Horde 3.05 - en to ca translation catalogue (838 entries)

en: "%s" was added to the groups system.
ca: "%s" va ser afegit al sistema de grups.

en: "%s" was added to the permissions system.
ca: S'ha afegit '%s' al sistema de llicències.

en: "%s" was not created: %s.
ca: "%s" no es va crear: %s.

en: %.2fMB used of %.2fMB allowed (%.2f%%)
ca: %.2fMB utilitzats de %.2fMB permesos (%.2f%%)

en: %d %s and %s
ca: %d %s i %s

en: %d days until your password expires.
ca: %d dies fins que la contrasenya caduqui.

en: %d minutes
ca: %d minuts

en: %d person likes this | %d persons like this
ca[0]: %d persona li agrada
ca[1]: %d persones els agrada

en: %d to %d of %d
ca: %d al %d de %d

en: %d-day forecast
ca: previsió per al dia %d

en: %s - Notice
ca: Avís - %s

en: %s Configuration
ca: Configuració de %s

en: %s Tasks - Confirmation
ca: %s Tasques - Confirmació

en: %s Terms of Agreement
ca: Condicions del contracte %s

en: %s at %s %s
ca: %s en %s %s

en: %s can interact with your Twitter account
ca: %s pot interactuar amb el teu compte de Twitter

en: %s cannot read information about your Facebook friends.
ca: %s no pot assignar missatges d'estat o publicar qualsevol contingut al Facebook.

en: %s cannot read your stream messages and various other Facebook data items.
ca: %s no pot assignar missatges d'estat o publicar qualsevol contingut al Facebook.

en: %s cannot set your status messages or publish other content to Facebook.
ca: %s no pot assignar missatges d'estat o publicar qualsevol contingut al Facebook.

en: %s is ready to perform the tasks below. Select each operation to run at this time.
ca: %s està llest per realitzar les tasques que s'han seleccionat a sota. Comprova la caixa per qualsevol operació(ns) que vols realitzar en aquest moment

en: , gusting %s %s
ca: , ventós %s %s

en: , variable from %s to %s
ca: , variable de %s a %s

en: 1 Day
ca: Proper dia

en: 1 Month
ca: Mes

en: 1 Week
ca: Setmana

en: 12 Hour Format
ca: format de 12 hores

en: 2 Weeks
ca: Setmana

en: 24 Hour Format
ca: format de 24 hores

en: 24 hours
ca: 24 hores

en: 24-hour format
ca: format de 24 hores

en: 3 Days
ca: Proper dia

en: A device wipe has been requested. Device will be wiped on next syncronization attempt.
ca: S'ha solicitat esborrar un dispositiu. El dispositiu s'esborrarà el proper cop que s'intenti sincronitzar.

en: A newer version (%s) exists.
ca: Existeix una nova versió (%s).

en: A remote wipe for device id %s has been initiated. The device will be wiped during the next synchronisation.
ca: S'ha iniciat una neteja remota pel dispositiu %s. El dispositu s'esborrarà el proper cop que s'intenti sincronitzar.

en: Account Information
ca: _Informació del compte

en: Account Password
ca: Contrasenya del compte

en: Actions
ca: Accions

en: ActiveSync Administration
ca: Administració de Dispositius ActiveSync

en: ActiveSync Devices
ca: Dispositius ActiveSync

en: ActiveSync not activated.
ca: ActiveSync no activat.

en: Add
ca: Afegeix

en: Add Content
ca: Afegeix Contingut

en: Add Here:
ca: Afegeix a continuació:

en: Add Members
ca: Afegeix membres

en: Add a group
ca: Afegeix un nou grup

en: Add a new user:
ca: Afegeix un nou usuari:

en: Add new alarm
ca: Afegeix un nou usuari:

en: Add pair
ca: Afegeix una parella

en: Add user
ca: Afegeix un usuari

en: Added "%s" to the system, but could not add additional signup information: %s.
ca: S'ha afegit "%s" al sistema, però no s'ha pogut afegir més dades sobre l'alta: %s

en: Added "%s" to the system. You can log in now.
ca: S'ha afegit "%s" al sistema. Ara ja pot iniciar la sessió.

en: Adding users is disabled.
ca: S'ha inhabilitat l'opció d'afegir usuaris.

en: Address
ca: Adreça

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Administration
ca: Administració d'usuaris

en: Alarm end
ca: Fi de l'alarma

en: Alarm methods
ca: Mètodes d'alarma

en: Alarm start
ca: Inicia l'alarma

en: Alarm text
ca: Text d'alarma

en: Alarm title
ca: Títol de l'alarma

en: Alarms
ca: Alarmes

en: Alarms have been disabled in the configuration
ca: Les alarmes s'han deshabilitat en la configuració

en: All
ca: Tots

en: All Authenticated Users
ca: Tots els usuaris autenticats

en: All policy keys successfully reset.
ca: Ressetejades amb èxit totes les polítiques de claus.

en: All state removed for your ActiveSync devices. They will resynchronize next time they connect to the server.
ca: Eliminat l'estat de tots els teus dispositius. Es resincronitzarant el proper cop que es connectin al servidor

en: All synchronization sessions deleted.
ca: Esborrades totes les sessions de sincronització.

en: Allow alphanumeric
ca: Permetre alfanumèric

en: Allow any
ca: Permetre regles

en: Allow non-provisionable devices
ca: Reaprovisionament de tots els dispositius

en: Allow only numeric
ca: Permetre només numèric

en: Alternate IMSP Login
ca: Accés IMSP alternatiu

en: Alternate IMSP Password
ca: Contrasenya IMSP alternativa

en: Alternate IMSP Username
ca: Nom d'usuari IMSP alternatiu

en: Alternate email address
ca: Adreça electrònica alternativa

en: Answer
ca: Resposta

en: Application
ca: Aplicació

en: Application Context
ca: Context d'aplicació:

en: Application is ready.
ca: L'aplicació és a punt.

en: Approve
ca: Aprovar

en: Arabic (Windows-1256)
ca: Aràbic (Windows-1256

en: Are you sure you want to delete '%s'?
ca: Estàs segur d'esborrar '%s'?

en: Are you sure you want to remove the signup request for "%s"?
ca: Estàs segur de suprimir la sol·licitud d'alta a "%s"?

en: Are you sure you wish to delete "%s"?
ca: Estàs segur d'esborrar '%s'?

en: Armenian (ARMSCII-8)
ca: Armeni (ARMSCII-8)

en: Ascii Art
ca: gràfic ASCII

en: At least one database schema is outdated.
ca: Heu de seleccionar un compte que vulgueu eliminar.

en: Attachment
ca: Fitxer annexat

en: Attachment Download
ca: Fitxer annexat

en: Attempt to delete a non-existent group.
ca: S'ha intentat suprimir un grup no existent.

en: Attempt to delete a non-existent permission.
ca: S'ha intentat suprimir una autorització no existent.

en: Attempt to edit a non-existent permission.
ca: S'ha intentat editar una autorització no existent.

en: Attempt to edit a non-existent share.
ca: S'ha intentat editar un recurs compartit no existent.

en: Authenticated Applications
ca: Autenticat a:

en: Authorize
ca: Autoritza la lectura:

en: Authorize Access to Friends Data
ca: Autoritzar l'accés a les dades d'amics

en: Authorize Publish
ca: Autoritza la publicació

en: Authorize Read
ca: Autoritza la lectura:

