horde - en to gl translation catalogue (1417 entries)

en:  (%s days ago)
gl: (hai %s días)

en:  (Accesskey %s)
gl:  (Accedendo a %s)

en:  (in %s days)
gl:  (en %s días)

en:  (today)
gl:  (hoxe)

en:  (tomorrow)
gl:  (mañá)

en:  (yesterday)
gl:  (onte)

en:  at
gl:  en

en: "%s" is not a directory.
gl: "%s" non é un directorio.

en: "%s" is not a valid choice.
gl: "%s" non é unha elección válida.

en: "%s" is not configured in the Horde Registry.
gl: Non se configurou '%s' no rexistro de Horde.

en: "%s" tree renderer not found.
gl: Non se atopou o renderizador de árbores de '%s'.

en: "%s" was added to the groups system.
gl: Engadiuse '%s' ao sistema de grupos.

en: "%s" was added to the permissions system.
gl: Engadiuse '%s' ao sistema de permisos.

en: "%s" was not created: %s.
gl: Non se creou '%s': %s.

en: %.2fMB used of %.2fMB allowed (%.2f%%)
gl: Usados %.2fMB de %.2fMB permitidos (%.2f%%)

en: %d %s and %s
gl: %d %s e %s

en: %d days until your password expires.
gl: Quedan %d días ata que caduque o seu contrasinal.

en: %d-day forecast
gl: %d prognósticos diarios

en: %s - Notice
gl: %s - Aviso

en: %s Fingerprint
gl: Impresións dixitais de %s

en: %s Maintenance Operations - Confirmation
gl: Operacións de mantemento %s - Confirmación

en: %s Setup
gl: %s Cargar

en: %s Sign Up
gl: Alta de %s

en: %s Terms of Agreement
gl: Acordos de licenza de %s

en: %s already exists.
gl: Xa existe %s.

en: %s at %s %s
gl: %s ás %s %s

en: %s is ready to perform the maintenance operations checked below. Check the box for any operation(s) you want to perform at this time.
gl: %s está preparado para realizar as operacións de mantemento seleccionadas. Active os recadros das operacións que queira executar agora.

en: %s is required
gl: Fai falta %s

en: %s not found.
gl: Non se atopou %s.

en: %s: This message may not be from whom it claims to be. Beware of following any links in it or of providing the sender with any personal information.
gl: %s: Pode que esta mensaxe non proceda de quen parece ser. Evite seguir calquera ligazón que inclúa ou subministrarlle información persoal ao remitente.

en: , gusting
gl: , a refachos

en: , gusting %s %s
gl: , a refachos %s %s

en: , variable from %s to %s
gl: , variable de %s a %s

en: -- select --
gl: -- seleccionar --

en: 12 Hour Format
gl: Formato de 12 horas

en: 24 Hour Format
gl: Formato de 24 horas

en: 24 hours
gl: 24 horas

en: <Previous
gl: Anterior

en: A database backend is required for this block.
gl: Para este bloque fai falta un sistema traseiro de base de datos.

en: A fatal error has occurred
gl: Produciuse un erro moi grave

en: A public PGP key is required to encrypt a message.
gl: Fai falta unha clave PGP pública para cifrar unha mensaxe.

en: A public PGP key is required to verify a signed message.
gl: Fai falta unha clave PGP pública para comprobar unha mensaxe asinada.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to sign a message.
gl: Fan falta unha clave PGP pública, unha clave PGP privada e unha frase clave para asinar unha mensaxe.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to decrypt a message.
gl: Fan falta unha clave S/MIME pública, unha clave S/MIME privada e unha frase clave para descifrar unha mensaxe.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to sign a message.
gl: Fan falta unha clave S/MIME pública, unha clave S/MIME privada e unha frase clave para asinar unha mensaxe.

en: AM Clouds
gl: Nubes matinais

en: AM Light Rain
gl: Chuvisca matinal

en: AM Rain
gl: Choiva matinal

en: AM Showers
gl: Chuvascos matinais

en: AM Snow Showers
gl: Nevaradas matinais

en: API ID
gl: ID de API

en: Access denied creating VFS directory.
gl: Denegouse o acceso ao crear o directorio VFS.

en: Access denied creating VFS file.
gl: Denegouse o acceso ao crear o ficheiro VFS.

en: Account Information
gl: Identidade

en: Account Password
gl: Contrasinal

en: Account frozen.
gl: Identidade bloqueada.

en: Accounting
gl: Contabilidade

en: Add
gl: Engade

en: Add Child Permission
gl: Engade un permiso descendente

en: Add Here:
gl: Engade aquí:

en: Add New Permission
gl: Engade un permiso

en: Add a child group to "%s"
gl: Engádelle a '%s' un grupo descendente

en: Add a child permission to "%s"
gl: Engádelle a '%s' un permiso descendente

en: Add a new user:
gl: Engade un usuario:

en: Add pair
gl: Engade un par

en: Add the %s Menu as a Mozilla Sidebar
gl: Engade o menú %s como panel lateral de Mozilla

en: Add to address book:
gl: Engade á axenda de enderezos

en: Add to my address book
gl: Engade á axenda de enderezos

en: Add user
gl: Engade un usuario

en: Added "%s" to the system, but could not add additional signup information: %s.
gl: Engadiuse '%s' ao sistema, pero non se pode incluír a información adicional de inscrición: %s.

en: Added "%s" to the system. You can log in now.
gl: Engadiuse '%s' ao sistema. Xa pode iniciar a sesión.

en: Adding users is disabled.
gl: A adición de usuarios está deshabilitada.

en: Address
gl: Enderezo

en: Address Book
gl: Axenda de enderezos

en: Administer - set permissions for other users
gl: Administrador - define permisos doutros usuarios

en: Administration
gl: Administración

en: Ads
gl: Anuncios

en: Afghanistan
gl: Afganistán

en: Algeria
gl: Alxeria

en: All
gl: Todos

en: All Authenticated Users
gl: Todos os usuarios autenticados

en: All Groups
gl: Todos os grupos

en: All Permissions
gl: Todos os permisos

en: Alternate IMSP Login
gl: Acceso IMSP alternativo

en: Alternate IMSP Password
gl: Contrasinal IMSP alternativo

en: Alternate IMSP Username
gl: Nome de usuario IMPS alternativo

en: Alternate email address
gl: Enderezo de correo electrónico alternativo

en: American Samoa
gl: Samoa Americana

en: An illegal value was specified.
gl: O valor que especificou non é válido

en: An unknown error has occured.
gl: Produciuse un erro descoñecido.

en: Anonymous Proxy
gl: Servidor mandatario (proxy) anónimo

en: Answer
gl: Resposta

en: Antarctica
gl: Antártida

en: Antigua and Barbuda
gl: Antigua e Barbuda

en: Application
gl: Aplicación

en: Application List
gl: Lista de aplicacións

en: Application is ready.
gl: A aplicación está lista.

en: Approve
gl: Aproba

en: April
gl: Abril

en: Arabic (Windows-1256)
gl: Árabe (Windows-1256)

en: Archive File Size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Archive Name
gl: Nome do ficheiro

en: Are you sure you wish to delete "%s" and any sub-groups?
gl: Está seguro de que desexa eliminar '%s' e calquera outro subgrupo?

en: Argentina
gl: Arxentina

en: Armenian (ARMSCII-8)
gl: Armenio (ARMSCII-8)

en: Art
gl: Deseños

en: Ascension Island
gl: Illa da Ascensión

en: Ascii Art
gl: Deseños Ascii

en: Asia/Pacific Region
gl: Rexión de Asia/Pacífico

en: Ask for confirmation before doing maintenance operations?
gl: ¿Solicitarase confirmación antes de facer operacións de mantemento?

en: Assignment columns
gl: Columnas de asignación

en: Attempt to delete a non-existent group.
gl: Intenta eliminar un grupo inexistente.

en: Attempt to delete a non-existent permission.
gl: Intenta eliminar un permiso inexistente.

en: Attempt to edit a non-existent permission.
gl: Intenta modificar un permiso inexistente.

en: Attempt to edit a non-existent share.
gl: Intenta modificar un recurso compartido inexistente.

en: Attributes
gl: Atributos

en: August
gl: Agosto

en: Auth_cyrsql: Required imap extension not found.
gl: Auth_cyrsql: Non se atopou a extensión imap necesaria.

en: Auth_cyrus: Backend does not have required capabilites.
gl: Auth_cyrus: O sistema traseiro carece das capacidades necesarias.

en: Auth_cyrus: Required imap extension not found.
gl: Auth_cyrus: Non se atopou a extensión imap necesaria.

en: Auth_ftp: Required FTP extension not found. Compile PHP with the --enable-ftp switch.
gl: Auth_ftp: Non se atopou a extensión FTP necesaria. Compile PHP con a opción --enable-ftp.

en: Auth_imap: Required IMAP extension not found.
gl: Auth_imap: Non se atopou a extensión IMAP necesaria.

en: Auth_krb5: Required krb5 extension not found.
gl: Auth_krb5: Non se atopou a extensión krb5 necesaria.

en: Auth_ldap: Adding users is not supported for Active Directory
gl: Auth_ldap: Non se soporta a adición de usuarios de Active Directory

en: Auth_ldap: Removing users is not supported for Active Directory
gl: Auth_ldap: Non se soporta a eliminación de usuarios de Active Directory

en: Auth_ldap: Required LDAP extension not found.
gl: Auth_ldap: Non se atopou a extensión LDAP necesaria.

en: Auth_ldap: Updating users is not supported for Active Directory.
gl: Auth_ldap: Non se soporta a actualización de usuarios de Active Directory

en: Auth_smbauth: Required smbauth extension not found.
gl: Auth_smbauth: Non se atopou a extensión smbauth necesaria.

en: Authentication at IMAP server failed.
gl: Fallou a autenticación co servidor IMAP.

en: Authentication failed
gl: Fallou a autenticación

en: Authentication failed. %s
gl: Fallou a autenticación. %s

en: Authentication rejected by RADIUS server.
gl: O servidor RADIUS rexeitou a autenticación.

en: Authentication to FTP server failed.
gl: Fallou a autenticación co servidor FTP.

en: Authentication to the SMB server failed.
gl: Fallou a autenticación co servidor SMB.

en: Available fields:
gl: Campos dispoñibles:

en: Azerbaijan
gl: Azerbaidzhan

en: BOFH Excuses
gl: Escusas BOFH

en: Bad kerberos password.
gl: Contrasinal kerberos incorrecto

en: Bad kerberos username.
gl: Nome de usuario kerberos incorrecto.

en: Bahrain
gl: Bahrayn

en: Baltic (ISO-8859-13)
gl: Báltico (ISO-8859-13)

en: Bangladesh
gl: Bangla Desh

en: Base graphics directory "%s" not found.
gl: Non se atopou o directorio base de imaxes "%s".

en: Belarus
gl: Belorrusia

en: Belgium
gl: Bélxica

en: Birthday
gl: Aniversario

en: Block "%s" of application "%s" not found.
gl: Non se atopou o bloque "%s" da aplicación "%s".

en: Block Settings
gl: Opcións de bloque

en: Block Type
gl: Tipo de bloque

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Bosnia and Herzegovina
gl: Bosnia e Hercegovina

en: Both
gl: Ambos

en: Bouvet Island
gl: Illa de Bouvet

en: Brazil
gl: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
gl: Territorio Británico do Océano Índico

en: Brunei Darussalam
gl: Brunei

en: CRL Distribution Points
gl: Puntos de distribución CRL

en: Calendar
gl: Axenda

en: Calm
gl: Calma

en: Cambodia
gl: Cambodja

en: Cameroon
gl: Camerún

en: Can't connect to IMAP server: %s
gl: Non se pode conectar co servidor IMAP: %s

en: Canada
gl: Canadá

en: Cancel
gl: Cancela

en: Cancel Problem Report
gl: Cancela o informe de problemas

en: Cannot delete file "%s".
gl: Non se pode eliminar o ficheiro "%s".

