Horde 4.0-git - en to fi translation catalogue (808 entries)

en: "%s" was added to the groups system.
fi: "%s" lisättiin ryhmäjärjestelmään.

en: "%s" was added to the permissions system.
fi: "%s" lisättiin oikeuksiin.

en: "%s" was not created: %s.
fi: "%s" ei luotu: %s.

en: %.2fMB used of %.2fMB allowed (%.2f%%)
fi: %.2fMB käytetty %.2fMB sallitusta (%.2f%%)

en: %d %s and %s
fi: %d %s ja %s

en: %d days until your password expires.
fi: Salasanasi vanhentuu %d päivän päästä.

en: %d minutes
fi: %d minuuttia

en: %d person likes this | %d persons like this
fi[0]: %d henkilö pitää tästä
fi[1]: %d henkilöä pitää tästä

en: %d to %d of %d
fi: %d - %d / %d

en: %d-day forecast
fi: %d päivän ennustus

en: %s - Notice
fi: %s - Ilmoitus

en: %s Configuration
fi: %s Asennus

en: %s Tasks - Confirmation
fi: %s Tehtävät - Varmistus

en: %s Terms of Agreement
fi: %s Käyttöehdot

en: %s at %s %s
fi: %s suunta %s %s

en: %s is ready to perform the tasks below. Select each operation to run at this time.
fi: %s on valmis suorittamaan alla olevat tehtävät. Valitse nyt suoritettavat toimenpiteet.

en: , gusting %s %s
fi: , puuskittaista %s %s

en: , variable from %s to %s
fi: , vaihtelevaa %s - %s

en: 1 Day
fi: 1 päivä

en: 1 Month
fi: 1 kuukausi

en: 1 Week
fi: 1 viikko

en: 12 Hour Format
fi: 12-tunnin järjestelmä

en: 2 Weeks
fi: 2 viikkoa

en: 24 Hour Format
fi: 24-tunnin järjestelmä

en: 24 hours
fi: 24 tuntia

en: 24-hour format
fi: 24-tunnin järjestelmä

en: 3 Days
fi: 3 päivää

en: <tag:app_name /> cannot read information about your Facebook friends.
fi: <tag:app_name /> ei voi lukea tietoja Facebook ystävistäsi.

en: <tag:app_name /> cannot read your stream messages and various other Facebook data items.
fi: <tag:app_name /> ei voi lukea viestivirtaasi ja muita Facebook tietoja.

en: <tag:app_name /> cannot set your status messages or publish other content to Facebook.
fi: <tag:app_name /> ei voi asettaa tilatietoja tai julkaista muuta tietoa Facebookissa.

en: <tag:appname /> can interact with your Twitter account
fi: <tag:app_name /> voi olla yhteydessä sinun Twitter tiliisi

en: A device wipe has been requested. Device will be wiped on next syncronization attempt.
fi: Laitteesta on pyydetty tietojenpoisto. Laiteesta poistetaan kaikki tiedot kun laite yrittää seuraavan kerran synkronoita tietoja.

en: A newer version (%s) exists.
fi: Uudempi versio (%s) on olemassa.

en: A remote wipe for device id %s has been initiated. The device will be wiped during the next synchronisation.
fi: Tietojenpoistoa etäyhteydellä on pyydetty laite id:lle %s. Laitteesta poistetaan kaikki tiedot kun laitetta seuraavan kerran synkronoidaan.

en: AM/PM
fi: AP/IP

en: Account Information
fi: Käyttäjätunnuksen tiedot

en: Account Password
fi: Käyttäjätunnuksen salasana

en: Actions
fi: Toiminnot

en: ActiveSync Device Administration
fi: ActiveSync Laitehallinta

en: ActiveSync Devices
fi: ActiveSync Laitteet

en: ActiveSync not activated.
fi: ActiveSync ei ole käytössä.

en: Add
fi: Lisää

en: Add Content
fi: Lisää sisältöä

en: Add Here:
fi: Lisää tähän:

en: Add Members
fi: Lisää jäseniä

en: Add a group
fi: Lisää ryhmä

en: Add a new user:
fi: Lisää uusi käyttäjä:

en: Add new alarm
fi: Lisää uusi hälytys

en: Add pair
fi: Lisää pari

en: Add user
fi: Lisää käyttäjä

en: Added "%s" to the system, but could not add additional signup information: %s.
fi: Lisättiin "%s" järjestelmää, mutta ei voitu lisätä sisäänkirjautumisen lisätietoja: %s.

en: Added "%s" to the system. You can log in now.
fi: Lisättiin "%s" järjestelmään. Voit nyt kirjautua sisään.

en: Adding users is disabled.
fi: Käyttäjien lisääminen ei ole käytössä.

en: Address
fi: Osoite

en: Address Book
fi: Osoitteet

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Alarm end
fi: Hälytys loppuu

en: Alarm methods
fi: Hälytystavat

en: Alarm start
fi: Hälytys alkaa

en: Alarm text
fi: Hälytyksen viesti

en: Alarm title
fi: Hälytyksen otsikko

en: Alarms
fi: Hälytykset

en: All
fi: Kaikki

en: All Authenticated Users
fi: Kaikki autentikoituneet käyttäjät

en: All policy keys successfully reset.
fi: Kaikki politiikka-avaimet tyhjennettiin.

en: All state removed for your ActiveSync devices. They will resynchronize next time they connect to the server.
fi: Kaikki ActiveSync laitteidesi tilatiedot on nyt poistettu. Laitteet yrittävät synkronoida uudelleen kun ne seuraavan kerran ottavat yhteyttä palvelimeen.

en: All synchronization sessions deleted.
fi: Kaikki synkronointi-istunnot on nyt poistettu.

en: Allow
fi: Salli

en: Allow alphanumeric
fi: Salli aakkosnumeeriset

en: Allow any
fi: Salli kaikki

en: Allow only numeric
fi: Salli vain numerot

en: Alternate IMSP Login
fi: Vaihtoehtoinen IMSP sisääkirjautuminen

en: Alternate IMSP Password
fi: Vaihtoehtoinen IMSP salasana

en: Alternate IMSP Username
fi: Vaihtoehtoinen IMSP käyttäjätunnus

en: Alternate email address
fi: Vaihtoehtoinen sähköpostiosoite

en: Answer
fi: Vastaus

en: Application
fi: Ohjelma

en: Application Context
fi: Ohjelman konteksti:

en: Application List
fi: Ohjelmalista

en: Application is ready.
fi: Ohjelma on valmis.

en: Application is up-to-date.
fi: Ohjelma on uusimmassa versiossa.

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Arabic (Windows-1256)
fi: Arabia (Windows-1256)

en: Are you sure you want to delete '%s'?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa '%s'?

en: Are you sure you want to remove the signup request for "%s"?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa sisäänkirjautumispyynnön "%s"?

en: Are you sure you wish to delete "%s"?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa "%s"?

en: Armenian (ARMSCII-8)
fi: Armenia (ARMSCII-8)

en: Art
fi: Taide

en: Ascii Art
fi: Ascii-taide

en: At least one database schema is outdated.
fi: Ainakin yksi tietokantaskeema on vanhentunut.

en: Attachment
fi: Liite

en: Attachment Download
fi: Liitteen tallennus

en: Attempt to delete a non-existent group.
fi: Yritettiin poistaa olematonta ryhmää.

en: Attempt to delete a non-existent permission.
fi: Yritettiin poistaa olematonta oikeutta.

en: Attempt to edit a non-existent permission.
fi: Yritettiin muokata olematonta oikeutta.

en: Attempt to edit a non-existent share.
fi: Yritettiin muokata olematonta jakoa.

