contactos

en: Maximum number of pages
gl: Número máximo de páxinas

en: Menu List
gl: Listaxe de menú

en: Missing DN in LDAP source configuration.
gl: Falta DN na configuración orixe de LDAP.

en: Mobile Phone
gl: Teléfono móbil

en: Modify failed: (%s) %s
gl: Fallou a modificación: (%s) %s

en: More than 1 entry found
gl: Atopouse máis de 1 entrada

en: Move left
gl: Move á esquerda

en: Move right
gl: Move á dereita

en: Mulberry Address Book
gl: Axenda de enderezos Mulberry

en: Multiple persons with address [%s], but none with name [%s] already exist
gl: Figuran varias persoas co enderezo [%s] pero ningunha aínda co nome [%s]

en: My Address Book
gl: Axenda de enderezos persoal

en: Name
gl: Nome

en: Name Format
gl: Formato do nome

en: New Contact
gl: Novo contacto

en: Next
gl: Seguinte

en: Nickname
gl: Sobrenome

en: No %s entry found for %s
gl: Non se atopou unha entrada %s para %s

en: No contacts found
gl: Non se atoparon contactos

en: No vCard data was found.
gl: Non se atoparon datos vCard.

en: None
gl: Ningún

en: Notes
gl: Notas

en: Number of items per page
gl: Número de ítems por páxina

en: Object not found
gl: Non se atopou o obxecto.

en: Office
gl: Oficina

en: Once you save this option page, the address book will be permanently deleted. If this is not what you want, then you must change your selection to "None".
gl: Cando garde esta páxina de opcións, a axenda de enderezos eliminarase definitivamente. Se non desexa facelo, debe cambiar a selección a "Ningún".

en: Only one vcard supported.
gl: Só se soporta unha vcard.

en: PGP Public Key
gl: Clave PGP pública

en: Permission denied
gl: Denegouse o permiso

en: Pine Address Book
gl: Axenda de enderezos de Pine

en: Please name the new contact list:
gl: Introduza o nome da nova lista de contactos:

en: Previous
gl: Anterior

en: Query failed: (%s) %s
gl: Houbo un fallo na consulta: (%s) %s

en: Read failed: (%s) %s
gl: Houbo un fallo na lectura: (%s) %s

en: Reading contacts is not available.
gl: Non se poden ler os contactos.

en: Remove address book
gl: Eliminar a axenda de enderezos

en: Remove from this list
gl: Elimina desta lista

en: Replace existing address book with the imported one? <strong>Warning: This deletes all entries in your current address book.</strong>
gl: Quere substituír a axenda existente pola importada? <strong>Advertencia: Isto eliminará todas as entradas da súa axenda de enderezos actual.</strong>

en: Requested object not found.
gl: Non se atopou o obxecto solicitado.

en: Reset to Defaults
gl: Restablece os valores predefinidos

en: S/MIME Public Certificate
gl: Certificado S/MIME público

en: STARTTLS failed: (%s) %s
gl: Houbo un fallo en STARTTLS: (%s) %s

en: Save
gl: Garda

en: Saving contacts is not available.
gl: Non se poden gardar os contactos.

en: Search
gl: Busca

en: Search failed
gl: Houbo un fallo na busca

en: Search failed: %s
gl: Houbo un fallo na busca: %s

en: Searching is not available.
gl: Non se poden realizar buscas.

en: Select the address book to export from:
gl: Escolla a axenda de enderezos que quere exportar:

en: Select the address book to import to:
gl: Escolla a axenda de enderezos á que importar:

en: Select the charset of the source file:
gl: Escolla o conxunto de caracteres do ficheiro de orixe:

en: Select the export format:
gl: Escolla o formato de exportación:

en: Select the file to import:
gl: Escolla o ficheiro que quere importar:

en: Select the format of the source file:
gl: Escolla o formato do ficheiro de orixe:

en: Select the format used to display names:
gl: Escolla o formato usado para amosar os nomes:

en: Select which fields to display in the address lists.
gl: Escolla os campos que se verán nas listaxes de enderezos.

en: Select which format to display names.
gl: Escolla o formato en que se amosarán os nomes.

en: Selected address book "%s".
gl: Axenda de enderezos seleccionada "%s".

en: Show %s
gl: Mostra %s

en: Show Contacts
gl: Mostra os contactos

en: Show Lists
gl: Mostra as listaxes

en: Sort Direction
gl: Sentido da ordenación

en: Sources
gl: Fontes

en: Successfully added %d contact(s) to list.
gl: Engadiuse correctamente %d contacto(s) á listaxe.

en: Successfully added %s to %s
gl: Engadiuse correctamente %s a %s.

en: Successfully created the contact list "%s".
gl: A lista de contactos "%s" creouse correctamente.