en: Cannot find a temporary directory.
gl: Non se pode localizar un directorio temporal.

en: Cannot proceed without 'targetFile' parameter.
gl: Non se pode continuar sen o parámetro 'targetFile'.

en: Cannot remove directory "%s".
gl: Non se pode eliminar o directorio "%s".

en: Cannot remove, %d children exist.
gl: Non se pode eliminar, ten %d descendentes.

en: Cannot reorder, number of entries supplied for reorder does not match number stored.
gl: Non se pode reordenar: o número de entradas que se indicaron para ordenar non coincide co das almacenadas.

en: Cannot route message to specified number.
gl: Non se pode dirixir a mensaxe ao número especificado.

en: Cape Verde
gl: Cabo Verde

en: Carrier
gl: Provedor

en: Categories and Labels
gl: Categorías e etiquetas

en: Cayman Islands
gl: Illas Caimán

en: Cell Phone
gl: Teléfono móbil

en: Celtic (ISO-8859-14)
gl: Céltico (ISO-8859-14)

en: Central African Republic
gl: República Centroafricana

en: Central European (ISO-8859-2)
gl: Europa Central (ISO-8859-2)

en: Certificate Details
gl: Detalles do certificado

en: Certificate Owner
gl: Propietario do certificado

en: Certificate Policies
gl: Políticas do certificado

en: Change
gl: Cambia

en: Change Your Password
gl: Cambie o contrasinal

en: Change the name and address that people see when they read and reply to your emails.
gl: Cambia o nome e o enderezo electrónico visibles ao ler ou responder as súas mensaxes.

en: Changing your password is not supported with the current configuration.  Contact your administrator.
gl: A configuración actual non soporta o cambio de contrasinais. Póñase en contacto co administrador do sistema.

en: Chinese Simplified (GB2312)
gl: Chinés simplificado (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
gl: Chinés tradicional (Big5)

en: Choose Application:
gl: Elixa a aplicación:

en: Choose a password
gl: Elixa un contrasinal

en: Choose a username
gl: Elixa un nome de usuario

en: Choose how to display dates:
gl: Elixa como quere mostrar as datas:

en: Christmas Island
gl: Illa Christmas

en: Class definition of %s not found.
gl: Non se atopou a definición de clase de %s.

en: Clear
gl: Limpa

en: Clear Query
gl: Borra consulta

en: Clear out user: %s
gl: Borra o usuario: %s

en: Clear user
gl: Borra o usuario

en: Clear user data
gl: Borra os datos do usuario

en: Click to Continue
gl: Prema para Continuar

en: Clickatell via HTTP
gl: Clickatell por HTTP

en: Close Window
gl: Pecha a xanela

en: Clouds
gl: Nubes

en: Clouds Early
gl: Nubes matutinas

en: Cloudy
gl: Anubado

en: Cocos (Keeling) Islands
gl: Illas Keeling (de Cocos)

en: Collapse Sidebar
gl: Contrae o panel lateral

en: Color Picker
gl: Selector de cor

en: Colour selection
gl: Selección de cor

en: Column titles
gl: Títulos das columnas

en: Comics
gl: Cómics

en: Command
gl: Comando

en: Command Shell
gl: Intérpr. comandos

en: Comment
gl: Comentario

en: Common Name
gl: Nome común

en: Comoros
gl: Comores

en: Company
gl: Empresa

en: Computers
gl: Ordenadores

en: Condition
gl: Condición

en: Conditions
gl: Condicións

en: Configuration Differences
gl: Diferencias da configuración

en: Configuration for syncing with PDAs, Smartphones and Outlook.
gl: Configuración para sincronizar con PDA, móbiles con axenda e Outlook.

en: Configuration is out of date.
gl: A configuración está obsoleta

en: Confirm Password
gl: Confirme o contrasinal.

en: Congo, The Democratic Republic of the
gl: Congo, República Democrática do

en: Connection failed.
gl: Houbo un fallo na conexión.

en: Connection failed:
gl: Houbo un fallo na conexión:

en: Connection refused to the public keyserver.
gl: Rexeitouse a conexión ao servidor de claves público.

en: Connection refused to the public keyserver. Reason: %s (%s)
gl: Rexeitouse a conexión ao servidor de claves público. Motivo: %s (%s)

en: Connection to FTP server failed.
gl: Houbo un fallo na conexión ao servidor FTP.

en: Contacts
gl: Contactos

en: Contents of "%s"
gl: Contidos de '%s'

en: Continue
gl: Continúa

en: Cook Islands
gl: Illas Cook

en: Cookie
gl: Testemuño ('cookie')

en: Copy failed: %s
gl: Fallou a copia: %s

en: Cost ID
gl: ID de coste

en: Cote d'Ivoire
gl: Costa do Marfil

en: Could not PGP encrypt message:
gl: Non se pode cifrar a mensaxe mediante PGP:

en: Could not PGP sign message:
gl: Non se pode asinar a mensaxe mediante PGP:

en: Could not S/MIME encrypt message.
gl: Non se pode cifrar a mensaxe mediante S/MIME

en: Could not S/MIME sign message.
gl: Non se pode asinar a mensaxe mediante S/MIME

en: Could not add contact. %s
gl: Non se pode engadir o contacto. %s

en: Could not bind to LDAP server.
gl: Non se pode ligar ao servidor LDAP.

en: Could not check balance. %s
gl: Non se pode comprobar o balance. %s

en: Could not connect to LDAP server.
gl: Non se pode conectar ao servidor LDAP.

en: Could not connect to server "%s" using FTP: %s
gl: Non se pode conectar ao servidor '%s' mediante FTP: %s

en: Could not create distribution list. %s
gl: Non se pode crear a lista de distribución. %s

en: Could not decrypt PGP data:
gl: Non se poden descifrar os datos PGP:

en: Could not decrypt S/MIME data.
gl: Non se poden descifrar os datos S/MIME.

en: Could not delete contact. %s
gl: Non se pode eliminar o contacto. %s

en: Could not delete distribution list. %s
gl: Non se pode eliminar a lista de distribución. %s

en: Could not delete setup upgrade script "%s".
gl: Non se pode eliminar a secuencia de comandos de actualización da configuración '%s'.

en: Could not determine the recipient's e-mail address.
gl: Non se pode determinar o enderezo de correo electrónico do destinatario.

en: Could not fetch complete address book.
gl: Non se pode traer a axenda de enderezos completa.

en: Could not fetch complete distribution list.
gl: Non se pode traer a lista de distribución completa.

en: Could not fetch the complete list of distribution lists.
gl: Non se pode traer a listaxe total de listas de distribución.

en: Could not load strategy "%s".
gl: Non se pode cargar a estratexia '%s'.

en: Could not mkdir "%s".
gl: Non se pode crear o directorio '%s'.

en: Could not obtain public key from the keyserver.
gl: Non se pode obter a clave pública do servidor de claves.

en: Could not open "%s" for writing.
gl: Non se pode abrir '%s' para escribir.

en: Could not open %s.
gl: Non se pode abrir %s.

en: Could not open Maintenance_Task module %s
gl: Non se pode abrir o módulo de Tarefas de mantemento %s

en: Could not open directory "%s".
gl: Non se pode abrir o directorio "%s".

en: Could not read %s.
gl: Non se pode ler %s.

en: Could not reset the password for the requested user. Some or all of the details are not correct. Try again or contact your administrator if you need further help.
gl: Non se pode restablecer o contrasinal para o usuario solicitado. Parte dos detalles ou todos, son incorrectos. Ténteo outra vez ou póñase en contacto co administrador do sistema se precisa máis información.

en: Could not retrieve ACL
gl: Non se pode obter a ACL.

en: Could not retrieve address book. %s
gl: Non se pode recuperar a axenda de enderezos. %s

en: Could not retrieve distribution list. %s
gl: Non se pode recuperar a lista de distribución. %s

en: Could not retrieve distribution lists. %s
gl: Non se poden recuperar as listas de distribución. %s

en: Could not retrieve server's capabilities
gl: Non se poden recuperar as capacidades do servidor

en: Could not revert configuration.
gl: Non se pode restaurar a configuración.

en: Could not rmdir "%s".
gl: Non se pode eliminar o directorio '%s'.

en: Could not save %s configuration.
gl: Non se pode gardar a configuración de %s.

en: Could not save a backup configuation.
gl: Non se pode gardar unha copia de seguranza da configuración.

en: Could not save a backup configuation: %s
gl: Non se pode gardar unha copia de seguranza da configuración: %s

en: Could not save setup upgrade script to: "%s".
gl: Non se pode gardar a secuencia de comandos de actualización da configuración en: '%s'.

en: Could not save the backup configuration file %s.
gl: Non se pode gardar a copia de seguranza do ficheiro de configuración %s.

en: Could not save the configuration file %s. You can either use one of the options to save the code back on %s or copy manually the code below to %s.
gl: Non se pode gardar o ficheiro %s de configuración. Pode utilizar unha das opcións para restaurar o código de %s ou copiar manualmente a %s o código seguinte.

en: Could not search the LDAP server.
gl: Non se pode buscar no servidor LDAP.

en: Could not unlink "%s".
gl: Non se pode desvincular '%s'.

en: Could not update contact. %s
gl: Non se pode actualizar o contacto. %s

en: Could not update distribution list. %s
gl: Non se pode actualizar a lista de distribución. %s

en: Could not write configuration for "%s": %s
gl: Non se pode escribir a configuración de '%s': %s

en: Couldn't find the Mozilla Sidebar. Make sure the sidebar is open.
gl: Non se pode localizar o panel lateral de Mozilla. Comprobe que estea aberto.

en: Couldn't give user "%s" the following rights for the folder "%s": %s
gl: Non se lle poden dar ao usuario '%s' os seguintes dereitos para o cartafol '%s': %s

en: Counted text
gl: Texto contado

en: Country
gl: País

en: Create
gl: Crear

en: Create a new one
gl: Crea outra

en: Create sub folders
gl: Crea subcartafoles

en: Creator Permissions
gl: Permisos de creador

en: Credit card number
gl: Número de tarxeta de crédito

en: Croatia
gl: Croacia

en: Current 4 Phases
gl: 4 fases actuais

en: Current Sessions
gl: Sesións actuais

en: Current Time
gl: Hora actual

en: Current Weather
gl: Tempo actual

en: Current condition:
gl: Condición actual:

en: Customize tasks to run upon logon to %s.
gl: Personaliza as tarefas que executar ao inicio da sesión en %s.

en: Cyprus
gl: Chipre

en: Cyrillic (KOI8-R)
gl: Cirílico (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
gl: Cirílico (Windows-1251)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
gl: Cirílico/Ucraíno (KOI8-Ou)

en: Czech Republic
gl: República Checa

en: DSN (see http://pear.php.net/manual/en/package.database.db.intro-dsn.php)
gl: DSN (véxase http://pear.php.net/manual/es/package.database.db.intro-dsn.php)

en: Daily
gl: Diariamente

en: DataTree Browser
gl: Navegador da árbore de datos

en: Date
gl: Data

en: Date Received
gl: Recibiuse a data

en: Date selection
gl: Selección de data

en: Day
gl: Día

en: December
gl: Decembro

en: Default
gl: Predefinido

en: Default Color
gl: Cor predefinida

en: Default Identity
gl: Identidade predefinida

en: Default Shell
gl: Shell predefinida

en: Definitions
gl: Definicións

en: Delete
gl: Elimina

en: Delete Group
gl: Elimina o grupo

en: Delete Permission
gl: Elimina o permiso

en: Delete and purge messages
gl: Elimina e baleira as mensaxes

en: Delete messages
gl: Elimina mensaxes

en: Delete permissions for "%s"
gl: Elimina permisos de '%s'

en: Delete permissions for "%s" and any sub-permissions?
gl: Quere eliminar permisos para "%s" e calquera permiso descendente?

en: Delete selected identity
gl: Elimina a identidade seleccionada

en: Delete sub folders
gl: Elimina subcartafoles

en: Deleted setup upgrade script "%s".
gl: Eliminouse a secuencia de comandos de actualización da configuración '%s'.

en: Delivery time
gl: Hora de entrega:

en: Denmark
gl: Dinamarca

en: Describe the Problem
gl: Descrición do problema

en: Description
gl: Descrición

en: Details have been logged for the administrator.
gl: Rexistráronse os detalles para o administrador.