en: Authenticated to
fi: Autentikoitunut kohteeseen

en: Authorize Access to Friends Data:
fi: Anna lupa käyttää Friends tietoja:

en: Authorize Publish
fi: Anna lupa julkaista

en: Authorize Read:
fi: Anna lupa lukea:

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Available fields:
fi: Käytettävissäolevat kentät:

en: BOFH Excuses
fi: BOFH selitykset

en: Baltic (ISO-8859-13)
fi: Baltia (ISO-8859-13)

en: Base graphics directory "%s" not found.
fi: Grafiikoiden perushakemistoa "%s" ei löytynyt.

en: Basic
fi: Perus

en: Block Settings
fi: Osion asetukset

en: Block Type
fi: Osion tyyppi

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Both
fi: Molemmat

en: Bottom
fi: Alapuolelle

en: Browser
fi: Selain

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Camera
fi: Kamera

en: Cancel
fi: Peru

en: Cancel Problem Report
fi: Peru ongelmaviesti

en: Cancel Wipe
fi: Peru tyhjennys

en: Cannot reset password automatically, contact your administrator.
fi: Salasanaa ei voi uudelleenasettaa automaattisesti, ota yhteyttä ylläpitäjään.

en: Categories and Labels
fi: Kategoriat ja merkinnät

en: Celtic (ISO-8859-14)
fi: Keltti (ISO-8859-14)

en: Central European (ISO-8859-2)
fi: Keski-Eurooppa (ISO-8859-1)

en: Change
fi: Vaihda

en: Change Location
fi: Vaihda paikka

en: Change Your Password
fi: Muuta salasanasi

en: Change your personal information.
fi: Muuta henkilötietojasi.

en: Changing your password is not supported with the current configuration.  Contact your administrator.
fi: Salasanan vaihto ei ole käytössä nykyisillä asetuksilla. Ota yhteyttä ylläpitäjiin.

en: Check
fi: Tarkista

en: Check for newer versions
fi: Tarkista onko uudempia versioita

en: Checking
fi: Tarkistetaan

en: Chinese Simplified (GB2312)
fi: Kiina yksikertaistettu (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
fi: Kiina perinteinen (Big5)

en: Choose %s
fi: Valitse %s

en: Choose how to display dates (abbreviated format):
fi: Valitse päiväyksien esitysmuoto (lyhennetty):

en: Choose how to display dates (full format):
fi: Valitse päiväyksien esitysmuoto (kokonainen):

en: Choose how to display times:
fi: Valitse ajan esitysmuoto:

en: Clear Query
fi: Poista kysely

en: Clear out user: %s
fi: Poista käyttäjä: %s

en: Clear user
fi: Poista käyttäjä

en: Clear user data
fi: Poista käyttäjän tiedot

en: Click on one of your selected address books and then select all fields to search.
fi: Valitse ensin osoitekirja ja valitse sen jälkeen ne kentät, joista tietoja haetaan.

en: Click to Continue
fi: Napsauta jatkaaksesi

en: Client Anchor
fi: Asiakasankkuri

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Clouds
fi: Pilviä

en: Codeword frequency
fi: Koodisanojen yleisyys

en: Collapse
fi: Pienennä

en: Color Picker
fi: Värivalitsin

en: Comics
fi: Sarjakuvat

en: Command
fi: Komento

en: Command Shell
fi: Komentotulkki

en: Comments: %d
fi: Kommentit: %d

en: Computers
fi: Tietokoneet

en: Condition
fi: Olosuhteet

en: Conditions
fi: Olosuhteet

en: Configuration
fi: Asennus

en: Configuration Differences
fi: Asennusasetusten erot

en: Configuration for syncing with PDAs, Smartphones and Outlook.
fi: Asetukset PDA-laitteiden, älypuhelimien ja Outlookin synkronoitiin.

en: Configuration is out of date.
fi: Asennusasetukset eivät ole ajantasalla.

en: Configuration upgrade scripts available
fi: Asennusasetusten päivitysskripti on käytettävissä

en: Configure %s
fi: Asennus %s

en: Confirm Password
fi: Varmista salasana

en: Continue
fi: Jatka

en: Cookie
fi: Pipari

en: Could not connect to server "%s" using FTP: %s
fi: Ei saatu yhteyttä palvelimeen "%s" käyttäen FTP: %s

en: Could not contact server. Try again later.
fi: Ei saatu yhteyttä palvelimeen. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: Could not delete configuration upgrade script "%s".
fi: Ei voitu poistaa asennusasetusten päivitysskriptiä "%s".

en: Could not find authorization for <tag:appname /> to interact with your Twitter account
fi: Ei löydetty lupaa <tag:appname /> olla yhteydessä sinun Twitter tiliisi.

en: Could not reset the password for the requested user. Some or all of the details are not correct. Try again or contact your administrator if you need further help.
fi: Käyttäjän salasanaa ei voitu nollata. Jotkut tarvittavat tiedot ovat väärin. Voita yrittää uudestaan tai ota yhteyttä ylläpitoon, jos tarvitset lisää apua.

en: Could not revert configuration.
fi: Ei voitu palauttaa asetuksia.

en: Could not save a backup configuation: %s
fi: Ei voitu tallentaa varmuuskopioita asennusasetuksista: %s

en: Could not save configuration upgrade script to: "%s".
fi: Ei voitu tallentaa asennusasetusten päivitysskriptiä paikkaan: "%s".

en: Could not save the configuration file %s. Use one of the options below to save the code.
fi: Asetusasennustiedoston tallennus epäonnistui tiedostoon %s. Käytä yhtä alla olevista vaihtoehdoista talentaaksesi koodin.

en: Could not save the configuration file %s. You can either use one of the options to save the code back on %s or copy manually the code below to %s.
fi: Asetusasennustiedoston tallennus epäonnistui tiedostoon %s. Voit käyttää alla olevia asetuksia tallentaaksesi koodin takaisin %s tai kopioida alla olevan koodin kohteeseen %s.

en: Could not write configuration for "%s": %s
fi: Ei kirjoittaa asennusasetuksia ohjelmalle "%s": %s

en: Country
fi: Maa

en: Create
fi: Luo

en: Create New Identity
fi: Luo uusi profiili

en: Current 4 Phases
fi: Tämänhetkiset 4 vaihetta

en: Current Alarms
fi: Tämänhetkiset hälytykset

en: Current Locks
fi: Tämänhetkiset Lukot

en: Current Sessions
fi: Tämänhetkiset istunnot

en: Current Time
fi: Tämänhetkinen kellonaika

en: Current Weather
fi: Tämänhetkinen sää

en: Current condition
fi: Tämänhetkiset olosuhteet

en: Cyrillic (KOI8-R)
fi: Kyrillinen (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
fi: Kyrillinen (Windows-1251)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
fi: Kyrillinen/Ukraina (KOI8-U)

en: DB access is not configured.
fi: Tietokantayhteyttä ei ole asennettu.

en: DB schema is out of date.
fi: Tietokantaskeema ei ole ajantasalla.

en: DB schema is ready.
fi: Tietokantaskeema on valmis.

en: DD
fi: PP

en: Data
fi: Tieto

en: Database
fi: Tietokanta

en: Date
fi: Päiväys

en: Date Received
fi: Vastaanoton päiväys

en: Date: %s; time: %s
fi: Päiväys: %s; aika: %s

en: Day
fi: Päivä

en: Default
fi: Oletus

en: Default Color
fi: Oletusväri

en: Default Shell
fi: Oletuskomentotulkki

en: Default charset for sending e-mail messages:
fi: Oletusmerkistö lähetettäessä sähköpostiviestejä:

en: Default location to use for location-aware features.
fi: Oletuspaikkatieto kun käytetään paikkatietoisia toimintoja.