en: Successfully deleted %d contact(s).
gl: Eliminouse correctamente %d contacto(s).

en: Successfully removed %d contact(s) from list.
gl: Eliminouse correctamente %d contacto(s) da listaxe.

en: Tab separated values
gl: Valores separados por tabuladores

en: The VFS backend needs to be configured to enable attachment uploads.
gl: Hai que configurar o sistema traseiro VFS para permitir a carga de adxuntos.

en: The address book "%s" does not exist.
gl: A axenda de enderezos "%s" non existe.

en: The address book could not be purged: %s
gl: Non se puido baleirar a axenda de enderezos: %s

en: The contact you requested does not exist.
gl: O contacto solicitado non existe.

en: The import can be finished despite the warnings.
gl: Pódese completar a importación a pesar dos avisos.

en: There are no browseable address books.
gl: Non hai ningunha axenda de enderezos en que buscar.

en: There are no writeable address books. None of the available address books are configured to allow you to add new entries to them. If you believe this is an error, please contact your system administrator.
gl: Non hai axendas de enderezos nas que escribir. Ningunha das dispoñibles está configurada para permitirlle engadir entradas nelas. Se pensa que isto é un erro, contacte co administrador do sistema.

en: There was an error adding the new contact. Contact your system administrator for further help.
gl: Produciuse un erro ao engadir o contacto novo. Consulte ao administrador de sistemas para máis información.

en: There was an error creating a new list.
gl: Produciuse un erro ao crear unha listaxe nova.

en: There was an error deleting "%s" from the source address book.
gl: Produciuse un erro ao eliminar "%s" da axenda de enderezos de orixe.

en: There was an error deleting this contact: %s
gl: Produciuse un erro ao borrar o contacto: %s

en: There was an error displaying the list
gl: Produciuse un erro ao mostrar a listaxe

en: There was an error importing the data: %s
gl: Produciuse un erro ao importar os datos: %s

en: There was an error importing the iCalendar data.
gl: Produciuse un erro ao importar os datos de iCalendar.

en: There were no addresses to export.
gl: Non hai enderezos para exportar.

en: These address books will display in this order:
gl: As axendas mostraranse nesta orde:

en: This file format is not supported.
gl: Este formato de ficheiro non está soportado.

en: This person already has a %s entry in the address book
gl: Esta persoa xa ten unha entrada %s na axenda de enderezos.

en: This will be the default address book when adding or importing contacts.
gl: Ésta será a axenda predefinida na que engadir ou importar contactos.

en: Unable to load the definition of %s.
gl: Non se pode cargar a definición de %s.

en: Unsupported Content-Type: %s
gl: Non se soporta este tipo de contido: %s

en: View "%s"
gl: Visualiza "%s"

en: View Contact
gl: Visualiza o contacto

en: View to display by default:
gl: Visualización predefinida para amosar:

en: Website URL
gl: URL do sitio Web

en: Work Address
gl: Enderezo do traballo

en: Work City
gl: Localidade do traballo

en: Work Country
gl: País do traballo

en: Work Phone
gl: Teléfono do traballo

en: Work Postal Code
gl: Código postal do traballo

en: Work State/Province
gl: Estado/provincia do traballo

en: Work Street Address
gl: Enderezo do traballo

en: You are not allowed to create more than %d contacts in "%s".
gl: Non pode crear máis de %d contactos en "%s".

en: You do not have permission to view this contact.
gl: Non está autorizado para ver este contacto.

en: You do not have permission to view this object.
gl: Non está autorizado para ver este obxecto.

en: You must select a target address book.
gl: Ten que seleccionar unha axenda de enderezos de destino.

en: You must select at least one contact first.
gl: Antes ten que seleccionar polo menos un contacto.

en: You only have permission to view this contact.
gl: Só está autorizado para ver este contacto.

en: Your default address book is not browseable.
gl: Non se pode buscar na súa axenda predefinida.

en: [no value]
gl: [sen valor]

en: _Browse
gl: Examina

en: _Contacts
gl: Contactos

en: _Delete
gl: Borra

en: _Import/Export
gl: Importa/Exporta

en: _Lists
gl: Listaxes

en: _My Address Books
gl: Axendas de enderezos

en: _New Contact
gl: Contacto novo

en: _Remove from this list
gl: Elimina desta listaxe

en: _Search
gl: Busca

en: contacts.csv
gl: contactos.csv

en: contacts.tsv
gl: contactos.tsv

en: contacts.vcf
gl: contactos.vcf

en: no formatting
gl: sen formato

en: none
gl: ningún

en: to a Contact List
gl: a unha listaxe de contactos

en: to a different Address Book
gl: unha axenda de enderezos distinta