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Dew Point
gl: Punto de condensación

en: Dew Point for last hour:
gl: Punto de condensación da última hora:

en: Dew point:
gl: Punto de condensación:

en: Display 24-hour times?
gl: Quere mostrar en formato de 24-horas?

en: Display Options
gl: Opcións de visualización

en: Display detailed forecast
gl: Mostra o prognóstico detallado

en: Display forecast (TAF)
gl: Mostra o prognóstico (TAF)

en: Display format
gl: Formato de visualización

en: Disposition Notification
gl: Notificación de consulta

en: Djibouti
gl: Djibuti

en: Do not delete
gl: Non eliminar

en: Do not directly access maintenance.php
gl: Non acceda directamente a "maintenance.php"

en: Does the first row contain the field names? If yes, check this box:
gl: ¿Contén a primeira fila os nomes dos campos? Se é así, seleccione este recadro:

en: Dominican Republic
gl: República Dominicana

en: Don't have an account? Sign up.
gl: Non dispón de conta? Solicite unha.

en: Download %s
gl: Descarga %s

en: Download generated configuration as PHP script.
gl: Descarga a configuración xerada como unha secuencia de comandos PHP.

en: Drop down list
gl: Lista despregable

en: Drugs
gl: Drogas

en: E-Mail
gl: Correo electrónico

en: Edit
gl: Modifica

en: Edit Block
gl: Modifica un bloque

en: Edit Group
gl: Modifica un grupo

en: Edit Permission
gl: Modifica un permiso

en: Edit options for:
gl: Modifica opcións de:

en: Edit permissions for "%s"
gl: Modifica permisos de "%s"

en: Education
gl: Educación

en: Egypt
gl: Exipto

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Email Address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Email addresses must match.
gl: Os enderezos de correo electrónico teñen que coincidir.

en: Email with confirmation
gl: Correo electrónico con confirmación

en: Email-to-SMS Gateway
gl: Pasarela Correo-a-SMS

en: Emoticons
gl: Cariñas (emoticonas)

en: Empty message.
gl: Mensaxe en branco

en: Empty result.
gl: Sen resultado.

en: End year
gl: Ano de terminación

en: Enter a security question which you will be asked if you need to reset your password, e.g. 'what is the name of your pet?':
gl: Introduza unha pregunta de seguridade que se lle formulará se precisa restablecer o contrasinal, por ex. 'Como se chama a súa mascota?':

en: Enter the letters below:
gl: Introduza as letras de abaixo:

en: Equatorial Guinea
gl: Guinea Ecuatorial

en: Error
gl: Erro

en: Error updating password: %s
gl: Houbo un erro ao actualizar o contrasinal: %s

en: Error with email message.
gl: Houbo un erro coa mensaxe de correo electrónico.

en: Error writing "%s".
gl: Houbo un erro ao escribir '%s'.

en: Ethiopia
gl: Etiopía

en: Ethnic
gl: Étnico

en: Europe
gl: Europa

en: Every 15 minutes
gl: Cada 15 minutos

en: Every 2 minutes
gl: Cada 2 minutos

en: Every 30 seconds
gl: Cada 30 segundos

en: Every 5 minutes
gl: Cada 5 minutos

en: Every Login
gl: Cada inicio de sesión

en: Every half hour
gl: Cada media hora

en: Every minute
gl: Cada minuto

en: Example values:
gl: Valores de exemplo:

en: Execute
gl: Executa

en: Expand
gl: Expande

en: Expiration Date
gl: Data de caducidade

en: Exponent
gl: Expoñente

en: FTP upload of setup
gl: Carga a configuración por FTP

en: Failed to connect to LDAP server.
gl: Houbo un fallo ao conectar co servidor LDAP.

en: Failed to connect to SMB server.
gl: Houbo un fallo ao conectar co servidor SMB.

en: Failed to copy from "%s".
gl: Houbo un fallo ao copiar de "%s".

en: Failed to copy to "%s".
gl: Houbo un fallo ao copiar a "%s".

en: Failed to create new SASL connection.
gl: Houbo un fallo ao crear unha conexión SASL

en: Failed to move to "%s".
gl: Houbo un fallo ao mover "%s".

en: Failed to retrieve: %s
gl: Houbo un fallo ao recuperar: %s

en: Fair
gl: Despexado

en: Falkland Islands (Malvinas)
gl: Illas Malvinas

en: Faroe Islands
gl: Illas Faeroe

en: Fatal Error:
gl: Erro moi grave

en: February
gl: Febreiro

en: Feels Like
gl: Séntese como

en: Feels like:
gl: Séntese como:

en: Few Showers
gl: Chuvascos escasos

en: Few Snow Showers
gl: Nevaradas escasas

en: Field matrix
gl: Matriz do campo

en: Figlet CAPTCHA
gl: CAPTCHA de Figlet

en: Figlet font
gl: Letra de Figlet

en: File Manager
gl: Xestor de ficheiros

en: File Name
gl: Nome do ficheiro

en: File selection
gl: Selección de ficheiro

en: File upload
gl: Carga do ficheiro

en: File uploads not supported.
gl: Non se soporta a carga de ficheiros.

en: Filters
gl: Filtros

en: Finland
gl: Finlandia

en: First Half
gl: Cuarto crecente

en: First Quarter
gl: Cuarto crecente

en: Fix ratio
gl: Proporción fixa

en: Flip
gl: Voltear

en: Fog
gl: Néboa

en: Food
gl: Comida

en: Forecast (TAF)
gl: Prognóstico (TAF)

en: Forecast Days (note that the returned forecast returns both day and night; a large number here could result in a wide block)
gl: Días do prognóstico (teña en conta que o prognóstico facilitado inclúe tanto o día coma a noite; un número grande traducirase nun bloque moi ancho)

en: Forgot your password?
gl: Esqueceu o contrasinal?

en: Forms
gl: Formularios

en: Fortune
gl: Citación

en: Fortune type
gl: Tipo de citación

en: Fortunes
gl: Citacións

en: Fortunes 2
gl: Citacións 2

en: Forums
gl: Foros

en: Forwards
gl: Reenvíos

en: Fr
gl: Ven

en: France
gl: Francia

en: France, Metropolitan
gl: Francia metropolitana

en: French Guiana
gl: Guyana Francesa

en: French Polynesia
gl: Polinesia Francesa

en: French Southern Territories
gl: Territorios Franceses do Sur

en: From
gl: De

en: From the
gl: Do

en: Full Description
gl: Descrición completa. Por favor engada o seu teléfono ou extension para axilizar a tramitación:

en: Full Moon
gl: Lúa chea

en: Full Name
gl: Nome completo:

en: Gabon
gl: Gabón

en: Generate %s Configuration
gl: Xera a configuración de %s

en: Generated Code
gl: Código xerado

en: Georgia
gl: Xeorxia

en: Germany
gl: Alemaña

en: Gibraltar
gl: Xibraltar

en: Given Name
gl: Nome indicado

en: Global Options
gl: Opcións globais

en: Go
gl: Vai

en: Google Search
gl: Busca en Google

en: Grayscale
gl: Escala de grises

en: Greece
gl: Grecia

en: Greek (ISO-8859-7)
gl: Grego (ISO-8859-7)

en: Greenland
gl: Gronlandia

en: Grenada
gl: Granada

en: Group Administration
gl: Administración de grupos

en: Group names must be non-empty
gl: Os nomes de grupo non poden deixarse en branco

en: Groups
gl: Grupos

en: Guadeloupe
gl: Guadalupe

en: Guest Permissions
gl: Permisos de convidado

en: Guestbook
gl: Libreta de convidados

en: Guinea-Bissau
gl: Guinea Bissau

en: HTTP Authentication not found.
gl: Non se atopou a autenticación HTTP.

en: Haiti
gl: Haití

en: Hash-Algorithm
gl: Algorimo Hash

en: Haze
gl: Bruma

en: Header
gl: Cabeceira

en: Headers
gl: Cabeceiras

en: Heard Island and McDonald Islands
gl: Illa Heard e Illas McDonald

en: Heavy T-Storm
gl: Tormenta forte

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
gl: Hebreo (ISO-8859-8-I)

en: Height
gl: Altura

en: Help
gl: Axuda

en: Hemisphere
gl: Hemisferio

en: Here is the beginning of the file:
gl: Este é o comezo do ficheiro:

en: High
gl: Alto

en: Holy See (Vatican City State)
gl: Cidade do Vaticano

en: Home Address
gl: Enderezo particular

en: Home Directory
gl: Directorio persoal

en: Home Phone
gl: Teléfono particular

en: Horde
gl: Correo web

en: Horde/Kolab: No object of type %s found in message %s
gl: Horde/Kolab: Non se atopou ningún obxecto de tipo %s na mensaxe %s

en: Horde/Kolab: Unable to retrieve MIME ID for the part of type %s
gl: Horde/Kolab: Non se pode obter IDE MIME da parte de tipo %s

en: How many fields (columns) are there?
gl: Cantos campos (columnas) hai?

en: Humidity
gl: Humidade

en: Humidity:
gl: Humidade:

en: Humorists
gl: Humoristas

en: Hungary
gl: Hungría

en: IMAP mailbox creation failed: %s
gl: Houbo un fallo ao crear a caixa de correo IMAP: %s

en: IMAP mailbox deletion failed: %s
gl: Houbo un fallo ao eliminar a caixa de correo IMAP: %s

en: IMAP mailbox quota creation failed: %s
gl: Houbo un fallo ao crear espazo asignado para a caixa de correo IMAP: %s

en: IP Address not available.
gl: O enderezo IP non está dispoñible.

en: IP Address not within allowed CIDR block.
gl: O enderezo IP non está entre bloques CIDR permitidos.

en: IP lockdown violation.
gl: Violación lockdown IP.

en: Iceland
gl: Islandia

en: Icons Only
gl: Só iconas

en: Icons for %s
gl: Iconas de %s

en: Icons with text
gl: Iconas con texto

en: Identity's name:
gl: Nome de identidade:

en: If it is not displayed correctly, %s to open it in a new window.
gl: Se non se mostra correctamente, %s para abrilo nunha xanela nova.

en: If you see this message but no image, the image you want to upload can't be displayed by your browser.
gl: Se ve esta mensaxe sen imaxe ningunha, a imaxe que quere cargar non se pode mostrar no seu navegador.

en: Image upload
gl: Carga da imaxe

en: Import, Step %d
gl: Importación, paso %d

en: Imported field: %s
gl: Campo importado: %s

en: Imported fields:
gl: Campos importados:

en: Incorrect action code given.
gl: Indicouse un código de acción incorrecto.

en: Incorrect username and/or password.
gl: O nome de usuario e/ou contrasinal son incorrectos.

en: Incorrect username or alternate address. Try again or contact your administrator if you need further help.
gl: O nome de usuario ou o enderezo alternativo son incorrectos. Ténteo outra vez ou póñase en contacto co administrador de sistemas para máis información.

en: Individual Users
gl: Usuarios individuais

en: Information
gl: Información

en: Information no longer available.
gl: A infomación xa non está dispoñible

en: Insert an email address to which you can receive the new password:
gl: Insira un enderezo de correo electrónico no que recibir o contrasinal:

en: Insert messages
gl: Insire mensaxes

en: Insert the required answer to the security question:
gl: Insire a resposta requirida para a pregunta de seguridade:

en: Insufficient credit to send to the distribution list.
gl: Saldo insuficiente para remitir á lista de distribución.

en: Insufficient credit.
gl: Saldo insuficiente.