en: Definitions
fi: Määritelmät

en: Delete
fi: Poista

en: Delete "%s"
fi: Poista "%s"

en: Delete All SyncML Data
fi: Poista kaikki SyncML-tiedot

en: Delete Group
fi: Poista Ryhmä

en: Deleted configuration upgrade script "%s".
fi: Poistettiin asennusasetusten päivitysskripti "%s".

en: Deleted synchronization session for device "%s" and database "%s".
fi: Poistettiin synkronointisessio laitteelle "%s" ja tietokantaan "%s".

en: Describe the Problem
fi: Ongelman kuvaus

en: Development
fi: Kehitys

en: Device
fi: Laite

en: Device ID
fi: Laite ID

en: Device Management
fi: Laitehallinta

en: Device encryption
fi: Laitteen salaus

en: Device id:
fi: Laite id:

en: Device is wiped
fi: Laite on tyhjennetty

en: Device successfully removed.
fi: Laitteen poisto onnistui.

en: Device wipe successfully canceled.
fi: Laitteen tyhjennys peruutettiin.

en: Dew Point
fi: Kosteuspiste

en: Dew Point for last hour:
fi: Edellisen tunnin kosteuspiste:

en: Dew point
fi: Kosteuspiste

en: Disable
fi: Pois käytöstä

en: Display 24-hour times?
fi: Käytetäänkö 24-tunnin aikaesitystä?

en: Display Preferences
fi: Näkymän asetukset

en: Display detailed forecast
fi: Näytä yksityiskohtainen ennuste

en: Display forecast (TAF)
fi: Näytä ennuste (TAF)

en: Does the first row contain the field names? If yes, check this box:
fi: Jos ensimmäinen rivi sisältää sarakkeiden otsikot, niin valitse:

en: Don't have an account? Sign up.
fi: Eikö ole käyttäjätunnusta? Kirjaudu käyttäjäksi.

en: Download %s
fi: Tallenna %s

en: Download generated configuration as PHP script.
fi: Tallenna luotu asetustiedosto PHP-skriptinä.

en: Drugs
fi: Huumeet

en: Dynamic
fi: Dynaaminen

en: EU VAT identification
fi: EU ALV-tunnusnumero

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit "%s"
fi: Muokkaa "%s"

en: Edit Preferences for
fi: Muokkaa asetuksia ohjelmalle

en: Edit permissions
fi: Muokkaa oikeuksia

en: Edit permissions for "%s"
fi: Muokkaa oikeuksia - "%s"

en: Education
fi: Koulutus

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: End Time
fi: Päätymisaika

en: English
fi: Englanti

en: Enter a name for the new category:
fi: Anna nimi uudelle kategorialle:

en: Enter a security question which you will be asked if you need to reset your password, e.g. 'what is the name of your pet?':
fi: Anna kysymys joka kysytään, jos salasanasi joudutaan nollaamaan esimerkiksi 'mikä on lemmikkisi nimi?':

en: Error connecting to Twitter: %s Details have been logged for the administrator.
fi: Tapahtui virhe otettaessa yhteyttä Twitteriin: %s Tarkemmat tiedot on tallennettu ylläpidon käsiteltäväksi.

en: Error deleting synchronization session:
fi: Virhe poistettaessa synkronointi-istuntoja:

en: Error deleting synchronization sessions:
fi: Virhe poistettaessa synkronointi-istuntoja:

en: Error updating password: %s
fi: Virhe päivitettäessä salasanaa: %s

en: Ethnic
fi: Etninen

en: Event Invites:
fi: Tapahtumakutsut:

en: Every 15 minutes
fi: 15 minuutin välein

en: Every 2 minutes
fi: 2 minuutin välein

en: Every 30 seconds
fi: 30 sekunnin välein

en: Every 5 minutes
fi: 5 minuutin välein

en: Every half hour
fi: Puolen tunnin välein

en: Every hour
fi: Tunnin välein

en: Every minute
fi: Minuutin välein

en: Example values:
fi: Esimerkkiarvot:

en: Execute
fi: Suorita

en: Expand
fi: Laajenna

en: Extra Large
fi: Ekstrasuuri

en: FTP upload of configuration
fi: Asetustiedostojen vienti FTP:ll

en: Facebook Integration
fi: Facebookin käyttö

en: Failed unlock attempts before device is wiped
fi: Epäonnistuneet yritykset ennenkuin laite tyhjennetään

en: Feed
fi: Syöte

en: Feed Address
fi: Syötteen osoite

en: Feels Like
fi: Tuntuu kuin

en: Fields to search
fi: Etsittävät kentät

en: File Manager
fi: Tiedostot

en: Filter
fi: Suodatin

en: Filters
fi: Suodatus

en: First Half
fi: Ensimmäinen puolisko

en: First Quarter
fi: Ensimmäinen neljännes

en: Food
fi: Ruoka

en: Force
fi: Pakota

en: Forecast (TAF)
fi: Ennuste (TAF)

en: Forecast Days (note that the returned forecast returns both day and night; a large number here could result in a wide block)
fi: Ennustettavat vuorokaudet (Huomaathan että ennustuksessa on tiedot sekä päivistä että öistä, joten suuri määrä päiviä aiheuttaa liian leveän osion)

en: Forgot your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Fortune
fi: Mietelause

en: Fortune type
fi: Mietelauseen tyyppi

en: Fortunes
fi: Mietelauseet

en: Fortunes 2
fi: Mietelauseet 2

en: Forums
fi: Foorumit

en: Friend Requests:
fi: Ystäväpyynnöt:

en: Friends enabled
fi: Ystävät käytössä

en: From the %s (%s &deg;) at %s %s
fi: suunnasta %s (%s &deg;) nopeudella %s %s

en: From the %s at %s %s
fi: suunnasta %s nopeudella %s %s

en: Full Description
fi: Pidempi kuvaus

en: Full Moon
fi: Täysikuu

en: Full Name
fi: Koko nimi

en: Generate %s Configuration
fi: Muodosta %s asennusasetukset

en: Generated Code
fi: Muodostettu koodi

en: Get More
fi: Hae lisää

en: Global Preferences
fi: Yleiset asetukset

en: Go
fi: Mene

en: Goedel
fi: Gödel

en: Google Search
fi: Google haku

en: Greek (ISO-8859-7)
fi: Kreikka (ISO-8859-7)

en: Group Administration
fi: Ryhmien hallinta

en: Group name
fi: Ryhmänimi

en: Group was not created: %s.
fi: Ryhmää ei luotu: %s.

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Guest Permissions
fi: Vierailijan oikeudet

en: HTML Email
fi: HTML-viesti

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
fi: Hebrea (ISO-8859-8-I)

en: Height
fi: Korkeus

en: Height of stream content (width automatically adjusts to block)
fi: Viestivirran korkeus (leveys mukautuu automaattisesti osion mukaan)

en: Help
fi: Ohje

en: Help _Topics
fi: Ohjeiden _aiheet

en: Hemisphere
fi: Pallonpuolisko:

en: Here is the beginning of the file:
fi: Tässä on tiedoston alkuosa:

en: Hide Advanced Preferences
fi: Piilota laajemmat asetukset

en: Hide Results
fi: Piilota tulokset

en: Home Directory
fi: Kotihakemisto

en: How many fields (columns) are there?
fi: Kenttien (sarakkeiden) lukumäärä?

en: How many seconds before we check for new articles?
fi: Kuinka monen sekunnin välein tarkistetaan uudet viestit?

