SQL parser 5 - en to ca translation catalogue (44 entries)

en: Not implemented yet.
ca: Encara no implementat.

en: A new statement was found, but no delimiter between it and the previous one.
ca: S'ha trobat una sentència nova, però no hi ha cap delimitador entre aquesta i l'anterior.

en: Unrecognized alter operation.
ca: Operació de modificació no reconeguda.

en: %1$d values were expected, but found %2$d.
ca: S'esperaven %1$d valors, però s'han trobat %2$d.

en: An opening bracket followed by a set of values was expected.
ca: S'esperava un claudàtor d'obertura seguit per un conjunt de valors.

en: An opening bracket was expected.
ca: S'esperava un claudàtor d'obertura.

en: Unexpected keyword.
ca: Paraula clau no esperada.

en: Unexpected end of CASE expression
ca: Final inesperat d'expressió CASE

en: An alias was previously found.
ca: S'ha trobat un àlies anteriorment.

en: A symbol name was expected! A reserved keyword can not be used as a column name without backquotes.
ca: S'esperava un nom de símbol! No es pot utilitzar una paraula clau reservada com a nom de columna sense les cometes invertides.

en: A symbol name was expected!
ca: S'esperava un nom de símbol!

en: A comma or a closing bracket was expected.
ca: S'esperava una coma o un claudàtor de tancament.

en: A closing bracket was expected.
ca: S'esperava un claudàtor de tancament.

en: Unrecognized data type.
ca: Tipus de dades desconegut.

en: An expression was expected.
ca: S'esperava una expressió.

en: An alias was expected.
ca: S'esperava un àlies.

en: Unexpected dot.
ca: Punt inesperat.

en: Unexpected token.
ca: Testimoni no esperat.

en: An offset was expected.
ca: S'esperava un desplaçament.

en: Unexpected end of LOCK expression.
ca: Final inesperat d'expressió LOCK.

en: This option conflicts with "%1$s".
ca: Aquesta opció està en conflicte amb "%1$s".

en: The old name of the table was expected.
ca: S'esperava el nom antic de la taula.

en: Keyword "TO" was expected.
ca: S'esperava la paraula clau "TO".

en: The new name of the table was expected.
ca: S'esperava el nom nou de la taula.

en: A rename operation was expected.
ca: S'esperava una operació de canvi de nom.

en: Missing expression.
ca: Expressió no trobada.

en: Unexpected character.
ca: Caràcter no esperat.

en: Expected whitespace(s) before delimiter.
ca: S'esperaven espais en blanc abans del delimitador.

en: Expected delimiter.
ca: S'esperava un delimitador.

en: Ending quote %1$s was expected.
ca: S'esperava una cometa de tancament %1$s.

en: Variable name was expected.
ca: S'esperava un nom de variable.

en: Unexpected beginning of statement.
ca: Començament no esperat de sentència.

en: Unrecognized statement type.
ca: Tipus de sentència no reconegut.

en: No transaction was previously started.
ca: No s'ha iniciat cap transacció anteriorment.

en: This type of clause was previously parsed.
ca: Aquest tipus de clàusula s'ha analitzat anteriorment.

en: Unrecognized keyword.
ca: Paraula clau no reconeguda.

en: Keyword at end of statement.
ca: Paraula clau al final de la sentència.

en: Unexpected ordering of clauses.
ca: Ordre de condicions no esperat.

en: The name of the entity was expected.
ca: S'esperava el nom de l'entitat.

en: A table name was expected.
ca: S'esperava un nom de taula.

en: At least one column definition was expected.
ca: S'esperava al menys la definició d'una columna.

en: A "RETURNS" keyword was expected.
ca: S'esperava una paraula clau "RETURNS".

en: This type of clause is not valid in Multi-table queries.
ca: Aquest tipus de clàusula no és vàlid en consultes de diverses taules.

en: Unexpected keyword
ca: Paraula clau no esperada
