Horde - en to eu translation catalogue (839 entries)

en: "%s" was added to the groups system.
eu: "%s" gehitu da talde-sisteman.

en: "%s" was added to the permissions system.
eu: "%s" gehitu da baimen-sisteman.

en: "%s" was not created: %s.
eu: "%s" ez da sortu: %s.

en: %.2fMB used of %.2fMB allowed (%.2f%%)
eu: %.2fMB erabilita / %.2fMB onartuta (%%%.2f)

en: %d %s and %s
eu: %d %s eta %s

en: %d days until your password expires.
eu: %d egun falta pasahitza iraungitzeko.

en: %d minutes
eu: %d minutu

en: %d person likes this | %d persons like this
eu[0]: %d pertsonak hau atsegin du
eu[1]: %d pertsonak hau atsegin dute

en: %d to %d of %d
eu: %d - %d / %d

en: %d-day forecast
eu: %d eguneko iragarpena

en: %s - Notice
eu: %s - Abisua

en: %s Configuration
eu: %s konfigurazioa

en: %s Tasks - Confirmation
eu: %s atazak - Berrespena

en: %s Terms of Agreement
eu: %s kontratu-baldintzak

en: %s at %s %s
eu: %s - %s %s

en: %s can interact with your Twitter account
eu: %s(e)k Twitter kontuarekin interakzioan jardun dezake

en: %s cannot read information about your Facebook friends.
eu: %s(e)k ezin du Facebook-en dituzun lagunei buruzko informaziorik irakurri.

en: %s cannot read your stream messages and various other Facebook data items.
eu: %s(e)k ezin ditu irakurri zure korronte-mezuak eta Facebook-eko beste hainbat datu-elementu.

en: %s cannot set your status messages or publish other content to Facebook.
eu: %s(e)k ezin ditu ezarri zure egoera-mezuak, ezta Facebook-eko bestelako edukiak argitaratu ere.

en: %s is ready to perform the tasks below. Select each operation to run at this time.
eu: %s prest dago behean hautatutako atazak egiteko. Hautatu oraingoan egin nahi duzun eragiketa bakoitza.

en: , gusting %s %s
eu: , haizetsu %s %s

en: , variable from %s to %s
eu: , aldakorra %s -> %s

en: 1 Day
eu: 1 egun

en: 1 Month
eu: 1 hilabete

en: 1 Week
eu: 1 aste

en: 12 Hour Format
eu: 12 orduko formatua

en: 2 Weeks
eu: 2 aste

en: 24 Hour Format
eu: 24 orduko formatua

en: 24 hours
eu: 24 ordu

en: 24-hour format
eu: 24 orduko formatua

en: 3 Days
eu: 3 egun

en: A device wipe has been requested. Device will be wiped on next syncronization attempt.
eu: Gailu-garbiketa bat eskatu da. Gailua garbituko da hurrengo sinkronizazio-saioan.

en: A newer version (%s) exists.
eu: Badago lehendik bertsio berriago bat (%s).

en: A remote wipe for device id %s has been initiated. The device will be wiped during the next synchronisation.
eu: %s IDa duen gailuaren urruneko garbiketa hasi da. Gailua garbituko da hurrengo sinkronizazioan.

en: Account Information
eu: Kontuaren informazioa

en: Account Password
eu: Kontuaren pasahitza

en: Actions
eu: Ekintzak

en: ActiveSync Administration
eu: ActiveSync administrazioa

en: ActiveSync Devices
eu: ActiveSync gailuak

en: ActiveSync not activated.
eu: ActiveSync ez dago aktibatuta.

en: Add
eu: Gehitu

en: Add Content
eu: Gehitu edukia

en: Add Here:
eu: Gehitu hemen:

en: Add Members
eu: Gehitu kideak

en: Add a group
eu: Gehitu taldea

en: Add a new user:
eu: Gehitu erabiltzaile berria:

en: Add new alarm
eu: Gehitu alarma berria

en: Add pair
eu: Gehitu bikotea

en: Add user
eu: Gehitu erabiltzailea

en: Added "%s" to the system, but could not add additional signup information: %s.
eu: "%s" gehitu da sisteman, baina ezin izan da erregistratzeko informazio osagarririk gehitu: "%s".

en: Added "%s" to the system. You can log in now.
eu: "%s" behar bezala gehitu da sisteman. Saioa has dezakezu bertan.

en: Adding users is disabled.
eu: Erabiltzaileak gehitzea desgaituta dago.

en: Address
eu: Helbidea

en: Address Book
eu: Helbide-liburua

en: Administration
eu: Administrazioa

en: Alarm end
eu: Alarma-amaiera

en: Alarm methods
eu: Alarma-metodoak

en: Alarm start
eu: Alarma-hasiera

en: Alarm text
eu: Alarma-testua

en: Alarm title
eu: Alarma-izenburua

en: Alarms
eu: Alarmak

en: Alarms have been disabled in the configuration
eu: Alarmak desgaituta daude konfigurazioan

en: All
eu: Denak

en: All Authenticated Users
eu: Erabiltzaile autentifikatu guztiak

en: All policy keys successfully reset.
eu: Gidalerro-gako guztiak behar bezala berrezarri dira.

en: All state removed for your ActiveSync devices. They will resynchronize next time they connect to the server.
eu: Egoera guztiak kendu zaizkie ActiveSync gailuei. Zerbitzarira konektatzen diren hurrengo aldian berriro sinkronizatuko dira.

en: All synchronization sessions deleted.
eu: Sinkronizazio-saio guztiak ezabatu dira.

en: Allow alphanumeric
eu: Onartu alfazenbakizkoak

en: Allow any
eu: Onartu denak

en: Allow non-provisionable devices
eu: Baimendu hornitu gabeko gailuak

en: Allow only numeric
eu: Onartu zenbakizkoak soilik

en: Alternate IMSP Login
eu: Ordezko IMSP saio-hasiera

en: Alternate IMSP Password
eu: Ordezko IMSP pasahitza

en: Alternate IMSP Username
eu: Ordezko IMSP erabiltzaile-izena

en: Alternate email address
eu: Ordezko helbide elektronikoa

en: Answer
eu: Erantzun

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Application Context
eu: Aplikazio-testuingurua

en: Application is ready.
eu: Aplikazioa prest dago.

en: Approve
eu: Onartu

en: Arabic (Windows-1256)
eu: Arabiarra (Windows-1256)

en: Are you sure you want to delete '%s'?
eu: Ziur zaude '%s' ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to remove the signup request for "%s"?
eu: Ziur zaude "%s" erregistratzeko eskaera kendu nahi duzula?

en: Are you sure you wish to delete "%s"?
eu: Ziur zaude "%s"' ezabatu nahi duzula?

en: Armenian (ARMSCII-8)
eu: Armeniarra (ARMSCII-8)

en: Art
eu: Artea

en: Ascii Art
eu: Ascii artea

en: At least one database schema is outdated.
eu: Datu-base eskema bat gutxienez zaharkituta dago.

en: Attachment
eu: Eranskina

en: Attachment Download
eu: Eranskina deskargatzea

en: Attempt to delete a non-existent group.
eu: Ez dagoen talde bat ezabatzen saiatu zara.

en: Attempt to delete a non-existent permission.
eu: Ez dagoen baimen bat ezabatzen saiatu zara.

en: Attempt to edit a non-existent permission.
eu: Ez dagoen baimen bat editatzen saiatu zara.

en: Attempt to edit a non-existent share.
eu: Ez dagoen baliabide partekatu bat editatzen saiatu zara.

en: Authenticated Applications
eu: Autentifikatutako aplikazioak

en: Authorize
eu: Baimendu

en: Authorize Access to Friends Data
eu: Baimendu lagunen datuetan sartzea

en: Authorize Publish
eu: Baimendu argitaratzea

en: Authorize Read
eu: Baimendu irakurketa

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Available fields:
eu: Eremu erabilgarriak:

en: BOFH Excuses
eu: BOFH aitzakiak

en: Baltic (ISO-8859-13)
eu: Baltikokoa (ISO-8859-13)

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Block
eu: Blokeatu

en: Block Settings
eu: Bloke-ezarpenak

en: Block Type
eu: Bloke mota

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Both
eu: Biak

en: Bottom
eu: Behealdea

en: Browser
eu: Arakatzailea

en: Cached Heartbeat (seconds)
eu: Heartbeat cacheatuta (segunduetan)

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Camera
eu: Kamera

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel Problem Report
eu: Utzi arazoaren berri emateari

en: Cancel Wipe
eu: Utzi garbiketa

en: Cannot reset password automatically, contact your administrator.
eu: Ezin da pasahitza automatikoki berrezarri; esan administratzaileari.

en: Categories and Labels
eu: Kategoriak eta etiketak

en: Celtic (ISO-8859-14)
eu: Zeltikoa (ISO-8859-14)

en: Central European (ISO-8859-2)
eu: Europako Erdialdekoa (ISO-8859-2)

en: Change
eu: Aldatu

en: Change Location
eu: Aldatu kokalekua

en: Change Your Password
eu: Aldatu pasahitza

en: Change your personal information.
eu: Aldatu zure informazio pertsonala.

en: Changing your password is not supported with the current configuration.  Contact your administrator.
eu: Uneko konfigurazioak ez du onartzen pasahitza aldatzea.  Galdetu administratzaileari.