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Available fields:
ca: Camps disponibles:

en: Baltic (ISO-8859-13)
ca: Bàltic (ISO-8859-13)

en: Basic
ca: Bàsic

en: Block
ca: Tipus de bloc

en: Block Settings
ca: Paràmetres del bloc

en: Block Type
ca: Tipus de bloc

en: Bluetooth
ca: Lluna blava

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Both
ca: Ambdós

en: Bottom
ca: A baix

en: Browser
ca: Navegador:

en: Cached Heartbeat (seconds)
ca: Heartbeat en memòria cau (segons)

en: Calendar
ca: Agenda

en: Camera
ca: Camèra

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel Problem Report
ca: Cancel·la l'informe de problemes.

en: Cancel Wipe
ca: Cancel·la la neteja

en: Cannot reset password automatically, contact your administrator.
ca: És impossible reiniciar la contrasenya automàticament, posa't en contacte amb l'administrador.

en: Categories and Labels
ca: Categories i etiquetes

en: Celtic (ISO-8859-14)
ca: Cèltic (ISO-8859-14)

en: Central European (ISO-8859-2)
ca: Europa central (ISO-8859-2)

en: Change
ca: Desfés

en: Change Location
ca: Sentit de classificació.

en: Change Your Password
ca: Canvia la contrasenya

en: Change your personal information.
ca: Canviar opcions de classificació d'arxius.

en: Changing your password is not supported with the current configuration.  Contact your administrator.
ca: La configuració actual no suporta el canvi de contrasenyes. Posa't en contacte amb l'administrador del sistema.

en: Check
ca: Comprova

en: Check for newer versions
ca: Comprova noves versions

en: Checking
ca: Comprovant

en: Chinese Simplified (GB2312)
ca: Xinès simplificat (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
ca: Xinès tradicional (Big5)

en: Choose %s
ca: Tria  %s

en: Choose how to display dates (abbreviated format):
ca: Tria com vols visualitzar les dates (format abreviat):

en: Choose how to display dates (full format):
ca: Tria com vols visualitzar les dates (format complert):

en: Choose how to display times:
ca: Tria com vols visualitzar el temps:

en: Class
ca: Classe

en: Clear Query
ca: Buida la consulta

en: Clear out user: %s
ca: Esborra l'usuari: %s

en: Clear user
ca: Esborra l'usuari

en: Clear user data
ca: Esborra les dades de l'usuari

en: Click on one of your selected address books and then select all fields to search.
ca: Clica a una de les llibretes d'adreces seleccionades i selecciona tots els camps de cerca.

en: Click to Continue
ca: Premi per continuar

en: Client Anchor
ca: Àncora de client

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Clouds
ca: Núvols

en: Codeword frequency
ca: Freqüència de codis

en: Collapse
ca: Redueix

en: Collection id
ca: ID de la col·lecció

en: Color Picker
ca: Selector de color

en: Comics
ca: Còmics

en: Command
ca: Ordre

en: Command Shell
ca: Consola

en: Comments: %d
ca: Comentaris: %d

en: Common Name
ca: El vostre nom

en: Computers
ca: Ordinadors

en: Condition
ca: Condició

en: Conditions
ca: Condicions

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configuration Differences
ca: Diferències de configuració

en: Configuration for syncing with PDAs, Smartphones and Outlook.
ca: Configuració per sincronitzar amb PDAs, Smartphones i Outlook.

en: Configuration is out of date.
ca: La configuració no està actualitzada.

en: Configuration upgrade scripts available
ca: Hi ha disponibles seqüències d'actualització de la configuració

en: Configure %s
ca: Configura %s

en: Confirm Password
ca: Confirmar la contrasenya

en: Continue
ca: Continuar

en: Cookie
ca: Galeta

en: Could not connect to server "%s" using FTP: %s
ca: No s'ha pogut connectar al servidor "%s" mitjançant FTP: %s

en: Could not contact server. Try again later.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor. Prova-ho després.

en: Could not delete configuration upgrade script "%s".
ca: No s'ha pogut esborrar la seqüència d'actualització instal·lada "%s".

en: Could not find authorization for "%s" to interact with your Facebook account. This means that either you have not yet authorized your Facebook account to interact with "%s", or your authorization has expired and must be renewed.
ca: No s'ha pogut trobar una autorització perquè "%s" s'interactuï amb el se compte de Facebook. Això vol dir que bé no ha autoritzat encara que la seva compte de Facebook interactuï amb "%s", o que l'autorització ha caducat i precisa ser renovada

en: Could not find authorization for %s to interact with your Twitter account
ca: No s'ha trobat autorització per %s perquè interaccioni amb el teu compte a Twitter.

en: Could not reset the password for the requested user. Some or all of the details are not correct. Try again or contact your administrator if you need further help.
ca: No s'ha pogut reiniciar la contrasenya per a l'usuari sol·licitat. Alguns detalls o tots no són correctes. Tornar-ho a intentar o, per a més informació, posa't en contacte amb l'administrador del sistema.

en: Could not revert configuration.
ca: No s'ha pogut restaurar la configuració.

en: Could not save a backup configuation: %s
ca: No s'ha pogut desar una configuració de seguretat: %s

en: Could not save configuration upgrade script to: "%s".
ca: No s'ha pogut desar la seqüència d'actualització instal·lada en: "%s".

en: Could not save the configuration file %s. Use one of the options below to save the code.
ca: No s'ha pogut desar l'arxiu de configuració %s. Pots utilitzar una de les opcions per tornar a desar el codi.

en: Could not save the configuration file %s. You can either use one of the options to save the code back on %s or copy manually the code below to %s.
ca: No s'ha pogut desar l'arxiu de configuració %s. Pots utilitzar una de les opcions per tornar a desar el codi en %s o bé copiar manualment el codi següent en %s.

en: Could not write configuration for "%s": %s
ca: No s'ha pogut escriure la configuració per "%s": %s

en: Country
ca: País

en: Create
ca: Crear

en: Create New Identity
ca: Crea una nova identitat

en: Current 4 Phases
ca: 4 fases actuals

en: Current Alarms
ca: Alarmes Actuals

en: Current Locks
ca: Actual

en: Current Sessions
ca: Sessions Actuals

en: Current Time
ca: Temps actual

en: Current Weather
ca: Temps actual

en: Current condition
ca: Condició actual:

en: Cyrillic (KOI8-R)
ca: Ciríl·lic (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
ca: Ciríl·lic (Windows-1251)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
ca: Ciríl·lic/Ucraïnès (KOI8-U)

en: DB access is not configured.
ca: La contrasenya antiga no és correcta.

en: Data
ca: Dades

en: Database
ca: Base de dades

en: Database migration files not found. Please check PEAR's data_dir configuration setting.
ca: No s'han trobat els fitxers de migració de la base de dades. Si us plau, reviseu la configuració del directori de dades PEAR.

en: Date
ca: Data

en: Date Received
ca: S'ha rebut la data

en: Date: %s; time: %s
ca: Data: %s; hora: %s

en: Day
ca: Dia

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default Color
ca: Color predeterminat

en: Default Shell
ca: Intèrpret per defecte

en: Default charset for sending e-mail messages:
ca: El vostre métode de xifratge predeterminat per enviar missatges:

en: Default location to use for location-aware features.
ca: Ubicació per omissió utilitzada per a les opcions que ho necessitin.

en: Definitions
ca: Definicions

en: Delete
ca: Suprimir

en: Delete "%s"
ca: Suprimeix "%s"

en: Delete All SyncML Data
ca: Esborra tota les meves dades SyncML

en: Delete Group
ca: Suprimir grup

en: Deleted configuration upgrade script "%s".
ca: S'ha suprimit la seqüència d'actualització instal·lada "%s".