en: Integer
gl: Número enteiro

en: Integer list
gl: Lista de números enteiros

en: Invalid UDH. (User Data Header).
gl: A UDH (Cabeceira de Datos de Usuario) non é válida.

en: Invalid ZIP data
gl: Os datos ZIP non son válidos

en: Invalid application.
gl: A aplicación non é válida.

en: Invalid batch ID.
gl: O IDE de lote non é válido.

en: Invalid data submitted.
gl: Enviáronse datos non-válidos.

en: Invalid destination address.
gl: O enderezo de correo non é válido.

en: Invalid file format
gl: O formato de ficheiro non é válido

en: Invalid license key.
gl: A clave da licenza non é válida

en: Invalid location provided.
gl: Proporcionouse unha localización non-válida

en: Invalid msg_type.
gl: msg_type non-válido.

en: Invalid or missing api_id.
gl: api_ide non-válido ou inexistente.

en: Invalid or missing parameters.
gl: Parámetros non-válidos ou inexistentes.

en: Invalid parent permission.
gl: O permiso paterno non é válido.

en: Invalid partner id.
gl: A identificación de socio non é válida

en: Invalid product code.
gl: O código de produto non é válido.

en: Invalid protocol.
gl: O protocolo non é válido.

en: Invalid recipient: "%s"
gl: O destinatario non é válido: "%s"

en: Invalid source address.
gl: O enderezo do remitente non é válido

en: Invalid unicode data.
gl: Os datos unicode non son válidos.

en: Inventory
gl: Inventario

en: Invert selection
gl: Inverte a selección

en: Iran, Islamic Republic of
gl: Irán, República Islámica de

en: Ireland
gl: Irlanda

en: Isle of Man
gl: Illa de Man

en: Isolated T-Storms
gl: Tormentas illadas

en: Issuer
gl: Emisor

en: Italy
gl: Italia

en: Jamaica
gl: Xamaica

en: January
gl: Xaneiro

en: Japan
gl: Xapón

en: Japanese (ISO-2022-JP)
gl: Xaponés (ISO-2022-JP)

en: Jordan
gl: Xordania

en: July
gl: Xullo

en: June
gl: Xuño

en: Keep original?
gl: Quere conservar o orixinal?

en: Kerberos server rejected authentication.
gl: O servidor Kerberos rexeitou a autenticación.

en: Kernel Newbies
gl: Novatos do Kernel

en: Key Creation
gl: Creación de clave

en: Key Fingerprint
gl: Impresións dixitais da clave

en: Key Length
gl: Tamaño da clave

en: Key Type
gl: Tipo de clave

en: Key Usage
gl: Uso da clave:

en: Key already exists on the public keyserver.
gl: A clave xa existe no servidor de claves público.

en: Kids
gl: Nenos

en: Korea, Democratic People's Republic of
gl: Corea do Norte

en: Korea, Republic of
gl: Corea do Sur

en: Korean (EUC-KR)
gl: Coreano (EUC-KR)

en: Kuwait
gl: Kuwayt

en: Kyrgyzstan
gl: Kirgizistan

en: Language
gl: Lingua

en: Lao People's Democratic Republic
gl: Laos

en: Last Half
gl: Cuarto minguante

en: Last Password Change
gl: Último cambio de contrasinal

en: Last Quarter
gl: Cuarto minguante

en: Last Updated:
gl: Última actualización:

en: Last login: %s
gl: Última sesión: %s

en: Last login: %s from %s
gl: Última sesión: %s desde %s

en: Last login: Never
gl: Última sesión: Nunca

en: Latvia
gl: Letonia

en: Law
gl: Leis

en: Lebanon
gl: Líbano

en: Left header
gl: Cabeceira esquerda

en: Left values
gl: Valores da esquerda

en: Libyan Arab Jamahiriya
gl: Libia

en: Light Drizzle
gl: Orballo

en: Light Rain
gl: Chuvisca

en: Light Rain Early
gl: Chuvisca matutina

en: Light Rain Late
gl: Chuvisca vespertina

en: Light Rain Shower
gl: Chuvisca

en: Light Rain with Thunder
gl: Chuvisca con tronos

en: Light Snow
gl: Neve feble

en: Light Snow Shower
gl: Nevarada feble

en: Limerick
gl: Copla

en: Link
gl: Ligazón

en: Links
gl: Ligazóns

en: Linux Cookie
gl: Testemuño ('cookie') de Linux

en: List - user can see the folder
gl: Lista - o usuario pode examinar o cartafol

en: List Databases
gl: Lista as bases de datos

en: List Tables
gl: Lista as táboas

en: Listing sessions failed: %s
gl: Houbo un fallo ao listar as sesións: %s

en: Listing users is disabled.
gl: A listaxe de usuarios está deshabilitada.

en: Literature
gl: Bibliografía

en: Lithuania
gl: Lituania

en: Loading...
gl: Estase cargando...

en: Local time:
gl: Hora local:

en: Locale and Time
gl: Idioma e hora

en: Location
gl: Localización

en: Log in
gl: Inicio de sesión

en: Log out
gl: Peche de sesión

en: Login
gl: Inicio de sesión

en: Login Tasks
gl: Tarefas de inicio de sesión

en: Login failed because your username or password was entered incorrectly.
gl: Fallou o inicio de sesión porque introduciu incorrectamente o seu nome de usuario ou o contrasinal.

en: Login failed.
gl: Fallou o inicio de sesión.

en: Long text
gl: Texto completo

en: Love
gl: Amor

en: Low
gl: Baixa

en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

en: MS-TNEF Attachment contained no data.
gl: O anexo MS-TNEF non contiña datos.

en: Macao
gl: Macau

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
gl: Macedonia

en: Magic
gl: Maxia

en: Mail
gl: Correo

en: Mail Admin
gl: Admin. de correo

en: Malaysia
gl: Malaisia

en: Maldives
gl: Maldivas

en: Manage the list of categories you have to label items with, and colors associated with those categories.
gl: Xestiona a lista de categorías coa que etiquetar elementos e as cores asociadas a esas categorías.

en: MapQuest map
gl: Mapa mapquest

en: March
gl: Marzo

en: Mark with Seen/Unseen flags
gl: Marca coas bandeiras de Lida/Sen ler

en: Mark with other flags (e.g. Important/Answered)
gl: Marca con outras bandeiras (por ex. Importante/Respondida)

en: Marshall Islands
gl: Illas Marshall

en: Martinique
gl: Martinica

en: Mauritius
gl: Mauricio

en: Max allowed credit.
gl: Saldo máximo permitido.

en: Max message parts exceeded.
gl: Excedeuse o número máximo de partes da mensaxe.

en: Max temp last 24 hours:
gl: Temp. máx. das últimas 24 horas:

en: Max temp last 6 hours:
gl: Temp. máx. das últimas 6 horas:

en: Maximum Number of Portal Blocks
gl: Número máximo de bloques do portal

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: May
gl: Maio

en: Medicine
gl: Medicina

en: Members
gl: Membros

en: Menu mode:
gl: Formato do menú:

en: Message
gl: Mensaxe

en: Message Verified Successfully but the signer's certificate could not be verified.
gl: A mensaxe verificouse con éxito, pero non se pode verificar o certificado do asinante.

en: Message expired.
gl: Mensaxe caducada.

en: Message type
gl: Tipo de mensaxe

en: Metar Weather
gl: Tempo de Metar

en: Metar block not available.
gl: O bloque Metar non está dispoñible.

en: Metar block not available. Details have been logged for the administrator.
gl: O bloque Metar non está dispoñible. Rexistráronse os detalles para o administrador.

en: MetarDB is not connected.
gl: MetarDB non está conectada

en: Method
gl: Método

en: Method "%s" is not defined
gl: O método '%s' non está definido

en: Metric
gl: Métrica

en: Mexico
gl: México

en: Micronesia, Federated States of
gl: Micronesia, Estados Federados de

en: Mime Type
gl: Tipo Mime

en: Min temp last 24 hours:
gl: Temp. mín. as últimas 24 horas:

en: Min temp last 6 hours:
gl: Temp. mín. as últimas 6 horas:

en: Minimum password age has not yet expired
gl: Aínda non caducou a antigüidade mínima do contrasinal

en: Mirror
gl: Reflectir

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Missing message ID.
gl: Falta a IDE de mensaxe.

en: Missing session ID.
gl: Falta a IDE de sesión.

en: Mo
gl: Lu

en: Mobile Mail
gl: Correo móbil

en: Moderate
gl: Moderado

en: Modified Date
gl: Modificouse a data

en: Modulus
gl: Módulo

en: Moldova, Republic of
gl: Moldavia

en: Monaco
gl: Mónaco

en: Month and year
gl: Mes e ano

en: Monthly
gl: Mensualmente

en: Moon Phases
gl: Fases da lúa

en: More fields found in line %d than the expected %d.
gl: Atopáronse máis campos na liña %d que os %d esperados.

en: Morocco
gl: Marrocos

en: Mostly Clear
gl: Maioritariamente despexado

en: Mostly Cloudy
gl: Maioritariamente anubado

en: Mostly Cloudy and Windy
gl: Maioritariamente anubado e ventoso

en: Mostly Sunny
gl: Maioritariamente solleiro

en: Move Down
gl: Desprazar cara a abaixo

en: Move Left
gl: Desprazar á esquerda

en: Move Right
gl: Desprazar á dereita

en: Move Up
gl: Desprazar cara a arriba

en: Move down
gl: Desprazar cara a abaixo

en: Move up
gl: Desprazar cara a arriba

en: Multi-level drop down lists
gl: Listas despregables multinivel

en: Multimap UK map
gl: Mapa Multimap do Reino Unido

en: Multiple selection
gl: Selección múltiple

en: My Account
gl: Identidade

en: My Account Information
gl: A miña identidade

en: My Portal
gl: O meu portal

en: My Portal Layout
gl: Deseño do meu portal

en: NO, I Do NOT Agree
gl: NON, NON estou de acordo

en: Name
gl: Nome

en: Netherlands
gl: Países Baixos

en: Netherlands Antilles
gl: Antillas Neerlandesas

en: Netscape Base URL
gl: URL base de Netscape

en: Netscape CA Revocation URL
gl: URL de revogación de CA de Netscape

en: Netscape CA policy URL
gl: URL de políticas de CA de Netscape

en: Netscape Renewal URL
gl: URL de renovación de Netscape

en: Netscape Revocation URL
gl: URL de revogación de Netscape

en: Netscape SSL server name
gl: Nome do servidor SSL de Netscape

en: Netscape certificate comment
gl: Comentario do certificado de Netscape

en: Netscape certificate type
gl: Tipo de certificado de Netscape

en: Never
gl: Nunca

en: New Caledonia
gl: Nova Caledonia

en: New Category
gl: Nova categoría

en: New Moon
gl: Lúa nova

en: New Username (optional)
gl: Novo nome de usuario (opcional)

en: New Zealand
gl: Nova Zelandia

en: New password
gl: Novo contrasinal

en: New passwords don't match.
gl: Os contrasinais teñen que coincidir.

en: News
gl: Novas

en: Next
gl: Seguinte

en: Next 4 Phases
gl: Próximas 4 fases

en: Next options
gl: Opcións seguintes

en: Next>
gl: Seguinte>

en: Niger
gl: Níxer

en: Nigeria
gl: Nixeria

en: Night
gl: Noite

en: No
gl: Non

en: No available configuration data to show differences for.
gl: Non se dispón de datos de configuración para os que mostrar diferenzas.

en: No available strategy for making ISO images.
gl: Non se dispón de estratexia de elaboración de imaxes ISO.

en: No batch template.
gl: Non hai patrón de lotes

en: No block exists at the requested position
gl: Non hai bloques na posición indicada

en: No change.
gl: Non hai cambios.

en: No children can be added to this permission.
gl: Non se poden engadir descendentes a este permiso.

en: No configuration information specified for %s.
gl: Non se especificou información de configuración para %s.

en: No configuration information specified for FTP VFS.
gl: Non se especificou información de configuración para VFS por FTP.