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Check for newer versions
eu: Begiratu bertsio berririk dagoen

en: Checking
eu: Egiaztatzen

en: Chinese Simplified (GB2312)
eu: Txinatar soildua (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
eu: Txinatar tradizionala (Big5)

en: Choose %s
eu: Aukeratu %s

en: Choose how to display dates (abbreviated format):
eu: Aukeratu datak bistaratzeko modua (formatu laburra):

en: Choose how to display dates (full format):
eu: Aukeratu datak bistaratzeko modua (formatu osoa):

en: Choose how to display times:
eu: Aukeratu orduak bistaratzeko modua:

en: Class
eu: Klasea

en: Clear Query
eu: Garbitu kontsulta

en: Clear out user: %s
eu: Garbitu erabat erabiltzailea: %s

en: Clear user
eu: Garbitu erabiltzailea

en: Clear user data
eu: Garbitu erabiltzaile-datuak

en: Click on one of your selected address books and then select all fields to search.
eu: Egin klik hautatutako helbide-liburu batean, eta ondoren hautatu bilatzeko eremu guztiak.

en: Click to Continue
eu: Egin klik aurrera jarraitzeko

en: Client Anchor
eu: Bezero-aingura

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Clouds
eu: Hodeiak

en: Codeword frequency
eu: Kode-hitzen maiztasuna

en: Collapse
eu: Tolestu

en: Collection id
eu: Bildumaren IDa

en: Color Picker
eu: Kolore-hautatzailea

en: Comics
eu: Komikiak

en: Command
eu: Komandoa

en: Command Shell
eu: Komando shell-a

en: Comments: %d
eu: Iruzkinak: %d

en: Common Name
eu: Izen arrunta

en: Computers
eu: Ordenagailuak

en: Condition
eu: Baldintza

en: Conditions
eu: Baldintzak

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Configuration Differences
eu: Konfigurazio-desberdintasunak

en: Configuration for syncing with PDAs, Smartphones and Outlook.
eu: PDA, smartphone eta Outlook-ekin sinkronizatzeko konfigurazioa.

en: Configuration is out of date.
eu: Konfigurazioa iraungita dago.

en: Configuration upgrade scripts available
eu: Konfigurazioa eguneratzeko scriptak erabilgarri daude

en: Configure %s
eu: Konfiguratu %s

en: Confirm Password
eu: Berretsi pasahitza

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Cookie
eu: Cookie-ak

en: Could not connect to server "%s" using FTP: %s
eu: Ezin izan da "%s" zerbitzariarekin konektatu FTP bidez: %s

en: Could not contact server. Try again later.
eu: Ezin izan da zerbitzarira konektatu. Saiatu berriro geroago.

en: Could not delete configuration upgrade script "%s".
eu: Ezin izan da ezabatu konfigurazioa eguneratzeko "%s" scripta.

en: Could not find authorization for "%s" to interact with your Facebook account. This means that either you have not yet authorized your Facebook account to interact with "%s", or your authorization has expired and must be renewed.
eu: "%s"(e)k ez dauka baimenik zure Facebook kontuarekin jarduteko. Agian ez duzu "%s" baimendu Facebook kontuarekin jarduteko edo baliteke baimena iraungita egotea.

en: Could not find authorization for %s to interact with your Twitter account
eu: Ez da aurkitu %s(e)rako Twitter kontuarekin interakzioan jarduteko baimenik

en: Could not reset the password for the requested user. Some or all of the details are not correct. Try again or contact your administrator if you need further help.
eu: Ezin izan da eskatutako erabiltzailearen pasahitza berrezarri. Xehetasunen bat ez dago ondo. Saiatu berriro, edo eskatu laguntza administratzaileari, behar izanez gero.

en: Could not revert configuration.
eu: Ezin izan da konfigurazioa leheneratu.

en: Could not save a backup configuation: %s
eu: Ezin izan da gorde babeskopiaren konfigurazioa: %s

en: Could not save configuration upgrade script to: "%s".
eu: Ezin izan da gorde konfigurazioa eguneratzeko scripta hemen: "%s".

en: Could not save the configuration file %s. Use one of the options below to save the code.
eu: Ezin izan da gorde %s konfigurazio-fitxategia. Erabili ondorengo bi aukeretako bat kodea gordetzeko.

en: Could not save the configuration file %s. You can either use one of the options to save the code back on %s or copy manually the code below to %s.
eu: Ezin izan da gorde %s konfigurazio-fitxategia. Bi aukera dituzu: kodea berriz gordetzea %s(e)n, edo kodea eskuz kopiatzea %s azpian.

en: Could not write configuration for "%s": %s
eu: Ezin izan da idatzi "%s"(r)en konfigurazioa: %s

en: Country
eu: Herrialdea

en: Create
eu: Sortu

en: Create New Identity
eu: Sortu identitate berria

en: Current 4 Phases
eu: Uneko 4 faseak

en: Current Alarms
eu: Uneko alarmak

en: Current Locks
eu: Uneko blokeoak

en: Current Sessions
eu: Uneko saioak

en: Current Time
eu: Uneko ordua

en: Current Weather
eu: Uneko eguraldia

en: Current condition
eu: Uneko baldintza

en: Cyrillic (KOI8-R)
eu: Zirilikoa (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
eu: Zirilikoa (Windows-1251)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
eu: Zirilikoa/Ukrainarra (KOI8-R)

en: DB access is not configured.
eu: Datu-baserako sarbidea ez dago konfiguratuta.

en: DD
eu: EE

en: Data
eu: Datuak

en: Database
eu: Datu-basea

en: Database migration files not found. Please check PEAR's data_dir configuration setting.
eu: Datu-basea migratzeko fitxategiak ez dira aurkitu. Egiaztatu mesedez PEAR data_dir karpetaren konfigurazioa.

en: Date
eu: Data

en: Date Received
eu: Data jaso da

en: Date: %s; time: %s
eu: Data: %s; ordua: %s

en: Day
eu: Eguna

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default Color
eu: Kolore lehenetsia

en: Default Shell
eu: Shell lehenetsia

en: Default charset for sending e-mail messages:
eu: Mezu elektronikoak bidaltzeko karaktere-joko lehenetsia:

en: Default location to use for location-aware features.
eu: Kokalekua kontuan hartzen duten eginbideak erabiltzeko kokaleku lehenetsia.

en: Definitions
eu: Definizioak

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete "%s"
eu: Ezabatu "%s"

en: Delete All SyncML Data
eu: Ezabatu SyncML datu guztiak

en: Delete Group
eu: Ezabatu taldea

en: Deleted configuration upgrade script "%s".
eu: Konfigurazioa eguneratzeko "%s" scripta ezabatu da.

en: Deleted synchronization session for device "%s" and database "%s".
eu: "%s" gailuaren eta "%s" datu-basearen sinkronizazio-saioa ezabatu da.