en: Deleted synchronization session for device "%s" and database "%s".
ca: Esborrades totes les sessions de sincronització pel dispositiu "%s" i base de dades "%s".

en: Describe the Problem
ca: Descriviu el problema

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device Id
ca: ID del dispositiu

en: Device Information
ca: Informació

en: Device Management
ca: Gestor de dispositius

en: Device Type
ca: Dispositiu

en: Device encryption
ca: Sense xifratge

en: Device is Blocked.
ca: El dispositiu s'esborra

en: Device is Wiped. Remove device state to allow device to reconnect.
ca: El dispositiu s'ha netejat. Elimineu l'estat del dispositiu per permetre tornar a connectar.

en: Device successfully removed.
ca: Dispositiu esborrat satisfactòriament

en: Device wipe successfully canceled.
ca: S'ha cancel·lat satisfactòriament l'esborrat del dispositiu.

en: Dew Point
ca: Punt de rosada

en: Dew Point for last hour:
ca: Punt de rosada de la darrera hora:

en: Dew point
ca: Punt de rosada:

en: Disable
ca: Desactivat

en: Disable (not recommended)
ca: Desactivat (desaconsellat)

en: Display 24-hour times?
ca: Vols visualitzar-ho en format de 24 hores?

en: Display Preferences
ca: Visualitza les preferències

en: Display detailed forecast
ca: Visualitza el pronòstic detallat

en: Display forecast (TAF)
ca: Mostra la previsió (TAF)

en: Does the first row contain the field names? If yes, check this box:
ca: La primera fila conté els noms dels camps? En cas afirmatiu, activa aquesta casella:

en: Don't have an account? Sign up.
ca: No disposa de compte? Sol·liciti-la.

en: Download %s
ca: Descarregar %s

en: Download generated configuration as PHP script.
ca: Descarregar la configuració generada com una seqüència PHP.

en: Drugs
ca: Drogues

en: Dynamic
ca: Dinàmic

en: EU VAT identification
ca: Nombre d'Identificació Fiscal d'EU (VAT)

en: Edit
ca: Edita

en: Edit "%s"
ca: Edita  "%s".

en: Edit Preferences for
ca: Edita les Preferències per

en: Edit permissions
ca: Edita permisos

en: Edit permissions for "%s"
ca: Edita els permisos per "%s"

en: Education
ca: Educació

en: Email Address
ca: Adreça electrònica

en: Enable
ca: Activat

en: End Time
ca: Hora de finalització

en: English
ca: Anglès

en: Enter a name for the new category:
ca: Introdueix un nom per la nova categoria:

en: Enter a security question which you will be asked if you need to reset your password, e.g. 'what is the name of your pet?':
ca: Introduïu una pregunta de seguretat que se us formularà si us cal reiniciar la contrasenya, per exemple 'com es diu el vostre animal de companyia?':

en: Error connecting to Facebook. Details have been logged for the administrator.
ca: Error connectant a Twitter. %s Els detalls s'han enregistrat per a l'administrador.

en: Error connecting to Twitter. Details have been logged for the administrator.
ca: Error connectant a Twitter. %s Els detalls s'han enregistrat per a l'administrador.

en: Error connecting to Twitter: %s Details have been logged for the administrator.
ca: Error connectant a Twitter. %s Els detalls s'han enregistrat per a l'administrador.

en: Error deleting synchronization session:
ca: Error eliminiant la sessió de sincronització:

en: Error deleting synchronization sessions:
ca: Error eliminant les sessions de sincronització:

en: Error updating password: %s
ca: Error d'actualització de contrasenya: %s

en: Ethnic
ca: Ètnic

en: Event Invites:
ca: Convidats a l'esdeveniment:

en: Every 15 minutes
ca: Cada 15 minuts

en: Every 2 minutes
ca: Cada 2 minuts

en: Every 30 seconds
ca: Cada 30 segons

en: Every 5 minutes
ca: Cada 5 minuts

en: Every half hour
ca: Cada mitja hora

en: Every hour
ca: Cada hora

en: Every minute
ca: Cada minut

en: Example values:
ca: Valors d'exemple:

en: Execute
ca: Executa

en: Expand
ca: Expandeix

en: Extra Large
ca: Extra Llarg

en: FTP upload of configuration
ca: Puja la configuració per FTP

en: Facebook Integration
ca: Integració amb Facebook

en: Failed unlock attempts before device is wiped
ca: Intents fallits de desbloqueig abans que el dispositiu sigui esborrat

en: Favorite
ca: Escriptura

en: Feed
ca: Introdueix

en: Feed Address
ca: Introdueix l'Adreça

en: Feels Like
ca: Se sent com

en: Fields to search
ca: El formulari de cerca de més avall

en: File Manager
ca: Gestor d'arxius

en: Filter
ca: Filtra

en: Filters
ca: Filtres

en: First Half
ca: Primera meitat

en: First Quarter
ca: Primer quart

en: Food
ca: Menjar

en: Forecast (TAF)
ca: Previsió (TAF)

en: Forecast Days (note that the returned forecast returns both day and night; a large number here could result in a wide block)
ca: Previsió per als dies (tingueu present que la previsió facilitada comprèn el dia i la nit: un nombre elevat podria tenir com a resultat un bloc ample.

en: Forgot your password?
ca: Heu oblidat la contrasenya?

en: Forms
ca: Tempestes

en: Fortune
ca: Dita

en: Fortune type
ca: Tipus de dites

en: Fortunes
ca: Dites

en: Fortunes 2
ca: Dites 2

en: Forums
ca: Fòrums

en: Friend Requests:
ca: Peticions d'amistat:

en: Friends enabled.
ca: Lectura activada

en: From the %s (%s &deg;) at %s %s
ca: des del %s (%s) a les %s %s

en: From the %s at %s %s
ca: des del %s a les %s %s

en: Full Description
ca: Descripció completa

en: Full Moon
ca: Lluna plena

en: Full Name
ca: Nom complet

en: Generate %s Configuration
ca: Es genera la configuració %s

en: Generated Code
ca: Codi generat

en: Get More
ca: Aconsegueix-ne més

en: Global Preferences
ca: Preferències Globals

en: Go
ca: Anar a

en: Goedel
ca: Gödel

en: Google Search
ca: Cerca al Google

en: Greek (ISO-8859-7)
ca: Grec (ISO-8859-7)

en: Group Administration
ca: Gestió de grups

en: Group name
ca: Grup

en: Group was not created: %s.
ca: El grup no s'ha creat: %s

en: Groups
ca: Grups

en: Guest Permissions
ca: Permisos dels visitants

en: HTML Email
ca: Correu HTML

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
ca: Hebreu (ISO-8859-8-I)

en: Height
ca: Alçada

en: Height of stream content (width automatically adjusts to block)
ca: Algura del mapa (l'amplada s'ajusta al bloc automàticament)

en: Help
ca: Ajuda

en: Help _Topics
ca: Temes d'ajuda

en: Hemisphere
ca: Hemisferi

en: Here is the beginning of the file:
ca: Aquest és l'inici del fitxer:

en: Hide Advanced Preferences
ca: Amaga les Preferències Avançades

en: Hide Results
ca: Amaga Resultats

en: Home Directory
ca: Directori d'inici

en: How many fields (columns) are there?
ca: Quants camps (columnes) hi ha?

en: How many seconds before we check for new articles?
ca: Cada quants segons comprovem si hi ha nous articles?

en: Humidity
ca: Humitat

en: Humorists
ca: Humoristes

en: Icons for %s
ca: Icones de %s

en: Identity to use when sending email via ActiveSync.
ca: Identitat utilitzada en enviar correu mitjançant ActiveSync.