en: Humidity
fi: Kosteus

en: Humorists
fi: Humoristit

en: Icons for %s
fi: Ikonit - %s

en: Identity's name:
fi: Profiilin nimi:

en: Import, Step %d
fi: Tuonti, askel %d

en: Imported field: %s
fi: Tuodut kentät: %s

en: Imported fields:
fi: Tuodut kentät:

en: In reply to:
fi: Vastauksena:

en: In the lists below select both, a field imported from the source file at the left, and the matching field available in your address book at the right. Then hit "Add pair" to mark them for the import. Once your are finished hit "Next".
fi: Alla olevista listoista valitse molemmat; vasemmalta lähdetiedostosta tuotava kentä ja oikealta osoitekirjastasi vastaava kentää. Tämä jälkee valitse "Lisää pari", jolloin merkitset nämä tiedot tuotavaksi. Kun olet valmis, niin valitse "Seuraava".

en: Incorrect username or alternate address. Try again or contact your administrator if you need further help.
fi: Väärä käyttäjätunnus tai vaihtoehtoinen osoite. Yritä uudestaan tai ota yhteyttä ylläpitoon jos tarvitset lisää apua.

en: Individual Users
fi: Yksittäiset käyttäjät

en: Information
fi: Informaatio

en: Inherited Members
fi: Periytä jäsenet

en: Insert an email address to which you can receive the new password:
fi: Anna sähköpostiosoite johon uusi salasana lähetetään:

en: Insert the required answer to the security question:
fi: Anna vaadittava vastaus turvakysymykseen:

en: Invalid VAT identification number format.
fi: Epäkelpo ALV-tunnuksen numeromuoto.

en: Invalid action %s
fi: Epäkelpo toiminto %s

en: Invalid application.
fi: Epäkelpo ohjelma.

en: Invalid hash.
fi: Epäkelpo tiivistetunniste

en: Invalid parent permission.
fi: Epäkelvot oikeudet ylemmällä tasolla.

en: Inventory
fi: Inventaario

en: Japanese (ISO-2022-JP)
fi: Japani (ISO-2022-JP)

en: Just now...
fi: Juuri nyt...

en: Kernel Newbies
fi: Kernel aloittelijat

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Kids
fi: Lapset

en: Korean (EUC-KR)
fi: Korea (EUC-KR)

en: Language
fi: Kieli

en: Large
fi: Suuri

en: Last Half
fi: Jälkimmäinen puolisko

en: Last Password Change
fi: Edellinen salasananvaihto

en: Last Quarter
fi: Jälkimmäinen neljännes

en: Last Sync Time
fi: Edellinen synkronointiaika

en: Last Updated:
fi: Viimeksi päivitetty:

en: Last login: %s
fi: Edellinen sisäänkirjautuminen: %s

en: Last login: %s from %s
fi: Edellinen sisäänkirjautuminen: %s osoitteesta %s

en: Last login: Never
fi: Edellinen sisäänkirjautuminen: ei milloinkaan

en: Latest
fi: Viimeisimmät

en: Law
fi: Laki

en: Like
fi: Pitää

en: Limerick
fi: Limerikit

en: Linux Cookie
fi: Linux pipareita

en: List Tables
fi: Listaa taulut

en: Listing alarms failed: %s
fi: Hälytysten listaus epäonnistui: %s

en: Listing locks failed: %s
fi: Lukkojen listaus epäonnistui: %s

en: Listing sessions failed: %s
fi: Istuntojen listaus epäonnistui: %s

en: Listing users is disabled.
fi: Käyttäjätietojen näyttäminen on estetty.

en: Literature
fi: Kirjallisuus

en: Local time: %s %s
fi: Paikallinen aika: %s %s

en: Locale and Time
fi: Lokalisaatio ja aika

en: Location
fi: Paikka

en: Lock User
fi: Lukitse käyttäjä

en: Locks
fi: Lukot

en: Log in
fi: Kirjaudu

en: Log out
fi: Poistu

en: Logged in to Facebook
fi: Kirjaudu sisään Facebookiin

en: Login failed because your username or password was entered incorrectly.
fi: Sisäänkirjautumisesi epäonnistui. Todennäköisesti kirjoitit väärin käyttäjätunnuksesi tai salasanasi.

en: Login failed.
fi: Sisäänkirjautuminen epäonnistui.

en: Login to Facebook and authorize <tag:app_name />
fi: Kirjaudu sisään Facebookiin ja anna lupa <tag:app_name />

en: Login to Twitter and authorize the <tag:appname /> application
fi: Kirjaudu sisään Twitteriin ja anna lupa <tag:app_name />

en: Logout
fi: Poistu

en: Love
fi: Rakkaus

en: MM
fi: KK

en: Magic
fi: Taikuus

en: Mail
fi: Posti

en: Mail Admin
fi: Postin hallinta

en: Manage the list of categories you have to label items with, and colors associated with those categories.
fi: Voit hallinnoida listaa kategorioista, joiden avulla voit liittää asioita yhteen samojen otsakkeiden alle ja liittää niihin värejä.

en: Manage your ActiveSync devices.
fi: Hallinnoi ActiveSync laitteita.

en: Matching fields:
fi: Täsmäävät kentät:

en: Max temp last 24 hours:
fi: Edellisen 24 tunnin korkein lämpötila:

en: Max temp last 6 hours:
fi: Edellisen 6 tunnin korkein lämpötila:

en: Maximum Email age
fi: Viestin korkein ikä

en: Maximum Number of Portal Blocks
fi: Portaaliosioiden maksimimäärä

en: Maximum attachment size
fi: Liitteen suurin sallittu koko

en: Maximum number of entries to display
fi: Näytettävien artikkelien maksimimäärä

en: Medicine
fi: Lääketiede

en: Medium
fi: Keskikoinen

en: Members
fi: Jäsenet

en: Mentions
fi: Mainitsee

en: Metar Weather
fi: Metar sää

en: Metric
fi: Metrinen

en: Min temp last 24 hours:
fi: Edellisen 24 tunnin matalin lämpötila:

en: Min temp last 6 hours:
fi: Edellisen 6 tunnin matalin lämpötila:

en: Minimum PIN length
fi: Minimi PIN pituus

en: Minutes of inactivity before device should lock
fi: Minuutteja ennenkuin laite lukitaan

en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: Missing configuration.
fi: Asetusasennustiedot puuttuvat

en: Mobile (Minimal)
fi: Mobiili (minimaalinen)

en: Mobile (Smartphone)
fi: Mobiili (älypuhelin)

en: Mobile Optimized Apps
fi: Mobiilikäyttöön optimoidut ohjelmat

en: Mode
fi: Käyttötila

en: Monday
fi: Maanantai

en: Moon Phases
fi: Kuun vaiheet

en: My Account
fi: Omat tietoni

en: My Account Information
fi: Oman käyttäjätunnukseni tiedot

en: My Facebook Stream
fi: Facebook virta

en: My Portal
fi: Portaalini

en: My Portal Layout
fi: Portaalini asettelu

en: NO, I Do NOT Agree
fi: EI, en hyväksy

en: NOTE: WIPING A DEVICE MAY RESET IT TO FACTORY DEFAULTS. PLEASE MAKE SURE YOU REALLY WANT TO DO THIS BEFORE REQUESTING A WIPE
fi: HUOMAA: LAITTEEN TYHJENNYS SAATTAA PALAUTTAA LAITTEESEEN TEHDASASETUKSET. OTATHAN TÄMÄN HUOMIOON ENNENKUIN PYYDÄT LAITTEEN TYHJENNYSTÄ.

en: Name
fi: Nimi

en: Never
fi: Ei koskaan

en: New Category
fi: Uusi kategoria

en: New Messages:
fi: Uudet viestit:

en: New Moon
fi: Uusikuu

en: New Username (optional)
fi: Uusi käyttäjätunnus (vapaaehtoinen)

en: New password
fi: Uusi salasana

en: New passwords don't match.
fi: Antamasi uudet salasanat eivät täsmää.