en: Describe the Problem
eu: Azaldu arazoa

en: Development
eu: Garapena

en: Device
eu: Gailua

en: Device Id
eu: Gailuaren IDa

en: Device Information
eu: Gailuaren informazioa

en: Device Management
eu: Gailu-kudeaketa

en: Device Type
eu: Gailu mota

en: Device encryption
eu: Gailu-enkriptatzea

en: Device is Blocked.
eu: Gailua blokeatu da.

en: Device is Wiped. Remove device state to allow device to reconnect.
eu: Gailua garbitu egin da. Kendu gailuaren egoera berriro konektatu ahal izateko.

en: Device successfully removed.
eu: Gailua behar bezala kendu da.

en: Device wipe successfully canceled.
eu: Gailu-garbiketa bertan behera utzi da.

en: Dew Point
eu: Kondentsazio-puntua

en: Dew Point for last hour:
eu: Azken orduko kondentsazio-puntua:

en: Dew point
eu: Kondentsazio-puntua

en: Disable
eu: Desgaitu

en: Disable (not recommended)
eu: Desgaitu (ez dago gomendatua)

en: Display 24-hour times?
eu: Ordua 24 orduko formatuan erakutsi

en: Display Preferences
eu: Bistaratzeko hobespenak

en: Display detailed forecast
eu: Bistaratu iragarpen xehea

en: Display forecast (TAF)
eu: Bistaratu iragarpena (TAF)

en: Does the first row contain the field names? If yes, check this box:
eu: Lehenengo errenkadak eremu-izenak dauzka? Baiezkoan, hautatu koadro hau:

en: Don't have an account? Sign up.
eu: Ez duzu konturik? Erregistratu.

en: Download %s
eu: Deskargatu %s

en: Download generated configuration as PHP script.
eu: Deskargatu sortutako konfigurazioa PHP script gisa.

en: Drugs
eu: Drogak

en: Dynamic
eu: Dinamikoa

en: EU VAT identification
eu: EU BEZ identifikazioa

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit "%s"
eu: Editatu "%s"

en: Edit Preferences for
eu: Editatu honen hobespenak

en: Edit permissions
eu: Editatu baimenak

en: Edit permissions for "%s"
eu: Editatu "%s"(r)en baimenak

en: Education
eu: Hezkuntza

en: Email Address
eu: Helbide elektronikoa

en: Enable
eu: Gaitu

en: End Time
eu: Amaiera-ordua

en: English
eu: Ingelesa

en: Enter a name for the new category:
eu: Idatzi izen bat kategoria berriarentzat:

en: Enter a security question which you will be asked if you need to reset your password, e.g. 'what is the name of your pet?':
eu: Sartu pasahitza etab. berrezarri behar dituzunean egingo zaizun segurtasun--galdera, esate baterako, 'zein da zure maskotaren izena?':

en: Error connecting to Facebook. Details have been logged for the administrator.
eu: Errorea Facebookera konektatzean. Administratzailearentzako xehetasunak erregistratu dira.

en: Error connecting to Twitter. Details have been logged for the administrator.
eu: Errorea Twitterera konektatzean. Administratzailearentzako xehetasunak erregistratu dira.

en: Error connecting to Twitter: %s Details have been logged for the administrator.
eu: Errorea Twitter-era konektatzean: %s  Administratzailearentzako xehetasunak erregistratu dira.

en: Error deleting synchronization session:
eu: Errorea sinkronizazio-saioa ezabatzean:

en: Error deleting synchronization sessions:
eu: Errorea sinkronizazio-saioak ezabatzean:

en: Error updating password: %s
eu: Errorea pasahitza eguneratzean: %s

en: Ethnic
eu: Etnikoak

en: Every 15 minutes
eu: 15 minutuz behin

en: Every 2 minutes
eu: 2 minutuz behin

en: Every 30 seconds
eu: 30 segundoz behin

en: Every 5 minutes
eu: 5 minutuz behin

en: Every half hour
eu: Ordu erdiz behin

en: Every hour
eu: Orduan behin

en: Every minute
eu: Minutuan behin

en: Example values:
eu: Balio-adibideak:

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Expand
eu: Zabaldu

en: Extra Large
eu: Oso handia

en: FTP upload of configuration
eu: Konfigurazioa FTPn kargatzea

en: Facebook Integration
eu: Facebook-en integrazioa

en: Failed unlock attempts before device is wiped
eu: Desblokeatzeko huts egiten diren saioak gailua garbitu aurretik

en: Favorite
eu: Gogokoa

en: Feed
eu: Iturria

en: Feed Address
eu: Iturriaren helbidea

en: Feels Like
eu: Sentsazio termikoa

en: Fields to search
eu: Bilatzeko eremuak

en: File Manager
eu: Fitxategi-kudeatzailea

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: First Half
eu: Ilgora (lehen erdia)

en: First Quarter
eu: Ilgora

en: Food
eu: Janariak

en: Forecast (TAF)
eu: Iragarpena (TAF)

en: Forecast Days (note that the returned forecast returns both day and night; a large number here could result in a wide block)
eu: Iragarpen-egunak (kontuan hartu bai egunak, eta bai gauak azalduko direla; egun asko aukeratuz gero, bloke oso handia aterako litzateke)

en: Forgot your password?
eu: Pasahitza ahaztu zaizu?

en: Forms
eu: Inprimakiak

en: Fortune
eu: Fortuna

en: Fortune type
eu: Fortuna mota

en: Fortunes
eu: Fortunak

en: Fortunes 2
eu: Fortunak 2

en: Forums
eu: Foroak

en: Friends enabled.
eu: Lagunak gaituta.

en: From the %s (%s &deg;) at %s %s
eu: Noiztik: %s (%s &deg;); zein ordutatik: %s %s

en: From the %s at %s %s
eu: Noiztik: %s; zein ordutatik: %s %s

en: Full Description
eu: Azalpen osoa

en: Full Moon
eu: Ilbetea

en: Full Name
eu: Izen osoa

en: Generate %s Configuration
eu: Sortu %s konfigurazioa

en: Generated Code
eu: Sortutako kodea

en: Get More
eu: Eskuratu gehiago

en: Global Preferences
eu: Hobespen orokorrak

en: Go
eu: Joan

en: Google Search
eu: Google bilaketa

en: Greek (ISO-8859-7)
eu: Grekoa (ISO-8859-7)

en: Group Administration
eu: Talde-administrazioa

en: Group name
eu: Taldearen izena

en: Group was not created: %s.
eu: Taldea ez da sortu: %s.

en: Groups
eu: Taldeak

en: Guest Permissions
eu: Gonbidatu-baimenak

en: HTML Email
eu: HTML posta

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
eu: Hebrearra (ISO-8859-8-I)

en: Height
eu: Altuera

en: Height of stream content (width automatically adjusts to block)
eu: Korronte-edukiaren altuera (zabalera automatikoki egokitzen zaio blokeari)

en: Help
eu: Laguntza

en: Help _Topics
eu: Laguntza-gaiak

en: Hemisphere
eu: Hemisferioa

en: Here is the beginning of the file:
eu: Fitxategi-hasiera hemen dago:

en: Hide Advanced Preferences
eu: Ezkutatu hobespen aurreratuak

en: Hide Results
eu: Ezkutatu emaitzak

en: Home Directory
eu: Direktorio nagusia

en: How many fields (columns) are there?
eu: Zenbat eremu (zutabe) daude hor?

en: How many seconds before we check for new articles?
eu: Zenbat segundo igaro behar dira artikulu berririk dagoen begiratzeko?

en: Humidity
eu: Hezetasuna

en: Humorists
eu: Umoristak

en: Icons for %s
eu: %s(r)en ikonoak

en: Identity to use when sending email via ActiveSync.
eu: ActiveSync-en bidez posta elektronikoak bidaltzean erabiliko den identitatea.

en: Identity's name:
eu: Identitatearen izena:

en: Import, Step %d
eu: Inportatu, %d urratsa

en: Imported field: %s
eu: Inportatutako eremua: %s

en: Imported fields:
eu: Inportatutako eremuak:

en: In reply to:
eu: Honentzako erantzunean:

en: In the lists below select both, a field imported from the source file at the left, and the matching field available in your address book at the right. Then hit "Add pair" to mark them for the import. Once your are finished hit "Next".
eu: Beheko zerrendetan hautatu biak, bai jatorrizko fitxategitik inportatutako eremu bat ezkerraldean, bai zure helbide elektronikoan erabilgarri dagoen eremua eskuinaldean. Ondoren, sakatu "Gehitu bikotea", inportatzeko markatzeko. Amaitutakoan, sakatu "Hurrengoa".

