SQL parser 5 - en to el translation catalogue (49 entries)

en: Not implemented yet.
el: Δεν εφαρμόστηκε ακόμα.

en: A new statement was found, but no delimiter between it and the previous one.
el: Βρέθηκε μια νέα δήλωση, αλλά χωρίς διαχωριστικό μεταξύ της και της προηγούμενης.

en: Missing comma before start of a new alter operation.
el: Λείπει κόμμα πριν από την έναρξη μιας νέας λειτουργίας αλλαγής.

en: Unrecognized alter operation.
el: Μη αναγνωρισμένη λειτουργία αλλαγής.

en: %1$d values were expected, but found %2$d.
el: Αναμενόταν %1$d τιμές, αλλά βρέθηκαν %2$d.

en: An opening bracket followed by a set of values was expected.
el: Αναμενόταν μια ανοιχτή αγκύλη ακολουθούμενη από ένα σύνολο τιμών.

en: An opening bracket was expected.
el: Αναμενόταν μια ανοιχτή αγκύλη.

en: Unexpected keyword.
el: Μη αναμενόμενη λέξη-κλειδί.

en: Unexpected end of CASE expression
el: Μη αναμενόμενο τέλος της έκφρασης CASE

en: Potential duplicate alias of CASE expression.
el: Μη αναμενόμενο τέλος της έκφρασης CASE.

en: An alias expected after AS but got
el: Ένα ψευδώνυμο αναμενόταν μετά το AS αλλά πήρε

en: An alias was previously found.
el: Βρέθηκε μια ετικέτα προηγουμένως.

en: An alias was expected after AS.
el: Ένα ψευδώνυμο αναμενόταν μετά το AS.

en: A symbol name was expected! A reserved keyword can not be used as a column name without backquotes.
el: Αναμενόταν ένα όνομα συμβόλου! Μια δεσμευμένη λέξη-κλειδί δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως όνομα στήλης χωρίς εισαγωγικά.

en: A symbol name was expected!
el: Αναμενόταν όνομα συμβόλου!

en: A comma or a closing bracket was expected.
el: Αναμενόταν ένα κόμμα ή μια κλειστή αγκύλη.

en: A closing bracket was expected.
el: Αναμενόταν κλείσιμο αγκύλης.

en: Unrecognized data type.
el: Μη αναγνωρισμένος τύπος δεδομένων.

en: An expression was expected.
el: Αναμενόταν μια έκφραση.

en: An alias was expected.
el: Αναμενόταν μια ετικέτα.

en: Unexpected dot.
el: Μη αναμενόμενη τελεία.

en: Unexpected token.
el: Μη αναμενόμενο τεκμήριο.

en: An offset was expected.
el: Αναμενόταν μια αντιστάθμιση.

en: Unexpected end of LOCK expression.
el: Μη αναμενόμενο τέλος της έκφρασης LOCK.

en: This option conflicts with "%1$s".
el: Αυτή η επιλογή έχει διαίνεξη με το «%1$s».

en: The old name of the table was expected.
el: Αναμενόταν το παλαιό όνομα του πίνακα.

en: Keyword "TO" was expected.
el: Αναμενόταν η λέξη-κλειδί «TO».

en: The new name of the table was expected.
el: Αναμενόταν το νέο όνομα του πίνακα.

en: A rename operation was expected.
el: Αναμενόταν μια λειτουργία μετονομασίας.

en: Missing expression.
el: Απολεσθείσα έκφραση.

en: Unexpected character.
el: Μη αναμενόμενος χαρακτήρας.

en: Expected whitespace(s) before delimiter.
el: Αναμενόταν λευκό(ά) διάστημα(τα) πριν τον διαχωριστή.

en: Expected delimiter.
el: Αναμενόταν διαχωριστής.

en: Ending quote %1$s was expected.
el: Αναμενόταν τελικό εισαγωγικό %1$s.

en: Variable name was expected.
el: Αναμενόταν όνομα μεταβλητής.

en: Unexpected beginning of statement.
el: Μη αναμενόμενη έναρξη δήλωσης.

en: Unrecognized statement type.
el: Μη αναγνωρισμένος τύπος δήλωσης.

en: No transaction was previously started.
el: Καμιά συναλλαγή δεν ξεκίνησε προηγουμένως.

en: This type of clause was previously parsed.
el: Αυτός ο τύπος ρύτρας έχει αναλυθεί προηγουμένως.

en: Unrecognized keyword.
el: Μη αναγνωρισμένη λέξη κλειδί.

en: Keyword at end of statement.
el: Λέξη-κλειδί στο τέλος της δήλωσης.

en: Unexpected ordering of clauses.
el: Μη αναμενόμενη ταξινόμηση δηλώσεων.

en: The name of the entity was expected.
el: Αναμενόταν το όνομα της οντότητας.

en: A table name was expected.
el: Αναμενόταν όνομα πίνακα.

en: At least one column definition was expected.
el: Αναμενόταν τουλάχιστον ένας ορισμός πεδίου.

en: A "RETURNS" keyword was expected.
el: Αναμενόταν μια λέξη-κλειδί «RETURNS».

en: This type of clause is not valid in Multi-table queries.
el: Αυτός ο τύπος ρύτρας δεν είναι έγκυρος σε ερωτήματα πολλαπλών πινάκων.

en: Unexpected end of LOCK statement.
el: Μη αναμενόμενο τέλος της δήλωσης LOCK.

en: Unexpected keyword
el: Μη αναμενόμενη λέξη-κλειδί