en: News
fi: Uutiset

en: Next
fi: Seuraava

en: Next 4 Phases
fi: Seuraavat 4 vaihetta

en: No Sound
fi: Ei ääniä

en: No available configuration data to show differences for.
fi: Asennusasetustietoja ei ole saatavilla, joista voisi näyttää eroavaisuuksia.

en: No change.
fi: Ei muutosta.

en: No icons found.
fi: Ikoneita ei löytynyt.

en: No items to display
fi: Ei näytettävää sisältöä

en: No location is set.
fi: Paikkatietoa ei ole asetettu.

en: No offensive fortunes
fi: Ei loukkaavat mietelauseet

en: No pending signups.
fi: Ei sisäänkirjautumispyyntöjä jonossa.

en: No push while roaming
fi: Ei push toimintoa kun ei ole kotiverkossa

en: No security question has been set. Please contact your administrator.
fi: Turvakysymystä ei ole asetettu. Ota yhteyttä ylläpitoon.

en: No stable version exists yet.
fi: Tuotantoversiota ei ole vielä olemassa.

en: No username specified.
fi: Käyttäjänimeä ei ollut annettu.

en: No version found in original configuration. Regenerate configuration.
fi: Versiotietoja ei löytynyt asennusasetuksista. Luo asennusasetukset uudelleen.

en: No version found in your configuration. Regenerate configuration.
fi: Versiotietoja ei löytynyt asennusasetuksistasi. Luo asennusasetukset uudelleen.

en: None
fi: Ei mitään

en: Nordic (ISO-8859-10)
fi: Lappi/Pohjoismaat/Eskimo (ISO-8859-10)

en: Northern Hemisphere
fi: Pohjoinen pallonpuolisko:

en: Not Provisioned
fi: Ei jaettu

en: Notes
fi: Muistiot

en: Nothing to browse, go back.
fi: Ei mitään selattavaa, palaa takaisin.

en: Number of articles to display
fi: Näytettävien artikkelien lukumäärä

en: Number of seconds to wait to refresh
fi: Päivitysten aikaväli

en: Object Creator
fi: Objektin luoja

en: Offense filter
fi: Loukkaavuussuodatin

en: Office
fi: Toimisto

en: Old and new passwords must be different.
fi: Uusi salasana ei saa olla sama kuin nykyinen salasanasi.

en: Old password
fi: Nykyinen salasana

en: Old password is not correct.
fi: Nykyinen salasana on väärin.

en: Only offensive fortunes
fi: Vain loukkaavat mietelauseet

en: Only the owner or system administrator may change ownership or owner permissions for a share
fi: Vain omistaja tai järjestelmän ylläpitäjä voi muuttaa jakojen omistajia tai oikeuksia

en: Operating System
fi: Käyttöjärjestelmä

en: Or enter a user name:
fi: Tai anna käyttäjätunnus:

en: Organizing
fi: Organisointi

en: Other Information
fi: Muut tiedot

en: Other Options
fi: Muut asetukset

en: Others
fi: Muut

en: Owner
fi: Omistaja

en: Owner:
fi: Omistaja:

en: PHP Code
fi: PHP-koodi

en: PHP Shell
fi: PHP-komentotulkki

en: POP/IMAP Email accounts
fi: POP/IMAP sähköpostitilit

en: POSIX extension is missing
fi: POSIX-laajennukset puuttuvat

en: P_HP Shell
fi: PH_P-komentotulkki

en: Password
fi: Salasana

en: Password Complexity
fi: Salasanan monimutkaisuus

en: Password changed successfully.
fi: Salasanan vaihto onnistui.

en: Passwords must match.
fi: Salasanojen pitää täsmätä.

en: Paste
fi: Liitä

en: Pending Signups:
fi: Jonossa olevat sisäänkirjautumispyynnöt:

en: People
fi: Ihmiset

en: Perform Login Tasks
fi: Suorita sisäänkirjautumistoimenpiteet

en: Permission "%s" not deleted.
fi: Oikeutta "%s" ei poistettu.

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Permissions Administration
fi: Oikeuksien hallinta

en: Personal Information
fi: Omat tiedot

en: Pets
fi: Lemmikit

en: Photos
fi: Valokuvat

en: Platitudes
fi: Latteudet

en: Please enter a password.
fi: Anna salasana.

en: Please enter a username.
fi: Anna käyttäjätunnus.

en: Please provide a summary of the problem.
fi: Anna lyhyt kuvaus ongelmasta.

en: Please read the following text. You MUST agree with the terms to use the system.
fi: Lue seuraava teksti. Sinun PITÄÄ suostua käyttöehtoihin voidaksesi käyttää järjestelmää.

en: Pokes:
fi: Tökkää:

en: Policy Key
fi: Politiikan avain

en: Policy Key:
fi: Politiikan avain:

en: Politics
fi: Politiikka

en: Position of reply text when replying to email on your device. Note that some devices will always send the citation string at the end of the reply text.
fi: Mihin kohtaan laitetaan vastausteksti kun kirjoitat vastausta laitteellasi.Huomaathan, että jotkut laitteet laittavat lainatun tekstin aina vastausteksisi perään.

en: Posted %s
fi: Lähetetty %s

en: Posted %s via %s
fi: Lähetetty %s kautta %s

en: Precipitation for last %d hour:  | Precipitation for last %d hours:
fi[0]: Sademäärä edelliselle %d tunnille:
fi[1]: Sademäärä edellisille %d tunneille:

en: Precipitation%schance
fi: Sateen%stodennäköisyys

en: Pressure
fi: Ilmanpaine

en: Pressure at sea level:
fi: Ilmanpaine merenpinnassa:

en: Principal
fi: Pääasiallinen

en: Problem Description
fi: Ongelman kuvaus

en: Provisioned
fi: Jaeltu

en: Provisioning
fi: Jaellaan

en: Publish enabled.
fi: Julkaisu sallittu

en: Query
fi: Kysely

en: Quota
fi: Kiintiö

en: Random Fortune
fi: Satunnainen mietelause

en: Read
fi: Luku

en: Read enabled
fi: Luku sallittu

en: Really delete "%s"? This operation cannot be undone.
fi: Poistetaanko "%s"? Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Really remove user data for user "%s"? This operation cannot be undone.
fi: Poistetaanko käyttäjätiedot käyttäjästä "%s"? Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Refresh Dynamic Menu Elements:
fi: Päivitä dynaamiset valikkoelementit:

en: Refresh Portal View:
fi: Päivitä portaalinäkymää:

en: Refresh rate:
fi: Päivitysnopeus:

en: Registered User Devices
fi: Rekisteröidyt käyttäjälaitteet

en: Regular Apps
fi: Normaalit ohjelmat

en: Remarks
fi: Huomiot

en: Remote Host
fi: Etäpalvelin

en: Remove
fi: Poista

en: Remove pair
fi: Poista pari

en: Remove saved script from server's temporary directory.
fi: Poistettiin tallennettu skripti palvelimen väliaikaishakemistosta.

en: Remove user
fi: Poista käyttäjä

en: Remove user: %s
fi: Poista käyttäjä: %s

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reprovision All Devices
fi: Uudelleenjakele kaikki laitteet

en: Require PIN
fi: Vaadi PIN

en: Require S/MIME Encryption
fi: Vaadi S/MIME-salaus

en: Require S/MIME Signature
fi: Vaadi S/MIME-allekirjoitus

en: Reset
fi: Tyhjennä

en: Reset Password
fi: Tyhjennä salasana

en: Reset all device state. This will cause your devices to resyncronize all items.
fi: Tyhjentää laitteen tilan. Tämän jälkeen laitteesi synkronoin uudelleen kaikki tiedot.

