SQL parser 5 - en to ia translation catalogue (49 entries)

en: Not implemented yet.
ia: Ancora non actuate.

en: A new statement was found, but no delimiter between it and the previous one.
ia: On trovava un nove declaration, ma il non ha alcun demarcator inter isto e le previe.

en: Missing comma before start of a new alter operation.
ia: mancante comma ante initiar un nove operation de alterar.

en: Unrecognized alter operation.
ia: Operation d alteration non recognoscite.

en: %1$d values were expected, but found %2$d.
ia: %1$d valores esseva expectate, ma il trovava %2$d.

en: An opening bracket followed by a set of values was expected.
ia: On expectava un parenthesis aperite sequite per un insimul de valores.

en: An opening bracket was expected.
ia: On expectava un parenthesis aperite.

en: Unexpected keyword.
ia: Un parola clave non expectate.

en: Unexpected end of CASE expression
ia: Un fin inexpectate del expression CASE

en: Potential duplicate alias of CASE expression.
ia: Un potential alias duplicate del expression CASE.

en: An alias expected after AS but got
ia: Un alias attendite post AS ma obteneva

en: An alias was previously found.
ia: Previemente on trovava un pseudonymo.

en: An alias was expected after AS.
ia: On expectava un pseudonymo AS.

en: A symbol name was expected! A reserved keyword can not be used as a column name without backquotes.
ia: On expectava un nomine de symbolo! Un parola clave reservate non pte esser usate como nomine de columna sin retro citationes (backquotes).

en: A symbol name was expected!
ia: On expectava un nomine de symbolo!

en: A comma or a closing bracket was expected.
ia: On expectava un comma o un parentheses claudite.

en: A closing bracket was expected.
ia: On expectava un parenthesis claudite.

en: Unrecognized data type.
ia: Typo de datos non cognoscite.

en: An expression was expected.
ia: On expectava un expression.

en: An alias was expected.
ia: On expectava un alias.

en: Unexpected dot.
ia: Puncto inexpectate.

en: Unexpected token.
ia: Un indicio non expectate.

en: An offset was expected.
ia: On expectava un displaciamento.

en: Unexpected end of LOCK expression.
ia: Un fin inexpectate del expression LOCK.

en: This option conflicts with "%1$s".
ia: Iste option conflige con "%1$s".

en: The old name of the table was expected.
ia: On expectava le vetule nomine de le tabella.

en: Keyword "TO" was expected.
ia: On expectava le parola clave "TO".

en: The new name of the table was expected.
ia: On expectava le nove nomine del tabella.

en: A rename operation was expected.
ia: On expectava un operation de renominar..

en: Missing expression.
ia: Expression mancante.

en: Unexpected character.
ia: Un character non expectate.

en: Expected whitespace(s) before delimiter.
ia: On expectava spatio(s) blanc ante le demarcator.

en: Expected delimiter.
ia: On expectava demarcator.

en: Ending quote %1$s was expected.
ia: On expectava le fin de citation %1$s .

en: Variable name was expected.
ia: On expectava un nomine de variabile.

en: Unexpected beginning of statement.
ia: Un initio de instruction non expectate.

en: Unrecognized statement type.
ia: Typo de declaration non recognoscite.

en: No transaction was previously started.
ia: Necun transaction esseva initiate previemente.

en: This type of clause was previously parsed.
ia: Iste typo de proposition esseva analysate previemente.

en: Unrecognized keyword.
ia: Parola clave non recognoscite.

en: Keyword at end of statement.
ia: Parola clave al fin del instruction.

en: Unexpected ordering of clauses.
ia: Un ordine de clausas non expectate.

en: The name of the entity was expected.
ia: On expectava le nomine del entitate.

en: A table name was expected.
ia: On expectava un nomine de tabella.

en: At least one column definition was expected.
ia: On expectava al minus un definition de columna.

en: A "RETURNS" keyword was expected.
ia: On expectava le parola clave "RETURN".

en: This type of clause is not valid in Multi-table queries.
ia: Iste typo de proposition non es valide in query de multi-tabella.

en: Unexpected end of LOCK statement.
ia: Un initio de instruction LOCK non expectate.

en: Unexpected keyword
ia: Un parola clave non expectate