en: Identity's name:
ca: Nom d'identitat:

en: If you forgot your password, click
ca: Si heu oblidat la contrasenya, cliqueu

en: Import, Step %d
ca: Importació, pas %d

en: Imported field: %s
ca: Camp importat: %s

en: Imported fields:
ca: Camps importats:

en: In reply to:
ca: En resposta a:

en: In the lists below select both, a field imported from the source file at the left, and the matching field available in your address book at the right. Then hit "Add pair" to mark them for the import. Once your are finished hit "Next".
ca: A la llista de sota selecciona ambdós, un camp importat des d'un fitxer orígen a l'esquerra, i el fitxer que concorda disponible a la teva agenda de la dreta. Llavors apreta "Afegeix parella" per marcar-los i importar-los. Un cop hagis finalitzat apreta "Següent".

en: Incorrect username or alternate address. Try again or contact your administrator if you need further help.
ca: S'ha facilitat un nom d'usuari o una adreça alternativa incorrectes. Torneu-ho a intentar o poseu-vos en contacte amb l'administrador per a més ajuda.

en: Individual Users
ca: Usuaris individuals

en: Information
ca: Informació

en: Inherited Members
ca: Consulta membres

en: Insert an email address to which you can receive the new password:
ca: Insereix una adreça de correu per rebre la nova contrasenyaInseriu una adreça electrònica a la qual podeu rebre la nova contrasenya:

en: Insert the required answer to the security question:
ca: Inseriu la resposta a la pregunta de seguretat:

en: Invalid VAT identification number format.
ca: Format del nombre d'identificació VAT és invalid.

en: Invalid action %s
ca: Acció invalida %s

en: Invalid application.
ca: Aplicació no vàlida.

en: Invalid hash.
ca: Hash invàlid.

en: Invalid parent permission.
ca: L'autorització paterna no és vàlida.

en: Inventory
ca: Inventari

en: Japanese (ISO-2022-JP)
ca: Japonès (ISO-2002-JP)

en: JavaScript is either disabled or not available on your browser. You are restricted to the minimal view.
ca: O el seu navegador no disposa de JavaScript o està desactivat. Està limitat a la vista Mínima.

en: Just now...
ca: Ara mateix...

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: Kids
ca: Nois

en: Korean (EUC-KR)
ca: Coreà (EUC-KR)

en: Language
ca: Idioma

en: Large
ca: Gros

en: Last Half
ca: Darrera meitat

en: Last Password Change
ca: Darrer canvi de contrasenya

en: Last Quarter
ca: Darrer quart

en: Last Sync Time
ca: L'última hora sincronitzada

en: Last Updated:
ca: Darrera actualització:

en: Last login: %s
ca: Darrera connexió: %s

en: Last login: %s from %s
ca: Darrera connexió: %s de %s

en: Last login: Never
ca: Darrera connexió:

en: Last synckey
ca: L'última hora sincronitzada

en: Latest
ca: Últim

en: Law
ca: Llei

en: Like
ca: Agrada

en: Linux Cookie
ca: Galeta Linux

en: List Tables
ca: Llistar les taules

en: Listing alarms failed: %s
ca: Ha fallat el llistat d'alarmes: %s

en: Listing locks failed: %s
ca: Ha fallat el llistat d'alarmes: %s

en: Listing sessions failed: %s
ca: Ha fallat el llistat de sessions: %s

en: Listing users failed with this error message: %s
ca: El llistat d'usuaris ha fallat amb el següent missatge d'error: %s

en: Listing users failed.
ca: La llista d'usuaris està inhabilitada.

en: Listing users is disabled.
ca: La llista d'usuaris està inhabilitada.

en: Literature
ca: Bibliografia

en: Local time: %s %s (UTC %s)
ca: Hora local:  %s %s (UTC %s)

en: Locale and Time
ca: Idioma i hora

en: Location
ca: Ubicació

en: Lock User
ca: Usuari

en: Locks
ca: Usuari

en: Log in
ca: Inicia la sessió

en: Log out
ca: Sur_t

en: Logged in to Facebook
ca: Connectat a Facebook

en: Login failed because your username or password was entered incorrectly.
ca: Hi ha hagut un error de connexió perquè heu introduït incorrectament el nom d'usuari o la contrasenya.

en: Login failed.
ca: Ha fallat la connexió.

en: Login to %s
ca: Ves a %s

en: Login to Facebook and authorize %s
ca: Entra al Facebook i autoritza %s

en: Login to Twitter and authorize %s
ca: Entra al Twitter i autoritza %s

en: Logout
ca: Sortir

en: Love
ca: Amor

en: Magic
ca: Màgic

en: Mail
ca: Correu

en: Mail Admin
ca: Administrador de correu

en: Manage the list of categories you have to label items with, and colors associated with those categories.
ca: Gestioneu la llista de categories amb les quals heu d'etiquetar els elements, i els colors associats amb aquestes categories.

en: Manage your ActiveSync devices.
ca: Gestiona els dispositius ActiveSync

en: Matching fields:
ca: Camps que coincideixin:

en: Max temp last 24 hours:
ca: Temperatura màxima de les darreres 24 hores:

en: Max temp last 6 hours:
ca: Temperatura màxima de les darreres 6 hores:

en: Maximum Email age
ca: Nombre màxim de pàgines

en: Maximum Number of Portal Blocks
ca: Nombre màxim de blocs de portal

en: Maximum attachment size in bytes
ca: Mida màxima del fitxer adjunt

en: Maximum number of devices
ca: Nombre màxim de pàgines

en: Maximum number of entries to display
ca: Nombre màxim d'entrades per mostrar

en: Medicine
ca: Medicina

en: Medium
ca: Mitjà

en: Members
ca: Membres

en: Mentions
ca: Definicions

en: Metar Weather
ca: Temps de METAR

en: Metric
ca: Mètric

en: Min temp last 24 hours:
ca: Temperatura mínima de les darreres 24 hores:

en: Min temp last 6 hours:
ca: Temperatura mínima de les darreres 6 hores:

en: Minimum PIN length
ca: Longitud mínima de PIN

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lani

en: Missing configuration.
ca: Configuració de %s

en: Mobile (Minimal)
ca: Mòbil (Mínim)

en: Mobile (No JavaScript)
ca: Mòbil (sense JavaScript)

en: Mobile (Smartphone/Tablet)
ca: Mòbil (Smartphone/Tablet)

en: Mobile Optimized Apps
ca: Aplicacions optimitzades per a mòbils

en: Mode
ca: Moderat

en: Model
ca: Moderat

en: Module is up-to-date.
ca: El mòdul està actualitzat.

en: Monday
ca: dilluns

en: Moon Phases
ca: Fases lunars

en: My Account
ca: El meu compte

en: My Account Information
ca: La meva identitat

en: My Facebook Stream
ca: El

en: My Portal
ca: El meu portal

en: My Portal Layout
ca: Disseny del meu portal

en: NO, I Do NOT Agree
ca: NO, NO hi estic d'acord

en: NOTE: WIPING A DEVICE MAY RESET IT TO FACTORY DEFAULTS. PLEASE MAKE SURE YOU REALLY WANT TO DO THIS BEFORE REQUESTING A WIPE
ca: OBSERVACIÓ: L'ESBORRAT D'UN DISPOSITIU POT REINICIAR-LO A L'ESTAT INICIAL DE FÀBRICA. ASSEGUREU-VOS QUE REALMENT VOL FER-HO ABANS DE EXECUTAR-HO.