en: Reset your password
fi: Resetoi salasanasi

en: Restore Last Query
fi: Palauta edellinen kysely

en: Results
fi: Tulokset

en: Results for %s
fi: Tulokset - %s

en: Return to Main Screen
fi: Palaa päänäkymään

en: Retweeted by %s
fi: Retweetannut %s

en: Retype new password
fi: Vahvista uusi salasana

en: Revert Configuration
fi: Palauta asennusasetukset

en: Riddles
fi: Arvoitukset

en: Run
fi: Suorita

en: Run Login Tasks
fi: Suorita sisäänkirjautumistoiminnot

en: SD card
fi: SD muistikortti

en: SD card encryption
fi: SD muistikortin salaus

en: SMS Text messages
fi: SMS Tekstiviestit

en: SQL Shell
fi: SQL-komentotulkki

en: S_QL Shell
fi: S_QL-komentotulkki

en: Save
fi: Tallenna

en: Save "%s"
fi: Tallenna "%s"

en: Save and Finish
fi: Tallenna ja lopeta

en: Save generated configuration as a PHP script to your server's temporary directory.
fi: Tallenna luotu asennusasetustiedosto PHP-skriptinä palvelimen väliaikaishakemistoon.

en: Saved configuration upgrade script to: "%s".
fi: Asennusasetusskripti on tallennettu paikkaan: "%s".

en: Science
fi: Tiede

en: Scope
fi: Laajuus

en: Sea_rch
fi: Ha_ku

en: Search
fi: Haku

en: Search:
fi: Haku:

en: Select a group to add:
fi: Valitse lisättävä ryhmä:

en: Select a new owner:
fi: Valitse uusi omistaja:

en: Select a server
fi: Valitse palvelin

en: Select a user to add:
fi: Valitse lisättävä käyttäjä:

en: Select all fields to search when expanding addresses.
fi: Valitse osoitteiden laajennuksessa käytettävät kentät.

en: Select the date and time format:
fi: Valitse ajan ja päiväyksen esitystapa:

en: Select the date delimiter:
fi: Valitse päiväyksen erotinmerkki:

en: Select the date format:
fi: Valitse päiväyksen esitysmuoto:

en: Select the day and time order:
fi: Valitse ajan ja päiväyksen järjestys:

en: Select the time delimiter:
fi: Valitse kellonajan erotinmerkki:

en: Select the time format:
fi: Valitse ajan esitysmuoto:

en: Select your color scheme.
fi: Valitse väriteema.

en: Select your preferred language:
fi: Valitse käytettävä kieli:

en: Send Problem Report
fi: Lähetä ongelmaviesti

en: Sensor:
fi: Tunnistin:

en: Server Time
fi: Palvelimen aika

en: Session Administration
fi: Istuntojen hallinta

en: Session Timestamp
fi: Istunnon aikaleima

en: Sessions
fi: Istunnot

en: Set preferences to allow you to reset your password if you ever forget it.
fi: Salasanan muuttamiseen liittyviä asetuksia, jos joskus satut unohtamaan salasanasi.

en: Set up integration with your Facebook account.
fi: Facebook käyttöön liittyviä asetuksia.

en: Set up integration with your Twitter account.
fi: Twitter käyttöön liittyviä asetuksia.

en: Set your preferred language, timezone and date preferences.
fi: Voit asettaa käytettävän kielen, aikavyöhykkeen ja muita päiväykseen liittyviä asetuksia.

en: Set your startup application, color scheme, page refreshing, and other display preferences.
fi: Voit asettaa aloitusohjelman, väriteeman, näkymän päivityksen ja muita näkymään liityviä asetuksia.

en: Several locations possible with the parameter: %s
fi: Useat paikat sopivat annettuun parametriin: %s

en: Short Summary
fi: Lyhyt kuvaus

en: Should access keys be defined for most links?
fi: Käytetäänkö pikavalintanäppäimiä useimmille linkeille?

en: Show
fi: Näytä

en: Show Advanced Preferences
fi: Näytä laajemmat asetukset

en: Show differences between currently saved and the newly generated configuration.
fi: Näytä erot tämänhetkisen asennusasetustiedoston juuri luodun uudemman version välillä.

en: Show extra detail?
fi: Näytetäänkö lisätiedot?

en: Show last login time when logging in?
fi: Näytetäänkö edellisen sisäänkirjautumisen päiväys?

en: Show notifications
fi: Näytä ilmoitukset

en: Skip Login Tasks
fi: Ohita sisäänkirjautumistoiminnot

en: Small
fi: Pieni

en: Snow depth:
fi: Lumen syvyys:

en: Snow equivalent in water:
fi: Lumen määrä vetenä:

en: Songs & Poems
fi: Laulut ja Runous

en: South European (ISO-8859-3)
fi: Etelä-Eurooppa (ISO-8859-3)

en: Southern Hemisphere
fi: Eteläinen pallonpuolisko:

en: Spam
fi: Roskaposti

en: Sports
fi: Urheilu

en: Standard
fi: Standardi

en: Start Time
fi: Aloitusaika

en: State Management
fi: Tilatiedon hallinta

en: Status
fi: Tila

en: Status unable to be set.
fi: Ei voi asettaa tilatietoja.

en: Stream
fi: Virta

en: Subdirectory "%s" not found.
fi: Alihakemistoa "%s" ei löytynyt.

en: Submitted request to add "%s" to the system. You cannot log in until your request has been approved.
fi: Lähtettiin pyyntö lisätä "%s" järjestelmään. Et voi kirjautua sisään ennenkuin pyyntö on käsitelty ja hyväksytty.

en: Succesfully connected your Facebook account or updated permissions.
fi: Facebook tiliin onnistuttiin muodostamaan yhteys tai päivitettiin oikeuksia.

en: Success
fi: Onnistui

en: Successfully added "%s" to the system.
fi: Onnistuttiin lisäämään "%s" järjestelmään.

en: Successfully cleared data for user "%s" from the system.
fi: Onnistuttiin poistamaan järjestelmästä käyttäjän "%s" käyttäjätiedot.

en: Successfully deleted "%s".
fi: Onnistuttiin poistamaan "%s".

en: Successfully removed "%s" from the system.
fi: Onnistuttiin poistamaan "%s" järjestelmästä.

en: Successfully reverted configuration. Reload to see changes.
fi: Palattiin onnistuneesti vanhoihin asetuksiin. Lataa sivu uudestaan nähdäksesi muutokset.

en: Successfully saved backup configuration.
fi: Onnistuttiin tallentamaan varmuuskopiot asennusasetuksista.

en: Successfully updated "%s"
fi: Onnistuttiin päivittämään "%s"

en: Successfully wrote %s
fi: Onnistuttiin kirjoittamaan %s

en: Sun Rise
fi: Aurinnnousu

en: Sun Set
fi: Auringonlasku

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Sunrise
fi: Aurinnnousu

en: Sunrise/Sunset
fi: Aurinko nousee/Aurinko laskee

en: Sunset
fi: Auringonlasku

en: Sync all
fi: Synkronoi kaikki

en: Syndicated Feed
fi: Levitetty syöte

en: Tag Cloud
fi: Avainsanapilvi

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Temp for last hour:
fi: Lämpötila edelliselle tunnille:

en: Temperature
fi: Lämpötila

en: Temperature%s(%sHi%s/%sLo%s)
fi: Lämpötila%s(%sHi%s/%sLo%s)

en: Temporarily unable to connect with Facebook, Please try again.
fi: Facebookiin ei juuri nyt saada yhteyttä, yritä myöhemmin uudestaan.

en: Temporarily unable to contact Twitter. Please try again later.
fi: Twitteriin ei juuri nyt saada yhteyttä, yritä myöhemmin uudestaan.

en: The Remote Wipe for device id %s has been cancelled.
fi: Etätyhjennys laitteelle id %s on peruutettu.