en: Incorrect username or alternate address. Try again or contact your administrator if you need further help.
eu: Erabiltzaile-izen edo ordezko helbide okerra. Saiatu berriro, edo eskatu laguntza administratzaileari, behar izanez gero.

en: Individual Users
eu: Erabiltzaile indibidualak

en: Information
eu: Informazioa

en: Inherited Members
eu: Heredatutako kideak

en: Insert an email address to which you can receive the new password:
eu: Sartu pasahitz berria jasotzeko helbide elektronikoa:

en: Insert the required answer to the security question:
eu: Txertatu segurtasun-galderak eskatutako erantzuna:

en: Invalid VAT identification number format.
eu: BEZaren identifikazio-zenbakiaren formatua ez da baliozkoa.

en: Invalid action %s
eu: Ekintza baliogabea: %s

en: Invalid application.
eu: Aplikazioa ez da baliozkoa.

en: Invalid hash.
eu: Hash baliogabea.

en: Invalid parent permission.
eu: Guraso-baimena ez da baliozkoa.

en: Inventory
eu: Inbentarioa

en: Japanese (ISO-2022-JP)
eu: Japoniarra (ISO-2022-JP)

en: JavaScript is either disabled or not available on your browser. You are restricted to the minimal view.
eu: Zure nabigatzailean JavaScripta ez dago aktibatuta edo ez dago erabilgarri. Ikuspegi minimalistara mugatuta zaude.

en: Just now...
eu: Justu orain...

en: Kernel Newbies
eu: Kernel-ekin hasiberriak

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Kids
eu: Haurrak

en: Korean (EUC-KR)
eu: Korearra (EUC-KR)

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Large
eu: Handia

en: Last Half
eu: Ilbehera (azken erdia)

en: Last Password Change
eu: Azken pasahitz-aldaketa

en: Last Quarter
eu: Ilbehera

en: Last Sync Time
eu: Azken sinkronizazioaren ordua

en: Last Updated:
eu: Azken eguneratzea:

en: Last login: %s
eu: Azken saio-hasiera: %s

en: Last login: %s from %s
eu: Azken saio-hasiera: %s - %s

en: Last login: Never
eu: Azken saio-hasiera: inoiz ez

en: Last synckey
eu: Azken sinkronizazio-klabea

en: Latest
eu: Azkena

en: Law
eu: Zuzenbidea

en: Like
eu: Atsegin

en: Linux Cookie
eu: Linux cookie-a

en: List Tables
eu: Zerrenda - taulak

en: Listing alarms failed: %s
eu: Huts egin du alarmak zerrendatzean: %s

en: Listing locks failed: %s
eu: Huts egin du blokeoak zerrendatzean: %s

en: Listing sessions failed: %s
eu: Huts egin du saioak zerrendatzean: %s

en: Listing users failed with this error message: %s
eu: Erabiltzaileak zerrendatzean errorea gertatu da: %s

en: Listing users failed.
eu: Huts egin du erabiltzaileak zerrendatzean.

en: Listing users is disabled.
eu: Erabiltzaileak zerrendatzea desgaituta dago.

en: Literature
eu: Literatura

en: Local time: %s %s (UTC %s)
eu: Ordu lokala: %s %s (UTC %s)

en: Locale and Time
eu: Konfigurazio lokala eta ordua

en: Location
eu: Kokalekua

en: Lock User
eu: Blokeatu erabiltzailea

en: Locks
eu: Blokeoak

en: Log in
eu: Hasi saioa

en: Log out
eu: Itxi saioa

en: Logged in to Facebook
eu: Facebook-eko saioa hasita

en: Login failed because your username or password was entered incorrectly.
eu: Saio-hasierak huts egin du: erabiltzaile-izena edo pasahitza ez dira ondo sartu.

en: Login failed.
eu: Saio-hasierak huts egin du.

en: Login to %s
eu: Saioa hasi %s(e)n

en: Login to Facebook and authorize %s
eu: Hasi Facebook-eko saioa eta baimendu %s

en: Login to Twitter and authorize %s
eu: Hasi Twitter-eko saioa eta baimendu %s

en: Logout
eu: Itxi saioa

en: Love
eu: Maitasuna

en: MM
eu: HH

en: Magic
eu: Magia

en: Mail
eu: Posta

en: Mail Admin
eu: Posta-adm.

en: Manage the list of categories you have to label items with, and colors associated with those categories.
eu: Kudeatu elementuak etiketatzeko kategorien zerrenda eta kategoriekin lotutako koloreak.

en: Manage your ActiveSync devices.
eu: Kudeatu ActiveSync gailuak.

en: Matching fields:
eu: Bat datozen eremuak:

en: Max temp last 24 hours:
eu: Azken 24 orduetako tenp. altuena:

en: Max temp last 6 hours:
eu: Azken 6 orduetako tenp. altuena:

en: Maximum Email age
eu: Mezu elektronikoen gehieneko denbora

en: Maximum Number of Portal Blocks
eu: Atari-blokeen gehieneko kopurua

en: Maximum attachment size in bytes
eu: Eranskinen gehieneko tamaina byte-etan

en: Maximum number of devices
eu: Gehieneko gailu kopurua

en: Maximum number of entries to display
eu: Bistaratzeko gehieneko sarrera kopurua

en: Medicine
eu: Medikuntza

en: Medium
eu: Ertaina

en: Members
eu: Kideak

en: Mentions
eu: Aipamenak

en: Metar Weather
eu: Metar eguraldia

en: Metric
eu: Metrikoa

en: Min temp last 24 hours:
eu: Azken 24 orduetako tenp. baxuena:

en: Min temp last 6 hours:
eu: Azken 6 orduetako tenp. baxuena:

en: Minimum PIN length
eu: Gutxieneko PIN luzera

en: Miscellaneous
eu: Askotarikoak

en: Missing configuration.
eu: Konfigurazioa falta da.

en: Mobile (Minimal)
eu: Mugikorra (txikiena)

en: Mobile (No JavaScript)
eu: Mugikorra (JavaScript gabe)

en: Mobile (Smartphone/Tablet)
eu: Mugikorra (Smartphone/Tableta)

en: Mobile Optimized Apps
eu: Mugikorretarako optimizatutako aplikazioak

en: Mode
eu: Modua

en: Model
eu: Mota

en: Module is up-to-date.
eu: Modulua eguneratuta dago.

en: Monday
eu: Astelehena

en: Moon Phases
eu: Ilargiaren faseak

en: My Account
eu: Nire kontua

en: My Account Information
eu: Nire kontuaren informazioa

en: My Facebook Stream
eu: Nire Facebook korrontea

en: My Portal
eu: Nire ataria

en: My Portal Layout
eu: Nire atariaren diseinua

en: N/A
eu: E/E

en: NO, I Do NOT Agree
eu: EZ, EZ nago ados

en: NOTE: WIPING A DEVICE MAY RESET IT TO FACTORY DEFAULTS. PLEASE MAKE SURE YOU REALLY WANT TO DO THIS BEFORE REQUESTING A WIPE
eu: OHARRA: GAILU BAT GARBITZEAN BEHARBADA FABRIKATIK EKARRITAKO LEHENESPENAK BERREZARRIKO DIRA. ZIURTATU HORI EGIN NAHI DUZULA GARBITZE BAT ESKATU AURRETIK

en: Name
eu: Izena

en: Never
eu: Inoiz ez

en: New Category
eu: Kategoria berria

en: New Moon
eu: Ilberria

en: New Username (optional)
eu: Erabiltzaile-izen berria (aukerakoa)

en: New password
eu: Pasahitz berria

en: New passwords don't match.
eu: Pasahitz berriak ez datoz bat.