en: Name
ca: Nom

en: Never
ca: Mai

en: New Category
ca: Nova categoria

en: New Messages:
ca: Missatges nous:

en: New Moon
ca: Lluna nova

en: New Username (optional)
ca: Nou nom d'usuari (opcional)

en: New password
ca: Nova contrasenya

en: New passwords don't match.
ca: Les noves contrasenyes no coincideixen.

en: News
ca: Missatges

en: Next
ca: Següent

en: Next 4 Phases
ca: 4 fases següents

en: No Sound
ca: Sense so

en: No available configuration data to show differences for.
ca: No es disposen de dades de configuració per mostrar les diferències.

en: No change.
ca: Sense canvis.

en: No icons found.
ca: No s'ha trobat cap icona.

en: No items to display
ca: Sense tasques visibles

en: No location is set.
ca: No s'ha definit una ubicació.

en: No offensive fortunes
ca: No es permeten les dites ofensives.

en: No pending signups.
ca: No hi ha altes pendents.

en: No push while roaming
ca: No actualitzar mentre s'estigui en itinerància

en: No security question has been set. Please contact your administrator.
ca: S'ha reiniciat la teva contrasenya, revisa el correu electrònic i inicia la sessió amb la nova contrasenya.

en: No stable version exists yet.
ca: Existeix una nova versió (%s).

en: No username specified.
ca: No s'ha especificat un nom d'usuari.

en: No version found in original configuration. Regenerate configuration.
ca: No s'ha trobat la versió en la configuració original. Regenereu la configuració.

en: No version found in your configuration. Regenerate configuration.
ca: No s'ha trobat la versió en la configuració. Regenereu la configuració.

en: NoSQL indices are ready.
ca: Icones de %s

en: NoSQL indices for %s
ca: Icones de %s

en: NoSQL indices out of date.
ca: La configuració no està actualitzada.

en: None
ca: Cap

en: Nordic (ISO-8859-10)
ca: Nòrdic (ISO-8859-10)

en: Northern Hemisphere
ca: Hemisferi nord

en: Not Provisioned
ca: No s'ha proveit

en: Nothing to browse, go back.
ca: No hi ha res a visualitzar, retrocediu.

en: Number of articles to display
ca: Nombre d'articles per mostrar

en: Number of seconds to wait to refresh
ca: Nombre de segons fins refrescar

en: OS
ca: SO

en: Object Browser
ca: Creador de l'objecte

en: Object Creator
ca: Creador de l'objecte

en: Offense filter
ca: Filtre d'infraccions

en: Office
ca: Oficina

en: Old and new passwords must be different.
ca: La contrasenya antiga i la nova han de ser diferents.

en: Old password
ca: Contrasenya antiga

en: Old password is not correct.
ca: La contrasenya antiga no és correcta.

en: Only offensive fortunes
ca: Només missatges ofensius

en: Only the owner or system administrator may change ownership or owner permissions for a share
ca: Només el propietari o l'administrador de sistemes pot canviar la propietat o els permisos del propietari per a recursos compartits

en: Operating System
ca: Sistema operatiu

en: Or enter a user name:
ca: O introdueix un nom d'usuari:

en: Other Information
ca: Altra informació

en: Other Options
ca: Altres opcions

en: Others
ca: Altre

en: Owner
ca: Propietari

en: Owner:
ca: Propietari:

en: PHP Code
ca: Codi PHP

en: PHP Shell
ca: Intèrpret d'ordres PHP

en: POP/IMAP Email accounts
ca: Comptes de correu POP/IMAP

en: POSIX extension is missing
ca: No es troba l'extensió POSIX.

en: P_HP Shell
ca: Intèrpret d'ordres P_HP

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password Complexity
ca: Complexitat de la contrasenya

en: Password changed successfully.
ca: La contrasenya s'ha canviat amb èxit.

en: Passwords must match.
ca: Les contrasenyes han de coincidir.

en: Paste
ca: Enganxar

en: Pending Signups:
ca: Altes pendents:

en: People
ca: Gent

en: Perform Login Tasks
ca: Executa Tasques d'Autenticació

en: Permission "%s" not deleted.
ca: Permís "%s" no eliminat.

en: Permissions
ca: Permisos

en: Permissions Administration
ca: Administrador de permisos

en: Personal Information
ca: Dades personals

en: Pets
ca: Animals de companyia

en: Phone Number
ca: Novembre

en: Photos
ca: Fotos

en: Platitudes
ca: Tòpics

en: Please enter a password.
ca: Si us plau introdueix la contrasenya.

en: Please enter a username.
ca: Si us plau introdueix un nom d'usuari.

en: Please provide a summary of the problem.
ca: Proporcioneu un resum del problema.

en: Please read the following text. You MUST agree with the terms to use the system.
ca: Llegeixi el text següent. Ha d'acceptar els termes si vol usar el sistema.

en: Pokes:
ca: Tocs:

en: Politics
ca: Política

en: Position of reply text when replying to email on your device. Note that some devices will always send the citation string at the end of the reply text.
ca: Posició del text de resposta quan es respon a un correu electrònic al dispositiu. Tingueu en compte que alguns dispositius poden enviar la cita del missatge original al final del text de resposta.

en: Post
ca: Enviar

en: Posted %s
ca: Publicat %s

en: Posted %s via %s
ca: Publicat %s via %s

en: Precipitation for last %d hour:  | Precipitation for last %d hours:
ca[0]: Precipitació durant la darrera %d hora:
ca[1]: Precipitació durant les darreres %d hores:

en: Precipitation%schance
ca: Probabilitat%sde precipitació

en: Pressure
ca: Pressió

en: Pressure at sea level:
ca: Pressió al nivell del mar:

en: Principal
ca: Director

en: Problem Description
ca: Descripció del problema

en: Provisioned
ca: Provist

en: Provisioning
ca: Provist

en: Publish enabled.
ca: Publicació activada.

en: Query
ca: Consulta

en: Random Fortune
ca: Dita aleatòria

en: Read
ca: Llegiu

en: Read enabled.
ca: Lectura activada

en: Really delete "%s"? This operation cannot be undone.
ca: Confirmeu que voleu suprimir "%s"? Aquesta operació no es pot desfer.

en: Really remove user data for user "%s"? This operation cannot be undone.
ca: Confirmeu que voleu suprimir les dades de l'usuari per a l'usuari "%s"? Aquesta operació no es pot desfer.

en: Refresh Dynamic Menu Elements:
ca: Refrescar els elements del menú dinàmics

en: Refresh Portal View:
ca: Refrescar la visualització del portal

en: Refresh rate:
ca: Quota de refresc

en: Regular Apps
ca: Expressió regular

en: Remarks
ca: Comentaris

en: Remote Host
ca: Host Remot:

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove pair
ca: Suprimeix la parella

en: Remove saved script from server's temporary directory.
ca: Suprimeix la seqüència desada del directori temporal del servidor.

en: Remove user
ca: Suprimeix l'usuari

en: Remove user: %s
ca: Suprimeix l'usuari: %s

en: Reply
ca: Contesta

en: Require PIN
ca: Sol·licitat

en: Require S/MIME Encryption
ca: Controleu el suport de S/MIME per a %s.

