SQL parser 5 - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Not implemented yet.
fa: هنوز پیاده سازی نشده.

en: A new statement was found, but no delimiter between it and the previous one.
fa: بیانیه‌ی جدیدی یافت شد،اما هیچ محدودیتی قبل و بعد از آن یافت نشد.

en: Unrecognized alter operation.
fa: عملیاتِ تغییرِ غیر قابل تشخیص.

en: %1$d values were expected, but found %2$d.
fa: مقادیر %1$d انتظار می رود، اما %2$d یافت شد.

en: An opening bracket followed by a set of values was expected.
fa: باید یک براکت آغازین و بعد از آن چند مقدار وجود داشته باشد.

en: An opening bracket was expected.
fa: یک براکت آغازین باید وجود داشته باشد.

en: Unexpected keyword.
fa: کلمات کلیدی غیرمنتظره.

en: Unexpected end of CASE expression
fa: پایان غیرمنتظره برای عبارت CASE

en: Potential duplicate alias of CASE expression.
fa: پایان ناشناخته عبارات.