en: News
eu: Berriak

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Next 4 Phases
eu: Hurrengo 4 faseak

en: No Sound
eu: Soinurik ez

en: No available configuration data to show differences for.
eu: Ez dago konfigurazio-datu erabilgarririk desberdintasunak erakusteko.

en: No change.
eu: Aldaketarik ez.

en: No icons found.
eu: Ez da ikonorik aurkitu.

en: No items to display
eu: Ez dago elementurik bistaratzeko

en: No location is set.
eu: Ez da kokalekurik ezarri.

en: No offensive fortunes
eu: Fortuna iraingarririk ez

en: No pending signups.
eu: Ez dago erregistrorik zain.

en: No push while roaming
eu: Push-ik ez ibiltaritzan dagoen bitartean

en: No security question has been set. Please contact your administrator.
eu: Ez da segurtasun-galderarik ezarri. Jarri harremanetan administratzailearekin.

en: No stable version exists yet.
eu: Oraindik ez dago bertsio egonkorrik.

en: No username specified.
eu: Ez da erabiltzaile-izenik zehaztu.

en: No version found in original configuration. Regenerate configuration.
eu: Ez da bertsiorik aurkitu jatorrizko konfigurazioan. Birsortu konfigurazioa.

en: No version found in your configuration. Regenerate configuration.
eu: Ez da bertsiorik aurkitu zure konfigurazioan. Birsortu konfigurazioa.

en: NoSQL indices are ready.
eu: NoSQL indizeak prest daude.

en: NoSQL indices for %s
eu: %s(k) ez dauka NoSQL indizerik

en: NoSQL indices out of date.
eu: NoSQL indizeak iraungita daude.

en: None
eu: Bat ere ez

en: Nordic (ISO-8859-10)
eu: Nordikoa (ISO-8859-10)

en: Northern Hemisphere
eu: Ipar-hemisferioa

en: Not Provisioned
eu: Hornitu gabe

en: Notes
eu: Oharrak

en: Nothing to browse, go back.
eu: Ez dago non arakatu, joan atzera.

en: Number of articles to display
eu: Bistaratzeko artikulu kopurua

en: Number of seconds to wait to refresh
eu: Freskatu aurretik itxaron beharreko segundo kopurua

en: OS
eu: SE

en: Object Browser
eu: Objektu-nabigatzailea

en: Object Creator
eu: Objektu-sortzailea

en: Offense filter
eu: Irainen iragazkia

en: Office
eu: Bulegoa

en: Old and new passwords must be different.
eu: Pasahitz zaharrak eta berriak desberdinak izan behar dute.

en: Old password
eu: Pasahitz zaharra

en: Old password is not correct.
eu: Pasahitz zaharra okerra da.

en: Only offensive fortunes
eu: Fortuna iraingarriak bakarrik

en: Only the owner or system administrator may change ownership or owner permissions for a share
eu: Jabeak edo sistema-administratzaileak bakarrik alda ditzake baliabide partekatu baten jabetza edo jabe-baimenak

en: Operating System
eu: Sistema eragilea

en: Or enter a user name:
eu: Edo sartu erabiltzaile-izen bat:

en: Other Information
eu: Bestelako informazioa

en: Other Options
eu: Beste aukera batzuk

en: Others
eu: Beste batzuk

en: Owner
eu: Jabea

en: Owner:
eu: Jabea:

en: PHP Code
eu: PHP kodea

en: PHP Shell
eu: PHP shell-a

en: POP/IMAP Email accounts
eu: POP/IMAP posta-kontuak

en: POSIX extension is missing
eu: POSIX luzapena falta da

en: P_HP Shell
eu: _PHP shell-a

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password Complexity
eu: Pasahitz-konplexutasuna

en: Password changed successfully.
eu: Pasahitza behar bezala aldatu da.

en: Passwords must match.
eu: Pasahitzek bat etorri behar dute.

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Pending Signups:
eu: Zain dauden erregistroak:

en: People
eu: Jendea

en: Perform Login Tasks
eu: Egin saio-hasierako atazak

en: Permission "%s" not deleted.
eu: "%s" baimena ez da ezabatu.

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Permissions Administration
eu: Baimenen administrazioa

en: Personal Information
eu: Informazio pertsonala

en: Pets
eu: Maskotak

en: Phone Number
eu: Telefono zenbakia

en: Photos
eu: Argazkiak

en: Platitudes
eu: Topikoak

en: Please enter a password.
eu: Idatzi pasahitz bat.

en: Please enter a username.
eu: Idatzi erabiltzaile-izen bat.

en: Please provide a summary of the problem.
eu: Eman arazoari buruzko laburpen bat.

en: Please read the following text. You MUST agree with the terms to use the system.
eu: Irakurri ondoko testua. Ados egon BEHAR duzu baldintzekin, sistema erabili ahal izateko.

en: Politics
eu: Politika

en: Position of reply text when replying to email on your device. Note that some devices will always send the citation string at the end of the reply text.
eu: Erantzun-testuaren posizioa zure gailutik mezuei erantzuten diezunean. Kontuan izan zenbait gailuk beti bidaltzen dutela aipu-katea erantzun-testuaren amaieran.

en: Posted %s
eu: Bidalketa: %s

en: Posted %s via %s
eu: Bidalketa: %s, %s bidez

en: Precipitation for last %d hour:  | Precipitation for last %d hours:
eu[0]: Azken ordubeteko (%d) prezipitazioak:
eu[1]: Azken %d orduetako prezipitazioak:

en: Precipitation%schance
eu: Prezipitazio-%saukera

en: Pressure
eu: Presioa

en: Pressure at sea level:
eu: Presioa itsas mailan:

en: Principal
eu: Nagusia

en: Problem Description
eu: Arazoaren azalpena

en: Provisioned
eu: Hornituta

en: Provisioning
eu: Hornitzea

en: Publish enabled.
eu: Argitaratzea gaituta.

en: Query
eu: Kontsulta

en: Quota
eu: Kuota

en: Random Fortune
eu: Fortunaren gurpila

en: Read
eu: Irakurri

en: Read enabled.
eu: Irakurketa gaituta.

en: Really delete "%s"? This operation cannot be undone.
eu: Benetan ezabatu nahi duzu "%s"? Eragiketa hau ezin da desegin.

en: Really remove user data for user "%s"? This operation cannot be undone.
eu: Benetan kendu nahi dituzu "%s" erabiltzailearen erabiltzaile-datuak? Ezingo duzu eragiketa desegin.

en: Refresh Dynamic Menu Elements:
eu: Freskatu menu dinamikoko elementuak:

en: Refresh Portal View:
eu: Freskatu atariaren ikuspegia:

en: Refresh rate:
eu: Freskatzeko ratioa:

en: Regular Apps
eu: Aplikazio arruntak

en: Remarks
eu: Oharrak

en: Remote Host
eu: Urruneko ostalaria

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove pair
eu: Kendu bikotea

en: Remove saved script from server's temporary directory.
eu: Kendu gordetako scripta zerbitzariaren aldi baterako direktoriotik.

en: Remove user
eu: Kendu erabiltzailea

en: Remove user: %s
eu: Kendu erabiltzailea: %s

en: Reply
eu: Erantzun

en: Require PIN
eu: Eskatu PIN

en: Require S/MIME Encryption
eu: Eskatu S/MIME enkriptatzea

en: Require S/MIME Signature
eu: Eskatu S/MIME sinadura

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Reset Password
eu: Berrezarri pasahitza

en: Reset all device state
eu: Berrezarri gailu guztien egoera

en: Reset your password
eu: Berrezarri pasahitza

en: Restore Last Query
eu: Leheneratu azken kontsulta

en: Results
eu: Emaitzak

en: Results for %s
eu: Honen emaitzak: %s

en: Retweet
eu: Birtuiteatu

en: Retweeted by %s
eu: %s(e)k birtuiteatua

en: Retype new password
eu: Idatzi berriro pasahitz berria

en: Revert Configuration
eu: Leheneratu konfigurazioa

en: Riddles
eu: Asmakariak

en: Run
eu: Exekutatu

en: Run Login Tasks
eu: Exekutatu saio-hasierako atazak

en: SD card
eu: SD txartela

en: SD card encryption
eu: SD card enkriptatzea

en: SMS Text messages
eu: SMS testu-mezuak

en: SQL DB schema is out of date.
eu: SQL DB eskema iraungita dago.

