SQL parser 5 - en to ast translation catalogue (32 entries)

en: Not implemented yet.
ast: Entá nun se desendolcó.

en: A new statement was found, but no delimiter between it and the previous one.
ast: Alcontróse una nueva declaración, pero nun hai llendador ente ésta y la anterior.

en: Unrecognized alter operation.
ast: Operación d'alteración desconocida.

en: %1$d values were expected, but found %2$d.
ast: Esperábense %1$d valores, pero s'alcontraron %2$d.

en: An opening bracket followed by a set of values was expected.
ast: Esperábase un corchete d'apertura siguíu por un conxuntu de valores.

en: An opening bracket was expected.
ast: Esperábase un corchete d'apertura.

en: Unexpected keyword.
ast: Palabra clave inesperada.

en: Unexpected end of CASE expression
ast: Final inesperáu d'espresión CASE

en: An alias was previously found.
ast: Alcontróse anteriormente un alcuñu.

en: A symbol name was expected! A reserved keyword can not be used as a column name without backquotes.
ast: Esperábase un nome de símbolu. Una palabra acutada nun puede usase como nome de columna ensin comines.

en: A symbol name was expected!
ast: Esperábase un nome de símbolu

en: A comma or a closing bracket was expected.
ast: Esperábase una coma o un corchete de zarru.

en: A closing bracket was expected.
ast: Esperábase un corchete de zarru.

en: Unrecognized data type.
ast: Tipu de datu desconocíu.

en: An expression was expected.
ast: Esperábase una espresión.

en: An alias was expected.
ast: Esperábase un alcuñu.

en: Unexpected dot.
ast: Puntu inesperáu.

en: An offset was expected.
ast: Esperábase un desplazamientu.

en: Unexpected end of LOCK expression.
ast: Final inesperáu d'espresión LOCK.

en: This option conflicts with "%1$s".
ast: Esta opción fai conflictu con "%1$s".

en: The old name of the table was expected.
ast: Esperábase'l nome anterior de la tabla.

en: Keyword "TO" was expected.
ast: Esperábase la palabra clave "TO".

en: The new name of the table was expected.
ast: Esperábase'l nome nuevu de la tabla.

en: A rename operation was expected.
ast: Esperábase una operación de cambiu de nome.

en: Missing expression.
ast: Falta una espresión.

en: Unexpected character.
ast: Carácter inesperáu.

en: Expected whitespace(s) before delimiter.
ast: Esperábase espaciu(os) en blancu antes d'un llendador.

en: Expected delimiter.
ast: Esperábase un llendador.

en: Ending quote %1$s was expected.
ast: Esperábense les comines de final %1$s.

en: Variable name was expected.
ast: Esperábase un nome de variable.

en: Unexpected end of LOCK statement.
ast: Final inesperáu d'espresión LOCK.

en: Unexpected keyword
ast: Palabra clave inesperada