en: No configuration information specified for SQL VFS.
gl: Non se especificou información de configuración para VFS por SQL.

en: No configuration information specified for SQL-File VFS.
gl: Non se especificou información de configuración para VFS por ficheiro SQL.

en: No credit left.
gl: Non queda saldo.

en: No destination supplied.
gl: Non se introduciu o destino.

en: No file uploaded
gl: Non se cargou ningún ficheiro

en: No icons found.
gl: Non se atoparon iconas.

en: No location is set.
gl: Non se definiu a localización.

en: No location provided.
gl: Non se proporcionou a localización.

en: No message supplied.
gl: Non se introduciu ningunha mensaxe.

en: No name specified.
gl: Non se especificou ningún nome.

en: No number specified.
gl: Non se especificou ningún número.

en: No offensive fortunes
gl: Non ofensivas

en: No path to the OpenSSL binary provided. The OpenSSL binary is necessary to work with PKCS 12 data.
gl: Non se indicou ningunha ruta de acceso aos binarios OpenSSL. E estes son necesarios para traballar con datos PKCS 12.

en: No pending signups.
gl: Non hai inscricións pendentes.

en: No quota set.
gl: Sen quota.

en: No separator specified.
gl: Non se especificou ningún separador.

en: No such file
gl: Non existe o ficheiro

en: No temporary directory available for cache.
gl: Non se dispón de ningún directorio de almacenamiento temporal.

en: No username and/or password sent.
gl: Non se enviou o nome de usuario e/ou o contrasinal.

en: No valid XML data returned
gl: Non se devolveron datos XML válidos

en: No values
gl: Sen valores

en: No version found in original configuration. Regenerate configuration.
gl: Non se atopou a versión na configuración orixinal. Cómpre rexenerar a configuración.

en: No version found in your configuration. Regenerate configuration.
gl: Non se atopou a versión na súa configuración. Cómpre rexenerar a configuración.

en: None
gl: Ningunha

en: Nordic (ISO-8859-10)
gl: Nórdico (ISO-8859-10)

en: Norfolk Island
gl: Illa Norfolk

en: Northern Hemisphere
gl: Hemisferio norte

en: Northern Mariana Islands
gl: Illas Marianas do Norte

en: Norway
gl: Noruega

en: Not After
gl: Non despois

en: Not Before
gl: Non antes

en: Not a directory
gl: Non é un directorio

en: Not implemented.
gl: Sen desenvolver.

en: Not supported.
gl: Non está soportado.

en: Notes
gl: Notas

en: Nothing to browse, go back.
gl: Non hai nada visualizable, retroceda.

en: November
gl: Novembro

en: Number
gl: Número

en: Number of characters
gl: Número de caracteres

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Number of rows
gl: Número de filas

en: Numbers not specified for updating in distribution list.
gl: Non se especificaron números para actualizar na lista de distribución.

en: Object
gl: Obxecto

en: Object Creator
gl: Creador de obxectos

en: October
gl: Outubro

en: Offense filter
gl: Filtro de ofensas

en: Office
gl: Oficina

en: Old and new passwords must be different.
gl: O contrasinal antigo e o novo deben ser distintos.

en: Old password
gl: Contrasinal antigo

en: Old password is not correct.
gl: O contrasinal antigo é incorrecto.

en: Oman
gl: Omán

en: Only IMAP servers support shared folders.
gl: Só os servidores IMAP soportan os cartafoles compartidos.

en: Only offensive fortunes
gl: Só ofensivas

en: Only one email address allowed.
gl: Só se permite un enderezo electrónico.

en: Only the owner or system administrator may change ownership or owner permissions for a share
gl: Só o propietario ou o administrador de sistema poden cambiar a propiedade ou os permisos de propietario dun recurso compartido

en: Open in a new window
gl: Abre nunha nova xanela

en: OpenSSL error: Could not extract data from signed S/MIME part.
gl: Erro OpenSSL: Non se poden extraer datos da parte S/MIME asinada.

en: Operating System
gl: Sistema Operativo

en: Options
gl: Opcións

en: Options for %s
gl: Opcións de %s

en: Organisation
gl: Organización

en: Organisational Unit
gl: Unidade organizativa

en: Organizing
gl: Organización

en: Other
gl: Outro

en: Other Information
gl: Outra información

en: PAM authentication is not available.
gl: A autenticación PAM non está dispoñible.

en: PEAR::Mail backend
gl: PEAR::Sistema traseiro de correo

en: PGP Digital Signature
gl: Sinatura dixital PGP

en: PGP Encrypted Data
gl: Datos cifrados con PGP

en: PGP Public Key
gl: Clave PGP pública

en: PGP Signed/Encrypted Data
gl: Datos asinados/cifrados con PGP

en: PHP Code
gl: Código PHP

en: PHP Shell
gl: Intérprete PHP

en: PM Light Rain
gl: Chuvisca vespertina

en: PM Rain
gl: Choiva vespertina

en: PM Showers
gl: Chuvascos vespertinos

en: PM Snow
gl: Neve vespertina

en: PM Snow Showers
gl: Nevaradas vespertinas

en: PM Sun
gl: Sol vespertino

en: PM T-Storms
gl: Tormentas vespertinas

en: POSIX extension is missing
gl: Non se atopa a extensión POSIX

en: P_HP Shell
gl: Intérpr. P_HP

en: Pakistan
gl: Paquistán

en: Palestinian Territory, Occupied
gl: Palestina

en: Panama
gl: Panamá

en: Papua New Guinea
gl: Papúa-Nova Guinea

en: Paraguay
gl: Paraguai

en: Partly Cloudy
gl: Parcialmente anubado

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password changed successfully.
gl: O contrasinal cambiouse correctamente.

en: Password incorrect
gl: O contrasinal é incorrecto

en: Password required for RADIUS authentication.
gl: Cómpre un contrasinal para a autenticación RADIUS.

en: Password with confirmation
gl: Contrasinal con confirmación

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Passwords must match.
gl: Os contrasinais teñen que coincidir.

en: Paste
gl: Pega

en: Pending Signups:
gl: Inscricións pendentes:

en: People
gl: Xente

en: Perform Maintenance Operations
gl: Realiza as operacións de mantemento

en: Perform maintenance operations on login?
gl: Quere realizar as operacións de mantemento ao inicio de sesión?

en: Permission
gl: Permiso

en: Permission "%s" not deleted.
gl: Non se eliminou o permiso '%s'.

en: Permission Denied
gl: Denegouse o permiso.

en: Permissions
gl: Permisos

en: Permissions Administration
gl: Administración de permisos

en: Personal Information
gl: Información persoal

en: Peru
gl: Perú

en: Pets
gl: Mascotas

en: Philippines
gl: Filipinas

en: Phone
gl: Teléfono

en: Photos
gl: Fotografías

en: Platitudes
gl: Tópicos

en: Please enter a month and a year.
gl: Introduza un mes e un ano.

en: Please enter a name for the new category:
gl: Introduza o nome da nova categoría:

en: Please enter a valid IP address.
gl: Introduza un enderezo IP válido.

en: Please enter a valid date, check the number of days in the month.
gl: Introduza unha data válida, comprobe o número de días do mes.

en: Please enter a valid time.
gl: Introduza unha hora válida.

en: Please provide a summary of the problem.
gl: Indique un resumo do problema.

en: Please provide your username and password
gl: Indique o seu nome de usuario e contrasinal

en: Please read the following text. You MUST agree with the terms to use the system.
gl: Lea o texto seguinte. DEBE aceptar as condicións se quere usar o sistema.

en: Please type the new category name:
gl: Introduza o novo nome de categoría:

en: Poland
gl: Polonia

en: Politics
gl: Política

en: Polls
gl: Enquisas

en: Post to this folder (not enforced by IMAP)
gl: Enviar a este cartafol (non obrigado por IMAP)

en: Precipitation<br />chance
gl: Probabilidade de<br />precipitacións

en: Prefs_ldap: Required LDAP extension not found.
gl: Prefs_ldap: non se atopou a extensión LDAP requirida.

en: Pressure
gl: Presión

en: Pressure at sea level:
gl: Presión ao nivel do mar:

en: Pressure:
gl: Presión:

en: Preview
gl: Previsualización

en: Previous options
gl: Opcións anteriores

en: Private Key
gl: Clave privada

en: Problem
gl: Problema

en: Problem Description
gl: Descrición do problema

en: Prompt text
gl: Texto do inductor

en: Public Key
gl: Clave pública

en: Public Key Algorithm
gl: Algoritmo de clave pública

en: Public Key Info
gl: Información da clave pública

en: Public/Private keypair not generated successfully.
gl: Non se xeraron correctamente as claves Pública/Privada.

en: Puerto Rico
gl: Porto Rico

en: Purge messages
gl: Baleira as mensaxes

en: Query
gl: Consulta

en: Quota
gl: Cuota

en: RSA Public Key (%d bit)
gl: Clave RSA pública (%d bit)

en: Radio selection
gl: Selección de radio

en: Rain
gl: Choiva

en: Rain Early
gl: Choiva matutina

en: Rain Late
gl: Choiva vespertina

en: Rain Shower
gl: Chuvasco

en: Rain and Snow
gl: Choiva e neve

en: Rain to Snow
gl: Choiva a neve

en: Random Fortune
gl: Roda da fortuna

en: Ratio
gl: Proporción

en: Read
gl: Lectura

en: Read messages
gl: Lectura das mensaxes

en: Refresh Dynamic Menu Elements:
gl: Actualiza os elementos de menú dinámico:

en: Refresh Portal View:
gl: Actualiza a vista do portal

en: Remarks
gl: Observacións

en: Remote Servers
gl: Servidores remotos

en: Remote URL (http://www.example.com/horde):
gl: URL remoto (http://www.example.com/horde):

en: Remove
gl: Elimina

en: Remove pair
gl: Elimina o par

en: Remove saved script from server's temporary directory.
gl: Elimina a secuencia de comandos gardada do directorio temporal do servidor.

en: Remove user
gl: Elimina un usuario

en: Remove user: %s
gl: Elimina un usuario: %s

en: Request couldn't be answered. Returned errorcode:
gl: Non se pode responder á solicitude. Código de erro que se devolveu:

en: Requested service could not be found.
gl: Non se atopou o servizo solicitado

en: Required "%s" not specified in %s configuration.
gl: Non se especificou o '%s' requirido na configuración de %s.

en: Required "%s" not specified in VFS configuration.
gl: Non se especificou o '%s' requirido na configuración VFS.

en: Required "%s" not specified in configuration.
gl: Non se especificou o '%s' requirido na configuración.

en: Required Field
gl: Campo requirido

en: Reset
gl: Limpa

en: Reset Password
gl: Limpa o contrasinal

en: Reset Your Password
gl: Limpe o contrasinal

en: Restore Last Query
gl: Restaura a última consulta

en: Results
gl: Resultados

en: Return to Options
gl: Regresa a Opcións

en: Retype new password
gl: Reescriba un novo contrasinal

en: Reunion
gl: Reunión

en: Revert Configuration
gl: Restaura a configuración

en: Rich Text Editor Options
gl: Opcións do Editor de texto enriquecido

en: Riddles
gl: Adiviñas

en: Right header
gl: Cabeceira dereita

en: Right values
gl: Valores da dereita

en: Role
gl: Función

en: Romania
gl: Romanía

en: Rotate 180
gl: Xira 180º

en: Rotate Left
gl: Xira á esquerda

en: Rotate Right
gl: Xira á dereita

en: Run
gl: Executa

en: Russian Federation
gl: Rusia

en: Rwanda
gl: Ruanda

en: S/MIME Cryptographic Signature
gl: Sinatura criptográfica S/MIME

en: S/MIME Encrypted Message
gl: Mensaxe cifrada en S/MIME

en: SASL authentication is not available.
gl: Non está dispoñible a autenticación SASL.