en: SQL DB schema is ready.
eu: SQL DB eskema prest dago.

en: SQL Shell
eu: SQL shell-a

en: S_QL Shell
eu: S_QL shell-a

en: Save
eu: Gorde

en: Save "%s"
eu: Gorde "%s"

en: Save and Finish
eu: Gorde eta amaitu

en: Save generated configuration as a PHP script to your server's temporary directory.
eu: Gorde sortutako konfigurazioa PHP script gisa zerbitzariaren aldi baterako direktorioan.

en: Saved configuration upgrade script to: "%s".
eu: Konfigurazioa berritzeko scripta hemen gorde da: "%s".

en: Science
eu: Zientzia

en: Scope
eu: Esparrua

en: Sea_rch
eu: Bi_latu

en: Search
eu: Bilatu

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Seconds of inactivity before device should lock
eu: Inaktibo igarotzen diren minutuak gailua blokeatu aurretik

en: Select a group to add:
eu: Hautatu gehitu nahi duzun taldea:

en: Select a new owner:
eu: Hautatu jabe berria:

en: Select a server
eu: Hautatu zerbitzaria

en: Select a user to add:
eu: Hautatu gehitu nahi duzun erabiltzailea:

en: Select all fields to search when expanding addresses.
eu: Hautatu helbideak zabaltzean bilatzeko eremu guztiak.

en: Select the date and time format:
eu: Hautatu data eta orduaren formatua:

en: Select the date delimiter:
eu: Hautatu data-mugatzailea:

en: Select the date format:
eu: Hautatu data-formatua:

en: Select the day and time order:
eu: Hautatu egunaren eta orduaren ordena:

en: Select the time delimiter:
eu: Hautatu ordu-mugatzailea:

en: Select the time format:
eu: Hautatu ordu-formatua:

en: Select your color scheme.
eu: Hautatu kolore-eskema

en: Select your preferred language:
eu: Hautatu gogokoen duzun hizkuntza:

en: Send Problem Report
eu: Eman arazoaren berri

en: Sensor:
eu: Sentsorea:

en: Server Id
eu: Zerbitzariaren IDa

en: Server Time
eu: Zerbitzariaren ordua

en: Session Administration
eu: Saioaren administrazioa

en: Session Timestamp
eu: Saioaren ordu-zigilua

en: Sessions
eu: Saioak

en: Set preferences to allow you to reset your password if you ever forget it.
eu: Ezarri hobespenak pasahitza berrezarri ahal izateko, ahaztuz gero.

en: Set up integration with your Facebook account.
eu: Konfiguratu Facebook kontuarekiko integrazioa.

en: Set up integration with your Twitter account.
eu: Konfiguratu Twitter kontuarekiko integrazioa.

en: Set your preferred language, timezone and date preferences.
eu: Ezarri hizkuntza gogokoenaren, ordu-zonaren eta dataren hobespenak.

en: Set your startup application, color scheme, page refreshing, and other display preferences.
eu: Ezarri abioko aplikazioa, kolore-eskema, orri-freskatzea eta bestelako bistaratze-hobespenak.

en: Several locations possible with the parameter: %s
eu: Parametroarekin posible diren hainbat kokaleku: %s

en: Short Summary
eu: Laburpen txikia

en: Should access keys be defined for most links?
eu: Sarbide-gakoak definitu beharko lirateke esteka gehienetarako?

en: Show
eu: Erakutsi

en: Show Advanced Preferences
eu: Erakutsi hobespen aurreratuak

en: Show All Preferences Groups
eu: Erakutsi hobespen talde guztiak

en: Show differences between currently saved and the newly generated configuration.
eu: Erakutsi une honetako konfigurazioaren eta sortu berri den konfigurazioaren artean dauden desberdintasunak.

en: Show extra detail?
eu: Erakutsi xehetasun gehiago?

en: Show last login time when logging in?
eu: Erakutsi azken saio-hasierako ordua saioa hastean?

en: Skip Login Tasks
eu: Saltatu saio-hasierako atazak

en: Small
eu: Txikia

en: Snow depth:
eu: Elur-sakonera:

en: Snow equivalent in water:
eu: Elurraren baliokidea uretan:

en: Songs & Poems
eu: Abestiak eta poemak

en: South European (ISO-8859-3)
eu: Europako Hegoaldekoa (ISO-8859-3)

en: Southern Hemisphere
eu: Hego-hemisferioa

en: Spam
eu: Mezu baztergarriak

en: Sports
eu: Kirolak

en: Standard
eu: Estandarra

en: Start Time
eu: Hasiera-ordua

en: State Management
eu: Egoera-kudeaketa

en: Status
eu: Egoera

en: Status unable to be set.
eu: Ezin da egoera ezarri.

en: Stream
eu: Korrontea

en: Submitted request to add "%s" to the system. You cannot log in until your request has been approved.
eu: "%s" sisteman gehitzeko eskaera bidali da. Ezin duzu saioa hasi zure eskaera onartzen den arte.

en: Succesfully connected your Facebook account or updated permissions.
eu: Behar bezala konektatu da Facebook kontua edo eguneratu dira baimenak.

en: Success
eu: Ongi

en: Successfully added "%s" to the system.
eu: "%s" behar bezala gehitu da sisteman.

en: Successfully cleared data for user "%s" from the system.
eu: Behar bezala ezabatu dira sistematik "%s" erabiltzailearen datuak.

en: Successfully deleted "%s".
eu: Beha bezala ezabatu da "%s".

en: Successfully removed "%s" from the system.
eu: Behar bezala kendu da "%s" sistematik.

en: Successfully reverted configuration. Reload to see changes.
eu: Behar bezala leheneratu da konfigurazioa. Kargatu berriro aldaketak ikusteko.

en: Successfully saved backup configuration.
eu: Behar bezala gorde da babeskopiaren konfigurazioa.

en: Successfully updated "%s"
eu: Behar bezala eguneratu da "%s"

en: Successfully wrote %s
eu: Behar bezala idatzi da %s

en: Sun Rise
eu: Egunsentia

en: Sun Set
eu: Eguzki-sartzea

en: Sunday
eu: Igandea

en: Sunrise
eu: Egunsentia

en: Sunrise/Sunset
eu: Egunsentia/Eguzki-sartzea

en: Sunset
eu: Eguzki-sartzea

en: Sync all
eu: Sinkronizatu denak

en: Syndicated Feed
eu: Iturri sindikatua

en: Tag Cloud
eu: Etiketa-hodeia

en: Tasks
eu: Zereginak

en: Temp for last hour:
eu: Azken orduko tenp.:

en: Temperature
eu: Tenperatura

en: Temperature%s(%sHi%s/%sLo%s)
eu: Tenperatura%s(%sHi%s/%sLo%s)

en: Temporarily unable to connect with Facebook, Please try again.
eu: Une honetan ezin da konektatu Facebook-ekin. Saiatu berriro geroago.

en: Temporarily unable to contact Twitter. Please try again later.
eu: Une honetan ezin da Twitter-era konektatu. Saiatu berriro geroago.

en: Thai (TIS-620)
eu: Thailandiarra (TIS-620)

en: The DELETE command completed successfully. A total of %d rows were deleted.
eu: DELETE komandoa ondo burutu da. Guztira %d lerro ezabatu dira.

en: The INSERT command completed successfully.
eu: INSERT komandoa ondo burutu da.

en: The Remote Wipe for device id %s has been cancelled.
eu: Bertan behera utzi da %s gailuaren urruneko garbiketa.

en: The UPDATE command completed successfully. A total of %d rows were modified.
eu: UPDATE komandoa ondo burutu da. Guztira %d lerro aldatu dira.

en: The alarm has been deleted.
eu: Alarma ezabatu da.

en: The alarm has been saved.
eu: Alarma gorde da.

en: The configuration for %s cannot be updated automatically. Please update the configuration manually.
eu: %s(r)en konfigurazioa ezin da automatikoki eguneratu. Eguneratu konfigurazioa eskuz.