en: Require S/MIME Signature
ca: Missatge signat amb S/MIME

en: Reset
ca: Reinicia

en: Reset Password
ca: Reiniciar la contrasenya

en: Reset all device state
ca: Netejar l'estat del dispositiu

en: Reset your password
ca: Reiniciar la contrasenya

en: Restore Last Query
ca: Recupera la darrera consulta

en: Results
ca: Resultats

en: Results for %s
ca: Resultats sobre %s

en: Retweet
ca: Repiula

en: Retweeted by %s
ca: Repiulat per %s

en: Retype new password
ca: Reescribir contrasenya nova

en: Revert Configuration
ca: Restaurar la configuració

en: Riddles
ca: Enigmes

en: Run
ca: Executar

en: Run Login Tasks
ca: Evita les Tasques d'Accés

en: SD card
ca: Targeta SD

en: SD card encryption
ca: Sense xifratge

en: SMS Text messages
ca: Missatges contestats

en: SQL DB schema is out of date.
ca: La configuració no està actualitzada.

en: SQL DB schema is ready.
ca: La configuració està actualitzada.

en: SQL Shell
ca: Intèrpret d'ordres SQL

en: S_QL Shell
ca: Intèrpret d'ordres SQL

en: Save
ca: Desa

en: Save "%s"
ca: Desa "%s"

en: Save and Finish
ca: Desa i Acaba

en: Save generated configuration as a PHP script to your server's temporary directory.
ca: Desa la configuració generada com una seqüència PHP en el directori temporal del servidor.

en: Saved configuration upgrade script to: "%s".
ca: S'ha desat la seqüència actualitzada de configuració a: "%s".

en: Science
ca: Ciència

en: Scope
ca: Àmbit

en: Sea_rch
ca: Cerca

en: Search
ca: Cerca

en: Search:
ca: Cerca:

en: Seconds of inactivity before device should lock
ca: Segons d'inactivitat abans que el dispositiu hagi de bloquejar-se

en: Select a group to add:
ca: Selecciona un grup i afegeix-lo:

en: Select a new owner:
ca: Selecciona un nou propietari

en: Select a server
ca: Selecciona un servidor

en: Select a user to add:
ca: Selecciona un usuari per afegir:

en: Select all fields to search when expanding addresses.
ca: Selecciona els camps per cercar quan ampliis adreces.

en: Select the date and time format:
ca: Selecciona el format de la data:

en: Select the date delimiter:
ca: Selecciona el delimitador de la data:

en: Select the date format:
ca: Selecciona el format de la data:

en: Select the day and time order:
ca: Selecciona el format de la data:

en: Select the identity you want to change
ca: Selecciona la identitat que vols canviar

en: Select the time delimiter:
ca: Selecciona el delimitador de l'hora:

en: Select the time format:
ca: Selecciona el format de l'hora:

en: Select your color scheme.
ca: Selecciona la combinació de colors.

en: Select your preferred language:
ca: Selecciona l'idioma preferit:

en: Send Problem Report
ca: Enviar l'informe dels problemes

en: Server Id
ca: Servidor

en: Server Time
ca: Hora del servidor

en: Session Administration
ca: Administrador de permisos

en: Session Timestamp
ca: Marca de Temps de la Sessió:

en: Set preferences to allow you to reset your password if you ever forget it.
ca: Defineix les opcions que et  permeten reiniciar la contrasenya si mai l'oblides.

en: Set up integration with your Facebook account.
ca: Defineix la integració amb el compte de Facebook

en: Set up integration with your Twitter account.
ca: Defineix la integració amb el compte de Twitter.

en: Set your preferred language, timezone and date preferences.
ca: Defineix l'idioma preferit, la zona horària i les opcions de data.

en: Set your startup application, color scheme, page refreshing, and other display preferences.
ca: Defineix l'aplicació d'inici, la combinació de colors, el refrescament de les pàgines i altres opcions de visualització.

en: Several locations possible with the parameter: %s
ca: Hi ha diverses ubicacions possibles amb el paràmetre: %s

en: Short Summary
ca: Resum breu

en: Should access keys be defined for most links?
ca: Voleu definir les claus d'accés per a la major part d'enllaços?

en: Show
ca: Mostra

en: Show Advanced Preferences
ca: Mostra les Preferències Avançades

en: Show All Preferences Groups
ca: Mostra les Preferències Avançades

en: Show differences between currently saved and the newly generated configuration.
ca: Mostra les diferències entre la configuració desada i la nova.

en: Show extra detail?
ca: Vols més detalls?

en: Show last login time when logging in?
ca: Vols visualitzar l'hora de la darrera sessió en iniciar?

en: Show notifications
ca: Mostra les notificacions

en: Skip Login Tasks
ca: Evita les Tasques d'Accés

en: Small
ca: Petit

en: Snow depth:
ca: Gruix de neu:

en: Snow equivalent in water:
ca: Equivalent de la neu en aigua:

en: Songs & Poems
ca: Cançons i poemes

en: South European (ISO-8859-3)
ca: Sud-europeu (ISO-8859-3)

en: Southern Hemisphere
ca: Hemisferi sud

en: Spam
ca: Correu brossa

en: Sports
ca: Esports

en: Standard
ca: Estàndard

en: Start Time
ca: Hora d'inici

en: State Management
ca: Gestiona l'Estat

en: Status
ca: Estat

en: Status unable to be set.
ca: No és possible d'establir l'estat.

en: Stream
ca: Corrent

en: Submitted request to add "%s" to the system. You cannot log in until your request has been approved.
ca: S'ha enviat una sol·licitud d'alta de "%s" en el sistema. No podrà iniciar sessió fins que s'hagi aprovat la sol·licitud.

en: Succesfully connected your Facebook account or updated permissions.
ca: Connecta't de forma satisfactòria  al compte de Facebook.

en: Success
ca: Èxit

en: Successfully added "%s" to the system.
ca: "%s" afegit al sistema amb èxit.

en: Successfully cleared data for user "%s" from the system.
ca: S'han eliminat correctament les dades de l'usuari "%s" del sistema.

en: Successfully deleted "%s".
ca: "%s" Eliminat amb èxit.

en: Successfully removed "%s" from the system.
ca: "%s" eliminat del sistema amb èxit

en: Successfully reverted configuration. Reload to see changes.
ca: S'ha restaurat correctament la configuració. Actualitzeu per veure els canvis.

en: Successfully saved backup configuration.
ca: S'ha desat correctament la configuració de còpia.

en: Successfully updated "%s"
ca: "%s" actualitzat correctament

en: Successfully wrote %s
ca: S'ha escrit correctament '%s'

en: Sun Rise
ca: Sortida del sol

en: Sun Set
ca: Posta del sol

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Sunrise
ca: Sortida del sol

en: Sunrise/Sunset
ca: Sortida del sol/Posta del sol

en: Sunset
ca: Posta del sol

en: Sync all
ca: Sincronitzar tots

en: Syndicated Feed
ca: Canal Sindicat

en: Tag Cloud
ca: Núvol d'etiquetes

en: Tasks
ca: Tasques

en: Temp for last hour:
ca: Temperatura durant la darrera hora:

en: Temperature
ca: Temperatura

en: Temperature%s(%sHi%s/%sLo%s)
ca: Temperatura<br />(%sAlta%s/%sBaixa%s) &graus;%s

en: Temporarily unable to connect with Facebook, Please try again.
ca: No és possible de connectar amb Facebook de forma temporal. Si us plau, prova-ho de nou.

en: Temporarily unable to contact Twitter. Please try again later.
ca: No és possible de connectar amb Twitter de forma temporal. Si us plau, prova-ho de nou.

en: Thai (TIS-620)
ca: Tailandès (TIS-620)

en: The Remote Wipe for device id %s has been cancelled.
ca: S'ha cancel·lat l'esborrat remot del despositiu id %s.

en: The alarm has been deleted.
ca: L'alarma s'ha suprimit.

en: The alarm has been saved.
ca: L'alarma s'ha guardat.