en: SQL Shell
gl: Intérprete SQL

en: SQL statement for value lookups
gl: Instrución SQL para buscas de valores

en: SUCCESS
gl: ÉXITO

en: S_QL Shell
gl: Intérprete S_QL

en: Saint Helena
gl: Santa Helena

en: Saint Kitts and Nevis
gl: Saint Kitts e Nevis

en: Saint Lucia
gl: Santa Lucía

en: Saint Pierre and Miquelon
gl: Saint Pierre e Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
gl: San Vicente e As Granadinas

en: Sao Tome and Principe
gl: São Tomé e Príncipe

en: Satellite Provider
gl: Provedor de satélite

en: Saudi Arabia
gl: Arabia Saudita

en: Save
gl: Garda

en: Save "%s"
gl: Garda "%s"

en: Save Options
gl: Garda as opcións

en: Save generated configuration as a PHP script to your server's temporary directory.
gl: Garda a configuración xerada como unha secuencia de comandos PHP no directorio temporal do seu servidor.

en: Saved %s configuration.
gl: Gardouse a configuración de %s.

en: Saved setup upgrade script to: "%s".
gl: Gardouse a secuencia de comandos de actualización da configuración en: '%s'.

en: Scattered T-Storms
gl: Tormentas illadas

en: Science
gl: Ciencia

en: Search
gl: Busca

en: Search Engines
gl: Motores de busca

en: Select Files
gl: Seleccione ficheiros

en: Select a date
gl: Seleccione unha data

en: Select a server
gl: Seleccione un servidor

en: Select all
gl: Seleccione todo

en: Select all date components.
gl: Seleccione todos os compoñentes da data.

en: Select an object
gl: Seleccione un obxecto

en: Select none
gl: Non seleccionar ningún

en: Select the characters you need from the boxes below. You can then copy and paste them from the text area.
gl: Seleccione os caracteres que necesite das cuadrículas de máis abaixo. Pode copialos e pegalos dende a área de texto.

en: Select the date delimiter:
gl: Seleccione o delimitador da data:

en: Select the date format:
gl: Seleccione o formato da data:

en: Select the identity you want to change:
gl: Seleccione a identidade que quere cambiar:

en: Select the time delimiter:
gl: Seleccione o delimitador de horas:

en: Select the time format:
gl: Seleccione o formato de hora:

en: Select your color scheme.
gl: Seleccione a súa combinación de cores.

en: Select your preferred language:
gl: Seleccione a lingua:

en: Send Problem Report
gl: Envía o informe de problemas

en: Send SMS
gl: Envía un SMS

en: September
gl: Setembro

en: Serbia and Montenegro
gl: Serbia e Montenegro

en: Serial Number
gl: Número de serie

en: Server data wrong or not available.
gl: Os datos do servidor son incorrectos ou non están dispoñibles

en: Session Admin
gl: Administración de sesión

en: Session ID expired.
gl: Caducou o IDE de sesión.

en: Sessions
gl: Sesións

en: Set
gl: Establece

en: Set options to allow you to reset your password if you ever forget it.
gl: Establece opcións que lle permiten reaxustar o seu contrasinal se chegase a esquecelo.

en: Set up remote servers that you want to access from your portal.
gl: Configura servidores remotos aos que desexe acceder desde o portal.

en: Set your preferred language, timezone and date options.
gl: Establece as opcións preferidas de idioma, zona horaria e datas.

en: Set your startup application, color scheme, page refreshing, and other display options.
gl: Establece a aplicación de inicio, a combinación de cores, a actualización de páxina e outras opcións de visualización.

en: Setup
gl: Configuración

en: Setup upgrade scripts available
gl: Están dispoñibles as secuencias de comandos de actualización da configuración

en: Several locations possible with the parameter:
gl: Existen varias localizacións dispoñibles co parámetro:

en: Shopping
gl: Compras

en: Short Summary
gl: Resumo breve

en: Should access keys be defined for most links?
gl: Quere definir claves de acceso para a maioría das ligazóns?

en: Show
gl: Mostra

en: Show differences between currently saved and the newly generated configuration.
gl: Mostra as diferenzas entre a nova configuración e a almacenada

en: Show last login time when logging in?
gl: Quere mostrar a hora da última sesión ao iniciar?

en: Show the %s Menu on the left?
gl: Quere mostrar o menú %s á esquerda?

en: Showers
gl: Chuvascos

en: Showers Early
gl: Chuvascos matutinos

en: Showers Late
gl: Chuvascos vespertinos

en: Showers in the Vicinity
gl: Chuvascos na redonda

en: Shrink
gl: Reduce

en: Shrink or move neighbouring block(s) out of the way first
gl: Primeiro reduza ou quite do medio o(s) bloque(s) próximo(s)

en: Sierra Leone
gl: Serra Leoa

en: Sign up
gl: Alta

en: Signature
gl: Sinatura

en: Signature Algorithm
gl: Algoritmo de sinatura

en: Singapore
gl: Singapur

en: Size
gl: Tamaño

en: Skip Maintenance
gl: Omite o mantemento

en: Slovakia
gl: Eslovaquia

en: Slovenia
gl: Eslovenia

en: Snow
gl: Neve

en: Snow Shower
gl: Nevarada

en: Snow Showers
gl: Nevaradas

en: Snow Showers Early
gl: Nevaradas matutinas

en: Snow Showers Late
gl: Nevaradas vespertinas

en: Snow depth:
gl: Altura da neve:

en: Snow equivalent in water:
gl: Equivalente da neve en auga:

en: Solomon Islands
gl: Illas Salomón

en: Songs & Poems
gl: Cancións e Poemas

en: Sort order selection
gl: Selección da orde da clasificación

en: Source address
gl: Remitente

en: South Africa
gl: Sudáfrica

en: South European (ISO-8859-3)
gl: Europa do sur (ISO-8859-3)

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
gl: Illas Xeorxia do Sur e Sandwich do Sur

en: Southern Hemisphere
gl: Hemisferio sur

en: Spacer
gl: Espazador

en: Spain
gl: España

en: Spam
gl: Correo lixo

en: Special Character Input
gl: Entrada de caracteres especiais

en: Sports
gl: Deportes

en: Standard
gl: Estándar

en: Start year
gl: Ano de inicio

en: State or Province
gl: Estado ou provincia

en: Status
gl: Estado

en: Storage format
gl: Formato de almacenamiento

en: Street Address
gl: Enderezo da rúa

en: String list
gl: Lista de cadeas

en: Su
gl: Do

en: Subdirectory "%s" not found.
gl: Non se atopou o subdirectorio "%s".

en: Subject
gl: Asunto

en: Submit
gl: Envía

en: Submitted request to add "%s" to the system. You cannot log in until your request has been approved.
gl: Enviouse unha solicitude para engadir "%s" ao sistema. Non poderá iniciar a sesión ata que se aprobe a solicitude.

en: Success
gl: Correctamente

en: Successfully added "%s" to the system.
gl: Engadiuse correctamente '%s' ao sistema.

en: Successfully cleared data for user "%s" from the system.
gl: Elimináronse correctamente do sistema os datos do usuario '%s'.

en: Successfully deleted "%s".
gl: Eliminouse correctamente '%s'.

en: Successfully removed "%s" from the system.
gl: Eliminouse correctamente '%s' do sistema.

en: Successfully reverted configuration. Reload to see changes.
gl: Restaurouse correctamente a configuración. Recargue para ver os cambios.

en: Successfully saved backup configuration.
gl: Gardouse correctamente a copia de seguranza da configuración.

en: Successfully saved the backup configuration file %s.
gl: Gardouse correctamente o ficheiro de copia de seguranza da configuración %s.

en: Successfully updated "%s"
gl: Actualizouse correctamente '%s'

en: Successfully wrote %s
gl: Escribiuse correctamente '%s'

en: Sudan
gl: Sudán

en: Sun Rise
gl: Amencer

en: Sun Set
gl: Solpor

en: Sunny
gl: Asollado

en: Sunrise
gl: Amencer

en: Sunrise/Sunset
gl: Amencer/Solpor

en: Sunrise:
gl: Amencer:

en: Sunset
gl: Solpor

en: Sunset:
gl: Solpor:

en: Suriname
gl: Surinam

en: Surname
gl: Apelido

en: Svalbard and Jan Mayen
gl: Svalbard e Jan Mayen

en: Swaziland
gl: Swazilandia

en: Sweden
gl: Suecia

en: Switzerland
gl: Suíza

en: Syrian Arab Republic
gl: Siria

en: T-Storm
gl: Tormenta

en: T-Storm and Windy
gl: Tormenta e ventoso

en: T-Storms
gl: Tormentas

en: T-Storms Early
gl: Tormentas matutinas

en: TSV file
gl: Ficheiro TSV

en: Table Set
gl: Táboa

en: Taiwan
gl: Taiwán

en: Taiwan, Province of China
gl: Taiwán

en: Tajikistan
gl: Tadzhikistan

en: Tanzania, United Republic of
gl: Tanzania

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Telephone Number
gl: Número de teléfono

en: Temp for last hour:
gl: Temperatura durante a última hora:

en: Temperature
gl: Temperatura

en: Temperature:
gl: Temperatura:

en: Temperature<br />(%sHi%s/%sLo%s) &deg;%s
gl: Temperatura<br />(%sMáx%s/%sMin%s) &grados;%s

en: Template "%s" not found.
gl: Non se atopou o patrón '%s'.

en: Text
gl: Texto

en: Text Only
gl: Só texto

en: Th
gl: Xo

en: Thai (TIS-620)
gl: Tai (TIS-620)

en: Thailand
gl: Tailandia

en: The FTP extension is not available.
gl: Non está dispoñible a extensión FTP.

en: The History system is disabled.
gl: O Histórico está deshabilitado.

en: The Horde/Kolab integration engine does not support "%s"
gl: O motor de integración Horde/Kolab non soporta "%s"

en: The IMSP log could not be initialized.
gl: Non se pode iniciar o rexistro do IMSP

en: The Maintenance:: class did not load successfully
gl: Non se cargou correctamente a clase Maintenance::

en: The administrator needs to configure a permanent Permissions backend if you want to use Permissions.
gl: Se desexa utilizar permisos, o administrador ten que configurar un sistema traseiro de Permisos permanente.

en: The contact ID number was not specified, left blank or was not found in the database.
gl: O IDE do contacto non se especificou, deixouse en branco ou non se atopou na base de datos.

en: The detached PGP signature block is required to verify the signed message.
gl: Para comprobar a mensaxe asinada cómpre o bloque de sinatura PGP separado.

en: The distribution list ID was either not specified, left blank or not found in the database.
gl: O IDE da lista de distribución non se especificou, deixouse en branco ou non se atopou na base de datos.

en: The distribution list was not specified.
gl: Non se especificou a lista de distribución.

en: The encryption features require a secure web connection.
gl: As características de cifrado necesitan unha conexión web segura.

en: The file %s should contain a %s setting.
gl: O ficheiro %s debería conter unha opción %s.

en: The file %s should contain some %s settings.
gl: O ficheiro %s debería conter algunhas opcións %s.

en: The file contained no data.
gl: O ficheiro non contén ningún dato.

en: The identity "%s" has been deleted.
gl: Eliminouse a identidade "%s".

en: The location of the GnuPG binary must be given to the Crypt_pgp:: class.
gl: Hay que indicarlle á clase Crypt_pgp:: a localización dos binarios GnuPG.

en: The name to use when linking to the compose page
gl: Nome utilizado ao ligar á páxina de composición

en: The number of fields must be numeric.
gl: O número de campos ten que ser numérico.

en: The openssl module is required for the Horde_Crypt_smime:: class.
gl: Cómpre o módulo openssl para a clase Horde_Crypt_smime::.

en: The preference "%s" could not be saved because its data exceeded the maximum allowable size
gl: Non se pode gardar a preferencia "%s" porque os seus datos exceden o tamaño máximo permitido

en: The program used to view this data type (%s) was not found on the system.
gl: Non se atopou no sistema o programa usado para ver este tipo de datos (%s).

en: The quote character must be one single character.
gl: O carácter de cita debe ser só un.