en: The default e-mail address to use with this identity:
eu: Identitate honekin erabiltzeko helbide elektroniko lehenetsia:

en: The lock has been removed.
eu: Blokeoa kendu da.

en: The member state service could not be reached in time. Try again later or with a different member state.
eu: Ezin izan da kide-egoeraren zerbitzua denboraz atzitu. Saiatu berriro geroago, edo saiatu beste kide-egoera batekin.

en: The member state service is currently not available. Try again later or with a different member state.
eu: Kide-egoeraren zerbitzua ez dago erabilgarri une honetan. Saiatu berriro geroago, edo saiatu beste kide-egoera batekin.

en: The provided country code is invalid.
eu: Emandako herrialde-kodea ez da baliozkoa.

en: The service is currently not available. Try again later.
eu: Zerbitzua ez dago erabilgarri une honetan. Saiatu berriro geroago.

en: The service is currently too busy. Try again later.
eu: Zerbitzua lanpetuegi dago une honetan. Saiatu berriro geroago.

en: The signup request for "%s" has been removed.
eu: "%s" erregistratzeko eskaera kendu egin da.

en: The signup request for user "%s" has been removed.
eu: "%s" erabiltzailea erregistratzeko eskaera kendu egin da.

en: The state for device id %s has been reset. It will resynchronize next time it connects to the server.
eu: %s gailuaren egoera berrezarri da. Birsinkronizatu egingo da zerbitzarira konektatzen den hurrengo aldian.

en: The test script is currently enabled. For security reasons, disable test scripts when you are done testing (see horde/docs/INSTALL).
eu: Probako script-a gaituta dago une honetan. Segurtasun-arrazoiak direla-eta, desgaitu probako script-ak proba-fasea amaitzean (ikus horde/docs/INSTALL).

en: The user "%s" already exists.
eu: "%s" erabiltzailea badago lehendik.

en: The user "%s" does not exist.
eu: "%s" erabiltzailea ez dago.

en: There was a problem adding "%s" to the system: %s
eu: Arazo bat gertatu da "%s" sisteman gehitzean: %s

en: There was a problem clearing data for user "%s" from the system:
eu: Arazo bat gertatu da "%s" erabiltzailearen datuak sistematik ezabatzean:

en: There was a problem removing "%s" from the system:
eu: Arazo bat gertatu da "%s" sistematik kentzean:

en: There was a problem updating "%s": %s
eu: Arazo bat gertatu da "%s" eguneratzean: %s

en: There was an error communicating with the ActiveSync server: %s
eu: Errore bat gertatu da ActiveSync zerbitzariarekin komunikatzean: %s

en: There was an error contacting Twitter: %s
eu: Errore bat gertatu da Twitter-ekin konektatzean: %s

en: There was an error in the configuration form. Perhaps you left out a required field.
eu: Errore bat gertatu da konfigurazio-inprimakian. Baliteke beharrezkoa zen eremu bat bete gabe utzi izana.

en: There was an error making the request: %s
eu: Errore bat gertatu da eskaera egitean: %s

en: There was an error obtaining your Facebook session. Please try again later.
eu: Errore bat gertatu da Facebook-eko saioa eskuratzean. Saiatu berriro geroago.

en: There was an error removing global data for %s. Details have been logged.
eu: Errore bat gertatu da %s(r)en datu orokorrak kentzean. Xehetasunak erregistratu dira.

en: There was an error with the requested permissions
eu: Errore bat gertatu da eskatutako baimenekin

en: This VAT identification number is invalid.
eu: BEZaren identifikazio-zenbaki hau ez da baliozkoa.

en: This VAT identification number is valid.
eu: BEZaren identifikazio-zenbaki hau baliozkoa da.

en: This will cause all devices to resyncronize all items.
eu: Gailu guztiek elementu guztiak birsinkronizatzea eragingo du honek.

en: This will cause your devices to resyncronize all items.
eu: Zure gailuek elementu guztiak birsinkronizatzea eragingo du honek.

en: Tickets
eu: Txartelak

en: Time Tracking
eu: Denbora-pistak

en: Time format
eu: Ordu-formatua

en: Timestamp or unknown
eu: Ordu-zigilua edo ezezaguna

en: Timestamps of successful synchronization sessions
eu: Behar bezala osatutako sinkronizazio-saioen ordu-zigiluak

en: Title
eu: Izenburua

en: To exclude a particular field form the import or to correct a wrong match select a field in the lists below and hit "Remove pair".
eu: Eremu jakin bat inportaziotik kanpo uzteko edo okerreko parekatze bat zuzentzeko, hautatu eremu bat beheko zerrendan, eta hautatu "Kendu bikotea".

en: To select multiple fields, hold down the Control (PC) or Command (Mac) while clicking.
eu: Hainbat eremu hautatzeko, sakatu Ktrl (PC) edo Komandoa (Mac) tekla klik egiten duzun bitartean.

en: Today
eu: Gaur

en: Tomorrow
eu: Bihar

en: Top
eu: Goian

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: Turkish (ISO-8859-9)
eu: Turkiarra (ISO-8859-9)

en: Tweet
eu: Tuiteatu

en: Twitter Integration
eu: Twitter-eko integrazioa

en: Twitter Timeline for %s
eu: %s(r)en Twitter Timeline

en: Twitter not enabled.
eu: Twitter ez dago gaituta.

en: URL
eu: URLa

en: Unable to delete "%s": %s.
eu: Ezin da "%s" ezabatu: %s.

en: Unable to set like.
eu: Ezin da Atsegin ezarri.

en: Unable to validate the request token. Please try your request again.
eu: Ezin da eskaera-tokena balidatu. Saiatu berriro eskaerarekin.

en: Unavailable
eu: Ez dago erabilgarri

en: Unblock
eu: Desblokeatu

en: Undo Changes
eu: Desegin aldaketak

en: Unfavorite
eu: Ez da gogokoa

en: Unfiled
eu: Sailkatu gabea

en: Units
eu: Unitateak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unlock
eu: Desblokeatu

en: Unsupported action.
eu: Ekintza hau ez da onartzen.

en: Update
eu: Eguneratu

en: Update %s
eu: Eguneratu %s

en: Update %s schema
eu: Eguneratu %s eskema

en: Update all DB schemas
eu: Eguneratu datu-baseen eskema guztiak

en: Update all configurations
eu: Eguneratu konfigurazio guztiak

en: Update user
eu: Eguneratu erabiltzailea

en: Updated "%s".
eu: "%s" eguneratu da.

en: Updated schema for %s.
eu: %s(r)en eskema eguneratu da.

en: Upload
eu: Kargatu

en: Uploaded all application configuration files to the server.
eu: Aplikazioa konfiguratzeko fitxategi guztiak kargatu dira zerbitzarian.

en: Use Horde Default
eu: Erabili balio lehenetsia

en: Use if name/password is different for IMSP server.
eu: Erabili izena/pasahitza IMSP zerbitzariarena ez bada bakarrik.