en: The alarm has been deleted.
fi: Hälytys on poistettu.

en: The alarm has been saved.
fi: Hälytys on tallennettu.

en: The configuration for %s cannot be updated automatically. Please update the configuration manually.
fi: Asennusasetustietoja ohjelmalle %s ei voida päivittää automaattisesti. Huomaathan päivittää asennusasetustiedot käsin.

en: The default e-mail address to use with this identity:
fi: Oletussähköpostiosoite, jota käytetään tämän profiilin kanssa:

en: The lock has been removed.
fi: Lukko on poistettu.

en: The member state service could not be reached in time. Try again later or with a different member state.
fi: Jäsenvaltion tilapalveluun ei juuri nyt saada yhteyttä. Yritä myöhemmin uudestaan tai kokeile jotain muuta jäsenvaltiota.

en: The member state service is currently not available. Try again later or with a different member state.
fi: Jäsenvaltion tilapalveluun ei saada yhteyttä. Yritä myöhemmin uudestaan tai kokeile jotain muuta jäsenvaltiota.

en: The provided country code is invalid.
fi: Annettu maakoodi ei kelpaa.

en: The service is currently not available. Try again later.
fi: Palveluun ei juuri nyt saada yhteyttä. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: The service is currently too busy. Try again later.
fi: Palvelun on juuri nyt liian kuormitettu. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: The signup request for "%s" has been removed.
fi: Sisäänkirjautumispyyntö "%s" on poistettu.

en: The signup request for user "%s" has been removed.
fi: Sisäänkirjautumispyyntö käyttäjälle "%s" on poistettu.

en: The state for device id %s has been reset. It will resynchronize next time it connects to the server.
fi: Tilatiedot laitteelle laite id %s on nyt resetoitu. Laite yrittää synkronoida uudelleen kun se seuraavan kerran ottaa yhteyttä palvelimeen.

en: The test script is currently enabled. For security reasons, disable test scripts when you are done testing (see horde/docs/INSTALL).
fi: Testitoiminto on tällä hetkellä käytössä. Turvallisuuden takia, ota testitoiminto pois päältä kun et sitä enää tarvi (katso horde/docs/INSTALL).

en: The user "%s" already exists.
fi: Käyttäjä "%s" on jo olemassa.

en: The user "%s" does not exist.
fi: Käyttäjää "%s" ei ole olemassa.

en: Themes directory "%s" not found.
fi: Teemahakemistoa "%s" ei löytynyt.

en: There was a problem adding "%s" to the system: %s
fi: Joitakin ongelmia "%s" lisäämisessä järjestelmään: %s

en: There was a problem clearing data for user "%s" from the system:
fi: Käyttäjän "%s" käyttäjätietojen poistamisessa järjestelmässä oli ongelmia:

en: There was a problem removing "%s" from the system:
fi: Joitakin ongelmia "%s" poistamisessa järjestelmästä:

en: There was a problem updating "%s": %s
fi: Joitakin ongelmia "%s" päivityksessä: %s

en: There was an error communicating with the ActiveSync server: %s
fi: Tapahtui virhe yhteyksissä ActiveSync palvelimen kanssa: %s

en: There was an error contacting Twitter: %s
fi: Tapahtui virhe otettaessa yhteyttä Twitteriin: %s

en: There was an error in the configuration form. Perhaps you left out a required field.
fi: Joitakin ongelmia asennusasetuslomakkeessa. Ehkäpä jätit määrittelemättä joitakin pakollisia tietoja.

en: There was an error making the request: %s
fi: Joitakin ongelmia muodostettaessa pyyntöä: %s

en: There was an error obtaining your Facebook session. Please try again later.
fi: Tapahtui virhe haettaessa Facebook istuntoa. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: There was an error removing global data for %s. Details have been logged.
fi: Joitakin ongelmia poistettaessa kaikkia tietoja %s. Tarkemmat tiedot on tallennettu.

en: There was an error with the requested permissions
fi: Joitakin ongelmia pyydetyissa oikeuksissa

en: This VAT identification number is invalid.
fi: Tämä ALV-tunnusnumero on epäkelpo

en: This VAT identification number is valid.
fi: Tämä ALV-tunnusnumero on kelvollinen

en: Tickets
fi: Tiketit

en: Time Tracking
fi: Ajanseuranta

en: Time format
fi: Ajanmuoto

en: Timestamp or unknown
fi: Aikaleima tai tuntematon

en: Timestamps of successful synchronization sessions
fi: Onnistuneiden synkronointi-istuntojen aikaleimat

en: Title
fi: Otsikko

en: To exclude a particular field form the import or to correct a wrong match select a field in the lists below and hit "Remove pair".
fi: Estääksesi sen, että jotain kenttää ei tuoda tai korjataksesi väärin muodostetun pariliitoksen, niin valitse kentää alla olevasta listasta ja valitse "Poista pari".

en: To select multiple fields, hold down the Control (PC) or Command (Mac) while clicking.
fi: Voidaksesi valita useampia vaihtoehtoja, pidä Control- (PC) tai Command- (Mac) näppäintä pohjassa kun napsautat hiiren painiketta.

en: Today
fi: Tänään

en: Tomorrow
fi: Huomenna

en: Top
fi: Yläpuolelle

en: Translations
fi: Käännökset

en: Turkish (ISO-8859-9)
fi: Turkki (ISO-8859-9)

en: Twitter Integration
fi: Twitterin käyttö

en: Twitter Timeline
fi: Twitter aikajana

en: Twitter Timeline for %s
fi: Twitter aikajana %s

en: Unable to contact Twitter. Please try again later. Error returned: %s
fi: Twitteriin ei saatu yhteyttä. Yritä myöhemmin uudestaan. Virheilmoitus oli: %s

en: Unable to delete "%s": %s.
fi: Ei voida poistaa "%s": %s.

en: Unable to set like.
fi: Ei voida asettaa pitää tietoja.

en: Unable to validate the request token. Please try your request again.
fi: Pyyntötokenia ei voida varmentaa. Yritä tehdä toiminto uudelleen.

en: Undo Changes
fi: Peru muutokset

en: Unfiled
fi: Luokittelematon

en: Units
fi: Mittayksiköt

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unlock
fi: Avaa

en: Update
fi: Päivitä

en: Update %s
fi: Päivitä %s

en: Update %s schema
fi: Päivitä %s skeema

en: Update all DB schemas
fi: Päivitä kaikki tietokantaskeemat

en: Update all configurations
fi: Päivitä kaikki asetusasennukset

en: Update user
fi: Päivitä käyttäjä

en: Updated "%s".
fi: Päivitettiin "%s".

en: Updated schema for %s.
fi: Päivitettiin skeema - "%s".

en: Upload
fi: Vie

en: Uploaded all application configuration files to the server.
fi: Vietiin kaikki ohjelmien asennusasetustiedostot palvelimelle.

en: Use if name/password is different for IMSP server.
fi: Käytä jos tunnus/salasana on eri IMSP-palvelimelle.

en: User
fi: Käyttäjä

en: User Administration
fi: Käyttäjien hallinta

en: User Agent:
fi: Käyttäjäagentti: %s

en: User Name
fi: Käyttäjätunnus

en: User Registration
fi: Käyttäjän rekisteröiminen

en: User Registration has been disabled for this site.
fi: Tässä järjestelmässä ei voi rekisteröidä käyttäjiä.

en: User Registration is not properly configured for this site.
fi: Käyttäjien rekisteröinti ei ole otettu oikein käyttöön tässä järjestelmässä.

en: User account not found
fi: Käyttäjätunnusta ei löytynyt

en: User to add:
fi: Lisättävä käyttäjä:

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Users in the system:
fi: Järjestelmän käyttäjät:

en: VAT id number verification
fi: ALV id-numeron varmistus

en: VAT identification number:
fi: ALV-tunnusnumero:

en: VAT number
fi: ALV-numero

en: Version Check
fi: Tarkista versiot

en: Version Control
fi: Versionhallinta

en: Vietnamese (VISCII)
fi: Vietnam (VISCII)

en: View an external web page
fi: Näytä ulkoinen web-sivu

en: Visibility
fi: Näkyväisyys

en: Warning
fi: Varoitus

en: Weather
fi: Sää

en: Weather data provided by
fi: Säätiedot toimittaa

en: Web Site
fi: Websivusto

en: Web browser
fi: Selain

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Welcome, %s
fi: Tervetuloa, %s

en: Western (ISO-8859-1)
fi: Länsimainen (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
fi: Länsimainen (ISO-8859-15)

en: What application should %s display after login?
fi: Minkä ohjelma %s käynnistetään sisäänkirjautumisen jälkeen.

en: What are you working on now?
fi: Minkä parissa työskentelet juuri nyt?

en: What is the delimiter character?
fi: Mitä merkkiä käytetään erottimena?

en: What is the quote character?
fi: Mitä merkkiä käytetään lainaukseen?

en: Which day would you like to be displayed as the first day of the week?
fi: Mikä päivä näytetään viikon ensimmäisenä päivänä?

en: Which phases
fi: Mitkä vaiheet

en: Width of the %s menu on the left:
fi: Vasemman %s valikon leveys:

en: Wind
fi: Tuuli

en: Wind speed in knots
fi: Tuulennopeus solmuissa

en: Wind:
fi: Tuuli:

en: Wipe
fi: Tyhjennä

en: Wipe is pending
fi: Tyhjennys on käynnissä

en: Wisdom
fi: Viisaus

en: With
fi: Kanssa

en: Work
fi: Työ

en: YY
fi: VV

en: Yes, I Agree
fi: Kyllä, hyväksyn

en: You and %d other person likes this | You and %d other people like this
fi[0]: Sinä ja %d muu henkilö pitää tästä
fi[1]: Sinä ja %d muuta henkilöä pitää tästä

en: You are not allowed to add groups.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia lisätä ryhmia.

en: You are not allowed to add shares.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia lisätä jakoja.

en: You are not allowed to change groups.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muuttaa ryhmiä.

en: You are not allowed to change shares.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muuttaa jakoja.

en: You are not allowed to delete groups.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa ryhmia.

en: You are not allowed to delete shares.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa jakoja.

en: You are not allowed to list groups of shares.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia listata jakoryhmiä.

en: You are not allowed to list share permissions.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia listata jakojen oikeuksia.

en: You are not allowed to list shares.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia listata jakoja

en: You are not allowed to list users of groups.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia listata ryhmien jäseniä.

en: You are not allowed to list users of shares.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia listata jakojen jäseniä.

en: You are not connected to your Facebook account. You should check your Facebook settings in your %s.
fi: Et ole yhteydessä Facebook tiliisi. Sinun tulisi tarkistaa Facebook asetuksesi %s.

en: You can also check your Facebook settings in your %s.
fi: Voit myös tarkistaa Facebook asetuksesi %s.

en: You did not agree to the Terms of Service agreement, so you were not allowed to login.
fi: Et suostunut käyttöehtoihin, joten et voi kirjautua sisään.

en: You have been logged out.
fi: Olet kirjautunut ulos.

en: You have denied the requested permissions.
fi: Olet kieltänyt pyydetyt oikeudet.

en: You have not properly connected your Twitter account with Horde. You should check your Twitter settings in your %s.
fi: Et ole kunnolla liittänyt Twitter tiliäsi Horden kanssa. Sinun tulisi tarkistaa Facebook asetukset %s.

en: You like this
fi: Pidätkö tästä

en: You must describe the problem before you can send the problem report.
fi: Sinun tulee kuvailla ongelmatilannetta ennenkuin voit lähettää ongelmaviestin.

en: You must specify a username to clear out.
fi: Sinun pitää antaa tyhjennettävä käyttäjätunnus.

en: You must specify a username to remove.
fi: Sinun pitää antaa poistettava käyttäjätunnus.

en: You must specify the username to add.
fi: Sinun pitää antaa lisättävä käyttäjätunnus.

en: You must specify the username to update.
fi: Sinun pitää antaa päivitettävä käyttäjätunnus.

en: Your Email Address
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: Your Information
fi: Omat tietosi

en: Your Internet Address has changed since the beginning of your session. To protect your security, you must login again.
fi: Tietokoneesi IP-osoite on muuttunut sen jälkeen kun olit aloittanut istunnon. Tietoturvasyistä sinun tulee kirjautua uudestaan.

en: Your Name
fi: Nimesi

en: Your authentication backend does not support adding users. If you wish to use Horde to administer user accounts, you must use a different authentication backend.
fi: Käyttämäsi autentikaatiotaustajärjestelmä ei tue käyttäjien lisäämistä. Jos haluat hallinnoida käyttäjätunnuksia, sinun pitää käyttää jotakin toista authentication taustajärjestelmää.

en: Your authentication backend does not support listing users, or the feature has been disabled for some other reason.
fi: Käyttämäsi autentikaatiotaustajärjestelmä ei tue käyttäjätietojen näyttämistä tai tämä piirre ei ole jostakin syystä käytettävissä.

en: Your browser appears to have changed since the beginning of your session. To protect your security, you must login again.
fi: Käyttämäsi www-selain näyttää olevan muuttunut sen jälkeen kun olet aloittanut istunnon. Tietoturvasyistä sinun pitää kirjautua uudestaan järjestelmään.

en: Your browser does not support this feature.
fi: Selaimesi ei tue tätä piirrettä.

en: Your current time zone:
fi: Aikavyöhykkeesi:

en: Your full name:
fi: Koko nimesi:

en: Your login has expired.
fi: Käyttäjätunnuksesi on vanhentunut.

en: Your new password for %s is: %s
fi: Uusi salasanasi %s on: %s

en: Your password has been reset
fi: Salasanasi on nollattu

en: Your password has been reset, but couldn't be sent to you. Please contact the administrator.
fi: Salasanasi on nollattu, mutta uutta salasanaa ei voitu lähettää sinulle. Ota yhteyttä järjestelmän ylläpitäjään.

en: Your password has been reset, check your email and log in with your new password.
fi: Salasanasi on nollattu, tarkista sähköpostisi ja kirjaudu sisään uudella salasanallasi.

en: Your password has expired
fi: Salasanasi on vanhentunut

en: Your password has expired.
fi: Salasanasi on vanhentunut.

en: Your session has expired. Please login again.
fi: Istuntosi on vanhentunut. Kirjaudu sisään uudestaan.

en: Your session length has exceeded the maximum amount of time allowed. Please login again.
fi: Istuntosi on ylittänyt pisimmän sallitun ajan. Kirjaudu sisään uudestaan.

en: [Problem Report]
fi: [Ongelma]

en: _Alarms
fi: _Hälytykset

en: _CLI
fi: _Komentotulkki

en: _Configuration
fi: _Asennus

en: _Groups
fi: _Ryhmät

en: _Locks
fi: _Lukot

en: _Permissions
fi: _Oikeudet

en: _Users
fi: _Käyttäjät

en: attachment
fi: liite

en: calm
fi: tyyntä

en: from the %s (%s) at %s %s
fi: suunnasta %s (%s) nopeudella %s %s

en: gusting
fi: puuskittain

en: inline
fi: sisällytettynä

en: preferences
fi: asetukset

en: show differences
fi: näytä eroavaisuudet

en: type the password twice to confirm
fi: varmistaaksesi kirjoita salasana kahdesti

en: weather
fi: sää
