SQL parser 5 - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Not implemented yet.
fi: Ei vielä toteutettu.

en: A new statement was found, but no delimiter between it and the previous one.
fi: Löydettiin uusi lauseke, muttei erotinta sen ja sitä edeltäneen välillä.

en: Unrecognized alter operation.
fi: Tunnistamaton "alter"-toiminto.

en: %1$d values were expected, but found %2$d.
fi: Odotettiin arvoa %1$d , mutta löydettiin %2$d.

en: An opening bracket was expected.
fi: Odotettiin avausmerkkiä.

en: Unexpected keyword.
fi: Odottamaton avainsana.

en: Unexpected end of CASE expression
fi: Odottamaton loppu CASE-ilmaisulle

en: A symbol name was expected!
fi: Odotettiin symbolinimeä!

en: A comma or a closing bracket was expected.
fi: Odotettiin pilkkua tai sulkumerkkiä.

en: A closing bracket was expected.
fi: Odotettiin sulkumerkkiä.

en: Unrecognized data type.
fi: Tunnistamaton datatyyppi.

en: An expression was expected.
fi: Odotettiin ilmaisua.

en: An alias was expected.
fi: Odotettiin aliasta.

en: Unexpected dot.
fi: Odottamaton piste.

en: Unexpected token.
fi: Odottamaton merkki.

en: Unexpected end of LOCK expression.
fi: Odottamaton loppu LOCK-ilmaisulle.

en: The old name of the table was expected.
fi: Odotettiin vanhaa taulunimeä.

en: The new name of the table was expected.
fi: Odotettiin uutta taulunimeä.

en: A rename operation was expected.
fi: Odotettiin uudelleennimeämistoimintoa.

en: Unexpected character.
fi: Odottamatton merkki.

en: Ending quote %1$s was expected.
fi: Odotettiin loppumerkkiä %1$s.

en: Variable name was expected.
fi: Odotettiin muuttujaa.

en: Unexpected beginning of statement.
fi: Odottamaton ilmaisun alku.

en: Unexpected keyword
fi: Odottamaton avainsana
