HORDE v2.0.0 - en to ar translation catalogue (57 entries)

en: 24 hours
ar: 24 ساعة

en: AM/PM
ar: نهاراً/ليلاً

en: Add pair
ar: أضف ثنائي

en: Address
ar: العنوان

en: Address Book
ar: دفتر عناوين

en: Available fields:
ar: الحقول المتوفرة:

en: Calendar
ar: أجندة

en: Cancel Problem Report
ar: إلغاء البلاغ عن مشكلة

en: Close Window
ar: إغلاق النافذة

en: DD
ar: يوم - رقمين

en: Describe the Problem
ar: شرح المشكلة

en: Error
ar: خطأ

en: Every 15 minutes
ar: كل 15 دقيقة

en: Every 30 seconds
ar: كل 30 دقيقة

en: Every 5 minutes
ar: كل 5 دقيقة

en: Every half hour
ar: كل نصف ساعة

en: Every minute
ar: كل دقيقة

en: Example values:
ar: أمثلة على القيم:

en: Help
ar: المساعدة

en: Horde
ar: هوردي

en: Icons Only
ar: أيقونات فقط

en: Icons with text
ar: أيقونات مع نصوص

en: Imported field: %s
ar: الحقول المستوردة: %s

en: Imported fields:
ar: الحقول المستوردة:

en: Language
ar: اللغة

en: Log in
ar: دخول

en: MM
ar: شهر - رقمين

en: Mail
ar: البريد

en: Menu mode:
ar: وضع المذكرات:

en: Name
ar: الاسم

en: Never
ar: أبداً

en: Notes
ar: ملاحظات

en: Other Information
ar: معلومات آخرى

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Please provide a summary of the problem.
ar: الرجاء تزويدنا ملخص المشكلة.

en: Problem Description
ar: شرح المشكلة

en: Remove pair
ar: إزلة الثنائي

en: Select the date delimiter:
ar: اختر الفواصل للتاريخ:

en: Select the date format:
ar: اختر تنسيق التاريخ:

en: Select the time format:
ar: اختر تنسيق الوقت:

en: Select your preferred language:
ar: إختر لغتك المفضلة:

en: Send Problem Report
ar: أرسل تقريراً بمشكلة حصلت

en: Special Character Input
ar: إدخار حروف خاصة

en: Success
ar: تم بنجاح

en: Tasks
ar: المهمات

en: Text Only
ar: نص فقط

en: Title
ar: اللقب

en: URL
ar: عنوان الإنترنيت

en: Undo Changes
ar: تراجع عن التغييرات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Warning
ar: تنبيه

en: Welcome to %s
ar: أهلا بكم إلى %s

en: Welcome, %s
ar: أهلا وسهلا %s

en: YY
ar: سنة - ××

en: You must describe the problem before you can send the problem report.
ar: يجب شرح المشكلة قبل ارسال تقريراً بها.

en: Your Information
ar: بياناتك:

en: [Problem Report]
ar: [تقرير المشكلة]
