Horde 3.0-cvs - en to nn translation catalogue (90 entries)

en: %s - Notice
nn: %s - Notis

en: %s Terms of Agreement
nn: %s Vilkår for avtale

en: 24 hours
nn: 24 timar

en: Add
nn: Legg til

en: Add a new user:
nn: Legg til ny brukar:

en: Add pair
nn: Legg til par

en: Add user
nn: Legg til brukar

en: Adding users is disabled.
nn: Legg til brukarar er slått av.

en: Address
nn: Adresse

en: Address Book
nn: Adressebok

en: Attempt to delete a non-existent group.
nn: Prøvde å slette ei ikkje-eksisterande gruppe.

en: Attempt to delete a non-existent permission.
nn: Prøvde å slette ein ikkje-eksisterande tilgang.

en: Attempt to edit a non-existent permission.
nn: Prøvde å endre ein ikkje-eksisterande tilgang.

en: Available fields:
nn: Tilgjengelege felt:

en: Brown
nn: Brun

en: Burnt Orange
nn: Brent oransje

en: Calendar
nn: Kalender

en: Camouflage
nn: Kamuflasje

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Cancel Problem Report
nn: Avbryt problemrapport

en: Click to Continue
nn: Klikk for å halde fram

en: Close Window
nn: Lukk vindauget

en: Confirm Password
nn: Stadfest passord

en: Delete
nn: Slette

en: Describe the Problem
nn: Skildre problemet

en: Edit
nn: Endre

en: Error
nn: Feil

en: Every 15 minutes
nn: Kvart 15. minutt

en: Every 30 seconds
nn: Kvart 30. sekund

en: Every 5 minutes
nn: Kvart 5. minutt

en: Every half hour
nn: Kvar halve time

en: Every minute
nn: Kvart minutt

en: Example values:
nn: Eksempelverdiar:

en: File Manager
nn: Filhandsaming

en: Green
nn: Grøn

en: Grey
nn: Grå

en: Group Administration
nn: Gruppeadministrering

en: Groups
nn: Grupper

en: Help
nn: Hjelp

en: Imported field: %s
nn: Importerte felt: %s

en: Imported fields:
nn: Importerte felt:

en: Language
nn: Språk

en: Light Blue
nn: Lys blå

en: Listing users is disabled.
nn: Listing av brukarar er slått av.

en: Log in
nn: Logg inn

en: Mail
nn: E-post

en: Members
nn: Medlemmar

en: NO, I Do NOT Agree
nn: NEI, eg er IKKJE samd

en: Name
nn: Namn

en: Never
nn: Aldri

en: Notes
nn: Notatar

en: Other Information
nn: Annan informasjon

en: Password
nn: Passord

en: Passwords must match.
nn: Passorda må samsvare.

en: Permissions
nn: Tilgang

en: Permissions Administration
nn: Tilgangsadministrering

en: Please provide a summary of the problem.
nn: Skriv inn eit samandrag av problemet.

en: Problem Description
nn: Skildring av problemet

en: Read
nn: Les

en: Remove
nn: Fjern

en: Remove pair
nn: Fjern par

en: Reset
nn: Nullstill

en: Select the date delimiter:
nn: Vel skiljeteikn for dato:

en: Select the date format:
nn: Vel datoformat:

en: Select the time format:
nn: Vel tidsformat:

en: Select your color scheme.
nn: Vel fargeskjema.

en: Select your preferred language:
nn: Vel ønska språk:

en: Send Problem Report
nn: Send problemrapport

en: Show
nn: Vis

en: Special Character Input
nn: Inntasting av spesialteikn

en: Success
nn: Suksess

en: Tasks
nn: Oppgåver

en: Title
nn: Tittel

en: Undo Changes
nn: Angre endringar

en: Update
nn: Oppdater

en: User Administration
nn: Brukaradministrering

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Users
nn: Brukarar

en: Users in the system:
nn: Brukarar i systemet:

en: Warning
nn: Åtvaring

en: Welcome to %s
nn: Velkomen til %s

en: Welcome, %s
nn: Velkomen, %s

en: YY
nn: ÅÅ

en: Yes, I Agree
nn: Ja, eg er samd

en: You must describe the problem before you can send the problem report.
nn: Du må skildre problemet før du kan sende problemrapporten.

en: You must specify a username to remove.
nn: Du må spesifisere eit brukarnamn å fjerne.

en: You must specify the username to add.
nn: Du må spesifisere eit brukarnamn å legge til.

en: Your Information
nn: Din informasjon

en: Your authentication backend does not support listing users, or the feature has been disabled for some other reason.
nn: Listing av brukarar er ikkje støtta av bakre autentisering, eller funksjonen har av ein eller annan grunn blitt slått av.

en: [Problem Report]
nn: [Problemrapport]