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User Administration
eu: Erabiltzaile-administrazioa

en: User Agent
eu: Erabiltzaile-agentea

en: User Name
eu: Erabiltzaile-izena

en: User Registration
eu: Erabiltzaile-erregistratzea

en: User Registration has been disabled for this site.
eu: Erabiltzaile-erregistratzea desgaitu da gune honetan.

en: User Registration is not properly configured for this site.
eu: Erabiltzaile-erregistratzea ez dago behar bezala konfiguratuta gune honetarako.

en: User account not found
eu: Ez da aurkitu erabiltzaile-kontua

en: User to add:
eu: Gehitzeko erabiltzailea:

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Users in the system:
eu: Sistemako erabiltzaileak:

en: VAT id number verification
eu: BEZaren ID zenbakiaren egiaztapena

en: VAT identification number:
eu: BEZaren identifikazio-zenbakia:

en: VAT number
eu: BEZ zenbakia

en: Version
eu: Bertsioa

en: Version Check
eu: Bertsio-egiaztapena

en: Version Control
eu: Bertsioaren kontrola

en: Vietnamese (VISCII)
eu: Vietnamdarra (VISCII)

en: View an external web page
eu: Ikusi kanpoko web-orri bat

en: Visibility
eu: Ikusgaitasuna

en: Warning
eu: Abisua

en: Warning: Your Caps Lock key is on!
eu: Kontuz: Blok Maius tekla sakatuta dago!

en: Weather
eu: Eguraldia

en: Weather data provided by
eu: Eguraldi-datuen hornitzailea:

en: Web Site
eu: Webgunea

en: Web browser
eu: Web-arakatzailea

en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: Welcome, %s
eu: Ongi etorri, %s

en: Western (ISO-8859-1)
eu: Mendebaldekoa (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
eu: Mendebaldekoa (ISO-8859-15)

en: What application should %s display after login?
eu: Zein aplikazio bistaratu beharko luke %s(e)k aplikazioak saioa hasitakoan?

en: What are you working on now?
eu: Zertan ari zara orain?

en: What is the delimiter character?
eu: Zein da karaktere mugatzailea?

en: What is the quote character?
eu: Zein da aipamen-karakterea?

en: Which day would you like to be displayed as the first day of the week?
eu: Zein egun nahi duzu asteko lehen egun gisa agertzea?

en: Which phases
eu: Zein fase

en: Width of the %s menu on the left:
eu: %s menuaren zabalera ezkerrean:

en: Wiki
eu: Wikia

en: Wind
eu: Haizea

en: Wind speed in knots
eu: Haizearen abiadura korapilotan

en: Wind:
eu: Haizea:

en: Wipe
eu: Garbiketa

en: Wipe Pending
eu: Garbiketa egiteke dago

en: Wisdom
eu: Jakinduria

en: With
eu: Honekin

en: Work
eu: Lana

en: YY
eu: UU

en: Yes, I Agree
eu: Bai, ados nago

en: You and %d other person likes this | You and %d other people like this
eu[0]: Zuk eta beste %d pertsonak hau atsegin duzue
eu[1]: Zuk eta beste %d pertsonak hau atsegin duzue

en: You are not allowed to add groups.
eu: Ez daukazu baimenik taldeak gehitzeko.

en: You are not allowed to add shares.
eu: Ez daukazu baimenik partekatzeak gehitzeko.

en: You are not allowed to change groups.
eu: Ez daukazu baimenik taldeak aldatzeko.

en: You are not allowed to change shares.
eu: Ez daukazu baimenik partekatzeak aldatzeko.

en: You are not allowed to delete groups.
eu: Ez daukazu baimenik taldeak ezabatzeko.

en: You are not allowed to delete shares.
eu: Ez daukazu baimenik partekatzeak ezabatzeko.

en: You are not allowed to list groups of shares.
eu: Ez daukazu baimenik partekatze taldeak zerrendatzeko.

en: You are not allowed to list share permissions.
eu: Ez daukazu baimenik partekatze-baimenak zerrendatzeko.

en: You are not allowed to list shares.
eu: Ez daukazu baimenik partekatzeak zerrendatzeko.

en: You are not allowed to list users of groups.
eu: Ez daukazu baimenik talde-erabiltzaileak zerrendatzeko.

en: You are not allowed to list users of shares.
eu: Ez daukazu baimenik partekatze-erabiltzaileak zerrendatzeko.

en: You are not connected to your Facebook account. You should check your Facebook settings in your %s.
eu: Ez zaude Facebook kontura konektatuta. Facebook-eko ezarpenak egiaztatu behar dituzu %s(e)n.

en: You can also check your Facebook settings in your %s.
eu: Zuk ere Facebook-eko ezarpenak egiazta ditzakezu zure %s(e)an.

en: You did not agree to the Terms of Service agreement, so you were not allowed to login.
eu: Ez duzu onartu Zerbitzu-baldintzen hitzarmena, eta horregatik ez zaizu utzi saioa hasten.

en: You have been logged out.
eu: Saioa itxi duzu.

en: You have denied the requested permissions.
eu: Eskatutako baimenak ukatu dituzu.

en: You have not properly connected your Twitter account with Horde. You should check your Twitter settings in your %s.
eu: Ez duzu behar bezala konektatu Twitter kontua Horde-rekin. Twitter-eko ezarpenak egiaztatu behar dituzu %s(e)n.

en: You like this
eu: Hau atsegin duzu

en: You must describe the problem before you can send the problem report.
eu: Arazoa deskribatu behar duzu, hari buruzko txostena bidali ahal izateko.

en: You must specify a username to clear out.
eu: Erabiltzaile-izen bat zehaztu behar duzu garbitzeko.

en: You must specify a username to remove.
eu: Erabiltzaile-izen bat zehaztu behar duzu kentzeko.

en: You must specify the username to add.
eu: Erabiltzaile-izena zehaztu behar duzu gehitzeko.

en: You must specify the username to update.
eu: Erabiltzaile-izena zehaztu behar duzu eguneratzeko.

en: Your Email Address
eu: Helbide elektronikoa

en: Your Information
eu: Zure informazioa

en: Your Internet Address has changed since the beginning of your session. To protect your security, you must login again.
eu: Zure Internet helbidea aldatu da saioa hasi duzunetik. Zure segurtasuna babesteko, saioa hasi behar duzu berriro.

en: Your Name
eu: Zure izena

en: Your authentication backend does not support adding users. If you wish to use Horde to administer user accounts, you must use a different authentication backend.
eu: Zure autentifikazio-moduluak ez du erabiltzaileak gehitzerik onartzen. Horde erabili nahi baduzu erabiltzaile-kontuak kudeatzeko, beste autentifikazio-modulu bat erabili beharko duzu.

en: Your authentication backend does not support listing users, or the feature has been disabled for some other reason.
eu: Zure autentifikazio-moduluak ez du onartzen erabiltzaileak zerrendatzea, edo eginbidea desgaitu egin da, beste zerbait dela-eta.

en: Your browser appears to have changed since the beginning of your session. To protect your security, you must login again.
eu: Badirudi arakatzailea aldatu dela saioa hasi duzunetik. Zure segurtasuna babesteko, saioa hasi behar duzu berriro.

en: Your browser does not support this feature.
eu: Arakatzaileak ez du eginbide hori onartzen.

en: Your current time zone:
eu: Uneko ordu-zona:

en: Your full name:
eu: Zure izena:

en: Your login has expired.
eu: Saio-hasiera iraungi da.

en: Your new password for %s is: %s
eu: %s(r)en pasahitz berria: %s

en: Your password has been reset
eu: Pasahitza berrezarri da.

en: Your password has been reset, but couldn't be sent to you. Please contact the administrator.
eu: Pasahitza berrezarri da, baina ezin izan zaizu bidali. Jarri harremanetan administratzailearekin.

en: Your password has been reset, check your email and log in with your new password.
eu: Pasahitza berrezarri da; begiratu posta, eta hasi saioa pasahitz berriarekin.

en: Your password has been succesfully changed. You need to re-login to the system with your new password.
eu: Pasahitza behar bezala aldatu da. Saioa berriro hasi behar duzu pasahitz berriarekin.

en: Your password has expired
eu: Pasahitza iraungi da

en: Your password has expired.
eu: Pasahitza iraungi da.

en: Your session has expired. Please login again.
eu: Saioa iraungi da. Hasi saioa berriro.

en: Your session length has exceeded the maximum amount of time allowed. Please login again.
eu: Saioak gainditu egin du onartutako gehieneko denbora. Hasi saioa berriro.

en: [Problem Report]
eu: [Arazoari buruzko txostena]

en: _Alarms
eu: _Alarmak

en: _Configuration
eu: _Konfigurazioa

en: _Groups
eu: _Taldeak

en: _Locks
eu: _Blokeoak

en: _Permissions
eu: _Baimenak

en: _Users
eu: _Erabiltzaileak

en: attachment
eu: eranskina

en: calm
eu: barealdia

en: from the %s (%s) at %s %s
eu: noiztik: %s (%s); zein ordutatik: %s %s

en: gusting
eu: haizetsu

en: inline
eu: barnean

en: preferences
eu: hobespenak

en: show differences
eu: erakutsi desberdintasunak

en: type the password twice to confirm
eu: idatzi pasahitza bitan berresteko

en: unified
eu: bateratua