en: The separator must be one single character.
gl: O separador debe ser só un carácter.

en: The server "%s" has been deleted.
gl: Eliminouse o servidor "%s".

en: The server "%s" has been saved.
gl: Gardouse o servidor "%s".

en: The specified row (%d) does not exist.
gl: A fila especificada (%d) non existe.

en: The text you entered did not match the text on the screen.
gl: O texto introducido non coincide co da pantalla.

en: The uploaded data was lost since the previous step.
gl: Os datos cargados perdéronse dende o paso anterior.

en: The uploaded file could not be saved.
gl: Non se puido gardar o ficheiro cargado.

en: The weather.com block is not available.
gl: O bloque weather.com non está dispoñible

en: Themes directory "%s" not found.
gl: No se atopou o directorio Temas "%s".

en: There are no options available.
gl: Non hai opcións dispoñibles.

en: There are no parts that can be displayed inline.
gl: Non hai partes que se poidan mostrar en liña.

en: There was a problem adding "%s" to the system: %s
gl: Xurdiu un problema ao engadir a '%s' ao sistema: %s

en: There was a problem clearing data for user "%s" from the system:
gl: Xurdiu un problema ao borrar os datos do usuario '%s' do sistema:

en: There was a problem removing "%s" from the system:
gl: Xurdiu un problema ao eliminar a '%s' do sistema:

en: There was a problem updating "%s": %s
gl: Xurdiu un problema ao actualizar '%s': %s

en: There was a problem with the file upload: No %s was uploaded.
gl: Xurdiu un problema coa carga do ficheiro: Non se cargou %s.

en: There was a problem with the file upload: The %s was larger than the maximum allowed size (%d bytes).
gl: Xurdiu un problema coa carga do ficheiro. O %s era maior ca o tamaño máximo permitido (%d bytes).

en: There was a problem with the file upload: The %s was only partially uploaded.
gl: Xurdiu un problema coa carga do ficheiro. Só se cargou parcialmente o %s.

en: There was an error displaying this message part
gl: Produciuse un erro ao mostrar esta parte da mensaxe

en: There was an error importing the iCalendar data.
gl: Produciuse un erro ao importar os datos iCalendar.

en: There was an error in the configuration form. Perhaps you left out a required field.
gl: Produciuse un erro no formulario de configuración. Quizás esqueceu encher un campo requerido

en: There was an error performing the specified address book function. Please try again later.
gl: Produciuse un erro ao executar a función especificada da axenda de enderezos. Ténteo outra vez máis adiante.

en: There was an error updating the contact details. Please try again later.
gl: Produciuse un erro ao actualizar os detalles do contacto. Ténteo outra vez máis adiante.

en: There was an error updating the distribution list. Please try again later.
gl: Produciuse un erro ao actualizar a lista de distribución. Ténteo outra vez máis adiante.

en: This IMAP server does not support sharing folders.
gl: Este servidor IMAP non soporta o uso compartido de cartafoles.

en: This does not appear to be a valid rar archive.
gl: Non parece ser un ficheiro .rar válido.

en: This does not appear to be a valid zip file.
gl: Non parece ser un ficheiro zip válido.

en: This does not seem to be a valid card number.
gl: Non parece ser un número de tarxeta válido.

en: This driver allows sending of messages through the Clickatell (http://clickatell.com) gateway, using the HTTP API
gl: Este controlador permite enviar mensaxes a través da pasarela Clickatell (http://clickatell.com), mediante a API HTTP

en: This driver allows sending of messages through the WIN (http://winplc.com) gateway, using the HTTP API
gl: Este controlador permite enviar mensaxes a través da pasarela WIN (http://winplc.com), mediante a API HTTP

en: This driver allows sending of messages through the sms2email (http://sms2email.com) gateway, using the HTTP API
gl: Este controlador permite enviar mensaxes a través da pasarela sms2email (http://sms2email.com), mediante a API HTTP

en: This driver allows sending of messages via SMTP through the Vodafone Italy gateway, only to Vodafone numbers. It requires an email account with Vodafone Italy (http://www.190.it).
gl: Este controlador permite enviar mensaxes vía SMTP a través da pasarela de Vodafone Italia, só a números Vodafone. Para iso cómpre unha conta de correo de Vodafone Italia (http://www.190.it).

en: This field is required.
gl: É preciso este campo.

en: This field may only contain integers.
gl: Este campo só pode conter enteiros.

en: This field may only contain numbers and the colon.
gl: Este campo só pode conter números e os dous puntos.

en: This field may only contain octal values.
gl: Este campo só pode conter valores octais.

en: This field must be a comma or space separated list of integers
gl: Este campo ten que conter unha lista de enteiros separados por comas ou espazos.

en: This field must be a valid number.
gl: Este campo ten que conter un número válido.

en: This field must contain a color code in the RGB Hex format, for example '#1234af'.
gl: Este campo ten que conter un código de cor en formato RGB Hexadecimal, por exemplo '#1234af'.

en: This form has already been processed.
gl: Xa se procesou este formulario.

en: This is a Kolab Groupware object. To view this object you will need an email client that understands the Kolab Groupware format. For a list of such email clients please visit %s
gl: Isto é un obxecto de Kolab Groupware. Para velo necesita un cliente de correo que entenda o formato Kolab Groupware. Para ver unha lista deses clientes visite %s

en: This message was written in a character set (%s) other than your own.
gl: Esta mensaxe escribiuse cun xogo de caracteres (%s) distinto ao seu.

en: This number must be at least one.
gl: O número debe ser polo menos un 1.

en: This server can't uncompress zip and gzip files.
gl: O servidor non pode descomprimir ficheiros zip e gzip.

en: This system is currently deactivated.
gl: O sistema está desactivado actualmente.

en: This value must be a number.
gl: O valor debe ser un número.

en: Thunder
gl: Trono

en: Tickets
gl: Incidencias

en: Time
gl: Hora

en: Time Tracking
gl: Control do tempo

en: Time format
gl: Formato horario

en: Time selection
gl: Selección de hora

en: Title
gl: Título

en: To
gl: Para

en: To select multiple items, hold down the Control (PC) or Command (Mac) key while clicking.
gl: Para seleccionar varios campos, manteña pulsada a tecla Control (PC) ou Comando (Mac) ao premer.

en: Today
gl: Hoxe

en: Tomorrow
gl: Mañá

en: Too many invalid logins during the last minutes.
gl: Houbo demasiados intentos de acceso durante os últimos minutos.

en: Translations
gl: Traducións

en: Trinidad and Tobago
gl: Trinidad e Tobago

en: True or false
gl: Verdadeiro ou falso

en: Tu
gl: Ma

en: Turkey
gl: Turquía

en: Turkish (ISO-8859-9)
gl: Turco (ISO-8859-9)

en: Turks and Caicos Islands
gl: Illas Turks e Caicos

en: Type your choice:
gl: Escriba a súa elección:

en: U.V. index:
gl: Índice UV:

en: URL for your script delivery status report
gl: URL do informe sobre o estado de envío da secuencia de comandos

en: Ukraine
gl: Ucraína

en: Unable to access VFS directory.
gl: Non foi posible acceder ao directorio VFS.

en: Unable to change permission for VFS file "%s".
gl: Non foi posible cambiar os permisos do ficheiro VFS "%s".

en: Unable to change permission for VFS file %s/%s.
gl: Non foi posible cambiar os permisos do ficheiro VFS %s/%s.

en: Unable to change to %s.
gl: Non foi posible cambiar a %s.

en: Unable to check file size of "%s".
gl: Non foi posible comprobar o tamaño de "%s".

en: Unable to check file size of "%s/%s".
gl: Non foi posible comprobar o tamaño de "%s/%s".

en: Unable to connect with SSL.
gl: Non foi posible conectarse con SSL.

en: Unable to copy VFS file.
gl: Non foi posible copiar o ficheiro VFS.

en: Unable to create VFS directory "%s".
gl: Non foi posible crear o directorio VFS "%s".

en: Unable to create VFS directory.
gl: Non foi posible crear o directorio VFS.

en: Unable to create VFS file.
gl: Non foi posible crear o ficheiro VFS.

en: Unable to create VFS folder "%s".
gl: Non foi posible crear o cartafol VFS "%s".

en: Unable to create empty VFS file.
gl: Non foi posible crear un ficheiro VFS baleiro.

en: Unable to decompress data.
gl: Non foi posible descomprimir os datos.

en: Unable to delete "%s", the directory is not empty.
gl: Non foi posible eliminar "%s", o directorio non está baleiro

en: Unable to delete "%s": %s.
gl: Non foi posible eliminar '%s': %s.

en: Unable to delete %s, the directory is not empty
gl: Non foi posible eliminar %s; o directorio non está baleiro

en: Unable to delete VFS directory recursively.
gl: Non foi posible eliminar o directorio VFS de forma recursiva.

en: Unable to delete VFS directory.
gl: Non foi posible eliminar o directorio VFS.

en: Unable to delete VFS directory: %s.
gl: Non foi posible eliminar o directorio VFS: %s.

en: Unable to delete VFS file "%s".
gl: Non foi posible eliminar o ficheiro VFS "%s".

en: Unable to delete VFS file.
gl: Non foi posible eliminar o ficheiro VFS.

en: Unable to delete VFS folder "%s".
gl: Non foi posible eliminar o cartafol VFS "%s".

en: Unable to delete VFS recursively: %s.
gl: Non foi posible eliminar o VFS de forma recursiva: %s.

en: Unable to determine current directory.
gl: Non foi posible determinar o directorio actual.

en: Unable to extract certificate details
gl: Non foi posible extraer os detalles do certificado.

en: Unable to load the definition of %s.
gl: Non foi posible cargar a definición de %s.

en: Unable to move VFS file.
gl: Non foi posible mover o ficheiro VFS.

en: Unable to open VFS file "%s".
gl: Non foi posible abrir o ficheiro VFS "%s".

en: Unable to open VFS file for writing.
gl: Non foi posible abrir o ficheiro VFS para escribir.

en: Unable to open VFS file.
gl: Non foi posible abrir o ficheiro VFS.

en: Unable to open compressed archive.
gl: Non foi posible abrir o ficheiro comprimido.

en: Unable to read VFS file (filesize() failed).
gl: Non foi posible ler o ficheiro VFS (fallou filesize()).

en: Unable to read the vfsroot directory.
gl: Non foi posible ler o directorio vfsroot.

en: Unable to rename %s to %s: destination folder already exists
gl: Non foi posible renomear %s como %s: o cartafol de destino xa existe

en: Unable to rename VFS directory.
gl: Non foi posible renomear o directorio VFS.

en: Unable to rename VFS directory: %s.
gl: Non foi posible renomear o directorio VFS: %s.

en: Unable to rename VFS file "%s".
gl: Non foi posible renomear o ficheiro VFS "%s".

en: Unable to rename VFS file %s/%s.
gl: Non foi posible renomear o ficheiro VFS %s/%s.

en: Unable to rename VFS file.
gl: Non foi posible renomear o ficheiro VFS.

en: Unable to run 'mkisofs'.
gl: Non foi posible executar 'mkisofs'.

en: Unable to translate this Word document
gl: Non foi posible traducir este documento de Word

en: Unable to write VFS file "%s".
gl: Non foi posible escribir o ficheiro VFS "%s".

en: Unable to write VFS file (copy() failed).
gl: Non foi posible escribir un ficheiro VFS (fallou copy()).

en: Unable to write VFS file data.
gl: Non foi posible escribir os datos do ficheiro VFS.

en: Unable to write VFS file, quota will be exceeded.
gl: Non foi posible escribir un ficheiro VFS,superaríase a cuota.

en: Undo Changes
gl: Desfai os cambios

en: Unexpected response from server on connection:
gl: Resposta inesperada do servidor na conexión:

en: Unexpected response from server to:
gl: Resposta inesperada do servidor a:

en: Unfiled
gl: Sen categoría

en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

en: United Kingdom
gl: Reino Unido

en: United States
gl: Estados Unidos

en: United States Minor Outlying Islands
gl: Illas Periféricas Menores dos Estados Unidos

en: Units
gl: Unidades

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown apimsgid (API Message ID).
gl: apimsgid descoñecido (IDE de mensaxe da API).

en: Unknown climsgid (Client Message ID).
gl: climsgid descoñecido (IDE de mensaxe do cliente).

en: Unknown location provided.
gl: Proporcionouse unha localización descoñecida.

en: Unknown username or password.
gl: Nome de usuario ou contrasinal descoñecidos.

en: Unnamed
gl: Sen nome

en: Unsupported Extension
gl: Non se soporta a extensión.

en: Update
gl: Actualiza

en: Update %s
gl: Actualiza %s

en: Update user
gl: Actualiza usuario

en: Updated "%s".
gl: Actualizouse "%s".

en: Upgrade script deleted.
gl: Eliminouse a secuencia de comandos de actualización.

en: Upload
gl: Carga

en: Uploaded all application setup files to the server.
gl: Cargáronse no servidor todos os ficheiros de configuración de aplicacións.

en: Uruguay
gl: Uruguai

en: Use Current: %s
gl: Usa o actual: %s

en: Use SSL
gl: Usa SSL

en: Use if name/password is different for IMSP server.
gl: Úsase se o usuario/contrasinal son distintos no servidor IMSP.

en: User
gl: Usuario

en: User Administration
gl: Administración de usuarios

en: User Options
gl: Opcións do usuario

en: User Registration
gl: Rexistro de usuarios

en: User Registration has been disabled for this site.
gl: Este sitio ten desactivado o rexistro de usuarios.

en: User account not found
gl: Non se atopou a identidade

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Username "%s" already exists.
gl: O nome de usuario "%s" xa existe.