en: The configuration for %s cannot be updated automatically. Please update the configuration manually.
ca: No es pot actualitzar automàticament la configuració de %s. Si us plau faci-ho de forma manual.

en: The default e-mail address to use with this identity:
ca: L'e-mail per defect per utilitzar amb aquesta identitat:

en: The lock has been removed.
ca: L'alarma s'ha guardat.

en: The member state service could not be reached in time. Try again later or with a different member state.
ca: No s'ha pogut contactar a temps amb el servei de l'Estat Membre. Prova-ho després amb un altre Estat Membre.

en: The member state service is currently not available. Try again later or with a different member state.
ca: El servei de l'Estat Membre no està disponible. Prova-ho després amb un altre Estat Membre.

en: The provided country code is invalid.
ca: El codi de país no és vàlid

en: The service is currently not available. Try again later.
ca: El servei no està disponible actualment. Prova-ho més tard.

en: The service is currently too busy. Try again later.
ca: El servei està massa ocupat actualment. Prova-ho més tard.

en: The signup request for "%s" has been removed.
ca: S'ha eliminat la sol·licitud d'alta de "%s".

en: The signup request for user "%s" has been removed.
ca: S'ha eliminat la sol·licitud d'alta de l'usuari "%s".

en: The state for device id %s has been reset. It will resynchronize next time it connects to the server.
ca: Eliminat l'estat del dispositiu %s. Es resincronitzarant el proper cop que es connectin al servidor

en: The test script is currently enabled. For security reasons, disable test scripts when you are done testing (see horde/docs/INSTALL).
ca: La seqüència de test està activada. Per raons de seguretat, desactiva la seqüència de test quan hagis acabat de testejar (veure horde/docs/INSTALL).

en: The user "%s" already exists.
ca: Ja existeix l'usuari "%s".

en: The user "%s" does not exist.
ca: No existeix l'usuari "%s".

en: There was a problem adding "%s" to the system: %s
ca: Hi ha hagut un problema afegint "%s" al sistema: %s

en: There was a problem clearing data for user "%s" from the system:
ca: Hi ha hagut un problema en esborrar informació de l'usuari "%s" del sistema:

en: There was a problem removing "%s" from the system:
ca: Hi ha hagut un problema en eliminarr "%s" del sistema:

en: There was a problem updating "%s": %s
ca: Hi ha hagut algun problema actualitzant "%s": %s

en: There was an error communicating with the ActiveSync server: %s
ca: S'ha produït un error en contactar Twitter: %s

en: There was an error contacting Twitter: %s
ca: S'ha produït un error en contactar Twitter: %s

en: There was an error in the configuration form. Perhaps you left out a required field.
ca: S'ha produït un error en el formulari de configuració. Potser us heu descuidat d'emplenar un camp necessari.

en: There was an error making the request: %s
ca: Hi ha hagut un error executant la comanda: %s

en: There was an error obtaining your Facebook session. Please try again later.
ca: S'ha produït un error en obtenir la sessió Facebook. Torneu a provar més endavant.

en: There was an error removing global data for %s. Details have been logged.
ca: Hi ha hagut un error esborrant dades globals per %s. Els detalls han quedat enregistrats.

en: There was an error with the requested permissions
ca: S'ha produït un error en moure l'acte: %s

en: This VAT identification number is invalid.
ca: Aquest Nombre d'Identificació Fiscal (VAT) és invalid

en: This VAT identification number is valid.
ca: Aquest Nombre d'Identificació Fiscal (VAT) és valid

en: This will cause all devices to resyncronize all items.
ca: Reinicia l'estat de tots els dispositius.

en: This will cause your devices to resyncronize all items.
ca: Reinicia l'estat de tots els dispositius.

en: Tickets
ca: Tiquets

en: Time Tracking
ca: Control de temps

en: Time format
ca: Format horari

en: Timestamp or unknown
ca: Marca de temps o desconeguda

en: Timestamps of successful synchronization sessions
ca: Marca de temps de sessions de sincronització satisfactòries

en: Title
ca: Títol

en: To exclude a particular field form the import or to correct a wrong match select a field in the lists below and hit "Remove pair".
ca: Per excloure un camp en particular des de l'importació o per corregir una coincidència errònia, selecciona un camp de la següent llista i pareta "Eliminar parella"

en: To select multiple fields, hold down the Control (PC) or Command (Mac) while clicking.
ca: Per seleccionar diversos camps, mantingueu pitjada la tecla Control (PC) o Command (Mac) mentre cliques.

en: Today
ca: Avui

en: Tomorrow
ca: Demà

en: Top
ca: Per a

en: Translations
ca: Traduccions

en: Turkish (ISO-8859-9)
ca: Turc (ISO-8859-9)

en: Tweet
ca: Piulada

en: Twitter Integration
ca: Integració de Twitter

en: Twitter Timeline
ca: Timline de Twitter

en: Twitter Timeline for %s
ca: El Timeline de Twitter per %s

en: Twitter not enabled.
ca: No s'ha trobat el filtre.

en: Unable to delete "%s": %s.
ca: No es pot eliminar "%s":%s

en: Unable to set like.
ca: No s'ha pogut establir el m'agrada.

en: Unable to validate the request token. Please try your request again.
ca: No s'ha pogut validar el testimoni de sol·licitud. Si us plau torni a realitzar de nou la seva sol·licitud.

en: Unavailable
ca: El servei no està disponible

en: Unblock
ca: Tipus de bloc

en: Undo Changes
ca: Desfés els canvis

en: Unfavorite
ca: Escriptura

en: Unfiled
ca: Sense categoria

en: Units
ca: Unitats

en: Unknown
ca: Data desconeguda

en: Unlock
ca: Tipus de bloc

en: Unsupported action.
ca: Tipus de contingut no suportat: %s

en: Update
ca: Actualitzar

en: Update %s
ca: Actualitzar %s

en: Update %s schema
ca: Actualitzar %s

en: Update all DB schemas
ca: Actualitzar %s

en: Update all configurations
ca: Es genera la configuració %s

en: Update user
ca: Actualitzar l'usuari

en: Updated "%s".
ca: S'ha actualitzat  "%s".

en: Updated schema for %s.
ca: Actualitzat: %s.

en: Upload
ca: Carregar

en: Uploaded all application configuration files to the server.
ca: Carregats tots els fitxers de configuració de l'aplicació al servidor.

en: Use Horde Default
ca: Usa els valors predeterminats de l'Horde

en: Use if name/password is different for IMSP server.
ca: Utilitzeu si el nom o la contrasenya són diferents al servidor IMSP.

en: User
ca: Usuari

en: User Administration
ca: Administració d'usuaris

en: User Agent
ca: Agent d'usuari:

en: User Name
ca: Nom d'usuari

en: User Registration
ca: Registre d'usuaris

en: User Registration has been disabled for this site.
ca: El registre d'usuaris d'aquest lloc està inhabilitat.

en: User Registration is not properly configured for this site.
ca: El registre d'usuaris no s'ha configurat correctament per aquesta web.

en: User account not found
ca: Compte d'usuari no trobat.

en: User to add:
ca: Usuari per afegir:

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Users
ca: Usuaris

en: Users in the system:
ca: Usuaris del sistema:

en: VAT id number verification
ca: Valicació del Nombre d'Identificació Fiscal (VAT)

en: VAT identification number:
ca: Nombre d'Identifiació Fiscal (VAT):

en: VAT number
ca: Nombre d'Identificació Fiscal (VAT)

en: Version
ca: Versió

en: Version Check
ca: Control de versions

en: Version Control
ca: Control de versions

en: Vietnamese (VISCII)
ca: Vietnamita (VISCII)

en: View an external web page
ca: Visualitzar una pàgina web externa

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Warning
ca: Avís

en: Warning: Your Caps Lock key is on!
ca: Avís: Té actiu el bloqueig de majúscules!

