SQL parser 5 - en to be@latin translation catalogue (44 entries)

en: Not implemented yet.
be@latin: Jašče nie realizavana.

en: A new statement was found, but no delimiter between it and the previous one.
be@latin: Znojdziena novaje scviardžennie, alie miž im i papiarednim niama razdzialiaĺnika.

en: Unrecognized alter operation.
be@latin: Nieraspaznanaja apieracyja zmieny.

en: %1$d values were expected, but found %2$d.
be@latin: Čakalasia %1$d značenniaŭ, a znojdziena %2$d.

en: An opening bracket followed by a set of values was expected.
be@latin: Čakalisia adkryvaĺnaja dužka i spis značenniaŭ.

en: An opening bracket was expected.
be@latin: Čakalasia adkryvaĺnaja dužka.

en: Unexpected keyword.
be@latin: Niečakanaje kliučavoje slova.

en: Unexpected end of CASE expression
be@latin: Niečakany kaniec CASE-vyrazu

en: An alias was previously found.
be@latin: Psieŭdanim byŭ znajdzieny raniej.

en: A symbol name was expected! A reserved keyword can not be used as a column name without backquotes.
be@latin: Čakalasia nazva simvala! Zareziervavanyja kliučavyja slovy nieĺha vykarystoŭvać jak nazvu slupka biez dvukossiaŭ.

en: A symbol name was expected!
be@latin: Čakalasia nazva simvala!

en: A comma or a closing bracket was expected.
be@latin: Čakalasia koska abo zakryvaĺnaja dužka.

en: A closing bracket was expected.
be@latin: Čakalasia zakryvaĺnaja dužka.

en: Unrecognized data type.
be@latin: Nieraspaznany typ danych.

en: An expression was expected.
be@latin: Čakaŭsia vyraz.

en: An alias was expected.
be@latin: Čakaŭsia psieŭdanim.

en: Unexpected dot.
be@latin: Niečakanaja kropka.

en: Unexpected token.
be@latin: Niečakany znak.

en: An offset was expected.
be@latin: Čakaŭsia sostup.

en: Unexpected end of LOCK expression.
be@latin: Niečakany kaniec LOCK-vyrazu.

en: This option conflicts with "%1$s".
be@latin: Hety paramietr kanfliktuje z «%1$s».

en: The old name of the table was expected.
be@latin: Čakalasia staraja nazva tablicy.

en: Keyword "TO" was expected.
be@latin: Čakalacja kliučavoje slova «TO».

en: The new name of the table was expected.
be@latin: Čakalasia novaja nazva tablicy.

en: A rename operation was expected.
be@latin: Čakalasia apieracyja pierajmienavannia.

en: Missing expression.
be@latin: Adsutničaje vyraz.

en: Unexpected character.
be@latin: Niečakany simval.

en: Expected whitespace(s) before delimiter.
be@latin: Čakaŭsia prahal(y) pierad razdzialiaĺnikam.

en: Expected delimiter.
be@latin: Čakajecca razdzialiaĺnik.

en: Ending quote %1$s was expected.
be@latin: Čakalasia kancavoje dvukossie %1$s.

en: Variable name was expected.
be@latin: Čakalasia nazva zmiennaj.

en: Unexpected beginning of statement.
be@latin: Niečakany pačatak scviardžennia.

en: Unrecognized statement type.
be@latin: Nieraspaznany typ scviardžennia.

en: No transaction was previously started.
be@latin: Niama papiarednie zapuščanaj tranzakcyi.

en: This type of clause was previously parsed.
be@latin: Hety typ vyrazu byŭ papiarednie razabrany.

en: Unrecognized keyword.
be@latin: Nieraspaznanaje kliučavoje slova.

en: Keyword at end of statement.
be@latin: Kliučavoje slova ŭ kancy scviardžennia.

en: Unexpected ordering of clauses.
be@latin: Niečakany paradak vyrazaŭ.

en: The name of the entity was expected.
be@latin: Čakalasia nazva sutnasci.

en: A table name was expected.
be@latin: Čakalasia nazva tablicy.

en: At least one column definition was expected.
be@latin: Čakalasia aznačennie prynamsi adnaho slupka.

en: A "RETURNS" keyword was expected.
be@latin: Čakalasia kliučavoje slova «RETURNS».

en: This type of clause is not valid in Multi-table queries.
be@latin: Hety typ vyrazu nie praviĺny dlia muĺtytabličnych zapytaŭ.

en: Unexpected keyword
be@latin: Niečakanaje kliučavoje slova