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Users in the system:
gl: Usuarios no sistema:

en: VFS directory does not exist.
gl: O directorio VFS non existe.

en: Vacation
gl: Ausencia

en: Validity
gl: Validez

en: Value in minutes from now.
gl: Valor en minutos a partir de agora.

en: Values
gl: Valores

en: Values to select from
gl: Valores para seleccionar

en: Verification failed - this message may have been tampered with.
gl: Fallou a comprobación - Pode que esta mensaxe fose alterada.

en: Version
gl: Versión

en: Version Control
gl: Control de versións

en: Very High
gl: Moi alta

en: Viet Nam
gl: Vietnam

en: Vietnamese (VISCII)
gl: Vietnamita (VISCII)

en: View %s
gl: Vista de %s

en: View an external web page
gl: Vista dunha páxina web externa

en: Virgin Islands, British
gl: Illas Virxes Británicas

en: Virgin Islands, U.S.
gl: Illas Virxes Norteamericanas

en: Visibility
gl: Visibilidade

en: Visibility:
gl: Visibilidade:

en: Vodafone Italy via SMTP
gl: Vodafone Italia mediante SMTP

en: WARN
gl: AVISO

en: WARNING!!! REMOVE SCRIPT MANUALLY FROM %s.
gl: AVISO!!! ELIMINE MANUALMENTE A SECUENCIA DE COMANDOS DE %s.

en: WIN via HTTP
gl: WIN mediante HTTP

en: Wallis and Futuna
gl: Wallis e Futuna

en: Warning
gl: Aviso

en: We
gl: Me

en: Weather Forecast
gl: Previsión meteorolóxica

en: Weather data provided by
gl: Datos do tempo fornecidos por

en: Web Site
gl: Sitio web

en: Weekly
gl: Semanalmente

en: Welcome
gl: Benvido/a

en: Welcome to %s
gl: Benvido/a a %s

en: Welcome, %s
gl: Benvido/a, %s

en: Western (ISO-8859-1)
gl: Oeste (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
gl: Oeste (ISO-8859-15)

en: Western Sahara
gl: Sahara Occidental

en: What application should %s display after login?
gl: Que aplicación debería mostrar %s ao iniciar a sesión?

en: What is the delimiter character?
gl: Cal é o carácter delimitador?

en: What is the quote character?
gl: Cal é o carácter de cuota?

en: Whereis Australia map
gl: Mapa de localización de Australia

en: Which phases
gl: Que fases?

en: Which plugins to enable for the Rich Text editor.
gl: Plugins habilitados para o Editor de texto enriquecido.

en: Width in CSS units
gl: Largura en unidades CSS

en: Wind
gl: Vento

en: Wind Early
gl: Vento matutino

en: Wind speed in knots
gl: Velocidade do vento en nudos

en: Wind:
gl: Vento:

en: Wind:
gl: Vento:

en: Wisdom
gl: Sabedoría

en: Wishlist
gl: Desexos

en: Work
gl: Traballo

en: Work Address
gl: Enderezo do traballo

en: Work Phone
gl: Teléfono do traballo

en: Wrong number of fields in line %d. Expected %d, found %d.
gl: Hai un número erróneo de campos na liña %d. Esperábanse %d e hai %d.

en: Wrong number of fields. Expected %d, found %d.
gl: Hai un número erróneo de campos. Esperábanse %d e hai %d.

en: Wrong offset %d while reading a VFS file.
gl: Hai un offset %d erróneo ao ler un ficheiro VFS.

en: X509v3 Basic Constraints
gl: Limitacións básicas X509v3

en: X509v3 Extended Key Usage
gl: Uso de clave estendida X509v3

en: X509v3 Subject Alternative Name
gl: Nome alternativo de asunto X509v3

en: X509v3 Subject Key Identifier
gl: Identificador de clave de asunto X509v3

en: X509v3 extensions
gl: Extensións X509v3

en: YY
gl: AA

en: YYYY
gl: AAAA

en: Yahoo! map
gl: Mapa de Yahoo!

en: Yearly
gl: Anualmente

en: Yemen
gl: Iemen

en: Yes
gl: Si

en: Yes, I Agree
gl: Si, estou de acordo

en: You are not authenticated.
gl: Non está autenticado.

en: You cannot have the '\' character in your full name.
gl: Non pode incluír o carácter '\' no nome completo.

en: You did not enter a valid email address.
gl: Non introduciu un enderezo válido de correo electrónico.

en: You didn't map any fields from the imported file to the corresponding fields in %s.
gl: Non asignou ningún dos campos do ficheiro importado aos campos correspondentes de %s.

en: You have been logged out.
gl: Pechou a sesión.

en: You must configure a DataTree backend to use Signups.
gl: Para usar Inscricións ten que configurar un sistema traseiro DataTree.

en: You must configure a VFS backend.
gl: Ten que configurar un sistema traseiro VFS

en: You must describe the problem before you can send the problem report.
gl: Describa o problema antes de enviar o informe.

en: You must select an server to be deleted.
gl: Seleccione un servidor para eliminalo.

en: You must specify a username to clear out.
gl: Especifique un nome de usuario para borralo.

en: You must specify a username to remove.
gl: Especifique un nome de usuario para eliminalo.

en: You must specify the username to add.
gl: Especifique o nome de usuario para engadir.

en: You must specify the username to update.
gl: Especifique o nome de usuario para actualizar.

en: You must specify what action to perform.
gl: Especifique qué acción se realizará.

en: You must type a new category name.
gl: Introduza un novo nome de categoría.

en: You need to provide an Italian phone number
gl: Debe proporcionar un número de teléfono italiano

en: Your %s session has expired. Please login again.
gl: A súa sesión en %s caducou. Inicie unha nova.

en: Your Email Address
gl: O seu enderezo de correo electrónico

en: Your From: address:
gl: O seu enderezo De:

en: Your Information
gl: A súa información

en: Your Internet Address has changed since the beginning of your %s session. To protect your security, you must login again.
gl: O seu enderezo de Internet cambiou desde o comezo da súa sesión %s. Por razóns de seguridade, ten que iniciar sesión outra vez.

en: Your Name
gl: O seu nome

en: Your authentication backend does not support adding users. If you wish to use Horde to administer user accounts, you must use a different authentication backend.
gl: O seu sistema traseiro de autenticación non permite engadir usuarios. Se quere usar Horde para administrar contas de usuario, ten que usar outro sistema traseiro de autenticación.

en: Your authentication backend does not support listing users, or the feature has been disabled for some other reason.
gl: O seu sistema traseiro de autenticación non permite listar usuarios, ou esa característica foi deshabilitada por algún motivo.

en: Your browser appears to have changed since the beginning of your %s session. To protect your security, you must login again.
gl: Parece que o seu navegador cambiou dende o comezo da súa sesión %s. Por razóns de seguridade, ten que iniciar sesión outra vez.

en: Your browser does not support this feature.
gl: O seu navegador non admite esta característica.

en: Your browser does not support this print option. Press Control/Command + P to print.
gl: O seu navegador non admite esta opción de impresión. Presione Control/Command + P para imprimir.

en: Your current time zone:
gl: Zona horaria actual:

en: Your default identity has been changed.
gl: A súa identidade predefinida cambiou.

en: Your default identity:
gl: Identidade predefinida

en: Your full name:
gl: Nome completo:

en: Your login has expired.
gl: A súa conexión caducou.

en: Your new password for %s is: %s
gl: O seu novo contrasinal para %s é: %s

en: Your options have been updated for the duration of this session.
gl: Actualizáronse as súas opcións para o que dure esta sesión.

en: Your options have been updated.
gl: Actualizáronse as súas opcións.

en: Your password has been reset
gl: Reaxustouse o seu contrasinal

en: Your password has been reset, check your email and log in with your new password.
gl: Reaxustouse o seu contrasinal; comprobe o seu correo e inicie sesión co contrasinal novo.

en: Your password has expired.
gl: O contrasinal caducou.

en: Your remote servers:
gl: Servidores remotos:

en: Yugoslavia
gl: Iugoslavia

en: [Hide Quoted Text]
gl: [Oculta o texto entre comiñas]

en: [Problem Report]
gl: [Informe do problema]

en: _CLI
gl: CLI

en: _DataTree
gl: Árbore de datos

en: _Groups
gl: Grupos

en: _Log in
gl: Inicio de sesión

en: _Log out
gl: Peche de sesión

en: _Options
gl: Opcións

en: _Permissions
gl: Permisos

en: _Setup
gl: Configuración

en: _Users
gl: Usuarios

en: addressee unknown
gl: destinatario descoñecido

en: calm
gl: calma

en: cannot create output file
gl: non se pode crear o ficheiro de destino

en: cannot open input
gl: non se pode abrir a orixe

en: click here
gl: prema aquí

en: command line usage error
gl: erro de liña de comando

en: configuration error
gl: erro de configuración

en: critical system file missing
gl: falta un ficheiro de sistema esencial

en: data format error
gl: erro de formato de datos

en: entry not found
gl: non se atopou a entrada

en: falling
gl: en descenso

en: file
gl: ficheiro

en: from the %s (%s) at %s %s
gl: do %s (%s) ás %s %s

en: gusting
gl: a refachos

en: host name unknown
gl: non se coñece o nome do servidor hospedador

en: immediate
gl: inmediatamente

en: inline
gl: en liña

en: input/output error
gl: erro de entrada/saída

en: internal software error
gl: erro de software interno

en: mkisofs error code %d while making ISO.
gl: código de erro mkisofs %d ao realizar ISO.

en: not yet implemented
gl: aínda sen desenvolver

en: permission denied
gl: denegouse o permiso

en: remote error in protocol
gl: erro remoto no protocolo

en: rising
gl: en ascenso

en: service unavailable
gl: servizo non dispoñible

en: show differences
gl: mostra as diferenzas

en: sms2email via HTTP
gl: sms2email por HTTP

en: steady
gl: constante

en: system error
gl: erro do sistema

en: temporary failure
gl: fallo temporal

en: type the password twice to confirm
gl: escriba o contrasinal dúas veces para confirmalo

en: unified
gl: unificado

en: unnamed
gl: sen nome

en: user select
gl: usuario seleccionado

en: vCard
gl: Tarxeta de visita (vCard)