en: Weather
ca: Temps de METAR

en: Weather data provided by
ca: Informació meteorològica proporcionada per

en: Web Site
ca: Lloc web

en: Web browser
ca: Navegador:

en: Welcome
ca: Benvinguts

en: Welcome, %s
ca: Benvinguts, %s

en: Western (ISO-8859-1)
ca: Occidental (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
ca: Occidental (ISO-8859-15)

en: What application should %s display after login?
ca: Quina aplicació hauria de mostrar %s en iniciar la sessió?

en: What are you working on now?
ca: En què estàs treballant ara?

en: What is the delimiter character?
ca: Quin és el caràcter delimitador?

en: What is the quote character?
ca: Quin és el caràcter de citació?

en: Which day would you like to be displayed as the first day of the week?
ca: Quin dia prefereixes que es mostri com a primer dia de la setmana?

en: Which phases
ca: Quines fases

en: Width of the %s menu on the left:
ca: L'amplada del menu %s de l'esquerra:

en: Wind
ca: Vent

en: Wind speed in knots
ca: Velocitat del vent en nusos

en: Wind:
ca: Vent:

en: Wipe
ca: Esborra

en: Wipe Pending
ca: Pendent d'esborrat

en: Wisdom
ca: Saviesa

en: With
ca: Con

en: Work
ca: Feina

en: YY
ca: AA

en: Yes, I Agree
ca: Sí, ho accepto

en: You and %d other person likes this | You and %d other people like this
ca[0]: Agrada a tu i a %d altra persona
ca[1]: Agrada a tu i a %d altres persones

en: You are not allowed to add groups.
ca: No tens permís per afegir grups.

en: You are not allowed to add shares.
ca: No tens permís per afegir comparticions.

en: You are not allowed to change groups.
ca: No tens per mís per canviar grups.

en: You are not allowed to change shares.
ca: No tens permís per canviar comparticions.

en: You are not allowed to delete groups.
ca: No tens permís per esborrar grups.

en: You are not allowed to delete shares.
ca: No tens permís per eliminar comparticions.

en: You are not allowed to list groups of shares.
ca: No tens permís per llistar els grups de comparticions.

en: You are not allowed to list share permissions.
ca: No tens permís per llistar permisos compartits.

en: You are not allowed to list shares.
ca: No tens permís per llistar les comparticions.

en: You are not allowed to list users of groups.
ca: No tens permís per llistar els usuaris de grups.

en: You are not allowed to list users of shares.
ca: No tens permís per llistar els usuaris que comparteixen.

en: You are not connected to your Facebook account. You should check your Facebook settings in your %s.
ca: No has connectat correctament al teu compte de Facebook amb Horde. Hauries de revisar la configuració del Facebook a %s.

en: You can also check your Facebook settings in your %s.
ca: Comprova la configuració del Facebook a %s.

en: You did not agree to the Terms of Service agreement, so you were not allowed to login.
ca: No has acceptat l'acord de Servei, per tant, no pots accedir al sistema.

en: You have been logged out.
ca: Heu sortit de la sessió.

en: You have denied the requested permissions.
ca: No tens permís per llistar permisos compartits.

en: You have not properly connected your Twitter account with Horde. You should check your Twitter settings in your %s.
ca: No has connectat correctament al teu compte de Twitter amb Horde. Hauries de revisar la configuració del Twitter a %s.

en: You like this
ca: M'agrada

en: You must describe the problem before you can send the problem report.
ca: Heu de descriure el problema abans d'enviar-ne l'informe.

en: You must specify a username to clear out.
ca: Heu d'especificar un nom d'usuari que vulgueu esborrar.

en: You must specify a username to remove.
ca: Heu d'especificar un nom d'usuari que vulgueu suprimir.

en: You must specify the username to add.
ca: Heu d'especificar quin nom d'usuari voleu afegir.

en: You must specify the username to update.
ca: Heu d'especificar el nom d'usuari que voleu actualitzar.

en: Your Email Address
ca: La vostra adreça electrònica

en: Your Information
ca: La vostra informació

en: Your Internet Address has changed since the beginning of your session. To protect your security, you must login again.
ca: La vostra adreça d'Internet ha canviat des que heu començat la sessió. Per raons de seguretat, heu de reiniciar la sessió.

en: Your Name
ca: El vostre nom

en: Your authentication backend does not support adding users. If you wish to use Horde to administer user accounts, you must use a different authentication backend.
ca: El seu motor d'autenticació no permet afegir usuaris. Si volgués usar Horde para administrar comptes d'usuari, haurà d'utilitzar un motor d'autenticació distint.

en: Your authentication backend does not support listing users, or the feature has been disabled for some other reason.
ca: El vostre motor d'autenticació no permet que es llistin els usuaris, o bé per alguna raó aquesta característica està inhabilitada.

en: Your browser appears to have changed since the beginning of your session. To protect your security, you must login again.
ca: Sembla que el navegador ha canviat des que vas començar la sessió %s. Per raons de seguretat, has de tornar a entrar al sistema.

en: Your browser does not support this feature.
ca: El vostre navegador no accepta aquesta característica.

en: Your current time zone:
ca: Zona horària actual:

en: Your default identity
ca: La teva identitat predeterminada

en: Your default identity:
ca: La teva identitat predeterminada:

en: Your full name:
ca: Nom complet:

en: Your login has expired.
ca: S'ha esgotat el temps de connexió

en: Your new password for %s is: %s
ca: La nova contrasenya per a %s és: %s

en: Your password has been reset
ca: S'ha reiniciat la teva contrasenya

en: Your password has been reset, but couldn't be sent to you. Please contact the administrator.
ca: S'ha reiniciat la teva contrasenya, revisa el correu electrònic i inicia la sessió amb la nova contrasenya.

en: Your password has been reset, check your email and log in with your new password.
ca: S'ha reiniciat la teva contrasenya, revisa el correu electrònic i inicia la sessió amb la nova contrasenya.

en: Your password has been succesfully changed. You need to re-login to the system with your new password.
ca: S'ha reiniciat la teva contrasenya, revisa el correu electrònic i inicia la sessió amb la nova contrasenya.

en: Your password has expired
ca: La teva contrasenya ha caducat.

en: Your password has expired.
ca: La teva contrasenya ha caducat.

en: Your session has expired. Please login again.
ca: Ha caducat la teva sessió. Si us plau accedeix de nou.

en: Your session length has exceeded the maximum amount of time allowed. Please login again.
ca: Ha caducat la teva sessió. Si us plau accedeix de nou.

en: [Problem Report]
ca: [Informe del problema]

en: _Alarms
ca: _Alarmes

en: _Configuration
ca: _Configuració

en: _Groups
ca: _Grups

en: _Locks
ca: Usuari

en: _Permissions
ca: _Permisos

en: _Users
ca: _Usuaris

en: attachment
ca: fitxer adjunt

en: calm
ca: calma

en: from the %s (%s) at %s %s
ca: des del %s (%s) a les %s %s

en: gusting
ca: ventós

en: inline
ca: insereix

en: preferences
ca: preferències

en: show differences
ca: mostrar diferències

en: to recover it.
ca: per recuperar-la.

en: type the password twice to confirm
ca: teclegeu la contrasenya dues vegades per confirmar-la

en: unified
ca: unificat
